مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی - صفحه 1-ام نظرات

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 شهریور 1394

زبان‌آموزانی که به‌تازگی، یادگیری زبانی جدید (انگلیسی، فرانسه، یا آلمانی) را آغاز کرده‌اند؛ یا می‌خواهند به هر دلیلی (تحصیل در خارج از کشور، کار، و …) مدرک تافل یا آیلتس بگیرند؛ معمولاً سؤالات زیر برایشان ایجاد می‌شود:

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشه؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می‌کشد؟

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

چطور در کوتاه‌ترین زمان، زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

و سؤالاتی از این قبیل

حقیقت این است که برفرض اگر شما بپرسید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است و در جواب فوراً به شما بگویند: ۳ ماه! این جواب اصلاً نمی‌تواند جواب دقیقی باشد. زیرا این مسئله به پارامترهای زیادی بستگی دارد که تعدادی از آن‌ها را لیست کرده‌ام: سطح فعلی: الآن در چه سطحی قرار دارید؟

سطح مورد انتظار: معیار شما از تسلط به زبان موردنظر چیست؟ و می‌خواهید به چه جایگاهی برسید؟

زمان: چقدر در طول روز می‌خواهید برای یادگیری زبان، وقت بگذارید؟

امکاناتی که در اختیار دارید چیست؟ چقدر انگیزه دارید؟

و ده‌ها سؤال دیگر که هرچه اطلاعات ما از این سؤالات بیشتر باشد، می‌توان گفت که جواب ما نیز تا حدودی به واقعیت نزدیک است.

در بین پارامترهای فوق، پارامتر مورداشاره در سؤال دوم، یعنی سطحی که انتظار دارید به آن برسید، نسبت به بقیه از اهمیت بالاتری برخوردار است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نوشته‌ی مرتبط: برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

مدت زمان یکی از رایج ترین سوالات زبان آموزان، مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی است.

توجه: در ادامه‌ی این نوشته هر‌جا می‌گوییم زبان انگلیسی، منظور زبان فرانسه و آلمانی نیز هست و فرقی بین اینها وجود ندارد.

مقیاس تسلط در یادگیری زبان انگلیسی

در سطح اروپا، مقیاسی کلی و استاندارد برای حد تسلط وجود دارد که به اختصار به آن CEFRL میگویند. دانستن این مقیاس و حد و حدود آن، می‌تواند یک دید کلی نسبت به مدت‌زمان موردنیاز برای رسیدن به تسلط به ما بدهد.

سطح مقدماتی (A1): کلاس گردشگری

یک مبتدی دایره‌ی لغات بسیار کمی دارد. مبتدی‌ها می‌توانند سلام و احوالپرسی ساده را انجام دهند؛ می‌توانند سؤالات ساده‌ای بپرسند؛ می‌توانند احساس خوب یا بد خود را نسبت به چیزی بیان کنند. نیز شاید بتوانند با کمک یک دیکشنری یا کتاب‌های مکالمات آماده تا حد خیلی کمی با بومی زبان‌ها ارتباط برقرار کنند.

سطح متوسط (A2-B1): بازماندگان

یک زبان‌آموز سطح متوسط می‌تواند عبارات و اظهارات مختلفی را به زبان انگلیسی بسازد. تقریباً با زحمت بسیار کمی می‌تواند در رابطه با زمان، آب‌وهوا، مکان، علاقه‌مندی‌ها و چیزهایی که دوست ندارد، صحبت کند. زبان‌آموزان سطح متوسط می‌توانند زمان‌های حال، گذشته و آینده را استفاده کنند اما هنوز اشتباهاتی در به کار بردن این زمان‌ها دارند. نیز قادر هستند که در رابطه با موضوعات مشخصی با بومی زبان‌ها صحبت کنند.

سطح پیشرفته (B2-C1): تقریباً مسلط

زبان‌آموزی که در سطح پیشرفته قرار دارد می‌تواند برنامه‌های معمولی رسانه‌ها را با زحمت اندکی درک کند (تلویزیون، فیلم، رادیو، اخبار و موسیقی). می‌تواند که یک مکالمه‌ی طولانی، با افراد انگلیسی‌زبان داشته باشد و حتی می‌تواند این مکالمه در یک محیط نویزی واقع شود (یعنی مکالمه با بیش از یک نفر یا مکالمه در شرایطی که سروصدای زیادی وجود دارد).

سطح بسیار پیشرفته (C2): مسلط

زبان‌آموز مسلط تقریباً می‌تواند تمامی برنامه‌های رسانه‌ای را بفهمد. می‌تواند با انگلیسی‌زبان‌ها مکالمه‌ی طولانی‌مدت داشته باشد. می‌تواند که در محیط‌های پرجنب‌وجوش صحبت کند. زبان‌آموز مسلط، لزوماً نیازی نیست که لهجه‌ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشد. زبان‌آموز مسلط می‌تواند رمان‌های بسیار بلند زبان انگلیسی بخواند و منظورش را در مطالب نوشتاری به‌خوبی بیان کند.

بومی زبان: زبان مادری

زبان انگلیسی برای بومی زبان یا زبان اول است یا زبانی است که مدت‌زمان بسیار زیادی از زندگی‌اش را با آن صحبت کرده است.

واقعاً تا چه حد می‌خواهید مسلط باشید؟

با توجه به تعاریف فوق، تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند در بازه‌ی بسیار زیادی تعریف شود. برای بعضی‌ها تسلط به زبان انگلیسی چیزی است که شاید هیچ‌وقت به آن نتوان رسید. برای برخی دیگر اما می‌تواند در این حد باشد که بتوانند با دیگران مکالمات روزمره را با اندک تلاشی انجام دهند.

تخمینی از مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

ازنظر بنده، تسلط به زبان انگلیسی در کوتاه‌مدت، تنها زمانی مقدور است که ساک خودتان را جمع نموده و به یک کشور انگلیسی‌زبان سفر کنید. یا اینکه دل از همه‌چیز بکنید و از ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۱۰ الی ۱۵ ساعت آن را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این موقعیت‌ها را اصطلاحاً غوطه‌ور شدن می‌نامند. هیچ‌کس نمی‌تواند سرعت بالای یادگیری زبان انگلیسی، با قرار گرفتن در این موقعیت‌ها را انکار کند.

بنده نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم که رسیدن به حد تسلط در زمان انگلیسی در مدت سه ماه شدنی است. زیرا اگر شما این‌چنین انتظاراتی را از تلاش خود برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید؛ وقتی‌که این زمان بیشتر طول بکشد، بسیار ناامید می‌شوید. اگر بخواهیم واقع‌گرا باشیم، رسیدن به تسلط در زبان انگلیسی، در حالت عالی چندین سال ممکن است به طول بیانجامد.

تخمین مدت‌زمان لازم:

مهارت = A2، B1

تسلط = B2، C1، یا C2

این تخمین‌ها با فرض اینکه زبان‌آموز از صفر می‌خواهد شروع کند انجام گرفته است.

مهارت در زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن یا زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان (۳ تا ۶ ماه)

مهارت در زبان انگلیسی بدون غوطه‌ور شدن از به‌صورت یادگیری مستقل (بسته به شدت یادگیری، ۱ تا ۲ سال)

مهارت در زبان انگلیسی با استفاده از کلاس‌های آموزش زبان (۲ تا ۴ سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن (تقریباً دو سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه کلاس‌های آموزش زبان (بیش از پنج سال)

تسلط به زبان انگلیسی به‌صورت یادگیری مستقل (بسیار متغیر)

در یک تحقیق که توسط دکتر هرویتز انجام شده بود، ایشان از زبان‌آموزان سؤال می‌کرد که اگر زبان‌آموزی روزی یک ساعت زبان کار کند، چه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا به حد تسلط برسد. ۴۰ درصد افراد معتقد بودند که یک تا دو سال بیشتر طول نمی‌کشد که با این زمان به حد تسلط رسید. دکتر هرویتز این پاسخ را بسیار غیرواقعی می‌داند و توضیح می‌دهد که کسانی که این عقیده را دارند به‌احتمال‌زیاد پس‌ازاینکه ببینند تلاششان هنوز به نتیجه نرسیده است، یادگیری زبان انگلیسی را ول کنند.

چرا اپلیکیشن زبانشناس

زبانشناس برای یادگیری زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی، اپلیکیشن های اندرویدی ارائه نموده است که یادگیری این زبان‌ها را برای شما سریع و ساده نماید (البته اپلیکیشن iOS نیز تا ماه‌های آینده آماده می‌شود). سؤال این است که اپلیکیشن زبانشناس چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که یادگیری این زبان‌ها را جذاب‌تر و سریع‌تر می‌کند؟

اول‌ازهمه بایستی بگویم که برای استفاده از این اپلیکیشن بایستی در سطح A1 قرار داشته باشید. اگر سطح شما نزدیک به صفر است، این اپلیکیشن برای شما کاربرد زیادی ندارد و بایستی ابتدا خود را به سطح مقدماتی A1 برسانید، و بعد از اپلیکیشن زبانشناس استفاده نمایید. اما اگر سطح شما مقدماتی و بالاتر از آن باشد، اپلیکیشن زبانشناس با ارائه‌ی امکانات زیر باعث می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن، زبان موردعلاقه‌ی خود را یاد بگیرید.

ارائه‌ی منابع متنوع و گسترده:

در زبانشناس برای تمامی سطوح از سطح مقدماتی تا پیشرفته، منابع آموزشی وجود دارد که سعی شده است این منابع آموزشی از بین بهترین‌ها انتخاب شود.

روش ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات:

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای هر زبان‌آموزی، افزایش دایره‌ی لغات است. و دایره‌ی لغت رابطه‌ی مستقیمی با میزان تسلط به زبان دارد. از طرفی بنده در دو پست مجرا (پست اولپست دوم ) توضیح دادم که چرا روش‌های مرسوم یادگیری لغت، که معمولاً بر پایه‌ی تکرار و حفظ کردن هستند، برای افزایش دایره‌ی لغات مناسب نیستند. تیم زبانشناس با تکیه‌بر تجربیات موجود، روشی ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات درون اپلیکیشن پیاده‌سازی نموده است که یادگیری لغات جدید را برای شما بهینه می‌نماید.

یادگیری گرامر به‌صورت ناخودآگاه

برخی پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس شامل درس‌نامه‌هایی است که با خواندن آن‌ها به‌طور ناخودآگاه گرامر زبان را یاد می‌گیرید.

یادگیری مکالمه

اپلیکیشن زبانشناس طوری طراحی شده است که با پیاده‌سازی روش‌هایی مانند تکنیک سایه، و استراتژی‌های بیان‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی، مهارت مکالمه‌ی شما به‌سرعت تقویت شود.

تکنیک سایه

تکنیک سایه

استراتژی های تقویت مکالمه

استراتژی های تقویت مکالمه

اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس را برای زبان‌ انگلیسی می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود بفرمایید:

دانلود زبانشناس از کافه بازار

چقدر برای یادگیری زبان انگلیسی باانگیزه هستید؟

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است. آیا زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید چون انگیزه و علاقه دارید، یا مجبورید آن را یاد بگیرید؟ همه‌چیز به انگیزه‌ای که شما دارید ختم می‌شود. اگر شما هیچ انگیزه‌ای برای یادگیری زبان نداشته باشید یادگیری زبان انگلیسی برای شما چیزی نزدیک به محال خواهد بود. یادگیری زبان یک امر شخصی است. بنابراین اگر می‌خواهید به‌سرعت زبان را یاد بگیرید بایستی انگیزه‌ی کافی برای یادگیری آن داشته باشید. اما اگر هیچ علاقه‌ای به یادگیری زبانی جدید ندارید هیچ دلیلی وجود ندارد که یادگیری آن زبان را حتی شروع کنید. اگر علاقه‌ای به یادگیری زبان نداشته باشید هیچ‌چیزی به شما اضافه نمی‌گردد حتی اگر سال‌های متمادی در حال خواندن آن زبان باشید.

نوشته‌ی مرتبط: انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

انگیزه همه چیز به انگیزه ی شما برای یادگیری زبان بستگی دارد

آهستگی و پیوستگی

ذهن شما برای تحلیل زبان انگلیسی و خو گرفتن با عادت‌های جدید به زمان نیاز دارد. این‌طور نیست که شما مطلبی را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و پس‌ازآن هیچ فرایندی روی آن انجام نگیرد. بلکه ذهن تلاش می‌کند که در طول زمان آن مطلب را در خود هضم کند. در حقیقت فرایند یادگیری سه مرحله کلی دارد. در مرحله اول اطلاعات لازم را دریافت می‌کنید؛ در مرحله‌ی دوم آن اطلاعات در ذهن شما تجزیه تحلیل و هضم می‌شود؛ و در مرحله سوم به این قابلیت می‌رسید که از اطلاعاتی که یاد گرفته‌اید، استفاده نیز بکنید. این فرایند بسیار زمان‌بر است. بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی قدری صبور باشید. بگذارید این‌طور به شما بگویم. اگر دو نفر در حال یادگیری زبان انگلیسی باشند، اولی به مدت سه سال روزی یک ساعت، و دومی به مدت سه ماه، روزی دوازده ساعت زبان انگلیسی بخواند؛ پیشرفتی که نفر اول در یادگیری زبان انگلیسی داشته است پس از سال سوم بسیار بیشتر از پیشرفت نفر دوم خواهد بود.

نوشته‌ی مرتبط: صبر در یادگیری زبان انگلیسی

بنابراین گذر زمان ‌برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار الزامی است. اما خبر خوش برای تازه‌کارها این است که شما پیشرفت قابل‌ملاحظه‌تری را در مراحل آغازین یادگیری زبان انگلیسی مشاهده می‌کنید. این خود می‌تواند انگیزه‌ی شما را برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی حفظ کند.

آهستگی و پیوستگی داشتن صبر در یادگیری زبان انگلیسی لازم است.

شما تعیین می‌کنید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است

بزرگ‌ترین عامل در سرعت یادگیری زبان انگلیسی خودتان هستید. به‌هرحال می‌شود که یک یا دو ماه با شدت بسیار زیادی زبان انگلیسی بخوانید و از آزمون آیلتس یا تافل سربلند بیرون بیایید. اما آیا هدف از یادگیری زبان انگلیسی تنها در موفقیت در امتحانات خلاصه می‌شود. به نظرم به‌جای اینکه خودتان را در این شرایط قرار بدهید هر چه زودتر یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید. زیرا هر چه زودتر این کار را شروع کنید زودتر به زبان انگلیسی مسلط می‌شوید.

آیا شما تجربه‌ی خوبی در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید؟ تجربه‌ی خودتان را با دیگران تقسیم کنید.

تالار گفتگوی زبانشناس

تالار گفتگوی زبانشناس افتتاح شد.

تالار گفتگوی زبانشناس

در این تالار می‌توانید در رابطه با مطلب حاضر در این صفحه، نظر دهید؛ سوالات خود را درباره‌ی زبان انگلیسی مطرح کنید؛ و از همه مهمتر، با استفاده از تجربیات خود به دیگران کمک کنید.

به تالار گفتگوی زبانشناس بپیوندید.

آدرس: talk.zabanshenas.com

81 دیدگاه:

زهرا

سلام من از برنامه آموزش زبان انگلیسی تون خوشم اومده البته الان دو روزه که ازش استفاده میکنم جالب برام برنامه اسپانیایی رو هم نصب کردم البته نمیگم که دوست دارم یاد بگیرم یا برا کلاس گذاشتن باشه احساس کردم شاید با برنامه شما بتونم هم زمان دوتا زبان رو یاد بگیرم.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
برای انگلیسی که پیشنهادم اینه که از داستان ها شروع کنین. مثلا اگه داستان واقعی به سطحتون میخوره پکیج عالی ای هست.
اسپانیایی از صفر شاید نتونین یاد بگیرین چون اپلیکیشن ما برای استاده بایستی یه پایه ی اولیه ای داشته باشین.

علی

سلام خسته نباشید تشکر میکنم بابت برنامه خوبتون
من چند تا سوال دارم من برنامه های English today رو دارم و دوره مقدماتی top notch رو هم رفتم الان کاملا گیج شدم چطور میتونم در کمترین زمان بهترین بازده رو داشته باشم مثلا با با کار کردن با برنامه شما میتونم به کسی آدرس بدم همان طور که در top notch هست شما چی پیشنهاد میدین آیا بهتره همراه با یادگیری از طریق برنامه شما با English today و top notch هم کار کنم یا باید وقتم رو فقط صرف کار کردن بر روی یک روش بکنم

با تشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظر لطفتون
ما از اون آدماش نیستیم که بگیم فقط پکیج های خودمون!! :)) در حقیقت بنده یسری تکنیک ها توی سایت گفتم، که این تکنیک ها اگه رو هر پکیجی پیاده سازی بکنین کارسازه. البته اپلیکیشن، قابلیت هایلایت کردن لغاتش خیلی قابلیت کلیدی هست و میتونه دایره ی لغات شما رو افزایش بده. اما منافاتی نمیبینم که از پکیج های مفید دیگه هم استفاده کنین (حتی خوب هم هست از بابت تغییر قالب و شاید در آینده این دو تا پکیج رو هم وارد اپلیکیشن کردیم). فقط دقت بفرمایین که پیوستگی روند یادگیریتون رو حفظ بفرمایین.

مهدی سعیدی

سلام بهترین هارو براتون آرزو میکنم
من مجبورم دو زبان انگلیسی و اسپانیائی رو با هم یاد بگیرم و الآن از هردو اپلیکیشین انگلیسی و اسپانیائی شما استفاده میکنم خدا شکر تا الآن پیشرفت خوبی در هردو زبان داشتم
هدفی که دارم اینه که قصد دارم به سطح سخنرانی و خطابه در این دو زبان برسم ازتون میخوام که راهنمائیم کنید که چه برنامه روزانه ای رو پیش بگیرم تا زودتر به این سطح برسم
از بذل عنایت شما کمال تشکر رو دارم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
آیا پست جدیدمون رو در رابطه با استراتژی های تقویت مکالمه خوندین؟

ثنا

سلام
من همیشه دوست داشتم زبان یاد بگیرم و چون از سن پایین شروع کردم به کار کردن همیشه زمان خیلی کمی داشتم چند بارم کلاس رفتم ولی نتوستم ادامه بدم بعد تصمیم گرفتم تو خونه خودم بخونم اونم ول کردم چون یکسری مشکلات پیش اومد که نتونستم ادامه بدم ولی الان زبان برای من خیلی مهمه چون یک ضعف بزرگ برای خودم میدونم و میخوام تا یکسال دیگه از ایران برم ولی زبانم خیلی ضعیف و این موضوع اعتماد به نفس منوآورده پایین
درضمن من نتونستم با نرم افزار شما کار کنم درس یک رو که برام فرستاد هیچ کاری نتونستم روش بکنم
ممنون میشم جواب بدین

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
نرم افزار زبانشناس میتونه مشکل مکالمه ی شما رو حل کنه
ابتدا بایستی با روشی که اینجا گذاشتم پکیج مورد علاقه تونو دانلود کنین
لطفا ابتدا دانلود بفرمایین بعد دوباره برای دریافت برنامه به بنده پیغام بدین
ممنون

مهرداد

باسلام و خسته نباشيد خدمت مهندس عزیز،
مرسي از نرم افزار خوبتان،من ازبين تمام نرم افزار از نرم افزار شما خوشم اومد،ولی من يه مشکل بزرگ دارم بخاطر شرایط شغلی از واجبات که بتونم انگلیسی مکالمه کنم،ولی بخاطر ضعف دوره دبيرستان نميتونم شروع کنم و برام خیلی سخته،در ضمن من زبانم صفر صفر هستم،خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که چطوري بتونم با بزرگترین معضل زندگیم مواجه بشم و بتونم تو این راه موفق بشم.
مرسي از لطفتان و شرمنده که مزاحم اوقات شریفتان شدم.

پویا

سلام
من زبان انگليسيم در حد متوسط رو بالا مخصوصا در متن هاي تخصصي هست ولي هميشه دنبال راهي بودم كه مكالمه رو در سطح عالي ياد بگيرم خيلي خوشحال ميشم اگه راهنماييم كنين
در ضمن من شاغل هستم و دارم رو پايان نامه ارشدم كار ميكنم وقتم محدوده

سهر

تنها چیزی که می تونم بگم اینه که خدا قوت.من چون برای اولین بار دارم بعنوان یادگیری اقدام میکنم وجزء افرادی هستم ک ذهنشون برای طوطی وار حفظ کردن آماده نیست روش شمارو میپسندم متاسفانه تو فصل امتحانات هستم و درگیر فقط تونستم نگاهی اجمالی کنم و مطالعه چگونه خوندن و….ان شاا… ک بتونم کامل یاد بگیرم فقط ب ی چیز احتیاج دارم اونم برنامه ب نظر شما در روز چقدر وقت بزارم ک بتونم ظرف یک سال یا یک سالو نیم آینده مسلط به زبان باشم؟باز هم ممنون🌷

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ممنونم از نظر لطفتون.
سوالی که مطرح فرمودین خیلی کلیه. بستگی به سطح فعلی و تعریف شما از تسلط داره. ولی به طور متوسط بایستی روزی 2 ساعت زمان بذارین.
برای برنامه ریزی، بعد از امتحان ها لطفا با من در ارتباط باشین که با جزئیات بیشتری برنامه ی متناسب با خودتون رو بتون بگم.
ممنون :)

Azdo

خب صفحه اول نرم افزار ایمیل و رمز و بله که میزنم دکمه ای برای عملکرد نداره که وارد بشه همون حالت میمونه

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
لطفا ایمیل خودتون رو مشاهده بفرمایین
ممنون

مریم

با سلام
بزرگترین مشکل من در بادگیری زبان این هست که باید متن را لغت به لغت ترجمه کنم تا بتونم متوجه بشم مثلا نمی تونم وقتی انگلیسی با من حرف میزنند منظورش را متوجه بشم در نتیجه اونو ترجمه میکنم بعد جواب میدم.
ممنون میشم در این باره منو راهنمایی کنید

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
این مشکل قریب به یقین به این مربوط میشه که لغت ها رو با روش های حفظی مرسوم حفظ کردین و توی قالب های مختلف یاد نگرفتین.
از طرف دیگه حتما زیاد به مطالب صوتی گوش ندادین، و اگرم دادین به صورت عادی گوش دادین و سعی نفرمودین که تکنیک های بهبود لیسنینگ رو روشون پیاده سازی بفرمایین.
برای حل این مشکل پیشنهاد اولیه ی بنده پیاده سازی تکنیک سایه روی پکیج داستان های واقعی اپلیکیشن هست.
لطفا این مقاله رو بخونین و نظرتون رو بفرمایین.
ممنون

فاطمه

سلام وقت بخیر، خیلی خوشحالم که با سایت شما اشنا شدم
فوق لیسانس صنایع دارم
تا اول آذر باید تافل حداقل 100 بیارم
از بهمن شروع کردم دو جلد American English filo خوندم اما استادم ولم کرد
از ضعیف شروع کردم
الان معلم جدید دارم اما تو , speaking writing , listening خیلی ضعیفم خیلی ناراحتم اصلا میرسم یانه
نمیدونم چی کنم؟؟؟؟؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام دوست گرامی
نمیخوام امید واهی بدم تافل صد نمره ی خیلی بالاییه. اما 5 ماه هم فرصت خوبیه و اگه جدیت به خرج بدین میتونین برسین. البته بستگی به لول فعلیتون هم داره؟ الان تقریبا هر کدوم از مهارت ها نمره ی چند هستین؟
من و نرم افزاری که طراحی کردیم توی بحث لیسنینگ و اسپیکینگ خیلی میتونیم کمک شما کنیم به هر حال. لطفا نرم افزار زبانشناس رو دانلود کنین و به پکیج داستان های واقعی نگاهی بندازین و نظرتون رو بگین.
ممنون

Azdo

چطوری میشه وارد نرم افزار شد ایمیل پس میخواد.قبلش باید کجا ثبت نام کنم چون داخل نرم افزار نداره

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
اگه منظورتون نرم افزار انگلیسی هست، همون صفحه ی اول صفحه ی ثبت نامه.

