۵۵۵ روز زندگی بدون قلب

استن ۲۵ ساله و برادرش، هردو به پیوند قلب احتیاج داشتند. برادرش خیلی زود به یک قلب اهدائی دست پیدا کرد. اما استن مجبور شد که بیش از یک سال نیم برای دریافت یک قلب، صبر کند. خیلی از مریض‌ها، تا هنگام دریافت قلب جدید، در بیمارستان و در کنار تجهیزات پزشکی اضطراری می‌مانند. اما استن از آن مریض‌ها نبود. او خیلی خوش‌شانس بود که یک دستگاه قلب مصنوعی بسیار پیشرفته را دریافت کرد که به وی اجازه می‌داد آزادانه بیرون از بیمارستان قدم بگذارد.

=================

نکته اول:

ابتدا می‌توانید یکی دو بار به‌صورت تفننی این داستان را به‌صورت صوتی بخوانید. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این داستان پیاده‌سازی نمایید.

نکته دوم:

این داستان را میتوانید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (پکیج داستان های کوتاه)، به همراه امکانات جانبی بسیار خوب آن بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

متن فایل صوتی فوق

living-without-a-heart

مردی که ۵۵۵ روز بدون قلب زندگی می کند.

مردی که ۵۵۵ روز بدون قلب زندگی می‌کند

Wear your heart on your sleeve یعنی اینکه احساسات خود را به همه نشان دهید. این عبارت کسی را توصیف می‌کند که هیچ‌چیز را پنهان نمی‌کند و صداقت عاطفی‌اش او را آسیب‌پذیر می‌سازد. [او قلبش را مانند آستینش در معرض دید همگان قرار می‌دهد]. استن لارکین احساساتش را مانند آستینش در معرض دید همگان نگذاشت. او قلبش را عیناً بر پشتش گذاشته بود.

استن زنده ماند و موفق شد ۵۵۵ روز بدون قلب زنده بماند. او در نوجوانی فهمید که بیماری قلبی دارد. در حال بازی بسکتبال بود که ناگهان از حال رفت. او را به‌سرعت به بیمارستان رساندند و آنجا بود که فهمید به بیماری قلبی کاردیومیوپاتی خانوادگی مبتلا است. دومینیک برادر کوچک استن هم به همین بیماری مبتلا بود که می‌توانست موجب مرگ ناگهانی شود.

با گذشت سال‌ها، شرایط این دو برادر بدتر شده بود. در سال ۲۰۱۴ آن‌ها دچار ازکارافتادگی کامل قلب شدند و هردوی آن‌ها در زمان انتظار برای پیوند قلب، نیازمند قلب مصنوعی بودند. دومینیک ظرف چند هفته قلبی دریافت کرد اما استن بیش از یک سال برای پیوند قلب منتظر ماند.

heart

معمولاً بیمارانی که قلبشان مصنوعی است باید در بیمارستان به دستگاه متصل باشند. استن ابتکاری به خرج داد و درحالی‌که کوله‌پشتی حاوی باتری قلب مصنوعی‌اش را بر پشت داشت بیمارستان را ترک کرد. داخل کوله‌پشتی دستگاهی ۱۳ پوندی به نام فریدم درایور وجود داشت که با باتری کار می‌کرد. این دستگاه که اسمی مناسب داشت او را آزاد می‌گذاشت تا بیمارستان و حتی خانه‌اش را هر بار به مدت سه ساعت ترک کند. تلمبه پشتش از طریق لوله‌هایی که از سینه‌اش خارج می‌شد به قلب مصنوعی‌اش متصل بود. این دستگاه هوا را به قلب مصنوعی او می‌کشید و قلب مصنوعی خون را به سراسر بدنش تلمبه می‌کرد.

استن زندگی با قلب مصنوعی را نوعی ترن هوایی عاطفی توصیف کرده است اما کوله‌پشتی‌اش کمک کننده بود. فریدم درایور به او آزادی می‌داد تا زندگی نیمه عادی‌ای داشته باشد، با سه فرزندش بازی کند و حتی بسکتبال بازی کند.

پزشکانش می‌گویند: «استن با این فناوری مرزها را درنوردید و موفق شد.»

زندگی استن به‌عنوان یک سایبورگ ماه گذشته و هنگامی‌که قلبی به او اهدا شد به پایان رسید. پیوند قلب او موفقیت‌آمیز بود و گفت: «من دو هفته پیش پیوند قبل انجام دادم و الآن احساس می‌کنم در حال حرف زدن با شما می‌توانم بدوم. می‌خواهم از اهداکننده‌هایی که قلب خود را به من هدیه کردند تشکر کنم. دوست دارم روزی خانواده‌های آن‌ها را ببینم. امیدوارم آن‌ها هم بخواهد با من دیدار کنند.»

ویدئوی مرتبط:

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود pdf

فایل PDF عناوین مختلف جهت مکالمه

منبع داستان: وبسایت Deep English . com

داستان های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما سخت بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های کوتاه برای سطح ابتدایی را بخوانید:

داستان انگلیسی شنل قرمزی

داستان انگلیسی شنل قرمزی

جورج و اژدها - اثر ویلیام شکسپیر

جورج و اژدها - اثر ویلیام شکسپیر

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند