خانم غرق نشدنی : از سری مگا داستان های انگلیسی زبانشناس

مقدمه:

سلام

به اولین داستان از سری مگا داستان‌های انگلیسی زبانشناس خوش‌آمدید. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است.

در این درس در رابطه با خانمی به نام ویولت جسوپ صحبت می‌کنیم که در سه فاجعه‌ی دریایی بزرگ (که یکی از آن‌ها کشتی معروف تایتانیک بوده است) حضور داشته است و جان سالم به دربرده است. به خاطر همین به وی لقب خانم غرق نشدنی (miss unsinkable) داده‌اند. توجه شما را به این داستان انگلیسی جلب می‌کنم.

دانلود pdf

فایل PDF متن داستان و تمامی فایل‌های صوتی

خانم غرق نشدنی

ویولت جسوپ، که به وی لقب خانم غرق نشدنی (Miss Unsinkable) داده بودند، در سه فاجعه ی بزرگ دریایی که شامل فاجعه ی کشتی تایتانیک می شد، حضور داشت و جان سالم به در برد.

خانم غرق ‌نشدنی

ضرب‌المثل معروفی وجود دارد که اتفاقات بد، سه بار رخ می‌دهد. خانم ویولت جسوپ می‌تواند این موضوع را کاملاً تأیید کند. ویولت، به‌عنوان مهماندار و پرستار، در سه عدد از بزرگ‌ترین کشتی‌های زمان خود ، خدمت کرده است. و در هر سه کشتی، تا سر حد مرگ پیش رفته است.

ویولت، نجات‌یافته‌ای از سنین جوانی بود. وی به‌عنوان دختر مهاجری ایرلندی، در آرژانتین بزرگ شد. در سنین نوجوانی به دلیل ابتلا به بیماری سل، تا سرحد مرگ پیش رفت. دکترها می‌گفتند که بیشتر از چند ماه زنده نمی‌ماند. اما وی با این بیماری جنگید و سلامتی خود را دوباره به دست آورد.

ویولت، وقتی یک خانم جوان بود، پدرش را از دست داد. وی به همراه باقیمانده‌ی اعضای خانواده‌اش به انگلستان بازگشتند. و وی به جستجوی شغلی به‌عنوان مهماندار، پرداخت. در آن زمان اکثر مهمانداران در انگلستان را زنان میان‌سال تشکیل می‌دادند. ویولت میان‌سال به نظر نمی‌آمد؛ بنابراین در مصاحبه‌هایش موفق نبود. کارفرمایان آن زمان به طرز عجیبی فکر می‌کردند که جوانی و قیافه‌ی زیبا ممکن است مشکلاتی را برای مسافران ایجاد کند. اما ویولت اجازه نداد که این عدم پذیرش‌ها، وی را از این کار منصرف کند. وی نهایت تلاش خود را برای پیدا کردن لباسی ساده، از مد افتاده، و غیر جذاب و شلخته در تن خانم‌ها، انجام داد و دیگر برای مصاحبه‌هایش آرایش نکرد. نقشه‌ی وی موفقیت‌آمیز بود و وی استخدام گشت.

ویولت جسوپ

عکسی از ویولت جسوپ به عنوان یک پرستار در کشتی

در سال ۱۹۲۰، ویولت شغلی در کشتی المپیک به دست آورد. این کشتی، یکی از سه کشتی خواهر بسیار بزرگ بود. آن دوتای دیگر یکی تایتانیک بدفرجام، و دیگری بریتانیک بود که باوجوداینکه مثل تایتانیک مشهور نیست، اما همانند آن این کشتی نیز محکوم به فنا شد. هر سه‌ی این کشتی‌های خواهر –کشتی‌های خواهر (Sister ships) به کشتی‌هایی گفته می‌شود که در یک کلاس قرار دارند- قصرهای بسیار بزرگ و لوکسی بودند که روی آب شناور بودند. آن‌ها می‌توانستند هزاران نفر را در طول اقیانوس جابه‌جا کنند. و در خود رستوران‌هایی مجلل و اتاق‌های مهمانی تمام مبله داشتند که با لباس‌های ابریشم و مبلمان ابریشمی پرشده بود.

ویولت در کشتی المپیک، به مدت یک سال بود که کار می‌کرد، تا اینکه اولین اتفاق از بلایای سه‌گانه‌اش، برای وی رخداد. آن روز، روز آرامی بود و دریاها آرام بودند که یک‌دفعه کشتی HMS Hawk به طرز عجیبی به کنار کشتی المپیک کوبید. هیچ‌کسی نمی‌داند که چطور شد که Hawk دقیقاً به وسط کشتی بزرگ المپیک برخورد کرد. در آن زمان، هیچ‌کدام از مهمان‌ها در اتاق مهمانی، که کشتی Hawk اول به آن کوبید نبودند. به خاطر همین خوش‌شانسی در زمان برخورد، هیچ‌کسی نمرد. و علیرغم اینکه کشتی Hawk یک سوراخ بزرگ در کناره‌ی کشتی المپیک ایجاد کرده بود، این کشتی قادر بود که قبل از اینکه غرق شود، به بندرگاه برگردد. ویولت کاملاً به‌سلامت برگشت و حتی این واقعاً را در دفتر خاطرات خود یادداشت نکرد.

کشتی المپیک

عکسی از صحنه ی پس از برخورد کشتی المپیک با HMS Hawk

شغل بعدی ویولت روی کشتی تایتانیک بود و تقریباً همه می‌دادند که این داستان چگونه پایان می‌یابد. وقتی‌که ابتدا این کشتی با کوه یخی برخورد کرد، ویولت در اتاق خودش بود. وی یک صدای تصادف و قرچ قروچ‌قروچ و خرد شدن شنید. وی به سمت هم‌اتاقی‌اش برگشت و گفت: "انگار اتفاقی افتاده است". سپس ویولت به سمت راهرو رفت و آنجا مهماندار دیگری به وی گفت که کشتی در حال غرق شدن بود. ویولت قبلاً واقعه‌ی تصادفش در کشتی المپیک را به هم‌قطارانش گفته بود. بنابراین فکر می‌کرد که آن‌ها دارند وی را دست می‌اندازند. وی به‌زودی متوجه شد که کشتی واقعاً داشت به پایین فرومی‌رفت بنابراین به‌سرعت دست‌به‌کار شد. وی، شروع به هدایت بیش از ۲۰۰۰ نفر، برای پوشیدن جلیقه‌های نجات و حرکت به سمت قایق‌های نجات کرد. وی، باوجوداینکه می‌دانست قایق نجات کافی برای همه وجود ندارد، بهترین تلاشش را کرد که کسی را نترساند.

دقیقاً قبل از اینکه ویولت وارد قایق نجاتی شد، بچه‌ای در آغوش وی قرار داده شد. او بعداً در دفتر خاطرات خود، در رابطه با تجربه‌اش در قایق نجات، چنین نوشت:

"درحالی‌که نظاره‌گر فرورفتن کشتی بودم، نسیمی کوچک – اولین چیزی که در این شب آرام احساس کرده بودیم – انفجاری بزرگ در سرتاسر چهره‌ی من دمید. که همانند سردی نفوذ یک خنجر بود. من بی‌حرکت و با سردی و بدبختی نشسته بودم درحالی‌که می‌دیدم تایتانیک روبه‌جلو کج شد. تایتانیک از سمت جلو به پایین آب فرورفت درحالی‌که غرش‌های رعدآسای انفجارهایی در زیر آب، شنیده می‌شد. کشتی مغرور ما، تایتانیک زیبای ما، به سمت آرامگاهش رفت."

کشتی تایتانیک

صحنه ای از غرق شدن کشتی تایتانیک

ویولت درحالی‌که بچه را در بغل خود گرفته بود، آن شب را گذراند. ۱۵۰۰ مرد و زن، در آن شب جان خود را از دست دادند. روز بعد، ۵۰۰ مسافر نجات‌یافته، با کشتی دیگری برداشته شدند. ویولت درحالی‌که از سرما می‌لرزید، روی عرشه‌ی کشتی نجات ایستاده بود که مادر گمشده، وی را یافت و بچه را از بغل وی گرفت. مادر، بدون اینکه هیچ تشکری بکند، گستاخانه ازآنجا رفت.

ویولت در دفترچه‌ی خاطرات خود می‌نویسد که یکی از مهم‌ترین مشکلاتش در کشتی نجات این بود که مسواک نداشت. بعد از حادثه، برادرش با طعنه به وی می‌گفت: دیگر هیچ‌گاه فاجعه‌ای دیگر را به عهده مگیر، مگر اینکه از داشتن مسواکت، اطمینان خاطر داشته باشی!"

ویولت باوجوداینکه دو بار تا سرحد مرگ پیش رفته بود، از کارش منصرف نشد. وی پس از زنده ماندن در حادثه‌های المپیک و تایتانیک، شغلی را در بریتانیک، آخرین خواهر از این سه کشتی، اتخاذ کرد. سال ۱۹۱۶ بود و جنگ جهانی اول تازه شروع شده بود. بریتانیک به یک کشتی بیمارستانی برای پرستاری سربازان مجروح شده در جنگ بدل شده بود. ویولت در حال مراقبت از پرستاری بیمار بود، که دوباره صدای انفجاری شنید. کشتی به یک مین دریایی برخورد کرده بود. وقتی ویولت این پرستار بیمار را به قایق نجات رساند، به سمت اتاقک خودش رفت تا اموال باارزش خود را جمع کند. او در میان راهروهای در نوسان و کشتی‌ای که به‌سرعت در حال غرق شدن بود قدم زد و جان خود را به خطر انداخت تا ساعت موردعلاقه‌اش، انگشتر، کتاب دعا، و البته، یک مسواک را به همراه خود بردارد. بعد از فاجعه‌ی پیشین، این بار وی مصمم بود که آمادگی‌های لازم را داشته باشد.

ویولت به سمت عرشه‌ی کشتی روانه شد و سوار بر یکی از دو قایق نجات باقیمانده شد. به‌محض اینکه قایق نجات به آب انداخته شد، همه‌ی افرادی که روی قایق بودند به بیرون شیرجه زدند. ویولت اول خیلی گیج شده بود تا اینکه فهمید قایق نجاتی که وی سوار آن است، در حال کشیده شدن به سمت ک پروانه‌ی غول‌پیکر است. این پروانه‌ی غول‌پیکر در حال قطعه‌قطعه کردن قایق‌های نجات، مسافران، و هر چیزی بود که با آن تماس پیدا می‌کرد، بود. خوشبختانه، این بار ویولت در حال مراقبت از یک کودک نبود و وی نیز از روی قایق به بیرون پرید. حتی پس از سال‌ها کار کردن روی کشتی‌های مختلف، وی ادعا می‌کند که این اولین باری بود که زیر آب می‌رفت. وی به سمت زیر کشتی کشیده شد و کله‌اش به زیر کشتی برخورد نمود. وی می‌گوید که موهای ضخیمش ضربه را ملایم‌تر کرد. او موفق شد که به سطح آب بازگردد و خودش را به دستان مردی که در قایق نجاتی قرار داشت، رساند.

همانند تایتانیک، این کشتی لوکس بزرگ نیز مانند اسباب‌بازی بچه در هم شکست و غرق شد. آن روز تنها ۲۸ نفر جان خود را از دست دادند زیرا خوشبختانه، هیچ بیماری درون کشتی نبود. ویولت خیلی زود روی قایق نجات غش کرد و روی عرشه‌ی کشتی نجاتی به هوش آمد.

او بعداً در دفترچه‌ی خاطراتش درباره‌ی این نوشت که با مسواک باارزشش در حال مسواک زدن دندان‌هایش، در کشتی نجات بود که یکی از کارکنان به طرز مشکوکی از وی پرسید که آن مسواک را از کجا آورده است.

ویولت پاسخ نسبتاً ضعیفی داد: "این را با خودم آورده بودم". قیافه‌ی حیرت‌زده و پر از بدگمانی این خدمه‌ی کشتی، ویولت را به این فکر انداخته بود که آیا وی فکر کرده است که او با دشمنان همکاری داشته است و قبل از انفجار کیفی را برای خود از وسایل موردنیاز پر کرده است.

ویولت، بازهم اجازه نداد که این اتفاقات مرگ‌آور، وی را بترساند. به وی لقب خانم غرق نشدنی داده بودند و وی به کار کردن روی کشتی‌های دیگر، برای سال‌های زیادی ادامه داد.

وی درنهایت در حومه‌ی انگلیس بازنشسته شد. وی می‌گوید که در سال‌های بعدی، تماسی از طرف خانمی با وی برقرار شد که آن خانم از ایشان پرسید که آیا وقتی تایتانیک در حال غرق شدن بوده است، بچه‌ای را نجات داده است یا خیر. وقتی‌که ویولت به آن خانم می‌گوید که "بله، خانم پشت تلفن ادعا می‌کند که همان بچه بوده است. اگر وی واقعاً همان بچه‌ای بوده است که ویولت نجاتش داده بود، به‌وضوح مشخص بود که رفتارش اصلاً بهتر از مادرش نبود. بعد از گفتن "من همان بچه بودم"، وی خندید و تلفن را قطع کرد. جان، دوست ویولت، به وی گفت که احتمالاً بچه‌ای بوده که می‌خواسته با وی شوخی کند. اما ویولت گفت که این موضوع غیرممکن است. " نه جان. من هیچ‌وقت این داستان را تا الآن که به تو گفتم، برای کسی تعریف نکرده بودم".

ویولت جسوپ درنهایت در سن پیری ۸۳ سالگی، بدون هیچ خطری و در صلح و آرامش و روی زمین خاکی، از این دنیا رفت. درحالی‌که خیلی‌ها، اگر تنها از یکی از آن سه فاجعه مشهور جان سالم به درمی‌بردند، بسیار خوش‌شانس در نظر گرفته می‌شدند؛ ویولت از هر سه‌ی این فاجعه جان سالم به دربرد. وی واقعاً خانم غرق نشدنی بود.

منبع این داستان: دوره ی Fast Fluency Formula ارائه شده در وبسایت Deep English . com

===========

گوش دادن به قصه‌ها با سرعت‌های آهسته، نرمال و سریع

در این بخش سه فایل صوتی با سرعت‌های آهسته، نرمال، و سریع وجود دارد که در این سه فایل، داستان موردنظر برای شما در سرعت‌های مختلف گفته می‌شود. پیشنهاد می‌کنم که این سه فایل را به ترتیب زیر بخوانید.

۱- ابتدا به فایل صوتی قصه که با سرعت آهسته برای شما تهیه شده است گوش دهید. در این قسمت از روی فایل PDF چیزی نخوانید:

 

اصلاً نگران این نباشید که همه‌چیز را بفهمید. با آرامش سعی کنید که تمرکزتان روی چیزهایی باشد که می‌فهمید.

۲- دوباره به فایل صوتی گوش دهید و چشمان خود را ببندید. آنچه را که می‌شنوید را تصور کنید. واقعاً آن را ببینید. یک فیلم در ذهن خود بسازید. اگر لازم بود فایل صوتی را متوقف کنید.

۳- بعدازاینکه ۴ یا ۵ بار به همین صورت گوش دادید، دوباره فایل صوتی را برای خود پخش‌کنید و این بار از فایل PDF نیز کمک بگیرید.

اگر لازم بود، مفهوم لغات انگلیسی جدید را با استفاده از دیکشنری استخراج‌کنید. اما یادتان باشد که هدف اصلی شما گوش دادن بیشتر است.

تصور کن که اجسام چه شکلی هستند، چه بویی و چه صدایی می‌دهند. شخصیت داستان چه احساسی می‌کند؟ هرچقدر بیشتر تصور کنید، بهتر می‌توانید که ناخودآگاه زبان انگلیسی را تجزیه‌وتحلیل کنید.

۴- دوباره به فایل صوتی گوش دهید و هرچند لحظه یک‌بار آن را متوقف کنید. چقدر از مطالب گفته‌شده را می‌توانید به خاطر بیاورید؟

آیا موضوعات اصلی را متوجه می‌شوید؟ اگر جواب خیر است باز به گوش دادن همان فایل صوتی ادامه دهید. اما اگر جواب بله است، فایل صوتی با سرعت نرمال را شروع کنید. برای چندین بار آن را نیز گوش دهید تا برایتان ساده شود (فایل صوتی زیر):

 

۵- دوباره فایل صوتی آهسته را گوش دهید و این بار سعی کنید که تکنیک سایه را روی آن پیاده‌سازی کنید.

۶- حال سعی کنید که تکنیک سایه روی سرعت نرمال پیاده‌سازی نمایید.

۷- بعدازاینکه از سرعت نرمال اطمینان خاطر پیدا کردید؛ سعی کنید که با پیاده‌سازی تکنیک سایه روی فایل صوتی سریع (فایل زیر)، خود را به چالش بیندازید:

 

بیشتر بخوانید: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

گوش دادن به فایل‌های تقویت مکالمه

در این قسمت چهار فایل صوتی وجود دارد که با گوش دادن به آن، سؤالاتی مرتبط با داستانی که در بخش قبلی گوش دادید، از شما پرسیده می‌شود.

به سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود با جملات کامل پاسخ دهید. این کار باعث می‌شود که اولاً داستان را هر چه بهتر بفهمید و لغات آن را به‌خوبی یاد بگیرید؛ ثانیاً گرامر زبان انگلیسی به‌طور ناخودآگاه در ذهن شما نقش می‌بندد:

قسمت اول داستان:

 

قسمت دوم داستان:

 

قسمت سوم داستان:

 

قسمت چهارم داستان:

 

اگر زمان کافی برای جواب دادن در اختیار ندارید، فایل صوتی را متوقف کنید.

بلندبلند صحبت بکنید. اگر می‌خواهید به مکالمه زبان انگلیسی مسلط شوید، نمی‌شود که در این قسمت خجالت بکشید. جسور باشید. پر از اعتمادبه‌نفس باشید. اگر احساس اعتمادبه‌نفس نمی‌کنید، نگران نباشید. اعتمادبه‌نفس، احساسی است که نیازمند تمرین است. تصور کنید که اعتمادبه‌نفس دارید تا کم‌کم این حس در شما رشد کند.

جسور باشید

برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی جسور باشید

اصلاً نگران اشتباه خود نباشید. هدف این نیست که بدون عیب و نقص باشید یا کاملاً مطابق با فایل صوتی عمل کنید. هدف این است که زمان مکالمه شما بیشتر شود تا به مکالمه زبان انگلیسی، هر چه بیشتر مسلط شوید.

فایل‌های صوتی بالا را آن‌قدری گوش دهید و به سؤالات پاسخ دهید، تا جایی که با حداکثر اعتمادبه‌نفس و بدون توقف فایل صوتی، بتوانید به سؤالات پاسخ دهید.

گوش دادن به فایل‌های صوتی زمان‌های مختلف

در این قسمت چهار فایل صوتی وجود دارد که در آن قصه‌ای که در بالا گوش دادید به زبان‌های مختلف برای شما بازگویی می‌شود. این قسمت‌ها برای این است که تغییرات جمله‌ها را در زمان‌های مختلف به‌خوبی گوش دهید تا بتوانید به‌صورت ناخودآگاه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

با زمان آینده شروع کنید. این زمان ساده‌ترین مورد است:

 

سعی کنید که جواب به سؤالات را در زمان موردنظر بگویید. مثلاً اگر سؤال حال ساده است، جواب نیز باید حال ساده باشد. اما اصلاً از اشتباهات خود نترسید. آرامش داشتن در زمانی که در حال گوش دادن و مکالمه هستید، بسیار مهم است.

پس‌ازاینکه زمان آینده را خوب یاد گرفتید، زمان حال استمراری را شروع کنید:

 

همان‌طور که به زمان حال استمراری گوش می‌دهید، به یاد داشته باشید که ۱) جواب‌هایتان تا آنجایی که ممکن است بدون فکر کردن باشد، ۲) بدون ترسیدن و نگرانی از اشتباهات به سؤالات جواب دهید، و ۳) بلند و با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید.

تمرکزتان بیشتر روی آرامش داشتن باشد و سعی نکنید که بدون عیب و نقص باشید. تسلط به معنی مکالمه‌ی روان است. نه مکالمه‌ی بدون عیب و نقص.

همین قدم‌ها را نیز برای زمان‌ گذشته‌ی استمراری به کار ببرید:

 

و درنهایت فایل صوتی زمان حال کامل را گوش بدهید:

 

گوش دادن به فایل صوتی بحث و بررسی

در این قسمت دو نفر در رابطه با داستان بالا به گفتگوی عادی می‌پردازند و آن را با یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند. این گفتگو برای آشنایی هر چه بیشتر شما با زبان محاوره‌ای انگلیسی بسیار مناسب است:

 

آخرین فایل صوتی نیز در رابطه با لغات و اصطلاحات سخت و مهم فایل صوتی گفتگوی فوق است:

 

نکات پایانی، قبل از شروع مگا داستان بعدی

سعی ما بر این است که هر هفته برای شما یک مگا داستان به ایمیلتان بفرستیم. اما شما اصلاً عجله نکنید. این یک مسابقه‌ی دو ماراتن نیست. هدف اصلی شما این است که مقدار گوش دادن به مطالب انگلیسی و مکالمه‌تان به‌طور روزانه افزایش یابد. بنابراین زیاد مهم نیست که خواندن هر مگا داستان چند روز طول بکشد. در حقیقت پیشنهاد ما به شما این است که هر مگا داستان را خیلی آهسته و با آرامش خاطر بخوانید. این بهترین راه برای کسب تسلط واقعی و اعتمادبه‌نفس هنگام شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

بعدازاینکه به‌طور کامل به این داستان‌ها مسلط شدید، می‌توانید این داستان‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید. البته که بازگویی این داستان‌ها به انگلیسی خیلی بهتر است. اما حتی اگر به زبان خودتان نیز این درس‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید، این موضوع در تجزیه‌وتحلیل بهتر درس‌ها به شما کمک می‌کند.

تا مگا داستان بعدی، فعلاً خدانگه‌دار

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: , .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

18 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  لازم دانستم تا بخاطر زحماتتان بویژه تهیه و ارائه این داستانهای بسیار عالی که باترجمه همراه است ( و نیز همینطور داستانها و مطالب قبلی و دیگر مطالب که نتوانستم تک تک تشکر کنم ) صمیمانه از شما تشکر و قدردانی کنم . کارتان بسسسسسسیار ارزشمن و ماندگار است . اجرتان با الله که مطئن هستم خداوند پاداش شما را آنهم چندین برابر در جاهایی دیگر خواهد داد. چون شما ذکات علمتان را داده اید.
  وحقیر نیز بسهم خود مصداق کلام مولا اگر کسی کلامی بمن بیاموزد…. بنده و ارادتمند شما خواهم بود.
  برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
  موفففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففق باشید

 2. مرسی ولی داستان بسیار جالبی نبوووووووووود امید وارم داستان های بهتر و بیشتری بزارین

 3. It,s so interesting and suitable for me. As I wanna to be an Am student.and because of that I need to boost my English very soon. If I would be corrected in writing I,ll be so glad.

 4. سلام.يه سوال داشتم.براي تمام كتاب هاي صوتي ديگه هم همين طور انجام دهيم؟چهار پنج بار به داستان صوتي گوش كنيم و بعد صوت همراه با فايل pdf.كه البته داستان هاي ديگه سرعت نرمال و تند و اهسته ندارند.ولي كلا روش پيشنهادي شما براي كتاب هاي صوتي همين هست درسته؟

 5. شرمنده برا سومین بار . قسمت future هم لینک دانلود نمیده شاید مشکل از مرورگر من باشه. اگه محبت کنی چک کنید واقعا ممنون میشم.

  • سلام
   هر سه تا فایل رو امتحان کردم مشکلی نبود.
   با یه مرورگر دیگه امتحان کنین ببینین کار میکنه یانه. بعدش به من اطلاع بدین.
   ممنون میشم