معرفی کتاب داستان جیمز و هلوی غول‌پیکر

جیمز و هلوی غول‌پیکر اثر رولد دال است که یکی از مشهورترین داستان‌نویس‌های کشور انگلستان است. مهم‌ترین آثار او چارلی و کارخانه شکلات‌سازی، جیمز و هلوی غول‌پیکر، ماتیلدا و داستان‌های چشم‌نداشتنی است. بیشتر آثار او به فیلم در آمده است.

خلاصه‌ی داستان جیمز و هلوی غول‌پیکر

جیمز هنری تراتر تا چهارسالگی زندگی خوش و خرمی داشت. اما در این سن بود که پدر و مادرش در روز روشن توسط یک کرگدن غول‌پیکر خورده شدند. بعدازاین رخداد، جیمز مجبور شد که با عمه‌هایش زندگی کند. عمه اسپانجی و عمه اسپایکر در خانه‌ای قدیمی، محصور در باغی متروک زندگی می‌کردند. این دو عمه با جیمز بدرفتاری‌های زیادی می‌کردند و جیمز بدبخت و تنها بود.

روزی اتفاق عجیبی میفتد. وقتی جیمز در باغچه پنهان شده بود، مردی نزدیک شد و به او کیسه‌ای پر از زبان تمساح جادویی داد. مرد به جیمز گفت که این زبان تمساح‌ها را گم نکند. اما وقتی جیمز دوید تا این‌ها را قایم کند، پایش به سنگی خورد و افتاد و تمساح‌های جادویی از دستش فرار می‌کنند و به داخل زمین فرو می‌روند. این رخداد باعث شد که از درخت هلوی بایر داخل باغچه، یک هلوی غول‌پیکر رشد کند.

درحالی‌که ابتدا عمه‌ها وحشت‌زده شده بودند، پس از مدتی آرامش خود را کسب کرده و تصمیم گرفتند که از این هلوی غول‌پیکر پول دربیاورند. آن‌ها یک فنس دوروبر آن کشیدند و از مردمی که برای دیدن آن میامدند، پول می‌گرفتند. درحالی‌که بقیه از این واقعه هیجان‌زده بودند، جیمز در اتاقی تاریک محبوس شده بود و تنها شب‌ها اجازه داشت بیرون بیاید و آشغال‌هایی که بازدیدکننده‌ها دوروبر هلو می‌ریختند را جمع کند.

شبی دیروقت، جیمز یک راه سری به سمت مرکز هلو پیدا می‌کند و به داخل هلو می‌رود و در آنجا حیوانات عجیب غریبی می‌بیند. او به‌زودی با حیوانات دوست می‌شود و باهم تصمیم می‌گیرند که به همراه هلوی غول‌پیکر از آن باغ فرار کنند و سفر اعجاب‌انگیزی را آغاز کنند.

جیمز

جیمز و هلوی غول‌پیکر

در این سفر، جیمز به رهبر و قهرمان این حیوانات تبدیل می‌شود. در این سفر، جیمز به همراه حیوانات، چیزهای عجیب و ترسناکی تجربه می‌کند. مثلاً یک‌بار در دریا فرود می‌آیند و کوسه‌ای به آن‌ها حمله می‌کند. پرنده‌های ماهی‌خوار آن‌ها را نجات می‌دهند و مردان ناراضی درون ابرها مرتب به آن‌ها حمله می‌کنند.

درنهایت، سفر جالب آن‌ها به آمریکا ختم می‌شود. آن‌ها در بالاترین نقطه‌ی ساختمان امپایر استیت در نیویورک فرود می‌آیند. رسیدن آن‌ها باعث شد که مردم بترسند و فکر کنند که آدم فضایی‌ها حمله کرده‌اند. اما وقتی‌که می‌فهمند که خطری از جانب جیمز و دیگر حیوانات آن‌ها را تهدید نمی‌کند،آن‌ها را از بالا به نقطه امنی در پایین رساندند. مردم نیویورک برای جیمز جشنی بزرگ ترتیب می‌دهند. و جیمز و دیگر حیوانات، زندگی جدیدی را در نیویورک شروع می‌کنند. جیمز با هلوی غول‌پیکر خانه‌ای می‌سازد و دیگر بچه‌ها را به خانه راه می‌دهد. در اینجا بود که جیمز قصه‌ی خودش و هلوی غول‌پیکر را می‌نویسد.

کتاب صوتی

همان‌طور که در نوشته‌ی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی آمده است، خواندن کتاب‌های صوتی داستان‌ها، یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. خواندن و استفاده از این کتاب‌ها حتی می‌تواند در بهبود مکالمه‌ی زبان انگلیسی شما مؤثر باشد. فقط کافی است که نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی را بخوانید و این استراتژی‌ها را روی این داستان صوتی پیاده‌سازی کنید.

بدین منظور، کتاب صوتی این داستان، به همراه متن داستان و فایل‌های تکمیلی جهت یادگیری زبان انگلیسی برای شما تهیه شده است که می‌توانید آن را با استفاده از دکمه‌ی زیر تهیه نمایید.

[purchase_link id="14210" text="اضافه‌کردن به سبدخرید" style="button" color="blue"]

برای اینکه بفهمید که آیا این کتاب در سطح شما هست یا خیر، می‌توانید بخشی از این کتاب را به‌صورت پی‌دی‌اف و با کلیک بر روی علامت پی‌دی‌اف زیر تهیه کنید و بخوانید.

دانلود pdf

قسمتی از داستان جیمز و هلوی غول‌پیکر

در ضمن دیگر محصولات زبانشناس در صفحه‌ی محصولات قابل‌مشاهده است.

داستان های عادی وبسایت زبانشناس:

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در داستان, کتاب‌ها.

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند