مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی - صفحه 2-ام نظرات

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 شهریور 1394

زبان‌آموزانی که به‌تازگی، یادگیری زبانی جدید (انگلیسی، فرانسه، یا آلمانی) را آغاز کرده‌اند؛ یا می‌خواهند به هر دلیلی (تحصیل در خارج از کشور، کار، و …) مدرک تافل یا آیلتس بگیرند؛ معمولاً سؤالات زیر برایشان ایجاد می‌شود:

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشه؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می‌کشد؟

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

چطور در کوتاه‌ترین زمان، زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

و سؤالاتی از این قبیل

حقیقت این است که برفرض اگر شما بپرسید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است و در جواب فوراً به شما بگویند: ۳ ماه! این جواب اصلاً نمی‌تواند جواب دقیقی باشد. زیرا این مسئله به پارامترهای زیادی بستگی دارد که تعدادی از آن‌ها را لیست کرده‌ام: سطح فعلی: الآن در چه سطحی قرار دارید؟

سطح مورد انتظار: معیار شما از تسلط به زبان موردنظر چیست؟ و می‌خواهید به چه جایگاهی برسید؟

زمان: چقدر در طول روز می‌خواهید برای یادگیری زبان، وقت بگذارید؟

امکاناتی که در اختیار دارید چیست؟ چقدر انگیزه دارید؟

و ده‌ها سؤال دیگر که هرچه اطلاعات ما از این سؤالات بیشتر باشد، می‌توان گفت که جواب ما نیز تا حدودی به واقعیت نزدیک است.

در بین پارامترهای فوق، پارامتر مورداشاره در سؤال دوم، یعنی سطحی که انتظار دارید به آن برسید، نسبت به بقیه از اهمیت بالاتری برخوردار است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نوشته‌ی مرتبط: برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

مدت زمان یکی از رایج ترین سوالات زبان آموزان، مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی است.

توجه: در ادامه‌ی این نوشته هر‌جا می‌گوییم زبان انگلیسی، منظور زبان فرانسه و آلمانی نیز هست و فرقی بین اینها وجود ندارد.

مقیاس تسلط در یادگیری زبان انگلیسی

در سطح اروپا، مقیاسی کلی و استاندارد برای حد تسلط وجود دارد که به اختصار به آن CEFRL میگویند. دانستن این مقیاس و حد و حدود آن، می‌تواند یک دید کلی نسبت به مدت‌زمان موردنیاز برای رسیدن به تسلط به ما بدهد.

سطح مقدماتی (A1): کلاس گردشگری

یک مبتدی دایره‌ی لغات بسیار کمی دارد. مبتدی‌ها می‌توانند سلام و احوالپرسی ساده را انجام دهند؛ می‌توانند سؤالات ساده‌ای بپرسند؛ می‌توانند احساس خوب یا بد خود را نسبت به چیزی بیان کنند. نیز شاید بتوانند با کمک یک دیکشنری یا کتاب‌های مکالمات آماده تا حد خیلی کمی با بومی زبان‌ها ارتباط برقرار کنند.

سطح متوسط (A2-B1): بازماندگان

یک زبان‌آموز سطح متوسط می‌تواند عبارات و اظهارات مختلفی را به زبان انگلیسی بسازد. تقریباً با زحمت بسیار کمی می‌تواند در رابطه با زمان، آب‌وهوا، مکان، علاقه‌مندی‌ها و چیزهایی که دوست ندارد، صحبت کند. زبان‌آموزان سطح متوسط می‌توانند زمان‌های حال، گذشته و آینده را استفاده کنند اما هنوز اشتباهاتی در به کار بردن این زمان‌ها دارند. نیز قادر هستند که در رابطه با موضوعات مشخصی با بومی زبان‌ها صحبت کنند.

سطح پیشرفته (B2-C1): تقریباً مسلط

زبان‌آموزی که در سطح پیشرفته قرار دارد می‌تواند برنامه‌های معمولی رسانه‌ها را با زحمت اندکی درک کند (تلویزیون، فیلم، رادیو، اخبار و موسیقی). می‌تواند که یک مکالمه‌ی طولانی، با افراد انگلیسی‌زبان داشته باشد و حتی می‌تواند این مکالمه در یک محیط نویزی واقع شود (یعنی مکالمه با بیش از یک نفر یا مکالمه در شرایطی که سروصدای زیادی وجود دارد).

سطح بسیار پیشرفته (C2): مسلط

زبان‌آموز مسلط تقریباً می‌تواند تمامی برنامه‌های رسانه‌ای را بفهمد. می‌تواند با انگلیسی‌زبان‌ها مکالمه‌ی طولانی‌مدت داشته باشد. می‌تواند که در محیط‌های پرجنب‌وجوش صحبت کند. زبان‌آموز مسلط، لزوماً نیازی نیست که لهجه‌ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشد. زبان‌آموز مسلط می‌تواند رمان‌های بسیار بلند زبان انگلیسی بخواند و منظورش را در مطالب نوشتاری به‌خوبی بیان کند.

بومی زبان: زبان مادری

زبان انگلیسی برای بومی زبان یا زبان اول است یا زبانی است که مدت‌زمان بسیار زیادی از زندگی‌اش را با آن صحبت کرده است.

واقعاً تا چه حد می‌خواهید مسلط باشید؟

با توجه به تعاریف فوق، تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند در بازه‌ی بسیار زیادی تعریف شود. برای بعضی‌ها تسلط به زبان انگلیسی چیزی است که شاید هیچ‌وقت به آن نتوان رسید. برای برخی دیگر اما می‌تواند در این حد باشد که بتوانند با دیگران مکالمات روزمره را با اندک تلاشی انجام دهند.

تخمینی از مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

ازنظر بنده، تسلط به زبان انگلیسی در کوتاه‌مدت، تنها زمانی مقدور است که ساک خودتان را جمع نموده و به یک کشور انگلیسی‌زبان سفر کنید. یا اینکه دل از همه‌چیز بکنید و از ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۱۰ الی ۱۵ ساعت آن را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این موقعیت‌ها را اصطلاحاً غوطه‌ور شدن می‌نامند. هیچ‌کس نمی‌تواند سرعت بالای یادگیری زبان انگلیسی، با قرار گرفتن در این موقعیت‌ها را انکار کند.

بنده نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم که رسیدن به حد تسلط در زمان انگلیسی در مدت سه ماه شدنی است. زیرا اگر شما این‌چنین انتظاراتی را از تلاش خود برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید؛ وقتی‌که این زمان بیشتر طول بکشد، بسیار ناامید می‌شوید. اگر بخواهیم واقع‌گرا باشیم، رسیدن به تسلط در زبان انگلیسی، در حالت عالی چندین سال ممکن است به طول بیانجامد.

تخمین مدت‌زمان لازم:

مهارت = A2، B1

تسلط = B2، C1، یا C2

این تخمین‌ها با فرض اینکه زبان‌آموز از صفر می‌خواهد شروع کند انجام گرفته است.

مهارت در زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن یا زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان (۳ تا ۶ ماه)

مهارت در زبان انگلیسی بدون غوطه‌ور شدن از به‌صورت یادگیری مستقل (بسته به شدت یادگیری، ۱ تا ۲ سال)

مهارت در زبان انگلیسی با استفاده از کلاس‌های آموزش زبان (۲ تا ۴ سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن (تقریباً دو سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه کلاس‌های آموزش زبان (بیش از پنج سال)

تسلط به زبان انگلیسی به‌صورت یادگیری مستقل (بسیار متغیر)

در یک تحقیق که توسط دکتر هرویتز انجام شده بود، ایشان از زبان‌آموزان سؤال می‌کرد که اگر زبان‌آموزی روزی یک ساعت زبان کار کند، چه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا به حد تسلط برسد. ۴۰ درصد افراد معتقد بودند که یک تا دو سال بیشتر طول نمی‌کشد که با این زمان به حد تسلط رسید. دکتر هرویتز این پاسخ را بسیار غیرواقعی می‌داند و توضیح می‌دهد که کسانی که این عقیده را دارند به‌احتمال‌زیاد پس‌ازاینکه ببینند تلاششان هنوز به نتیجه نرسیده است، یادگیری زبان انگلیسی را ول کنند.

چرا اپلیکیشن زبانشناس

زبانشناس برای یادگیری زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی، اپلیکیشن های اندرویدی ارائه نموده است که یادگیری این زبان‌ها را برای شما سریع و ساده نماید (البته اپلیکیشن iOS نیز تا ماه‌های آینده آماده می‌شود). سؤال این است که اپلیکیشن زبانشناس چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که یادگیری این زبان‌ها را جذاب‌تر و سریع‌تر می‌کند؟

اول‌ازهمه بایستی بگویم که برای استفاده از این اپلیکیشن بایستی در سطح A1 قرار داشته باشید. اگر سطح شما نزدیک به صفر است، این اپلیکیشن برای شما کاربرد زیادی ندارد و بایستی ابتدا خود را به سطح مقدماتی A1 برسانید، و بعد از اپلیکیشن زبانشناس استفاده نمایید. اما اگر سطح شما مقدماتی و بالاتر از آن باشد، اپلیکیشن زبانشناس با ارائه‌ی امکانات زیر باعث می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن، زبان موردعلاقه‌ی خود را یاد بگیرید.

ارائه‌ی منابع متنوع و گسترده:

در زبانشناس برای تمامی سطوح از سطح مقدماتی تا پیشرفته، منابع آموزشی وجود دارد که سعی شده است این منابع آموزشی از بین بهترین‌ها انتخاب شود.

روش ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات:

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای هر زبان‌آموزی، افزایش دایره‌ی لغات است. و دایره‌ی لغت رابطه‌ی مستقیمی با میزان تسلط به زبان دارد. از طرفی بنده در دو پست مجرا (پست اولپست دوم ) توضیح دادم که چرا روش‌های مرسوم یادگیری لغت، که معمولاً بر پایه‌ی تکرار و حفظ کردن هستند، برای افزایش دایره‌ی لغات مناسب نیستند. تیم زبانشناس با تکیه‌بر تجربیات موجود، روشی ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات درون اپلیکیشن پیاده‌سازی نموده است که یادگیری لغات جدید را برای شما بهینه می‌نماید.

یادگیری گرامر به‌صورت ناخودآگاه

برخی پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس شامل درس‌نامه‌هایی است که با خواندن آن‌ها به‌طور ناخودآگاه گرامر زبان را یاد می‌گیرید.

یادگیری مکالمه

اپلیکیشن زبانشناس طوری طراحی شده است که با پیاده‌سازی روش‌هایی مانند تکنیک سایه، و استراتژی‌های بیان‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی، مهارت مکالمه‌ی شما به‌سرعت تقویت شود.

تکنیک سایه

تکنیک سایه

استراتژی های تقویت مکالمه

استراتژی های تقویت مکالمه

اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس را برای زبان‌ انگلیسی می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود بفرمایید:

دانلود زبانشناس از کافه بازار

چقدر برای یادگیری زبان انگلیسی باانگیزه هستید؟

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است. آیا زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید چون انگیزه و علاقه دارید، یا مجبورید آن را یاد بگیرید؟ همه‌چیز به انگیزه‌ای که شما دارید ختم می‌شود. اگر شما هیچ انگیزه‌ای برای یادگیری زبان نداشته باشید یادگیری زبان انگلیسی برای شما چیزی نزدیک به محال خواهد بود. یادگیری زبان یک امر شخصی است. بنابراین اگر می‌خواهید به‌سرعت زبان را یاد بگیرید بایستی انگیزه‌ی کافی برای یادگیری آن داشته باشید. اما اگر هیچ علاقه‌ای به یادگیری زبانی جدید ندارید هیچ دلیلی وجود ندارد که یادگیری آن زبان را حتی شروع کنید. اگر علاقه‌ای به یادگیری زبان نداشته باشید هیچ‌چیزی به شما اضافه نمی‌گردد حتی اگر سال‌های متمادی در حال خواندن آن زبان باشید.

نوشته‌ی مرتبط: انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

انگیزه همه چیز به انگیزه ی شما برای یادگیری زبان بستگی دارد

آهستگی و پیوستگی

ذهن شما برای تحلیل زبان انگلیسی و خو گرفتن با عادت‌های جدید به زمان نیاز دارد. این‌طور نیست که شما مطلبی را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و پس‌ازآن هیچ فرایندی روی آن انجام نگیرد. بلکه ذهن تلاش می‌کند که در طول زمان آن مطلب را در خود هضم کند. در حقیقت فرایند یادگیری سه مرحله کلی دارد. در مرحله اول اطلاعات لازم را دریافت می‌کنید؛ در مرحله‌ی دوم آن اطلاعات در ذهن شما تجزیه تحلیل و هضم می‌شود؛ و در مرحله سوم به این قابلیت می‌رسید که از اطلاعاتی که یاد گرفته‌اید، استفاده نیز بکنید. این فرایند بسیار زمان‌بر است. بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی قدری صبور باشید. بگذارید این‌طور به شما بگویم. اگر دو نفر در حال یادگیری زبان انگلیسی باشند، اولی به مدت سه سال روزی یک ساعت، و دومی به مدت سه ماه، روزی دوازده ساعت زبان انگلیسی بخواند؛ پیشرفتی که نفر اول در یادگیری زبان انگلیسی داشته است پس از سال سوم بسیار بیشتر از پیشرفت نفر دوم خواهد بود.

نوشته‌ی مرتبط: صبر در یادگیری زبان انگلیسی

بنابراین گذر زمان ‌برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار الزامی است. اما خبر خوش برای تازه‌کارها این است که شما پیشرفت قابل‌ملاحظه‌تری را در مراحل آغازین یادگیری زبان انگلیسی مشاهده می‌کنید. این خود می‌تواند انگیزه‌ی شما را برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی حفظ کند.

آهستگی و پیوستگی داشتن صبر در یادگیری زبان انگلیسی لازم است.

شما تعیین می‌کنید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است

بزرگ‌ترین عامل در سرعت یادگیری زبان انگلیسی خودتان هستید. به‌هرحال می‌شود که یک یا دو ماه با شدت بسیار زیادی زبان انگلیسی بخوانید و از آزمون آیلتس یا تافل سربلند بیرون بیایید. اما آیا هدف از یادگیری زبان انگلیسی تنها در موفقیت در امتحانات خلاصه می‌شود. به نظرم به‌جای اینکه خودتان را در این شرایط قرار بدهید هر چه زودتر یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید. زیرا هر چه زودتر این کار را شروع کنید زودتر به زبان انگلیسی مسلط می‌شوید.

آیا شما تجربه‌ی خوبی در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید؟ تجربه‌ی خودتان را با دیگران تقسیم کنید.

تالار گفتگوی زبانشناس

تالار گفتگوی زبانشناس افتتاح شد.

تالار گفتگوی زبانشناس

در این تالار می‌توانید در رابطه با مطلب حاضر در این صفحه، نظر دهید؛ سوالات خود را درباره‌ی زبان انگلیسی مطرح کنید؛ و از همه مهمتر، با استفاده از تجربیات خود به دیگران کمک کنید.

به تالار گفتگوی زبانشناس بپیوندید.

آدرس: talk.zabanshenas.com

81 دیدگاه:

کیوان

استفاده از این برنامه آموزش زبان فرانسه برای من که خوشبختانه زبان انگلیسی را به حد کافی مسلط هستم . اما متاسفانه فرانسه در حد صفر است چگونه خواهد بود.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام. متاسفانه برنامه ی ما فعلا برای از صفر شروع کردن به درد نمیخوره. باید در حد مقدماتی چیزهایی بلد باشین تا بتونین کار کنین.

سوگند

سلام خسته نباشید،،،
من پکیج داستان های واقعی رو شروع کردم و الان تقریبا روزی 1/5 ساعت مفید وقت میذارم براش..
1.اگه بخوام ساعت بیشتری در روز برای یادگیری زبان وقت بذارم شما چه فعالیت های دیگه ای رو توصیه میکنید؟

حسین ناصری
حسین ناصری

اگه منظورتون با نرم افزاره، پیشنهاد میکنم اگه وقت دارین پکیج انگلیسی قدرت رو هم بخونین. اگه نه منظورتون خارج از نرم افزاره، پیشنهاد میکنم که با روشی که اینجا گفتم فیلم ببینین

amir

سلام من داستانهای سطح متوسط تهیه کردم و مطالعه که تا اینجا داشتم واقعا از این روش راضی هستم… اولین بار تو یه سایت یا کلا دنیای مجازی دیدگاه میزارم چون واقعا راضی بود :)

زهرا

سلام و درود
میخواستم سوال کنم که نرم افزار برای ios کی آماده میشه؟

ندا

با سلام,
من با توجه به اینکه وقت زیادی برای صرف کردن تو کلاسهای زبان نداشتم به دنبال یه روش برای یادگیری زبان بودم, از سری سی دی های نصرت هم فقط چند تا استفاده کردم ولی برام خسته کننده بود تا اینکه تو جستجوی اینترنتی به سایت شما برخورد کردم و این نرم افزار رو نصب کردم. فعلا استفاده ای ازش نکردم ولی دوست دارم توضیحات بیشتری در رابطه با نحوه استفاده صحیح و کار آمد از این نرم افزار رو بدونم. و اینکه به طور متوسط چقدر زمان لازمه تا بتونیم تسلط به زبان به طور کامل پیدا کنیم.و سوال آخر اینکه فقط استفاده از این نرم افزار کافیه یا به کتابها یا کلاسهای تکمیلی زبان هم نیاز هست.
ممنونم

ندا

و یه راهنمایی دیگه هم داشتم ازتون , اونم اینکه برای کنکور دکتری هم میشه راهنمایی بکنید تا بتونیم درصد خوبی بزنیم.
باتشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
با توجه به اینکه بنده از مخالفان سرسخت کنکور هستم!! بهتره راهنمایی خاصی در این زمینه نکنم! :) بنده فقط برای یادگیری کاربردی انگلیسی صلاحیت دارم نه کنکوری
بنابراین دو پکیج داستان واقعی و داستان های بچه گانه رو مطالعه کنید و به بنده بگین سطحتون در حد کدومش هست تا برای یادگیری کاربردی به شما برنامه بدم.
ممنون

ندا

همونطوریکه گفته بودید هر دو متن رو خوندم. به هر دو متن تقریبا تسلط پنجاه درصدی دارم و توی هر دو متن تاحدی به کلمات اشنا هستم ولی مفهوم کلی هر دو رو فهمیدم. ولی خیلی دوست دارم که به طور کامل یاد بگیرم و برای من فرقی نداره که چقدر طول بکشه ولی می خوام یه بار برای همیشه و به طور کامل زبان رو یاد بگیرم تا دیگه دغدغه ای نداشته باشم در این زمینه.
سپاس فراوان

زهرا

با سلام و تشکر
از توضیحات شما ممنونم من واقعا به شدت نیاز دارم که زبانم خوب بشه من ارشد حقوق بین الملل دارم هر بار کلاسی رو رفتم تا آخر ادامه ندادم خودم تو خونه زبان میخونم 504 رو مرور میکنم مطالب مرتبط با رشته خودم ترجمه میکنم ولی اصلا نمیتونم از لغاتی که بلدم تو صحبت کردن استفاده کنم یک موقعیت شغلی که مرتبط به رشته ام بود به خاطر ضعف زبانی از دست دادم. و با ناامیدی تو گوگل نوشتم چگونه زبان انگلیسی را زود یاد بگیرم ؟ و نظراتی که دوستان نوشته بودند منو وسوسه کرد که با جدیت بیشتری نرم افزار رو نصب کنم امیدوارم فراتر از چیزی باشه که تبلیغش شده آقای ناصری واقعا اگه ظرف چندماه زبان یاد نگیرم همه زندگیم باختم.

با احترام

داریوش

درود و سپاس ابتدا پوزش می خواهم که وقت شما را می گیرم چند تا از مطالب شما را مطالعه کردم. بنده سه تا محدودیت احساس می کنم در خصوص یادگیری و بی نهایت هم به خاطر کارم نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارم.
اول اینکه سنم 41 سال هست . نمی دانم در این سن ایا مغز یاری می کند برای یاد گیری.
دوم زمان کوتاهی دارم چون باید در امتحانات حسابداران خیره انگلستان شرکت کنم و بیش از 9 ماه زمان ندارم
و سوم و از همه مهمتر اینکه اصلن نمی دانم چکار باید بکنم و از کجا شروع کنم حتی به فکر استاد خصوصی هم هستم اما خب یا استاد مردی پیدا نکردم و انها هم که پیدا کردم خانم بودند و محدودیتهایی داشتند.
بازهم پوزش می خوام و بسیار سپاس گزار می شم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی بفرمایید.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
1- سن زیاد ربطی به یادگیری زبان نداره. بلکه جدیت و علاقه هست که حرف اول رو میزنه. در ضمن شما که سن خاصی ندارین!
2- اگر زمانتون کم هست بایستی وقت خیلی بیشتری بذارین. روزی پنج ساعت حداقل
3- با اپلیکیشن زبانشناس شروع بفرمایین و فعلا از دروس داستان های بچه گانه شروع کنین. این پکیج رو که مقداری شروع کردین دوباره به بنده بگین تا به شما برنامه بدم.

رضا

با سلام
اپلیکیشن شما در اپل استور نیس؟ ما باید از کجا دانلودش کنیم؟

حامد

قصد من مهاجرت هست به شدت به نمره 7آیلتس نیاز دارم و زمانم هم محدوده. از نظر دانش زبان در حد دبیرستان ام اونم گرامرش رو فراموش کردم ولی بیشتر لغات رو بلدم .ممنون میشم من و راهنمایی کنید که با کمک این برنامه از کجا شروع کنم و میانگین چه مدت زمان (روزی چند ساعت مطالعه کنم) طول میکشه تا به این نمره برسم (7).با تشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

برای کسب نمره ی هفت اگه وقتتون محدود هست بایستی تمام وقت روی زبان وقت بذارین. روزی هفت هشت ساعت حداقل. برای شروع هم فعلا پکیج داستان های کودکانه مناسب شما است.

Ali

سلام.دو تا سوال داشتم:اول اینکه من سه درس انگلیسی قدرت و چهار درس داستان های واقعی رو تو نرم افزارتون با استفاده از پنج استراتژی تقویت مکالمه خوندم و میتونم تمام زمان ها به جز حال کامل رو به کار ببرم و بفهمم میتونم با استفاده از کلماتی که میدونم یک تا دو صفحه به انگلیسی بنویسم و بعضی از سایت های اینترنتی انگلیسی که ساده هستند رو بفهمم الان به نظرتون سطح من A2 هست یا B1؟سوال دومم اینه که به فرض اینکه سطحم B1 باشه با تموم کردن داستان های واقعی و تموم کردن ده درس انگلیسی قدرت به B2 میرسه یا نه؟

حسین ناصری
حسین ناصری

شما به احتمال زیاد B1 محسوب میشین. و با تموم کردن دروس داستان واقعی و انگلیسی قدرت (همشون نه فقط ده تا) به B2 میرسین.

Ali

سلام.یه زبان آموز سطح B2 بنظرتون میتونه انیمیشن های انگلیسی رو متوجه بشه؟چون من خیلی به انیمیشن انگلیسی علاقه دارم ولی متوجه نمیشم چی میگن!