فاطمه

سلام
وقتتون بخیر
من دانشجوی کارشناسی ارشد ایمنولوژی هستم.از وقتی که ترم یک کارشناسی بودم دنبال یادگیری زبان بودم،زبانکده رفتم،بعضی روشا رو امتحان کردم ،نشد، دیگه نرفتم دنبالش،ولی باز نتونستم،همیشه از اینکه زبان انگلیسی رو نمیدونم ناراحت بوده و هستم،ولی فکر میکنم باید ی دوره رو براش جدی وقت بزارم و خوب کار کنم،از طرفی هم مشغله کاری خیلی زیاد نمیزاره،اتفاقی با سایتتون آشنا شدم،حرفای امیدوار کننده،خصوصا یاد گیری ۶ ماهه، خیلی انگیزم رو بالا برد،انشالله حرفاتون به واقعیت بپونده

بابک

با سلام
بنده مدت زیادی هست که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستم و منابع زیادی را جمع آوری کرده ام و واقعیت امر این است که بیشتر سر در گم شده ام و چهرچوب مشخصی جهت ادامه کار پیدا نکرده ام امیدوارم سایت شما این چهر چوب را در اختیار بگذارد
با تشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
منابع زیادی برای زبان انگلیسی تاثیر منفی بر بازدهی شما و انگیزتون برای یادگیری میذاره.
یک مقداری منابعتون رو تعدیل بفرمایید ، اگه پشتکار داشته باشین حتمن موفق میشین
باز با بنده هر سوالی داشتین در رابطه با نحوه ی خوندن درسها و پکیج ها در ارتباط باشین که بیشتر راهنمایی کنم.

محسن

سلام

من محسن هستم.
یه مدتی طولانیه که دوست دارم زبان انگلیسی را مسلط بشم. مشکل من نداشتن برنامه مناسب آموزش بود تازه ب روش شما آشنا شدم امیدوارم با پیگیری روش شما تغییر در وضعیت من ایجاد بشه.
ضمنا خیلی توی مکالمه کردن کمرو هستم.
ممنون
با تشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام محسن جان
من هم امیدوارم که با استفاده از این نرم افزار به هدفت بررسی و اگه واقعا وقت بذاری قطعا میرسی.
در رابطه با کمرویی پیشنهاد میکنم که حتما این پست رو بخون.
ممنون

جواد

سلام استاد
ممنون از برنامه خوبتون
من سطحم تقریبا متوسطه میخواسم ببینم که اگه کامل وتمام وقت، وقتمو بذارم چه مدت طول میکشه تا به تافل برسم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بستگی داره چه نمره ای بخواین.
اگه مثلا نمره ی دور و بر 90 بخواین بایستی دست کم سه ماه فول وقت بذارین.
برنامه ای که میتونم پیشنهاد کنم اینه توی روز، چیزی نزدیک به دو سوم وقتتون رو روی اپلیکیشن بذارین و پکیج های داستان واقعی و انگلیسی قدرت رو مطالعه کنین. استراتژی های تقویت مکالمه رو هنگام خوندن این درسها پیاده سازی بفرمایین تا مکالمتون قوی بشه.
یک سوم از وقتتون رو هم به خوندن امتحانی بپردازین (یعنی استفاده از کتاب های تافل و …) که برای تافل آماده باشین.

عماد

البته سؤال بسيار مهمي كه حضرات علما در جلسه ي اول مي پرسند فراموش نشه،’ آقا ما كي آيلتس مي گيريم’

مژگان

سلام خسته نباشيد! راستش وقتي من ابتدايي بودم بدون علاقه اي و با اصرار خانواده مجبور به كلاس زبان رفتن بودم، در آموزشگاه معمولي تا مقطع ديپلم و با كمترين نمرات به پايان رساندمnew interchange passage letsgo كتابهايي بود كه مثلا خواندم
از اون موقع حدود هشت سال ميگذرد! الان تصميم گرفتم زبان انگليسي را تا حد تافل ادامه بدم(با نمره٨٠)
به نظر شما زمان مناسب است؟!تا بهمن ماه، با روزي ٢ ٣ساعت!
گفتنيست كه زبانم با آن همه كلاس رفتن از ضعيف هم ضعيفتر است
شما چه منابعي را توصيه ميكنيد! بدون آموزشگاه كه من بتوانم زبانم را ارتقاع بدم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
با توجه به سابقتون اگه برنامه ی منظمی داشته باشین این کار شدنیه.
اپلیکیشن زبانشناس شمارو تقریبا از هر منبعی بینیاز میکنه. پیشنهاد میکنم دانلود کنین و یه نگاهی به دروس داستان های واقعی بندازین. حتما خوشتون میاد. داستانهای واقعی رو ما تو سایت به قیمت 50 هزار تومان میفروشیم ولی تو اپلیکیشن میتونین مجانی استفاده کنین.

آرزو

سلام. دوست عزیز ظلمی که در حق یادگیری زبان شما شده در واقع از سمت خانواده تون بوده. همینطور که الان خیلی از خانواده ها دنبال این هستن که اگه بچه ی فلان فامیلشون داره زبان میخونه لزوما فرزند اونها هم باید بخونه مبادا عقب بمونه!
بنده بعنوان یه فرد تحصیلکرده ی این کشور و کسی که انقدر زبان بلد هست که بتونه گلیم خودش رو چه در زمینه علمی و پژوهشی رشته تحصیلیش و چه در رفع نیازهای معمولی در سفرهای خارجیش از آب بیرون بکشه عرض میکنم و در واقع خواهش میکنم اگر پدر و مادری این نوشته ی بنده رو میخونن لطفا و لطفا تا زمانی که فرزندتون به زبان مادری خودش ، جمله سازی و فهم و درک کردن زمان ها و قیدهای زبان مادریش مسلط نیست اونو تحت فشار نذارید که یه زبان بیگانه رو یاد بگیره.
چون یادگیری زبان دیگه با تطابق دادن اون زبان با زبان فارسی برای ماها انجام میشه. وقتی اون بچه ی دبستانی هنوووز نمی تونه یک جمله با فعل و قید و رعایت انتخاب فاعل درست بسازه توقع بس بیجایی هست که بخواد یه جمله انگلیسی با زمان و رعایت قوانین درست بسازه. من از سال اول راهنمایی شروع به زبان آموزی آکادمیک کردم و واقعا هم بازده بالایی داشت برام. درسته انسان ها متفاوت هستن در یادگیری ولی بعضی پارامترها واقعا حضورشون الزامیه برای یادگیری مطالب جدی اینو فراموش نکنیم.
برقرار باشید

رامین

سلام. من آشناییم با زبان خیلی کم هست و بجز reading که به خاطر خوندن متون این اواخر در حد نسبتا خوبی هست بقیه مهارت هام خیلی ضعیفه. میخواستم بدونم آیا راهی هست که با 3-4 ساعت مستمر زبان خوندن بتونم تا بهمن امسال در آزمون تافل نمره بالای 80 بیارم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بله شما فرصت خیلی خوبی دارین اگر از این فرصت به نحو احسن استفاده کنین این کار امکانپذیره.
نرم افزار زبانشناس رو دانلود کنین و با پکیج داستان های واقعی شروع کنین. این پکیج باعث میشه که هم لیسنینگ و هم مکالمتون به طور چشمگیری تقویت بشه.
همچنین این پکیج فایل هایی برای یادگیری ناخودآگاه گرامر داره که خیلی کارسازه.
بعد از اتمام این پکیج میتونین مگا داستان ها و انگلیسی قدرت رو هم شروع کنین.

محمد نصیری

سلام من در یک مغازه عسل فروشیم کل روز ا رو تنهام صبح ساعت 8 صبح میرم تا 9 شب از زبانم چیزی نمیدانم میخام کمتر از یک سال صحبت کردن زبان به صورت روان یاد بگیرم چیکار کنم لیسانس دارم چون کار پیدا نکردم تو مغازه ام حاظرم روزی 10 ساعت هم زبان بخونم فقط یه راهنمای خوب میخام از زبانم فقط سلام کردنشو بلدم همین خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

امیر

با سلام و خسته نباشید
من دانشجوی کارشناسی مهندسی برق هستم ترم چهار. یک سوال دارم واون اینکه میخواهم درعرض یکسال تا دوسال (حداکثر) زبانم رو تقویت کنم و در حدی برسونم که تو تافل نمره بالا مثلا 100 بدست بیارم.قصدم اپلای هست(یک رشته دیگر) و بسیار انگیزه و علاقه دارم و حدودا یک ماهه ک شروع کردم خودخوان سطحم در ابتدا تا حد دبیرستان بود بعد از یک ماه بهتر شد کمی (بیستو چهار ساعته میخوندم مخصوصا بین دو ترم) ولی میخواهم رشته خودم رو به زبان(مترجمی) تغییر بدم تا بتونم تمام وقت به زبان بپردازم به نظرتون این کار درسته؟اگر نیست روزی چند ساعت مفیده با توجه به رشتم ک خیلی سخته و وقت گیر؟منتظر جوابتون هستم
باتشکر از سایت عالی تون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
برای موفقیت در رشته ی مترجمی حتما لازم نیست که وارد همون رشته بشین. اگه یکی دو سال هم وقت دارین با برنامه ریزی میتونین سطح زبانتون رو تا حد خیلی خوبی بالا بیارین.
هرچقدر هم در طول روز سرطون شلوغ باشه میتونین برای زبان وقت خالی کنین. مثلا زمانی که تو ماشین و تاکسی هستین. یا دارین قدم میزنین و ….
تکنیک های زیادی هم برای این کار تو سایت گفتیم. اما با توجه به علاقه ی زیاد شما پیشنهاد میکنم که نرم افزار اندروید زبانشناس رو هم یه نگاهی بندازین. به نظرم خیلی میتونه براتون مفید باشه.

محمد

سلام.29 سالمه. بسیار علاقه مندم و تصمیم دارم خیلی سریع مسلط شم(2 سال).بهرین روش و کار چیه؟
روزی چند ساعت باید کار کنم؟کلاس نرم؟
گوشی حرفه ای هم ندارم که اندروید داشته باشه و حداکثر با پی سی میتونم کار کنم.
لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

حجت

سلام
در حد صفر هستم
از کجا شروع کنم
البته اولویت اولم مکالمه است.
سپاس گذارم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
به نظر بنده شما نرم افزار اندروید آموزش زبان انگلیسی رو دانلود کن و ابتدا به پکیج انشاهای شاگردان EMMA گوش بده. اگر برات مناسب بود همین پکیج رو با روشهایی که در نرم افزار کم کم به اون اشاره میشه شروع کن به خوندن.

علی

سلام .
من حدود چهار سال زبان رفتم انصافا هم خوب بود و موتورم به نوعی روشن شد.
اما بعد چهار سال احساس کردم که دیگه فایده نداره و تصمیم گرفتم تو خونه کار کنم.
پدرم تصمیم گرفته که اواسط تابستون سال دیگه منو به کشور دیگه ای بفرسته. واس همینم من باید تا اون موقع بتونم انگلیسی صحبت کنم.
البته الانم خوندن, نوشتن و صحبت کردنم خوبه ولی اگه یک نفر جلوم با لحجه صحبت کنه بار اول نمیفهمم چی میگه , چقدر طول میکشه تا این مشکلم برطف بشه ؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام علی جان.
با توجه به پیش زمینه ای که دارین اگر تکنیک سایه رو روی مطالب صوتی مفید پیاده سازی کنین مشکلتون حل میشه. برای این موضوع پیشنهاد میکنم نوشته ای که در مورد تکنیک سایه نوشتیم رو بخونین.
در ضمن در کل برای اینکه هم لیسنینگ و هم اسپیکینگتون به طور کلی قوی بشه پیشنهاد میکنم نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو بخونین و این استراتژی هارو هر روز پیاده سازی بکنین. اگر روزی دو سه ساعت کار کنین کمتر از شیش ماه جواب میگیرین.

احسان

فکر کنم دو روز پیش بود ، درست در روزی که داشتم برنامه ریزی می کردم تا یه جورایی کار نیمه تمومی رو که مدت هاست میخونم و رها می کنم ، یعنی مطالعه درست و اصولی زبان رو ، به سامان کنم و شروع کنم در لنیکدین خیلی اتفاقی از طریق یک کانکشن مشترک که پست شما رو لایک کرده بود با حضرتعالی آشنا شدم و مقالات و نکته نظراتتونو خوندم و از طریق صفحه شما و کامنت هایی که عزیزان زیر پست هاتون می زارن و اینا با سایت مفیدِ شما آشنا شدم و خلاصه برنامه ریزیم خوب شد و اشکالاتی که در کار می دیدم تا حدودی برطرف شد و واقعا لازمه از حضورتون تشکر کنم . یک سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید : چطوری می تونم با انگیزه و فِرش بمونم ؟ مقاله انگیزه از تو سایت شما رو خوندم ، خودمم آدمی هستم با باورهای خوب و باانگیزه و به اهمیت موضوع واقفم . اما دوست دارم در این مورد از زبان شما که در این امر (روانشناسی یادگیری) تبحر و تخصص دارید چیز جدیدی یاد بگیرم … مرسی و ممنون بابت همه چیز

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بسیار ممنونم از ابراز لطفتون برای بالا بردن انگیزه علاوه بر مطالبی که در اون پست خوندین میتونین به نتیجه ی کار خودتون فکر کنین. اصلا زبان انگلیسی رو برای چی میخونین؟ یکی از دلایل میتونه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا باشه. پس خودتون رو در اون دانشگاه تصور کنین که دارین به انگلیسی به صحبت های استاد گوش میدین. شاید هدفتون این باشه که مسافرت به کشور های خارجی داشته باشین و با مردمش صحبت کنین و از فرهنگشون یاد بگیرین. باز میتونین خودتون رو در این موقعیت تصور کنین و انگیزتونو بالا ببرین. خلاصه اینکه هر هدف بزرگی که دارین سعی کنین که تصور کنین که به اون هدف رسیدین و طعم شیرین رسیدن به هدف رو لمس کنین. اینجوری همیشه انگیزه دارین که به هدفتون برسین و در این راه هم تلاش میکنین

نیر

سلام خسته نباشید. من یکی از کسانی هستم که همیشه از زبان انگلیسی فراری بودم و هستم. اواخر دوره ی راهنمایی به اصرار خانواده، در کلاس های زبان ثبت نام کردند. ترم یک و گرامر!… شاید از 30 جلسه، کم تر از 10 جلسه تو کلاس حاضر شدم! چون وقتی من نمی تونستم حتی صحبت های استاد رو متوجه بشم، احساس حقارت عجیبی پیدا می کردم.
زبان رو کنار گذاشتم تا دوران دانشگاه. اینبار به خواسته ی خودم رفتم ثبت نام کردم ترم یک intro خوب بود اما ترم بعد کمی به زور تحمل کردم و ترم سوم، بعد از چند جلسه نرفتم!
تصمیم گرفتم با یادگیری یه زبان دیگه به خودم اعتماد به نفس بدم و تا حدی موفق شدم. بیش از یک ساله دارم دوره های زبان فرانسه می گذرونم و خیلی با علاقه ادامه میدم.
اما یادگیری زبان انگلیسی رو خیلی دوست دارم و می ترسم دوباره برم سراغش.
راهنماییم کنید لطفا… می خوام سال دیگه ارشد بدم و دوست دارم اینبار پاسخنامه زبان انگلیسی رو خالی نذارم!

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
این مشکل شما رو خیلیا دارن. متاسفانه کلاسهای آموزش زبان اگه به صورت علمی برگذار نشه میتونه خیلی تو روحیه ی آدم تاثیر بذاره. من کمی در این رابطه تو نوشته ی ترس از زبان انگلیسی توضیح دادم که چرا اینجوری میشه.
اما به هر حال شما با این مشکل مواجه شدین و بایستی به فکر راه حل مناسب باشین. اول پیشنهاد میکنم نوشته ی انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی رو بخونین و مطالبشو برای خودتون پیاده سازی بکنین که انگیزتون بالا بره. پیشنهاد بعدی من اینه که زبان انگلیسی رو با چیزای جذاب یاد بگیرین نه کتاب های آموزشی. مثلا کتاب داستان بخونین، فیلم نگاه کنین. و اینجور چیزها. با توجه به پیشینه ای که دارین اصلا دور کتاب آموزش زبان کتاب لغت و کتاب گرامر رو خط بکشین و سمتشون نرین که اصلا به دردتون نمیخوره.
باز اگه سوالی داشتین بفرمایین خوشحال میشم کمکی ازم بر بیاد.

نیر

خیلی ممنون از پاسخی که دادید
تمام تلاشم رو خواهم کرد و باز اگه به مشکلی برخوردم باهاتون مطرح می کنم
سپاس بیکران بابت وقتی که گذاشتید…

nest

Hi, a few years ago i started to learning English
i can say my method for this (i mean learning language)
very similar to this article you wrote
ironically
today i was seeing a TV SHOW whit subtitles, suddenly i realize that this sub isn’t match whit movie , you
know, i have this habit that see moves whit subtitles Persian and English (both together)
so i decided to delete the sub and sat to see movie
right now i’m not in mood to see movies more
However
in the meantime i’m writing this sentences
i’m hitting two sign with one shot
First shot 4 Strengthen language
Second shot to say Thank you for your recommendations
sorry if the sentence is grammatically wrong
Good luck, Hossein

عبدالله

آموزش زبان برای کودکان از چه سنی خوب و مفید هست؟طوری که بچه خسته یا دل زده نشه. باتشکر فراوان

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام آموزش زبان به کودکان هر چه زودتر انجام شود بهتر است. هیچ مشکل خاصی هم به وجود نمی آید. بچه را مجبور نکنید که زبان یاد بگیرد. بلکه اگر خودتان میخواهید به بچه وقت بگذارید و زبان یاد دهید سعی کنید که با وی ارتباط خوبی داشته باشید برایش کتاب بخوانید، کارتون های بچه گانه ببینید و … در ضمن کلاسهای آموزش زبان به بچه ها را زیاد توصیه نمیکنم.

محمد

روز بخیر می خواستم منو راهنمایی کنید من سال های سال کلاس زبان انگلیسی رفتم - موسسه های مختلف و متد های متفاوت همیشه سعی کردم شاگرد خوبی باشم و فعالیت کنم در منزل هم براش وقت گذاشتم اما متاسفانع هیچ وقت اون جوری که باید زبان رو یاد نگرفتم الان تا حدودی می تونم مکالمه کنم ولی درک مطلب و ترجمه و گوش دادنم افتضاحه دوباره می خوام شروع کنم ولی می ترسم دوباره وقتم تلف شه ولی نیاز کاری دارم که سریعا زبانم خوب بشه خواهش می کنم راهنماییم کنید ممنون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
شما چقدر زمان دارین برای این کار؟ و کدوم مهارتتون میخواید بیشتر تقویت بشه؟

محمد

سلام مجدد ممنونم فکر می کنم حدود شش ماه زمان داشته باشم مکالمه ام بدک نیست ولی باید درک مطلب و ترجمه متن خیلی ضعیف هستم در ضمن مکاتبه و نوشتن به انگلیسی هم ضعیف هستم در مجموع می خوام درک مطلب، ترجمه متون و نوشتنم بهتر شه سپاسگزارم

محمد

ببخشید یه چیز دیگه رو بگم من دایره لغات ضعیفی دارم مهارت شنیداریم هم ضعیفه

حسین ناصری
حسین ناصری

ببینید برای اینکه درک مطلبتون بره بالا و اینکه خوب بتونین ترجمه کنین باید دایره ی لغاتتونو ببرید بالا اما نه از روش حفظی مرسوم. برای اینکه نوشتنتونم خوب بشه باید کتاب و متن زیاد بخونید. ببین اول یه سری بزن به این پست در رابطه با یادگیری لغات انگلیسی: لغات
تو این لینک توضیح دادیم چطور دایره ی لغات رو افزایش بدی. مقاله های دیگه ای هم که تو همون پست ارجاع داده شده بخون.

