روش صحیح یادگیری زبان انگلیسی

چه روشی برای آموزش زبان انگلیسی مناسب است.

چه احساس بکنید که در یادگیری زبان عالی هستید یا نه، بسیار مهم است که روشی را برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب کنید که درخور روحیات شما باشد. می‌توانید تجارب گذشته خود را در یادگیری زبان انگلیسی و یا هر جیز دیگر، در نظر گرفته و راهبرد بهتری را برای آینده انتخاب بکنید.

گروهی دوست دارند که همه‌چیز را حفظ کنند. از دستورات گرامری گرفته تا واژه‌ها و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید. اگر بر این روش پافشاری دارند و احساس می‌کنند که واقعا این روش برای آن‌ها موفق بوده است اشکالی ندارد. ولی بنده حفظ کردن دستورات گرامر انگلیسی را به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌کنم. زیرا دستورات گرامری بایستی در ناخودآگاهمان نقش ببندد و این کار با حفظ کردن انجام نمی‌شود.

گروهی دوست دارند آموزگار زبان داشته باشند و به کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی بروند. شاید آموزگاری شگفت‌انگیز دارند که به ایشان امید می‌دهد و آن‌ها را تهییج می‌کند که زبان انگلیسی را یاد بگیرند و احساس خوبی نسبت به آن داشته باشند. این نیز اشکالی ندارد ولی امروزه کمتر می‌توان همچون آموزگارانی یافت. کلاس‌های آموزش زبان کنونی بیشتر روشی کلیشه‌ای و تکراری را استفاده می‌کنند که برای خیلی‌ها انگیزه‌ای درست نمیکند.

چه شگردهایی می‌تواند از شما یک زبان‌آموز برجسته بسازد؟

ارتباط، تکرار، و تمرکز سه ویژگی برجسته روشی درخور برای آموزش زبان انگلیسی است.

مرتبط بودن درون‌مایه‌ی آموزشی زبان انگلیسی با نیازهای شما

اگر درون‌مایه‌ای که با آن زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید مرتبط با نیازهای شما باشد، احتمال بسیار بیشتری وجود دارد که زبان انگلیسی را بهتر و عمیق‌تر یاد بگیرید.

برای نمونه اگر علاقه‌مند به خبرهای سیاسی هستید می‌توانید زبان انگلیسی را با گوش دادن به سرویس‌های خبری معتبر زبان انگلیسی بیاموزید. نرم‌افزارهای فراوانی وجود دارد که این توانایی را از راه وصل بودن به اینترنت برای شما فراهم کند. بااین‌همه این روش دو چالش بزرگ برای شما درست می‌کند. ۱- شاید سطح زبانتان آن اندازه‌ای بالا نباشد که خبرهای انگلیسی را متوجه شوید. ۲- رویکرد بنیادی سرویس‌های خبری، آموزش زبان انگلیسی نیست و این مسئله باعث می‌شود کارآمدی این روش پایین بیاید.

بنابراین بهتر است که برنامه‌ای را انتخاب کنید که رویکرد بنیادین آن آموزش زبان انگلیسی باشد ولی دربرگیرنده درون‌مایه‌ای باشد که مطابق با خواست شماست.

برای نمونه اگر دوست دارید که مهارت‌های ارتباطی خود را توانمند کنید، بسته‌ی آموزشی انگلیسی مهارت کاملاً نیازهای شما را برطرف می‌کند.

مرتبط بودن درون‌مایه‌ی آموزشی زبان انگلیسی با نیازهای شما

مرتبط بودن درون‌مایه‌ی آموزشی زبان انگلیسی با نیازهای شما یکی از ویژگی های روش صحیح یادگیری زبان انگلیسی است.

تکرار درون‌مایه‌ی آموزشی زبان انگلیسی

موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی به میزان زمانی که می‌توانید برای درگیر بودن با آن اختصاص دهید نیز ارتباط دارد. یعنی میزان زمانی که به خواندن، شنیدن، گفتگو و نوشتن اختصاص می‌دهید. در این رابطه بایستی دقت کنید که هرچه یک مطلب را چندباره انجام دهید آن مطلب بهتر به ناخودآگاه شما منتقل می‌گردد. تکرار ویژگی خوب دیگری نیز دارد و آن این است که سختی زیادی ندارد. تنها کافی است که روحیه خود را بالا نگه‌دارید. شگردهایی در این رابطه وجود دارد که به‌طور گسترده در بسته انگلیسی قدرت توضیح داده شده است. برای نمونه بایستی درون‌مایه‌ای انتخاب کنید که جذاب باشد. در این صورت از خواندن آن موضوع هیچ‌گاه خسته نخواهید شد. بنده خود هرازگاهی یک درون‌مایه‌ی جذاب را حتی صدها بار می‌خوانم و می‌شنوم. رکورددار این موضوع سخنرانی بسیار زیبای مارتین لوتر کینک، رهبر سیاه‌پوستان آمریکا در سال ۱۹۶۳ با نام “رؤیایی دارم” است. پیشنهاد می‌کنم این سخنرانی شگفت‌آور را بارها گوش کنید و مفاهیم آن را بخاطر بسپارید.

به‌هرحال هرازگاهی نقش تکرار در یادگیری عمیق زبان کم‌ارزش جلوه داده می‌شود ولی چه بخواهید چه نخواهید تکرار یکی از برجسته‌ترین شگردهایی است که می‌تواند خیلی به یادگیری زبان شما کمک کند.

تمرکز بر درون‌مایه‌ی آموزشی زبان انگلیسی

اگر می‌خواهید که کارآمدی روش انتخابی خود را در یادگیری زبان بالا ببرید بایستی تمرکز بالایی داشته باشید. داشتن تمرکز نیازمند انجام کاری شگفت‌انگیز نیست. بلکه تنها کافی است که به بیرون روید و در فضای باز و در حال قدم زدن به درون‌مایه‌ی آموزشی گوش کنید. یا حتی بهتر از آن می‌توانید به دامان طبیعت بروید از صحنه‌ها لذت ببرید و در عین حال به مطلب زیبایی گوش کنید. به همین سادگی می‌توانید تمرکز خود را بارها بالاتر از هنگامی ببرید که در یک محیط بسته و کسل‌کننده درگیر خواندن و یا گوش دادن زبان انگلیسی هستید.

 

موضوعاتی که در بالا اشاره کردم جریان طبیعی یادگیری زبان است. اگر خود را به این جریان بسپارید به‌راحتی زبان با شما آغشته می‌شود و آن را یاد می‌گیرید. ولی اگر بخواهید خلاف جهت این جریان زبان انگلیسی را بیاموزید تنها دردسر خود را بیشتر می‌کنید.

نوشته شده در روش آموزشی.

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

2 دیدگاه

  1. سلام من میخوام این طرح ماهیانه شما رو بخرم ولی باید توی بازار ۲۰ تومن اعتبار داشته باشم در حالی که من فقط میخوام همین ۸ هزار تومنو بدم واسه این طرح ماهیانه

    • سلام. راهنمای پرداخت ده هزارتومنی در قسمت پشتیبانی اپلیکیشن اومده. مطالعه بفرمایین