ارتش راهبه‌ها یک داستان واقعی در رابطه با افرادی است که خود را به شکل روسپی‌ها و کارگرها در می‌آورند که گروهک‌های قاچاق انسان، آن‌ها را با خود برده و از این راه به محل بعضی از خطرناک‌ترین جاهای دنیا که در آن افرادی خلاف میل خود، آزار و اذیت می‌شوند دست یابند. سپس سعی می‌کنند که از هر راهی که شده آن‌ها را نجات بدهند.

نکته اول:

ابتدا می‌توانید یکی دو بار به‌صورت تفننی این داستان را به‌صورت صوتی یا تصویری ببینید. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این داستان پیاده‌سازی نمایید.

نکته دوم:

این داستان را میتوانید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (پکیج داستان کوتاه)، به همراه امکانات جانبی بسیار خوب آن بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان با سرعت نرمال:

دانلود فایل صوتی

متن انگلیسی فایل صوتی فوق در انتهای همین نوشته قرار دارد.

ارتش راهبه‌ها – از سری داستان‌های واقعی انگلیسی

##ارتش راهبه‌ها

مکان‌هایی در این سیاره وجود دارد که پر از آشوب است، جایی که ارتش‌ها به جنگ در برابر یکدیگر میروند. اما چیزی که خیلیها نمیدانند این است که نوع دیگری از ارتش وجود دارد که از تفنگ استفاده نمیکنند.

یک ارتش از راهبه‌ها که در سرتاسر دنیا قربانیان قاچاق انسان را نجات میدهند. آن‌ها این کار را با تغییر قیافه به روسپیها و کارگران انجام میدهند. قاچاق انسان زمانی رخ میدهد که مردم برخلاف میلشان برده میشوند. معمولاً آن‌ها برای برده‌داری جنسی یا کار اجباری فروخته میشوند. تخمین زده شده است که یک درصد از جمعیت جهان، معادل هفتاد میلیون نفر، قربانیان قاچاق انسان بوده‌اند.

این ارتش راهبه ها، لباس‌های مذهبی سنتی خود را میافکنند و لباس معمولی روسپیها و کارگرها را میپوشند. این تغییر قیافه به آن‌ها این امکان را میدهد که به بعضی از خطرناک‌ترین فاحشه‌خانه‌ها و شرایط کاری دنیا دست بیابند. وقتیکه آن‌ها در این محل‌ها قرار میگیرند، میتوانند به مردمی گرفتارشده‌اند و مورد آزار قرارگرفته ، کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها چیزی به کمی روزی 2 سنت کار میکنند که سوءاستفاده‌ها را کشف کنند و به مردم کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها همچنین برای آزادی بچه‌ها و زنانی که برای برده‌داری جنسی فروخته‌شده‌اند، پول جمع میکنند.

بیشتر از هزار نفر از این خواهران مذهبی وجود دارند که در 80 کشور کار میکنند. در این مکان‌ها، برخی از درمانده‌ترین خانواده‌های دنیا، گاهی اوقات بچه‌های خود را نیز برای برده‌داری جنسی میفروشند.

راهبه ها خود را “تالیثا کام” مینامند؛ که در زبان آرامی که یک زبان خاورمیانه‌ی باستان است، به معنای طلوع کودک است. عبارت ” تالیثا کام” از یک قصه در کتاب مقدس اقتباس شده است که در آن حضرت مسیح یک دختربچه را به زندگی برمیگرداند.

بیشتر مردم فکر میکنند که خواهران مذهبی “تالیثا کام” قهرمانان عصر مدرن هستند و ما افراد بیشتری مشابه این‌ها نیاز داریم. اما همه با این موضوع موافق نیستند. کریستیانا آرنولد، از سازمان جلوگیری از قاچاق انسان، میگویند که راهبه ها در حقیقت ممکن است که در جنگ علیه قاچاق انسان اختلال ایجاد کنند.

او میگوید: آن‌ها قصد بدی ممکن است نداشته باشند. اما وقتی راهبه ها، بچه‌ها را میخرند که آن‌ها را از قاچاق انسان نجات دهند، آن‌ها در حقیقت این تجارت را تداوم میبخشند.

وقتی راهبه ها بچه‌ها را میخرند، آن‌ها در همان تجارتی پول میگذارند که در حال جنگ علیه آن هستند. آن‌ها به مردمی که بچه‌ها را میفروشند دلیلی میدهند که این کار را ادامه دهند.

او میگوید: این موضوع به‌ظاهر ایده‌ی خوبی به نظر میرسد اما بسیار مضحک است.

شما چه فکر میکنید؟ آیا راهبه ها قهرمان‌اند یا تنها کار را بیشتر خراب میکنند؟

مطالب تکمیلی:

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

دانلود فایل صوتی

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

دانلود فایل صوتی

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

دانلود فایل صوتی

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود پی دی اف

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود پی دی اف

منبع داستان: وبسایت DeepEnglish.com
زبانشناس تنها دارنده مجوز استفاده و نشر محصولات deepenglish در ایران است.

اشتراک در بخش داستان

نکته‌ی مهم:

با ثبت‌نام در خبرنامه‌ی ایمیلی زیر، هروقت داستان جدیدی به وبسایت زبانشناس اضافه شد، از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

متن انگلیسی داستان:

Army of Nuns

There are places on this planet full of turmoil, where armies wage war against each other. But what many people don’t know is that another kind of army exists, and they don’t shoot guns.

An army of nuns rescues victims of human trafficking around the world. They do this by disguising themselves as prostitutes and laborers. Human trafficking happens when people are taken against their will. Often, they are sold into sexual slavery or forced labor. It’s estimated that one percent of the world population, more than 70 million people have been victims of human trafficking.

This army of nuns sheds their traditional religious clothing, and wears the typical clothing of prostitutes or laborers. This disguise allows them to access some of the most dangerous brothels and working conditions in the world. Once they’re inside, they can help trapped and abused people escape. They work for as little as 2 cents a day to uncover abuses and help people escape. They also raise money to buy the freedom of children and women who’ve been sold into sexual slavery.

There are more than 1,000 of these religious sisters working in over 80 countries. In these places, some of the world’s most desperate families sometimes sell their own children into slavery.

The nuns call themselves Talitha Kum, which means, “arise child” in Aramaic, an ancient Mideast language. The phrase “Talitha Kum” is taken from a story in the bible about Jesus bringing a young girl back to life.

Most people would say that the Talitha Kum religious sisters are modern day heroes and that we need more people like them, but not everyone agrees. Christina Arnold, of Prevent Human Trafficking, says that the nuns might actually be interfering with the fight against trafficking.

“People have their hearts in the right place,” she said. But when the nuns purchase children to save them from human trafficking they are actually perpetuating the trade.

When the nuns buy children, they are putting money into the very thing they are working against. They are giving people who sell children a reason to keep doing it.

“It sounds like a good idea but it’s actually a ludicrous one,” she said.

What do you think? Are the nuns heroic or are they just making things worse?

داستان‌های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما بالا بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های کوتاه برای سطح مبتدی را بخوانید:

داستان‌های کوتاه:

نوشته شده در دسته‌ی: داستان