داستان کوتاه انگلیسی خرگوش سخاوتمند

تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز. داستان کوتاه انگلیسی خرگوش سخاوتمند در رابطه با خرگوش باهوشی است که خانه‌ای بسیار عالی طراحی کرده بود که در یک زمستان سخت از گزند طوفان و سیل در امان ماند. این خرگوش در آن زمستان به حیوانات زیادی در خانه‌ی خود پناه داده بود که این حیوانات در بهار بعدی باعث نجات جانش شدند.

سطح داستان: متوسط

نوع داستان: کودکانه – تربیتی

لهجه: آمریکایی - انگلیسی

این داستان هم به‌صورت صوتی و هم به‌صورت تصویری قابل دیدن و شنیدن است. بنابراین پیشنهاد می‌کنم که یک‌بار به‌صورت تصویری آن را ببینید ولی دفعات بعدی می‌توانید تنها به شنیدن فایل صوتی داستان اکتفا کنید. همچنین فایل صوتی برای دانلود و استفاده در گوشی همراه یا mp3 playerقرار داده شده است که همیشه و به‌راحتی به آن گوش دهید.

اگر نوشته‌های قبلی من را دنبال کرده باشید حتماً میدانید که بنده اعتقاد چندانی به کارآمدی کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی ندارم. بلکه یادگیری زبان انگلیسی را بیشتر از طریق خواندن و شنیدن مطالبی مانند این داستان‌ها می‌پسندم. دلیل این موضوع نیز بیشتر به این برمی‌گردد که طبق نظریه‌ی داده‌های ورودی، زبان انگلیسی را بایستی به‌صورت ناخودآگاه و با استفاده از مطالب جذاب یاد بگیریم.

بیشتر بخوانید: چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم

هدف نهایی خیلی‌ها از یادگیری زبان انگلیسی، رسیدن به حد تسلط در مکالمه زبان انگلیسی است. بنابراین شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که با خواندن و شنیدن مطالبی مثل این داستان‌ها چگونه می‌شود که مکالمه زبان انگلیسی تقویت شود؟ جواب این سؤال را سعی کرده‌ام در نوشته‌های قبلی به‌طور مفصل بگویم. به‌طورکلی اعمال تکنیک سایه روی مطالب شنیداری می‌تواند آن‌ها را به منابع تقویت‌کننده‌ی مکالمه زبان انگلیسی تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

برای دیدن متن انگلیسی این داستان کوتاه، ===> اینجا <=== را کلیک کنید.

داستان کوتاه انگلیسی خرگوش سخاوتمند

داستان کوتاه انگلیسی خرگوش سخاوتمند

نکته‌ی مهم: ترجمه داستان کوتاه در بعضی قسمت‌ها کلمه به کلمه نیست.

انیمیشن کوتاه داستان آخرین دایناسورها با لهجه‌ی آمریکایی:

انیمیشن کوتاه داستان آخرین دایناسورها با لهجه‌ی انگلیسی:

فایل صوتی داستان کوتاه آخرین دایناسورها با لهجه‌ی آمریکایی:

فایل صوتی داستان کوتاه آخرین دایناسورها با لهجه‌ی انگلیسی:

برای دانلود فایل صوتی روی لینک دانلود زیر کلیک راست کنید و گزینه‌ی Save as یا Save Link as را انتخاب نمایید.

لهجه‌ی آمریکایی: فایل صوتی داستان کوتاه انگلیسی

لهجه‌ی انگلیسی: فایل صوتی داستان کوتاه انگلیسی

ترجمه فارسی داستان کوتاه انگلیسی خرگوش سخاوتمند

روزی روزگاری خرگوشی یک خانه‌ی خارق‌العاده ساخت که در آن با خوشحالی زندگی می‌کرد. او آن‌چنان عالی خانه‌اش را طراحی کرده بود که وقتی یک طوفان بزرگ آمد، که تقریباً همه‌ی جنگل را سیل فراگرفت، و موجب آب‌گرفتگی خانه‌ی خیلی از حیوانات شد، خانه‌ی او دست‌نخورده باقی ماند.

به‌زودی، حیوانات بی‌خانمان، یکی پس از دیگری، به درب خانه‌ی وی آمدند و از وی درخواست کردند که آیا می‌توانند آن زمستان را در خانه‌ی وی بمانند یا نه. او هر ملاقات‌کننده‌ای را به داخل دعوت کرد و رفته‌رفته خانه پر شد تا جایی که هیچ اتاق خالی نمانده بود. این رنج مشقت اصلاً خرگوش را ناراحت نکرد، زیرا او احساس می‌کرد که بخشنده است.

یک روز در بهار وقتی همه‌ی حیوانات به خانه‌های خود برگشته بودند، خرگوش داشت در طول مسیری بی فکرانه این‌وروآن‌ور می‌جهید، که متوجه نشد که یک سیاه‌گوش به انتظار وی نشسته بود. یکی از حیواناتی که زمستان را در خانه‌ی خرگوش سپری کرده بود این قضیه را دید و درست به‌موقع به خرگوش هشدار داد و با داد زدن خرگوش را دعوت کرد که به‌سرعت در خانه‌ی وی پناه بگیرد.

سیاه‌گوش آن خانه را ویران کرد، اما خرگوش موفق شد که بگریزد و بدود تا در خانه‌ی دوست دیگری پناه بگیرد. در طول آن روز، سیاه‌گوش از لانه‌ای به لانه‌ی دیگر، از غاری به غار دیگر، به تعقیب خرگوش پرداخت. اما خرگوش هر بار، با کمک تمامی دوستانی که در زمستان به آن‌ها پناه داده بود، موفق می‌شد که جان خودش را حفظ کند.

او فوق‌العاده احساس خوشحالی می‌کرد. نه‌تنها به خاطر اینکه از دست سیاه‌گوش فرار کرده بود، بلکه به خاطر اینکه به خاطر بخشش خود، دوستان زیادی را در جنگل برای خود درست کرده بود.

پایان داستان

لغات و اصطلاحات مهم داستان کوتاه انگلیسی خرگوش سخاوتمند

نکته: این عبارات در متن انگلیسی به‌صورت بزرگنمایی شده نمایش داده‌شده است.

بهترین راه یادگیری لغات و اصطلاحات انگلیسی این است که آن‌ها را حفظ نکنید بلکه یاد بگیرید. بنابراین پیشنهاد می‌کنم که این مطالب جدید را با توجه به نکته‌هایی که در رابطه با یادگیری در وب‌سایتمان آمده است، یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید: چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

 

Fantastic: خارق‌العاده

Warren: جای نگاهداری خرگوش و جانوران دیگر

Flooded: سیل گرفتن، آب‌گرفتگی

Untouched: دست‌نخورده

Gradually: رفته‌رفته

Discomfort: زحمت و سختی

Bother: اذیت کردن

Generous: بخشنده

Hopping: جهیدن

Absent-mindedly: بی فکرانه

Warn: هشدار دادن

Take shelter: پناه گرفتن

Destroy: ویران کردن

Manage: موفق شدن

Escape: گریختن

Burrow: لانه

Cave: غار

Enormously: فوق‌العاده

امیدوارم که از این داستان کوتاه انگلیسی زیبا لذت برده باشید. برای دیدن دیگر داستان‌های ارائه‌شده در تارنگار زبانشناس به دسته‌ی داستان کوتاه انگلیسی مراجعه کنید.

اگر دیدگاهی در رابطه با این داستان و به‌طورکلی بخش داستان‌های کوتاه انگلیسی تارنگار زبانشناس دارید از قسمت نظرات ما را در جریان بگذارید.

داستان های مرتبط:

داستان انگلیسی شنل قرمزی

داستان انگلیسی شنل قرمزی

جورج و اژدها - اثر ویلیام شکسپیر

جورج و اژدها - اثر ویلیام شکسپیر

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما پایین بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های واقعی برای سطح پیشرفته را بخوانید:

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند