داستان کوتاه انگلیسی درخت بدخلق

داستان کوتاه انگلیسی درخت بدخلق در رابطه با درختی است که دوست نداشت سایه‌اش را با کسی تقسیم کند. برای همین نیز کسی او را دوست نداشت. اما این موضوع در یک زمستان سرد گریبان گیرش شده بود و تنهایی وی جان وی را به خطر انداخته بود. سخاوتمندی یک دختربچه که او را از سرما نجات داد باعث شد که از آن به بعد مهربان بشود.

سطح داستان: متوسط

نوع داستان: کودکانه – تربیتی

لهجه: آمریکایی - انگلیسی

این داستان هم به‌صورت صوتی و هم به‌صورت انیمیشنی ارائه می‌شود بنابراین متناسب با سلیقه‌ی خودتان یک و یا هردوی آن را نگاه کنید. لهجه‌ی این داستان نیز به هر دو صورت انگلیسی و آمریکایی تهیه شده است.

خیلی‌ها دوست دارند که زبان انگلیسی را در منزل خود یاد بگیرند. این روش می‌تواند بسیار عالی و کارآمد باشد اگر به نکاتی که در نوشته‌ای که در همین رابطه منتشرشده است، توجه نمایید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید خیلی از کارهای اضافی خود را کنار گذاشته و وقت بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی آزاد نمایید.

نوشته‌ی مرتبط: بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

این داستان‌ها برای تمامی رنج‌های سنی مناسب است. مخصوصاً کودکان. اگر پدر و مادر فرزندی هستید و دوست دارید فرزندتان از کودکی زبان انگلیسی یاد بگیرد، می‌توانید این داستان‌ها را برای وی بگذارید یا آن‌ها را خودتان هنگام خواب برای کودکتان بخوانید.

نوشته‌ی مرتبط: آیا به کودکان زبان انگلیسی بیاموزیم ؟

تکرار یکی از رمزهای موفقیت در زبان انگلیسی است. بنابراین تنها یک‌بار خواندن این داستان‌های انگلیسی کافی نیست. در نوشته‌ی زیر، بخش “روش خواندن داستان‌های کوتاه انگلیسی”، به‌طور مفصل توضیح داده‌ام که داستان‌های کوتاه انگلیسی را چطور بخوانید.

داستان‌های کوتاه انگلیسی را چطور بخوانیم: داستان کوتاه انگلیسی و نقش آن در یادگیری بهتر زبان

به‌عنوان‌مثال یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت مکالمه‌ی زبان انگلیسی استفاده از تکنیک سایه است که می‌توانید به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر آن را روی این داستان‌های کوتاه پیاده‌سازی کنید.

نوشته‌ی مرتبط: تقویت مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک سایه

برای دیدن متن انگلیسی این داستان کوتاه، ===> اینجا <=== را کلیک کنید.

داستان درخت

داستان کوتاه انگلیسی درخت بدخلق

نکته‌ی مهم: ترجمه داستان کوتاه در بعضی قسمت‌ها کلمه به کلمه نیست.

انیمیشن کوتاه داستان درخت بدخلق با لهجه‌ی آمریکایی:

انیمیشن کوتاه داستان درخت بدخلق با لهجه‌ی انگلیسی:

فایل صوتی داستان کوتاه درخت بدخلق با لهجه‌ی آمریکایی:

فایل صوتی داستان کوتاه درخت بدخلق با لهجه‌ی انگلیسی:

برای دانلود فایل صوتی روی لینک دانلود زیر کلیک راست کنید و گزینه‌ی Save as یا Save Link as را انتخاب نمایید.

لهجه‌ی آمریکایی: فایل صوتی داستان کوتاه انگلیسی

لهجه‌ی انگلیسی: فایل صوتی داستان کوتاه انگلیسی

 

ترجمه‌ی فارسی داستان کوتاه انگلیسی درخت بدخلق

روزی روزگاری درخت بدخلقی وجود داشت. او، بزرگ‌ترین درخت جنگل بود. و سایه‌اش را برای هیچ‌چیزی نیاز نداشت. اما این درخت هیچ‌وقت سایه‌اش را با حیوانات دیگر تقسیم نمی‌کرد. و اجازه نمی‌داد که آن‌ها حتی نزدیکش بشوند.

یک سال، پاییز و زمستان بسیار وحشتناک بود. و درخت، بدون برگ‌هایش داشت از سرما می‌مرد. یک دختر کوچک که آن زمستان رفته بود که با مادربزرگش زندگی کند، آن درخت را در حال لرزیدن یافت. برای همین رفت که یک شال به دست بیاورد که درخت را گرم کند. روح جنگل پدیدار شد و به آن دختر گفت که چرا آن درخت آن‌قدر تنها بود؛ و چرا هیچ‌کسی کمکش نمی‌کرد. بااین‌حال، دختر تصمیم گرفت که شال را روی درخت بیندازد.

فصل بهار بعدی، درخت از سخاوت دختر یاد گرفت. و وقتی‌که او کنار تنه‌ی درخت نشست، درخت خم شد و روی دختر سایه انداخت. (نکته‌ی انحرافی: هر چه فکر کردم نتوانستم معادل فارسی خوبی برای جمله‌ی shade her from the sun پیدا کنم!). روح جنگل این موضوع را دید و رفت که به بقیه‌ی حیوانات بگوید. او به آن‌ها گفت که از این به بعد می‌توانند از سایه‌ی درخت استفاده کنند. زیرا درخت یاد گرفته بود که داشتن موجوداتی سخاوتمند و مهربان دوروبر خود دنیا را جای بهتری برای زندگی می‌کند.

پایان

 

برخی از لغات و اصطلاحات مهم داستان کوتاه انگلیسی درخت بدخلق

نکته: این عبارات در متن انگلیسی به‌صورت بزرگنمایی شده نمایش داده‌شده است.

بهترین راه یادگیری لغات و اصطلاحات انگلیسی این است که آن‌ها را حفظ نکنید بلکه یاد بگیرید. بنابراین پیشنهاد می‌کنم که این مطالب جدید را با توجه به نکته‌هایی که در رابطه با یادگیری در وب‌سایتمان آمده است، یاد بگیرید.

نوشته‌های مرتبط: چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم ، نقش فراموشی در یادگیری لغات انگلیسی

Grumpy: بدخلق

Forest: جنگل

Shadow: سایه

Share: تقسیم کردن

Terrible: وحشتناک

Leaves: برگ‌ها | Leaf: برگ

Shivering: لرزیدن

Scarf: شال

Spirit: روح

Appear: پدیدار شدن

Solitary: تنها

Even so: بااین‌حال

Springtime: فصل بهار

Generosity: سخاوت

Trunk: تنه

 

 

امیدوارم که از این داستان کوتاه انگلیسی زیبا لذت برده باشید. برای دیدن دیگر داستان‌های ارائه‌شده در تارنگار زبانشناس به دسته‌ی داستان کوتاه انگلیسی مراجعه کنید.

اگر دیدگاهی در رابطه با این داستان و به‌طورکلی بخش داستان‌های کوتاه انگلیسی تارنگار زبانشناس دارید از قسمت نظرات ما را در جریان بگذارید.

داستان های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما پایین بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های واقعی برای سطح پیشرفته را بخوانید:

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: , , , , , , , , , , , , .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند