ارتش راهبه‌ها : از مجموعه داستان‌های واقعی انگلیسی

ارتش راهبه‌ها یک داستان واقعی در رابطه با افرادی است که خود را به شکل روسپی‌ها و کارگرها در می‌آورند که گروهک‌های قاچاق انسان، آن‌ها را با خود برده و از این راه به محل بعضی از خطرناک‌ترین جاهای دنیا که در آن افرادی خلاف میل خود، آزار و اذیت می‌شوند دست یابند. سپس سعی می‌کنند که از هر راهی که شده آن‌ها را نجات بدهند.

=================

نکته:

برای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا فایل صوتی زیر را خوب گوش بدهید، سپس فایل‌های تکمیلی آخر نوشته را بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

متن فایل صوتی فوق

ارتش راهبه‌ها

ارتش راهبه‌ها – از سری داستان‌های واقعی انگلیسی

ترجمه‌ی فارسی درس ارتش راهبه‌ها:

مکان‌هایی در این سیاره وجود دارد که پر از آشوب است، جایی که ارتش‌ها به جنگ در برابر یکدیگر می‌روند. اما چیزی که خیلی‌ها نمی‌دانند این است که نوع دیگری از ارتش وجود دارد که از تفنگ استفاده نمی‌کنند.

یک ارتش از راهبه‌ها که در سرتاسر دنیا قربانیان قاچاق انسان را نجات می‌دهند. آن‌ها این کار را با تغییر قیافه به روسپی‌ها و کارگران انجام می‌دهند. قاچاق انسان زمانی رخ می‌دهد که مردم برخلاف میلشان برده می‌شوند. معمولاً آن‌ها برای برده‌داری جنسی یا کار اجباری فروخته می‌شوند. تخمین زده شده است که یک درصد از جمعیت جهان، معادل هفتاد میلیون نفر، قربانیان قاچاق انسان بوده‌اند.

این ارتش راهبه ها، لباس‌های مذهبی سنتی خود را می‌افکنند و لباس معمولی روسپی‌ها و کارگرها را می‌پوشند. این تغییر قیافه به آن‌ها این امکان را می‌دهد که به بعضی از خطرناک‌ترین فاحشه‌خانه‌ها و شرایط کاری دنیا دست بیابند. وقتی‌که آن‌ها در این محل‌ها قرار می‌گیرند، می‌توانند به مردمی گرفتارشده‌اند و مورد آزار قرارگرفته ، کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها چیزی به کمی روزی ۲ سنت کار می‌کنند که سوءاستفاده‌ها را کشف کنند و به مردم کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها همچنین برای آزادی بچه‌ها و زنانی که برای برده‌داری جنسی فروخته‌شده‌اند، پول جمع می‌کنند.

بیشتر از هزار نفر از این خواهران مذهبی وجود دارند که در ۸۰ کشور کار می‌کنند. در این مکان‌ها، برخی از درمانده‌ترین خانواده‌های دنیا، گاهی اوقات بچه‌های خود را نیز برای برده‌داری جنسی می‌فروشند.

راهبه ها خود را “تالیثا کام” می‌نامند؛ که در زبان آرامی که یک زبان خاورمیانه‌ی باستان است، به معنای طلوع کودک است. عبارت ” تالیثا کام” از یک قصه در کتاب مقدس اقتباس شده است که در آن حضرت مسیح یک دختربچه را به زندگی برمی‌گرداند.

بیشتر مردم فکر می‌کنند که خواهران مذهبی “تالیثا کام” قهرمانان عصر مدرن هستند و ما افراد بیشتری مشابه این‌ها نیاز داریم. اما همه با این موضوع موافق نیستند. کریستیانا آرنولد، از سازمان جلوگیری از قاچاق انسان، میگویند که راهبه ها در حقیقت ممکن است که در جنگ علیه قاچاق انسان اختلال ایجاد کنند.

او می‌گوید: آن‌ها قصد بدی ممکن است نداشته باشند. اما وقتی راهبه ها، بچه‌ها را می‌خرند که آن‌ها را از قاچاق انسان نجات دهند، آن‌ها در حقیقت این تجارت را تداوم می‌بخشند.

وقتی راهبه ها بچه‌ها را می‌خرند، آن‌ها در همان تجارتی پول می‌گذارند که در حال جنگ علیه آن هستند. آن‌ها به مردمی که بچه‌ها را می‌فروشند دلیلی می‌دهند که این کار را ادامه دهند.

او می‌گوید: این موضوع به‌ظاهر ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد اما بسیار مضحک است.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا راهبه ها قهرمان‌اند یا تنها کار را بیشتر خراب می‌کنند؟

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود pdf

فایل PDF عناوین مختلف جهت مکالمه

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

داستان های عادی وبسایت زبانشناس:

داستان ۲۹ : آزار و اذیت جنسی در جهان

داستان ۲۸ : پس از سقوط هواپیما

داستان ۲۷ : فیلهایی که به مجلس ختم رفتند

داستان ۲۶ : نیروی ایمان

داستان ۲۵ : یافتم! یافتم!

داستان ۲۴ : لری و صندلی پرنده

داستان ۲۳ : آتش بس کریسمس

داستان ۲۲ : انباشت

داستان ۲۱ : تک همسر گزینی

داستان ۲۰ : یک نفس هوای تازه

داستان ۱۹ : دوستی انسان و پنگوئن

داستان ۱۸ : تبعیض نژادی

داستان ۱۷ : مرد صاعقه گیر

داستان ۱۶ : نجات یافتگان

داستان ۱۵ : قدرت زن

داستان ۱۴ : جنگیدن برای محافظت از آمازون

داستان ۱۳ : چهل سال انتظار برای پایان جنگ

داستان ۱۲: سفر خطرناک یک پناهجو

داستان ۱۱ : پنج حسرت بزرگ آخر عمر

داستان ۱۰ : ارتش راهبه ها

داستان ۹ : هیولا در رختاویز

داستان ۸ : خرگوش سخاوتمند

داستان ۷ : راز سکه ی گم شده

داستان ۶ : درخت بدخلق

داستان ۵ : آخرین دایناسورها

داستان ۴ : خروس، اردک و پری دریایی

داستان ۳ : پسربچه و کلم

داستان ۲ : عنکبوت در موزه

داستان ۱ : بالشت پری

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

17 دیدگاه

 1. از نظر من راههای رسیدن به هدف نمی تواند ارزشهای هدف مورد نظر را نادیده بگیرد و به عبارتی هدف نمی تواند وسیله را توجیه کند زیرا که شما در ریاضی دارید که هم – * – = + و هم +*+=+ ولی این کجا و آن کجا و در کل شخصی می تواند بهترین و برجسته ترین باشد که با محدودیتهای تاکتیکی و روشی به اهداف دست نیافتنی برسند و شاید نفرات با تاکتیک منفی هم برسند ولی هزینه ی غیر انسانی داشته و این یعنی شما اساس انسان بودن را زیر پا گذاشتید . هرچند که موفق باشیذ

 2. به نظر من هدف و روش تحقق هدف باید منطقی و مشروع باشند. مستقل از هدف و نیت رفتار کننده، خود رفتار نیز قابل تحلیل است و اگر رفتار نکوهیده و نامناسب باشد به همان اندازه قابل مزمت است. یعنی نباید سریعاً پلی بین رفتار و نیت زد و در باره آنها حکم واحدی صادر نمود. از این زاویه اگر عمل و رفتار فرد را شایسته نکوهش می دانیم نباید نیت و هدف او را هم مردود بشماریم و یا در باره آن همان داوری را کنیم که در باره رفتارش کرده ایم. حسن و قبح فعلی و فاعلی از هم جدایند. من خود این روش را برای آن هدف انسانی، صحیح نمی دانم.

  • من نظرم اینه که بتمن یا زور رو بیاریم همه اینهارو نجات بده دوستان بعضی وقتا نباید منطقی فکر کرد فقط باید تلاش کرد تا یک نفر رو نجات داد وقت طلاست شاید زود دیر بشه … من نمیدونم ما ها که این همه میریم تو ریشه و میخوایم قضیه رو حل کنیم این وضع حال روزمونه شاید چون نمیتونایم کاری کنیم دلمون رو خوش کردیم به نظر دادن و منطق میاریم…

   • همیشه یاد بگیریم خودتون رو بگذارید جای طرف در اون لحظه یاد بگیریم که حرف نزینم عمل کنیم تا حالا چقدر شده امسال یا نه همین امروز به چند نفر کمک کردیم چقدر کار کردیم چقدر مهربان بودیم جدااا ما کجا میریم آینده ماها چی میشه با این همه نظر تو این سایت ها و تو دنیای واقعی چقدر میرزیم… ببخشید چقدر آدم بودیم و آدمیت رو بجا آوردیم

    • شاید کارشون درست باشه شاید غلط اما من خودم به شخصه فکر میکنم که دنیای امروز دنیای خیلی بیرحمی شده. و اینجور افراد بسیار کم پیدا میشه

 3. دنیا خاکستریه. چرا نمیایم دنیا رو از دید کسایی که عقاید متفاوتی دارن ببینیم.شاید قلبا منهم با کار راهبه ها موفق نباشم ولی بهتره بجای اینکه سریع حکم صادر کنیم قبلش یکذره در مورد موضوع مطالعه کنیم ببینیم آیا اینکار باعث تغییر زندگی چند تا آدم شده

 4. اینکار احمقانه ، اولین توهین به شخصیت انسانی خود اون زنهاست !! انسانیت خودشون رو لگدمال میکنند تا انسانیت کسی دیگه رو زنده کنند این یه ایثار احمقانه است ایثاری که اولین خیانت به شخصیت صاحب ایثاره !! چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است !! تازه از تجاوز اون مردها به این زنان احمق دوباره نسل یه جدید بی هویت بدنیا میاد ، اینکه خودش خیانت به بشریته !! شایدم کمک به مظلومان را بهانه ی علاقه به روسپیگری شان کرده اند !! چه تقدس زشتی !! راهبه ی زناکار ، هههه …مثل همین جهاد نکاحه ، ههههه لعنت به جهل و نادانی و آنچه دشمن انسانیت است …

  • حامد جان در داستان های ایرانی هم داشتیم که مثل اینکه ضحاک بود و مارهای روی دوشش فقط و فقط با خوردن مغز آدم ها سیر میشدن. در این داستان یادمه دونفر آشپز خودشون رو تا مقام آشپزی دربار پیش بردن و از این طریق باعث شدن که تا اونجایی که میتونن تعدادی از آدمها رو فراری دهند. آیا این کار هم درست نیست؟ یا این موضوع با موضوع بالا فرق میکنه؟

   • بله حالا دیگه ماجرا فرق میکنه ، توی ماجرای آشپزها، کار انسانی ، عاقلانه و شرافتمندانه است !! و می ارزه که این کار رو انجام بدن … این یه راه خوبو عاقلانست واسه حفظ دو تمامیت، تمامیت جسمی و معنوی هردوی شخص “یاری رسان و یاری شده ” …معتقدم بهترین کار عاقلانه ترین کاره

 5. همه چیز نسبی است. نمی توان یه کار رو کاملا رد یا تایید کرد. شاید نجات یافتگان بعدا جزو انسان های برجسته ضد جنگ شود شاید هم نه. اما کلا اشخاصی که به مرزی از بدی رسیده باشن، تنبیه یا تشویق تاثیر نداره پس باید فکر انسانیت بود

 6. احسنت براين راهبه ها
  كار بسيارسختيه وخودشون هم تو خطرند
  و نجات يك انسان مثل نجات بشريت است
  واگر قاچاقچي كودكان اينهارا شناسايي كنند
  ويا بعد از مدتي به شگرد كارشون پي ببرند
  ديگر نميتونند كاري از پيش ببرند
  وبهتراست كه با پليس هماهنگ باشند

 7. واقعا سپاس از سایت خیلی خوبتون و از وقت و انرژی ای که می ذارین.مرسی مرسی مرسی

 8. با سلام و احترام،

  کاملا کاری این راهبه ها انجام دادند صرفا جهت ایجاد انگیزه و حتی کمک به آنهاست که نمی تواند کار شایسته ای در نظر گرفت.

  • سلام
   ممنونم از نظری که دادین
   شاید در دید کلی اینطور به نظر برسه اما آیا جزئی تر نگاه کنیم به طور مقطعی نمیتونه خوب باشه؟
   به هر حال زندگی چند نفر نجات داده شده