اهمیت و فواید یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. در وب‌سایت زبانشناس نیز در دو نوشته‌ی جداگانه به این موضوع پرداخته شده است. در نوشته‌ی اول به این موضوع پرداختیم که روش غلط و روش صحیح یادگیری از راه فیلم چیست. در نوشته‌ی دوم نیز به‌طورکلی به شما نشان دادیم که چه فیلم‌هایی را انتخاب کنید.

درجا زدن در زندگی سخنان آموزنده‌ی Joe Rogan در رابطه با درجا زدن در زندگی

در این نوشته البته به جای فیلم، به یک فایل صوتی از برنامه هفتگی آقای جو روگان می‌پردازیم. جو روگان یک گوینده‌ی رادیویی است که در برنامه‌اش مطالب آموزنده‌ای از تجربیات زندگی، به دیگران می‌گوید. این قسمت از سخنان وی، که در این نوشته مورد بررسی قرار میگیرد، در رابطه با درجا زدن در زندگی است. آقای روگان می‌گوید که اگر تنها برای دیگران زندگی کنیم و سعی کنیم که مثل دیگران باشیم، در زندگی پیشرفت خاصی نمی‌کنیم و تنها درجا می‌زنیم.

توجه شما را به دیدن این قطعه از سخنان آقای روگان و بررسی تفصیلی آن، جلب می‌کنم:

برای اینکه گفتگوهای ردوبدل شده داخل این قطعه ی آموزشی را بهتر متوجه شوید، فایل پی‌دی‌اف تمامی مکالمات این قطعه، برای شما قرار داده می‌شود. توجه بفرمایید که در ابتدای کار ممکن است که برای یادگیری بهتر به این فایل نیاز داشته باشید و از آن کمک بگیرید. اما سعی کنید رفته‌رفته بتوانید بدون استفاده از این فایل، متوجه تمامی صحبت‌های داخل فیلم بشوید.

دانلود پی دی اف

در ادامه یک فایل صوتی مشاهده می‌فرمایید که شنیدن آن، برای فهمیدن هرچه بهتر عبارات و جملات به‌کاررفته در قطعه ی فوق، بسیار مناسب است. درواقع حتماً بایستی که چندین بار این فایل را گوش بدهید تا مطالب داخل فیلم، برای شما جا بیفتد. برای این کار پیشنهاد می‌شود که پنج استراتژی گفته‌شده برای تقویت مکالمه را بخوانید و روی این فایل صوتی پیاده‌سازی نمایید.

دانلود فایل صوتی

فایل پی‌دی‌اف حاوی متن فایل صوتی بالا:

دانلود پی دی اف

امیدوارم که از مطلب فوق لذت برده باشید.