دوستی دلگرم‌کننده‌ی انسان و پنگوئن

داستان امروز در رابطه با عشق عجیب یک پنگوئن نسبت به کسی است که وی را نجات داده است. برخی محققان میگویند که حیوانات عاشق انسان‌ها می‌شوند. اما آیا ما هم عاشق حیوانات و در کل عاشق طبیعت هستیم؟ ۵۰ درصد از گونه‌های جانوری در ۴۰ سال گذشته نابود شده است و پیش‌بینی می‌شود که تا دو نسل بعدی نیز ۷۵ درصد حیوانات فعلی، از بین برود. در همین ایران خودمان وضعیت بسیار وخیم است. گونه‌های جانوری زیادی از بین رفته است. قاچاقچی‌ها و شکارچی‌های حیوانات هنوز به کشتار حیواناتی مثل یوزپلنگ ایرانی که تقریباً در حال انقراض است، می‌پردازند. جنگل‌های ایران در حال نابودی است. و طبیعت ایران در حال تبدیل‌شدن به یک زباله‌دان است. مخصوصاً در ایام عید که الآن در آن قرار داریم، تقریباً جایی نیست که دست انسان به آن رسیده باشد و زباله‌ای در آن رها نشده باشد. امیدوارم که این داستان باعث شود که علاوه بر یادگیری زبان، کمی به فکر برویم و بیشتر به محیط اطرافمان توجه داشته باشیم.

=================

نکته:

برای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا فایل صوتی زیر را خوب گوش بدهید، سپس فایل‌های تکمیلی آخر نوشته را بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

متن فایل صوتی فوق

دوستی دلگرم کننده

دوستی دلگرم کننده ی یک انسان با یک پنگوئن

دوستی دلگرم‌کننده‌ی انسان و پنگوئن

تصور کن که شخصی را آن‌قدر دوست داشته باشی که به خاطر وی، بیشتر از ۵۰۰۰ مایل شنا بکنی تا به وی برسی. "دیندیم" هرسال این مقدار مسافت  طولانی را شنا می‌کند تا دوست خود، "ژائو پریرا" را در برزیل ملاقات کند.

این موضوع بسیار دلگرم‌کننده است؛ نه‌فقط به خاطر عشق بین این دو دوست، بلکه به خاطر اینکه دیندیم در حقیقت یک پنگوئن است!

ژائو، دیندیم را در ساحل نزدیک خانه‌اش، در جزیره‌ای بیرون ریودوژانیرو، درحالی‌که آغشته به نفت بود و در حال جان دادن بود، یافت. او دیندیم را بلند کرد؛ تمیز کرد؛ به خانه‌ی خود آورد؛ و از وی تا رسیدن به سلامتی کامل، پرستاری کرد. ژائو اسم این پنگوئن را دیندیم گذاشته بود.

پس از گذشت یک هفته، ژائو دیندیم را به ساحل بازگرداند تا وی را رها سازد. اما دیندیم ژائو را ترک نکرد. بنابراین این دو به مدت یازده ماه باهم زندگی کردند تا اینکه یک‌دفعه دیندیم غیبش زد.

ژائو فکر می‌کرد که دیگر هیچ‌وقت دوستش را نمی‌بیند. اما پس از گذشت چند ماه، دیندیم برگشت. او ژائو را در ساحل پیدا کرد و وی را تا خانه‌اش تعقیب کرد. هرسال، این پنگوئن برای مدت چهار ماه غیبش میزند تا در سواحل پاتاگونیا در آرژانتین، جفت‌گیری کند. اما در هشت ماه بعدی برمی‌گردد و با ژائو زندگی می‌کند. هرسال مردم به ژائو میگویند که دیندیم دیگر برنمی‌گردد اما دیندیم همیشه برمی‌گردد.

ژائو می‌گوید که هر دفعه که دیندیم بازمی‌گردد و به هم می‌رسند، عشق و علاقه‌ی دیندیم به وی بیشتر می‌شود و از دیدن وی خوشحال‌تر به نظر می‌رسد. از طرف دیگر ژائو نیز دیندیم را به‌اندازه‌ی بچه‌ی خودش دوست دارد. او اطمینان دارد که دیندیم هم همین حس را نسبت به وی دارد (رابطه‌ی پدر و پسری).

اکولوژیستی به نام کارل سافینا می‌گوید که حیوانات می‌توانند عاشق انسان‌ها باشند و این کار را هم کرده‌اند. او در رابطه با حیوانات و احساساتشان زیاد می‌نویسد و سخنرانی می‌کند. او عاشق تعریف کردن داستان نهنگ قاتلی است که عده‌ای از پژوهشگران گمشده در مه غلیظ دریا را به مقصد خودشان در ساحل هدایت کرد.

طبق گفته‌های کارل، واضح است که حیوانات به انسان‌ها عشق می‌ورزند. اما اصلاً مشخص نیست که آیا انسان‌ها نیز آن‌قدری به حیوانات عشق می‌ورزند که از آن‌ها محافظت کنند؟ صدها هزار حیوان، تنها با همان نفتی که دیندیم را در معرض مرگ قرار داده بود تابه‌حال کشته‌شده‌اند.

در چهل سال گذشته، ۵۰ درصد حیات‌وحش، به دلیل نابودی زیستگاه‌ها توسط بشر، از بین رفته است. دانشمندان میگویند که ما در دوره‌ی جدیدی از انقراض گروهی حیوانات قرارگرفته‌ایم. پیش‌بینی شده است که در دو نسل آینده، ۷۵ درصد از گونه‌های جانوری باقی‌مانده در زمین، از بین می‌رود.

ممکن است بحث‌های زیادی روی این موضوع انجام شود که آیا واقعاً حیواناتی مثل دیندیم می‌توانند انسان را دوست داشته باشند یا خیر. اما سؤال اصلی این است که آیا انسان‌ها می‌توانند آن‌قدری حیوانات را دوست داشته باشند که از آن‌ها محافظت کنند؟

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود pdf

فایل PDF عناوین مختلف جهت مکالمه

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

داستان های عادی وبسایت زبانشناس:

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

9 دیدگاه

 1. سلام!واقعا ممنون از زحمتاتون.
  سایتون عالیه.
  فقط قسمت normal این داستان اشتباهی یه چیز دیگه اس!!!
  داستان انتهای اتوبوسه!

 2. سلام اقا حسین. خسته نباشید. ببخشید لینک این شماره از داستانئ اصلا ظاهر نمیشه حتی با کروم . میشه محبت کنید و چک کنید. ممنون.

 3. Yes, it was one of the most heartwarming stories (the other one was on the elephants mourning death of a man who saved their life). The unique bond between Dindim and Joao is based on child-parent relationship. Dindim experienced it just after his birth. He must remember skin-to-skin closeness, his mother’s licking, cuddling. This is perhaps the most valuable and unquestionable relationship. No wonder Joao and Dindim are so happy. I’d say salute to Joao who seems to be a bit in the shadow of the whole story.

  There are other wild animals who are known for cuddling up to humans. It is not uncommon for sea lion, says our friend who is at the moment at the Arctowski Polish Antarctic Station, to approach you, put its head on your feet and fall asleep! Another cute guy! Where is that wilderness?

  • That’s right Zahra. Sometimes animals can be more grateful than people. Maybe people think to much about themselves, whereas animals don’t have that capacity (or problem). :-)

 4. In my opinion the most poetic story I have ever heard on Zabanshenas!!!

  This story is so sweet and wonderful!!!

  Is it just a friendship or a love story?

  To a certain extent,in that case, is there a barrier between love and friendship???

  Anyway this is so spellbinding!!! A wondrous narrative before Easter!!!!

  I even forgot the last sentence…