اهمیت و فواید یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. در وب‌سایت زبانشناس نیز در دو نوشته‌ی جداگانه به این موضوع پرداخته شده است. در نوشته‌ی اول به این موضوع پرداختیم که روش غلط و روش صحیح یادگیری از راه فیلم چیست. در نوشته‌ی دوم نیز به‌طورکلی به شما نشان دادیم که چه فیلم‌هایی را انتخاب کنید.

هر یکشنبه کذایی سخنان الهام‌بخش آل‌پاچینو در فیلم هر یکشنبه‌ی کذایی

در این نوشته، به قطعه‌ی اصلی و الهام‌بخش فیلم هر یکشنبه‌ی کذایی (any given Sunday)، که توسط بازیگر مشهور، آل‌پاچینو، گفته‌شده است، می‌پردازیم. در این فیلم، آل‌پاچینو در نقش یک مربی فوتبال آمریکایی بازی می‌کند. تیم وی یک تیم بسیار حرفه‌ای است و آن‌ها دقیقاً چند دقیقه قبل از بازی بسیار مهمی که پیش رو دارند، یک جلسه‌ای با یکدیگر گذاشته‌اند. آل‌پاچینو در تلاش است که شاگردان خود را تهییج کند و به آن‌ها انگیزه بدهد. قبل از این صحنه، در فیلم نشان داده می‌شود که شاگردان تیم آل‌پاچینو، در حال دعوا با یکدیگر بودند و تیم به‌طورکلی از هم پاشیده بود. بنابراین آل‌پاچینو در این صحنه تلاش می‌کند که تیم را دوباره جمع‌وجور کند تا آن‌ها بتوانند با یکدیگر همکاری کنند و در این بازی مهم، پیروز شوند.

صحبت‌های آل‌پاچینو در این قسمت از فیلم بسیار الهام‌بخش و آموزنده است که پیشنهاد می‌کنم در ابتدا آن را یک‌بار به‌صورت یکپارچه، در کلیپ زیر ببینید. سپس کلیپ آموزشی را اجرا نمایید تا تمامی نکات فیلم برای شما شرح داده شود.

پس از دیدن قطعه‌ی فوق که از فیلم اصلی برداشت شده است، توجه شما را به کلیپ آموزشی زیر جلب می‌کنم:

برای اینکه گفتگوهای ردوبدل شده داخل این فیلم را بهتر متوجه شوید، فایل پی‌دی‌اف تمامی مکالمات این فیلم برای شما قرار داده می‌شود. توجه بفرمایید که در ابتدای کار ممکن است که برای یادگیری بهتر به این فایل نیاز داشته باشید و از آن کمک بگیرید. اما سعی کنید رفته‌رفته بتوانید بدون استفاده از این فایل، متوجه تمامی صحبت‌های داخل فیلم بشوید.

دانلود پی دی اف

در ادامه یک فایل صوتی مشاهده می‌فرمایید که شنیدن آن، برای فهمیدن هرچه بهتر عبارات و جملات به‌کاررفته در فیلم، بسیار مناسب است. درواقع حتماً بایستی که چندین بار این فایل را گوش بدهید تا مطالب داخل فیلم، برای شما جا بیفتد. برای این کار پیشنهاد می‌شود که پنج استراتژی گفته‌شده برای تقویت مکالمه را بخوانید و روی این فایل صوتی پیاده‌سازی نمایید.

دانلود فایل صوتی

فایل پی‌دی‌اف حاوی متن فایل صوتی بالا:

دانلود پی دی اف

امیدوارم که از مطلب فوق لذت برده باشید.