کره زمین

زبانشناس : بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

ما پی برده‌ایم که چه روشی برای آموزش زبان انگلیسی کاربردی است، و مهم‌تر از آن، چه روشی غیر کاربردی است.

نرم‌افزار اندروید
محصول آموزشی

ویژگی‌های روش آموزشی و نرم‌افزار اندرویدی زبانشناس:

بچه

به طور طبیعی، مانند یک بچه

بچه‌ها خوب می‌دانند که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست. هنگامی‌که یک خانواده به کشوری انگلیسی‌زبان می‌رود، بچه‌ها خیلی زودتر زبان را فرامی‌گیرند. آن‌ها سخن نمی‌گویند مگر پس‌ازآنکه برای زمان زیادی به دیگران گوش‌داده باشند. این روش شگفت‌انگیز است! به‌عنوان یک بزرگ‌سال شما نیز بایستی زبان انگلیسی را به روش طبیعی خود -همانند بچه‌ها- یاد بگیرید.

صوتی-تصویری

روشی دیداری-شنیداری

مطالعه‌ی آزاد کتاب، یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. ولی بهتر از آن، استفاده از کتاب‌های گویای زبان انگلیسی است. زیرا همزمان هم می‌توانید بخوانید و هم بشنوید. این یعنی تقویت دو مهارت بنیادین زبان انگلیسی به‌طور همزمان. این روش بهترین راه ممکن برای آموزش زبان انگلیسی است. نرم‌افزار زبانشناس بر پایه‌ی این روش ساخته شده است.

صوتی-تصویری

یادگیری ناخودآگاه گرامر

شاید باورکردنی نباشد ولی تمرین خودآگاه قواعد گرامری، اگر تأثیر منفی نداشته باشد، تأثیر مثبتی بر مکالمه زبان انگلیسی شما ندارد. بدون‌شک شما هم‌اکنون قواعد گرامری بسیاری بلدید ولی هنوز در یک گفتگوی ساده نمی‌توانید به‌درستی حتی زمان حال ساده را به کار ببرید. روش آموزشی زبانشناس طوری است که دستورات گرامری را حفظ نمی‌کنید. بلکه آن‌ها را ناخودآگاه یاد می‌گیرید.

'تصحیح اشتباه

بدون تصحیح اشتباه

تصحیح اشتباه، تنها در خودآگاه زبان‌آموز تأثیر بجای می‌گذارد درحالی‌که بیشتر مهارت‌های زبانی بایستی در ناخودآگاه زبان‌آموز شکل بگیرد.از سوی دیگر زبان‌آموزی که پیاپی ایرادهایش گوشزد می‌گردد ، به‌سرعت در جایگاه تدافعی قرار می‌گیرید و دستپاچه و عصبی می‌شود . بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی روشی است که اشتباه زبان‌آموز به‌طور ناخودآگاه درست شود.

همه‌جا، همه‌وقت

همه‌جا، همه‌وقت

روش آموزشی زبانشناس طوری است که قابلیت پیاده‌سازی در هر زمان و مکانی را دارد. وقت شما بسیار ارزشمند است. زمان‌های خالی خود، به ویژه زمان‌هایی که در رفت‌و‌آمد هستید را با برنامه‌های ما سازنده‌تر کنید.

میخوای بیشتر با زبانشناس آشنا شی؟ از بین دسته‌های زیر یکیو انتخاب کن:

فیلم:


فیلم

نوشته‌ی شاخص: برنامه‌ی هفتگی آموزش زبان انگلیسی با فیلم

خلاصه‌ی نوشته: زبان انگلیسی با فیلم بسیار جذاب و کاربردی است. در این مقاله یک راهنمای کامل برای دیدن فیلم جهت یادگیری زبان انگلیسی به بهترین روش ممکن ارائه شده است.

لغات:


لغات

نوشته‌ی شاخص: چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

خلاصه‌ی نوشته: بهترین روش برای یادگیری لغات انگلیسی این است که آنها را حفظ نکنید. در این نوشته یاد می‌گیرید که چه روش‌هایی برای یادگیری لغات انگلیسی مناسب است.

روانشناسی آموزش:


ترس

نوشته‌ی شاخص: غلبه بر ترس از مکالمه زبان انگلیسی

خلاصه‌ی نوشته: یادگیری زبان انگلیسی با فیلم بسیار جذاب و کاربردی است. در این مقاله یک راهنمای کامل برای دیدن فیلم جهت یادگیری زبان انگلیسی به بهترین روش ممکن ارائه شده است.

مکالمه:


مکالمه

نوشته‌ی شاخص: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

خلاصه‌ی نوشته:در این نوشته در رابطه با ۵ استراتژی مختلف صحبت شده است که می‌توانید با آن خود را به سطوح نهایی مکالمه زبان انگلیسی برسانید.

کتاب:


کتاب

نوشته‌ی شاخص: بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی

خلاصه‌ی نوشته: پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی خواندن کتاب است. اما بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چه ویژگی هایی دارد؟

شروع یادگیری:


شروع

نوشته‌ی شاخص: برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

خلاصه‌ی نوشته: برای شروع یادگیری زبان انگلیسی چکار کنیم؟ در این مقاله به مشکلاتی که مانع شروع یادگیری زبان انگلیسی می‌شود پرداخته شده و راه حل آن ارائه گشته است.

چه کسانی زبانشناس را انتخاب می کنند؟

اگر مدتهاست به یادگیری زبان انگلیسی می پردازید اما هنوز برای برقراری ارتباط با افراد دیگر مشکل دارید.
اگر احساس می‌کنید که برخلاف مهارت‌های خواندن و نوشتن، مهارت‌های گفتاری و شنیداری شما هنوز در سطح بسیار ضعیفی قرار دارد.
اگر از برقراری ارتباط انگلیسی با دیگران احساس ترس و واهمه می‌کنید.
اگر از روش های خسته کننده‌ای که در کلاس‌های تدریس زبان انگلیسی استفاده می‌شود خسته شده‌اید.

اگر بدنبال روشی جذاب و شاد برای یادگیری زبان انگلیسی هستید.
اگر بدنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر هستید و احتیاج دارید که نمره‌ی خوبی در آزمون تافل یا آیلتس کسب نمایید.
اگر به دنبال راه اندازی کسب و کاری جدید در کشوری دیگر هستید و نیازمند کسب مهارت‌های ارتباطی و رهبری هستید.
اگر می‌خواهید علاوه بر زبان انگلیسی، مهارت‌های کسب و کار و مدیریت خود را نیز ارتقا بخشید.

آیا یکی از شرایط فوق برای شما صدق می‌کند؟

نرم‌افزار زبانشناس می‌تواند که تجربه‌ی جدید و موفقی را در آموزش زبان انگلیسی برای شما رقم بزند. امتحان آن رایگان است.

اطلاعات بیشتر

زبانشناس روی چه مهارت‌هایی تاکید دارد؟

مهارت خواندن:

تمامی درس‌های زبانشناس دارای راهنمای متنی است که از آن میتوان برای ارتقای مهارت‌های خواندن استفاده نمود. همچنین در خلال درسها، کتاب‌های جذاب و آموزنده‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد که علاوه بر ارتقای درک مطلب، نکات آموزنده‌ی زیادی نیز درون خود دارند. خواندن این درس‌ها بهترین روش برای یادگیری لغات انگلیسی است.

نوشته‌ی مرتبط: چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

مهارت مکالمه:

قصه‌های خنده‌دار زبانشناس طوری طراحی شده اند که شما به طور ناخوداگاه مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید. درحالی که از این قصه‌های خنده‌دار لذت می‌برید، کافیست که به سوالات ساده‌ای که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید. در این روش شما فعال و پر انرژی هستید و مانند این است که در یک مکالمه‌ی واقعی قرار دارید.

نوشته‌ی مرتبط: تقویت مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک سایه

مهارت شنیداری:

شنیدن مهمترین و موثرترین موضوع در یادگیری زبان انگلیسی است. تمامی درسها جذاب و پرانرژی هستند. بنابراین شما میتوانید بدون خستگی بارها به آنها گوش داده و در حالی که لذت می برید مهارت های زبان خود را ارتقا بخشید. حتی زمانی که در حال انجام کاری دیگر هستید که نیاز به فکر کردن ندارد (مثل ورزش) می‌توانید با شنیدن مطالب زبان انگلیسی، آن را یاد بگیرید.

نوشته‌ی مرتبط: گوش دادن منفعلانه و نقش آن در یادگیری زبان انگلیسی

مهارت نوشتاری:

اگر می‌خواهید مهارت نوشتاری خود را تقویت کنید زبانشناس برای شما مناسب نیست. زیرا ما تمرکزی بر روی مهارت نوشتاری نداریم. البته در خلال درس‌ها ما به شما می‌گوییم که برای تقویت مهارت نوشتاری چه قدم‌هایی را بایستی بردارید.

نوشته‌های تازه:

۱۰ اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم ها
۱۰ اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم ها

آیا از آن دسته زبان آموزانی هستید که عاشق یادگیری زبان با تماشا فیلم است؟ در مطلب امروز، با اشتباهات رایج در استفاده از فیلم ها آشنا خواهید شد، تا بتوانید حداکثر استفاده از این ابزار قدرتمند را ببرید.

دانلود کتاب 31 گام تا یادگیری بهتر + کتاب صوتی
دانلود کتاب 31 گام تا یادگیری بهتر + کتاب صوتی

کتاب 31 گام برای یادگیری بهتر، کتابی کوتاه ولی مفید از آقای فیلیپ ونگ است. این کتاب توسط کاربران زبانشناس ترجمه شده و به صورت رایگان در اختیار دوست داران یادگیری زبان و هر چیز دیگر قرار گرفته است. برای دانلود می توانید بر روی لینک بالا کلیک کنید تا با استفاده از 31 گام بسیار ساده پتانسیل یادگیری خود را افزایش دهید.

اصطلاحات انگلیسی و افعال عبارتی با موضوع تکنولوژی
اصطلاحات انگلیسی و افعال عبارتی با موضوع تکنولوژی

زندگی مدرن یعنی زندگی در عصری نوین و پر از تکنولوژی، از گوشی ها، کامپیوتر ها گرفته تا اتومبیل ها و... در این موضوع به اصطلاحات مرسوم درباره تکنولوژی خواهیم پرداخت.

آشنایی کامل با مجموعه Effortless English + راهنمای استفاده
آشنایی کامل با مجموعه Effortless English + راهنمای استفاده

یکی از معروف ترین و مفید ترین مجموعه های انگلیسی در جهان بدون شک مجموعه انگلیسی بدون تلاش است.آقای هوگ که معروف به بهترین معلم انگلیسی جهان است به شما در این دوره ها آموزش انگلیسی خواهد داد. شما در این مطلب با تمامی منابع آشنا خواهید شد و اگر سوالی دارید می توانید در این موضوع مطرح کنید.

آشنایی کامل با مجموعه Deep English + راهنمای استفاده
آشنایی کامل با مجموعه Deep English + راهنمای استفاده

مجموعه انگلیسی عمیق یکی از پر طرفدار ترین مجموعه ها در زبانشناس محسوب می شود، در این پست به شکل کامل به بررسی این مجموعه پرداخته شده و راهنمای استفاده از این مجموعه قرار گرفته است. در صورت داشتن سوال می توانید در اینجا سوال خود را مطرح کنید.

217 دیدگاه:

Kamyar

با سلام و احترام
وقت بخیر
در ابتدای آموزش داستانها بصورت دو سربرگ فارسی و انگلیسی به همراه انیمیشن و خواندن داستانها تنظیم شده است. که بسیار خوبه و قابل تقدیره ازاین همه ظرافت در عمل، هرچند که این انتهای راه نخواهد بود برای گروه محترم (با امید به توفیقات روز افزون) ، سوال اینکه آیا همین روند تا انتها ادامه دارد ؟
قبلا از اینکه فقط به سوال پرسیده شده بدون حاشیه و یا بدون سفسطه پاسخ داده میشه بسیار متشکرم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بله ما سعیمون بر اینه که برای پکیج ها رفته رفته ترجمه ی فارسی قرار بدیم. الان دو سه تا پکیج به همراه ترجمه ی فارسی هست. در ضمن خود پکیج ها داستان هاش اضافه میشه و اگر پکیج مناسبی هم دیدیم اضافه میشه.
خلاصه اینکه به طور مرتب تمامی قسمت های نرم افزار رو آپدیت میکنیم. اگر کاربران گرامی نظر خاصی هم دارند اعمال میشه.
ممنون

مصطفی

سلام
من میخوام گوشیمو فرمت کنم ولی نمیخوام مطالب نرم افزار شما پاک بشه آیا روشی برای بک آپ گرفتن هست؟
ممنونم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
لطفا از طریق قسمت ارتباط با ما داخل نرم افزار یک پیغام به ما بدین که به صورت ایمیلی این مورد رو پیگیری کنیم.
ممنون

سمیعی

سلام……

ممنون بابت سایت خوبتون و ارائه راه کارهایی مفید برای یادگیری زبان…….

من چندین سال قبل یعنی دوران دبیرستان در کلاس های زبان شرکت داشتم و چون علاقه زیادی به یادگیری زبان داشتم خیلی زود هم پیشرفت کردم و تقریبا به سطح خوبی رسیدم اما همون موقع هم با حرف زدن مشکل داشتم و اعتماد به نفس مکالمه را نداشتم به خاطر همین تو مکالمه کردن مشکل داشتم.بعداز اون به خاطر دانشگاه و دور شدن از شهر دیگه دنبالش نرفتم وکلا گذاشتمش کنار الان واقعا همه چیز یادم رفته کلمات برام آشنا هستن ولی نمیتونم دقیق متوجه معنیشون بشم….برا کار به شدت نیاز به مکالمه دارم دنبال یه راه مطمئن هستم که زبان دوباره برام یادآوری بشه و توانایی مکالمه ام هم بالا بره در ضمن نیاز به گرفتن مدرک تافل دارم و نمیدونم باید یادگیری رو از کجا شروع کنم…..

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین…

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
با توجه به سابقه ای که دارین فکر میکنم اگه چند ماه خوب وقت بذارین بتونین مکالمه تون رو تا حد زیادی بهبود ببخشین.
شما میتونین با استفاده از اپلیکیشن زبانشناس، پکیج های داستان های واقعی، و انگلیسی قدرت رو مطالعه بفرمایین. پکیج داستان واقعی به همراه ترجمه است. البته ترجمه ها فعلا تو سایت قرار داده شده و داخل اپ وارد نشده (اینجا) تا چند وقت دیگه داخل اپلیکیشن هم قرار میدیم که راحت تر باشین. داشتن ترجمه باعث میشه که اولش با سرعت بیشتری پیش برین.
از طرف دیگه لغات رو با سیستمی که زبانشناس داره به راحتی میتونین یاد بگیرین. یعنی 1- لغاتی که نمیدونین رو هایلایت کنین 2- لغات رو هر شب توی جعبه لایتنر تعاملی مرور بفرمایین.
برای مکالمه هم استراتژی های تقویت مکالمه رو روی این درسها تا جایی که میتونین اعمال بفرمایین. حداقل تا استراتژی تکنیک سایه رو برای هر درس پیش برین.
پکیج داستان واقعی توی هر درس، درسنامه هایی برای گرامر هم داره که خیلی عالی هستن و گرامر رو ناخودآگاه یاد میگیرین. انگلیسی قدرت هم تقریبا به همین شکل هست و برای گرامر یه بخش به اسم داستان کوتاه داره اما روشش یخورده فرق میکنه.
از قسمت آمار برنامه هم روند پیشرفتتون رو ملاحظه بفرمایین و سعی کنین که هر روز یه حداقل زمان بیست و پنج دقیقه انگلیسی کار کنین تا زنجیره ی یادگیریتون نشکنه.
اگه این کارها رو انجام بدین به راحتی میتونین تافل بگیرین.
ممنون

آزاده

با سلام و روز بخير
ممنون از سايتي كه راه اندازي كرديد.
حقيقيتش من چند ساله دنباله يادگيري زبان انگليسي هستم و فكر ميكنم به يك آرزوي دست نيافتني براي من تبديل شده است. من سه ترم كلاس رفتم حدود ده سال پيش و كتابهاي new interchange قرمر و آبي رو خوندم. بعد از اون بخاطر شرايط درسيم نتونستم كلاس برم. دوباره خودم همين كتابهايي كه داشتم رو مي خوندم و گوش مي دادم ولي هيچ پيشرفتي تو مكالمه ام پيدا نمي شد. دو سال پيش بخاطر استخدامم امتحان MSrt دادم كه نمره 63 گرفتم ولي بيشتر نمرم از گرامر و درك مطلب بود.
من الان مشكل listening و speaking دارم البته writing هم خوب نيست ولي مي خوام شنيدن و صحبت كردنم را تقويت كنم. تو خونه ما تلويزيون هميشه رو اخبارهاي انگليسي press tv هست اما من واقعا بيشتر ناراحت ميشم وقتي مي بينم از يك جمله فقط يك يا دو كلمه مي فهمم.
من بخاطر شغلم بايد كنگره هاي بين المللي و فرصت مطالعاتي برم. يادگيري زبان تمام ذهن منو مشغول كرده حتي شبها خواب مي بينم كه دارم انگليسي حرف مي زنم. ولي هر بار كه شروع مي كنم، احساس مي كنم من استعدادشو ندارم منصرف مي شوم. چند وقت پيش رئيس دانشگاه Vermont آمريكا اومده بودند محل كارمون وقتي صحبت مي كرد من از شدت استرس گوشهام داغ ميشد و چيزي نمي شنيدم خودمم چون تلفظهام اشتباهه نزديكش نمي شدم مبادا يه سوال ازم بپرسه.
من پيشرفت كاريم منوط به ارتباط بين الملليمه و نوشتن مقاله است وقتي مقاله اي مي نويسم داورها مي گن حتما بايد يه native زبانش رو اصلاح كنه. چند روز پيش اومدم تو گوگل تا ببينم دي وي دي ها آقاي سعيد شفيعي پناه رو كه تو راديو و تلويزيون تبليغ ميكنن چه جوري ميتونم تهيه كنم كه به طور اتفاقي به سايت شما رسيدم ولي مطالبي كه تو سايت هست خيلي زياده من نمي دونم از كجا و روزي چقدر وقت بذارم. با توجه به اينكه من صبحها ساعت شش و نيم از خونه خارج ميشم و عصر ساعت پنج و نيم ميرسم و از آنجايي كه مادر هم هستم زمانم خيلي محدوده. به نظر شما فقط مطالب سايت شما رو بخونم و گوش بدهم كافيه يا اينكه كتابهاي New interchange هم در كنارش بخونم؟ يك سوالي هم داشتم چطوري متوجه بشم كه پيشرفتم در يادگيري از طريق زبانشناس خوب بوده يا نه؟
با سپاس و به اميد پيشرفت همه زبان آموزان در يادگيري زبان

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ممنون از اینکه وقت گذاشتین و خلاصه ای از قصه ی خودتون رو بیان فرمودین. ابتدا از اینکه مطالب سایت خیلی زیاد هست عذرخواهی میکنم چون بنده سعیم بر این بوده که تا جایی که بتونم اطلاعاتی که به دست آوردم رو با دیگران در میون بگذارم. اما سعی میکنم که در ادامه به طور قدم به قدم شما رو راهنمایی کنم.

1- این ترسی که شما فرمودین از زبان انگلیسی دارین بیشتر از نحوه ی تدریس در مدارس و آموزشگاه ها ایجاد میشه. بهترین راه حل اینه که آموزش از طریق این روش ها رو قطع بفرمایین و به شیوه ی جدیدی یاد بگیرین. بنابراین من خوندن کتابهای آموزشی مثل interchange رو پیشنهاد نمیکنم. از طرفی بنده یک پست مفصل در رابطه با بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی نوشتم و اونجا دقیقا توضیح دادم که چرا کتاب های آموزشی مناسب نیستن و کتاب های داستان مناسب یادگیری زبان هستن.

2- برای اینکه ترستون تا حدودی بریزه حتما نوشته ی دلهره و اضطراب در هنگام مکالمه رو بخونین و ویدئو ها شو ببینین. یک مقداری ترستون بیشتر میریزه و انگیزه ی بیشتری پیدا میکنین.

3- با توجه به شغلتون و اینکه فرمودین مادر هستین، اپلیکیشن زبانشناس یکی از بهترین انتخاب ها هست. چون میتونین در زمانهای مرده از این اپلیکیشن استفاده بفرمایین. مثلا وقتی که در راه رفتن سر کار و در راه برگشت هستین. صبح زود هنگام آماده کردن صبحانه، و خیلی از زمانهای دیگه. این اپلیکیشن بیشتر برپایه ی لیسنینگ هست و تمامی استراتژی هایی که برای بهبود مکالمه توضیح دادیم، در زمان های مرده هم قابل پیاده سازی هست. البته حتما بایستی وقتهایی رو هم به صورت اختصاصی برای یادگیری زبان در نظر بگیرین که تمرکزتون تو این زمانها صد در صد روی زبان باشه.

4- از طرف دیگه باز فرمودین که مشکل اصلی شما مکالمه و لیسنینگ هست که باز این اپلیکیشن به ویژه برای این دو مهارت طراحی شده و درسهایی که وجود داره که در ادامه میگم با چی شروع بفرمایین میتونه این دو مهارت شما رو کاملا بهبود بده. البته همونطور که گفتم از استراتژی های تقویت مکالمه، علی الخصوص تکنیک سایه حتما بهره ببرین که اصولی مکالمتون تقویت بشه.

5- مطالب سایت ما برای یادگیری زبان کافی هست. پیشنهادم اینه که با پکیج داستان های واقعی سطح سه اپلیکیشن زبانشناس شروع بفرمایین. تمامی دروس این پکیج در این لینک ترجمه شده و نحوه ی خوندن اونها هم تو هر درس توضیح داده شده. مثلا برای شروع میتونین داستان زندگی یا مرگ رو ابتدا تو سایت ملاحظه بفرمایین و ببینین که نحوه ی خوندنش چطور هست. بقیه درسها رو مشابه همین پیش برین.

امیدوارم تونسته باشم خوب راهنمایی کرده باشم اما اگه باز در جزئیات سوالی داشتین بفرمایین که بیشتر توضیح بدم.
ممنون

فهیمه

سلام
من 23 سالمه و مهندسه آی تیم
از بچگی کلاس زبان می رفتم و دوره ی یک ساله هم در ابردین (اسکاتلند)زندگی کردم.در اونجا مدرسه ی اروپایی رفتم و بعد از تقریبا دو هفته تقریبا کم کم تونستم ارتباط برقرار کنم . و خداروشکر در درس ها هم مشکل نداشتم .بعد از یک سال که اومدم ایران دوباره کلاس زبان رفتم تا چند سال و الان هم چند ساله که دیگه زبان و ول کردم متاسفانه به دلیل این وقفه ی چند ساله.در لغت بسیار ضعیفم از نظر خودم و آرزومه سلیس انگلیسی صحبت کنم مانند یک نیتیو.اول تصمیم گرفتم برم کلاس ولی احساس کردم نتایجش خیلی خوب نیست و زمانبره.از طرفی زمان کافی نداشتم برای همین در اینترنت برای آموزش مکالمه ی زبان سرچ کردم و به سایت شما برخوردم و نرم افزارو نصب کردم.امیدوارم با استفاده از این اپلیکیشن بتونم انتظاراتمو براورده کنم.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
با توجه به پیشزمینه ای که دارین، حتما با استفاده از این نرم افزار و استراتژی هایی که گفتیم میتونین سریع مکالمه ی خودتون رو بهبود بدین و به سطح خوبی برسونین.
در مورد پگیج ها هم با داستان های واقعی و مگا داستان شروع کنین عالی هستن.
ممنون

نسیم

درود بر شما
خسته نباشید

شما پک های زیادی رو ارائه میدید از داستان و فیلم تا نسخه اندروید زبان شناس و بسیاری ریز لینک. من وقتی به یک سایت برای یادگیری زبان مراجعه میکنیم. اولین چیزی که میخوام بدونم اینه که با توجه به سطحم که مبتدی هستم. باید از کجا شروع کنم!

