داستان بلند انگلیسی

زدن پل ها
زدن پل ها

نلسون ماندلا می گوید «نفرت مانند نوشیدن سم و سپس انتظار مرگ دشمن را داشتن است.» بخشش یک توانایی بزرگ و انسان دوستانه است. امروز با 3 داستان متفاوت آشنا خواهیم شد که شخصیت های آن نفرتی عمیق را کنار گذاشتند و افراد مختلف را بخشیدند.

حیوانات جالب
حیوانات جالب

در این داستان در رابطه با سه حیوان جالب صحبت میکنیم که دو تا از آنها جان انسانهای زیادی را نجات دادند و یکی نیز مدت یکسال در آرامگاه صاحبش پرسه می‌زد.

جان سالم به در بردن
جان سالم به در بردن

در این درس به سه داستان در رابطه با میل بقای به زندگی میپردازیم. این میل در انسانها و حیوانات وجود دارد. در بعضی ها با شدت کمتر و در بعضی دیگر با شدت بیشتر.

قانون‌شکن‌ها
قانون‌شکن‌ها

در جامعه به طور ناخودآگاه یاد گرفته‌ایم که تا جایی که امکان دارد شبیه به دیگران باشیم. اما در طول زندگی کسانی را می‌بینیم که سعی می‌کنند خلاف جهت آب شنا کنند.

پول بر شاخه درخت سبز نمی شود
پول بر شاخه درخت سبز نمی شود

در این درس در رابطه با پول، شکل و شمایل گذشته و حال آن، بخت آزمایی ها و اینکه پول چه تاثیری میتواند بر خوشحالی انسان‌ها داشته باشد، صحبت می‌شود.

بینوایان دوست‌داشتنی هستند
بینوایان دوست‌داشتنی هستند

محققان بررسی کرده اند که دوست داشتن افراد فرودست جامعه در خیلی از انسانها ذاتا وجود دارد. زیرا ما طرفدار عدالت هستیم. اما در واقعیت افراد فرودست مثل فیلم میلیونر زاغه‌نشین پولدار و موفق نمی‌شوند. بلکه بایستی شانس، خلاقیت، و تلاش زیادی داشته باشند.

شانسی دوباره
شانسی دوباره

خیلی‌ها اعتقاد دارند که فرقی نمی کند انسان در زندگی چه اشتباهاتی مرتکب شده است، او می‌تواند تغییر و توبه کند. گذشته‌ی فرد با آینده او یکی نیست. اما باربارا هریس این را قبول ندارد.

زندگی یا مرگ
زندگی یا مرگ

آرون رالستون کوهنوردی است که شاید داستانش را قبلاً شنیده باشید. وی تا حد بسیار زیادی نترس بود. اما این روحیه‌ی وی، نزدیک بود که روزی جانش را بگیرد.

برده داری کودکان
برده داری کودکان

احتمالاً همه شما ملاله یوسفزی را بشناسید. دختر نوجوانی که در دفاع از حق آموزش دختران در پاکستان، مورد هدف گلوله از طرف افراطی‌ها قرار گرفت. اما تقریباً هیچ‌کس اقبال مسیح را به یاد نمی‌آورد. اقبال مسیح هم کودکی است که به خاطر تلاش‌هایش جهت آگاه‌سازی دیگران، از بردگی کودکان در کشورهای درحال‌توسعه‌ای مثل پاکستان و هند، شناخته شده است.

تز، به سوی نجات
تز، به سوی نجات

سگ‌ها حیوانات وفاداری هستند و داستان‌های بسیار زیادی از وفاداری آن‌ها شنیده‌ایم. در این داستان نیز از وفاداری سگی می‌شنویم که تقریباً صاحبش را در شرایط سختی نجات داد.

آرشیو صفحات: