نیروی ایمان

ایمان، یکی از چیزهایی است که ناممکن‌ها را ممکن می‌کند. راجر بنیستر، یکی از افرادی بود که به خودش ایمان داشت. بنابراین اولین نفری بود که توانست رکورد پیمایش یک مایل را در زیر ۴ دقیقه بشکند. پیش از ایشان، اعتقاد عمومی بر این بود که این کار، از توانایی انسان خارج است و عده‌ای فکر می‌کردند که انسان ازلحاظ بیولوژیکی نمی‌تواند به این‌چنین سرعتی برسد. اما بعدازاینکه این رکورد شکسته شد، صدها نفر دیگر نیز از عهده‌ی شکستن این رکورد برآمدند و درحالی‌که هنوز این کار سخت و طاقت‌فرسا است، اما غیرممکن پنداشته نمی‌شود.

=================

نکته:

برای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا فایل صوتی زیر را خوب گوش بدهید، سپس فایل‌های تکمیلی آخر نوشته را بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

متن فایل صوتی فوق

دو ماراتن

تا دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی کسی نتوانسته بود که رکورد پیمایش یک مایل زیر چهار دقیقه، بشکند.

نیروی ایمان

راجر بنیستر، دکتر بازنشسته‌ی ۸۵ ساله، اوایل این ماه، کفش چرم قدیمی خود را به قیمت ۲۶۶۵۰۰ پوند به فروش رساند. این کفش، یک جفت کفش عادی نبود. بلکه قسمتی از تاریخ، و سمبلی از نیروی ایمان، برای در هم شکستن موانع سخت بود. راجر این کفش‌ها را زمانی پوشیده بود که کاری انجام داد که مردم دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی فکر می‌کردند غیرممکن است: وی یک مایل را زیر ۴ دقیقه طی نمود. به‌صورت دقیق، ۳ دقیقه و ۵۹٫۴ ثانیه.

برای سال‌ها، دوندگان برتر دنیا نمی‌توانستند یک مایل را زیر ۴ دقیقه طی کنند. عده‌ای حتی فکر می‌کردند که انسان ازلحاظ فیزیولوژیکی نمی‌تواند سریع‌تر از این بدود. یکی از رقبای استرالیایی آقای بنیستر، به اسم جان لاندری، دو سال تمام را برای شکستن این رکورد، صرف کرده بود. از سال ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۴، او یک مایل را در چهار دقیقه و ۲٫۱، ۲٫۶، ۲٫۸، ۲٫۵، و ۲٫۳، ثانیه، طی نمود. بعد از آخرین تلاشی که انجام داد گفت: "صادقانه بگویم، من فکر می‌کنم که پیمایش یک مایل، زیر ۴ دقیقه، فراتر از قابلیت‌های من است. دو ثانیه شاید چیز زیادی به نظر نرسد، اما برای من مثل شکستن یک دیوار آجری است. شاید کسی بتواند رکورد یک مایل در چهار دقیقه، که جهان به‌شدت دنبال آن می‌گردد، را بشکند. اما من فکر نمی‌کنم که از عهده‌ی این کار بربیایم.

در این میان، بنیستر که یک دانشجوی رشته‌ی پزشکی در انگلستان بود، نیز در حال تلاش برای شکستن همین رکورد بود. تنها دو سال قبل، وی یکی از مدعیان قهرمانی در رقابت‌های دوی یک مایل المپیک هلسینکی بود. اما در آن رقابت وی نفر چهارم شد. وی مأیوس و شکست‌خورده بود اما از این قصدش منصرف نشد.

سال ۱۹۵۴ آخرین سال دانشگاه پزشکی بنیستر بود. باوجوداینکه تنها ۴۵ دقیقه در روز برای تمرین فرصت داشت، یکسری مزایای دیگر نیز داشت. وی بر اساس تحقیقات پزشکی‌اش فهمیده بود که بدن وقتی‌که با سرعت ثابت حرکت می‌کند، اکسیژن کمتری مصرف می‌کند. و شاید به همان اندازه مهم، برخلاف لاندری، وی به خودش ایمان داشت. وی به‌عنوان جزئی از تمرینش، به‌طور مرتب موفقیتش را تصویرسازی می‌کرد.

در روز مسابقه، بنیستر منتظر ماند تا باد متوقف شود. کفش‌هایش مخصوصاً طوری طراحی شده بودند که سبک باشند. خودش هم نیز آن‌ها را بیشتر تراشیده بود تا سبک‌تر شوند. همه‌چیز آماده بود، و بر اساس آنچه که برنامه‌ریزی کرده بود، در طول پیمایش مسیر گام‌هایش را طوری هماهنگ کرد که با سرعت ثابتی بدود. در دور آخر مسابقه، وی با مخلوطی از احساساتی که خودش آن را غرور و ترس توصیف کرده بود، مشتعل شد. و وقتی خط پایان را گذراند، به زمین افتاد درحالی‌که جمعیت حاضر یکسره به تشویق وی درآمدند.

نیروی ایمان

عکسی از راجر بنیستر در حال عبور خط پایان. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌شود، حاضران مات و مبهوت و سراسر در شادی قرار دارند.

کاری که زمانی غیرممکن می‌نمود، به‌زودی به چیزی عادی و نه‌چندان مهم  تبدیل شد. شکستن رکورد یک مایل در چهار دقیقه، هنوز هم بسیار سخت است اما صدها نفر این کار را انجام داده‌اند که شامل چندین دانش‌آموز دبیرستانی نیز می‌شود. عجیب‌تر آنکه حتی آقای لاندری، دونده‌ای که پیش‌ازاین گفته بود که نمی‌تواند این کار را انجام دهد، تنها ۴۶ روز بعد از آقای بنیستر توانست که این رکورد را درنهایت بشکند. تنها چیزی که وی نیاز داشت، کمی ایمان بیشتر بود، که شاهکار بنیستر آن را مهیا کرد.

خود تو چه مشکلاتی را می‌توانی در هم بشکنی، اگر کمی بیشتر به خودت ایمان داشتی؟

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود pdf

فایل PDF عناوین مختلف جهت مکالمه

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

داستان های عادی وبسایت زبانشناس:

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

3 دیدگاه

  1. من به خدا ايمان دارم ، اعتقادم به خدا هم اصلا و أبدا ريشه در مذهب و باور هاي مذهبي نداره من يه پزشكم و به همه چيز اول از جنبه علمي نگاه مي كنم اما اتفاقاتي تو زندگيم افتاده شكست ها و پيروزي هايي داشته ام و به عبارتي تجربياتي تو زندگي داشته ام كه باعث شده كه شخصا وجود خدا را تو زندگيم لمس كنم و هيچ دليل و برهاني نمي تونه قانع ام كنه كه خدا وجود نداره اگه نمي فهممش و نمي تونم ببينمش به اين دليل ه كه هنوز دانش مون اونقدر پيشرفت نكرده كه خيلي چيز ها را توضيح بده البته اين را هم مي دونم كه هر كاري ممكن ه حتي كارهاي غير ممكن (تجربه شخصي دارم ) به شرط اينكه اراده قوي باشه إنسان موجود توانمندي ه و به هر چي بخواد ميرسه مگه اينكه واقعا اون نيروي برتر باهاش در تضاد باشه و مانعش بشه