دلم میخواد به ترتیب، مراحا رو پشت سر بگذارم و در این روند یک نظم داشته باشم. اما شما لینک های پراکنده به آدم ارائه میدید.
برای مثال: من میخوام مکالمه و شنیدار خودم رو قوی کنم. سه راه اصلی پیش رو دارم. 1- داستان واقعی- 2- مگاداستان-3- فیلم. این سه اصل باید از مبتدی تا پیشرفته برای من طبقه بندی شود که من این طبقه بندی را در سایت شما ندیدم یا پیدا نکردم!

شیوه به کارگیری مراحل باید به زبان ساده باشد. مثال: من از مگا داستان اینطور فهمیدم که داستان را در چند سرعت مخالف گوش کنم. ابتدا آن را بفهمم-لغات جدید را یادداشت کنم. داستان را در زمان های مختلف به کار ببرم و به سوالات در خصوص داستان پاسخ دهم و در آخر با دوستانم در خصوص این داستان گپ بزنم.

کاش فیلمی از خود در یه کارگیری این مراحل به اشتراک میگذاشتید یعنی فیلمی که به طور عملی به ما نشان دهد که شما چگونه یک داستان را گوش میدهید و آن را به کار میگیرید حتا میخواهد این فیلم 1 ساعت باشد!

به نظرم این روش فیلم گرفتن از خودتان در حین به کارگیری و یادگیری پکیج و مراحل بسیار کارآمد است.

حال به من بگویید منِ مبتدی از کجا و از کدام پکیج آغاز کنم چرا که میخواهم زبان انگلیسی زبان دوم من شود!

از زحمات شما صمیمانه سپاسگزارم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ببخشید از اینکه مقداری در سایت برنامه ها رو به صورت قدم به قدم ارائه ندادیم چون ما تلاشمون این بوده مطالبی بگیم که برای هر سطحی به درد به خور باشه. اما این موضوع توی نرم افزار زبانشناس تا حدودی رعایت شده و پکیج ها اونجا سطح بندی دارن.
من متوجه نشدم که شما چه مقدار مبتدی هستید. پیشنهادم اینه که توی نرم افزار زبانشناس از پکیج داستان های واقعی شروع کنید و ببینید که آیا مناسب سطحتون هست یا خیر. برای برخی عناوین در این سطح، ترجمه ی فارسی در لینک زیر قرار داده شده که برای یادگیری بهتر میتونید استفاده کنید. البته این ترجمه ها تا چند روز دیگه به نرم افزار هم اضافه می شه:
داستان بلند
برای خوندن درسها هم دو نوشته به شما پیشنهاد میکنم که قدم به قدم توضیح دادیم که چطور درسها رو بخونید و این دو نوشته به همراه فیلم ارائه شده که خواسته ی شما رو براورده میکنه:
1- پنج استراتژی برای تقویت مکالمه ، و 2- تکنیک سایه جهت تقویت لیسنینگ
البته تکنیک سایه بخشی از پنج استراتژی هست که به دلیل اهمیت موضوع با جزئیات بیشتری اونجا توضیح دادیم. درضمن این رو هم بگم که پنج استراتژی حتما لازم نیست که از ابتدا همش روی هر درسی پیاده سازی بشه. بلکه با توجه به سطح فعلیتون سعی کنین تا اونجایی که میتونین جلو برین (تا تکنیک سایه رو احتمالا بتونین و مشکلی نباشه)
لطفا این مراحل رو برای شروع پیاده سازی بفرمایین و اگه سوالی داشتین از بنده بپرسین تا با جزئیات بیشتری توضیح بدم.
ممنون

نسیم

درود

سپاس از توجه و پاسختون

من فوق لیسانس باستان شناسی دارم و در رشته ی خودم پروژه های زیادی رو انجام دادم و تا به امروز با گروهای خارجی لهستانی و آلمانی کار کردم. در بخش مطالعات ایران همیشه در بین گروه های ایرانی قوی بودم اما وقتی باید کاری رو با این گروه های خارجی انجام میدادم جزوه خنگ ترین و ضعیف ترین افراد بودم.

یه مدت رفتم کلاس زبان اما از اونجا که اعتماد به نفسم در زبان پایین هستش اونقدر اضطراب تمام وجودم رو میگرفت که نمیتونستم در کلاس صحبت کنم و این شد که از خجالت و عدم توانایی صحبت از هر چی کلاس زبان فرار کردم و یه جورایی کنج عزلت گزیدم و پروژه های بین المللی هم کار نکردم.

اما این که چی شد دوباره زبان دغدغه ام شد از اینجا شروع شد که دو تا از دوستان من میزبان توریست های خارجی در ایران هستند و هر زمان این افراد به خونشون میان من و چند تا دیگه از دوستان رو هم برای تقویت ارتباط زبانیمون به خونشون دعوت میکنن. از اونجایی که من باستان شناسم با کلی سفر رفته، برای این دوستان خاری خیلی آدم خاص و هیجان انگیزی میام اما وقتی من توانایی ارتباط زبانی باهاشون رو ندارم، تمام این هیجان از طرف هر دومون کاهش پیدا میکنه و در نهایت قطع میشه.

من عاشق سفر کردن و ارتباط با آدم های مختلفم اما این بلد نبودن زبان برام مثل مرگ میمونه و میخوام ازش خلاصی پیدا کنم.

در روز با توجه به شاغل بودنم روزی 2 ساعت رو میتونم به زبان اختصاص بدم.

راستی دیشب هم با دو تا آلمانی آشنا شدم. به جرئت میتونم بگم 80 درصد مکالمه هاشون رو میفهمیدم اما نمیتونستم حرف بزنم :)

من آدم با اراده و با پشتکاریم، راهنماییم کنید تا از این سد بی زبانی یگذرم.

سپاس

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خواهش میکنم.
با توجه به مطالبی که فرمودین، همون پیشنهاداتی که توی پاسخ قبلی به شما دادم براتون مناسب هست. یعنی استفاده از نرم افزار زبانشناس، پکیج داستان واقعی، و اعمال 1- پنج استراتژی برای تقویت مکالمه ، و 2- تکنیک سایه جهت تقویت لیسنینگ
البته با توجه به اینکه فرمودین 80 درصد صحبت های آلمانی ها رو میفهمین یعنی سطحتون تقریبا نزدیک به متوسط هست. بنابراین برای ایجاد انگیزه و غلبه بر این ترستون میتونین از پکیج انگلیسی قدرت هم استفاده بفرمایین.
نوشته های زیادی هم تو سایت در رابطه با ترس نوشتیم که میتونه براتون مفید باه حتما بخونین.
مثلا نوشته ی : چگونه دلهره و اضطراب خود را هنگام مکالمه کاهش دهم ؟
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم.

یاسمن

سلام خوبین، من دانش اموز سال اخرم ینی مرداد باید کنکور فنی بدم دیگه،تازه دیشب اومدم تو سایتتون و عضو خبرنامه ایمیلتون شدم.
من ب زبان خیلی علاقه دارم. خییییلی.
رشتمم نرم افزار هست و برای خودم اینو واجب میدونم ک بتونم زبانو خیلی روان صحبت کنم. مخصوصا اینک اهداف خیلی بزرگی دارم و برای رسیدن ب اونا باید ب کشور های خارجی سفر کنم و دوس ندارم اونجا ی مترجم داشته باشم.
نسبت ب همکلاسیام و هم سنامم ک کلاس نرفتن سطح زبانم بالاس و فک کنم پایه ی گرامرم خوب باشه. البته شاید دور و بریام سطحشون پایینه.
خلاصه اینک من نمیخوام مثل شما روشای زیادی رو امتحان کنم تا یکیش جواب بده چون وقت کمی دارم و دوس دارم ی روشو برم تا تهش و جواب بگیرم حالا مهم نیس چقد طول بکشه زمانش. واس همین سرچ کردم و اومدم تو سایتتون تا ب ی جایی برسم. بعد کنکورم قراره بشینم پای زبانو بترکونمش. امیدوارم شما و سایتتون کمک کنین :-)

سجاد

سلام میخواستم بدونم یادگیری زبان از طریق فیلم به روشی که گفتین هم امکان پذیره یا نه؟ یادگیری فیلم حتی بازم با روشی که گفتین فقط یک روش کمکیه روش اصلی برای یادگیری زبان نیست فقط یه چیزی که من دوستان زیادی دارم که میگن ما فقط با فیلم دیدن انگلیسیمون رو قوی کرودیم و راحت صحبت میکنن

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بله یادگیری از طریق فیلم بایستی به عنوان یک روش کمکی و مفرح در نظر گرفته بشه. چون فیلم هر کاریش هم بکنیم برای تفریح و سرگرمی ساخته شده نه یادگیری زبان. ولی به هر حال با روشی که گفتم میتونه خیلی کمک کننده ی تلفظ و بهبود مکالمه باشه.

نسیم

سلام. وقتی افراد دلسوزی رو میبینم که واقعا دارن به افراد دیگه کمک میکنن خیلی خیلی خوشحال میشم.
من از بچگی به زبان علاقه داشتم ولی از مرحله advance بالاتر که نرفتم هیچ . هر سری که موسسه زبان تازه ای پیدا میکردم از اول میرفتم میخوندم. این اخرین تیره من برای یادگیریه زبانه. خواهرم مدرس زبانه همیشه میگفت کلاسای مختلف و موسسه های مختلف باهم فرقی ندارن،یه جا شهریش 100 تومن یه جا 500 تومنه،هیچکدومشون نمیتونن زبان و بهت تزریق کنن باید خودت بخونی. ولی من هیچ وقت نمیدونستم خودم چه جوری باید بخونم از کجا بخونم . الان واقعا خوشحالم که پیداتون کردم.گریچن رابین میگه وقتی شاگرد حاضر باشه استاد پیداش میشه. مثه این که من شمارو پیدا کردم. من الان توو زندگیم هدفی جز زبان ندارم. هر چقدر تایم و زمان طولانی بخاد من دارم (البته اگه عمری باشه)من فقط دنبال یه برنامه ریزی بودم که کم و بیش میتونم با وبسایت شما برای خودم بریزم. ولی یه مسله ای اونم اینکه درسته که من به روش شما اعتماد کردم و قراره وقت بذارم بابتش ولی شما در انتها نگفتید که چه سطحی رو تضمین میکنید . مثلا من نمیخام فقط وقتی میرم یه کشور دیگه دست و پا شکسته حرف بزنم من دوست دارم مثل مترجمای همزمان باشم مثل فارسی انگلیسی رو حرف بزنم.این کار شدنی هست با برنامه های شما؟؟ نه که بگم توو 3 4 ماه. نه . مثلن توو 2 سال میتونم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از اینکه پیغام دادین و به روشهایی که بنده نوشتم اعتماد دارین. من تحقیقات خیلی زیادی روی این روش ها انجام دادم و اینطور نبوده که از خودم چیز الکی بگم. در واقع این روش ها، از تحقیقات بهترین زبانشناس های دنیا استخراج شدن. برای همین هم هست که اسم این سایت و اپلیکیشن رو زبانشناس گذاشتیم. برای مدت زمان یادگیری زبان تو این پست توضیحات مفصلی دادم اما به طور خلاصه بگم که اگه دو سال به خوبی وقت بذارین و روش های گفته شده در سایت رو با استفاده از اپلیکیشن پیاده سازی کنین به خواستتون میرسین (حتی شاید تو یک سال هم برسین).
پیشنهادم اینه با توجه به سطحتون از هر سه پکیج ‘داستان واقعی’ ‘مگاداستان’ و ‘انگلیسی قدرت’ استفاده کنین.

نسیم

سلام آقای ناصری
ممنون بابت اپلیکیشن خوبتون ولی من باز هم سوال دارم اینکه چجوری بفهمم دارم پیشرفت میکنم. و اینکه گوش کردن واستراتژی 5گانه کافیه؟
چند روزی یادم رفت گوش کنم زنجیرم شکسته شد . نامید شدم. یک دفعه از روی داستانها بیشتر از یک ساعت داشتم روخونی میکردم ولی فرداش دیدم چون دکمه پاز رو میزدم تا صدا نداشته باشه زنجیرم شکسته شده. خیلی اصرار دارم بتونم زودتر یاد بگیرم ولی هنوز نمیتونم .
موقعی که کلاس میرفتم چون سر کلاس مجبور به صحبت بودیم انگار اعتماد بنفس بیشتری بعد هز یک ترم میگرفتم و شروع به صحبت میکردم.
ولی چند روز پیش اومدم با خواهرم صحبت کنم فقط سوالایی که توو داستانها جواب میدادم و تکرار میکردم رو میتونستم بگم. عین یک ضبط صوت دقیقا سوالایی که که مثلا توو داستان مرگ و زندگی میپرسه رو از خواهرم میپرسیدم. :))))) خلاصه اینکه کلی خودم به خودم خندیدم.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام.
در رابطه با دکمه ی پاز درست میفرمایین. باید یجورایی ما بتونیم دقیقتر حساب کنیم که دارین چکار میکنین. ولی هنوز مقدور نیست.
در رابطه با مشکلتون میشه بیشتر به بنده توضیح بدین؟ الان شما چند درس رو خوندین؟ کلا چقد با نرم افزار کار کردین و دایره ی لغاتتون الان چقده؟ دایره ی لغات رو توی قسمت آمار، بخش کلمات میدانم نوشته
درضمن، یکی از راههای تشخیص پیشرفت شما، همین افزایش دایره ی لغات هست. البته ما در آینده پارامترهای بیشتری رو برای این موضوع میذاریم.

سارا

سلام آقای ناصری وقتتون بخیر
قبل از هر چیز تشکر می کنم از سایت عالی و مطالب عالی ای که در سایتتون می گذارید. قطعا خیلی برای این مطالب و نرم افزار زبانشناس زحمت کشیده اید و به رایگان در اختیار علاقمندان قرار میدید.
من به غیر از زبان دبیرستان و زبان تخصصی و عمومی دانشگاه و مقالات تخصصی اصلا زبان نخونده بودم. از یکسال پیش تصمیم گرفتم کلاس زبان برم بعد از تعیین سطح ترم 6 نشستم سطح پری-اینترمدییت. اما بقول شما کلاس زبان خستگی و اتلاف وقت زیادی داره، من به خاطر اینکه گیوآپ نکنم و اعتماد بنفس حرف زدن رو پیدا کنم میرم..نمیشه گفت اصلا پیشرفت نکردم اما پیشرفتم اونقدر چشمگیر نبود بعضی وقتها فکر میکنم که نکنه تا ترم 17 برم و بازهم اسپیکینگم در همین حد بماند….میخوام بدونم برای استفاده از روشی که شما گفتین میشه از همین سطحی که الان هستم شروع کنم؟ یا اینکه لازمه بیس زبان خیلی خوبی داشته باشم؟ (چون بعضی ها میگن که فیلم آخرین مرحله است یعد از اینکه فول شدی وبعد از اخذ نمره آیلتس و تافل) آیا شما وقتی این روش رو شروع کردید توی اسپیکینگ مشکل داشتید؟ و واقعا با این روش تونستید به سطح خوب برسید؟ خواهش میکنم صادقانه بگید.

پیشاپیش ممنونم از وقتی که میگذارید

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظر لطفتون.
سطح زبان شما الان برای شروع یک self study خوب، بسیار مناسبه و کاری هم که ما تو این وبسایت و نرم افزارمون انجام میدیم دقیقا برای یادگیری و تقویت مکالمه هست. من خودم مثل شما مشکل داشتم تو اسپیکینگ ولی با استفاده از این روش ها نه تنها اسپیکینگم قوی شد، بلکه اعتماد به نفسم بسیار بالا رفت. طوری که میبینید این وبسایت رو راه اندازی کردم که به افرادی مثل خودم که تو این زمینه مشکل داشتن، کمک کنم.
صادقانه بخوام بگم خودم به کنار، همسر خودم که زبان رو در حد صفر با اپلیکیشنی که طراحی کردیم شروع کرد، اولش درسهای سطح یک رو به زور متوجه میشد و مجبور بود سوالات زیادی از من بپرسه (تقریبا پنج ماه پیش ترجمه ی فارسی برای دروس سطح یک وجود نداشت). اما الان دروس سطح 3 و 4 یعنی پکیج های ‘داستان های واقعی’، ‘انگلیسی قدرت’، و ‘داستان های کوتاه’ رو به راحتی میخونه، و متوجه میشه و معدود اتفاق میفته که از من سوال کنه که معنی جملات چی میشه.
این موضوع رو میتونین تو نظرات کاربران زبانشناس توی کافه بازار هم ببینین که اکثر قریب به اتفاق، تجربه ی بسیار خوبی رو در یادگیری زبان با استفاده از این اپلیکیشن، و متدهایی که پیشنهاد دادم، رو داشتن.
بنابراین میتونین مطمئن باشین که اگه از این روش ها به درستی استفاده کنین، شما هم حتما موفق میشین. امتحانش هم مجانی هست. کافیه یکی دو هفته واقعا وقت بذارین و از اپلیکیشن استفاده بفرمایین.
باز اگه سوالی در رابطه با نحوه ی استفاده از این اپلیکیشن داشتین، خوشحال میشم بدونم.

سارا

خیلی ممنون از وقتی که میگذارید برای پاسخ و البته از سرعت پاسخگویی تون شگفت زده شدم.

من میخوام شروع کنم خیلی از مطالب سایت رو خوندم از دیروز تا الان همش تو سایت شمام… اما الان یکم گیج شدم که اگه بخوام پله پله پیش یرم دقیقا باید چکار کنم چون مطالب زیاد هستن: اپلیکیشن و داستانهای صوتی، فیلم دیدن به اون روش سایت، مکالمه سریع و تایم 90 ثانیه و… به چه ترتیب باید اینارو انجام بدم؟ همه رو با هم شروع کنم یا مثلا از داستانهای صوتی شروع کنم؟
ممنون میشم در این رابطه راهنماییم کنید.
یه سوال دیگه 12 داستان واقعی که توی اپلیکیشن بصورت رایگان هست چه فرقی با نسخه قابل فروش در سایت داره؟

حسین ناصری
حسین ناصری

خواهش میکنم
برای شروع به نظرم با توجه به توضیحاتی که دادین پکیج داستان واقعی داخل نرم افزرار براتون مناسب باشه. بقیه توضیحات سایت از جمله فیلم و مکالمه سریع و … رو فعلا بیخیال بشین و فقط تکنیک سایه رو روی این داستانها پیاده سازی بفرمایین. رفته رفته خودتون متوجه میشین که چطور بقیه ی روش ها رو هم پیاده سازی بفرمایین.
پکیج 12 داستان واقعی اپلیکیشن هم با نسخه ی فروشی سایت هیچ تفاوتی نداره.

saberi

با سلام و تشکر از تارنمای بسیار خوبی که راه اندازی نموده اید

لطفا در صورت امکان مقاله ای در مورد تفاوت ها و شباهت های لهجه امریکایی و بریتانیایی، قرار دهید.
ایا برای شروع یادگیری با قصد استفاده از زبان انگلیسی در کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی؛ تعیین یک لهجه مشخص از ابتدای یادگیری ضروری است؟
منظور از تلفظ IPA چیست؟ ایا با این تلفظ می شود در هر دو گروه از کشورهای مذکور به راحتی و بدون مشکل لهجه، با آنها صحبت کرد؟
صحبت کردن با لهجه ای غیر از لهجه ی مردم آن منطقه چقدر در انتقال مفاهیم مشکل ایجاد می کند و ایا این تفاوت قابل چشم پوشی است؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
در رابطه با تفاوت ها و شباهت های لهجه ی آمریکایی و بریتایایی مطلب به زبان فارسی و انگلیسی خیلی نوشته شده که بنده دوست ندارم تکرار مکررات بکنم. بنابراین با یه سرچ میتونین مطلب مورد نظرتون رو پیدا کنین.
اما سوال مهمی که پرسیدین در رابطه با تعیین لهجه مقداری توضیح میدم.
به نظر خودم تعیین لهجه آنچنان مطلب مهمی در یادگیری زبان انگلیسی نیست. اولا ما هر کاری بکنیم نمیتونیم دقیق لهجه ی آمریکایی و انگلیسی رو یاد بگیریم. بنابراین وقتی انگلیسی صحبت میکنیم یه ته لهجه ایرانی توش مشاهده میشه (مثال بارزش آقای دکتر ظریف با وجود اینکه کلی آمریکا زندگی کرده و انگلیسیش هم خوب هست، اما لهجش فارسیه!)
ثانیا اگر شما به زبان انگلیسی مسلط بشین، با هر لهجه ای که صحبت کنین، بقیه انگلیسی زبانها شما رو متوجه میشن.
بنابراین به نظرم بیشتر روی تسلط وقت بذارین تا لهجه
برای انتخاب لهجه ببینین کدومش براتون راحت تره، از هر لحاظی - تقلید کردن و درک کردن- همون رو انتخاب بفرمایین و بیشتر با اون کار کنین.

alireza

سلام

با این مورد که ته لهجه داشتن موافق نیستم بنده دوستان زیادی دارم که نزدیک ترینشون در کشور مالزی استاد زبان هستن و کاملا American Accent دارند این به طرف بستگی داره که چقدر علاقه داره و استعداد یادگیری داره مثل اینکه بنده برم شیراز و استعداد یادگیری زبان شیرین شیرازی داشته باشم میشم شیرازی . و برابر مثال شما که گفتین دکتر ظریف محترم بنده هم مثال میزنم ترانه علیدوستی در جشنواره کن لهجه کاملا آمریکایی داشتن.

باسپاس

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بله صد در صد همیشه استثنا وجود داره. و این رو هم بایستی در نظر بگیریم که خود انگلیسی ها و آمریکایی ها هم لهجه های متفاوتی بینشون پیدا میشه. منظور من در کل این بود که به لهجه نباید زیاد گیر داد و بیشتر بایستی روی تسلط تاکید داشت.
ممنونم از نظرتون

سالار

سلام
من حدود 2 هفته است که با زبان شناس آشنا شدم ولی در همین مدت مطالعه من خیلی روشمند تر و بهتر شده تا جایی که به خوبی میتونم این را حس کنم. 2 روز پیش در سفری که به کرمان داشتم برای اولین بار تونستم با چند تا توریست فرانسوی انگلیسی صحبت کنم و این بسیار حس خوشایندی به من داده. میخواستم از شما به خاطر مطالب ارزشمندی که در سایت قرار میدید که به امثال من کمک کنید تشکر ویژه داشته باشم و این تجربه عالی را با شما هم در میان گذاشته باشم.
با سپاس فراوان

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ممنون
خیلی خوشحال شدم که این موضوع رو از شما شنیدم.
امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشین

سما

سلام
ضمن تشکر از مطالب بسیار مفیدتون
سوالی در رابطه با تند خوانی و ادغام و تلفظ کلمات داشتم ،چطورمیتونم متن رو سریع و تند بخونم؟
با سپاس فراوان

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
شما با استفاده از تکنیک سایه میتونین این کار رو انجام بدین.
اگه موبایل اندرویدی دارین، نرم افزار زبانشناس رو نصب بفرمایین و تو پکیج داستان های واقعی، درسنامه ها رو ابتدا با سرعت آهسته بخونین. بعد که خوب سرعت آهسته رو بلد شدین، تکنیک سایه رو روی سرعت نرمال پیاده سازی کنین. و در نهایت برای اینکه خودتون رو به چالش بندازین، این تکنیک رو روی سرعت تند اجرا کنین. رفته رفته میتونین متن رو سریع بخونین و تلفظ صحیحی داشته باشین.

سارا

سلام.
واقعا خوشحالم که با سایت شما اشنا شدم. من از زمان شروع دانشگاه دنبال خوندن زبان بودم ولی انقدر این کارو پراکنده انجام دادم که خودم از دست خودم خسته شدم .الان دارم به فارغ التحصیلی نزدیک میشم و واقعا نیازبه زبان رو همه جوره احساس می کنم.دنبال یه برنامه و زمان بندی مناسب تو نت واسه اموزش زبان بودم که اتفاقی پیداتون کردم .الانم می خوام که اپلیکشنتونو امتحان کنم.امیدوارم که مثل اموزش های سایتتون موثر باشه .بعد از استفاده ازون حتما نظرمو میگم.
خداقوت.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خواهش میکنم
امیدوارم تجربه ی خوبی از استفاده از اپلیکیشن ما داشته باشین
برای شروع پکیج های زیر رو پیشنهاد میکنم:
داستان های واقعی
انگلیسی قدرت
مگا داستان

hamed

لطفا پیغام من رو درباره ‘نورا’ منتشر کنید.
این پیام برای ابراز دلسوزی!یا ترحم! نیست.وقتی میبینم شما با این مشکل نابینایی اینطوری با پشتکار داری یک زبان خارجی یاد میگیری اونوقت من از خودم خجالت میکشم.۳ ماهه تمامه این نرم افزار رو تهیه کردم ولی هنوز ۴ درسش رو بیشتر نخوندم!با همه امکاناتی که برای یادگیری تو زمینه های مختلف فراهمه ولی استفاده ای نکردم.با خوندن پیامهای شما به خودم اومدم.از همین امروز شروع میکنم به طور منظم زبان خواندن و امیدوارم شما هم تو این راه موفق باشی دوست گرامی و پرتلاش.

سمیه

با سلام و خسته نباشید. من میخوام تو آزمون استخدامی شرکت کنم و زبان هم که یکی از مهمترین درسها تو ازمونهاست میشه لطفا بگین کدوم کتاب یا درسها استفاده کنم؟ البته زبانم خیلی خیلی ضعیفه دعاتون میکنم ممنون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
متاسفانه ما در این وبسایت برای کنکوری ها فعلا برنامه ای نداریم و بایستی از وبسایت های معتبر تو این زمینه سوال بفرمایین.

نورا

سلام
من چند روز پیش به طور اتفاقی با سایت شما آشنا شدم و از محتوای این سایت
خوشم اومد.
من نابینا هستم و بیشتر از دو ساله که به طور جدی تلاش می کنم زبان
انگلیسی رو یاد بگیرم. کلاس زبان میرم و کتاب های topnotch می خونم.
به عنوان یک نابینا با محدودیت های زیادی رو به رو هستم.
من میتونم با استفاده از بعضی نرم افزارها با کامپیوتر کار کنم و از
منابع اینترنتی استفاده کنم ولی محتوای بعضی سایت ها خیلی با این نرم
افزارها جور نیست.
مثلا برای دسترسی به بعضی فایل ها در سایت شما دچار مشکل هستم. نمیدونم
امکانش هست که بگید از کجا میشه این فایل ها رو دانلود کرد.
فیلم ها هم فقط به صورت صوتی برای من قابل استفاده هست. بدون دیدن تصویر
و زیرنویس نمیدونم چقدر میتونه به من کمک کنه.
اگر پیشنهاد خاصی دارید که میتونه به من کمک کنه خوشحال میشم.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ممنونم که پیغام دادین
نمیدونم آیا میتونین با اپلیکیشن اندرویدی هم کار کنین یا خیر؟ اگه موبایل اندرویدی دارین میتونین نرم افزار زبانشناس رو دانلود بفرمایین و از پکیجهای خوبی مثل داستان های واقعی، مگا داستان ها، انگلیسی قدرت، و داستان های کوتاه، استفاده کنین.
در غیر این صورت لطفا بفرمایین که کدوم مطالب رو میخواین دانلود کنین از سایت؟
به عنوان مثال تمامی فایل های صوتی داستان ها، با استفاده از افزونه ی flashgot قابل دانلود هست.
فیلم هایی هم که قرار دادیم بیشتر صوتشون مد نظر هست نه تصویر. بنابراین شاید از این بابت زیاد مشکلی نداشته باشین.

نورا

سلام
ممنون از پاسخگویی شما
گوشی اندروید دارم ولی تا حالا نتونستم از نرم افزار زبان شناس استفاده کنم.
فایل های صوتی رو به صورت online میتونم از سایتتون گوش بدم ولی نمی تونم
دانلود کنم.
به فیلم های سایت دسترسی ندارم و فقط قسمتی رو که شما به صورت صوتی
مطالبی رو به صورت سوال و جواب در مورد اون فیلم مطرح می کنید میتونم گوش
بدم.
در هر صورت مطالب سایت شما تا حدی برای من قابل استفادست.
بازم از راهنماییتون ممنونم.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
اگر راهنمايي بفرمايين كه از چه نرم افزارهايي استفاده ميكنين، شايد بتونم سايتم رو بيشتر براي افرادي مثل شما قابل استفاده كنم
ممنون

نورا

نرم افزارهایی که من ازشون استفاده می کنم یه جور صفحه خوان هستن که
مطالب رو برای ما میخونن ولی ولی با صفحات گرافیکی خیلی سازگار نیستن و
تا جایی که من میدونم هرچقدر صفحات اینترنتی کمتر گرافیکی باشن و محیط
ساده تری داشته باشن با این نرم افزارها سازگارترن.
من از یه نرم افزار به اسم jaws برای خونندن متون انگلیسی و نرم اففزاری
به اسم پارس آوا برای خوندن متون فارسی استفاده می کنم.
گوشی های اندرویدی هم قسمتی یه اسم talkback دارن که وقتی فعال باشه
مطالب رو میخونه. البته برای خوندن متون فارسی در گوشی باید از نرم
افزاری به اسم espeak استفاده کنیم.
این نرم افزارها مفید هستن ولی هنوز تا دسترسی کامل به همه ی متون
اینترنت فاصله دارن.

hamed

همچنان جای یک بخش خالیه تو نرم افزار،ارتباط تعاملی بین کاربران
خیلی میتونه تاثیر داشته باشه.ب نامه ای براش ندارید؟

حسین ناصری
حسین ناصری

درست میفرمایین
اما برای اینکار بتدا باید اپلیکیشن iOS رو هم بیرون بدیم که بعد برای این دو تا پلتفرم تعامل بین کاربرها رو برقرار کنیم.

سعید

سلام
امیدوارم حالت خوب باشه اسم من سعید و تو کرج زندگی میکنم خیلی وقته دمبال یاد گیری زبانم راستش خیلی سعی کردم که بتونم کامل زبانو یاد بگیرمو بتونم تافل بگیرم راستش خیلی از نظر اقتصادی قوی نیستم که بتونم برم کلاس زبان علاقه زیادیم دارم برای یاد گیری اما متاسفانه یکم تمبلی هم میکردم
خیلی دوست دارم تا بتونم زبانو کامل یاد بگیرم حلا ازت میخوام که اگه میتونی کمکم کنی
ادمای ضعیفو خدای خیلی دوس داره اگه کمکم کنی قول میدم برات دعا کنم تا همیشه موفق باشی تو هر کاری
میدونم کار خیلی زیادی نیست ولی بدون بیشتر از این واقعاً کاری ازدستم برنمیاد قول میدم اگه یاد بگیرم کامل منم کمک کنم تا همه بتونن یاد بگیرن.
کمکم میکنی؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ببخشید الان سطح شما در چه حدی هست؟
میشه بیشتر توضیح بدین تا راهنمایی دقیقتری بکنم؟
ممنون

سعید

راستش سطحم خیلی بالا نیست
هر کاری کردم نتونستم سطحمو بالا ببرم
تصمیم گرفتم خیلی جدی کار کنم
الان این برنامه شمارو نصب کردم زبان شناسی
واقعاً نمیدونم از کجا شروع کنم

سعید

لطفا اگه میتونید کمکم کنید واقعا ازتون ممنون میشم
میدونم سرتون خیلی شلوغه قبول دارم
ولی باور کنید خیلی این دور اون در زدم اما نتونستم
منتظر جوابتون میموندم

حسین ناصری
حسین ناصری

شما گوشی اندرویدی دارین؟

سعید

اره گوشی اندرید دارم

حسین ناصری
حسین ناصری

خوب پیشنهاد میکنم نرم افزار زبانشناس رو نصب کنین و از پکیج داستان های واقعی شروع کنین. قطعا زبانشتون تقویت میشه :)

سعید

اونو نصب کردم رو گوشی
چشم این کارو انجام میدم
اگه واقعاً بتونه کمکم کنه واقعا دعا میکنم براتون
امیدوارم همیشه تو همه زمینه ها موفق باشید
راستی روزی چقدر بخونم تا بتونم خوب سطحمو بیارم بالا؟

حسین ناصری
حسین ناصری

هر چقدر بیشتر بخونین که طبیعتا بهتره. اما مهم اینه که با روشهای خوبی پیش برین. از اونجایی که درسها همه صوتی هستن، نوشته ی استراتژی های تقویت مکالمه رو پیشنهاد میکنم حتما بخونین و تا جایی که میتونین (حداقل تا تکنیک سایه) روی درسها پیاده سازی کنین.
باز اپلیکیشن رو که نصب کنین مطالب آموزشی بیشتری رو از نحوه ی خوندن درسها به شما میگیم.

سعید

من مراحل هفتگانه رو مطالعه کردم
و از همین الان شروع میکنم به خوندم
بهتون پیام میدم دوباره و میگم که آیا پیشرفت کردم یا نه و اگه مشگلی پیش اومد برآم حتما مزاحمتون میشم
امیدوارم که بتونم یه روز زبانو کامل مثل زبون مادری صحبت کنم
واز شما که کمک کردنین تو این راه واقعا ممنون تا اونجایی که بتونم این نرم افزار رو به همه کسانی که مثل من هستن معرفی میکنم به امید روزی که همه بتونن صبحت کنن انگلیسیو امین
من بازم ازتون تشکر میکنم بابت این که جواب منو دادیید بی نهایت ازتون ممنونم
نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم

فاطمه

سلام

من خیلی دوست دارم زبان انگلیسی رو یاد بگیرم و برای ادامه تحصیل هم به مدرک زبان نیاز دارم . روشهای متفاوتی رو امتحان کردم .چند ترم در کلاس های حضوری شرکت کردم هرچند که در هر ترم نفر اول دوره می شدم ولی چیزی جزحفظ کردن کلمه انجام نمیدادم،خیلی خسته کننده بود و هیچ پیشرفتی نمیکردم. به خاطر تداخل با کلاس های دانشگاه ادامه ندادم.
بعد از چند سال با یک موسسه که به صورت مجازی انگلیسی کار می کرد آشنا شدم (http://engsoha.ir) این موسسه بهتر از کلاس های حضوری بود و باعث شد کمی اعتماد بنفس پیدا کنم و حداقل از یک متن انگلیس نترسم و سعی کنم هرچند که بسیاری از کلمت آن را نمی دانم تلاش کنم مطلب را درک کنم و معنی کلمات را حدس بزنم.
روشهای مختلف دیگری رو هم امتحان کردم مانند استفاده از cdهای آموزشی که در سایت ها و برنامه های تلویزیونی هم آن ها را تبلیغ می کردند ولی چیز جالبی نبود…
بعد از چند سال بازهم با زبان انگلیسی مشکل دارم و امروز نیز دنبال راهی برای یادگیری زبان می گشتم. از طریق سایت سلام زبان به این صفحه هدایت شدم. امیدوارم با استفاده از مطالب سایت شما بتونم زبان انگلیسی را یاد بگیرم.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
من هم امیدوارم که بتونیم به شما کمک کنیم.
مطالب آموزشی خیلی زیادی در رابطه با روشهای یادگیری موثر زبان تو وبسایت نوشتیم. منابع خیلی خوبی هم میتونین برای شروع، تو قسمت داستان ها پیدا کنین.
اما اگه منبع کاملتری میخواین، اپلیکیشن زبانشناس رو دانلود بفرمایین و با پکیج داستان های واقعی شروع کنین.
باز اگه سوالی بود در خدمتیم :)

سمیه

با عرض سلام و خسته نباشید. خیلی ممنون بابت این سایت جذابتون. میخوام واسه آزمون استخدامی شرکت کنم ولی زبانم در حد صفره میشه یه منبع خوب بهم معرفی کنید خیلی از لطفتون ممنون.

سحر

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
من دارم برای تافل آماده میشم
ولی هر چقدر تمرین و تکرار میکنم بعضی از لغات یادم نمیمونن
امیدوارم از سایت مفید شما نتیجه بگیرم
باتشکر

نازنین

سلام
خسته نباشید

خیلی ممنون بابت سایت فوق العادتون

یه سوال داشتم

من آلمان زندگی میکنم و فقط میخوام بخاطر نمراتم توی مدرسه زبانم رو تقویت کنم. الان سطح زبانم B1 هست. ولی توی مدرسه ی که من هستم این سطح متوسطیه و منم میخوام نمره کامل رو تو زبان داشته باشم.

میخواستم بدونم که اگه درسا و تمرینای امتحان تافل و یا آیلتس رو بخونم ( یعنی مثه شخصی که میخواد تافل و یا آیلتس رو امتحان بده آمادگی بگیرم ) خوبه واسم یا باید از روش دیگه ی زبانم رو تقویت کنم. اصلا ابن مناسب من هست؟ با این هدفم که فقط توی مدرسه زبانم رو در سطح عالیی برسونم.

در ضمن من از اپتون و درسای اقای ای جی هم استفاده میکنم.

فقط میخوام سریعتر زبانم رو تقویت کنم و همچنین یه مدرک زبان خوب داشته باشم. مثلا تافل یا آیلتس.

خیلی ممنون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
حتی اگر هم آزمون آیلتس و تافل میخواستین بدین، پیشنهاد نمیکردم که به صورت امتحانی بخونین.
به همین روشی که دارین ادامه بدین. البته پیشنهاد میکنم که علاوه بر درسهای آقای هوگ، پکیج داستان های واقعی رو هم تو برنامتون قرار بدین. تنها کاری که باید بکنین اینه که زمان خوندنتونو افزایش بدین.
باز اگه تو جزئیات نحوه ی خوندن سوالی داشتین بفرمایین که دقیقتر راهنمایی کنم.
درضمن برای گرفتن مدرک، وقتی که با اپلیکیشن ما به حد خوبی رسیدین، اونموقع میتونین یکی دو ماه امتحانی (یعنی با استفاده از منابع تافل یا آیلتس) بخونین تا بتونین نمرتونو افزایش بدین.

نازنین

خیلی ممنون

افسانه

سلام. خیلی ممنونم به خاطر وجود همچین سایت زبانی برای آموزش و کمک به دیگران. راستش من هم هزینه رفتن به کلاس زبان ندارم و هم وقتش یعنی ترجیح میدم خودم تنبلی رو کنار بزارم و زبانم رو به حد قابل قبولی برسونم.
من از شما این خواهش رو دارم که کمک و راهنماییم کنید که برنامه ی فشرده و کارآمدی بریزم تا اینکه بتونم زبان انگلیسی رو طی 6 ماه به خوبی تقویت کنم.
یکی از اهدافم یادگیری زبان انگلیسی هست و با سایت خوب شما و صحبت های شما آشنا شدم و خوشحالم از این موقعیت.
از راهنمایی و کمکتون خیلی خوشحال میشم و ممنون آقای ناصری عزیز.
با تشکر.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
برنامه بستگی به سطح فعلی شما داره. ما تو سایتمون تکنیک های خیلی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی نوشتیم. مثل تکنیک سایه و استراتژی های تقویت مکالمه. خوبی این متد ها اینه که تقریبا برای هر سطحی قابل پیاده سازی هستن. فقط بایستی بتونین منابع مناسب اون سطح رو گیر بیارین که ما این کار رو هم برای شما انجام دادیم.
مثلا منابع داستانی سایت زبانشناس برای سطوح مختلف قرار داده شده که متناسب با سطحتون میتونین استفاده کنین.
اما اگه واقعا یه روش جامع و مناسب رو میخواین پیش ببرین، اگه گوشی اندرویدی دارین پیشنهاد میکنم که حتما از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنین. مخصوصا که شما میخواین به صورت فشرده کار کنین، وجود منابع متنوع و فراوان تو اپلیکیشن زبانشناس باعث میشه که دستتون تو این قضیه باز باشه.
توی اپلیکیشن زبانشناس هم تقریبا میشه گفت نیازی نیست برنامه خاصی برای خودتون طراحی کنین. فقط کافیه وقت بذارین و درسها رو با توضیحاتی که به شما داده میشه بخونین.

کاظمی

سلام .
شما اطلاع دارید کتاب BEST AMERICAN STORIES OF THE COUNTRY
از کدام کتاب فروشی میتوان تهیه کرد ؟
با تشکر

آرشیو نظرات دیگر: