اهمیت و فواید یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. در وب‌سایت زبانشناس نیز در دو نوشته‌ی جداگانه به این موضوع پرداخته شده است. در نوشته‌ی اول به این موضوع پرداختیم که روش غلط و روش صحیح یادگیری از راه فیلم چیست. در نوشته‌ی دوم نیز به‌طورکلی به شما نشان دادیم که چه فیلم‌هایی را انتخاب کنید.

ازآنجایی‌که خوانندگان زبانشناس استقبال فراوانی از این موضوع کردند، تصمیم گرفتیم که بخشی آموزشی در این زمینه قرار بدهیم. در ویدئوهایی که در این بخش می‌آید، اغلب یک قطعه از فیلمی برای شما قرار داده می‌شود و استاد زبان به بحث و بررسی آن قطعه می‌پردازد.

وقتی هری سالی را دید وقتی هری سالی را دید

در این نوشته با فیلم “ وقتی هری سالی را دید” در خدمت شما هستیم. این فیلم، داستان مرد و زنی است که در طول زندگی خود برای دفعات زیادی همدیگر را می‌بینند. در ابتدا، واقعاً یکدیگر را دوست ندارند؛ رفته‌رفته به دوستانی برای یکدیگر تبدیل می‌شوند. و درنهایت با یکدیگر ازدواج می‌کنند. قطعه‌ی حاضر از قسمت اول فیلم برداشت شده است، جایی که این دو همدیگر را برای اولین بار می‌بینند. در این صحنه، آن‌ها در حال رانندگی از شیکاگو به سمت نیویورک هستند. این سفر، سفر بسیار طولانی است و تقریباً 18 ساعت طول می‌کشد. آن‌ها همدیگر را نمی‌شناسند و تنها برای کمک به یکدیگر در طول این مسیر دراز، با یکدیگر هم‌سفر شده‌اند. در طول این مسیر آن‌ها صحبت‌های زیادی با یکدیگر می‌کنند که در این قطعه، به بخش ابتدایی صحبت‌های آن‌ها پرداخته می‌شود.

توجه شما را به دیدن این قطعه جلب می‌کنم:

برای اینکه گفتگوهای ردوبدل شده داخل این فیلم را بهتر متوجه شوید، فایل پی‌دی‌اف تمامی مکالمات این فیلم برای شما قرار داده می‌شود. توجه بفرمایید که در ابتدای کار ممکن است که برای یادگیری بهتر به این فایل نیاز داشته باشید و از آن کمک بگیرید. اما سعی کنید رفته‌رفته بتوانید بدون استفاده از این فایل، متوجه تمامی صحبت‌های داخل فیلم بشوید.

دانلود پی دی اف

در ادامه یک فایل صوتی مشاهده می‌فرمایید که شنیدن آن، برای فهمیدن هرچه بهتر عبارات و جملات به‌کاررفته در فیلم، بسیار مناسب است. درواقع حتماً بایستی که چندین بار این فایل را گوش بدهید تا مطالب داخل فیلم، برای شما جا بیفتد. برای این کار پیشنهاد می‌شود که پنج استراتژی گفته‌شده برای تقویت مکالمه را بخوانید و روی این فایل صوتی پیاده‌سازی نمایید.

دانلود فایل صوتی

فایل پی‌دی‌اف حاوی متن فایل صوتی بالا:

دانلود پی دی اف

امیدوارم که از مطلب فوق لذت برده باشید.