مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی

مقدمه:

زبان‌آموزانی که به‌تازگی، یادگیری زبانی جدید (انگلیسی، فرانسه، یا آلمانی) را آغاز کرده‌اند؛ یا می‌خواهند به هر دلیلی (تحصیل در خارج از کشور، کار، و ...) مدرک تافل یا آیلتس بگیرند؛ معمولاً سؤالات زیر برایشان ایجاد می‌شود:

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشه؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می‌کشد؟

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

چطور در کوتاه‌ترین زمان، زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

و سؤالاتی از این قبیل

حقیقت این است که برفرض اگر شما بپرسید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است و در جواب فوراً به شما بگویند: ۳ ماه! این جواب اصلاً نمی‌تواند جواب دقیقی باشد. زیرا این مسئله به پارامترهای زیادی بستگی دارد که تعدادی از آن‌ها را لیست کرده‌ام:

محتوای نوشته

مقدمه

۱- مقیاس تسلط
       ۱-۱- سطح مقدماتی
       ۲-۱- سطح متوسط
       ۳-۱- سطح پیشرفته
       ۴-۱- سطح فوق پیشرفته
       ۵-۱- بومی زبان

۲- تخمین زمان مورد نیاز برای یادگیری

۳- چرا اپلیکیشن زبانشناس؟
       ۱-۳- منابع جذاب
       ۲-۳- افزایش دایره‌ی لغات با روشی ابتکاری
       ۳-۳-یادگیری گرامر به صورت ناخودآگاه
       ۴-۳- یادگیری مکالمه

۴- نقش انگیزه در یادگیری زبان

۵- نقش صبر و بردباری در یادگیری زبان

سطح فعلی: الآن در چه سطحی قرار دارید؟

سطح مورد انتظار: معیار شما از تسلط به زبان موردنظر چیست؟ و می‌خواهید به چه جایگاهی برسید؟

زمان: چقدر در طول روز می‌خواهید برای یادگیری زبان، وقت بگذارید؟

امکاناتی که در اختیار دارید چیست؟ چقدر انگیزه دارید؟

و ده‌ها سؤال دیگر که هرچه اطلاعات ما از این سؤالات بیشتر باشد، می‌توان گفت که جواب ما نیز تا حدودی به واقعیت نزدیک است.

در بین پارامترهای فوق، پارامتر مورداشاره در سؤال دوم، یعنی سطحی که انتظار دارید به آن برسید، نسبت به بقیه از اهمیت بالاتری برخوردار است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نوشته‌ی مرتبط: برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

زمان یادگیری زبان انگلیسی

یکی از رایج ترین سوالات زبان آموزان، مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی است.

توجه: در ادامه‌ی این نوشته هر‌جا می‌گوییم زبان انگلیسی، منظور زبان فرانسه و آلمانی نیز هست و فرقی بین اینها وجود ندارد.

۱- مقیاس تسلط در یادگیری زبان انگلیسی

در سطح اروپا، مقیاسی کلی و استاندارد برای حد تسلط وجود دارد که به اختصار به آن CEFRL میگویند. دانستن این مقیاس و حد و حدود آن، می‌تواند یک دید کلی نسبت به مدت‌زمان موردنیاز برای رسیدن به تسلط به ما بدهد.

سطح مقدماتی (A1): کلاس گردشگری

یک مبتدی دایره‌ی لغات بسیار کمی دارد. مبتدی‌ها می‌توانند سلام و احوالپرسی ساده را انجام دهند؛ می‌توانند سؤالات ساده‌ای بپرسند؛ می‌توانند احساس خوب یا بد خود را نسبت به چیزی بیان کنند. نیز شاید بتوانند با کمک یک دیکشنری یا کتاب‌های مکالمات آماده تا حد خیلی کمی با بومی زبان‌ها ارتباط برقرار کنند.

سطح متوسط (A2-B1): بازماندگان

یک زبان‌آموز سطح متوسط می‌تواند عبارات و اظهارات مختلفی را به زبان انگلیسی بسازد. تقریباً با زحمت بسیار کمی می‌تواند در رابطه با زمان، آب‌وهوا، مکان، علاقه‌مندی‌ها و چیزهایی که دوست ندارد، صحبت کند. زبان‌آموزان سطح متوسط می‌توانند زمان‌های حال، گذشته و آینده را استفاده کنند اما هنوز اشتباهاتی در به کار بردن این زمان‌ها دارند. نیز قادر هستند که در رابطه با موضوعات مشخصی با بومی زبان‌ها صحبت کنند.

سطح پیشرفته (B2-C1): تقریباً مسلط

زبان‌آموزی که در سطح پیشرفته قرار دارد می‌تواند برنامه‌های معمولی رسانه‌ها را با زحمت اندکی درک کند (تلویزیون، فیلم، رادیو، اخبار و موسیقی). می‌تواند که یک مکالمه‌ی طولانی، با افراد انگلیسی‌زبان داشته باشد و حتی می‌تواند این مکالمه در یک محیط نویزی واقع شود (یعنی مکالمه با بیش از یک نفر یا مکالمه در شرایطی که سروصدای زیادی وجود دارد).

سطح بسیار پیشرفته (C2): مسلط

زبان‌آموز مسلط تقریباً می‌تواند تمامی برنامه‌های رسانه‌ای را بفهمد. می‌تواند با انگلیسی‌زبان‌ها مکالمه‌ی طولانی‌مدت داشته باشد. می‌تواند که در محیط‌های پرجنب‌وجوش صحبت کند. زبان‌آموز مسلط، لزوماً نیازی نیست که لهجه‌ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشد. زبان‌آموز مسلط می‌تواند رمان‌های بسیار بلند زبان انگلیسی بخواند و منظورش را در مطالب نوشتاری به‌خوبی بیان کند.

بومی زبان: زبان مادری

زبان انگلیسی برای بومی زبان یا زبان اول است یا زبانی است که مدت‌زمان بسیار زیادی از زندگی‌اش را با آن صحبت کرده است.

CEFRL

مقیاس تسلط در یادگیری زبان

واقعاً تا چه حد می‌خواهید مسلط باشید؟

با توجه به تعاریف فوق، تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند در بازه‌ی بسیار زیادی تعریف شود. برای بعضی‌ها تسلط به زبان انگلیسی چیزی است که شاید هیچ‌وقت به آن نتوان رسید. برای برخی دیگر اما می‌تواند در این حد باشد که بتوانند با دیگران مکالمات روزمره را با اندک تلاشی انجام دهند.

۲- تخمینی از مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

ازنظر بنده، تسلط به زبان انگلیسی در کوتاه‌مدت، تنها زمانی مقدور است که ساک خودتان را جمع نموده و به یک کشور انگلیسی‌زبان سفر کنید. یا اینکه دل از همه‌چیز بکنید و از ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۱۰ الی ۱۵ ساعت آن را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این موقعیت‌ها را اصطلاحاً غوطه‌ور شدن می‌نامند. هیچ‌کس نمی‌تواند سرعت بالای یادگیری زبان انگلیسی، با قرار گرفتن در این موقعیت‌ها را انکار کند.

بنده نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم که رسیدن به حد تسلط در زمان انگلیسی در مدت سه ماه شدنی است. زیرا اگر شما این‌چنین انتظاراتی را از تلاش خود برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید؛ وقتی‌که این زمان بیشتر طول بکشد، بسیار ناامید می‌شوید. اگر بخواهیم واقع‌گرا باشیم، رسیدن به تسلط در زبان انگلیسی، در حالت عالی چندین سال ممکن است به طول بیانجامد.

تخمین مدت‌زمان لازم:

مهارت = A2، B1

تسلط = B2، C1، یا C2

این تخمین‌ها با فرض اینکه زبان‌آموز از صفر می‌خواهد شروع کند انجام گرفته است.

مهارت در زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن یا زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان (۳ تا ۶ ماه)

مهارت در زبان انگلیسی بدون غوطه‌ور شدن از به‌صورت یادگیری مستقل (بسته به شدت یادگیری، ۱ تا ۲ سال)

مهارت در زبان انگلیسی با استفاده از کلاس‌های آموزش زبان (۲ تا ۴ سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن (تقریباً دو سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه کلاس‌های آموزش زبان (بیش از پنج سال)

تسلط به زبان انگلیسی به‌صورت یادگیری مستقل (بسیار متغیر)

در یک تحقیق که توسط دکتر هرویتز انجام شده بود، ایشان از زبان‌آموزان سؤال می‌کرد که اگر زبان‌آموزی روزی یک ساعت زبان کار کند، چه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا به حد تسلط برسد. ۴۰ درصد افراد معتقد بودند که یک تا دو سال بیشتر طول نمی‌کشد که با این زمان به حد تسلط رسید. دکتر هرویتز این پاسخ را بسیار غیرواقعی می‌داند و توضیح می‌دهد که کسانی که این عقیده را دارند به‌احتمال‌زیاد پس‌ازاینکه ببینند تلاششان هنوز به نتیجه نرسیده است، یادگیری زبان انگلیسی را ول کنند.

۳- یادگیری زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی در کوتاه‌ترین زمان، با استفاده از اپلیکیشن زبانشناس

زبانشناس برای یادگیری زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی، اپلیکیشن های اندرویدی ارائه نموده است که یادگیری این زبان‌ها را برای شما سریع و ساده نماید (البته اپلیکیشن iOS نیز تا ماه‌های آینده آماده می‌شود). سؤال این است که اپلیکیشن زبانشناس چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که یادگیری این زبان‌ها را جذاب‌تر و سریع‌تر می‌کند؟

اول‌ازهمه بایستی بگویم که برای استفاده از این اپلیکیشن بایستی در سطح A1 قرار داشته باشید. اگر سطح شما نزدیک به صفر است، این اپلیکیشن برای شما کاربرد زیادی ندارد و بایستی ابتدا خود را به سطح مقدماتی A1 برسانید، و بعد از اپلیکیشن زبانشناس استفاده نمایید. اما اگر سطح شما مقدماتی و بالاتر از آن باشد، اپلیکیشن زبانشناس با ارائه‌ی امکانات زیر باعث می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن، زبان موردعلاقه‌ی خود را یاد بگیرید.

۱-۳- ارائه‌ی منابع متنوع و گسترده:

در زبانشناس برای تمامی سطوح از سطح مقدماتی تا پیشرفته، منابع آموزشی وجود دارد که سعی شده است این منابع آموزشی از بین بهترین‌ها انتخاب شود.

۱-۳- روش ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات:

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای هر زبان‌آموزی، افزایش دایره‌ی لغات است. و دایره‌ی لغت رابطه‌ی مستقیمی با میزان تسلط به زبان دارد. از طرفی بنده در دو پست مجرا (پست اولپست دوم) توضیح دادم که چرا روش‌های مرسوم یادگیری لغت، که معمولاً بر پایه‌ی تکرار و حفظ کردن هستند، برای افزایش دایره‌ی لغات مناسب نیستند. تیم زبانشناس با تکیه‌بر تجربیات موجود، روشی ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات درون اپلیکیشن پیاده‌سازی نموده است که یادگیری لغات جدید را برای شما بهینه می‌نماید.

۳-۳- یادگیری گرامر به‌صورت ناخودآگاه

برخی پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس شامل درس‌نامه‌هایی است که با خواندن آن‌ها به‌طور ناخودآگاه گرامر زبان را یاد می‌گیرید.

۴-۳- یادگیری مکالمه

اپلیکیشن زبانشناس طوری طراحی شده است که با پیاده‌سازی روش‌هایی مانند تکنیک سایه، و استراتژی‌های بیان‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی ، مهارت مکالمه‌ی شما به‌سرعت تقویت شود.

اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس را برای زبان‌های مختلف از طریق لینک‌های زیر دانلود بفرمایید:

آموزش زبان انگلیسی:

zabanshenas

آموزش زبان فرانسه:

zabanshenas

آموزش زبان آلمانی:

zabanshenas

۴- چقدر برای یادگیری زبان انگلیسی باانگیزه هستید؟

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است. آیا زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید چون انگیزه و علاقه دارید، یا مجبورید آن را یاد بگیرید؟ همه‌چیز به انگیزه‌ای که شما دارید ختم می‌شود. اگر شما هیچ انگیزه‌ای برای یادگیری زبان نداشته باشید یادگیری زبان انگلیسی برای شما چیزی نزدیک به محال خواهد بود. یادگیری زبان یک امر شخصی است. بنابراین اگر می‌خواهید به‌سرعت زبان را یاد بگیرید بایستی انگیزه‌ی کافی برای یادگیری آن داشته باشید. اما اگر هیچ علاقه‌ای به یادگیری زبانی جدید ندارید هیچ دلیلی وجود ندارد که یادگیری آن زبان را حتی شروع کنید. اگر علاقه‌ای به یادگیری زبان نداشته باشید هیچ‌چیزی به شما اضافه نمی‌گردد حتی اگر سال‌های متمادی در حال خواندن آن زبان باشید.

نوشته‌ی مرتبط: انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

همه چیز به انگیزه ی شما برای یادگیری زبان بستگی دارد

همه چیز به انگیزه ی شما برای یادگیری زبان بستگی دارد


۵- گذر زمان‌ برای یادگیری زبان انگلیسی الزامی است.

ذهن شما برای تحلیل زبان انگلیسی و خو گرفتن با عادت‌های جدید به زمان نیاز دارد. این‌طور نیست که شما مطلبی را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و پس‌ازآن هیچ فرایندی روی آن انجام نگیرد. بلکه ذهن تلاش می‌کند که در طول زمان آن مطلب را در خود هضم کند. در حقیقت فرایند یادگیری سه مرحله کلی دارد. در مرحله اول اطلاعات لازم را دریافت می‌کنید؛ در مرحله‌ی دوم آن اطلاعات در ذهن شما تجزیه تحلیل و هضم می‌شود؛ و در مرحله سوم به این قابلیت می‌رسید که از اطلاعاتی که یاد گرفته‌اید، استفاده نیز بکنید. این فرایند بسیار زمان‌بر است. بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی قدری صبور باشید. بگذارید این‌طور به شما بگویم. اگر دو نفر در حال یادگیری زبان انگلیسی باشند، اولی به مدت سه سال روزی یک ساعت، و دومی به مدت سه ماه، روزی دوازده ساعت زبان انگلیسی بخواند؛ پیشرفتی که نفر اول در یادگیری زبان انگلیسی داشته است پس از سال سوم بسیار بیشتر از پیشرفت نفر دوم خواهد بود.

نوشته‌ی مرتبط: صبر در یادگیری زبان انگلیسی

بنابراین گذر زمان ‌برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار الزامی است. اما خبر خوش برای تازه‌کارها این است که شما پیشرفت قابل‌ملاحظه‌تری را در مراحل آغازین یادگیری زبان انگلیسی مشاهده می‌کنید. این خود می‌تواند انگیزه‌ی شما را برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی حفظ کند.

یادگیری زبان انگلیسی صبر

داشتن صبر در یادگیری زبان انگلیسی لازم است.


شما تعیین می‌کنید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است

بزرگ‌ترین عامل در سرعت یادگیری زبان انگلیسی خودتان هستید. به‌هرحال می‌شود که یک یا دو ماه با شدت بسیار زیادی زبان انگلیسی بخوانید و از آزمون آیلتس یا تافل سربلند بیرون بیایید. اما آیا هدف از یادگیری زبان انگلیسی تنها در موفقیت در امتحانات خلاصه می‌شود. به نظرم به‌جای اینکه خودتان را در این شرایط قرار بدهید هر چه زودتر یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید. زیرا هر چه زودتر این کار را شروع کنید زودتر به زبان انگلیسی مسلط می‌شوید.

آیا شما تجربه‌ی خوبی در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید؟ تجربه‌ی خودتان را با دیگران تقسیم کنید.

ممنونم.

نوشته شده در سوالات رایج.

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

137 دیدگاه

 1. با سلام خدمت شما:

  من دو سال کلاس زبان رفتم ومتاسفانه به جایی نرسیدم نه این که کلاس زبان بد باشه ولی من خودم یه مشکل بزرگی که داشتم این بود که دوست داشتم زبان و زود یاد بگیرم وتموم شه ولی متاسفانه غافل از این که هیچ چیزی رو نمیشه یه شبه به دست بیاری ناامید میشدم وکلاسارو رها میکردم.
  الان دو ماهی هست که دیگه کلاس نمیرم وبا خودم گفتم اگه کنار بزارم زحماتی که تو این دوسال کشیدم از دست میره تا این که شروع کردم به جست وجو تو سایت ها که روش یادگیری زبان چیست؟ که با سایت شما آشنا شدم .
  یکی دیگه از اشکال های من اینه که به فارسی فکر میکنم و گرامر رو نمیتونم تو مکالمه درست بیان کنم و در شرایط استرس کاملا اشتباه صحبت میکنم دلم میخواد رون صحبت کنم وتسلط کافی داشته باشم امیدوارم بتونم با نرم افزار شما وسایت شما به چیزی که دلم میخواد برسم.
  ببخشید که سخنم به درازا کشید ولی یه چیز دیگه میخواستم در رابطه با نرم افزار بهتون بگم که از دیدگاه من تنها ایراد نرم افزار اینه که فقط باید با اینترنت کار کنه وبدون اینترنت هیچ کارایی نداره شاید من جایی بودم و دسترسی به اینترنت نداشتم نباید از نرم افزار استفاده کنم؟
  با تشکر…

  • سلام. در رابطه با جایی که اینترنت ندارین تا حدودی حرفتون درسته. ولی اگه درسها رو از قبل دانلود کرده باشین، و دیکشنری آفلاین رو هم دانلود کرده باشین تقریبا اکثر قابلیتها رو میتونین بدون اینترنت استفاده بفرمایین.

 2. اطلاعاتی رو که شما در این صفحه گذاشتید به شکل کامل درست نیست. شما نمیتونید زبان آلمانی و انگلیسی رو در یک سطح قرار بدید. انگلیسی ساده شده و درخورد همه است ولی آلمانی به راحتی انگلیسی نیست. در مورد زبان فرانسه تلفظ ات این زبان نیاز به وقت بیشتری نسبت به دو زبان دیگه داره.

 3. سلام خسته نباشید….
  یه سوال داشتم
  ایا نداشتن تسلط کافی بر زبان فرانسه میتونه در دانشگاه که تازه ترم اول هستی که میخوای بری ایجاد مشکل کنه؟؟؟_
  پ.ن بعد رشته من هم زبان و ادبیات فرانسه هست

 4. سلام آقای ناصری
  من مشکلم اینه زبانم به شدت ضعیفه و باید تو مدت کوتاهی بتونم حداکثر تا آخرای امسال یا اوایل سال آینده بتونم مدرک تافل یا مشابه بگیرم و با این سطح زبانم واقعا ناامیدم .
  از طرفی هم قبلا حفظ کردن لغتها و کلاسهای زبان و امتحان کردم و ظرف مدت کوتاهی به شدت دلسرد شدم و دیگه ادامه ندادم . هم باید مدت خیلی طولانی رو به کلاس رفت …سالها.. .
  و هم اینکه واقعا با وجود اون چند ترمی که کلاس رفتم نتیجه ای نگرفتم .
  خیلی نا امیدانه تو اینترنت سرچ میکردم که آیا روشی هست که بشه تو مدت کوتاهی زبان یاد بگیرم که به نرم افزار شما برخوردم .امید اندکی تو من به وجود آمده ولی مشکلم اینه که به خاطر کارم شاید روزی بتونم ۱ یا ۲ ساعت وقت برای مطالعه بذارم
  سوالم اینه با ۱ تا۲ ساعت یا کمی بیشتر مطالعه زبان با نرم افزار شما میتونم امید وار باشم ظرف یکسال سطح زبانم از این مقطع ابتدایی به پیشرفته تغییر پیدا کنه .که بتونم در امتحان تافل امیدی برای قبولی داشته باشم .

  • سلام
   شدنش که هر چیزی امکان پذیر هست بایستی جدیت بالایی داشته باشین. و در ضمن میتونین که از زمانهای مرده خودتون مثلا زمانی که داخل تاکسی یا اتوبوس یا پیاده روی هستین به نحو احسن با این نرم افزار کار کنین که حتی بیشتر از روزی دو ساعت هم بشه

 5. بنده در اتریش هستم و مشغول فراگیری زبان آلمانی، که البته یادگیری این زبان برایم مشکل هست. با تمامی این اوصاف بایستی کنار آلمانی انگلیسی را هم یاد بگیرم. چرا که احساس می کنم دانستن انگلیسی از واجبات هست.
  قبلا تجربه فراگیری زبان نداشتم، الان هم آلمانی را بدون کلاس دارم یاد می گیرم، امیدوارم نرم افزار شما در فراگیری انگلیسی کمک حال من شود.
  تشکر فراوان

 6. سلام. خیلی خوشحالم از اشناییتون. راستش داستان من اینه که سالهای خیلی زیادی زبان خوندم.آزمون ایلتس و تافل دادم و هردو نمره ام خیلی خوب شد.همیشه فکر میکردم اگر توی این دوتا ازمون نمرم خوب بشه دیگه همه چیز تمومه و من میتونم خیلی خوب صحبت کنم و… اما بعد از مدتی فهمیدم که ای دو مدرک فقط یه مهارت هست !!! و اونطور که فکر میکردم نیست.الان مدتیه امریکا هستم و غافل از اینکه این مدارک هیچ کمکی به من نکرده. آمریکایی ها به طرز وحشتناکی از اسلنگها استفاده میکنن که فهمیدم صحبتاشونو خیلی سخت میکنه.
  اسپیکینگ و اینینگ برام خیلی سخت هست گرچه همه میگن تو محیط بعد از یک مدت راه میافتی!!! ولی خوب فعلا که این اتفاق نیافته.
  فعلا متوسل به هر وسیله ای میشم تا زودتر بتونم راه بیافتم
  ممنون

 7. با سلام.خدمت شما.میخواستم یه سوال بپرسم.من امسال کلاس سوم دبیرستان میرم.خوب.میخوام تا وقتی که لیسانسمو میگیرم،زبان انگلیسیمو در حد آی التس ۶٫۵ و بالاتر برسونم تا بتونم از دانشگاه های آمریکا و کانادا ویزای تحصیلی بگیرم.چه توصه هایی برام دارید و اینکه از چه منابعی استفاده کنم؟ با تشکر بی نهایت.

  • سلام. توصیم به شما این هست که از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنین تا اون موقع قطعا نمره خیلی بهتری هم میگیرین.

 8. سلام و خسته نباشید.
  من تازه با یه استادی دوره آموزشی آیلتس رو شروع کردم. یه جای دیگه تعیین سطح داده بودم گفتن سطح انگلیسیم در حد pre intermediate هست ولی استادی که الان باهاش دوره آموزشی رو شروع کردم گفتن تو ۶ماه میتونی آیلتس نمره ۷ بگیری. ولی من ناامیدم واقعیتش احساس میکنم نمیشه. میخوام از نرم افزار شما هم کمک بگیرم. پیشنهاد شما برای من چی میتونه باشه؟ مرسی که وقت میزارید و جواب میدین.

 9. سلام خدمت شما استاد عزیز، حقیقت اینه که من بیش از حد به یادگیری زبان انگلیسی علاقه داشتم و دارم نمیدونم امید وار باشم یا نه اما تصمیم گرفتم به هر قیمتی شده زبانو یاد بگیرم قبل از اینها بخاطر مشکلات مالیه خانوادم نتونستم ادامه تحصیل بدم و به چیزایی که علاقه دارم برسم و تا دیپلم بیشتر طول نکشید
  خیلی وقت بود دنبال یه کلاس خوب بودم تا برم و از صفر شروع کنم این بود که گفتم یکم از اینترنت کمک بگیرم که وارد سایت شما شدم و به این نرم افزار دسترسی پیدا کردم آقای ناصری عزیز به نظر شما من میتونم واقعا زبان رو یاد بگیرم
  منظورم اینه که الان تو سن ۲۸ سالگی واسم دیر نیست؟
  نمیدونم ‌واقعا میشه یا نه
  خوشحال میشم کمکم کنید

   • از راهنماییتون بی نهایت ممنونم واقعا فکر نمیکردم جواب بدین چون من نه دانشجو هستم نه یه تحصیل کرده ای که مدرک و سطح ثوادش بالا باشه
    بهتون قول میدم تمام این مراحل رو مو به مو انجام بدم و به نتیجه برسم
    اگر مشکلی داشتم حتما مزاحم وقتتون میشم
    باز هم ممنونم از شما استاد عزیز

 10. با سلام و احترام

  من دانشجوی دکترا هستم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم. هم مدرک msrt یا tolimo لازم داره و هم اینکه برای رفتن به خارج و ارتباط برقرار کردن باید زبانم تا حدی خوب باشد. متاسفانه چندین بار امتحان داده و رد شده ام. چند سال پیش ۶ ترم کلاس رفتم همیشه هم رتبه اول بودم ولی زبانم تغییر چندانی نداشت. خودخوان هم کار کردم نشد. امسال تابستان کلاس خصوصی گرفتم برا تقویت speaking و listening ولی بیشتر گرامر کار میکنه. تا اینکه دیروز که داشتم تو اینترنت search میکردم سایت شما رو دیدم و نرم افزارتون رو نصب کردم. چه راه حل و پیشنهادی برا من دارید تا در مدت کوتاه مثلا ۳ ماه بتونم انگلیسیم متحول کنم. چون زمان زیادی تا رفتن به فرصت مطالعاتی ندارم.

  • سلام
   در این مدت کم شما بایستی خودتون رو غرق در زبان انگلیسی بکنین. پیشنهادم به شما خوندن چهار پکیج داستان واقعی، انگلیسی قدرت، مگاداستان، و داستان های کوتاه هست.
   بایستی تکنیک های تقویت مکالمه رو روی این چهار پکیج پیاده سازی بفرمایین.

 11. آقای ناصری سلام
  از طراحی نرم افزار شما بسیار راضی هستم
  من در حال استفاده از این نرم افزار هستم و تاثیر آن را بر یادگیر خودم قابل مشاهده است.

  به همین خاطر یادگیری زبان آلمانی رو هم خریداری کردم . فقط اگر برای شما ممکن باشه و دیکشنری آفلاین آلمانی رو نیز روی سایت قرار بدید در یادگیری آلمانی نیز تصحیل صورت می گیرد
  با تشکر

  • سلام

   از اینکه نرم افزار ما تو بحث انگلیسی به شما کمک کرده خرسندم. متاسفانه به دلیل کمبود استقبال از دیگر زبانها مثل آلمانی، خدماتمون هم بالطبع برای اونها کمتر شده. سعی میکنیم این خواسته رو سریعتر براورده کنیم.

   ارادتمندم.

 12. سلام جناب ناصری من در صدد گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم اول اینکه تلاش برای کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ چه منابعی رو بخونم ؟ و چه مدت زمان نیاز هست ؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم

  • هر دوی این مدارک به اندازه ی کافی معتبر هستن. اما به نظرم تافل استاندارد تره.
   مدت زمان بستگی به سطح شما داره و میزان زمانی که میخواین بذارین. به طور معمول ۶ ماه زمان میبره.
   پیشنهاد میکنم مثلا اگه ۶ ماه وقت میذارین، سه ماهش رو با اپلیکیشن زبانشناس و روشهایی که گفتیم یاد بگیرین (پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت) سه ماه دوم هم نصف با اپلیکیشن و نصف دیگه وقتتون رو به خوندن منابع تکست امتحان مورد نظر اختصاص بدین.

 13. با سلام و خسته نباشید من مدت زمان زیادی زبان خوندم و در نهایت نمره ۶۶ در تافل گرفتم.الان تصمیم گرفتم ایلتس بخونم و دوست دارم تا ۶ماه دیگه نمره ۶٫۵ایلتس بگیرم.امیدوارم نتیجه خوبی از نرم افزار شما بگیرم.

 14. استفاده از این برنامه آموزش زبان فرانسه برای من که خوشبختانه زبان انگلیسی را به حد کافی مسلط هستم . اما متاسفانه فرانسه در حد صفر است چگونه خواهد بود.

  • سلام. متاسفانه برنامه ی ما فعلا برای از صفر شروع کردن به درد نمیخوره. باید در حد مقدماتی چیزهایی بلد باشین تا بتونین کار کنین.

 15. سلام خسته نباشید،،،
  من پکیج داستان های واقعی رو شروع کردم و الان تقریبا روزی ۱/۵ ساعت مفید وقت میذارم براش..
  ۱٫اگه بخوام ساعت بیشتری در روز برای یادگیری زبان وقت بذارم شما چه فعالیت های دیگه ای رو توصیه میکنید؟

  • اگه منظورتون با نرم افزاره، پیشنهاد میکنم اگه وقت دارین پکیج انگلیسی قدرت رو هم بخونین. اگه نه منظورتون خارج از نرم افزاره، پیشنهاد میکنم که با روشی که اینجا گفتم فیلم ببینین

 16. سلام من داستانهای سطح متوسط تهیه کردم و مطالعه که تا اینجا داشتم واقعا از این روش راضی هستم… اولین بار تو یه سایت یا کلا دنیای مجازی دیدگاه میزارم چون واقعا راضی بود :)

 17. با سلام,
  من با توجه به اینکه وقت زیادی برای صرف کردن تو کلاسهای زبان نداشتم به دنبال یه روش برای یادگیری زبان بودم, از سری سی دی های نصرت هم فقط چند تا استفاده کردم ولی برام خسته کننده بود تا اینکه تو جستجوی اینترنتی به سایت شما برخورد کردم و این نرم افزار رو نصب کردم. فعلا استفاده ای ازش نکردم ولی دوست دارم توضیحات بیشتری در رابطه با نحوه استفاده صحیح و کار آمد از این نرم افزار رو بدونم. و اینکه به طور متوسط چقدر زمان لازمه تا بتونیم تسلط به زبان به طور کامل پیدا کنیم.و سوال آخر اینکه فقط استفاده از این نرم افزار کافیه یا به کتابها یا کلاسهای تکمیلی زبان هم نیاز هست.
  ممنونم

  • و یه راهنمایی دیگه هم داشتم ازتون , اونم اینکه برای کنکور دکتری هم میشه راهنمایی بکنید تا بتونیم درصد خوبی بزنیم.
   باتشکر

   • سلام
    با توجه به اینکه بنده از مخالفان سرسخت کنکور هستم!! بهتره راهنمایی خاصی در این زمینه نکنم! :) بنده فقط برای یادگیری کاربردی انگلیسی صلاحیت دارم نه کنکوری
    بنابراین دو پکیج داستان واقعی و داستان های بچه گانه رو مطالعه کنید و به بنده بگین سطحتون در حد کدومش هست تا برای یادگیری کاربردی به شما برنامه بدم.
    ممنون

    • همونطوریکه گفته بودید هر دو متن رو خوندم. به هر دو متن تقریبا تسلط پنجاه درصدی دارم و توی هر دو متن تاحدی به کلمات اشنا هستم ولی مفهوم کلی هر دو رو فهمیدم. ولی خیلی دوست دارم که به طور کامل یاد بگیرم و برای من فرقی نداره که چقدر طول بکشه ولی می خوام یه بار برای همیشه و به طور کامل زبان رو یاد بگیرم تا دیگه دغدغه ای نداشته باشم در این زمینه.
     سپاس فراوان

 18. با سلام و تشکر
  از توضیحات شما ممنونم من واقعا به شدت نیاز دارم که زبانم خوب بشه من ارشد حقوق بین الملل دارم هر بار کلاسی رو رفتم تا آخر ادامه ندادم خودم تو خونه زبان میخونم ۵۰۴ رو مرور میکنم مطالب مرتبط با رشته خودم ترجمه میکنم ولی اصلا نمیتونم از لغاتی که بلدم تو صحبت کردن استفاده کنم یک موقعیت شغلی که مرتبط به رشته ام بود به خاطر ضعف زبانی از دست دادم. و با ناامیدی تو گوگل نوشتم چگونه زبان انگلیسی را زود یاد بگیرم ؟ و نظراتی که دوستان نوشته بودند منو وسوسه کرد که با جدیت بیشتری نرم افزار رو نصب کنم امیدوارم فراتر از چیزی باشه که تبلیغش شده آقای ناصری واقعا اگه ظرف چندماه زبان یاد نگیرم همه زندگیم باختم.

  با احترام

 19. درود و سپاس ابتدا پوزش می خواهم که وقت شما را می گیرم چند تا از مطالب شما را مطالعه کردم. بنده سه تا محدودیت احساس می کنم در خصوص یادگیری و بی نهایت هم به خاطر کارم نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارم.
  اول اینکه سنم ۴۱ سال هست . نمی دانم در این سن ایا مغز یاری می کند برای یاد گیری.
  دوم زمان کوتاهی دارم چون باید در امتحانات حسابداران خیره انگلستان شرکت کنم و بیش از ۹ ماه زمان ندارم
  و سوم و از همه مهمتر اینکه اصلن نمی دانم چکار باید بکنم و از کجا شروع کنم حتی به فکر استاد خصوصی هم هستم اما خب یا استاد مردی پیدا نکردم و انها هم که پیدا کردم خانم بودند و محدودیتهایی داشتند.
  بازهم پوزش می خوام و بسیار سپاس گزار می شم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام
   ۱- سن زیاد ربطی به یادگیری زبان نداره. بلکه جدیت و علاقه هست که حرف اول رو میزنه. در ضمن شما که سن خاصی ندارین!
   ۲- اگر زمانتون کم هست بایستی وقت خیلی بیشتری بذارین. روزی پنج ساعت حداقل
   ۳- با اپلیکیشن زبانشناس شروع بفرمایین و فعلا از دروس داستان های بچه گانه شروع کنین. این پکیج رو که مقداری شروع کردین دوباره به بنده بگین تا به شما برنامه بدم.

 20. قصد من مهاجرت هست به شدت به نمره ۷آیلتس نیاز دارم و زمانم هم محدوده. از نظر دانش زبان در حد دبیرستان ام اونم گرامرش رو فراموش کردم ولی بیشتر لغات رو بلدم .ممنون میشم من و راهنمایی کنید که با کمک این برنامه از کجا شروع کنم و میانگین چه مدت زمان (روزی چند ساعت مطالعه کنم) طول میکشه تا به این نمره برسم (۷).با تشکر

  • برای کسب نمره ی هفت اگه وقتتون محدود هست بایستی تمام وقت روی زبان وقت بذارین. روزی هفت هشت ساعت حداقل. برای شروع هم فعلا پکیج داستان های کودکانه مناسب شما است.

 21. سلام.دو تا سوال داشتم:اول اینکه من سه درس انگلیسی قدرت و چهار درس داستان های واقعی رو تو نرم افزارتون با استفاده از پنج استراتژی تقویت مکالمه خوندم و میتونم تمام زمان ها به جز حال کامل رو به کار ببرم و بفهمم میتونم با استفاده از کلماتی که میدونم یک تا دو صفحه به انگلیسی بنویسم و بعضی از سایت های اینترنتی انگلیسی که ساده هستند رو بفهمم الان به نظرتون سطح من A2 هست یا B1؟سوال دومم اینه که به فرض اینکه سطحم B1 باشه با تموم کردن داستان های واقعی و تموم کردن ده درس انگلیسی قدرت به B2 میرسه یا نه؟

  • شما به احتمال زیاد B1 محسوب میشین. و با تموم کردن دروس داستان واقعی و انگلیسی قدرت (همشون نه فقط ده تا) به B2 میرسین.

   • سلام.یه زبان آموز سطح B2 بنظرتون میتونه انیمیشن های انگلیسی رو متوجه بشه؟چون من خیلی به انیمیشن انگلیسی علاقه دارم ولی متوجه نمیشم چی میگن!