اشکان

سلام
من راستش زبانم متوسطه ولی خودم خیلی مایلم سطحمو افزایش بدم . با توجه به شرایط مالی امکانش نیست که در کلاس های زبان شرکت کنم . راستش من یه کتاب لغت و یه کتاب گرامر و یه کتاب برای listening دارم . امروز هم بعد از خوندن مطلبتون به این نتیجه رسیدم فیلم دیدن خیلی تاثیر داره . امکانش هست منو راهنمایی کنین چه طور کارمو اغاز کنم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام. اولین کاری که انجام میدید اینه که کتاب لغت و گرامر رو دور میریزید! جدی میگم. اگر میخواید فیلم دیدن تاثیر جدی روی زبانتون داشته باشه بایستی به روشی که اینجا توضیح دادیم عمل کنید.
اگر تا آخر مطلبو بخونین، یادگیری زبان انگلیسی با فیلم به شش روز برای هر قسمت تقریبا 15 دقیقه ای از فیلم و یا سریال تبدیل شده مخصوصا تکنیک سایه که توضیح داده شده خیلی میتونه موثر باشه در ضمن از لینک زیر هم فیلم هایی که به طور کلی برای یادگیری زبان خوب هستند خصوصیاتش نوشته شده چون هر فیلمی به درد نمیخوره.
آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

بیژن

من پزشکی عمومی خوندم. به واسطه علاقه ام به حوزه تعلیم و تربیت و مدیریت برای ادامه تحصیلات دانشگاهی رشته ارشد آموزش پزشکی را با رتبه اول از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدم و در حال حاضر دانشجوی سال دوم دکتری تخصصی مدیریت آموزش عالی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران هستم. در زمینه یادگیری زبان انگلیسی خیلی حس بدی پیدا کردم. چندین سال تلاش کردم ولی از میزان نتیجه فعالیت رضایت ندارم. برای خودم سوالی مطرح هست. آیا یادگیری و یا آموزش زبان انگلیسی متد خاصی نیاز دارد؟ به عبارت دیگر روانشناسی یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی با یادگیری علوم دیگر تفاوتی دارد؟ برای تسلط بر زبان انگلیسی چه روش خاصی داری که بتونی کمکم کنی تا بتونم در حد تسلط نسبی موفقیت به دست بیاورم؟ خودت روش تدریسی در این زمینه داری تا بتونم از مشاوره شما استفاده کنم؟ لطفا اگر تجربه و وانمندی در این زمینه دارید بنده را بهره مند بفرما. با احترام مجدد

حسین ناصری
حسین ناصری

لطفا بفرمایید که از چه روش هایی استفاده کردید که منجر به این حس بد شده؟

بیژن

ضمنا آخرین باری که در یکی از آزمونهای استاندارد شرکت کردم آزمون msrt بود
که مهارت شنیداری 11 از 30 و مهارت درک مطلب 20 از 40 و مهارت ساختار و واژگان 20 از 30 بود
جمعا 51 از 100 بود که اصلا راضی نبودم
البته درک مطلب با توجه به اینکه موضوعات انتخابی از حیطه تخصصی خودم خیلی فاصله داشت جندان از خودم ناراضی نیستم ولی برای شنیداری خیلی بد بود ودقیقا همین میزان برای گفتاری مشکل دارم. البته ناگفته نماند سخنرانی و ارائه مطالب به صورت فارسی بسیار عالی هستم ودر کارگاههای آموزشی که برای گروههای هدف مختلف برگزار می کنم همیشه نمره ارزشیابی عالی دارم .این نکته را از این بات در اختیار شما گذاشتم که در جریان باشی که فن بیان و سخنرانی به زبان فارسی را در حد عالی ارائه میکنم
خیلی طولانی نوشتم .بنده را ببخشید

حسین ناصری
حسین ناصری

ببینید دقیقا تو یادگیری زبان انگلیسی و هر کار دیگه ای کلا انگیزه داشتن 80 درصد قضیس بنابراین شما باید از روشهایی استفاده کنی که انگیزه ی شما رو بالا نگه دارن. برای اطلاعات بیشتر میتونی این پست ها رو بخونی:
انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی
چگونه مثل آب خوردن انگلیسی صحبت کنیم

بیژن

هم مطالعه شخصی و داشتم و هم به مراکز و کانونهای آموزشی مراجعه کردم . اما آنچه که درحال حاضر برام آزار دهنده شده اختلاف بین مهارت شنیداری و گفتاری با درک مطلب و ترجمه است. بیشترین نیاز بنده هم مهارتهای شنیداری و گفتاری است. برای ترجمه و درک مطلب نیاز خودم را برآورده می کنم. چند بار برای آزمون آیلتس و تافل برنامه ریزی کردم ولی به هدف نرسیدم. دقیقا سوالم بر میگردد به همین نکته که آیا یادگیری و آموزش زبان انگلیسی یا زبانهاب خارجی روانشناسی یادگیری ویژه و خاصی را می طلبد یا مثل همه یادگیریهاست؟ بنده عاشق خوندن و مطالعه هستم. چرا در این زمینه انگیزه درونی ام کمتر هست نسبت به یادگیری متون دیگر؟ در حالی که نیاز بسیار بالاست و بنده هم به لحاظ شخصیتی از تنها چیزی که هرگز خسته نمی شوم مطالعه و آموزش و یادگیری و یاد دادن هست. دقیقا گفتم عاشق این کار هستم ولی در مورد یادگیری و مطالعه زبان چرا این گونه نیستم. امیدوارم بتونی کمکم کنی تا بهتر در این زمینه خودم را بشناسم و خودم را پیدا کنم.

آرشیو نظرات دیگر: