ارتش راهبه‌ها

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395

ارتش راهبه‌ها یک داستان واقعی در رابطه با افرادی است که خود را به شکل روسپی‌ها و کارگرها در می‌آورند که گروهک‌های قاچاق انسان، آن‌ها را با خود برده و از این راه به محل بعضی از خطرناک‌ترین جاهای دنیا که در آن افرادی خلاف میل خود، آزار و اذیت می‌شوند دست یابند. سپس سعی می‌کنند که از هر راهی که شده آن‌ها را نجات بدهند.

نکته اول:

ابتدا می‌توانید یکی دو بار به‌صورت تفننی این داستان را به‌صورت صوتی یا تصویری ببینید. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این داستان پیاده‌سازی نمایید.

نکته دوم:

این داستان را میتوانید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (پکیج داستان کوتاه)، به همراه امکانات جانبی بسیار خوب آن بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان با سرعت نرمال:

دانلود فایل صوتی

متن انگلیسی فایل صوتی فوق در انتهای همین نوشته قرار دارد.

ارتش راهبه‌ها – از سری داستان‌های واقعی انگلیسی

##ارتش راهبه‌ها

مکان‌هایی در این سیاره وجود دارد که پر از آشوب است، جایی که ارتش‌ها به جنگ در برابر یکدیگر میروند. اما چیزی که خیلیها نمیدانند این است که نوع دیگری از ارتش وجود دارد که از تفنگ استفاده نمیکنند.

یک ارتش از راهبه‌ها که در سرتاسر دنیا قربانیان قاچاق انسان را نجات میدهند. آن‌ها این کار را با تغییر قیافه به روسپیها و کارگران انجام میدهند. قاچاق انسان زمانی رخ میدهد که مردم برخلاف میلشان برده میشوند. معمولاً آن‌ها برای برده‌داری جنسی یا کار اجباری فروخته میشوند. تخمین زده شده است که یک درصد از جمعیت جهان، معادل هفتاد میلیون نفر، قربانیان قاچاق انسان بوده‌اند.

این ارتش راهبه ها، لباس‌های مذهبی سنتی خود را میافکنند و لباس معمولی روسپیها و کارگرها را میپوشند. این تغییر قیافه به آن‌ها این امکان را میدهد که به بعضی از خطرناک‌ترین فاحشه‌خانه‌ها و شرایط کاری دنیا دست بیابند. وقتیکه آن‌ها در این محل‌ها قرار میگیرند، میتوانند به مردمی گرفتارشده‌اند و مورد آزار قرارگرفته ، کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها چیزی به کمی روزی 2 سنت کار میکنند که سوءاستفاده‌ها را کشف کنند و به مردم کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها همچنین برای آزادی بچه‌ها و زنانی که برای برده‌داری جنسی فروخته‌شده‌اند، پول جمع میکنند.

بیشتر از هزار نفر از این خواهران مذهبی وجود دارند که در 80 کشور کار میکنند. در این مکان‌ها، برخی از درمانده‌ترین خانواده‌های دنیا، گاهی اوقات بچه‌های خود را نیز برای برده‌داری جنسی میفروشند.

راهبه ها خود را “تالیثا کام” مینامند؛ که در زبان آرامی که یک زبان خاورمیانه‌ی باستان است، به معنای طلوع کودک است. عبارت ” تالیثا کام” از یک قصه در کتاب مقدس اقتباس شده است که در آن حضرت مسیح یک دختربچه را به زندگی برمیگرداند.

بیشتر مردم فکر میکنند که خواهران مذهبی “تالیثا کام” قهرمانان عصر مدرن هستند و ما افراد بیشتری مشابه این‌ها نیاز داریم. اما همه با این موضوع موافق نیستند. کریستیانا آرنولد، از سازمان جلوگیری از قاچاق انسان، میگویند که راهبه ها در حقیقت ممکن است که در جنگ علیه قاچاق انسان اختلال ایجاد کنند.

او میگوید: آن‌ها قصد بدی ممکن است نداشته باشند. اما وقتی راهبه ها، بچه‌ها را میخرند که آن‌ها را از قاچاق انسان نجات دهند، آن‌ها در حقیقت این تجارت را تداوم میبخشند.

وقتی راهبه ها بچه‌ها را میخرند، آن‌ها در همان تجارتی پول میگذارند که در حال جنگ علیه آن هستند. آن‌ها به مردمی که بچه‌ها را میفروشند دلیلی میدهند که این کار را ادامه دهند.

او میگوید: این موضوع به‌ظاهر ایده‌ی خوبی به نظر میرسد اما بسیار مضحک است.

شما چه فکر میکنید؟ آیا راهبه ها قهرمان‌اند یا تنها کار را بیشتر خراب میکنند؟

مطالب تکمیلی:

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

دانلود فایل صوتی

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

دانلود فایل صوتی

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

دانلود فایل صوتی

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود پی دی اف

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود پی دی اف

منبع داستان: وبسایت DeepEnglish.com
زبانشناس تنها دارنده مجوز استفاده و نشر محصولات deepenglish در ایران است.

متن انگلیسی داستان:

Army of Nuns

There are places on this planet full of turmoil, where armies wage war against each other. But what many people don’t know is that another kind of army exists, and they don’t shoot guns.

An army of nuns rescues victims of human trafficking around the world. They do this by disguising themselves as prostitutes and laborers. Human trafficking happens when people are taken against their will. Often, they are sold into sexual slavery or forced labor. It’s estimated that one percent of the world population, more than 70 million people have been victims of human trafficking.

This army of nuns sheds their traditional religious clothing, and wears the typical clothing of prostitutes or laborers. This disguise allows them to access some of the most dangerous brothels and working conditions in the world. Once they’re inside, they can help trapped and abused people escape. They work for as little as 2 cents a day to uncover abuses and help people escape. They also raise money to buy the freedom of children and women who’ve been sold into sexual slavery.

There are more than 1,000 of these religious sisters working in over 80 countries. In these places, some of the world’s most desperate families sometimes sell their own children into slavery.

The nuns call themselves Talitha Kum, which means, “arise child” in Aramaic, an ancient Mideast language. The phrase “Talitha Kum” is taken from a story in the bible about Jesus bringing a young girl back to life.

Most people would say that the Talitha Kum religious sisters are modern day heroes and that we need more people like them, but not everyone agrees. Christina Arnold, of Prevent Human Trafficking, says that the nuns might actually be interfering with the fight against trafficking.

“People have their hearts in the right place,” she said. But when the nuns purchase children to save them from human trafficking they are actually perpetuating the trade.

When the nuns buy children, they are putting money into the very thing they are working against. They are giving people who sell children a reason to keep doing it.

“It sounds like a good idea but it’s actually a ludicrous one,” she said.

What do you think? Are the nuns heroic or are they just making things worse?

Vocabulary:

**Turmoil: ** troubled disorder

wage war: go to war

against their will: without consent

shed: to remove

typical: normal; average

disguise: a change of appearance that hide’s someone’s true identity

brothel: a place where sex is sold

raise money: to collect money for a cause

interfering: intruding, interrupting

hearts in the right place: with the best intentions

perpetuating: to support, helping something to continue

ludicrous: crazy, ridiculous

داستان‌های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما بالا بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های کوتاه برای سطح مبتدی را بخوانید:

داستان‌های کوتاه:

نوشته شده در دسته‌ی: داستان

تگ‌ها: داستان واقعی انگلیسی

تالار گفتگوی زبانشناس

تالار گفتگوی زبانشناس افتتاح شد.

تالار گفتگوی زبانشناس

در این تالار می‌توانید در رابطه با مطلب حاضر در این صفحه، نظر دهید؛ سوالات خود را درباره‌ی زبان انگلیسی مطرح کنید؛ و از همه مهمتر، با استفاده از تجربیات خود به دیگران کمک کنید.

به تالار گفتگوی زبانشناس بپیوندید.

آدرس: talk.zabanshenas.com

9 دیدگاه:

نادر

از نظر من راههای رسیدن به هدف نمی تواند ارزشهای هدف مورد نظر را نادیده بگیرد و به عبارتی هدف نمی تواند وسیله را توجیه کند زیرا که شما در ریاضی دارید که هم - * - = + و هم +*+=+ ولی این کجا و آن کجا و در کل شخصی می تواند بهترین و برجسته ترین باشد که با محدودیتهای تاکتیکی و روشی به اهداف دست نیافتنی برسند و شاید نفرات با تاکتیک منفی هم برسند ولی هزینه ی غیر انسانی داشته و این یعنی شما اساس انسان بودن را زیر پا گذاشتید . هرچند که موفق باشیذ

مجتبی

به نظر من هدف و روش تحقق هدف باید منطقی و مشروع باشند. مستقل از هدف و نیت رفتار کننده، خود رفتار نیز قابل تحلیل است و اگر رفتار نکوهیده و نامناسب باشد به همان اندازه قابل مزمت است. یعنی نباید سریعاً پلی بین رفتار و نیت زد و در باره آنها حکم واحدی صادر نمود. از این زاویه اگر عمل و رفتار فرد را شایسته نکوهش می دانیم نباید نیت و هدف او را هم مردود بشماریم و یا در باره آن همان داوری را کنیم که در باره رفتارش کرده ایم. حسن و قبح فعلی و فاعلی از هم جدایند. من خود این روش را برای آن هدف انسانی، صحیح نمی دانم.

بهزاد

من نظرم اینه که بتمن یا زور رو بیاریم همه اینهارو نجات بده دوستان بعضی وقتا نباید منطقی فکر کرد فقط باید تلاش کرد تا یک نفر رو نجات داد وقت طلاست شاید زود دیر بشه … من نمیدونم ما ها که این همه میریم تو ریشه و میخوایم قضیه رو حل کنیم این وضع حال روزمونه شاید چون نمیتونایم کاری کنیم دلمون رو خوش کردیم به نظر دادن و منطق میاریم…

بهزاد

همیشه یاد بگیریم خودتون رو بگذارید جای طرف در اون لحظه یاد بگیریم که حرف نزینم عمل کنیم تا حالا چقدر شده امسال یا نه همین امروز به چند نفر کمک کردیم چقدر کار کردیم چقدر مهربان بودیم جدااا ما کجا میریم آینده ماها چی میشه با این همه نظر تو این سایت ها و تو دنیای واقعی چقدر میرزیم… ببخشید چقدر آدم بودیم و آدمیت رو بجا آوردیم

حسین ناصری
حسین ناصری

شاید کارشون درست باشه شاید غلط اما من خودم به شخصه فکر میکنم که دنیای امروز دنیای خیلی بیرحمی شده. و اینجور افراد بسیار کم پیدا میشه

رویا

بنظرم این کار غلطه،مشکل حل نمیشه این کار تشویق کننده هم است.

بهروز

دنیا خاکستریه. چرا نمیایم دنیا رو از دید کسایی که عقاید متفاوتی دارن ببینیم.شاید قلبا منهم با کار راهبه ها موفق نباشم ولی بهتره بجای اینکه سریع حکم صادر کنیم قبلش یکذره در مورد موضوع مطالعه کنیم ببینیم آیا اینکار باعث تغییر زندگی چند تا آدم شده

محمد حسین

رسیدن به هدف درست از مسیر غلط ! به شخصه نمی پسندم و با عقل جور در نمیاد

علی

بستگي داره خودمون جاي كي بگذاريم قضاوت كردن از دور كار آسوني هست

حامد

اینکار احمقانه ، اولین توهین به شخصیت انسانی خود اون زنهاست !! انسانیت خودشون رو لگدمال میکنند تا انسانیت کسی دیگه رو زنده کنند این یه ایثار احمقانه است ایثاری که اولین خیانت به شخصیت صاحب ایثاره !! چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است !! تازه از تجاوز اون مردها به این زنان احمق دوباره نسل یه جدید بی هویت بدنیا میاد ، اینکه خودش خیانت به بشریته !! شایدم کمک به مظلومان را بهانه ی علاقه به روسپیگری شان کرده اند !! چه تقدس زشتی !! راهبه ی زناکار ، هههه …مثل همین جهاد نکاحه ، ههههه لعنت به جهل و نادانی و آنچه دشمن انسانیت است …

حسین ناصری
حسین ناصری

حامد جان در داستان های ایرانی هم داشتیم که مثل اینکه ضحاک بود و مارهای روی دوشش فقط و فقط با خوردن مغز آدم ها سیر میشدن. در این داستان یادمه دونفر آشپز خودشون رو تا مقام آشپزی دربار پیش بردن و از این طریق باعث شدن که تا اونجایی که میتونن تعدادی از آدمها رو فراری دهند. آیا این کار هم درست نیست؟ یا این موضوع با موضوع بالا فرق میکنه؟

حامد

بله حالا دیگه ماجرا فرق میکنه ، توی ماجرای آشپزها، کار انسانی ، عاقلانه و شرافتمندانه است !! و می ارزه که این کار رو انجام بدن … این یه راه خوبو عاقلانست واسه حفظ دو تمامیت، تمامیت جسمی و معنوی هردوی شخص ‘یاری رسان و یاری شده ‘ …معتقدم بهترین کار عاقلانه ترین کاره

نادر

همه چیز نسبی است. نمی توان یه کار رو کاملا رد یا تایید کرد. شاید نجات یافتگان بعدا جزو انسان های برجسته ضد جنگ شود شاید هم نه. اما کلا اشخاصی که به مرزی از بدی رسیده باشن، تنبیه یا تشویق تاثیر نداره پس باید فکر انسانیت بود

صبا

احسنت براين راهبه ها
كار بسيارسختيه وخودشون هم تو خطرند
و نجات يك انسان مثل نجات بشريت است
واگر قاچاقچي كودكان اينهارا شناسايي كنند
ويا بعد از مدتي به شگرد كارشون پي ببرند
ديگر نميتونند كاري از پيش ببرند
وبهتراست كه با پليس هماهنگ باشند

رخی

واقعا سپاس از سایت خیلی خوبتون و از وقت و انرژی ای که می ذارین.مرسی مرسی مرسی

محسن

با سلام و احترام،

کاملا کاری این راهبه ها انجام دادند صرفا جهت ایجاد انگیزه و حتی کمک به آنهاست که نمی تواند کار شایسته ای در نظر گرفت.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ممنونم از نظری که دادین
شاید در دید کلی اینطور به نظر برسه اما آیا جزئی تر نگاه کنیم به طور مقطعی نمیتونه خوب باشه؟
به هر حال زندگی چند نفر نجات داده شده