صحرا

سلام وقت شما بخیر . راهنمایی می خواستم . من از نظر شنوایی مشکل دارم زیر 50درصده ، اما متوجه تلفظ انگلیسی نمی شم . خیلی د.ست دارم زبان یاد بگیرم ، به نظر شما با این شرایط چگونه شروع کنم ، امکان کاس رفتن هم نیست . با تشکر

شقایق

سلام روز بخیر
من حتما باید از شما مشاوره بگیرم. اخه من فوق العاده زبانم ضعیف هست و خیلی هم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم در حدی که راحت و روان صحبت کنم بدون هیچ دغدغه ای اما تا حالا تلاشم بی نتیجه مونده. اینکه نرم کلاس زبان نمیدونم کاره خوب یا بدی هست و یه مسئله دیگه من باید خیلی زود زبان رو یاد بگیرم چون الان دانشجو ارشد مدیریت بازرگانی هستم و بعد میخوام واسه دکترا برم اینکه زبان رو نمیفهمم و سر کلاس انگلیسی تدریس میکنن باعث شرمندگی من میشه و خیلی خجالت میکشم.
لطفا بمن بگین چیکار کنم من هم الان هم تو دکترا احتیاج دارم چون هدفم اینه که دراینده ای ن چندان دور بشم استاد دانشگاه و مطمعنم موفق میشم. الان هم یه کلاس زبان اسم نوشتم و یه جلسه رفتم کلاس زبان اما نمیدونم چیکار کنم. وقتی استادم صحبت میکنه متوجه نمیشم رفتم پیشه مشاوره اموزشگاه زبان گفتن یاد میگیری اما من واقعا موندم که چیکار کنم. بخدا خسته شدم.
لطفا زودتر بمن راهنمایی کنین اخه من شنبه هم کلاس زبان دارم. نمیدونم چیکار کنم لطفا یه توضیحاتی بمن بدین یادگرفتن زبان واسم هم حیاتی و خیلی مهم و هم از لحاظ موقعیت اجتماعی خیلی تاثیر گذار هست.لطفا اگر امکان داره با من صحبت کنین من باید سریع مشاوره بشم.

احسان

سلام دوست عزیز حسین آقا
بنده دی ماه عازم خدمت سربازیم…
با توحه به زمان محدودی که دارم آیا میتونم تمامی تمرینات نرم افزار زبان شناس رو انجام بدم؟؟؟
آیا تو این فرصت میتونم به مهارت لازمه برسم؟؟؟
این وقفه ای که سربازی تو روند یادگیریم میذاره رو چطوری جبران کنم…
آیا از منابع خاصی میتونم در دوران سربازی استفاده کنم که بتونن روند یادگیریم افول نکنه…؟؟؟

خوشحال میشم راهنماییم کنین تو این مورد…

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
با توجه به تعداد منابعی که داخل نرم افزار هست، طبیعتا نمیتونین همه ی پکیج ها رو بخونین، اما میتونین اگه وقت خوبی بذارین، یک یا دو پکیجو تا حد خیلی عالی پیش ببرین
داخل سربازی هم تا اونجایی که یادمه بعد از ظهر ها در اختیار خودتون هستین که اون هم فرصت خیلی خوبیه که با همین نرم افزار پیش برین.

پارین

سلام اقای ناصری
امروز پکیج یک ماهه رو تهیه کردم و شروع به خوندن کردم مسأله ای که ذهنمو در گیر کرده مکالمه و و لیسنینگه که نمیدونم بااین روشی که شما برنامه ریزی کردین چه جوری میتونم تقویتش کنم.
موضوعه دیگه اینه که من با هر لغتی که لایت زرد رنگ میزنم توی یک دفتر یه جمله می سازم به نظرتون این کار کمکی بهم می کنه یا نه؟
سؤال دیگه ای که دارم اینکه با این اپ چه مدت زمان طول میکشه به سطوح بالاتری رسید
ممنون

مجتبی

سلام حسین جان یک مشورت میخام ازت
من میخوام کنار استفاده از نرم افزار زبان شناس زبان فرانسوی رو تقویت کنم واسه مدرک tef
بعد با چند نفر مشورت کردم همه آدرس یک آموزشگاه خیلی خوب رو دادن توی شهرمون و خیلی از متد و کتاب هاش و استاداش تعریف میکنن ولی هر وقت به حرفای شما فکر میکنم که آموزشگاه های زبان از روش های سنتی استفاده میکنن و فلان…
دلسرد میشم الان موندم چیکار کنم
منو راهنمایی کن بی زحمت

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
شما زبان فرانسه تون در چه حدی هست؟
صفر کیلومتر هستین یا یه چیزایی بلدین؟
چقدر بلدین؟

مجتبی

صفر کیلومترم داداش

حسین ناصری
حسین ناصری

خوب با توجه به اینکه هیچی بلد نیستین، اولش نیاز به کلاس رفتن دارین اما رفته رفته که رو غلتک افتادین به شیوه ی ما زبان فرانسه رو بخونین

علی

درود بر شما جناب ناصری
وقتتان بخیر

والا بنده هم خیلی دنبال منابع آموزشی گشتم و برخی از آنها را مطالعه کردم و بعد از مدتی دلسرد شدم از این منابع که گاهی منجر به دلسردی ام از انگلیسی شد و رفتم دنبال زبان های دیگر اعم از روسی و فرانسه و پیشرفت های خوبی در این دو زبان داشتم ولی هر چه که جلوتر رفتم و وقتی که وارد دانشگاه شدم دیدم بیش از این دو زبان، به انگلیسی احتیاج دارم.
رشته ی دانشگاهی بنده مدیریت توریسم هستش که برای بنده مکالمه به زبان انگلیسی ارجحیت دارد به مدرک آن.
بنده دیروز به صورت کنجکاوانه در نت جست و جو میکردم و با سایت شما آشنا شدم و نرم افزار را دانلود کردم و راستش هنوز شروع نکردم چون هنوز ایمان ندارم که پس از اتمام دوره های آموزشی شما بتوانم مهارتی بدست آورم.
چه راهکاری برای بنده دارید تا این دلنگرانی ام در آینده لفظ بی مورد بودن را از آن خودش کند؟
بنده برخی از متون انگلیسی را میخوانم معمولا معانی آن را متوجه میشوم و در گفتار هم کمی متوجه می شوم ولی جواب نمی توانم بدهم و فارسی بازگو می کنم جواب را…
حال بنده منتظر راهکار هایتان هستم.
ارادتمند شما

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ما تمامی روش های آموزشی رو به صورت رایگان در سایت منتشر کردیک که شما با تصمیم خودتون به این نتیجه برسین که روش ما بهترین روش آموزشی هست.
پیشنهاد میکنم مثلا نوشته ی مرتبط با حفظ لغت، تقویت لیسنینگ و تقویت مکالمه رو بخونین تا با روش های ما بیشتر آشنا بشین.
ممنون

نرگس

با سلام خدمت شما آقای ناصری
من دانشجو سال دوم پزشکی هستم و به دلیل نوع رشته ای که دارم یادگیری این زبان برام خیلی اهمیت داره.من قبل اینکه دانشجو بشم تا مرحله passage انگلیسی رو توی آموزشگاه یاد گرفتم ولی چون شهر دیگه ای دانشگاه قبول شدم و به دلیل مشکلات رفت و آمد و…میخواستم زبانمو بدون رفتن به کلاس تقویت کنم تا اینکه با برنامه شما آشنا شدم.
میخواستم بدونم اگه با برنامه شما به صورت پیگیر کار کنم تا چ حد زبانمو میتونم تقویت کنم؟واینکه از اونجایی من قبلا کلاس رفتم و در یه سطحی دانش زبان دارم اگه از سطح 3نرم افزار شما شروع کنم مشکلی نیست؟
با تشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

با برنامه ی ما اگه به صورت مستمر پیش برین، تا حد تسلط میتونین خودتون رو تقویت کنین و به دلیل منابعی که قرار دادیم، محدودیتی وجود نداره در پیشرفت شما
بله سطح 3 داستان های واقعی برای شما مناسیه

علی

سلام
ممنون ازبرنامه خوبتون
من به شدت دنبال اخذ نمره حداقل ۷ آیلتس هستم خواستم بدونم برای موفقیت در این روش حداقل چقدر وقت باید در روز صرف کرد؟ ثانیا این متد چگونه به مهارت speaking کمک می کنه؟و در نهایت چقدر این متد موثر می باشه در قیاس باسایر روشها؟
ممنون از شما

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بستگی داره سطح فعلیتون در چه حدیه و اینکه چقدر میخواین وقت بذارین
به طور معمول 6 ماه زمان نیازه
در برنامه ی ما با اعمال متد های نوشته ی تقویت مکالمه، میتونین اسپیکینگتون رو قوی بفرمایین.
روش ما یکی از سریعترین روش های یادگیری زبان محسوب میشه. از کلاس زبان که خیلی بهتره.

امیر

سلام خوب هستید من هم در زبان خیلی ضعیف بودم و شش ماه زبان رو آنقدر کار کردم تا به نتیجه عالی رسیدم ولی الان یه مشکل دارم اینکه درس ها در دبیرستان وقتم میگیره و فقط نیم ساعت در روز میتوانم در سال تحصیلی زبان بخوانم و لازمه که گوش دادن و مکالمه و دایره لغات را با هم قوی کنم و روزی نیم ساعت وقت دارم
آیا من با روزی نیم ساعت میتوانم؟
اگه میشه بر اساس زمان راهنماییم کنین.
خدافظ

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
اتفاقا کمترین زمانی که ما به افراد برای استفاده از نرم افزار زبانشناس توصیه میکنیم، نیم ساعت در روز هست که با این کار، زنجیره ی یادگیریتون هم هر روز برقرار میمونه.
روش ما کاملا انعطاف پزیره و متناسب با وقتی که خودتون میتونین بذارین میتونه اعمال بشه. بنابراین به شما پیشنهاد میکنم که استراتژی های نوشته ی 5 استراتژی برای تقویت مکالمه ی زبان انگلیسی رو روی داستان های واقعی، متناسب با وقتتون پیاده سازی بفرمایین.

امین

سلام از توضیحاتتون ممنون…منم خیلی دوست دارم زبان انگلیسیم کامل کنم چون میخوام بعد از تموم کردن کارشناسی میخوام به خارج برم…
من الان 20سالمه و تقریبا 3سال وقت دارم زبانمو کامل کنم و مدرکشو بگیرم…تا حالا 3-4تا کلاس رفتم و چندین کتابو خوندم…ولی هیچ نتیجه نگرفتم و این قدر کلاس رفتمو بدش ول کردم الان نمیدونم تو چه سطحیم وچه اندازه زبان بلدم…برام مهمتر از گرفتن مدرک اینکه که روان صحبت کردن یاد بگیرم…ممنون میشم کمکم کنین
راستی من به خاطر دانشگاه و مشغله کاری در روز بیشتر از 1ساعت نمیتونم وقت بزارم برا زبان…امیدوارم تو این ساعات کم والبته 3سال بتونم نتیجه بگیرم . مرسی

سین میم

دوباره سلام,ببخشید,ظاهرا شما به سوال من جواب دادین,پاسختون تو قسمت دیدگاه های تازه هست,اما رو لینکش ک میرم ن خبری از دیدگاه من هست,نه پاسخ شما,ممنون میشم اگه نظرتونو به ایمیلم ارسال کنین,بازم ممنون

سین میم

سلام،خسته نباشید،آقای ناصری من روزانه 5 الی 6 ساعت صرف گوش دادن به داستان صوتی و مجموعه آقای ای جی هوگ و دیدن فیلم و انیمیشن به روشی که شما توضیح دادید میکنم،5 ماه میشه که این روشو شروع کردم اما ساعت مطالعم روزی 2 الی3 ساعت بود که الان افزایشش دادم.میخواستم بپرسم روزی 6 ساعت غوطه ور شدن حساب میشه یا نه؟
سطحم intermediate هست.با روزی 6 ساعت در معرض زبان قرار گرفتن تا چند ماه دیگه مهارت پیدا میکنم به نظر شما؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
تقریبا میشه گفت غوطه ور شدن حساب میشه.
اگه بتونین تا تکنیک بازگویی داستان رو بخوبی روی مطالب و داستان هایی که میخونین انجام بدین، نهایتا شش ماه مسلط میشین.

سارا

سلام من دانشجو هستم و زبانم خیلی بده واقعا بده تو دوران مدرسه همیشه شاگرد زرنگ بودم ولی هیچوقت زبانم مثل بقیه دوستانم نبوده خب طبیعیم بوده چون اکثر دوستانم به کلاس زبان میرفتن ولی من زیاد دوست ندارم کلاس برم و وقتشم ندارم اکثر دوستام از بچگی برای زبان وقت گذاشتن و بعضی وقتا واقعا بخاطر ضعف تو زبان دچار مشکل میشم مخصوصا الان که دانشجوهستم
البته خیلی عجولم و دوست دارم مدت یادگیری زبان کوتاه باشه ولی میدونم نمیشه
میخواستم نصرت گوش کنم ولی همینطوری سرچ میکردم با این نرم افزار اشنا شدم

سمیه

سلام.وقتتون بخیر.
قصد دارم تا 1سال و نیم آینده مدرک زبانم رو بگیرم ولی متاسفانه سطح زبانم خیلی پایینه میتونم بگم ضعیفه،علاوه بر برنامه شما برنامه انکیدروید رو هم کار میکنم،روزی 20 واژه جدید به علاوه مرور تمام لغات قبل ،پیشنهاد شما برای بهتر یادگیری زبان چیه؟اول دایره لغاتم رو وسیع کنم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خیر برای دایره ی لغتتون از برنامه انکی استفاده نکنین چون تاثیری نداره. همین نرم افزار بنده با استفاده از ویژگی هایلایت و جعبه لایتنر، دایره ی لغتتون به سرعت افزایش پیدا میکنه

فرزاد

با عرض سلام خدمت اقا ناصر مدیریت محترم سایت

اقا ناصر اسم من فرزاد و 5 ساله که ساکن مالزی هستم من 5 سال پیش ازدواج کردم و اومدم مالزی
تو این 5سال فقط تونستم از پس کار خودم بر بیام شاپینگ برم خرید بکنمو کارای روزمرمو انجام بدم 6ماه پیشم با یه کمپانی سیگار الکترونیکی کار میکردم اونجا هم دستو پا شکسته حرف میزدم
البته تو دوران مدرسه هم علاقه زیادی به زبان نداشتم داداشم لیسانس مترجمی زبان داشت باهام کار میکرد ولی هروقت میشست باهام کار کنه استرس داشتم چون یهو عصبی میشد
برای همین از زبان بدم میومد تا این که اومدم اینجا خیلی گشتم مثل خود شما البته گشتن من به این ترتیب بود که میبایست روشی پیدا میکردم که ازش خوشم بیاد تا این که تا اون دوران مدرسه که برادرم با استرس باهام کار میکرد رو پاک کنم و از نو شروع کنم هر روشی رو دو روز کار کردم بعد دو روز دلمو زد تا اینکه دیشب خانومم بهم گفت تو نمیتونی و من بهم خیلی بر خورد از دیشب دنبال راه حل گشتم که سایت شمارو دیدم و جوین شدم تو کانال تلگرامتون
حالا 1ماه به خودم زمان دادم تا ته توانمو بزارم
راه حل شما چیه؟
ممنون اگه راهنماییم کنید فقط یک ماه وقت دارم
ممنون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
تونستنش که شما قطعن میتونین زبان یاد بگیرین، ولی اینکه خودتون رو محدود به یک ماه بکنین، ریسک خیلی بزرگیه. چون احتمال اینکه توی یک ماه به حد مطلوب از زبان انگلیسی نرسین بالا است. اما مثلا میتونین این هدف رو برای خودتون در نظر بگیرین که توی یک ماه، برنامه ی مرتبی رو برای یادگیری زبان انگلیسی در نظر بگیرین که بعد از اون، روی غلتک بیفتین.
روشی که ما میگیم اصلا استرس خاصی نداره چون مبتنی بر داستان ها است و با امکاناتی هم که اپلیکیشن داره، دایره ی لغات شما سریع افزایش پیدا میکنه و زبان انگلیسی رو توی کمترین زمان ممکن یاد میگیرین.

فرزاد

سلام مجدد حسین جان
الان من تو مرحله ای گیر کردم به نام وسواس در یادگیری حالا براتون توضیح مختصر میدم یعنی یک درسو انقدر گوش میدم که خدایی نکرده یه وقت کم نزارم تو گوش دادن بعد چه اتفاقی میفته کلأ حالم بد میشه و میرم سراغ یه روش دیگه و همین که برم سراغ یه روش دیگه کلا زبان تعطیل میشه
الان به کمک شما نیاز دارم که این مرحله بیماریم پیشرفت نکنه
به طور نرمال هر درس برای چند روز طراحی شده یعنی چقدر یک درسو باید گوش کنم مثلا شما فرض بگیر من یه دانش اموز دیر گیرم یعنی دیر متوجه میشم ؟
داستانهای کودکانه کل پکیجش چقدر زمان لازم داره نرمال ؟
الان انقدر برنامه ریزی ندارم و از حول حلیم افتادم تو دیگ که پکیج نصرتم شروع کردم همراه با نرم افزار شما اخرشم میدونم دیگه دو روز دیگه پرونده جفتشونو میبندم میزارم کنار حالا چه کنم ؟
دیدم حالا گفتم یک ماه ولی شدنی نیست و برنامه روتین روزانه بهتره حالا یه برنامه لایت بهم بدید من فکر میکنم مشکل من برنامست
حسین جان من هر کاری که میکنم هی فکر میکنم کمه بعد هی ادامه میدم بعد خسته میشم ول میکنم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
برنامه ی لایت فرمودین، به نظرم روزی حداقل یک ساعت وقت بذارین عالی هست. صبح زود نیم ساعت، و شب قبل خواب هم نیم ساعت
این کار رو که انجام بدین، انگلیسی به برنامه ی روزانتون تبدیل میشه.
در ضمن شما میتونین علاوه بر پکیج داستان کودکانه، به جای اینکه نصرت رو بخونین، پکیج داستان واقعی رو بخونین که بسیار برای تقویت مکالمه عالی هست. این کار باعث میشه که یخورده تنوع هم داشته باشین.
در کل هر درس رو بایستی تا جایی بخونین که اگه امکان داشته باشه، بتونین تکنیک بازگوبی داستان رو روش انجام بدین.

لیلی

من از طریق سرچ در گوگل به سایت شما رسیدم
زبانم قبلا خوب بود ولی متاسفانه کنار گذاشتم و خیلی فراموشم شده.
میخام دوباره سطحم رو بالا ببرم.
من قبلا معلم خصوصی داشتم و کتابای هدوی رو خوندم و چند تا کتاب مقدماتی ایلتس.

مریم

سلام جناب ناصری
ممنون از اطلاعات کامل و مفیدتون من خیلی تو یادگیری زبان مشکل دارم چون نه وقت زیاد دارم که براش بزارم ونه از کلاسهای آموزشی نتیجه مطلوبی گرفتم واقعن دلم میخواد یه روش مناسب برای یادگیری زبان پیدا کنم چون خیلی به زبان در تمام کارهام و امور زندگیم احتیاج دارم امیدوارم بتونم با این نرم افزار به اهدافم برسم فقط میخوام بدونم الان با نصب این نرم افزار روی گوشیم چجوری باید ازش استفاده کنم و فعالش کنم لطفا راهنمائیم کنید. خیلی مچکرم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
برای فعال کردن کامل نرم افزار میتونین مطابق راهنمای زیر، پکیج بی نهایت رو خریداری بفرمایین:
راهنمای ارتقای نرم افزار زبانشناس
نرم افزار ما جایگزین بسیار مناسبی برای کلاس های آموزش زبان انگلیسیه و حتی راندمان خیلی بهتری هم برای شما داره. در ادامه ایمیلهایی برای شما ارسال میکنم که اگه مطابق اونها پیش برین، زبان انگلیسی رو خوب یاد میگیرین.
ممنون

ثریا

سلام. من برنامه رو نصب کردم قسمت دوره که میرم با وجود اینکه اینترنتم وصله میگه عدم اتصال با اینترنت!
نسخه بینهایت رو هم خریداری کردم ولی همون پیغام عدم اتصال رو میده.
گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم.
ورژن اندرویدم 5.1.1 هست

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
لطفا اول یک درس رو دوباره دانلود کنین وقتی پیغام عدم ارتباط داد، از داخل نرم افزار منو ارتباط با ما، یک پیغام برای ما بفرستین (به همراه لاگ) که بتونیم مشکلتون رو بررسی کنیم.

سپیده

سلام خسته نباشید. خیلی ممنون ازتوضیحات.
راسش من قراره به همراه دوستم به استرالیا مهاجرت کنیم. و نمره ی آیلتس دراسترالیا 7 و 8 هست. به همین خاطر قبل ازشروع کردن سوالاتی دراین زمینه داشتیم.
من خودم 4 سالی آموزشگاه زبان میرفتم اما بدلیل درسای دانشگاه مجبور شدم کنار بذارم و الان بعد 3 سال اکثر چیزاییکه یادگرفتمو فراموش کردم. و خب بایدخیلی تمرین کنم تابه یاد بیارم
واما دوستم اصصلا زبان بلد نیس درحد خیلی ابتدایی
حالاسوال من اینه برای سریعترو درست یادگرفتن زبان و اینکه نمره خوبی هم از آیلتس کسب کنیم چکارکنیم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خوب این سوال بخش اعظمیش به این بر میگرده که چقدر برای یادگیری زبان و کسب نمره ی آیلتس وقت دارین؟
در کل با استفاده از نرم افزاری که ما طراحی کردیم، شما میتونین زبان انگلیسیتونو سریع به حد قبلی برسونین و بهتر هم بشین. کخصوصا برای لیسنینگ و مکالمه نرم افزار ما خیلی مناسب هست. اما کار دوستتون با نرم افزار ما یخورده سخت میشه اگه هیچی بلد نباشه. بایستی اولش از یه نفر دیگه کمک بگیره. اگه مثلا هر دوی شما با هم بخونین، شما میتونی توی این زمینه به دوستتون کمک کنی. اولش یک مقداری سطح ایشون رو با سرعت بیشتری بالا بیاری. بعد میتونین از درسهای پکیج داستان واقعی استفاده کنین چون درسنامه هایی که برای تقویت مکالمه و گرامر داره، طوری هست که دو نفری هم میتونه پیاده سازی بشه.
از طرف دیگه از تکنیک هایی که ما در نوشته ی استراتژی های تقویت مکالمه نام بردیم،تکنیک پنجم که بازگویی داستان هست، میتونین داستان رو برای همدیگه بازگویی کنین تا اشکالاتتون سریعتر برطرف بشه.

ارین

سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. زبانم هم ضعیفه ولی میخام قوی کنم و اولویت اولم هم درک مطلب هستش. حدود دو سال وقت دارم. میتونید راهنماییم کنید. چیکار کنم؟ برم کلاس های زبان؟؟ یا خودم کار کنم؟؟

آرشیو نظرات دیگر: