لری و صندلی پرنده

خیلی از ما در کودکی آرزو داشتیم که خلبان شویم. البته این آرزو تنها یک آرزوی بچه‌گانه بود اما اگر واقعاً می‌خواستید خلبان شوید اما به خاطر بینایی ضعیفتان از این کار محروم می‌شدید، چه‌کار می‌کردید؟ فردی به نام لری والترز در آمریکا همین شرایط را داشت تا اینکه در سال ۱۹۸۲ تصمیم گرفت که از طریق یک صندلی پرنده (وصل شده به چندین بالن) به رؤیای پروازش تحقق ببخشد. اما این کار به همین سادگی‌ها که فکرش را می‌کرد پیش نرفت و اتفاقات عجیب غریبی برایش افتاد.

=================

نکته:

برای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا فایل صوتی زیر را خوب گوش بدهید، سپس فایل‌های تکمیلی آخر نوشته را بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

متن فایل صوتی فوق

بالن سواری

لری والترز از طریق یک صندلی پرنده (وصل شده به چندین بالن) به رؤیای پروازش تحقق ببخشید.

لری و صندلی پرنده

لری والترز از بچگی آرزو داشت که خلبان نیروی هوایی ارتش آمریکا بشود. وی باوجوداینکه به دلیل بینایی ضعیف، هیچ‌وقت به هدفش نرسید؛ اما هیچ‌وقت هم از رؤیای پروازش منصرف نشد. وقتی ۱۳ سالش بود، تعدادی بالن مختص کارهای آب و هوایی که در یک فروشگاه نظامی به‌صورت معلق آویزان بود، به وی ایده‌ی عجیبی داد: "چه می‌شود اگر بتوانم با بالن پرواز کنم؟". بیست سال بعد بالاخره تصمیم گرفت که ایده‌اش را عملی کند.

لری، در ماه جولای سال ۱۹۸۲،  ۴۵ بالن آب و هوایی هشت فوتی، و تعدادی مخزن هلیوم خرید. سپس در حیات پشتی خانه‌اش در لس‌آنجلس، بالن‌ها را به یک صندلی چمنی آلومینیومی، که مجهز به چند مخزن آب به‌عنوان وزنه‌ی تعادل بود، گره زد؛ بالن‌ها را با گاز هلیم پر کرد؛ چتر نجاتی پوشید؛ و خودش را به داخل صندلی بست. وی همچنین تفنگی ساچمه‌ای، رادیوی بی‌سیم و چند ساندویچ به همراه خود آورده بود. ایده‌ای که در سر می‌پروراند این بود که ابتدا تا ارتفاع سیصد پایی بالا برود، سپس به‌سوی شرق و کوه‌های سنگی تغییر مسیر بدهد و درنهایت با استفاده از تفنگ ساچمه‌ای، بالن‌ها را بترکاند که فرود خودش را کنترل کند.

اما به‌محض اینکه لری، شناور هوایی موقت خود – که نامش را امید ۱ گذاشته بود- را رها کرد، خیلی سریع‌تر ازآنچه انتظار داشت، صعود کرد. وی به‌سرعت تا ارتفاع ۱۵ هزار پایی بالا رفت و به سمت حریم هوایی اصلی فرودگاه ساحلی کشانده شد. لری از این ترسیده بود که اگر با تیر به بالن‌ها بزند، تعادلش را از دست بدهد و از روی صندلی بیفتد. در اینجا بود که وی تصمیم گرفت، با استفاده از رادیوی بی‌سیمش، تماسی اضطراری با مسئولین برقرار کند. لری خیلی سعی کرد که خونسردی خود را حفظ کند و می‌دانست که یا به‌سوی مرگ سقوط می‌کند، یا توسط یک هواپیمای تجاری مورد اصابت قرار می‌گیرد و کشته می‌شود، و یا در هنگام فرود دستگیر می‌شود.

لری، بعد از حدود ۴۵ دقیقه که در آسمان معلق بود، عزم خودش را جزم کرد که تعدادی از بالن‌ها را با تیر بزند، تا اینکه به‌طور تصادفی تفنگش، از دستش افتاد. لری به‌آرامی فرود می‌آمد تا اینکه بالاخره طناب‌های بالون‌ها به سیم‌های برق، گیر کرد. این اتفاق باعث شد که برق یک منطقه در شهر "لانگ بیچ" برای مدتی بپرد. درنهایت وی که به خاطر این کار، توسط پلیس دستگیر شد و ۴۰۰۰ دلار جریمه شد.

لری پس‌ازاین ماجرا می‌گفت که: "این کار چیزی بود که من به مدت بیست سال رؤیای آن را در ذهنم داشتم. و اگر این کار را نمی‌کردم، درنهایت کارم به تیمارستان می‌کشید."

شاهکار بسیار خطرناک لری، به اخباری ملی تبدیل شد و چیزی نگذشت که دیگران نیز سعی کردند که از وی تقلید نمایند. این کار وی درنهایت منجر به ایجاد ورزش بسیار سخت بالن‌سواری خوشه‌ای شد که در آن خیلی‌ها جان خود را از دست دادند یا به‌صورت شناور از صحنه دور شدند و دیگر هیچ‌گاه دیده نشدند. لری حتی فکرش را نمی‌کرد که تحقق رؤیای دوران کودکی‌اش، ممکن است برای خیلی‌هایی که همین اهداف بزرگ را در سر می‌پروراندند، الهام‌بخش باشد.

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود pdf

فایل PDF عناوین مختلف جهت مکالمه


اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

داستان های عادی وبسایت زبانشناس:

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

9 دیدگاه

   • سلام
    با تشکر ازاینکه جواب دادید.
    روی لینک دانلود نرم افزار که کلیک می کنم بعد از مدتی پیام مشکل در دانلود ظاهر میشه
    البته من میخوام نرم افرار را با برنامه کمکی روی کامپیوتر ویندوز نصب کنم
    اگه در این زمینه هم راه حلی دارید بفرمایید
    از سایت بسیار خوبتون سپاس فراوان دارم

    • سلام
     ببخشید پاسخ ایمیلتون به پوشه اسپم بنده رفته بود امروز دیدم.
     برای این کار از نرم افزار bluestack استفاده بکنین هیچ مشکلی نداره.
     نرم افزار کمکی شما چی هست؟

 1. چه اراده ای داشته . این دسته از انسانها که رویاهایشان را عملی می نمایند بسیار کم هستند. ایشان قابل تحسین هستند.