دلسوزی برای روبات‌ها

در این داستان در رابطه با رباتی صحبت می‌کنیم که به مسافرت خیلی بزرگی قدم می‌گذارد. این ربات سراسر کانادا، بخشی از اروپا و بخشی از آمریکا را مسافرت می‌کند و درنهایت سفر این ربات به طرز غم‌انگیزی در فیلادلفیا پایان می‌یابد. جالب اینجا است که در تمام طول این سفر، این انسان‌ها بودند که مجانی وی را به‌جاهای مختلف می‌بردند. سرنوشت این ربات، این سؤال را برای ما به وجود می‌آورد که آیا انسان‌ها بایستی دلشان به حال ربات‌ها بسوزد؟ یا اینکه پیشرفت ربات‌ها را به‌عنوان خطری برای نسل بشر در نظر بگیرد؟

=================

نکته:

برای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا فایل صوتی زیر را خوب گوش بدهید، سپس فایل‌های تکمیلی آخر نوشته را بخوانید. ویدئوی  توضیحات تکمیلی داستان و لغات مهم آن، در اواسط همین صفحه قابل مشاهده است.

=================

فایل صوتی داستان:

==================

====>   متن انگلیسی فایل صوتی فوق  <====

==================

هیچبات رباتی که در چهار کشور به مسافرت پرداخت.

هیچبات رباتی که در چهار کشور به مسافرت پرداخت.

دلسوزی برای روبات‌ها

یک مجانی سوار (hitchhiker – واقعاً هر چه فکر کردم هیچ لغت فارسی معادلی به ذهنم نیامد!) اخیراً در خیابان‌های فیلادلفیا، جان داد. وی، تا روز بسیار غم‌انگیزی در جولای ۲۰۱۵، بدون هیچ مشکلی در سراسر کانادا و اروپا سواری مجانی گرفته بود. یک‌بار از این مجانی سوار پرسیدند که: "آیا می‌ترسی؟" "معلوم است که می‌ترسم. ولی این ترس، هزینه‌ای است که برای ماجراجویی  پرداخته می‌شود. درست است؟"

این مجانی سوار، در حقیقت رباتی بود که اسم وی را هیچبات (Hitchbot) گذاشته بودند. بنابراین احتمالاً برای وی، غیرممکن بود که ترس را احساس کند و حس ماجراجویی داشته باشد. هیچبات توسط دو استاد دانشگاه، در اونتاریو کانادا ساخته‌شده بود. هیچبات پای فعالی نداشت. اما بازوانی داشت که از تیوب فوم آبی‌رنگ ساخته‌شده بود. و در انتهای بازو، دستکش‌های زردرنگی قرار داشت که شامل انگشت شصت درازی می‌شد؛ تا با آن بتواند به دیگران اشاره کند که می‌خواهد مجانی سواری داشته باشد.

شروع سفر

شروع سفر هیجان انگیز هیچبات در کانادا. در تصویر سازندگان هیچبات مشاهده می شود که میخواهند اولین سواری مجانی را برای وی پیدا کنند.

هیچبات، در سال ۲۰۱۴، بدون هیچ مشکلی، از انگشت شصت خود برای گرفتن ۱۹ سواری، و طی کردن مسافتی معادل ۱۰ هزار کیلومتر، از این‌سوی کانادا به آن‌سوی آن، استفاده کرد. هیچبات مجهز به دوربین، نرم‌افزار تشخیص صدا، و نرم‌افزاری برای چت بود که به وی اجازه می‌داد که با راننده‌های مهربانی که به وی سواری می‌دانند، گپ و گفت کوتاهی داشته باشد.

وی متعاقباً از آلمان تا هلند، بدون اینکه هیچ آسیبی ببیند، مسافرت نمود.

خانمی در آلمان هیچبات را به دوستی خود پذیرفته و به جاهای مختلف میبرد.

خانمی در آلمان هیچبات را به دوستی خود پذیرفته و به جاهای مختلف میبرد.

اما متأسفانه، مهربانی غریبه‌ها در فیلادلفیا، که ازقضا ملقب به شهر عشق برادرانه است، به پایان رسید. حدس من بر این است که این عشق شامل روبات‌ها نمی‌شد. به‌هرحال، در ژانویه‌ی ۲۰۱۵، هیچبات به دست یک خرابکار نابود شد. آخرین کلمات هیچبات در تویتر این بود: عشق من به انسان‌ها هیچ‌گاه محو نخواهد شد.

هیچبات در ورزشگاه

هیچبات در ورزشگاهی در آمریکا، تنها چند روز قبل از پایان غم انگیز سفرش.

هرروز قریب به ۱۵۳ هزار انسان در دنیا می‌میرند. میلیون‌ها انسان دیگر نیز به طرق مختلف در رنج قرار دارند. با این اوصاف، شاید اصلاً نباید برای خراب شدن یک روبات اشک بریزیم. اما آیا واقعاً نمی‌توان برای ربات‌ها دلسوزی داشت؟ ارتش آمریکا از روبات‌ها برای پیدا کردن بمب استفاده می‌کند. و قصه‌های زیادی از سربازانی شنیده‌شده است که پس از منفجرشدن ربات‌هایشان، اشک ریخته‌اند. حتی به یک با تشریفات نظامی به خاک سپرده شد.

احتمالاً خطر واقعی انسان‌هایی نیستند که هیچ دلسوزی برای ربات‌ها ندارند. بلکه ربات‌هایی هستند که دلسوزی برای انسان‌ها ندارند. در فیلم ترمیناتور آرنولد شواتزینگر، انسان‌ها رباتی هوشمند می‌سازند که تصمیم می‌گیرد نسل بشر را از بین ببرد. بیل گیتس، که قطعاً یکی از حامیان مهم فناوری است، به‌تازگی به مردم درباره‌ی خطرات هوش مصنوعی هشدار داد. وی می‌گوید که در دهه‌های آتی، هوش مصنوعی می‌تواند با سرعت زیادی توسعه یابد که همگی ما، بایستی نگران این موضوع باشیم. استفان هاوکینگ فیزیکدان می‌گوید که هوش مصنوعی می‌تواند به معنی پایان بشریت باشد. و الن ماسک، مؤسس پی پال و تسلا موتورز می‌گوید که هوش مصنوعی در حال فراخوانی پلیدی‌ها است. وی آن‌قدر نگران این موضوع است که اخیراً ده میلیون دلار برای تحقیقات روی خطرات هوش مصنوعی اهدا کرده است.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا هوش مصنوعی روزی می‌تواند تصمیم بگیرد که همه‌ی بشریت را نابود کند؟

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا

منبع داستان: وبسایت Deep English

 

ویدئوی توضیحات داستان و نکات مهم:

در این ویدئو ابتدا داستان انگلیسی فوق خوانده می شود و در نهایت توضیحات آن داده می شود.

 

در کلیپ زیر هم میتوانید صحنه های شروع سفر هیجان انگیز هیچبات را در آمریکا مشاهده کنید:

 

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

داستان های عادی وبسایت زبانشناس:

================

نکته‌ی مهم:

وبسایت زبانشناس هر هفته برای مشترکین ویژه‌ی خود یک مگا داستان انگلیسی می‌فرستد. مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. برای اینکه این داستان ها را دریافت کنید، در فرم زیر ثبت نام نمایید.

================

learn-english-ipad-iphone-nobg بسته‌ی آموزشی ۱۲ داستان واقعی

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

5 دیدگاه

 1. باسلام
  خسته نباشيد، من مدتيه كه از سايت شما استفاده مي كنم چون خيلي نامنظم و كم وقت مي كذاشتم فكر مي كردم اصلا نتيجه نمي گيرم اما بعد از سه ماه ليسينينگم خيلي بهتر شده، ممنون از مطالب خيلي خوبتون،فقط كاش برنامه تون رو با سيستم هاي ios هم تطابق بدين كه نرم افزارتون براي ما هم قابل استفاده باشه
  با تشكر

 2. با سلام و احترام
  با تشكر از فيلها و مطالبي كه برای ما ميفرستيد و خسته نباشيد يه سوالي داشتم ، ايا شما براي زبان فرانسه هم مطلب ومنابع داريد؟
  به نظر شماايا امكان ياد گرفتن چند زبان به صورت همزمان وجود دارد؟ من فرانسه خوندم وحالا دارم با مطالب شما انگليسي ميخونم، ولي خيلي به الماني هم علاقه دارم.
  ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد

  • سلام
   خیر ما غیر فعال نکردیم و بایستی فعال باشه. میشه لطفا ایمیلی که زده شده رو به خودم فوروارد کنید تا بررسی کنم؟
   ممنون