پیامی برای آینده

چندی پیش، قدیمی‌ترین پیغام قرار داده شده در بطری، در اقیانوس پیدا شد. این پیغام برای چیزی حدود یک قرن پیش بود و اکثر آن، ناخوانا شده بود. این موضوع سؤالی برای ما ایجاد می‌کند که اگر پیغام ۱۰۰ سال پیش برای ما ناخوانا باشد، چگونه می‌توانیم پیغام‌هایی برای هزاره‌های بعد از خودمان بنویسیم که مفهومش مشخص باشد. یکی از کاربردهای این پیغام‌ها می‌تواند در محل دفن زباله‌های اتمی باشد که آیندگان بیچاره، آن را با محل گنج اشتباه نگیرند.

=================

نکته اول:

ابتدا می‌توانید یکی دو بار به‌صورت تفننی این داستان را به‌صورت صوتی بخوانید. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این داستان پیاده‌سازی نمایید.

نکته دوم:

این داستان را میتوانید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (پکیج داستان های کوتاه)، به همراه امکانات جانبی بسیار خوب آن بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

فایل پی‌دی‌اف متن انگلیسی داستان + ترجمه‌ی فارسی:

دانلود pdf

پی‌دی‌اف داستان

message-to-the-future

پیامی برای آینده

در سال ۱۹۱۴ ریچارد پلاتز پسر ۲۰ ساله‌ی یک نانوا هنگام راهپیمایی، پیغامی را در یک بطری جای داده و در دریای بالتیک انداخت. او خبر نداشت که ممکن است یک قرن طول بکشد تا کسی پیغامش را بخواند. اوایلِ سال جاری ماهیگیری به نام کنراد فیشر، بطری را از اقیانوس بیرون آورد.

بیشتر پیغام درون بطری ناخوانا بود اما آدرسی در آن بود که محققان را به ریچارد پلاتز رهنمون ساخت. نمونه‌های دست خط‌ها مقایسه شد و آن‌ها تأیید کردند که پلاتز آن پیغام را نوشته است. این محققان نوه‌ی پلاتز را که خانمی ۶۲ ساله به نام آنجلا اِردمن بود پیدا کردند. ریچارد پلاتز در سال ۱۹۴۶ و قبل از تولد آنجلا درگذشت. پس پیغام درون بطری شانس جالبی برای آنجلا بود تا درباره پدربزرگی که هیچ‌وقت ندیده بود، اطلاعاتی به دست آورد. او گفت: «آن لحظه برای من بسیار تکان‌دهنده بود. اشک از گونه‌هایم جاری شد.»

اگر پیغام پلاتز در طول ۱۰۱ سال تقریباً به‌طور کامل محو شده است، پس ما چطور می‌توانیم به آیندگان پیغام بفرستیم؟ دانشمندان در محل ویژه‌ی ذخیره‌ی زباله‌های هسته‌ای در ایالت نیومکزیکو در حال تقلا برای یافتن جواب این سؤال هستند. وقتی آنجا پر شود و دیگر نتواند زباله‌های سمی دیگری را در خود جای دهد، بسته خواهد شد. مسئله اینجاست که چطور به آیندگان هشدار دهند که هرگز آنجا را باز نکنند.

این تأسیسات ذخیره ۶۰۰ متر زیر زمین است، اما اگر آیندگان بخواهند در آنجا حفاری کنند چه می‌شود؟ ده هزار سال بعد را تصور کنید که تمدن ما، طبق یک پیشگویی، از بین رفته است. امروز زبان انگلیسی‌زبان ارتباطات بین‌المللی است اما زبان همیشه در حال تحول است. ما به‌سختی می‌توانیم انگلیسی ِ ۱۰۰۰ سال پیش را بفهمیم. پس چطور می‌توانیم با فرهنگی که در آینده‌ای بسیار دور است ارتباط برقرار کنیم؟

ارتباط از طریق معماری یکی از پیشنهاد‌ها است. زمین‌هایی پر از میخ‌های بزرگ برای ترساندن و فراری دادن انسان‌ها فرض شده است. اما این ممکن است نتیجه‌ی معکوس داده و مردم را به بررسی آن تشویق نماید. علائم نیز موردتوجه قرار گرفتند اما در همه‌چیز امکان سوءتعبیر هست. حتی یک جمجمه و دو استخوان که نماد نوین مرگ و زهر است، زمانی نماد تجدید حیات بوده است. برنامه فعلی شامل پیامی به شش زبان است که به افراد هشدار می‌دهد که ازآنجا دور شوند و یک نقاشی از مردی در حال جیغ زدن مشابه نقاشی «جیغ» اثر مونک همراه آن است. به امید اینکه آیندگان فکر نکنند این پیغام ترفندی برای مخفی کردن گنجی مدفون است.

نقاشی معروف جیغ

نقاشی معروف جیغ

==================

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود pdf

فایل PDF متن فایل صوتی بالا

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

منبع داستان: وبسایت Deep English . com

داستان های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما سخت بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های کوتاه برای سطح ابتدایی را بخوانید:

داستان انگلیسی شنل قرمزی

داستان انگلیسی شنل قرمزی

جورج و اژدها - اثر ویلیام شکسپیر

جورج و اژدها - اثر ویلیام شکسپیر

نوشته شده در: داستان تگ‌ها: .

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند