داستان های کوتاه و واقعی به زبان انگلیسی با ترجمه فارسی

پرش به سطح خودتان:

۱- داستان های کوتاه (مناسب برای مبتدیان، کودکان، و نوجوانان)
۲- داستان های واقعی (مناسب برای سطوح متوسط و پیشرفته)
۳- مگا داستانها (مناسب برای سطوح فوق پیشرفته - تافل و آیلتس)

چطوری بخوانم؟

۴- روش کلی خواندن داستان‌ها

در این صفحه، برای سطوح مختلف زبان انگلیسی، داستان های متنوعی قرار داده شده است. در ادامه عناوین اصلی داستان های ارائه شده در وبسایت زبانشناس، به همراه توضیحات آن، و لیستی از جدیدترین داستان های انگلیسی را مشاهده می کنید.

لطفا از لینک های سمت چپ برای پرش سریع به سطح مورد نظر خودتان، استفاده نمایید.

داستان های کوتاه (مناسب برای مبتدیان، کودکان، و نوجوانان)

این سری از داستان‌ها معمولا به همراه فایل تصویری انیمیشنی بوده که آن را برای کودکان و نوجوانان مناسب می‌سازد. البته به دلیل زبان ساده‌ای که دارند، برای افراد مبتدی و آن‌هایی که برای مدتی زبان انگلیسی را کنار گذاشته اند، نیز بسیار مناسب می باشد. در ادامه، لیستی از جدیدترین داستان‌ها در این موضوع را مشاهده می‌فرمایید.

داستان های واقعی (مناسب برای سطوح متوسط و پیشرفته)

این سری از داستان‌ها از اخبار و داستان‌های واقعی و جذاب تشکیل شده است و معمولا شامل لغات و اصطلاحات پیشرفته‌ای است که آن را برای زبان‌آموزان سطوح متوسط رو به بالا، مناسب ساخته است. اکثر این داستان‌ها و متون انگلیسی شامل فایل‌هایی صوتی با سرعت آهسته، نرمال، و سریع است که زبان‌آموز رفته‌رفته با سرعتی که برای وی مناسب است، پیشرفت نماید. همچنین در انتهای هر داستان، فایلی برای تمرین مکالمه قرار داده شده است.

مگا داستانها (مناسب برای سطوح فوق پیشرفته - تافل و آیلتس)

مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است. این داستان ها، برای زبان آموزانی که در سطح بالا قرار دارند و افرادی که در حال آمادگی برای آزمونهایی مثل تافل و آیلتس هستند، بسیار مناسب است.

برای مشاهده‌ی تمامی داستان‌های مشابه به برچسب  مراجعه بفرمایید؛ یا اپلیکیشن اندروید آموزش زبان انگلیسی زبانشناس را روی گوشیتان نصب کنید.

کلمات کلیدی این بخش:

متن بلند انگلیسی به همراه ترجمه، دانلود رایگان منابع آزمون تافل، دانلود رایگان منابع آزمون آیلتس، دانلود مجموعه Deep English

نکاتی مهم در رابطه با داستان های انگلیسی:

داستان، ما را در تمام مراحل زندگی هدایت می‌کند. از همان لحظه‌ای که به دنیا آمدیم تا وقتی‌که به سن نوجوانی و بزرگ‌سالی می‌رسیم. وقتی بچه هستیم، پدران و مادرانمان برایمان داستان و افسانه میگویند. وقتی بزرگ‌تر می‌شویم، داستان‌ها را در رادیو، تلویزیون یا اینترنت می‌بینیم. وقتی یک دانش‌آموز هستیم داستان‌های خودمان را در مدرسه میگوییم. وقتی به سن بزرگ‌سالی می‌رسیم، دوست داریم که موسیقی‌هایی گوش کنیم که داستان‌های تأثیرگذاری در آن نهفته باشد؛ تئاتر برویم و یا فیلم ببینیم؛ یا داستان را در کتاب‌ها و مجلات بخوانیم. داستان برای همه‌ی ما است و فقط ویژه‌ی کودکان نیست.

بنده کاملاً باور دارم که داستان تنها برای زبان مادری نیست، بلکه از آن می‌توان به نحو مطلوبی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز استفاده کرد. داستان می‌تواند آغاز بسیار خاطره‌انگیزی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. همان‌گونه که پدران و مادران ما مفاهیم زندگی را در قالب داستان برای ما بیان می‌کردند، داستان انگلیسی نیز می‌تواند مفاهیم را به شیوه‌ی خاطره‌انگیزی به زبان‌آموز منتقل کند. داستان‌ها خیلی جذاب هستند و درعین‌حال می‌توانند آموزنده نیز باشند.

خواندن داستان کوتاه انگلیسی، ذهن شما را بروی یک دنیای خارق‌العاده باز می‌کند و شما را به سطح جدیدی از یادگیری زبان انگلیسی می‌رساند.

یادگیری زبان از این راه شاید روش آهسته‌ای به نظر برسد، اما بسیار مؤثر است.

اتفاقاً خواندن داستان کوتاه انگلیسی در درازمدت باعث می‌شود که سریع‌تر از هر راهی که فکرش را می‌کنید به شیوایی در زبان انگلیسی برسید. بنابراین داستان های کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی برای نوجوانان ای که علاقه ی زیادی به یادگیری دارند، بسیار توصیه می شود.

نوشته‌ی مرتبط: کارآمدی کتاب آموزش زبان انگلیسی

داستان کوتاه انگلیسی

داستان ها همیشه همراه ما بوده اند. بنابراین می توانیم با استفاده از آنها زبان انگلیسی را نیز یاد بگیریم.

مزایای خواندن داستان کوتاه انگلیسی

اگر عاشق خواندن هستی اما از این می‌ترسی که نتوانی یک داستان بلند و یا رمان انگلیسی را تا آخر بخوانی، خواندن داستان کوتاه انگلیسی به‌شدت به شما توصیه می‌شود. بنابراین ما در تارنگار زبانشناس قصد داریم که قشنگ‌ترین و جذاب‌ترین داستان‌های کوتاه انگلیسی را برای شما به‌صورت آنلاین ارائه کنیم و به شما کمک کنیم که کم‌کم به‌جایی برسی که خودت بتوانی داستان‌های بلند بخوانی. هرچقدر بیشتر این داستان‌های ارائه‌شده در زبانشناس را بخوانی، طبیعتاً بیشتر پیشرفت می‌کنی.

خواندن، به‌خودی‌خود ارزشمند است

اگر بتوانی یک کتاب داستان بزرگ را به زبان انگلیسی تا آخر بخوانی خودش موفقیت بسیار بزرگی است. این موفقیت را وقتی به‌خوبی احساس می‌کنی که در حال خواندن خطوط آخر صفحه‌ی آخر هستی، بعدش کتاب را می‌بندی و در رابطه با تجاربی که با خواندن آن کتاب به دست آوردی فکر می‌کنی. وقتی شروع به خواندن یک کتاب داستان انگلیسی می‌کنی، شاید زودتر ازآنچه خودت انتظار داری به صفحه آخر برسی؛ شاید هم دیرتر. اما وقتی خواندن یک کتاب جذاب را شروع می‌کنی، به همین راحتی‌ها نمی‌توانی آن را کنار بگذاری.

خواندن کتاب داستان

خواندن کتاب به خودی خود ارزشمند است.

خواندن، تمرین یادگیری زبان انگلیسی است

خواندن داستان کوتاه انگلیسی به افزایش دایره‌ی لغات شما کمک می‌کند؛ اطلاعات عمومی شما را بالا می‌برد؛ و گاهی اوقات، اطلاعات دقیق‌تر و بهتری از فرهنگ عمومی مردم کشوری که می‌خواهی به آن سفر کنی به شما می‌دهد. در ضمن با مطالعه‌ی داستان کوتاه انگلیسی، می‌توانی با سرعت دلخواه خود پیش بروی. می‌توانی به‌سرعت یک داستان را بخوانی و تمام کنی؛ می‌توانی چند روز روی یک داستان کوتاه متوقف باشی تا همه‌ی آن را یاد بگیری؛ می‌توانی در هنگام خواندن و گوش دادن به داستان کوتاه انگلیسی، صدای گوینده را متوقف کنی و دوباره پاراگراف را بخوانی تا بفهمی که چه چیزی گفته‌شده است.

نوشته‌ی مرتبط: بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چیست؟

خواندن داستان کوتاه انگلیسی ذهن را باز می‌کند

خواندن به‌خودی‌خود آموزنده است. خواندن داستان کوتاه انگلیسی ذهن شما را به روی تجارب جدید و زوایای مختلف زندگی باز می‌کند. داستان‌های کوتاه می‌تواند اخلاقی باشد؛ می‌تواند خنده‌دار باشد؛ می‌تواند ترسناک باشد؛ می‌تواند آرامش‌بخش باشد. هر چیزی که بخواهی در آن پیدا می‌شود.

خواندن داستان کوتاه انگلیسی لذت‌بخش است.

خواندن داستان کوتاه انگلیسی به‌طورکلی روش لذت‌بخش و آرامش‌بخشی برای یادگیری زبان انگلیسی است. نه نیازی داری که به حفظ کردن دستورات گرامری بپردازی؛ نه نیازی داری که گرفتار روش‌های حفظی و کسل‌کننده لغات انگلیسی بشوی. فقط کافی است که بخوانی.

نوشته‌های مرتبط: چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم، چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

نحوه‌ی ارائه داستان‌های کوتاه انگلیسی در زبانشناس

این داستان‌ها در تارنگار زبانشناس به‌صورت زیر ارائه می‌شود.

فایل صوتی داستان کوتاه انگلیسی: این فایل صوتی به‌صورت آنلاین قابل‌اجراست. و شامل صوت داستان کوتاه می‌شود.

فایل اچ تی ام ال متن داستان به‌صورت انگلیسی: ازآنجایی‌که می‌خواهیم این تارنگار تا آنجایی که ممکن است به زبان فارسی نوشته شود، متن انگلیسی داستان کوتاه به‌صورت یک فایل جداگانه برای دانلود قرار داده می‌شود و داخل پست نوشته نمی‌شود.

متن داستان به‌صورت فارسی: این متن دقیقاً ترجمه‌ی فارسی داستان کوتاه است که در صورت نیاز می‌توانید به آن رجوع کنید.

برای دانلود داستان کوتاه انگلیسی بایستی از افزونه ای مانند flashgot برای مرورگر موزیلا استفاده کنید.

روش خواندن داستان‌های کوتاه انگلیسی تارنگار زبانشناس

روش خواندن هر داستان به چند بخش تقسیم می‌شود که ترجیحاً هر بخش را در یک روز انجام دهید. البته با توجه به سطح زبانتان می‌توانید بعضی بخش‌ها را باهم انجام دهید و یا حتی بعضی بخش‌ها را انجام ندهید.

۱- گوش دادن کلی داستان کوتاه: ابتدا داستان را یک دور با آرامش خاطر بخوانید و سعی کنید که با کلیات آن آشنا شوید. اگر احساس می‌کنید که داستان کوتاه تا حدودی برای شما سخت است، از متن فارسی برای درک داستان استفاده کنید. اما برای دفعات بعدی از متن انگلیسی استفاده کنید.

۲-گوش دادن داستان به همراه متن انگلیسی: در این بخش می‌خواهید که با رویکردی آموزشی خواندن و شنیدن داستان را آغاز کنید. بنابراین فایل متن داستان انگلیسی را بازکرده و دوباره از اول درحالی‌که دارید داستان را می‌شنوید، متن آن را نیز به همراه گوینده مطالعه نمایید. هر لغتی را که نمی‌دانستید در گوشه‌ای یادداشت کنید. در پایان داستان، یک دور تمامی لغت‌ها را با استفاده از دیکشنری و یا متن فارسی داستان استخراج نموده و بازبینی کنید. توجه نمایید که لازم نیست لغاتی که نمی‌دانید را حفظ بکنید. فقط کافی است که آن را بازبینی کنید. همین. پس‌ازاینکه یک دور لغت‌ها را بازبینی کردید. دوباره از اول به همین ترتیب یک‌بار دیگر به صدای گوینده گوش دهید و متن را بخوانید و درنهایت لغاتی که نمی‌دانید را بازبینی کنید. این فرایند را تا جایی که دوست داشتید و احساس کردید که داستان انگلیسی را به‌خوبی فهمیده‌اید ادامه دهید.

۳- گوش دادن داستان بدون نگاه کردن متن: این بار بدون اینکه به متن داستان نگاهی بکنید تنها به گوینده‌ی داستان گوش دهید. در این مرحله احتمالاً به‌خوبی متوجه می‌شوید که گوینده چه می‌گوید. اما شاید تعدادی از لغت‌های جدید را فراموش کرده باشید. هیچ اشکالی ندارد. وقتی‌که داستان تمام شد دوباره لغت‌های جدید را مور کنید و این بخش را نیز چند بار تکرار کنید.

۴- تمرین تلفظ: وقتی به اینجا رسیدید احتمالاً همه‌چیز داستان انگلیسی را میدانید. زیرا چندین بار آن را با متن داستان و چندین بار بدون نگاه کردن به متن، داستان انگلیسی را شنیده‌اید. لغت‌های جدید را نیز چندین بار مرور کرده‌اید. بنابراین نوبت آن می‌رسد که از حالت گوش دادن منفعلانه دربیایید و فعال‌تر گوش کنید. برای این کار داستان را دوباره از اول گوش بدهید اما این بار هرچه که گوینده می‌گوید را تکرار کنید. یعنی ابتدا به صدای گوینده گوش دهید؛ آن را متوقف کنید؛ و هر چه گفته شد را تکرار کنید و به همین ترتیب تا آخر داستان. تنها به تکرار طوطی‌وار اکتفا نکنید بلکه حالت‌های گوینده را نیز می‌توانید تقلید کنید. مثلاً اگر گوینده در حال خنده است، شما نیز بخندید. این کار را نیز چندین بار تکرار کنید.

نوشته‌ی مرتبط: گوش دادن منفعلانه (passive listening) خوب است یا بد؟

۵- شگرد سایه: در این بخش همانند بخش قبل قرار است که هر چه را که می‌شنوید تکرار کنید. ولی این بار دیگر خبری از توقف سخنان گوینده نیست. بلکه هرچه می‌گوید را با او تکرار می‌کنید. مثل شعر. در اینجا نیز بایستی تا جایی که می‌شود حالات روحی گوینده را نیز منتقل کنید. شگرد سایه کاملاً یک روش علمی جدید است که بسیار به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی شما، کمک می‌کند. در یک پست جداگانه به‌تمامی روش‌هایی که می‌توانید در شگرد سایه استفاده کنید اشاره می‌کنم.

نوشته‌ی مرتبط: تقویت مکالمه زبان انگلیسی و listening با تکنیک سایه

منبع این داستان ها چیست؟

منبع داستان های انگلیسی این صفحه معمولا مجموعه deep English به آدرس http://deepenglish.com است.

 

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

279 دیدگاه

 1. سلام و وقت بخیر

  حدود ۲ سالی میشه که برای اخذ مدرک زبان دارم تلاش میکنم
  البته نه کل این ۲ سال
  کتاب های زیادی گرفتم تا بلکه خودخوان باشم و کلاس نرم چون وقت نداشتم
  اما نهایتا از حدود ۴ ماه قبل به نتیجه رسیدم که فایده ای نداره و از اونجایی که روش اموزشگاه ها را قبول نداشتم به اموزشگاه های زیان نرفتم اما تعریف کسی را شنیدم که چندین ساله داره در زمینه اموزش زبان کار میکنه و روش خاص خودش را داره.
  خوب به سراغ اون عزیز رفتم و دوره اول را چند روزی هست که به اتمام رسوندم
  کلا ۴ ترم هست و هر ترم ۲ ماه و نیم
  خوب نتیجه خوب بود. یعنی دارم به صورت اصولی زمان ها را یاد میگیرم ولی همونطور که توی سایت خودتون گفته بودید تمرکز زیاد روی گرامر باعث گیج شدن بیش از حد من شده. یعنی دقیقا گیر میکنم موقع حرف زدن. مطالب توی ناخوداگاهم جا نگرفته هنوز و موقع جمله ساختن واقعا هنگ میکنم و باید مطالب را مرور کنم.
  البته به طور کل خود این استاد و شیوه کارش را دوست دارم
  به شدت مراقب دانشجو هستش و دائما همراه دانشجو هستش
  از تمرین و وقت گذاشتن هم کم نمیزاره
  ولی ذهن اشفته من هنوز همراهی نکرده
  کلا با این جمله بود که پام توی سایت شما باز شد
  در حال حاضر نرم افزار شما را نصب کردم و از دوره داستان های کودکانه شروع کردم
  یعنی فعلا قصد شناخت روی نرم افزار و شیوه کار را دارم
  به هر حال امیدوارم بتونم از تجربیات شما استفاده کنم
  ممنون.

  • سلام
   با توجه به مطالبی که فرمودین دوره ی داستان کودکانه سطحش برای شما پایین هست. با داستان های واقعی و انگلیسی قدرت شروع بفرمایین. دوره ی داستان های واقعی شامل درسنامه هایی برای مکالمه و گرامر هست که واقعا به کار شما میاد.
   ممنون

   • سلام بر استاد عزیز
    وقت بخیر و خدا قوت
    حدود ۳ ماه پیش بود که نرم افزار را به نسخه پیشرفته ارتقا دادم اما از اون روز تا حالا استفاده خاصی نکرده بودم
    نهایتا نرم افزار را دیشب به روز کردم و یک ساعتی استفاده کردم
    بسیار زیباتر و متفاوت نسبت به قبل
    انشالا که همیشه در مسیر پیشروی به جهت آموزش و پیشرفت همه زبان آموزها باشید.

    مدتی بود که کلا از یکسری منابع فاصله گرفته بودم تا یه مقدار وضعیت گرامر زبانم پایدار بشه
    الان حس میکنم وضعیت گرامر بهتری نسبت به قبل پیدا کردم
    اگر خاطرتون باشه قبلا از شیوه تدریس استادم توی شهر خودم بهتون گفته بودم
    در حال حاظر میشه گفت روی ۱۲ حالت ساختار جمله های معلوم توی زبان انگلیسی مسلط هستم
    در کنار تسلط روی ساختارها یک سری نکات لازم هم یاد گرفتم
    توی ترم جدید که ۲ هفته ای هست شروع شده به بحث جملات مجهول مشغولیم
    از اونجایی که خودم احساس میکنم و سفارش استاد خودم رفتم سمت تقویت مهارت شنیدار و گفتار و درک مطلب و در کنار اونا نوشتار
    اما مشکلی که هست حقیقتا یه مقدار بین شیوه ها و منابع گمراه شدم
    خواستم بزرگواری کنید و من را راهنمایی بفرمایید
    منابعی که مد نظر دارم را در زیر میگم خدمتتون
    اول از همه نرم افزار خوتون هست. زبان شناس
    دوم esl podcast
    سوم english today video
    چهارم کتاب active skill for reading1
    پنجم voa podcast
    و یک سری کانال توی تلگرام

    با توجه به اینکه گرفتن مدرک تافل واسه من بسیار حیاتی شده و برای تحصیل در خارج کشور به اون نیاز دارم خواستم شما استاد عزیز راهنمایی بفرمایید که واقعا من چیکار کنم و چه مسیری برم
    ضمن اینکه با توجه به برنامه ریزی که دارم میشه گفت تا پایان سال ۹۵ باید برای آزمون تافل شرکت کنم
    ببخشید سرتون را درد آوردم. امیدوارم که بتونم با راهنمایی شما و استفاده از نرم افزار بسیار عالی زبان شناس ، حس خوب تسلط روی زبان انگلیسی را تجربه کنم.

    سپاس فراوان.

    • سلام. ببینین من توصیه میکنم که منابعتون رو محدودتر بکنین تا تمرکز بهتری داشته باشین. از منابع فوق مثلا پادکست های voa در خود نرم افزار زبانشناس موجوده. بنابراین توصیه میکنم که از نرم افزار ما و ویدئوهای english today استفاده بفرمایین.

 2. درود آقای ناصری عزیز
  متین هستم از دانمارک، و از اینکه نرم افزار شما رو روی گوشیم نصب کردم خوشحالم. امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید. اگر واقعیتش رو بخواهید من نیاز به یادگیری زبان در مدت کوتاهی هستم البته میدونم یادگیری زبان نیاز بزمان خاص خودش رو دارد ولی خواستم از شما بپرسم که برای یه شخص مبتدی که بایستی از داستانهای کودکانه استفاده کند آیا در طول روز همان داستانها کافی هستند و نیازی به مطالعه چیز دیگری نیست که روند یادگیری سریع باشد؟
  پیشاپیش از شما سپاسگزاری میکنم
  اردتمند شما متین

  • درود بر شما متین جان
   شما بایستی با سرعت زیادی روی داستان های کودکانه پیش برین تا خودتون رو به حدی برسونین که پکیج داستان های واقعی، انگلیسی قدرت، و مگا داستان ها رو بخونین.
   با خوندن این پکیج ها و اعمال روشهایی که گفتیم، امیدوارم مشکلتون سریعتر حل بشه.

   • درود فراوان بر شما دوست گرامی
    از اینکه جواب سوالم رو دادید خیلی ممنونم، و سعی میکنم روشی که اشاره کردید رو روی داستان های انگلیسی انجام بدم.
    راستی دوست عزیز، چطوری میتونم جهت استفاده از سرویس های جانبی نرم افزار، پول واريز کنم؟ همانطوریکه قبلا گفتم من دانمارکم و روش پرداخت مخصوص ایران است، ولی اگر برنامه پرداخت از طریق PayPal وجود داشت خیلی خوب می شد.
    خلاصه دوست عزیز هر جوری که شما بفرمائید انجام میدم.
    شاد و سلامت باشید
    متین

    • سلام
     متاسفانه کافه بازار امکان پرداخت از طریق درگاه های بین المللی رو نداره. و ما هم در این زمینه فعلا کاری نمیتونیم انجام بدیم.
     بایستی از بستگان یا دوستانتون در ایران کمکی در این زمینه بگیرین که وارد اکانت کافه بازار شما بشن و اون رو شارژ کنن.

 3. من متاسفانه وقتی متنی رو میخونم مشکلی ندارم از نظر فهم و معنی کلمات البته اغلب موارد مثل الان که یکی دو داستان از داستانهای واقعی اپ شما رو خوندم و مشکل نداشتم اما موقع حرف زدن دچارمشکل میشم مثلا همین امروز موقع صحبت کردن با استاد زبان کلمه پرسش رو فراموش کردم . این اصلا خوب نیست لطفا راهنماییم کنید، ممنون از پیگیریتون. دوست دارم یه روزی برسه راحت و روان صحبت کنم مثل فارسی. بازم ممنون از محبتتون

 4. سلام
  خیلی ممنون که برای کاربر ها ارزش قائل اید و بهشون اهمیت میدید و این امکان رو میدید که با شما در ارتباط باشن
  مشکل من تو زبان این هستش که درست زبان خوندن رو بلد نیستم…سال های زیادیه که کلاس زبان می رم اما احساس می کنم که فقط دارم دور خودم می چرخم..از پکیج و روش های زیادی استفاده کردم ولی هیچکدومش تاثیر نداشته..نمی دونم کلمه های زبان رو چجوری یاد بگیرم که از یادم نرن…نمی دونم چجوری باید واسi یاد گرفتن زبان برنامه ریزی کنم…بعد از مدت زمان کوتاهی از خوندن رمان و راه های دیگه فراگیری خسته می شم…ممنون می شم کمکم کنید واس یاد گیری زبان برنامه مشخصی داشته باشم

  • سلام
   اتفاقا ما توی وبسایت برای تمامی مشکلاتی که فرمودید راه حل ارائه کردیم. اولا داستان های انگلیسی روش جذابی هست که باعث میشه تمرکز شما به خوبی حفظ بشه و علاقه مند بمونین به یادگیری. و ثانیا روش هایی که ما گفتیم همه کاربردی هستن.
   به طور کلی پیشنهاد میکنم دو نوشته ی چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم، و استراتژی های تقویت مکالمه رو بخونین تا با روش های ما بیشتر آشنا بشین.

 5. سلام خوبین؟
  با تشکر ازسایت بسیارمفیدتون من میخوام زبان یادبگیرم، روشهای شما خیلی کاربردی ومفیده اما روشهاتون برا اونایی خوبه که زبان میدونن.برای سطح ضعیف هیچ روشی ندارین؟ من هیچی بلدنیستم درواقع وقتی یک داستان صوتی میخوام بخونم تو هرخط لغات زیادی هست که معنیشو نمیدونم ولی شما گفتی باید تو هرچندخط یک لغت جدید باشه.اعصابم خورد میشه چون هیچی نمیفهمم.
  اگه بگین من بایدچیکارکنم ممنون میشم.
  سطح من صفر صفره.
  ممنون

  • سلام
   اتفاقا داریم یسری داستان ها برای سطح صفر آماده میکنیم
   ولی یخورده زمان میبره

 6. سلام ،مرسی از شما که بسیار به همه روحیه خوب و انرژی مثبت میدین.
  من همیشه سعی میکردم لغات رو حفظ کنم و ارتباط خوبی با گرامر ندارم،و همیشه بخاطر گرامر بوده که سراغ زبان نمیرفتم،ولی الان شدیدا احتیاج دارم که زبانم رو تقویت کنم و مکالمه ی روان و راحتی داشته باشم، چون شاغل هستم و تو محیط کارم اکثرا مکالمه شون خوبه و برای من سخته که نتونم صحبت کنم،
  من فعلا اولین دوره هارو توی نرم افزارتون تعریف کردم ،داستان هملت رو گوش میکنم،یکم سریع صحبت میکنن ولی سعی میکنم بفهمم و به زبان اصلی بخونم تا متوجه بشم،مرسی از توجهتون، پایدار باشید

 7. سلام خدمت شما
  بنده سرویس بینهایت روخریدم ولی وقتی میخوام داستانی رو دانلود کنم مراحل دانلود رو طی میکنه ولی نهایتا دانلود نمیشه همچنین هنگام تهیه پشتیبان failed میشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام

   ببخشید شما در پیغام درون برنامه ای تون تیک لاگ رو برداشتین و ما به لاگ شما دسترسی الان نداریم

   دوباره اقدام به دانلود یک داستان بکنین وقتی مشکل دوباره ایجاد شد از طریق بخش ارتباط با مای داخل برنامه به ما پیغام بدین اما تیک لاگ رو هم بذارین که بتونیم بررسی کنیم

   ممنون

 8. سلام آقای ناصری

  بنده نزدیک به یک هفته هست که یادگیری زبان انگلیسی را به طور جدی شروع کردم قبلا هم مطالعاتی از جمله داستان های کوتاه انگلیسی داشتم اما پراکنده بود و خیلی از اون ها رو فراموش کردم من ۱۴ سال دارم و ۴ سال دیگه میخواهم کنکور پزشکی بدهم و احتمالا مستحضر هستین که پایه زبان قوی در این رشته چقدر مهمه.

  ازتون میخوام مثل یک استاد بنده رو راهنمایی کنید.

  متشکرم

  • سلام دوست گرامی
   بنده هم شاگردی مثل شما بوده و هستم بنابراین به عنوان یک دوست هر کمکی از دستم بر بیاد برای شما انجام میدم.
   برای شروع لطفا اول یک نگاهی به پکیج داستان واقعی بیندازین و درسنامه ی سرعت آهسته ی درس اول رو مطالعه کنین و به بنده بگین که چقدرشو متوجه میشین تا بتونم بهتر شما رو راهنمایی کنم
   ممنون

   • سلام
    من الان بسته داستان های واقعی رو اضافه کردم و اولین داستان رو خوندم میتونم بگم یک درک کلی از کل متن پیدا کردم اما معنی معدود واژه هایی رو متوجه نشدم…فکر کنم دایره لغاتم ضعیف باشه درسته؟

    • سلام
     هنوز زوده در رابطه با دایره ی لغاتتون صحبت کنیم. ولی اینکه میفرمایین معدود لغتهایی رو بلد نبودین، یعنی دقیقن پکیج داستان های واقعی برای شما مناسبه.

 9. باسلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد برق هستم، مدت زیادی است که دنبال یادگیری زبان هستم که بتوانم مکالمه و شنیدن و فهمیدن زبان انگلیسی را تقویت کنم، اما متاسفانه از هرجا شروع میکنم زود خسته میشم و نیمه کاره رها میکنم، دوست دارم زود به نتیجه برسم اما نمیتونم از لغاتی که بلدم برای صحبت کردن استفاده کنم، همچنین دختری ۱۸ ماهه دارم و میخوام در یادگیری زبان او هم اقدام کنم. اما ابتدا باید خودم بتونم زبانم قوی کنم، لذا پس از سرچ داستان کوتاه انگلیسی با سایت شما برخورد کردم و تصمیم گرفتم این روش را هم امتحان کنم. امیدوارم که به اتمام برسونمش و نیمه رها نکنم.
  اگر پیشنهادی دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  باسپاس

  • سلام
   به همین روش ادامه بدین، داستان انگلیسی میتونه تمرکز و توجه شما رو جلب کنه و علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی سرگرم هم بشین.
   فقط در رابطه با کودکتون پیشنهاد دارم نوشته ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان رو مطالعه بفرمایین که با روش های آموزشی آشنا بشین و توصیه هایی در این رابطه کردیم.

 10. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما
  اول باید تشکر کنم ازتون به خاطر این وبسایت که دید خیلی خوبی نسبت به یادگیری زبان انگلیسی رو ترویج میده
  من یه دانشجو هستم که در دوران دبیرستان دوره زبان انگلیسی رو به مدت شش ترم گذروندم اما بعد از تداخل با کنکور مجبور شدم کنارش بزارم
  حالا و بعد از سه سال میخوام از تابستان شروع به یادگیری ازادانه و فردی بکنم و از داستان های کوتاه انگلیسی شما کمک بگیرم
  با تشکر از شما

 11. با سلام خدمت آقای ناصری بنده زبانم متوسط متمایل به ضعیف هست و ۶ ماه بیشتر فرصت نمره ی حداقل ۶/۵ آیلتس رو ندارم به نظر شما بهترین راه چیه؟
  همونطوری که خودتون بسیار بسیار بهتر از من میدونید برای کسب نمره ی خوب در آیلتس باید هر۴ مهارت رو تقویت کرد پس صرفا خوندن داستان کمک نمیکنه اینو تقریبا مطمئنم
  پس یه روش که کاملا عملی باشه به نظرتون چیه؟ لطفا اگه میخواید جواب بدید صادقانه جواب بدید
  با تشکر

  • سلام
   خوندن داستان های انگلیسی و در کل بعضی از پکیج های اپلیکیشن زبانشناس موارد زیر رو تقویت میکنه
   لیسنینگ : در حد عالی
   مکالمه : بالاتر از خوب
   دایره ی لغات : عالی
   درک مطلب : خوب
   در کل پیشنهادم به افرادی که تافل آیلتس دارن این هست که دو سوم از وقتشون رو به صورت خوندن داستان و تکنیک هایی که بنده تو وبسایت گفتم زبان بخونن و یک سوم از وقتشون رو هم صرف خوندن منابع اختصاصی این دو امتحان بکنن.

 12. سلام،عرض ادب و احترام،
  سپاس از لطف و بزرگي شما و اينكه مطالب رو به آسوني در اختيار همه قرار ميدين،
  راستش من ٤٠ سالمه و بسيار دوست دارم كه زبان رو حتما ياد بگيرم ولي متاسفانه كمي در اين زمينه تنبلم يا شايد تا حالا انگيزه اي نبوده، زبانم در حد صفره، و ميشه گفت بايد منو جز زبان آموزان بسيار مبتدي بايد تلقي كنيد :)
  خيلي خيلي سپاسگذارتون ميشم اگر منو همراهي و راهنمايي كنيد. ضمناً يه چيزي توي سايتتون ديدم كه خيلي عالي بود و اون فايل صوتي داستانهای انگلیسی و مطالب بود ولي يه عيب بزرگ داشتن و اونم اينه كه نميتونستم دانلود كنم و داشته باشم، تا در زمانهايي كه ميتونم گوش كنم.
  باز هم سپاسگذارم و بهترين ها رو براتون آرزومندم،
  در صلح باشيد

  • سلام
   خیلی ممنونم از نظر لطف شما
   در رابطه با سوالی که فرمودین برای دانلود مطالب، آیا شما موبایل اندرویدی هم دارین؟ چون ما اپلیکیشن اندرویدی برای آموزش زبان طراحی کردیم که همه ی مطالب از جمله داستانهایی که مشاهده فرمودین داخلش هست. البته در حال طراحی اپلیکیشن برای آیپد و آیفون هم هستیم ولی یکی دو ماه دیگه زمان میبره حداقل.

   • حسين خان سلام و عرض ادب،بسيار سپاسگذارم كه وقت گذاشتيد و مطالعه فرموديد،
    متاسفانه من گوشيم آيفونه و امكان دريافت و دانلود برنامه شما رو ندارم، و همين خيلي ناراحتم ميكنه، چون همونطور كه در نوشته هاتون هم فرمودين بايد همين امروز اقدام كرد براي يادگيري، اميدوارم بتونم تا اون وقت فايلها رو از شما دريافت كنم،
    تن سلامت وشاداب باشيد

    • سلام
     اشکالی نداره
     فقط برای دانلود این داستان های انگلیسی بایستی یک مقدار دانش کامپیوتری داشته باشین و یا کسی کمکتون کنه.
     راه حل دانلود استفاده از افزونه ی flashgot هست. که برای مرورگر موزیلا میتونه نصب بشه.
     اگه خودتون بلد نیستین از یه نفری که سر و کارش با اینترنت هست کمک بگیرین چون خیلی راخته
     باز اگه سوالی بود در خدمتیم.

 13. سلام
  برادر بزرگوار جناب آقاي حسين
  ضمن عرض تشكر از مطالب آموزنده و مفيدتان، بنده علاقه زيادي دارم كه به يادگيري زبان انگليسي بپردازم و ميزان تسلط من به انگليسي كمتر از حد متوسط است. با توجه به اينكه اكثر اوقات در حال رانندگي هستم تقاضا دارم بنده را جهت استفاده از فايلهاي صوتي راهنمايي بفرماييد.
  اينقدر ماشاا… حجم مطالبتون زياده كه راستش گيج شدم، تقاضا دارم بفرماييد چجوري ميتونم ” كليه فايلهاي صوتي ” كه در سايت شما وجود داره را داشته باشم – سپاس بيكران

  • سلام
   نمیدونم گوشی اندرویدی دارین یا خیر.
   تمامی داستان های انگلیسی و دیگر منابع زبانشناس رو میتونین توی اپلیکیشن زبانشناس مطالعه بفرمایین و دانلود کنین. البته ممکنه تعداد ی از داستان های جدید هنوز قرار داده نشده باشه.
   ممنون

 14. سلام
  ممنون از زحماتتون
  من جدا هیچی از زبان نمیدونم از طرفی رشته دانشگاهیم نرم افزار هست که نیاز شدیدی به آموزش زبان داره توی سایتتون انیمیشن یکی از داستان ها رو رو باز کردم و خوشم اومد و بعدم اپلیکیشن رو نصب کردم و بازم به نظرم متفاوت اومد حالا سوالم از شما اینه که چند بار یک درس رو گوش بدم یا چه مدت روی یک درس تمرکز کنم و به درس بعدی برم و این که دقیقا برای هر درسی چه مراحلی رو طی کنم تا کاملا روی لیسنینگ و اسپیکینگ و لغات و خلاصه همه چیز اون مسلط بشم
  ممنون میشم پاسخمو بدید

 15. با سلام
  ممنون از توجه شما
  من گوشی اندروید ندارم ولی از سایت داستان هایی که قرار دادید رو دانلود کردم و شروع کردم به مطالعه.
  برای هر فایل مثلا یک مگا داستان چند روز باید برنامه ریزی کنم و وقت بذارم؟
  و اینکه مسیر چیست؟ داستانها ادامه پیدا میکنه؟ پک خاصی وجود داره برای خرید؟
  بسیار خوشحال شدم خیلی دنبال این روش برای یادگیری انگلیسی بودم
  بسیار بسیار ممنون از شما

  • سلام
   داستان ها که ادامه پیدا میکنه. اما شما همین تعداد داستان فعلی رو هم تموم کنین خیلیپیشرفت چشمگیری توی زبانتون ایجاد میشه.
   برای هر داستان بایستی طوری برنامه ریزی بفرمایین که بتونین در نهایت استراتژی های تقویت مکالمه رو روش پیاده سازی بفرمایین.

 16. با سلام و احترام
  من زهرا هستم دانشجوی ارشد مدیریت قبلا یک مدت کلاس زبان رفتم ولی تاثیر زیادی روی یادگیری من نداشت بعدا که ارشد تهران قبول شدم دنبال کار می گشتم که یکی از استادهام یکی از شرکت های صادرات و واردات لوازم ارایشی را معرفی کرد که نیاز به کسی داشتند زبانش خوب باشد که متاسفانه زبان من آنقدر خوب نبود از اون موقع خیلی دنبال کانال ها و آموزش های زبان می گشتم که بالاخر با سایت شما و داستان های انگلیسی اون آشنا شدم امیدوارم به وسیله این داستانها زبانم را تقویت کنم. به خاطر سایت خوبتان ممنون هستم.
  اما سوالی داشتم چرا فیلم هایتان دانلود نمی شود؟

  • سلام
   خیلی ممنونم از نظر لطفتون.
   وقتی فیلم رو play میکنین دقیقا گوشه ی سمت راست، بالای آیکون تنظیم صوت، عنوان فیلم نوشته شده. رو اون عنوان که کلیک بفرمایین مستقیما به صفحه آپاراتی که فیلم اونجا ذخیره شده وارد میشین.
   تو این صفحه، کمی زیر فیلم وسطای صفحه گزینه ای برای دانلود قرار داده شده که میتونین به راحتی دانلود بفرمایین.
   اگه مشکلی بود باز به بنده بگین که بیشتر راهنمایی کنم
   ممنون

 17. سلام حسین آقا
  دوتا سؤال داشتم از خدمتتون
  من تصمیم گرفتم حتما زبانو كامل یاد بگیرم تاحالا هم اصن كلاس نرفتم قصدم نداشتم برم چون میدونستم واقعا فایده نداره برام.بخاطر همینم دنبال یه راه تو اینترنت بودم كه با سایت شما آشنا شدم حرف ها و نوشته هاتونو خوندم واقعا بنظرم منطقی ترین راه برای یادگیری زبانه.
  از دوسه هفته پیش این داستانای سایتو دانلود كردم.كه خیلی ممنون بابتش.
  میخواستم بپرسم این ۱۷تا مگا داستان كه دانلودشون كردم با پكیج ۱۲داستان واقعی فرق داره?
  اگه فرق داره دوست دارم اونارو هم داشته باشم.
  سؤال بعدیم راجبه این نرم افزار زبان شناسه.من چون گوشیم مدلش قدیمیه نسخه اندرويدش هم پایینه بخاطر همینم خیلی از نرم افزارارو مث تلگرامو هم جواب نمیده!!میشه لطف كنید بگید این نرم افزار حداقل چ نسخه اندرويدی نیاز داره??
  اگه خیلی نسخه بالایی نخواد میتونم اندرويدو ارتقا بدم،آخه میخوام این نرم افزارو داشته باشم.

  • سلام
   نه ۱۷ تا مگا داستان با اون دوازده داستان واقعی فرقی نداره. من هنوز فرصت نکردم لینک خرید رو از بعضی صفحات بر دارم. خوب شد پرسیدین.
   فکر کنم نرم افزارمون مینیمم اندروید ورژن ۳ بخواد. حتی اگه گوشیتون ساپورت نکرد شاید ایده ی بدی نباشه که مدل گوشیتونو جدید کنین و از نرم افزار استفاده بفرمایین. چون واقعا شیوه ی آموزشی نوینی رو تجربه میکنین (میتونین به نظرات کاربران تو کافه بازار مراجعه بفرمایین)

   • چقدر زود جواب میدین.
    ن حتی كافه بازارم جواب نمیده.این گوشی های قدیمی اندرويدشون زیر دویه بخوام ارتقا بدم هم تا ۲بیشتر نمیشه.اگه حداقل ۳میخواد كه پس فایده ای نداره.
    بله من خودمم چون خیلی جذبش شدم دلم میخواد حتما نرم افزارو داشته باشم با این حال باید یه گوشی دیگه بخرم.
    خیلی ممنون از راهنماییتون

 18. سلام جناب ناصری

  خوشحالم از اینکه با وب سایت شما اشنا شدم.
  من رشته تحصیلیم آی تی هست به گونه ای که همیشه بایدبروز باشم وبا مقالات و رفرنس های اصلی کار کنم ولی سطح زبانم به شدت ضعیفه و همیشه تو این زمینه مشکل داشتم.

  چندین بار اقدام کردم به خوندن لغات و ترجمه متون ساده اما چون وقفه انداختم و گذاشتم کنار الان بطور کامل فراموش کردم.
  اما نیاز مبرم دارم به یادگیری زبان اینکه لااقل بتونم به راحتی متون رو ترجمه کنم .رفتن به کلاس زبان فک نمی کنم بتونه چندان کمکی بهم بکنه.و نمی دونم از کجا شروع کنم…
  امروز اتفاقی با سایت شما اشنا شدم امیدوارم با این نرم افزار و داستان های انگلیسیش بتونم تا حدودی دانش زبانم رو بالا ببرم ..
  ممنون از شما

 19. سلام
  خسته نباشید
  من یه دانش اموزی سال دوم انسانی هستم
  تابستون امسال تصمیم گرفتم که زبانمو تقویت کنم و توی اینترنت شروع به گشتن روش خوندن مناسبی میگشتم که سر از سایت شما دراوردم واقعا واقعا باید بگم سایت بی نظیری دارید من با خوندن مطالب وبسایت شما به خوندن هرچه بیشتر زبان علاقه مند شدم و صرفا به عنوان یه درس دیگه نگاش نمیکنم
  تشکر میکنم از شما بابت زحمتاتون و اینکه تجربیاتتون در اختیار اشخاصی مثل من میذارید

 20. سلام.
  مهراوه هستم.
  بخاطر گسترش اینترنت و ماهواره و ارتباط با سایر کشورها، فکر میکنم لازم هست حداقل بفهمم که اونا چی میگند.قدم بعدی اگر بتونم حرف هم بزنم، عالی میشه…
  به شدت مهارت شنیداری من ضعیف و دایره لغاتم محدود هست.
  امیدوارم با کمک داستان های کوتاه انگلیسی سایت شما و اپلیکیشن زبانشناس بتونم تا حدودی این مشکل را برطرف کنم
  ارادتمند

  • سلام
   با اپلیکیشن زبانشناس که قطعا دایره ی لغاتتون پیشرفت داره.
   برای تقویت مهارت لیسنینگ هم تکنیک سایه رو روی داستان ها و پکیج ها پیاده سازی بفرمایین این مشکلتون حل میشه.

 21. سلام من مدت‌هاست سعی می کنم مکالمه زبان رو یاد بگیرم و مجموعه های زیادی هم خریداری کردم اما از هیچکدام راضی نبودم با سرچ در اینترنت با مجموعه و داستان های انگلیسی شما اشنا شدم و یکی دو درس را گوش دادم فعلا ازش راضی ام ان شاء الله بتونه بهم کمک کنه
  جا داره از تلاش و همت شما هم تشکر کنم واقعا کار بزرگی انجام دادید و اون هم بصورت رایگان
  خدا خیرتان بدهد
  برایتان ارزوی موفقیت و شادکامی دارم

 22. سلام امیدوارم خالتون خوب باشه.
  هدیه هستم.
  تقریبا یک سال زبان کلاس میرم دوتا اموزشگاه عوض کردم اما فکر میکنم هیچی یاد نگرفتم و صحبت کردن و رایتینگم و همینطور گرامرم بده و این من و داغون کرده احساس میکنم علاقم ب زبان رو دارم از دست میدم در حالی که خیلی با شوق اشتیاق فراوان شروع کردم و الانم دوست ندارم کنارش بزارم .هم ازمون دکترا دارم هم تمایل به اونور اب رفتن واسه همین مکالمه و رایتینگ واسم مهمه.
  ممنون میشم کمکم کنید .از سطح داستان های متوسط شروع کردم البته فقط ی داستان رو صوتی گوش دادم نمیدونم چطوری کار کنم.نیاز ب ی همراه دارم که کمکم کنه.مرسی

  • سلام هدیه خانم
   خوندن داستان های کوتاه انگلیسی و استفاده از اپلیکیشن زبان شناس به طور مستقیم رایتینگتون رو قوی نمیکنه. اما از اونجایی که مهارت های زبان انگلیسیتون تقویت میشه، به طور غیر مستقیم رایتینگتون هم پیشرفت میکنه.
   برای گرامر و مکالمه اما اپلیکیشن ما و داستانهایی که توش هست خیلی کمکتون میکنه.
   روش خوندن داستان ها رو براتون ایمیل کردم.
   ممنون

   • سپاسگذارم .از امروز شروع میکنم این داستان ها رو .و حتما شما رو درجریان کارم میزارم.لحظه هاتون به شادی

 23. سلام وتشکر
  لادن هستم وشدیدا نیازمنده گرفتن آیلتس کلاس رفتم تلاش زیاد کردم ولی هر چی میخونم بیشتر غرق میشم وبیش تر فراموش میکنم دامنه لغاتم کمه زود فراموش میکنم ولی درک مطلبم حرف نداره شکسته بسته حرف میزنم ولی پر از اشکال لطفا راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   در رابطه با مشکلات حفظ کردن لغات کم و بیش توی پست چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم توضیح دادم. اما به طور خلاصه مشکل شما با یاد گرفتن لغات در قالب خودشون حل میشه. به عنوان مثال داستان های انگلیسی منابع خیلی خوبی برای یادگیری لغات هستن چون داستان ها تو خاطره میمونن لغات هم همین اتفاق براشون میفته.
   از طرف دیگه سیستم نشانه گذاری لغاتی که تو اپلیکیشن زبانشناس قرار دادیم، باعث میشه که در هین خوندن داستان ها، همیشه تمرکزتون روی لغاتی باشه که بلد نیستین و با این کار سرعت افزایش دایره ی لغاتتون خیلی بالاتر میره.
   به همین دلیل پیشنهاد میکنم با توجه به سطحی که دارین، پکیج داستان های واقعی رو بخونین و ادامه بدین.
   این پکیج توی بحث مکالمه هم به شما کمک میکنه.
   در ادامه متد های تقویت مکالمه رو هم برای ایمیلتون ارسال میکنم
   ممنون

 24. سلام جناب ناصری عزیز
  طاعات شما قبول
  خیلی خوشحالم این نرم افزار و روش شما را پیدا کردم.
  من با اینکه فوق لیسانس علوم سیاسی را تمام کردم این ترم همیشه آزمون های زبان را صفر زدم، دامنه لغات من شاید خنده دار باشه بگم کمتر از ۱۳۰ لغت بشه، چون علوم سیاسی کلا از غرب اومده زبان انگلیسی خیلی به کارم میاد!

  در مورد فهم انگلیسی خیلی مشکل دارم مثل ندانستن واژگان ، فهم درک مطلب و lestening که از اخبار انگلیسی میشنوم!
  ۲ روز است شروع کردم و میخوام جدول دایره ها را پرینت بگیرم و در اتاقم نصب کنم
  از داستان hamlet شروع کردم

  • سلام
   طاعات و عبادات شما هم مقبول درگاه حق باشه انشاالله
   مشکل لغت شما با نرم افزار ما کاملا برطرف میشه. به همین روش ادامه بدین.
   فقط متوجه جدول دایره ها نشدم؟ منظورتون کدوم جدول هست؟
   ممنون

 25. سلام اقای ناصری
  مطالبتون و داستان هایی که قرار میدین خیلی مفید هستن ممنون
  من تازه شروع کردم و هنوز دو درس از داستانهای کودکانه رو مطالعه کردم ولی نمیدونم تا مسلط نشدم برم درس بعدی یا نه ؟
  لطفا راهنماییم کنید چون میترسم زمان از دست بدم
  ۴ ماه تا کنکور دکتری فرصت دارم
  با سپاس

  • سلام
   بذارید اول توضیح بدم که از این بابت که نرم افزار و داستان هایی که ما قرار دادیم مهارت های زبان شما رو تقویت میکنه شکی نیست. اما هنوز تست نشده که آیا برای کنکوری ها هم تاثیر بسزایی داره یا خیر. چون همونطور که مستحضر هستین، کنکور بحثش با واقعیت فرق میکنه و توی کنکور سرعت و دقته که خیلی کلیدیه.
   اما به هر حال در رابطه با سوالتون با توجه که شما زبان رو یک مقداری اکادمیک تر باید یاد بگیرین، به نظرم با پکیج داستان های واقعی ادامه بدین که علاوه بر درسنامه های داستانی جالبی که داره، گرامر هم درس داده میشه.
   از طرف دیگه فکر کنم چون برای کنکور میخواین، فعلا زیاد مکالمه به کارتون نیاد. بنابراین پیشنهاد میکنم که داستان ها رو تا پیاده سازی تکنیک سایه برین جلو که گرامر و لغتشو خوب یاد بگیرین. میتونین چند تا درس رو هم با هم پیش برین که سریعتر جلو برین.