شکارچی ۳۵۰۰۰۰ دلار برای کشتن کرگدن پرداخت

وقتی کوری نولتون شکارچی یکی از کرگدن‌های سیاهی که درخطر انقراض بود را زد و کشت، اکثر افراد روی کره‌ی زمین بسیار ناراحت و خشمگین شدند. اما چیزی که آن‌ها نمی‌دانستند این بود که پولی که کوری برای این کار خونینش پرداخته بود، در حقیقت صرف مواظبت از این‌گونه‌ی جانوری از شکارهای غیرقانونی بیشتر شد. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا پرداخت پول برای شکار قانونی می‌تواند باعث جلوگیری از شکارهای غیرقانونی بیشتر گونه‌های جانوری درخطر انقراض شود؟

=================

نکته اول:

ابتدا می‌توانید یکی دو بار به‌صورت تفننی این داستان را به‌صورت صوتی بخوانید. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این داستان پیاده‌سازی نمایید.

نکته دوم:

این داستان را میتوانید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (پکیج داستان های کوتاه)، به همراه امکانات جانبی بسیار خوب آن بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

متن فایل صوتی فوق

کرگدن های سیاه در خطر انقراض هستند

کرگدن های سیاه در خطر انقراض هستند

شکارچی ۳۵۰۰۰۰ دلار برای کشتن کرگدن پرداخت

اخیراً کوری نولتونِ شکارچی و میلیونر برای کشتن کرگدنی درخطر انقراض در نامیبیا ۳۵۰۰۰۰ دلار پرداخت. فقط ۴ یا ۵ هزار کرگدن سیاه در جهان باقی‌مانده که حالا یکی هم کمتر شده است. بااینکه هیولا دانستن کوری بسیار آسان است، او می‌گوید که شکارچیانی مثل او، بهترین امید نجات حیوانات درخطر انقراض هستند.

کوری برای شکار یک کرگدن سیاه 350 هزار دلار پرداخت کرد.

کوری برای شکار یک کرگدن سیاه ۳۵۰ هزار دلار پرداخت کرد.

کوری تمام عمرش شکار کرده اما کشتن یک کرگدن آرزوی دیرینه‌اش نبوده است. او در سال ۲۰۱۴ در یک همایش شکار حضور داشت که دوستش جان جکسون از او خواست در حقش لطفی کند. باشگاه سیاحتی دالاس مجوز کشتن یک کرگدن سیاه در نامیبیا را به مزایده گذاشته بود. اما تبلیغات بدی درباره‌ی این مجوز شد. جکسون نگران بود که هیچ‌کس در مزایده شرکت نکند. پس از کوری خواست اولین پیشنهاد را بدهد تا مزایده شروع شود. او قبول کرد و اولین و تنها پیشنهاد را داد که ۳۵۰۰۰۰ دلار بود. اندکی پس از بردن مزایده، تهدیدها شروع شد. «امیدوارم کرگدن از وسط دو شقه‌ات کنه. بچه هات می دونن چه پدر هیولایی هستی؟ امیدوارم هر چی لایقشی سرت بیاد. عمری کوتاه و دردناک داشته باشی.» بقیه او را تهدید می‌کردند که پدر و مادرش را می‌کشند یا به همسرش تجاوز می‌کنند یا خانه‌اش را آتش می‌زنند و بچه‌هایش را می‌کشند. اکثر آدم‌ها در چنین وضعیت عقب‌نشینی می‌کنند اما کوری گفت که حفاظت از حیوانات بسیار مهم است.

شکارچیان غیرقانونی یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات کرگدن‌های سیاه هستند. قیمت هر پوند شاخ کرگدن در بازار سیاه ۶۰۰۰۰ دلار است پس کرگدن‌ها هدف اصلی شکارچیان غیرقانونی هستند. شکارچیانی مثل کوری می‌گویند، شکار قانونی این حیوانات، آن‌ها را در مقابل شکارچیان غیرقانونی محافظت می‌کند. این کار زمین‌داران را تشویق می‌کند تا این حیواناتِ در حال انقراض را به زمین‌هایشان بازگردانند. در آفریقای جنوبی تعداد کرگدن‌های سفید پس از قانونی کردن شکار این حیوان از چند صد به ۱۱۰۰۰ زنجیر کرگدن رسیده است. مؤثر بودن شکار در نجات حیوانات دور از عقل به نظر می‌رسد، اما مجوزهای شکار بسیار محدود هستند. کوری مجاز بود یکی از دو کرگدنِ نرِ پیر را بکشد. کرگدن‌های پیرتر احتمالاً کرگدن‌های جوان‌تری که می‌توانند تولیدمثل کنند را می‌کشند.

rhino-resting

ازنظر خیلی‌ها پرداخت این‌همه پول برای کشتن حیوانات در حال انقراض قابل‌قبول نیست. یکی از طرفداران حفظ منابع طبیعی به نام جف فلوکن می‌گوید «اگر به علت‌های بشردوستانه برای گرفتن جان یک انسان پول بدهی، بشردوست نخواهی شد. و پول دادن برای کشتن یکی از آخرین حیوانات نمادین زمین شما را طرفدار حفظ منافع طبیعی نمی‌کند.» از سوی دیگر کوری می‌گوید که واقع‌گرا است. و اگر بخواهیم این ‌گونه‌ها را نجات بدهیم باید برای آن‌ها قیمت تعیین کنیم.

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا


اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود pdf

فایل PDF عناوین مختلف جهت مکالمه


اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

منبع داستان: وبسایت Deep English . com

داستان های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما بالا بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های کوتاه برای سطح مبتدی را بخوانید:

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

2 دیدگاه

    • سلام.
      ترجیح ما اینه که داستان ها رو از داخل اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس دانلود بفرمایین. اما به هرحال اینجا هم با استفاده از افزونه ای مثل flashgot برای مرورگر فایرفاکس میتونین این داستان ها رو دانلود کنین :)