قاعده‌ی ۱۰ هزار ساعت

مقدمه:

در این مگا داستان، به این موضوع می‌پردازیم که چه چیزی از ما، آدم موفقی مانند بیل گیتس می‌سازد؟

تقریباً همه می‌دانند که داشتن استعداد و پشتکار، برای رسیدن به موفقیت، شرط‌هایی لازم و اساسی است. اما همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود. زیرا دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، همیشه بر مبنای شایسته‌سالاری عمل نمی‌کند. در مورد بیل گیتس، چیزی که خیلی‌ها از آن غافل‌اند این است که وی، در دوران دبیرستانش، یک امتیاز باورنکردنی داشت. ایشان، در آن دوران، در مدرسه‌اش به کامپیوتری دسترسی داشت که تقریباً هیچ‌کدام از هم سن و سالان وی، این دسترسی را نداشتند. همین‌الان، تقریباً نیم‌قرن پس از آن دوران، مدارس بسیار زیادی وجود دارد که هنوز به کامپیوتر دسترسی ندارند. بنابراین فرصتی که برای بیل گیتس به وجود آمده بود، فرصتی خارق‌العاده بود. اما آیا این سه مورد، یعنی داشتن استعداد، پشتکار، و روی آوردن فرصت‌های خارق‌العاده به فرد، برای رسیدن به موفقیت کافی است؟

بازهم خیر. به مثال بیل گیتس برگردیم، در مدرسه‌ی وی افراد دیگری هم بودند که به کامپیوتر دسترسی داشتند و استعداد و پشتکارش را نیز داشتند، اما چرا فقط نامی از بیل گیتس مانده است؟ فرق اساسی بیل گیتس با دیگران این بود که وی، شیفته‌ی برنامه‌نویسی شده بود و زمان بسیاری را به برنامه‌نویسی کامپیوتر اختصاص داد. عملاً اتاق کامپیوتر مدرسه‌اش، به خانه‌ی وی تبدیل شده بود. این موضوع، چیزی است که به آن، قاعده‌ی ۱۰ هزار ساعت میگویند. یعنی برای رسیدن به‌حداعلای موفقیت، علاوه بر استعداد و تلاش و روی آوردن فرصت‌ها، نیاز است که دست‌کم ده هزار ساعت زمان را صرف کار خود، کرده باشیم. ده هزار ساعت زمان، چیزی است که از حوصله‌ی خیلی‌ها خارج است و همان رمز موفقیتی است که خیلی‌ها از رسیدن به آن، بازمانده‌اند.

دانلود pdf

فایل PDF متن داستان و تمامی فایل‌های صوتی

نکته: فایل‌های صوتی داستان، به همراه نحوه‌ی خواندن آن، پس از ترجمه‌ی زیر قرار داده‌شده‌اند.

موفقیت

راز موفقیت افراد موفق چیست؟

قاعده‌ی ۱۰ هزار ساعت

مرد یا زن خودساخته، اصطلاحی است که برای تعریف افرادی به کار می‌رود که بدون دریافت کمک از دیگران، به بالاترین سطوح موفقیت رسیده باشد. مرد یا زن خودساخته، بر چالش‌های زیادی غلبه کرده است و با عرق ریختن، عزم جدی، و تلاش خود، به موفقیت دست یافته است. به‌عبارت‌دیگر، پایداری و استقامت بالایی داشته است و مثل سنگ مستحکم بوده است. ما معمولاً همچون فردی را بدین‌صورت تصور می‌کنیم که در فقر بزرگ شده است، اما به‌سختی کار کرده است و خودش را بالا آورده است. بنابراین به شخصی مانند جب بوش، از اعضای یکی از مشهورترین و قدرتمندترین خانواده‌های آمریکا، فکر نمی‌کنیم.

جب بوش، فرماندار ایالت فلوریدا، نوه‌ی یکی از سناتورهای آمریکا، پسر رئیس‌جمهور آمریکا، و برادر دیگر رئیس‌جمهور آمریکا است. و در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ خواهیم دید که آیا جب بوش هم رئیس‌جمهور می‌شود یا خیر. خانواده‌ی جب، تنها ازلحاظ سیاسی قدرتمند نیستند. عقبه‌ی او، نسلی از بانکداران وال‌استریت و روسای کارخانه‌های مختلف است. بااین‌حال، وی یک‌بار جگرش را داشت که خودش را مردی خودساخته معرفی کند.

حتی اگر این موضوع دروغی بیش نباشد، اصلاً عجیب نیست که جب بوش بخواهد خودش را مردی خودساخته جا بزند. این تفکر که هرکسی با سخت‌کوشی، می‌تواند موفق باشد، در دل همه می‌نشیند. ما استقامت و عزم راسخ را ارج می‌نهیم. ما از ضعیف‌ها و افراد شکست‌خورده حمایت می‌کنیم. ما می‌خواهیم در دنیایی عادلانه زندگی کنیم که در آن، استعداد و سخت‌کوشی نتیجه می‌دهد. اما واقعیت این است که در این دنیا، زندگی همیشه بر پایه‌ی شایسته‌سالاری نیست.

هیچ‌کس بحثی ندارد که بچه پولدارها، به خاطر فرصت‌ها و ارتباطاتی که به دنیا آمدن درون خانواده‌ای ثروتمند، به آن‌ها می‌دهد، نسبت به دیگران از برتری نسبی برخوردار هستند. علیرغم استعداد و تلاش، چرخ زندگی معمولاً به سمت آن‌ها می‌چرخد. آن‌ها به بهترین سیستم آموزشی دسترسی دارند. این باعث می‌شود که به شغل‌های بهتری دسترسی داشته باشند. و البته که آن‌ها دسترسی بیشتری به پول دارند که با آن سرمایه‌گذاری کنند، یا تجارت خودشان را راه بیندازند.

اما قطعاً موقعیت‌هایی وجود دارد که در آن،  تنها استعداد خالص و سخت‌کوشی ، کلید موفقیت باشد. عده‌ای ممکن است بگویند که دنیای ورزش کاملاً بر پایه‌ی شایسته‌سالاری است. در دنیای ورزش، اگر سریع‌تر بدوی، بلندتر بپری، یا گل‌های بیشتری به ثمر برسانی؛ به پاداش آن، حقوق بیشتری دریافت می‌کنی و قراردادهای تبلیغاتی بیشتری با تو بسته می‌شود.

دنیای ورزش

انتظار می‌رود که دنیای ورزش، از معدود سیستم‌هایی باشد که در آن شایسته‌سالاری محض برقرار باشد. اما آیا واقعا این‌چنین است؟

این موضوع کاملاً درست است. هیچ‌کسی به خاطر اینکه مادر یا پدر ثروتمندش، مالک تیم ورزشی را می‌شناسد، ورزشکار حرفه‌ای نمی‌شود. اما بر اساس گفته‌های "ملکم گلدویل (Malcolm Gladwell)" در کتابش به اسم   Outliner(در لغت به معنی داده‌های پرت و در اینجا به معنی انسان‌های خارق‌العاده)، حتی ورزشکار حرفه‌ای شدن نیز تنها بااستعداد خالص و سخت‌کوشی، تعیین نمی‌شود.

گلدویل، از دنیای هاکی، به‌عنوان یک مثال استفاده می‌کند. شاید برایتان تعجب‌برانگیز باشد، اگر بدانید که بازی کنان حرفه‌ای هاکی، بیشتر از هرماهی، در ماه ژانویه (ماه اول میلادی) به دنیا آمده‌اند. دومین ماهی که بازیکنان هاکی، بیشتر در آن به دنیا آمده‌اند، ماه فوریه (ماه دوم میلادی) است. و سومین ماهی که شاهد بیشترین میزان تولد بازیکنان حرفه‌ای هاکی هستیم، همان‌طور که انتظار داشتید مارس (ماه سوم میلادی) است. در حقیقت، ۴۰ درصد از بازیکنان حرفه‌ای ورزش هاکی، بین ژانویه تا مارس به دنیا آمده‌اند؛ ۳۰ درصد بین آوریل و ژوئن به دنیا آمده‌اند؛ ۲۰ درصد بین جولای تا سپتامبر به دنیا آمده‌اند؛ و تنها ۱۰ درصد بین اکتبر تا دسامبر به دنیا آمده‌اند.

نمودار هاکی

علی‌رغم اینکه در ماه ژانویه، کمترین تعداد متولدین در کانادا وجود دارد (نمودار آبی)؛ اما بیشترین درصد از تعداد ورزشکاران حرفه‌ای هاکی، در این ماه متولد شده‌اند (نمودار قرمز).

با توجه به اطلاعات فوق، چه موضوعی در اینجا در جریان است؟ اگر بازیکنان ورزشی صرفاً با توانایی‌های خود مشخص می‌شدند، روزهای تولد این ورزشکاران بایستی تا حد امکان به‌طور یکسانی در طول سال توزیع می‌شد.

موضوع این است که بازیکنان حرفه‌ای هاکی که در ژانویه متولدشده‌اند، از خانواده‌های ثروتمند نیستند، اما با برتری خاصی نسبت به بقیه متولدشده‌اند. وقتی‌که آن‌ها برای اولین بار در سن پنج‌سالگی، ورزش هاکی را شروع کرده‌اند؛ آن‌ها این امتیاز را داشته‌اند که ازلحاظ سنی، بزرگ‌ترین بازیکن تیم باشند. و نقطه‌ضعف پنج‌ساله‌هایی که در دسامبر متولدشده‌اند، این است که کم سن ترین بازیکن تیم هستند. در این سن، هر چه قدر سن بیشتری داشته باشی، شانس بیشتری داری که بزرگ‌تر، قوی‌تر، و هماهنگی بیشتری داشته باشی.

این برتری‌های فیزیکی، توجه بیشتری از مربی تیم، برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. که این موضوع به آن‌ها اعتمادبه‌نفس بالاتری می‌دهد. ازاینجا است که آن‌ها پیشرفت بیشتری می‌کنند. آن‌ها به تیم‌های سطح بالاتر و نخبه فرستاده می‌شوند، که بیشتر بازی می‌کنند. این موضوع خود امتیاز دیگری به کودک می‌دهد. یعنی کودک، زمان بیشتری را صرف تمرین گذرانده است. هرچه قدر که کودکان ورزشکار بزرگ‌تر می‌شوند، تفاوت فیزیکی بین کسی که در ژانویه به دنیا آمده، و کسی که در دسامبر به دنیا آمده، رفته‌رفته، کم و کمتر می‌شود. وقتی‌که آن‌ها بزرگ‌سال هستند، اصلاً تفاوت خاصی وجود ندارد. اما آن توجه بیشتر و اعتمادبه‌نفسی که در دوران کودکی به متولدین ژانویه داده شده است؛ تغییرات بزرگی در پیشرفت آن‌ها ایجاد کرده است.

در سراسر جهان، شرایط سنی می‌تواند اثرات گسترده‌ای در کل زندگی یک کودک، ایجاد کند. و این موضوع تنها در ورزش هاکی رخ نمی‌دهد. روزهای تولد فوتبالیست‌ها و بازیکنان حرفه‌ای بیس‌بال نیز با شرایط سنی موردنیاز تیم‌های فوتبال و بیس‌بال همخوانی دارد.

دنیای کسب‌وکار چگونه است؟ رسانه‌ها عاشق تعریف کردن داستان‌هایی از رهبران تجاری نابغه‌ای هستند که دنیا را تنها با استفاده از استعداد و سخت‌کوشی خود، تغییر داده‌اند. بیل گیتس، نابغه‌ی برنامه‌نویسی کامپیوتری است که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا را بر پا نمود. او ثروتمندترین فرد روی کره‌ی زمین است و در تمام طول زندگی‌اش، به‌سختی کار کرده است. ثروت بیل گیتس به‌اندازه‌ی ۷۹٫۲ میلیارد دلار است، چراکه ارزش‌های زیادی را برای دنیا، به ارمغان آورده است. اما آیا این کار، تنها به خاطر استعداد و سخت‌کوشی بوده است؟

برای خیلی‌ها، ایشان یک مرد خودساخته است. پدر بیل گیتس، حقوقدانی موفق بود؛ و مادرش نیز در تجارت و کسب‌وکار موفق بود. اما بیل گیتس، در خانواده‌ی مرفهی که همه‌چیز برایش فراهم کنند، بزرگ نشده بود. وی، یک زندگی نسبتاً عادی در طبقه‌ی متوسط جامعه داشت. بااین‌حال، وی یک امتیاز باورنکردنی داشت: او به مدرسه‌ای رفت که یک کامپیوتر داشت. در سال ۱۹۶۸، مادر وی به همراه تنی چند از مادران دیگر دانش‌آموزان، فروشی سالیانه برگزار کردند که برای مدرسه، پول جمع‌آوری کنند. آن سال، آن‌ها تصمیم گرفتند که ۳۰۰۰ دلار برای خرید یک کامپیوتر برای مدرسه قرار دهند.

در دهه‌ی ۱۹۶۰ ، دسترسی داشتن به کامپیوتر، به‌عنوان یک دانش‌آموز دبیرستانی، امتیازی شگفت‌انگیز بود؛ و بیل گیتس، نهایت استفاده را از این فرصت برد. او به‌زودی شیفته‌ی برنامه‌نویسی کامپیوتر شد، و عملاً در همان اتاق کامپیوتر زندگی می‌کرد. این بدین معنی نیست که بیل گیتس استعداد نداشت یا به‌سختی تلاش نکرده است. هیچ شکی در آن نیست که وی زمان بسیار زیادی را در این کار قرار داد و به‌طور طبیعی استعداد فهمیدن برنامه‌نویسی کامپیوتر را نیز داشت. اما آن استعداد و تلاش به‌تنهایی کافی نبود. او نیاز داشت که به کامپیوتری دسترسی داشته باشد که تقریباً هیچ‌کسی در سن و سال وی، به آن دسترسی نداشت. و مدرسه‌ای که به وی، این فرصت نادر را داد که زمان زیادی را برای توسعه‌ی این استعدادش صرف کند.

بیل گیتس و کامپیوتر

بیل گیتس سمت راست (ثروتمند ترین فرد دنیا) و دوستش پال آلن سمت چپ (۴۸ امین فرد ثروتمند دنیا)، این دو برخلاف خیلی‌ها، شانس این را داشتند که از نیم قرن پیش، با کامپیوتر‌ها کار کند.

گلدویل (نویسنده‌ی کتاب outliners) معتقد است که استعداد و سخت‌کوشی، شرایط لازم برای رسیدن به موفقیت است، اما کافی نیست. وی می‌گوید که علاوه بر استعداد، افراد لازم است که مهارتی را برای ۱۰ هزار ساعت یا بیشتر تمرین کنند، تا به‌حداعلای مهارت برسند. وی، به تحقیق روانشناسی به نام اندرس اریکسون اشاره می‌کند، که ویولنیست های یک کالج نخبگان موسیقی در آلمان را موردمطالعه قرار داد. دانش‌آموزان این مدرسه، از سن پنج‌سالگی با ویولن کار کرده بودند.

اندرس، ابتدا با کمک دو پروفسور دیگر، سطح توانایی‌های دانش‌آموزان را به سه گروه نخبه، عالی، و خوب، رتبه‌بندی نمود. وی سپس از دانش‌آموزان در رابطه با عادات روزانه‌ی ایشان در تمرین ویولن، پرسید؛ و متوجه شد که تفاوت اساسی بین این سه گروه، مدت‌زمانی بود که ایشان برای تمرین این ساز، قرار داده بودند. دانش‌آموزان خوب، به‌طور متوسط در طول زندگی خود ۴ هزار ساعت ویولن تمرین کرده بودند. دانش‌آموزان عالی، ۸ هزار ساعت تمرین کرده بودند. و دانش‌آموزان نخبه‌ای که پتانسیل تبدیل‌شدن به ستاره را داشتند، ۱۰ هزار ساعت تمرین کرده بودند. اینکه به‌جای استعداد و تلاش، رمز موفقیت را در تمرکز کردن روی زمان اختصاص‌یافته به تمرین مهارت بدانیم، به‌عنوان قاعده‌ی ۱۰ هزار ساعت شناخته شده است.

ده هزار ساعت

قانون ۱۰ هزار ساعت

بنابراین، بیل گیتس، ستاره‌های هاکی، و موسیقیدان‌های مشهور، علاوه بر استعداد داشتن، زمان بسیار زیادی را صرف حرفه‌ی خودشان کرده‌اند. و چیزی که آن‌ها را بالاتر از افراد سخت‌کوش و بااستعداد دیگر قرار داده است، همین زمانی است که این افراد روی مهارت‌های خود صرف کرده‌اند. اگر عمیقاً، زندگی زنان و مردان خودساخته‌ی مشهور را بررسی کنی، احتمالاً برای رسیدن به موفقیت، همین نسخه‌ی استعداد، تلاش، زمان زیاد، و فرصت‌های نادر را می‌یابی. گلدویل از ما می‌خواهد که این موضوع را در نظر بگیریم که: نبود فرصت برای خیلی از افراد در جامعه، چگونه باعث شده است که پتانسیل‌های بکر زیادی، استفاده‌نشده باقی بماند. و به‌طور شخصی، چه میزان از پتانسیل‌های بکر خود ما برای تبدیل‌شدن به آدمی موفق، به سفری ۱۰ هزارساعته نیاز دارد؟

منبع این داستان: دوره ی Fast Fluency Formula ارائه شده در وبسایت Deep English . com

===========

گوش دادن به قصه‌ها با سرعت‌های آهسته، نرمال و سریع

در این بخش سه فایل صوتی با سرعت‌های آهسته، نرمال، و سریع وجود دارد که در این سه فایل، داستان موردنظر برای شما در سرعت‌های مختلف گفته می‌شود. پیشنهاد می‌کنم که این سه فایل را به ترتیب زیر بخوانید.

۱- ابتدا به فایل صوتی قصه که با سرعت آهسته برای شما تهیه شده است گوش دهید. در این قسمت از روی فایل PDF چیزی نخوانید:

 

اصلاً نگران این نباشید که همه‌چیز را بفهمید. با آرامش سعی کنید که تمرکزتان روی چیزهایی باشد که می‌فهمید.

۲- دوباره به فایل صوتی گوش دهید و چشمان خود را ببندید. آنچه را که می‌شنوید را تصور کنید. واقعاً آن را ببینید. یک فیلم در ذهن خود بسازید. اگر لازم بود فایل صوتی را متوقف کنید.

۳- بعدازاینکه ۴ یا ۵ بار به همین صورت گوش دادید، دوباره فایل صوتی را برای خود پخش‌کنید و این بار از فایل PDF نیز کمک بگیرید.

اگر لازم بود، مفهوم لغات انگلیسی جدید را با استفاده از دیکشنری استخراج‌کنید. اما یادتان باشد که هدف اصلی شما گوش دادن بیشتر است.

تصور کن که اجسام چه شکلی هستند، چه بویی و چه صدایی می‌دهند. شخصیت داستان چه احساسی می‌کند؟ هرچقدر بیشتر تصور کنید، بهتر می‌توانید که ناخودآگاه زبان انگلیسی را تجزیه‌وتحلیل کنید.

۴- دوباره به فایل صوتی گوش دهید و هرچند لحظه یک‌بار آن را متوقف کنید. چقدر از مطالب گفته‌شده را می‌توانید به خاطر بیاورید؟

آیا موضوعات اصلی را متوجه می‌شوید؟ اگر جواب خیر است باز به گوش دادن همان فایل صوتی ادامه دهید. اما اگر جواب بله است، فایل صوتی با سرعت نرمال را شروع کنید. برای چندین بار آن را نیز گوش دهید تا برایتان ساده شود (فایل صوتی زیر):

 

۵- دوباره فایل صوتی آهسته را گوش دهید و این بار سعی کنید که تکنیک سایه را روی آن پیاده‌سازی کنید.

۶- حال سعی کنید که تکنیک سایه روی سرعت نرمال پیاده‌سازی نمایید.

۷- بعدازاینکه از سرعت نرمال اطمینان خاطر پیدا کردید؛ سعی کنید که با پیاده‌سازی تکنیک سایه روی فایل صوتی سریع (فایل زیر)، خود را به چالش بیندازید:

 

بیشتر بخوانید: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

گوش دادن به فایل‌های تقویت مکالمه

در این قسمت چهار فایل صوتی وجود دارد که با گوش دادن به آن، سؤالاتی مرتبط با داستانی که در بخش قبلی گوش دادید، از شما پرسیده می‌شود.

به سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود با جملات کامل پاسخ دهید. این کار باعث می‌شود که اولاً داستان را هر چه بهتر بفهمید و لغات آن را به‌خوبی یاد بگیرید؛ ثانیاً گرامر زبان انگلیسی به‌طور ناخودآگاه در ذهن شما نقش می‌بندد:

قسمت اول داستان:

 

قسمت دوم داستان:

 

قسمت سوم داستان:

 

قسمت چهارم داستان:

 

اگر زمان کافی برای جواب دادن در اختیار ندارید، فایل صوتی را متوقف کنید.

بلندبلند صحبت بکنید. اگر می‌خواهید به مکالمه زبان انگلیسی مسلط شوید، نمی‌شود که در این قسمت خجالت بکشید. جسور باشید. پر از اعتمادبه‌نفس باشید. اگر احساس اعتمادبه‌نفس نمی‌کنید، نگران نباشید. اعتمادبه‌نفس، احساسی است که نیازمند تمرین است. تصور کنید که اعتمادبه‌نفس دارید تا کم‌کم این حس در شما رشد کند.

جسور باشید

برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی جسور باشید

اصلاً نگران اشتباه خود نباشید. هدف این نیست که بدون عیب و نقص باشید یا کاملاً مطابق با فایل صوتی عمل کنید. هدف این است که زمان مکالمه شما بیشتر شود تا به مکالمه زبان انگلیسی، هر چه بیشتر مسلط شوید.

فایل‌های صوتی بالا را آن‌قدری گوش دهید و به سؤالات پاسخ دهید، تا جایی که با حداکثر اعتمادبه‌نفس و بدون توقف فایل صوتی، بتوانید به سؤالات پاسخ دهید.

گوش دادن به فایل‌های صوتی زمان‌های مختلف

در این قسمت چهار فایل صوتی وجود دارد که در آن قصه‌ای که در بالا گوش دادید به زبان‌های مختلف برای شما بازگویی می‌شود. این قسمت‌ها برای این است که تغییرات جمله‌ها را در زمان‌های مختلف به‌خوبی گوش دهید تا بتوانید به‌صورت ناخودآگاه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

با زمان آینده شروع کنید. این زمان ساده‌ترین مورد است:

 

سعی کنید که جواب به سؤالات را در زمان موردنظر بگویید. مثلاً اگر سؤال حال ساده است، جواب نیز باید حال ساده باشد. اما اصلاً از اشتباهات خود نترسید. آرامش داشتن در زمانی که در حال گوش دادن و مکالمه هستید، بسیار مهم است.

پس‌ازاینکه زمان آینده را خوب یاد گرفتید، ضمایم پرسشی را شروع کنید:

 

همان‌طور که به ضمایم پرسشی گوش می‌دهید، به یاد داشته باشید که ۱) جواب‌هایتان تا آنجایی که ممکن است بدون فکر کردن باشد، ۲) بدون ترسیدن و نگرانی از اشتباهات به سؤالات جواب دهید، و ۳) بلند و با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید.

تمرکزتان بیشتر روی آرامش داشتن باشد و سعی نکنید که بدون عیب و نقص باشید. تسلط به معنی مکالمه‌ی روان است. نه مکالمه‌ی بدون عیب و نقص.

همین قدم‌ها را نیز برای زمان‌ گذشته‌ی استمراری به کار ببرید:

 

و درنهایت فایل صوتی زمان حال کامل را گوش بدهید:

 

گوش دادن به فایل صوتی بحث و بررسی

در این قسمت دو نفر در رابطه با داستان بالا به گفتگوی عادی می‌پردازند و آن را با یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند. این گفتگو برای آشنایی هر چه بیشتر شما با زبان محاوره‌ای انگلیسی بسیار مناسب است:

 

آخرین فایل صوتی نیز در رابطه با لغات و اصطلاحات سخت و مهم فایل صوتی گفتگوی فوق است:

 

نکات پایانی، قبل از شروع مگا داستان بعدی

سعی ما بر این است که هر هفته برای شما یک مگا داستان به ایمیلتان بفرستیم. اما شما اصلاً عجله نکنید. این یک مسابقه‌ی دو ماراتن نیست. هدف اصلی شما این است که مقدار گوش دادن به مطالب انگلیسی و مکالمه‌تان به‌طور روزانه افزایش یابد. بنابراین زیاد مهم نیست که خواندن هر مگا داستان چند روز طول بکشد. در حقیقت پیشنهاد ما به شما این است که هر مگا داستان را خیلی آهسته و با آرامش خاطر بخوانید. این بهترین راه برای کسب تسلط واقعی و اعتمادبه‌نفس هنگام شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

بعدازاینکه به‌طور کامل به این داستان‌ها مسلط شدید، می‌توانید این داستان‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید. البته که بازگویی این داستان‌ها به انگلیسی خیلی بهتر است. اما حتی اگر به زبان خودتان نیز این درس‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید، این موضوع در تجزیه‌وتحلیل بهتر درس‌ها به شما کمک می‌کند.

تا مگا داستان بعدی، فعلاً خدانگه‌دار

=======================

مگا داستان قبلی: خانم غرق نشدنی

خانم غرق نشدنی

ویولت جسوپ، که به وی لقب خانم غرق نشدنی (Miss Unsinkable) داده بودند، در سه فاجعه ی بزرگ دریایی که شامل فاجعه ی کشتی تایتانیک می شد، حضور داشت و جان سالم به در برد.

=======================

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: , .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

4 دیدگاه

 1. با سلام –
  فایل های صوتی آخر و ماقبل آخر که مربوط به بحث و بررسی و vocab میباشند مربوط به داستان قبلی (خانم غرق نشدنی) میباشند. به عبارت دیگه فایل های صوتی “بحث و بررسی و vocab” مربوط به داستان ۱۰هزارساعت، موجود نمیباشد. درصورت امکان ممنون میشم اون ئو تا فایل رو هم آپلود کنید.

  درخواست دیگم اینه که اگر داستان های صوتی دیگری در همین سطح (یعنی در سطح ۶٫۵-۷ آیلتس یا درحد upperintemediate و advanced ) دارید اما با لهجه بریتیش، بینهایت ممنون میشم.

  با تشکر فراوان از زحمات شما

  • سلام
   خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون
   درست شد
   فایل صوتی بریتیش متاسفانه فعلا ندارم. اگه چیز مناسبی پیدا کردم حتما میذارم