برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم - صفحه 2-ام نظرات

نوشته شده در تاریخ شنبه 06 آذر 1395

از کجا برای خواندن زبان انگلیسی شروع کنیم ؟

اگر با جستجوی سؤال “برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم” یا “چگونه زبان انگلیسی بخوانیم” به این صفحه واردشده‌ای احتمالاً می‌خواهی زبان انگلیسی را یاد بگیری اما هنوز شروع به خواندن آن نکرده‌ای. بگذار ابتدا سؤالی را از شما بپرسم:

اگر واقعاً می‌خواستی که زبان انگلیسی را یاد بگیری، الآن بایستی چه‌کاری انجام بدهی که این اتفاق رخ دهد؟

مشکلی که همه‌ی ما با یادگیری زبان انگلیسی و در کل دیگر اهدافمان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهایمان می‌کنیم. ولی زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می‌کنیم که می‌تواند در حقیقت ما را به اهدافمان برساند.

شروع یادگیری زبان برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

این مشکل بسیار رایج است و تقریباً همه‌ی ما چندین بار در زندگی آن را تجربه کرده‌ایم. ما اهداف مهم زیادی را در طول زندگی می‌خواستیم دنبال نماییم اما هیچ کاری، تأکید می‌کنم هیچ کاری، برای رسیدن به آن‌ها نکردیم. می‌خواهیم که تناسب‌اندام بهتری داشته باشیم، یا غذاهای سالم‌تری بخوریم، یا …. اما دریغ از یک‌قدم عمل. برای زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. همه‌ی ما دوست داریم که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. بنابراین شروع می‌کنیم و کلی برنامه و طرح در ذهن خودمان می‌ریزیم. که مثلاً به‌زودی، فردا، شنبه‌ی هفته‌ی بعد، ماه بعد یا سال بعد این برنامه‌ها را آغاز کنیم و زبان انگلیسی را یاد بگیریم. اتفاقی که رخ می‌دهد این است که این فرایندهای برنامه‌ریزی، به ما این‌طور القا می‌کنند که انگار واقعاً در حال رسیدن به هدفمان هستیم؛ درحالی‌که در واقعیت هیچ قدمی را به سمت هدفمان برنداشته‌ایم.

همین حالا، هیچ‌وقت زمان مناسبی برای قدم برداشتن به سمت هدفمان نیست. به‌جای آن، به‌زودی، ظاهراً جذاب‌ترین گزینه‌ی ما برای شروع رسیدن به اهدافمان است.

ما بسیاری از مشکلاتمان را به کناری می‌گذاریم تا نسخه‌ی آینده‌ی ما آن را حل بکند. زیرا فکر می‌کنیم که “من آینده” انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف دارد؛ زمان بیشتری دارد؛ پول بیشتری دارد؛ جذاب‌تر است؛ یاد گرفته است که زود از خواب برخیزد و بیشتر تلاش کند؛ و یاد گرفته است که زندگی را بهتر مدیریت کند.

بنابراین صبر می‌کنیم……..

من این را به‌خوبی میدانم زیرا من نیز در دوران کودکی و نوجوانی بارها اهدافم را به کناری گذاشتم تا “حسین آینده” برایم به آن برسد.

مشکل ما خیلی وقت‌ها این نیست که دقیقاً نمی‌دانیم چه‌کار باید بکنیم. در حقیقت بیشتر وقت‌ها ما دقیقاً میدانیم که چه‌کار باید بکنیم. مثلاً کمتر بخوریم، بیشتر ورزش کنیم، و در مورد زبان انگلیسی: بیشتر بخوانیم و بشنویم.

حسین آینده هیچ‌وقت اطلاعات بیشتری نسبت به الآن، برای قدم برداشتن به سمت اهداف کنونی خود ندارد. اما بیشتر وقت‌ها حسین آینده در ذهن احساس می‌کند که بهتر می‌تواند به سمت اهداف قدم بردارد.

بیشتر اوقات اگر هیچ کاری انجام ندهیم و فقط برنامه‌ریزی کنیم، آینده‌ی بهتری نسبت به حال حاضر نداریم.

اگر میدانی که می‌خواهی چه‌کار بکنی و چه هدفی داری، قدم بعدی عمل است

فردا همین الان شروع می‌شود از فردا نه، بلکه از همین الان شروع کن!

بنابراین سؤال اول این نوشتار، برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بهتر است که تبدیل شود به: الآن چه‌کار کنم که زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چند حقیقت بزرگ در رابطه با این سؤال وجود دارد که بهتر است آن‌ها را مشخص کنم:

هیچ کاری نکردن جواب این سؤال نیست

خیلی واضح است نه؟ اما هنوز شما احتمالاً در حال انجام همین کار هستی. زیرا تنها فکر کردن در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی، تقریباً معادل با این است که هیچ کاری نکرده‌اید. فکر کردن در رابطه با اهدافت، شما را به آن‌ها نزدیک‌تر نمی‌کند. تنها عمل کردن این کار را برایت انجام می‌دهد.

این موضوع شاید برای خیلی‌ها قابل‌پذیرش نباشد و مثل یک سیاه‌چاله‌ای است که همه‌ی ما در مقاطعی از زندگی‌مان، در دام آن میفتیم. زیرا فکر کردن در رابطه با آینده‌ی خود و اهدافمان و اینکه چطور به آن‌ها برسیم، خیلی جذاب و خوشحال‌کننده به نظر می‌رسد. وقتی‌که آینده‌ی موفقی برای خود تجسم می‌کنیم، از خودمان خیلی احساس رضایت داریم.

احتمالاً خیلی از شماها تصوری که از آینده‌ی خود دارید این است که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و برای ادامه‌ی تحصیل به یک کشور انگلیسی‌زبان می‌روید و آنجا به‌راحتی می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید. و یا اینکه علاقه‌مند به مسافرت‌های تفریحی هستید و دوست دارید در مسافرت‌هایتان ارتباط خیلی خوبی را با افراد مختلف داشته باشید. و یا دوست دارید که بتوانید به‌راحتی با توریست‌هایی که به ایران می‌آیند به زبان انگلیسی صحبت کنید. همه‌ی این‌ها تصورات هیجان‌انگیزی هستند. این تصورات باعث می‌شود که فکر کنید که انگار به سمت هدفتان قدمی برداشته‌اید. و یا به قول روانشناس‌ها در حال کسب انرژی مثبت هستید. اما درواقع هیچ کاری نکرده‌اید جز اینکه راهی برای فرار از عمل کردن در حال حاضر پیداکرده‌اید.

برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز معادل این است که هیچ کاری نکرده باشید. حتی بهترین برنامه‌ریزی‌ها، عمل کردن نیست. بلکه تنها تفکرات برنامه‌ریزی‌شده است. برنامه‌ریزی در حقیقت فکر کردن درباره‌ی عمل است. تصمیم در رابطه بااینکه چگونه و در چه زمانی، چه‌کاری را انجام دهی. اما این‌ها تنها در ذهن شما رخ می‌دهد و هیچ عملیاتی را در بر نمی گیرد. و قطعاً هیچ زبانی را با این طرح‌ها و نقشه‌ها یاد نمی‌گیری.

تحقیق درباره بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، جواب این سؤال نیست

همانند فکر کردن، اختصاص زمان بسیار زیاد در گوگل و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز جزو عمل کردن محسوب نمی‌شود، درحالی‌که هم‌چین احساسی به آدم دست می‌دهد. زیرا صدها هزار صفحه در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد و هزاران محصول مختلف آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی یافت می‌شود که هیچ‌وقت نمی‌توانی همه‌ی آن‌ها را مطالعه و بازنگری کنی.

مشکل اصلی اینجاست که با توجه به حجم بسیار زیادی از اطلاعات که در اینترنت وجود دارد اتخاذ تصمیمی درست برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می‌رسد. به‌عنوان‌مثال برخی فلش کارت‌ها را روش مناسبی برای حفظ کردن لغات انگلیسی می‌دانند، برخی خیر. گروهی میگویند گرامر مهم‌تر است، گروهی دیگر میگویند لغت مهم‌تر است. گروهی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کتاب‌های گرامری و لغت می‌دانند، گروهی دیگر کتاب‌های قصه را قبول دارند. خلاصه‌ی اینکه نظریات در این رابطه بسیار زیاد است و هیچ‌کدام هم به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند. بنابراین گیر افتادن در دام یافتن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و صرف ده‌ها ساعت وقت برای آن، تنها باعث می‌شود که خسته‌تر شوی و احتمالاً یادگیری خود را متوقف کنی. اگر خیلی دوست داری که روشی معقولانه انتخاب کنی، ما در وب‌سایت زبانشناس دیدگاه خود را در نوشته‌های مختلف بیان کردیم. نگاهی گذرا به آن بینداز ولی زیاد در آن متوقف نشو:

کتاب

بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری در خانه

چگونه زبان انگلیسی را در خانه بیاموزیم

یادگیری با فیلم

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

اهداف هوشمند

انتخاب اهداف هوشمندانه (SMART)

و نوشته‌های مختلف دیگری که در زبانشناس ارائه‌شده است. ما سعی کرده‌ایم که روش‌هایی علمی برای شما ارائه کنیم ولی بازهم تکرار می‌کنم که توقف در این روش‌ها صرفاً برای یافتن بهترین روش آموزشی کاری وقت‌گیر و بیهوده است.

فقط انجامش بده هم جواب این سؤال نیست

نایک شعار بسیار جالبی دارد. فقط انجامش بده یا همان just do it. اما به نظر بنده این شعار زیاد در حوزه‌ی یادگیری زبان کارساز نیست. چون این سؤال پیش می‌آید که چه‌کاری انجام بدم؟! که جواب‌های بسیار زیادی برای این سؤال وجود دارد که همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم هیچ‌کدام به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند.

من تنها می‌توانم به شما این را بگویم که اگر بجای جستجوی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، کتابی را باز بکنی و بخوانی و یا فیلمی به زبان انگلیسی نگاه بکنی وقتتان را بهتر صرف یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

بنابراین توصیه‌ی بنده به شما این است: شروعش کن

انجامش بده شعار نایک! با کمی تغییر.

شروع کن

اصلاً نگران این نباش که از کجا شروع کنی. اصلاً نگران این نباش که وقتی‌که می‌توانی الآن اختصاص دهی بسیار کم است. اصلاً نگران روش آموزشی نباش. فقط شروع کن. شروع کن به یادگرفتن، خواندن، شنیدن، و برقراری ارتباط با این‌وآن. وقتی اولین قدم را که برداری همه‌چیز رفته‌رفته درست می‌شود. می‌توانی با همین روش‌ها و متدهایی که در بالا عنوان کردم شروع کنی، اگر خوشت آمد ادامه بدی و اگر خوشت نیامد با روش دیگری ادامه بدی. ولی شروع کن. همین حالا!

شروع کن همین حالا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کن!

من خودم به‌شخصه خیلی از کارهای موفقیت‌آمیزی که در زندگی انجام دادم برنامه‌ریزی خاصی پشت سر آن نبوده است. فقط قدم در راه گذاشتم و سعی کردم که با تلاش خود به هدف خودم برسم. همین نرم افزار زبانشناس که در حال حاضر در این وب‌سایت ارائه می‌شود به‌تازگی آغاز شده است. ادعا نمی‌کنیم که الآن بهترین گزینه است ولی تلاش خودمان را در این زمینه انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم که نظرات زبان‌آموزان را جلب کنیم.

آیا آماده‌ی شروع هستی؟

اگر شما را متقاعد کردم که همین الآن شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی بکنی چند تا راهکار برای ادامه‌ی این راه طولانی برای شما دارم.

۱- دانلود اپلیکیشن زبانشناس

اپلیکیشن زبانشناس با توجه به منابع فراوان و جذابی که دارد، نقطه‌ی خوبی برای شروع شما است. علاوه بر آن، ما حمایت خیلی زیادی از زبان آموزان می‌کنیم و پس از نصب اپلیکیشن، به سؤالات شما و مشکلاتی که دارید پاسخ می‌دهیم.

برای دانلود اپلیکیشن زبانشناس روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

دانلود زبانشناس از کافه بازار

۲- انتخاب پکیج مناسب

برای شروع کار با این اپلیکیشن، پس از دانلود آن از کافه بازار، توصیه می‌کنیم که با پکیج‌های آموزشی زیر شروع کنید:

سطح ابتدایی: داستان‌های کودکانه

سطح متوسط: داستان‌های واقعی، و انگلیسی قدرت

سطح پیشرفته: مگا داستان‌ها، انگلیسی مهارت، و داستان‌های کوتاه

سطح فوق پیشرفته: مکالمات تجاری

۳- اعمال متدهای مناسب روی پکیج‌های فوق

اگر داستان‌های کودکانه را می‌خوانید، این راهنما برای شروع مناسب است. اما اگر از سطوح بالاتر آغاز کرده‌اید پیشنهاد می‌کنم که استراتژی های تقویت مکالمه را بخوانید و آن‌ها را روی درس‌های مختلف پیاده‌سازی نمایید.

پاسخ به چند سؤال مهم

آیا می‌توانیم زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم و تقویت کنیم؟

بله. اگر به حدی رسیده باشید که بتوانید گلیم خود را از آب در بیاورید، برای یادگیری زبان انگلیسی به کلاس نیازی ندارید. این حد تقریباً همان دانستن زبان انگلیسی در حد دروس دبیرستان است.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

اپلیکیشن زبانشناس برای یادگیری لغات از روشی استفاده می‌کند که می‌توان گفت سریع‌ترین حالت یادگیری لغات برای استفاده‌ی بلندمدت است. اما در کل برای اینکه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید چاره‌ای نیست جز اینکه خودتان را در زبان انگلیسی غرق نمایید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

بنده در دو پست جداگانه، راه‌حل‌های خیلی مناسبی برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ شما نوشته‌ام که خواندن و اعمال آن‌ها باعث می‌شود که این دو مهارت به طرز چشمگیری تقویت گردد و زبان انگلیسی را روان صحبت کنید.

نوشته‌ی اول: تکنیک سایه برای تقویت لیسنینگ؛ نوشته‌ی دوم: ۵ استراتژی برای تقویت مکالمه

آیا اپلیکیشن زبانشناس برای آمادگی کنکورهای کارشناسی و ارشد مناسب است؟

هنوز آماری نداریم که نشان دهد آیا اپلیکیشن زبانشناس مناسب افراد کنکوری هست یا خیر. کنکور آزمونی غیراستاندارد است درحالی‌که اپلیکیشن زبانشناس برای شرایط استاندارد مناسب است. در کل با استفاده از اپلیکیشن زبانشناس درک مطلب و دایره‌ی لغات شما تقویت می‌شود که این دو مهارت خیلی برای زدن درصد بالا در کنکور مهم هستند. اما در مقایسه با دیگر روش‌های کنکوری و تستی (که فقط به درد کنکور می‌خورند) نمی‌توان گفت که آیا زبانشناس بهتر است یا خیر.

تالار گفتگوی زبانشناس

تالار گفتگوی زبانشناس افتتاح شد.

تالار گفتگوی زبانشناس

در این تالار می‌توانید در رابطه با مطلب حاضر در این صفحه، نظر دهید؛ سوالات خود را درباره‌ی زبان انگلیسی مطرح کنید؛ و از همه مهمتر، با استفاده از تجربیات خود به دیگران کمک کنید.

به تالار گفتگوی زبانشناس بپیوندید.

آدرس: talk.zabanshenas.com

117 دیدگاه:

بهاره

سلام و عرض ادب و تشکر بابت مطالب انرژی بخشی که گذاشتید، من بعد از خوندن بسیاری از مطالب سایتتون باز به سوال اولم ‘که از کجا شروع کنم؟ ‘ برگشتم باز هم توی حجم اطلاعات شما غرق شدم لطفا منو راهنمایی کنید که من از کدام نقطه کار یادگیری زبان رو شروع کنم؟ممنون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
پیشنهاد میکنم برای یک شروع طوفانی اپلیکیشن زبانشناس رو دانلود بفرمایین :)

پوریا

سلام دوست عزیز منم خودم دانشجو بودم و الان فارغ التحصیل شدم چیزی که منو به اینجا کشونده چند تا دلیل داره
من خودم بارها کلاس زبان رفتم و نتیجه مد نظرم رو نگرفتم و ولش کردم
به دلیل ضعف در زبان نتونستن کنکور ارشد رتبه مناسبی کسب کنم
والان که بیشتر با زندگی و کار درگیر شدم میبینم هرکسی که زیان بلده نه یه سر و گردن که یه انسان کامل از بقیه جلوتره
و تصمیم گرفتم فارغ از کلاس یا به خاطر کنکور زبان یاد بگیرم

بهزاد

سلام و وقت بخیر،
بنده کارشناسی ارشد فیریولوژی کاربردی از دانشگاه سراسری تبریز هستم، متٲسفانه زبان انگلیسی من از موقعی که بعد دیپلم چند سالی تحصیل رو ادامه ندادم خیلی ضعیف شد، بعدش هم هر چی خواستم تقویت کنم نشد که نشد، متٲسفانه به دلیل مشکلات مالی و … هم نتونستم تو دوره ای شرکت کنم، الانم سردر گمم که از کجا و چطوری شروع کنم، ممنون میشم راهنماییم کنید…

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
قسمت مگا داستان های زبانشناس مطالب آموزشی مفیدی براتون داره که برای شروع خیلی خوبه.

حمیده

سلام ممنون بابت مطالب خوبتون
من فکر میکنم سطح متوسط هستم کلاس زبان هم خیلی رفتم اما همچنان نتونستم به سطح ادنس برسم لیسنینگ و اسپیکینگ خوبی هم ندارم….هروقت میام برای خودم یه برنامه ریزی کنم که شامل هر چهار مهارت باشه نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم
حتی الان نمیدونم کدوم یکی از دوره های نرم افزارتون رو باید مطالعه کنم و چطور روشون کار کنم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ببخشید شما ایمیل قبلی بنده رو در مورد مکالمه و نحوه ی خوندن درسها خوندین؟
اونجا دقیقا به شما توضیح دادم که باید چکار بکنین.
در ضمن با توجه به اینکه سطح شما متوسط هست، بهترین پکیج برای شما داستان واقعی، و انگلیسی قدرته
لطفا شروع کنین و نظرتونو به بنده بگین :)

entezar

سلام،
طاعاتتون قبول باشه.
من نتونستم پی دی افی رو که توقسمت ‘زنجیره را نشکن’ توی گوشیم دانلود کنم؛
وهمینطور خواستم اونجا این مشکلم رو قرار بدم ولی گزینه ای برای ارسال دیدگاه نداشتم که اینجا اومدم و ثبت کردم!؟
و مشکل دیگم این که برنامه زبانشناس من گزینه ای به عنوان تنظیمات نداره چون توقسمت ‘نحوه استفاده’ زبانشناسم، که مطالعه میکردم ایکون تنظیمات رو دیدم داره. مال من فقط یه آیکون پاکت هست که صندوق دریافت میشه.؟!
(تبلت بنده هم GLX هست اندروید)
خیلی ممنون میشم از راهنماییتون.

حسین ناصری
حسین ناصری

یکبار این لینک رو بزنین ببینین باز میشه:
تقویم
در رابطه با منوی تنظیمان، راهنمای زیر رو بخونین:
راهنما : منوی من کجاست؟

عالیه

سلام جناب آقای ناصری .
نمازو روزه هاتون قبول باشه ان شاالله .
بنده زبانم به شدت ضعیفه و واقعا دوست دارم زبان رو در حد عالی یاد بگیرم ولی متاسفانه کلاسهایی که رفتم اصلا مفید نبود.
به همین دلیل امروز بعد از تموم شدن امتحانات ترمم تصمیم گرفتم یه تغییر اساسی تو زندگیم ایجاد کنم و واقعا تصمیم دارم زبانم رو قوی کنم و شروع به گشتن تو اینترنت کردم و با سایت شما آشنا شدم.

نگار

سلام.
ممنون آقای ناصری بابت سایت بسیار عالیتون.
من واقعا دغدغه یادگیری زبان داشتم.چند ترم هم کلاس رفتم ولی متاسفانه بهره چندانی از کلاسها نبردم و تصمیم گرفتم خودم شروع به یادگیری کنم ولی نمی دونستم از کجا و چه جوری شروع کنم تا اینکه سایت شما رو دیدم. انشالله با راهنماییهای شما و مطالب خوب سایتتون بتونم موفق بشم.
امیدوارم که همیشه موفق و سلامت باشید.

یارمیا

سلام آقای ناصری عزیز

با تشکر از زحمات جنابعالی .بنده شرکت واردات وصادرات دارم که جهت انجام امور بازرگانی با سایر شرکتهای خارجی دچار مشکلات زیادی هستم.تا حالا که موفق به یادگیری زبان به روش فقط مکالمه که نیاز من است نشده ام.
با سرچ تو اینترانت نرم افزار شما رو دانلود کردم به امید بهبودی زبان انگلیسی.
البته تا حالا خیلی سعی کردم برای یادگیری ولی موفق نشدم.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام دوست گرامی
نرم افزار زبانشناس قطعا به دردتون میخوره و با نرم افزار های دیگه خیلی فرق داره.
شما فعلا دروس داستان های واقعی و انگلیسی قدرت رو با تکنیک هایی که در ایمیل های بعدی براتون میفرستیم پیش برین
در نهایت بعد از اینکه کمی پیشرفت داشتین، پکیج مکالمات تجاری رو هم شروع کنین به خوندن. برای بیزنستون حتما به درد میخوره.

صفر

سلام.من 30 سال دارم.ليسانس برقم.وبراي پيدا كردن كار بهتر تنها مشكلم زبانه.و در 10سال اخير حداقل 6 يا7 بار كلاس زبان رفتم ودر ترم 2 ولش كردم. و الان تصميم گرفتم كه باز برم كلاس زبان و ميترسم از اينكه باز بعد از يكي دو ترم انگيزمو از دست بدم و ولش كنم.و ميخوام بحدي برسم كه بتونم انگليسي صحبت كنم و بفهمم ودفترچه هاي دستگاهها رو بخونم چون فني ام ولازم دارم.لطفا كمكم كنيد.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
شما از لینک زیر اپلیکیشن زبانشناس رو برای گوشی موبایلتون (اندروید) نصب بفرمایید، توضیحات برنامه در ایمیل های آتی بعد از نصب براتون ارسال میشه
ممنون
دانلود اپلیکیشن

الهه

عرض سلام و احترام دارم خدمت شما
من از سال های ابتدایی همیشه در زمینه درس و کسب رتبه های خوب موفق بودم وچون در مدرسه ای درس می خواندم که به آموزش زبان توجه می شد من هم از سطح زبان خوبی (در حد کتب درسی مدارس)برخوردار بودم تا اینکه من درگیر دانشگاه و اشتغال به کار شدم و با گذر زمان هر چه آموخته بودم فراموش کردم .
الان هم مدت 3 ساله که مرتبا چند ترم کلاس زبان رفتم ولی نتیجه ای که می خواستم نگرفتم , کتاب های مختلف خریداری کردم و بعد از مدتی آن ها را هم رها کردم .
تا اینکه چند روز پیش به ذهنم رسید در اینترنت سرچ کنم شاید راهی برای حفظ لغات زبان وجود داشته باشد که با سایت جامع و خوب شما آشنا شدم .
من پشتکار بسیار خوبی دارم وفقط نیاز دارم یه برنامه ی خوب داشته باشم .
در ضمن سطح همه ی مهارت هام به شدت افت کرده و شاید الان در سطح مبتدی باشم .هدف من مسلط شدن بر زبان انگلیسی است جوری که بتونم به راحتی صحبت کنم و هر فیلم یا موزیکی را متوجه بشم .در آینده هم می خواهم یک مدرک زبان بگیرم (آیلتس, تافل و…)چون برای رزومه ی کاریم نیاز دارم .
ممنون می شم راهنمایی ام کنید که پله پله بتونم به سطح مورد نظرم برسم .اصلا آیا با خواندن به روش خود آموز می توان به سطوح بالا رسید یا الزاما نیاز به معلم و کلاس دارد؟
من شدیدا در حفظ کردن لغات مشکل دارم تنها در صورتی که در جمله یا کاربردی یاد بگیرم معانی در ذهنم می ماند .

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خوشحالم که با شما آشنا شدم.

اول از همه لطفا بفرمایید که آیا گوشی اندرویدی دارین یا خیر؟ اگر گوشی اندرویدی دارین توصیه ی اکید بنده این هست که نرم افزار زبانشناس رو دانلود بفرمایین و کار رو با این نرم افزار شروع کنین. توصیه های لازم درباره ی نحوه ی کار با این نرم افزار هم براتون ارسال میشه.

در کل در رابطه با سوالی که درباره ی لغت پرسیدین بایستی بگم که اتفاقا بهترین روش یادگیری لغت اینه که به صورت کاربردی و در جملات و داستان ها یاد گرفته بشه. نه اینکه به صورت طوطی وار حفظ بشه. حفظ شدن طوطی وار لغت برای استفاده در مکالمه و شرایط واقعی که شما دنبالش هستین به درد نمیخوره.
برای همین بنده در کل یادگیری زبان انگلیسی رو با خوندن داستان ها به شما پیشنهاد میکنم.

نمیدونم آیا بخش داستان های وبسایت زبانشناس رو دیدین یا خیر؟ با توجه به پیشینه ای که از سطح زبانتون فرمودین و مشکلاتی که دارین به نظرم خوندن مگا داستان های زبانشناس برای شما خیلی مناسب باشه. در هر درس هم راهنمای قدم به قدم یادگیری اون درس برای شما نوشته شده.

البته تمامی این داستان ها در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس، با امکانات خیلی بیشتری هست. برای همین اگه گوشی اندروید دارین میتونین این داستان ها رو از داخل گوشیتون هم دانلود و مطالعه بفرمایین.

منتظر پیغامتون میمونم
ممنون

الهه

سلام خیلی ممنون از توجهتون
بله من گوشی اندروید دارم و سعی می کنم زودتر این نرم افزار رو دانلود کنم .بخش های مختلف سایتتون رو دیدم و این طور که من متوجه شدم ظاهرا تا حالا ما راه رو اشتباه رفتیم که همیشه نصفه و نیمه رها کردیم چون من تا به حال خیلی کم وقت صرف خواندن کتاب داستان و فیلم و…کردم .امیدورم که اینبار جواب بگیرم .بازم ازتون ممنونم .من نرم افزار رو دانلود می کنم و بعد مجددا برای گرفتن برنامه ام مزاحمتون می شم .من شاغل هستم ولی می تونم در روز 2 ساعت وقت برای زبان بزارم .پس دیگه لغت حفظ کردن به شیوه ی قدیم رو بزارم کنار ؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بله صد در صد بذارین کنار. اون راه های قدیمی که مطمئن باشین جواب نمیده.
نرم افزار رو نصب فرمودین دوباره اگه سوالی داشتین به بنده پیغام بدین
ممنون

زهره

با سلام
من چون وقت زیادی بابت کلاس گذاشتم و میدونم نمیخونم درس های کلاس رو و از اونجایی که باید زبان رو یاد بگیرم میخوام از امروز شروع کنم به یاد گیری خودخوان …تو اینترنت سرچ کردم و با سایت شما اشنا شدم ، از شما کمک میخوام تا راهتماییم کنین از کجا و با چه کتاب و محصولی شروع کنم ؟ واقعا سر درگم شدم
ممنون

اریا

سلاو خسته نباشید من حدود یک سال و نیم پیش امتحان آیلتس دادم جنرال و اورال شدم 7.5 واقعیت احساس میکنم از اون موقع پیشرفتی نمی کنم خواستم ببینم واقعن برای من روش های سایه و دیدن فیلم میتونه کمک باشه من دنبال نمره 9 هستم آیا واقعن شدنی این نمره؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بله استفاده از تکنیک سایه و استراتژی های عنوان شده در نوشته ی پنج استراتژی میتونه خیلی کمکتون کنه.
در رابطه با فیلم بایستی بگم که به فیلم بایستی به عنوان یک روش تفننی و fun نگاه بشه نه روش یادگیری اصلی. اگر واقعا دنبال روش مناسبی میگردین پکیج های ‘داستان های واقعی’، ‘مگا داستان’، ‘انگلیسی قدرت’ و ‘انگلیسی مهارت’ از نرم افزار زبانشناس رو بخونین.
ممنون

لیلا

برنامه تون عالیه و یه بخشی از مشکلات منو کم کرده.
اما راستش من یه سری کتاب دارم واسه هرکدوم از مهارت های زبان.
اما سردرگمم که چطوری شروع کنم به خوندن و شیوه ی خوندن هر قسمتش رو.
اگه میتونید کمکم کنید،مشکلم رو کامل شرح بدم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بله بفرمایید من دوست دارم مشکلات دیگران رو حل کنم :)

لیلا

اول منابعی که دارم رو معرفی میکنم.
مکالمه و اسپیکینگ:مجموعه کتب top notch بهمراه سی دی اینها بیشتر واسه مکالمه و اسپیکینگ هستن اما یه بخشای کوچکی از دیگر مهارت های زبان رو هم دارند.

لیسنینگ:مجموعه کتب tactics for listening بهمراه سی دی و کتاب تست اش.اینها هم واسه لیسنینگ و مهارت گوش دادن هست.واسه بهتر شدن تلفظ و لهجه و…

ریدینگ:مجموعه کتب select readings بهمراه سی دی صوتی خواندن متن ها.اینها هم واسه مهارت خواندن و ریدینگ هستش.

گرامر و دستور زبان:مجموعه کتب oxford practice grammar بهمراه سی دی.اینها هم مجموعه کتبی هستند واسه آموزش گرامر که در حد دبیرستان و یکم بیشتر از اون هستند.(تنها این مجموعه را فعلا ندارم چون قصد تهیه ی گرامر دبیرستان را دارم.البته بعدا این مجموعه نیز در برنامه ام قرار خواهد گرفت.)

لغت و واژگان:مجموعه کتب oxford word skills بهمراه سی دی و فلش کارت ۵۰۴،که اینها هم واسه گسترش دادن دایره ی واژگان و لغت هستش.

فیلم های آموزشی برای بهبود تلفظ و…:مجموعه extra. مجموعه english today. فیلم بینوایان و هوگو و ارباب حلقه ها. و مجموعه top notch tv.
اگه شما منابع خوب دیگه ای میشناسید که خیلی بدردم میخوره میتونید بهم معرفی کنید تا به منابعم اضافه کنم.

لیلا

حالا میرم سراغ مشکلم…
درواقع اول از همه نمیدونم که این منابعی که دارم رو به چه ترتیبی بخونم،ینی اول مکالمه یا لیسنینگ یا ریدینگ یا هرچی،بعدش چی؟ینی کلا ترتیبش رو نمیدونم؟

دوم اینکه مکالمات شیوه خاصی داره خوندنش؟لیسنینگ چی؟ریدینگ چی؟رایتینگ؟لغات و واژگان؟گرامر؟

راستش من الان نمیدونم چجوری باید شروع کنم؟نمیتونم اصلا شروع کنم،همش با خودم میگم نکنه خوندنم آخرش بی ثمر باشه،نکنه یه وقت نتونم یا… . به جز اینا مشکل من اینه که نمیدونم چطوری باید بخونم؟

اگه بتونید کمکم کنید واقعا ممنون تون میشم،اگه بتونید راهنماییم کنید تو این زمینه واقعا کمک بزرگی بهم کردید.

لیلا

من منتظر پیامتونم،هرچقدم طول کشید اشکال نداره،فقط بتونه سردرگمی منو رفع کنه کافیه.
من منتظر خواهم موند.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام مجدد.
شما به جای اینکه به دنبال اضافه کردن منابع فعلیتون باشین، به نظرم بایستی به شدت ازشون کم کنین. چون ازدیاد منابع خودش تاثیر منفی داره. پیشنهاد اکید میکنم که کتاب های لغت و گرامرو کنار بذارین چون زیاد تاثیری نداره. سه تا مجموعه ای که برای ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ نام بردین هر سه ظاهرا مناسب هستن. از بین این سه تا فکر کنم select reading از همه بهتر باشه. در کل من با منابعی که متشکل از داستان باشه و فایل صوتی هم داشته باشه موافقم چون میتونین استراتژی های تقویت مکالمه، علی الخصوص تکنیک سایه رو روش پیاده سازی بفرمایین و تقریبا هر سه مهارت رو با هم پیش ببرین.
بنابراین جواب سوال اول و دومتون این میشه که دو تا پست بالا رو روی منابعی که نوشتید، یا منابعی که ما تو اپلیکیشن ارائه دادیم پیاده سازی بفرمایین تقریبا میشه گفت تمامی مهارت ها (رایتینگ در حد خیلی کمتر چون کلا رایتینگ بحثش جداست) بهبود پیدا میکنن. بحث واژگان و گرامر توی اپلیکیشن ما به طور جدیدی پیش میره . واژگان رو که با انتخابشون و هایلایت کردنشون و اضافه کردنشون به جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس به خوبی یاد میگیرین. گرامرهارو هم با سوال و جواب ها و درسنامه های اختصاصی که تو پکیج هایی مثل داستان واقعی، مگاداستان، و انگلیسی قدرت هست میتونین به خوبی یاد بگیرین.
اینکه گفتین نمیدونین چجوری شروع کنین همونطور که گفتم به خاطر تعدد بیش از حد منابعی هست که انتخاب کردین. هر چی کمتر، مختصرتر و مفیدتر، بهتر. شما اگه یک منبع رو ده بار بخونین بهتر از اینه که ده منبعو یکبار بخونین یا اصلا نخونین. مطمعن باشین چیز زیادی رو هم از دست نمیدین.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم.

لیلا

مرسی.واقعا حرفاتون بهم هم روحیه داد و هم از سردرگمی ام کم کرد،راست میگید فک کنم حق با شماست،منابعم زیادی زیادن.
بالاخره هرچی باشه شما تجربه دارید.باشه همین کاری که گفتید رو میکنم،بعد از سه ماه ببینم پیشرفت داشتم یانه،حتما گزارشش رو بهتون میدم.
مطمعنم موفق میشم.

نیلوفر

سلام و سپاس از شما بابت توضیحات خوبتون.

راستش بنده ترم آخر (ترم ۸) رشته مترجمی زبان هستم ولی متاسفانه اسپیکینگم واقعا ضعیف هستش که البته هم بخاطر دایره لغات پایین ذهنمه و هم اینکه خجالتی هستم، خیلی واسم مهمه که بتونم اسپیکینگم رو تا اونجایی که ممکنه قوی کنم.. چندین بار به عنوان پروژه ی کلاسی لکچرهایی به انگلیسی ارائه دادم اما بیشتر مطالب رو حفظ میکردم ولی با اینکه شاگرد زرنگ محسوب میشم تو قسمت اسپیکینگ واقعا میلنگم
اگه تو این زمینه پیشنهادی برای من دارید یا کمکی از دستتون برمیاد ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
ممنون از زحماتتون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
متاسفانه افراد زیادی مثل شما که مترجمی زبان خوندن به بنده مراجعه میکنن و بنده واقعا متاسفم که دانشگاه هایی که رشته ی مترجمی ارائه میدن واقعا چکار میکنن که خیلی از دانشجوهای زرنگی مثل شما در مکالمه مشکل دارن.
به هر حال راه حل مشکل مکالمه رو بنده به طور مفصل توی نوشته هام توضیح دادم. به عنوان مثال نوشته های زیر رو مطالعه بفرمایین:
1- پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی
2- تکنیک سایه برای تقویت لسنینگ و مکالمه. البته تکنیک سایه از استراتژی های گفته شده توی نوشته ی اول محسوب میشه که به دلیل اهمیت موضوع به طور مفصل در این نوشته توضیح دادم.
علاوه یر این استراتژی ها شما بایستی داستان هایی رو مطالعه بفرمایین که شامل سوال و جواب هستن. یعنی سوالی از داستان پرسیده میشه و شما به انگلیسی جواب میدین. این داستان ها برای تقویت مکالمه بسیار عالی و تضمینی هستن که پکیج های زیر در نرم افزار زبانشناس شامل همچین داستان هایی هستن:
1- داستان های واقعی، 2- مگا داستان، 3- انگلیسی قدرت، 4- انگلیسی مهارت
پیشنهادم اینه فعلا از داستان های واقعی شروع بکنین و رفته رفته بقیه پکیج ها رو هم به برنامتون اضافه بفرمایین.

مهدی

سلام
ضمن تشکر از مطالبتون میخواستم بگم خیلی دوست دارم زبان انگلیسی بین المللی رو یاد بگیرم امایاد گرفتنش خیلی برام سخته ونمیدونم از کجا شروع کنم از کتاب دوره راهنمایی یا دبیرستان یعنی حتی دوره اول و بلد نیستم .راستش تو بازی های آنلاین مثل کلش زبانش رو اینگلیسی میکنم تا توچت اون بازی چیزی یاد بگیرم اما فقط سلام کردن و یاد گرفتم نظر شما چیه از کجا شروع کنم کتاب یا صحبت با دیگران
با تشکر

مهرناز

با سلام
ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شما استاد گرامی لازم به عرض برسونم مشکلات من در یادگیری زبان دقیقا همان هایی است که شما فرمودید بدتر از همه من فارغ تحصیل مترجمی زبان انگلیسی هستم در مقاطع ابتدایی مدرس زبان انگلیسی هستم ولی هیچ وقت از خودم راضی نبودم و از همه مهم تر سعی من بر این است که یادگیری رو برای شاگردانم راحت تر کنم من عاشق این حرفه هستم و دوست دارم در این زمینه بیشرفت کنم سایت شما رو اتفاقی بیدا کردم ولی بی تعارف در میان تمام سایت های مشابه این سایت بی نظیر است ممنون می شم در این راه از شما کمک بگیرم.
با تشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

درود بر شما
خیلی ممنون از نظر لطفی که نسبت به وبسایت بنده دارید. هر کمکی از دست بنده بر بیاید برای شما انجام میدهم. اما بایستی مشکلات و اهدافتان را دقیقتر بیان بفرمایید.
اگر در بحث مکالمه و درک مطلب مشکل دارید پیشنهاد میکنم که از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنید و پکیج داستان های واقعی را استفاده نمایید.
اگر گوشی اندرویدی ندارید، میتوانید سری به بخش داستان های بلند انگلیسی، و داستان های واقعی انگلیسی بزنید و از مطالبی که به رایگان قرار داده شده استفاده بفرمایید.
نحوه ی خواندن مطالب توضیح داده شده است.

الهه

سلام وقتتون بخیر…من تقریبا یکساله دارم کلاس زبان میرم مجموعه آموزشی top notch روکارمیکنم نسبت به قبل انگلیسیم بهترشده…گرامر و تقریباخوب بلدم مشکل اصلیم speaking هستش خیلییی کم میتونم انگلیسی صحبت کنم..ممنون میشم راهنماییم کنید….باتشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
مشکل اصلی افرادی که کلاس آموزشی میرن همین مکالمه (speaking) هست. برای تقویت مکالمه دو تا پست خیلی خوب نوشتیم. یکی در رابطه با استفاده از تکنیک سایه، و دیگری پنج استراتژی برای تقویت مکالمه هست که برای مکالمتون خیلی میتونه خوب باشه.
برای اینکه این استراتژی ها رو روی منبع آموزشی خاصی پیاده سازی کنین، پیشنهادم اینه از داستانهای بلند انگلیسی وبسایت زبانشناس به عنوان شروع استفاده کنین. این داستان ها رو اگه تا آخر بخونین، متوجه میشین که به همراه خودشون درسنامه هایی برای تقویت مکالمه دارن.
از طرف دیگه، اگه گوشی اندرویدی دارین، خوندن پکیج داستان های واقعی رو تو نرم افزار زبانشناس به شما توصیه میکنم.

گل خانم

سلام ممنون از توجهتون من خوشحالم که انسانهای خوبی مثل شما هستن بی تعارف عرض میکنم

منم مثل همه دوستان متاسفانه هم بدلیل روشهای ضعیف و هم اراده کم برا ادامه هنوز به جایی که دلم بخاد نرسیدم
.
اقای ناصری من ازمون دکتری میخام بدم

میدونم فرمودین شما برا کنکورا موافق نیستین
ولی من از 504 و لغات تافل شروع کردم
الانم به سایت شما واقعا علاقه مند شدم

نمیدونم دلم میخاد هم مکالمم هم کلا دایره لغاتم عالی بشه

خیلی از بزرگواریتون ممنونم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام دوست گرامی.
آزمون دکتری دادن با انگلیسی یاد گرفتن منافاتی نداره.
نرم افزار زبانشناس طوری طراحی شده که هم مکالمتون قوی بشه و هم دایره ی لغاتتون به سرعت افزایش پیدا کنه.
پیشنهاد میکنم که حتما این نرم افزار رو از کافه بازار دانود کنین و با بسته ی داستان های واقعی شروع کنین.
این بسته هم دایره ی لغاتتون رو بالا میبره، هم مکالمتونو قوی میکنه، و هم گرامر رو به طور ناخودآگاه به شما یاد میده
یعنی با یک تیر سه نشون
امیدوارم که از این بسته ی آموزشی خوشتون بیاد و انگلیسی رو با لذت خیلی بیشتری یاد بگیرین

گل خانم

با سلام و احترام؛ آقای ناصری بزرگوار

امیدوارم روز بهاری خوبی داشت باشید.اقای ناصری ببخشید باز مزاحم میشم.

ضمن اینکه میخاستم موفقیتتونو در ازمون تافل تبریک بگم البته که موفقیت شما با ما قابل مقایسه نیست.

خاستم بنده رو هم راهنمایی بفرمایید حتی اگه مشکل باشه میخام این سدو بشکنم.در واقع به یه مدرک زبان نیاز دارم هم به د لیل

علاقه واقعی خودم و در واقع امتیازی که در ازمون دکترا داره.ایمیلتونو دوباره خوندم و خاستم خاهش کنم شما نمونه کسی هستین که

خودش با زحمت و ارداده این راهو رفته.میخام تمام زحمتهایی رو که کشیدید بفرمایید تا من هم واقعا امتحان کنم اینبار با جدیت.ممنونم انشالله به دوستان هم

سایتتونو معرفی میکنم چون کار خوب خودش معرف و مبلغه خودشه نیازی به تاکید نیست.بازم از توجهو بزرگواریتون ممنونم.

بی نهایت ممنونم.با ارزوی سربلندی و سرافرازی برای شما.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام مجدد
ممنونم از لطفتون
من خودم هم اول مشکلاتی مثل شما داشتم ولی در نهایت با خوندن داستان ها و مطالب جالب دیگه در نهایت خودم رو به حدی که میخواستم رسوندم. و ایده ی این سایت هم از همین جا رقم خورد که راه خیلی بهتر و معقولانه تری برای یادگیری زبان هست.
در واقع بنده تمام روشهایی که در نهایت به منطقی بودنشون پی بردم رو در نرم افزار زبانشناس پیاده سازی کردم

اولا این نرم افزار شامل منابع مختلفی برای زبان آموزا هست که تقریبا میشه گفت نیازشون رو از هر چیز دیگه ای برطرف میکنه
به نظر خودم افزایش دایره ی لغات یکی از مهمترین پارامترهای تسلط هست. اما افزایش دایره ی لغات بایستی از طریق خوندن و درک مطلب انجام بشه. نه از طریق حفظ کردن. بنابراین ما یه سیستم خیلی ابتکاری برای افزایش دایره ی لغات شما در نرم افزار زبانشناس قرار دادیم. به این صورت که هر لغتی که نمیدونین رو انتخاب میکنین و اون لغت همه جا و در هر درس دیگه ای برای شما به صورت هایلایت نمایش داده میشه. این کار باعث میشه که در هین خوندن دروس، همیشه تمرکزتون بیشتر روی لغاتی باشه که بلد نیستین و دارین یاد میگیرین. این تکنیک با جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس کاملا تکمیل میشه و دایره ی لغاتتون به سرعت افزایش چشمگیری پیدا میکنه.

دوما منابعی در نرم افزار زبانشناس انتخاب کردیم که به همراه تکنیک هایی که گفتیم، مثل تکنیک سایه و پنج استراتژی، مکالمتون رو به سرعت تقویت میکنه. این منابع از بهترین اساتید این حوزه گلچین شدن و خودم به شخصه تک تکشون رو انتخاب کردم که بهترین باشن.
از بهترین منابع که میتونین شروع کنین : داستان های واقعی، مگا داستان ها، انگلیسی قدرت، انگلیسی مهارت، و داستان های کوتاه هست.
این منابع، درسنامه هایی دارن که گرامر زبان انگلیسی رو به طور ناخودآگاه یاد میگیرین.

سوما، سیستم آمارگیری برنامه باعث میشه که همیشه از جزئیات پیشرفتتون آگاهی داشته باشین که این خودش انگیزتون رو بالا میبره.

برای خوندن هم پیشنهاد میکنم که در فضای باز درس بخونین. مثلا پارک، فضای سبز و …. که انرژی داشته باشین و خسته نشین.

امیدوارم که جوابم کافی بوده باشه
اما اگه باز سوالی داشتین در خدمتیم
ارادتمند
حسین

راحیل

با سلام و احترام؛

بنده هم تقریبا مثل اکثریت دوستان با اینکه ارشد رو هم پشت سر گذاشتم,مکالمه روان و فهم اسان زبان شده از ارزوهام.

به هر حال دیگه میخام این سدو بشکنم.فکر نکنم مطلبی باشه که نفرموده باشین حالا دیگه بسته ست به ارداه ما.

دعا برای همریگر رو فراموش نکنیم.ارزو میکنم همیشه سربلند و سلامتو سرافراز باشید

و از زحماتتون و پاسخ های صادقتون نهایت سپاسو تشکرو دارم.

hosein

درود . میخواستم بدونم واسه یادگیری لغات دیکشنری بخونم يا کتاب بخونم و معنی لغات رو بفهم یا رو شه دیگه ای اگه کمک کنید ممنون میشم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بایستی کتاب داستان بخونین.

محدثه

سلام و خسته نباشید خدمت شما
هیچ وقت عادت ندارم تو مساعل مختلف شرکت کنم و برای اولین بار میخوام نظرمو بگم شاید بخاطر حسرت باشه یا شایدم بخاطر اینکه شما کاری کنید که بقیه بچه های سرزمینم مثل من سرنوشتی بدی نداشته باشن امیدوارم که به عنوان دوست به حرفام گوش بدین من هیج نیت بدی ندارم فقط برای پیشرفت کارتون وپیشرفت جوانایی مثل خودم نظر میدم
یه حرفی نظرمو جلب کرد وقتی ایمیلی که برام فرستادین رو میخوندم گفتین : ثانیا، رفتن به کلاس، اون هم تو شهر شلوغی مثل تهران، وقت و انرژی زیادی رو از من میگرفت. خلاصه به هر دری که میزدم به جایی نمیرسیدم.:
این حرف واقغا منو بهم ریخت چون من ارزوم بوده که کلاس برم امکانات داشتم شرایطشو داشتم که درس بخوندم ولی متاسفانه هیچ کدومشو نداشتم هیچی نه تنها من بلکه بچه های خیلی زیادی مثل من امکان نداشتن تو رشته مورده علاقشون شرکت کنن و به یه مهارتی برسن بعضی اوقات خیلی ناراحت میشم که چرا نباید این امکانات واسه افرادی مثل من باشه حالا به هر دلیلی مالی یا نبود کلاس یاوضیعت خانواده و جامعه …..
هنوزم برام ارزو هست خیلی چیزا
فقط ازتون یچیزی میخوام خواهش میکنم ازتون طوری اموزشو قرار بدین که همه بتونن استفاده کنن سعی کنید اموزش ها همیشه رایگان و کامل باشن
یه لحظه فک کنید یه نفر فقط از روی سایته شما قراره همه چیزو یاد بگیره این سوالو از خودتون بپرسید ایا میتونه؟؟ این جوابتون میگه که ایا موفق هستید تو این کار یا نه
بازم بخاطر تمام تلاشاتون و این که وقت گذاشتین و ایمیلمو خوندین ممنونم امیدوارم یه روز هیچ سدی جلوی یادگیری نباشه

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خيلي ممنون از نظري كه دادين
من خودم هم خيلي دوست دارم كه همه يا بخش اعظمي از آموزش به صورت رايگان باشه
در سايت همونطور كه ميبينين مطالب آموزشي رايگان خيلي زيادي قرار داده شده، شايد بتونم بگم سايت بالاي نود درصد رايگان هست
معمولا در اين جور شرايط وبسايت هاي خارجي از طريق چيزي مثل هديه پول در ميارن اسمش هم donate هست كه خيلي جاها باب شده
اما اين موضوع در ايران هنوز باب نشده براي همين براي ادامه فعاليت هامون بايستي موارد پولي هم قرار بديم.
اميدوارم روزي برسه فرهنگ هديه و donate كردن باب بشه تا آموزش رايگان و در دسترس همه باشه

ارش

سلام نظرتون درباره متد ری الس (تکنیکی که تو کرمانشاه برای یادگیری زبان اختراع شد)چیه واقعا همچون چیزی می تونه صحت داشته باشه ؟

حسین ناصری
حسین ناصری

من چون اطلاعی در رابطه با این متد ندارم و سایتشون هم هیچ توضیحی در این رابطه نداده، هیچ نظری نمیتونم بدم. اما این موضوع بیشتر به ادعا میخوره تا واقعیت. اگر واقعا حرفی برای گفتن بود بایستی کتابها و مقالاتی علمی در این زمینه چاپ بشه و اجازه داده بشه دیگران این روش رو نقد کنن.

محمد

سلام داداش با این جملت که گفتی: توصیه‌ی بنده به شما این است: شروعش کن! خیلی حال کردم یاد این حدیث از امام علی اقتادم.

إذا هِبتَ أمراً فَقَع فیهِ فإنَّ شِدَّةَ تَوَقّیهِ أعظَمُ مِمّا تَخافُ مِنهُ.
هرگاه از کاری ترسیدی خود را در آن بینداز زیرا ترس از آن کار بزرگتر از خود آن کار است.
نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 501 ، ح 175

دمت گرم همین الان رفتم واسه شروع

حسین ناصری
حسین ناصری

آفرین :)

سعید

سلام سوالات زبان انگلیسی را میتوان در اینجا مطرح کرد و جواب گرفت ممنون از سایت خوبتون

جعفر

سلام به شما دوست عزیزم
داستان یادگیری زبان انگلیسی شما بسیار جالبه. تقریبا شبیه زندگی من هستش. با این تفاوت که من بیست و پنج سال پیش شروع کردم و هر دفعه که شروع به یادگیری کردم به دلایلی آن را رها کردم.برای آخرین بار ده ماه پیش بصورت جدی شروع کردم و از هر روشی که وجود داشت, استفاده کردم. هر روشی مشکلات خودش را داشت و سرعت یادگیری من خیلی پایین بود. تا اینکه با روش شما آشنا شدم تقریبا سه هفته هست که از روش شما استفاده می کنم.باید اعتراف کنم که بسیار عالی است.امیدوارم این روش من را به اهدافم برسونه. بزرگترین هدف من تسلط به مکالمه و تدریس اون هستش. به هر حال از تمام زحماتی که می کشید ممنونم. آرزوی موفقیت و سلامتی براتون دارم.

آرشیو نظرات دیگر: