بهترین روش برای یادگیری زبان؟!

داستانی شنیدنی

بلین ری معلم دبیرستانی اسپانیایی بود که دوست داشت تو دبیرستان به دانش آموزاش واقعا زبان یاد بده. برای همین موضوع شروع به تحقیق کرد و با تئوری استفن کرشن آشنا شد. خیلی خلاصه این تئوری به این صورته که شما زبان رو در قالبی قابل فهم یاد میگیرید. نه کتاب گرامری، نه قواعدی نه هیچی. فقط قالب داستان قابل فهم.

خب چی شد؟

در گام اول، روشی که درست کرد پاسخ نداد. چرا که روش‌های جدید برای دانش آموزان زیاد جالب نیست. همون همیشگی “استااااد این چیه خب؟” اما به مرور کمی داستان متفاوت شد. چرا که بلین ری موفق شد این روش رو پرورش بده و باعث بشه دانش آموزان داخل همون دبیرستان بتونن اسپانیایی رو با اعتماد به نفس یاد بگیرن و صحبت کنن. دبیرستان و یادگیری زبان؟؟؟

توضیح

این روش سه گام داره

۱.فهم درس

۲.مطالعه درس

۳. پرسش و پاسخ

فهم درس

در این گام زبان آموز سعی میکنه تا جای ممکن محتوای درس رو بفهمه. باید توجه داشت که در ابتدا حتما باید درسی انتخاب بشه که برای زبان آموز تا جای ممکن قابل درک باشه. اما در مجموع میتونه از عکسها، ترجمه ، دیکشنری، کمک مربی زبان و …. استفاده کنه تا قشنگ درس براش باز و قابل فهم بشه.

مطالعه درس

حالا که درس برات قابل درک شده، وقتشه با شنیدن و مطالعه ی زیاد درس رو تمرین و تکرار کنی. هدف اینه که تمام لغات داخل درس و ساختارها رو برای ذهنت تبدیل به عادت کنی. یعنی مثلا یه ساختاری میبینی حس کنی که ناخودآگاه اون برات آشنا میزنه، دیگه به قواعد و فرمولاش فکر نکنی.

پرسش و پاسخ

خب رسیدیم به بخش هیجان انگیز. حالا که درس رو به قدر کافی گوش دادی و برات روشن شده، وقتشه یکم ذهنت رو به چالش بکشی. مدرس اینجا ازت سوالای خیلی ساده میپرسه و تو پاسخش رو خیلی ساده میدی. هدف اینجا دقت نیست بلکه سرعته. یعنی باید سعی کنی سریع ترین پاسخی که میاد تو ذهنت رو سریعا بگی.

یه نمونه بریم

اول مدرس یه داستانی رو بیان میکنه مثلا:

Dave wants a Ferrari.

و حالا از اون، ازت سوال میکنه:

Does Dave want a Ferrari?

و تو پاسخ میدی

Yes

یا حتی پیشرفته‌تر:

Yes, he wants a Ferrari.

من چی دارم بگم؟

خب رفقا، من با همین روش زبان یاد گرفتم. دوره‌هایی که من استفاده کردم و شامل این روش میشدن:

انگلیسی قدرت، داستانهای کوتاه، وی آی پی ای جی هوگ، انگلیسی واقعی را یاد بگیر، دروس پایه انگلیسی بدون تلاش

همشون تو اپلیکیشن هستند.

تو از این روش استفاده کردی؟ برام بنویس.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن