معرفی اپلیکیشن انکی برای یادگیری زبان انگلیسی

استفاده از اپلیکیشن تو پروسه‌ی یادگیری زبان جدای از اینکه کارمون رو راحت میکنه، به کارمون سرعت هم میبخشه. پس بریم سراغ یه معرفی یه اپلیکیشن خوب برای حافظه. همه میدونیم که یادگیری زبان نیازمند به خاطر سپردن واژگانه و امروز با این اپلیکیشن راحت میتونیم لغات رو حفظ کنیم.

این اپلیکیشن حتی برای کسایی که میخوان برای کنکور لغت حفظ کنن هم عالیه!

📕 نرم افزار فوق العاده انکی

خب بیاید با هم دیگه یه گپی بزنیم. اگه من بیام بهتون بگم، یه اپلیکیشن وجود داره که ساختارش کاملا علمیه و تحقیقات نشون داده که با استفاده از این روش میتونید تا ده برابر بهتر اطلاعات رو حفظ کنید… واکنشت چیه؟

بارها و بارها دیدم که خیلی از زبان آموزا یکی از بهونه هاشون داشتن حافظه نه چندان قویه… یه جورایی تبدیل به یه لاکچری شده که باهاش پز میدن. آخه من حافظم قویه که داری میگی اینو حفظ کن؟

این اپلیکیشن هیچ آره و اما و اگری برات نذاشته. سنت بالا یا پایینه؟ تو درس خوندن موفق نبودی؟ بی حوصله هستی و هر چی…

این اپلیکیشن در هر صورت بهت کمک میکنه واژگان رو حفظ کنی.

📕 این اپ از سیستم تکرار در فواصل زمانی مختلف استفاده میکنه. یعنی میاد میبینه از این اطلاعاتی که داخلش ثبت کردی، چقدرش برات آسونه، چقدرش سخت؟ سخت ها رو بیشتر و با فاصله روزانه کمتر نشون میده و اونایی هم که آسونه رو دیرتر نشون میده.

خب از چه لحاظ علمیه؟

فرض کن به جای اینکه هر روز یه مطلب رو ببینی و با کمترین تمرکز مرور کنی ( چون معمولا بعد یه مدت مغز میگه اینو که بلدم ولش). فاصله ها زیاد میشه و مغزت یه تلنگر میخوره. باید زور بیشتری بزنی که به خاطر بیاریش.

🦜 این میشه یادگیری نه حفظ طوطی وار.

یادگیری یعنی اجازه بدی اطلاعات تو مغزت با یادآوری های مستمر بشینه و این موضوع کاملا با انکی و سیستم SRS ممکنه.

این موردیه که میتونه به بچه هایی که #کنکور هم دارن کمک بزرگی کنه.

برای شروع من پیشنهادم اینه از هایلایت هدیه من به تو (پیج yokambiz) استفاده کنی. من یه ماهی رو اون فلش کارت وقت گذاشتم و دستی برات درستش کردم. سیصد تا افعال عبارتی مرسوم رو کاملا میتونی رایگان استفاده کنی.

🔥 حافظت قویه یا ضعیف؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *