کره زمین

زبانشناس : بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

ما پی برده‌ایم که چه روشی برای آموزش زبان انگلیسی کاربردی است، و مهم‌تر از آن، چه روشی غیر کاربردی است.

نرم‌افزار اندروید
محصول آموزشی

ویژگی‌های روش آموزشی و نرم‌افزار اندرویدی زبانشناس:

بچه

به طور طبیعی، مانند یک بچه

بچه‌ها خوب می‌دانند که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست. هنگامی‌که یک خانواده به کشوری انگلیسی‌زبان می‌رود، بچه‌ها خیلی زودتر زبان را فرامی‌گیرند. آن‌ها سخن نمی‌گویند مگر پس‌ازآنکه برای زمان زیادی به دیگران گوش‌داده باشند. این روش شگفت‌انگیز است! به‌عنوان یک بزرگ‌سال شما نیز بایستی زبان انگلیسی را به روش طبیعی خود -همانند بچه‌ها- یاد بگیرید.

صوتی-تصویری

روشی دیداری-شنیداری

مطالعه‌ی آزاد کتاب، یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. ولی بهتر از آن، استفاده از کتاب‌های گویای زبان انگلیسی است. زیرا همزمان هم می‌توانید بخوانید و هم بشنوید. این یعنی تقویت دو مهارت بنیادین زبان انگلیسی به‌طور همزمان. این روش بهترین راه ممکن برای آموزش زبان انگلیسی است. نرم‌افزار زبانشناس بر پایه‌ی این روش ساخته شده است.

صوتی-تصویری

یادگیری ناخودآگاه گرامر

شاید باورکردنی نباشد ولی تمرین خودآگاه قواعد گرامری، اگر تأثیر منفی نداشته باشد، تأثیر مثبتی بر مکالمه زبان انگلیسی شما ندارد. بدون‌شک شما هم‌اکنون قواعد گرامری بسیاری بلدید ولی هنوز در یک گفتگوی ساده نمی‌توانید به‌درستی حتی زمان حال ساده را به کار ببرید. روش آموزشی زبانشناس طوری است که دستورات گرامری را حفظ نمی‌کنید. بلکه آن‌ها را ناخودآگاه یاد می‌گیرید.

'تصحیح اشتباه

بدون تصحیح اشتباه

تصحیح اشتباه، تنها در خودآگاه زبان‌آموز تأثیر بجای می‌گذارد درحالی‌که بیشتر مهارت‌های زبانی بایستی در ناخودآگاه زبان‌آموز شکل بگیرد.از سوی دیگر زبان‌آموزی که پیاپی ایرادهایش گوشزد می‌گردد ، به‌سرعت در جایگاه تدافعی قرار می‌گیرید و دستپاچه و عصبی می‌شود . بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی روشی است که اشتباه زبان‌آموز به‌طور ناخودآگاه درست شود.

همه‌جا، همه‌وقت

همه‌جا، همه‌وقت

روش آموزشی زبانشناس طوری است که قابلیت پیاده‌سازی در هر زمان و مکانی را دارد. وقت شما بسیار ارزشمند است. زمان‌های خالی خود، به ویژه زمان‌هایی که در رفت‌و‌آمد هستید را با برنامه‌های ما سازنده‌تر کنید.

میخوای بیشتر با زبانشناس آشنا شی؟ از بین دسته‌های زیر یکیو انتخاب کن:

فیلم:


فیلم

نوشته‌ی شاخص: برنامه‌ی هفتگی آموزش زبان انگلیسی با فیلم

خلاصه‌ی نوشته: زبان انگلیسی با فیلم بسیار جذاب و کاربردی است. در این مقاله یک راهنمای کامل برای دیدن فیلم جهت یادگیری زبان انگلیسی به بهترین روش ممکن ارائه شده است.

لغات:


لغات

نوشته‌ی شاخص: چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

خلاصه‌ی نوشته: بهترین روش برای یادگیری لغات انگلیسی این است که آنها را حفظ نکنید. در این نوشته یاد می‌گیرید که چه روش‌هایی برای یادگیری لغات انگلیسی مناسب است.

روانشناسی آموزش:


ترس

نوشته‌ی شاخص: غلبه بر ترس از مکالمه زبان انگلیسی

خلاصه‌ی نوشته: یادگیری زبان انگلیسی با فیلم بسیار جذاب و کاربردی است. در این مقاله یک راهنمای کامل برای دیدن فیلم جهت یادگیری زبان انگلیسی به بهترین روش ممکن ارائه شده است.

مکالمه:


مکالمه

نوشته‌ی شاخص: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

خلاصه‌ی نوشته:در این نوشته در رابطه با ۵ استراتژی مختلف صحبت شده است که می‌توانید با آن خود را به سطوح نهایی مکالمه زبان انگلیسی برسانید.

کتاب:


کتاب

نوشته‌ی شاخص: بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی

خلاصه‌ی نوشته: پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی خواندن کتاب است. اما بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چه ویژگی هایی دارد؟

شروع یادگیری:


شروع

نوشته‌ی شاخص: برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

خلاصه‌ی نوشته: برای شروع یادگیری زبان انگلیسی چکار کنیم؟ در این مقاله به مشکلاتی که مانع شروع یادگیری زبان انگلیسی می‌شود پرداخته شده و راه حل آن ارائه گشته است.

چه کسانی زبانشناس را انتخاب می کنند؟

اگر مدتهاست به یادگیری زبان انگلیسی می پردازید اما هنوز برای برقراری ارتباط با افراد دیگر مشکل دارید.
اگر احساس می‌کنید که برخلاف مهارت‌های خواندن و نوشتن، مهارت‌های گفتاری و شنیداری شما هنوز در سطح بسیار ضعیفی قرار دارد.
اگر از برقراری ارتباط انگلیسی با دیگران احساس ترس و واهمه می‌کنید.
اگر از روش های خسته کننده‌ای که در کلاس‌های تدریس زبان انگلیسی استفاده می‌شود خسته شده‌اید.

اگر بدنبال روشی جذاب و شاد برای یادگیری زبان انگلیسی هستید.
اگر بدنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر هستید و احتیاج دارید که نمره‌ی خوبی در آزمون تافل یا آیلتس کسب نمایید.
اگر به دنبال راه اندازی کسب و کاری جدید در کشوری دیگر هستید و نیازمند کسب مهارت‌های ارتباطی و رهبری هستید.
اگر می‌خواهید علاوه بر زبان انگلیسی، مهارت‌های کسب و کار و مدیریت خود را نیز ارتقا بخشید.

آیا یکی از شرایط فوق برای شما صدق می‌کند؟

نرم‌افزار زبانشناس می‌تواند که تجربه‌ی جدید و موفقی را در آموزش زبان انگلیسی برای شما رقم بزند. امتحان آن رایگان است.

اطلاعات بیشتر

زبانشناس روی چه مهارت‌هایی تاکید دارد؟

مهارت خواندن:

تمامی درس‌های زبانشناس دارای راهنمای متنی است که از آن میتوان برای ارتقای مهارت‌های خواندن استفاده نمود. همچنین در خلال درسها، کتاب‌های جذاب و آموزنده‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد که علاوه بر ارتقای درک مطلب، نکات آموزنده‌ی زیادی نیز درون خود دارند. خواندن این درس‌ها بهترین روش برای یادگیری لغات انگلیسی است.

نوشته‌ی مرتبط: چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

مهارت مکالمه:

قصه‌های خنده‌دار زبانشناس طوری طراحی شده اند که شما به طور ناخوداگاه مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید. درحالی که از این قصه‌های خنده‌دار لذت می‌برید، کافیست که به سوالات ساده‌ای که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید. در این روش شما فعال و پر انرژی هستید و مانند این است که در یک مکالمه‌ی واقعی قرار دارید.

نوشته‌ی مرتبط: تقویت مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک سایه

مهارت شنیداری:

شنیدن مهمترین و موثرترین موضوع در یادگیری زبان انگلیسی است. تمامی درسها جذاب و پرانرژی هستند. بنابراین شما میتوانید بدون خستگی بارها به آنها گوش داده و در حالی که لذت می برید مهارت های زبان خود را ارتقا بخشید. حتی زمانی که در حال انجام کاری دیگر هستید که نیاز به فکر کردن ندارد (مثل ورزش) می‌توانید با شنیدن مطالب زبان انگلیسی، آن را یاد بگیرید.

نوشته‌ی مرتبط: گوش دادن منفعلانه و نقش آن در یادگیری زبان انگلیسی

مهارت نوشتاری:

اگر می‌خواهید مهارت نوشتاری خود را تقویت کنید زبانشناس برای شما مناسب نیست. زیرا ما تمرکزی بر روی مهارت نوشتاری نداریم. البته در خلال درس‌ها ما به شما می‌گوییم که برای تقویت مهارت نوشتاری چه قدم‌هایی را بایستی بردارید.

نوشته‌های تازه:

۱۰ اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم ها
۱۰ اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم ها

آیا از آن دسته زبان آموزانی هستید که عاشق یادگیری زبان با تماشا فیلم است؟ در مطلب امروز، با اشتباهات رایج در استفاده از فیلم ها آشنا خواهید شد، تا بتوانید حداکثر استفاده از این ابزار قدرتمند را ببرید.

دانلود کتاب 31 گام تا یادگیری بهتر + کتاب صوتی
دانلود کتاب 31 گام تا یادگیری بهتر + کتاب صوتی

کتاب 31 گام برای یادگیری بهتر، کتابی کوتاه ولی مفید از آقای فیلیپ ونگ است. این کتاب توسط کاربران زبانشناس ترجمه شده و به صورت رایگان در اختیار دوست داران یادگیری زبان و هر چیز دیگر قرار گرفته است. برای دانلود می توانید بر روی لینک بالا کلیک کنید تا با استفاده از 31 گام بسیار ساده پتانسیل یادگیری خود را افزایش دهید.

اصطلاحات انگلیسی و افعال عبارتی با موضوع تکنولوژی
اصطلاحات انگلیسی و افعال عبارتی با موضوع تکنولوژی

زندگی مدرن یعنی زندگی در عصری نوین و پر از تکنولوژی، از گوشی ها، کامپیوتر ها گرفته تا اتومبیل ها و... در این موضوع به اصطلاحات مرسوم درباره تکنولوژی خواهیم پرداخت.

آشنایی کامل با مجموعه Effortless English + راهنمای استفاده
آشنایی کامل با مجموعه Effortless English + راهنمای استفاده

یکی از معروف ترین و مفید ترین مجموعه های انگلیسی در جهان بدون شک مجموعه انگلیسی بدون تلاش است.آقای هوگ که معروف به بهترین معلم انگلیسی جهان است به شما در این دوره ها آموزش انگلیسی خواهد داد. شما در این مطلب با تمامی منابع آشنا خواهید شد و اگر سوالی دارید می توانید در این موضوع مطرح کنید.

آشنایی کامل با مجموعه Deep English + راهنمای استفاده
آشنایی کامل با مجموعه Deep English + راهنمای استفاده

مجموعه انگلیسی عمیق یکی از پر طرفدار ترین مجموعه ها در زبانشناس محسوب می شود، در این پست به شکل کامل به بررسی این مجموعه پرداخته شده و راهنمای استفاده از این مجموعه قرار گرفته است. در صورت داشتن سوال می توانید در اینجا سوال خود را مطرح کنید.

217 دیدگاه:

شهاب

سلام

من سالیان درازی دنبال یاد گیری زبان بودم با خوندن کتاب و کلاس رفتن و … و نرم افزار حفظ لغت هم کار می کردم

سرتو درد نیارم نتیجه اش این شد که کلی در جا زدم و حتی پس رفت کردم

تو این مدت هر کی منو میدید می گفت خسته نشدی و از این حرفا ولی خوب چون هدف داشتم ولش نکردم البته خیلی از روش ها رو امتحان کردم و نا امید شدم ، بگذریم

من صادقانه هدفم رو بهت می گم و ازت می خوام صادقانه نظرتو بگی و اگه تونستی بهم کمک کنی چون هرکی فهمید هدف من چیه کلی تیغ زد منو!

الان دانشجوی کارشناسی مکانیک ام و میخوام برای دکترا برم MIT یا Stanford یا Berkeley

خوب همون جور که شما هم میدونی اینا دانشگاه های اول تا سوم توی رنکینگ مهندسی اند

باید من سه تا چیز خیلی خوب داشته باشم از لحاظ زبان (از بقیه جهت ها بماند…) تا بتونم پذیرش با فول فاند بگیرم:

1) تافل ibt حداقل 115

2) ازمون GRE جنرال حداقل 335 (از 340 نمره است)

3) توانایی صحبت کردن در حد افراد بومی چون باید در حین تحصیل به افراد سال ها و مقاطع پایین تر به عنوان حل تمرین درس بدم

خوب شاید شما با خوندن این مطالب بگی این طرف توقعش خیلی زیاده ولی باور کن این جوری نیست توی این سطح آموزشی، خیلی از افراد مخصوصا هندی ها نمره ی کامل این آزمون ها رو میارند

فقط همینو از خودم بگم که ادم تنبلی نیستم تا اینجا که ترم 6 ام معدلم17.36 و یه مقاله ی بین المللی تو زمینه ی سیالات دارم.

اگه بهم لطف کنی و فقط راهشو بهم نشون بدی تا جایی که جون دارم دنبالش می دوم

در نهایت من فصد دارم تو یکی از همین دانشگاه ها استاد بشم و تواناییش رو هم تو خودم می بینم و همین طوری حرف الکی نمی زنم در ضمن در حد توانایی هام از خودم انتظار دارم

یه چیزی توی سایتت خوندم و واقعا خوشم اومد این بود که کتاب دانشگاهی رو به زبون اصل بخونید هر چند می دونم پوستم کنده می شه ولی میگم ارزش داره

در اخر ببخشید که زیاد شد و منتظر راهنماییت هستم

با تشکر

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ابتدا بتون تبریک میگم همرشته ای هستیم و معدل بالایی دارین و مقاله هم در همین اوایل دادین. البته من اصلا آدمی نبودم که معدل خودمو بکشم بالا معدلم افتضاااااحح بود :)). ولی منم مثل شما عاشق مقاله بودم و توی دوران کارشناسی نزدیک ده مقاله ی ISI دادم که میتونین جزئیاتشو از پروفایل گوگل اسکولارزم ببینین. البته هنوز برای ارشد و دکتری تصمیمی نگرفتم.
بگذریم …
در رابطه با مشکلاتتون … بنده هیچ تجربه ای از GRE ندارم چون اصلا از امتحانش هم خوشم نمیومد و کلا قصد نداشتم برم آمریکا بنابراین سمتش نرفتم. این رو به خودتون میسپارم که از آدمای متخصص بپرسین.
اما مشکل اول و سومتون که با تقریب بسیار زیادی شبیه هم هستن (کسی که تافل بالای 120 میگیره یعنی تقریبا شبیه native ها هست) اپلیکیشنی که ما درست کردیم میتونه بخش اعظمی از مشکلاتتون رو حل کنه و دارای منابع خیلی خوبی هم هست. تکنیک هایی که ما توضیح میدیم و در برخی منابع اپلیکیشن وجود داره باعث میشه که به صورت طبیعی و ناخودآگاه زبان رو یاد بگیرین. به عنوان مثال پیشنهاد میدم که نوشته ی استراتژی های تقویت مکالمه رو مطالعه بفرمایین.
از اونجایی که وقتی اپلیکیشن رو نصب کنین، راهنمایی های لازم در رابطه با چیزهای مختلف براتون ارسال میشه، اینجا دیگه نمیخوام تکرار مکررات کنم. اما در رابطه با نحوه ی خوندن پکیج ها پیشنهادی به شما میدم. البته نمیدونم چقدر فرصت دارین ولی خوب فرض کردم که حداقل یک سال زمان دارین
شش ماه اول : پکیج داستان های واقعی و انگلیسی قدرت
شش ماه دوم : پکیج مگا داستان، داستان کوتاه، و انگلیسی مهارت
این پکیج ها رو با استفاده از تکنیک هایی که براتون میفرستیم (که اکثرا تو سایت هم هستن) مطالعه بکنین، امیدوار هستم که مشکلتون حل بشه
باز اگه توی جزئیات سوالی داشتین در خدمتیم.

شهاب

سلام

خوش حال هستم که با ادم موفقی اشنا شدم هر چند زمینه ی تحقیقاتی شما بایومدیکال هست ولی زمینه ی تحقیقاتی من سیالات و انتقال حرارت هست بگذریم…

در مورد وقت من 4 سال دیگه وقت دارم و با توجه به این وقتم میخوام یه کاری انجام بدم همون طوری که می دونید دکتری توی اون دانشگاه ها کار حضرت فیل هستش و دیگه عملا وقتی برا تقویت زبان نمی مونه

تصور کنید که توی کلاس حل تمرین سیالات 2 دارید تمرین حل می کنید و 130 نفر نشستند اون وقت درک میکنید تو چه مخمصه ای افتادم

با این وقت و وضعیت چه کار کنم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ببخشید من دقیقا متوجه نشدم از الان برای رفتن به آمریکا چهارسال وقت دارین؟ یعنی چهار سال دیگه میخواین برین؟
خوب این زمان بسیار عالی هست. هرچقدر هم وقتتون تنگ باشه اما زمان زیادی دارین. شما میتونین با درسهای صوتی اپلیکیشن ما زمانهای مرده تونو با حداکثر توان زنده کنین. صبح زود وقتی دارین میرین دانشگاه، زمانهای بیکاری تو دانشگاه ، در راه برگشت، وقتی در کل تو ماشین هستین و … کلی زمان های مرده ی دیگه
البته پیشنهاد اکید میکنم که حتما زمان اختصاصی برای زبان بذارین و فقط به زمان مرده اکتفا نکنین. مثلا صبح های زود روزی نیم ساعت و شب قبل خواب هم روزی نیم ساعت.
طی چهار سال به قولی مومنتوم زیادی ایجاد میشه و پیشرفت زیادی داشتین.

گمنام

درود برشما
تشکر بابت سایت خوبتان
شرح کاملی از وضعیت زبان رو خدممتون عرض میکنم:
من از دوره راهنمایی با کانون زبان ایران همراه بودم و تا حد advance بالا رفتم و زبانم در دوران مدرسه در حد عالی بود.
زبان را خیلی دوست دارم و علاقه دارم که بتونم native صحبت کنم، listening را تا حد شاید 40تا 60درصد مسلط باشم و خصوصا اگر خیلی سریع صحبت نکنند. speaking هم اون طور که باید خوب نیست یعنی اون طور که میخوام نیست اما تلفظ و لهجه خوبی دارم، البته اون طوری هست که تو مصاحبه دکتری تونستم نظر یک استاد از خارج اومده سختگیر رو جلب کنم ولی روان نیستم. reading هم بد نیستم اون طوری که بتونم مقالات علمی و اخبار یاهو رو تا حد 70درصد بفهمم هست(ولی فکر کنم دایره لغاتم را باید بالاتر ببرم که البته یک کتابی هست به نام کتاب زبان عمومی دکتر نیک پور که 504 و 600 و لغات ضروری و چند تا کتاب دیگه رو به طور کامل و برخی رو تا درصد بالایی پوشش میده که به نظرم اگر صلاح دونستید خوبه تو سایتتون معرفی کنید، تا فصل8 اون رو خوندم که خوب بوده. هرجا هم کلمه ببینم سعی میکنم یاد بگیرم )writing هم خوبه یعنی گرامرم کلا خوبه (البته نه با کتابای آموزشی صرف ؛ البته بی انصافیه بگم کتابای آموزشی کمکی نکرده باشه، برا استارت خیلی عالی بود اما با فرمول های ارائه شده در اونها صحبت نمیکنم و نمینویسم بلکه بیشتر مثل زبان مادری تو ناخودآگاهم شکل گرفته)، یه مقاله تخصصی هم به زبان اصلی نوشتم.
الان هدف مهم من از همراهی با سایت شما و کلا تمرین زبان:

1.علاقه کلی به زبان دارم و دوست دارم با ای زبان از خبرها و فرهنگ مردم کشورهای دیگه آگاه بشم؛همون کاری که تا حدی انجام داده ام اما هدف مهمترم اینه که اگر به یک کشور خارجی سفر کردم مثلا برای دوره مطالعاتی یا برای پست داک، بتونم ارتباط بگیرم و یه کم روانتر از حالا صحبت کنم، مشکل من اینه که کلمه ها خوب به یاد نمیاد(البته این مشکل در فارسی هم تا حدی برای من هست ولی نه تا این حد)

2.بتونم سریعتر از اون چیزی که الان میتونم، متون مقالات تخصصی ام رو درک کنم(reading)؛ بتونم کنفرانسهای خارجی رو بهتر بفهمم(listening) و خودم تو کنفرانسهای خارجی شرکت بکنم(speaking)، و بعدها رو reading کار میکنم.

3.اولویتم speaking و listening هست و خصوصا بیشتر از فهم صحبیتهای غیررسمی، صحبتهای رسمی (فعلا) مد نظرم هست.چون بیشتر تو مکانهای آکادمیک هستم اما دوست دارم بتونم فیلم خارجی هم ببینم و بفهمم؛
مدرک زبان وزارت علوم یا همون msrt هم دارم با نمره 70، گرامرم در حد خوبی هست ، البته شبکه press tv هم گوش میکنم و با این کار تو لیسینینگ خیلی پیشرفت داشتم.
امیدوارم زیاده گویی نکرده باشم، خواستم شرح کاملی از وضعیت زبانم در اختیارتون قرار بدم.
با تشکر از اهدای وقتتون و سایت خوبتون
موید باشید

فاطمه

سلام،خویین؟ طاعات قبول.من فاطمه هستم.ترم اخر ارشد ام بی ای.
من میخام زبان خودم یاذ بگیرم وپیشرفت کنم. بذارید روند سالهای یادگیری رو براتون بگم
من دوره دبیرستان چند ترم کلاس رفتم هدوی قرمز رو تموم کردم نشد دیگه برم. بعد دانشگاه اینا وقت نکردم. تو این مدت هم زبان نصرت خوندم اما به آخر نرسوندم. چندین بار شروع کردم برای یادگیری مجدد ولی هر بار ندانستم چطور تنهایی ادامه بدم. کنکور ارشد لغات 504 و اسنشیال روبا لاینتر حفظ کردم. گرامر تافل خوندم اما باز ادامه ندادم …کتابای زیادی دارم که برای شروع گیج کننده بود طوری که ادم قیدشو میزنه…
تا اینکه دنبال این بودم چه کنم زبان شناس رو دانلود کردم چند تا گام هم برای یادگیریم برنامه ریزی کردم
من لییینینگم ضعیفه، درک مطلبم…..ابتدا تصمیم گرفتم دی وی دی English today رو که دارم بخونم دوره یادگیری زبان که از سایت مرجع آموزش زبان خریدم بعد محمدرضا شعبانعلی لغاتی که ضروری برای زبان هست رو گذاشته بود اونارو هم پرینت کردم بخونم همزمان پادکست های englishpod رو همزمان بخونم به روش تکنیک سایه
دوره های tactics for listening. رو هم میخام گوش بدم سطح متوسط به بعد رو
محمدرضا شعبانعلی گفته نوشتن یک پاراگراف خاطرات روزانه لاتین موثره
تونستم اینم انجام میدم….
من دوره کتاب گویا رو اضافه کردم به زبانشناس…متن هاش طولانیه من خیلی کند متوجه میشم نحوه استفاده شو متوجه نشدم…یعنی این متن رو چندین بار مثل تکنیک سایه گوش میدیم و دراخر بازگو میکنیم؟ وقت گیر نمیشه آخه خیلی متنها زیادن
میشه راهنماییم کنید. من همزمان باید برا پایان نامم وقت بذارم
از اینکه دنبال میکنین ماهارو مایه افتخار است
پاینده باشید

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
طاعات و عبادات شما هم قبول باشه و امیدوارم همیشه پاینده باشین.
یکی از مشکلات زبان آموز ها که ظاهرا شما رو هم گرفتار کرده کثرت منابع (در مقابل کمبود منابع) هست. کثرت منابع، مخصوصا اگه برنامه ریزی خاصی پشتش نباشه، معکوس عمل میکنه و یادگیری شما رو کند میکنه. دقیقا مثل کشور خودمون میمونه که غرق در منابع هستیم ولی برنامه نداریم که چطور ازش استفاده کنیم که واقعا تاسف برانگیز هست.
دقیق نمیدونم کی کنکور کارشناسی دادین ولی حوالی سالهای 85 86 باید باشه که من هم همونموقع کنکور دادم. اونموقع انتشارات گاج تازه اومده بود اما شعار خیلی قشنگی داشت ‘به جای آنکه چندین کتاب بخوانید، کتابهای گاج را چندین بار بخوانید’. شعار واقعا پر مغزی هست. در زبان انگلیسی هم همینه. به جای اینکه بین منابع بسیار زیاد سرگردون بشین، پیشنهاد اکید من اینه منابعتون رو به طور مختصر و مفیدی به دو الی نهایتا سه منبع کاهش بدین که بتونین بازدهی مناسبی داشته باشین.
به عنوان مثال اکثر کتابهای لغتی که فرمودین مثل 504 و اسنشیال و لیست لغاتی که جناب دکتر شعبانعلی فرمودن خوندنشون عملکرد بسیار پایینی داره که دلایلش رو اینجا توضیح دادم. اما تکنیک نوشتن یک پاراگراف خاطره در روز عالی هست.
در رابطه با نرم افزار زبانشناس فرمودین که کتاب گویا رو دانلود فرمودین. بنده پیشنهادم اینه به جای این پکیج، پکیج داستان های واقعی رو مطالعه بفرمایین و استراتژی های تقویت مکالمه رو روی این پکیج اعمال کنین (لینک زیر).
مکالمه
این پکیج و استراتژی هایی که توی نوشته ی فوق به اون اشاره کردم مشکل درک مطلب، لیسنینگ و اسپیکینگتونو برطرف میکنه.
امیدوارم که پاسخم قانع کننده بوده باشه.
اگر باز سوالی دارین در خدمتیم.

سعید

سلام اقای ناصری.اسم من سعید شغلم نصب کابینته و تو شرکت کار میکنم خیلی وقته دنبال راهیم که زبان یاد بگیرم ولی متاسفانه به خاطر کارم وقت نمیکنم امروز یکی از دوستام سایت زبان شناسانو معرفی کرد و گفت یه سری بزن و وارد سایت شدم و اپلیکیشنو دانلود کردم ولی مشکل من از پایست من در حد الفبای زبان بلدم معنی لغت نمیدونم تلفظ نمیدونم تو نوشتنش غلط املایی دارم و خیلی دوست دارم که یاد بگیرم
من وارد برنامه شدم و یه داستان انتخاب کردم تو هموت سطر اولش من هیچکدوم از معنی های کلمه هارو نمیدونستم
لطفا کمکم کنید راهنمایی کنید اگه باید کلاس برم اگه هر راهی میدونید بگید انجام میدم
اگه خودتون هم اموزشگاه دارید بگید من حتما میام
ممنون

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
متاسفانه برنامه ی ما فعلا به درد افراد خیلی مبتدی (در حد حروف انگلیسی) نمیخوره. و برای برنامه ی ما لازم هست که فرد تا حدی بتونه گلیم خودشو از آب در بیاره.
پیشنهادم به شما اینه که کلاس برین و در کنار کلاس، رفته رفته از برنامه ی ما هم استفاده بفرمایین.

مهدی

سلام و خدا قوت(به جمله خسته نباشید اصلا اعتقاد ندارم!)

بنده مهدی هستم دانشجوی ارشد دانشگاه امیر کبیر . از ابتدایی که وارد دانشگاه شدم همواره یکی از دغدغه های اصلی و یکی از چالش های اصلی ذهنی من یادگیری زبان بوده و هست!
از همون زبان تصمیم گرفتم تا زبانمو تا جای ممکن تقویت کنم خلاصه از این و اون پرس و جو کردم و یه موسسه دهن پر کن بمن معرفی کردن و گفتن کارش بیسته.خلاصه با صرف مبالغ گزاف رفتیم نشستیم تو اموزشگاهه و یه چار پنج ترمی بدین منوال عمرمونو هدر دادیم چون بعد پنج ترم فهمیدم که استاد مدرس اصلا براش اهمیتی نداره که یاد گرفتی نگرفتی بلد شدی نشدی خلاصه سرتونو درد نیارم که موسسه زبان اموزیه کذایی دانشگاه آزادی بود برا خودشاااااا فقط پول براش مهم بود از اونجا در اومدم رفتم تو دپارتمان زبان دانشگاه و چون از شش صبح تا هشت عصر تو دانشگاه مشغول بودمو از ساعت هشت شب تا ده شب بمدت سه روز در هفته کلاسه زبانه بود بشدت خسته و اش و لاش میشدم دو سه ترمیم اونجا به اتلاف عمر پرداختم اما باز نسبت به اون آموزشگاه کذایی خیلی بهتر بود اما من نتیجه مطلوبو نگرفتم تا ارشد آزمون دادیم و اومدم تهران و الان بشدت احساس نیاز به یادگیری زبان دارم.من تو ریدینگ و خوندن مقالات تخصصی رشته ام هیچ مشکلی ندارم ولی اسپیکینگ و لیسنینگ مشکل دارم آگه بتونید کمکم کنید هم خیر دنیوی نصیبتون شده هم ثواب اخروی!
ببخشید از این که سرتونو درد آوردم و بدون تکلف و خودمونی صحبت کردم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
زنده باشی دوست گرامی
خیلی ممنونم که داستانت رو برای بنده تعریف کردی
و ببخشید یخورده دیر جوابتون رو دادم
دقیقا داشتم نوشته ای مینوشتم که پاسخ سوال شما رو بده یعنی حل مشکل اسپیکینگ و لیسنینگ
لطفا نوشته ی زیر رو بخونین و نظرتون رو به بنده بگین
ممنون
مکالمه

صفر

سلام.من ليسانس برقم.30سالمه.چند بار كلاس زبان رفتم ولي بعد از يه ترم ولش كرد م.وتنها مشكلم واسه كار بهتر پيدا كردن زبانه.وباز ميخوام برم كلاس زبان ولي ميترسم كه باز ولش كنم.لطفا كمكم كنيد.

مینا

سلام
خسته نباشید
من یه دانش اموزی سال دوم انسانی هستم
تابستون امسال تصمیم گرفتم که زبانمو تقویت کنم و توی اینترنت شروع به گشتن روش خوندن مناسبی میگشتم که سر از سایت شما دراوردم واقعا واقعا باید بگم سایت بی نظیری دارید من با خوندن مطالب وبسایت شما به خوندن هرچه بیشتر زبان علاقه مند شدم و صرفا به عنوان یه درس دیگه نگاش نمیکنم
تشکر میکنم از شما بابت زحمتاتون و اینکه تجربیاتتون در اختیار اشخاصی مثل من میذارید

لیدا

با سلام و خدا قوت به شما هم وطن عزیز که در راه رسیدن به هدفتان این همه تلاش می کنید.
من لیدا هستم که چند سال است در کیش زندگی می کنم و همینجا مشغول به کار هم هستم. با توجه به مشغله کاری و زندگی، فرصت بسیار کمی برای مطالعه زبان انگلیسی داشته ام. مشکل وقت و زمان از یک طرف و مشکل نوع یادگیری هم از طرف دیگر همیشه آزارم می دهد که چرا من که آموختن زبان انگلیسی را انقدر دوست دارم ولی امکان یادگیری ندارم.
بعضی وقتها واقعا نا امید می شوم که چرا مطالعه می کنم ولی به زودی همه واژه ها ، اصطلاحات و کلمات را فراموش می کنم. دیگر به این باور رسیده ام که شاید سنم برای یادگیری زیاد باشد. چون 38 سال دارم و احساس کردم که یادگیری برایم عملا تبدیل به رویا شده و از طرفی به این تصور رسیده ام که زبان آموزیم صفر است.
وقتی خودم را با خواهر کوچکم که listening و speaking او ظرف مدت 5 ترم به حد عالی رسیده بود به اوج نا امیدی می رسم. دغدغه یادگیری زبان برای من و همسرم مشترک است. وقتی با سایت شما آشنا شدم با خودم فکر کردم یعنی ممکن است که ما هم روزی بتوانیم به سهولت زبان انگلیسی صحبت کنیم و به راحتی فیلمهای زبان اصلی را ببینیم و متوجه شویم. به راستی امکان دارد؟ سعیم را می کنم تا ببینم چه می شود.
متشکرم که وقت گذاشتید و متنم را مطالعه کردید.

حسین ناصری
حسین ناصری

درود بر شما هموطن گرامی
خدمت شما عرض کنم که هر دو دغدغه ای که شما نسبت به یادگیری زبان دارین (سن بالا و عدم استعداد در یادگیری زبان) دیدگاه درستی نسبت به خودتون نیست و صرفا به خاطر تجربه ی غیر موفقی که در یادگیری زبان داشتین در شما ایجاد شده. بنده معتقد هستم که ذهن انسان توانایی رسیدن به خیلی چیزهایی رو داره که اصلا فکرش رو نمیکنه. علی الخصوص ذهن انسان طوری طراحی شده که زبان های مختلف رو مثل زبان مادری، به نحو احسن یاد بگیره.
در ضمن شما اصلا سنی ندارین که بخواین نگران این موضوع باشین.
من عقیده ام بر اینه که اگه انسان راهی رو طی بکنه و به موفقیت نرسه، راه رو باید عوض بکنه نه اینکه صورت مساله رو پاک بکنه و از قید هدفش بگذره. بنابراین شما با توجه به علاقه ی وافری که نسبت به زبان دارین، بایستی دنبال روشی باشین که برای شما و شرایطتون مناسب باشه.
حال روشی که ما در نرم افزار زبانشناس استفاده کردیم چند ویژگی داره که برای شما خیلی میتونه مناسب باشه.

1- استفاده از داستان های جذاب: خوندن داستان باعث میشه که شما غرق در داستان بشین و اصلا یادتون بره که در حال یادگیری زبان هستین.

2- تکنیک های خودخوان: همه ی تکنیک هایی که ما توضیح دادیم، اعم از تکنیک سایه و استراتژی های تقویت مکالمه، به صورت خودخوان میتونه پیاده سازی بشه. البته اگه شما با همسرتون بخواین این کار رو انجام بدین، بنده برنامه ی خیلی خوبی برای خوندن دو نفره دارم که خیلی میتونه کمکتون بکنه. بنابراین در صورت تمایل به بنده بگین که بیشتر در این باره توضیح بدم.

3- استفاده از زمانهای مرده: با توجه به اینکه شما شاغل هستین و زمان کمتری دارین، با این روش میتونین بخش اعظمی از زمانهای مرده تونو زنده کنین. زمانهای مرده مثلا وقتی در حال رفتن یا برگشتن از سر کار هستین، در حال پیاده روی، ورزش صبحگاهی، درست کردن غذا و …. بنابراین علاوه بر اینکه یک زمان اختصاصی برای یادگیری زبان در نظر میگیرین (نیم ساعت صبح زود، و نیم ساعت آخر شب قبل خواب عالیه) از این زمانهای مرده هم میتونین به نحو احسن و مفیدی استفاده بفرمایین.

خلاصه اینکه این نرم افزار از هر نظر میتونه برای شما و احتمالا همسرتون عالی باشه. بنده هم توی این راه هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمت شما هستم.

پیشنهاد پایانی من این هست که امیدتون رو همیشه زنده نگه دارین. اتفاقا در رابطه با زنده نگه داشتن امید اخیرا یک داستان در وبسایت قرار دادیم که پیشنهاد میکنم حتما بخونین. (لینک داستان : امید)

امیدوارم که همیشه پر امید و زنده و سرحال باشین :)
ارادتمند شما
حسین

لیدا

سلام
روزتان بخیر
ممنون بخاطر پیگیریتان
همانطور که عرض کرده بودم، مشغله کاریم بسیار زیاد است و امکان برنامه ریزی و پیگیری به طور مکرر برایم وجود ندارد. از اینکه شما پیگیر هستید سپاسگذارم. می دانم که با نحوه مطالعه من امکان پبشرفت بسیار به کندی صورت خواهد گرفت ولی همانطور که فرموده بودید ‘نباید ناامید شد’ من هم ناامید نیستم و هر چند به کندی ولی تلاش می کنم تا زبان انگلیسی را فراگیرم. برنامه شما را در گوشیم دانلود کردم و در حال مطالعه دروس آن هستم. بسیار متشکرم

علی

سلام جناب آقای ناصری
بسیار از بابت راهنمایی شما و سایت خوبتون ممنونم.
من یه مدت میرفتم کلاس زبان ولی تا سه ترم خوندم و دیدم نمیتونه بهم کمک کنه و اومدم بیرون. بعدش هم هر کاری کردم که زبانم رو خوب کنم نه کسی تونست کمکم کنه نه راهی پیدا میکردم.
یه روز حدود 1 ماه پیش، اهدافم رو روی کاغذ نوشتم که یکی از آنها زبان بود.در واقع میخواستم تا آخر سال 95 زبانم رو در حد خیلی خوب برسونم. راهی پیدا نمیکردم تا اینکه با سایت خوب شما آشنا شدم. تقریبا همه مطالبش رو خوندم و نرم افزار رو روی گوشی نصب کردم، فیلم مورد علاقه خودم رو انتخاب کردم و یه برنامه خوب با توجه به راهنمایی شما ریختم. و حالا در صدد انجام ان بر آمدم. انشاالله که بتونم به هدف زبان خودم تا پایان این سال برسم البته با کمک شما.
باز هم ممنونم از شما
انشاالله شما هم موفق باشین

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام علی آقا
خوشحالم که با انگیزه و جدیت شروع کردین.
اگر تو این راه کمکی از من بر میومد حتما بگین تا انجام بدم
موفق و پیروز باشی :)

Ali

سلام. من برای یادگیری لغات در برنامتون اون لغات رو در دیکشنری معنیش رو پیدا میکنم و یک بار نگاهش میکنم و ازش میگذرم این فرایند رو چهار پنج بار تکرار میکنم چون زیاد هر داستان رو گوش میدم و همون موقع اون لغاتی رو که یادم نمیاد رو دوباره از دیکشنری میبینم و اون لغت رو یاد میگیرم. به نظرتون این روش یاد گیری لغات خوبه؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام.
بله. اصلا باید همینطور یاد بگیرین لغاتو. یعنی درون متن. فقط یه سوالی آیا هایلایت هم میکنین؟ چون هایلایت بفرمایین حتی توی درسهای دیگه هم همون لغت براتون به صورت هایلایت نشون داده میشه و این کار باعث میشه تو قالب های متفاوتی معنی لغات رو یاد بگیرین.

Ali

سلام. بله هایلایت میکنم. ولی مگه خودتون در درس سوم نگفتین که تا تمامی تکنیک ها رو در هر درس پیاده سازی نکردیم سراغ درس بعدی نرویم؟ خب اینطور باشه من اون کلمات رو تو همون داستان دیگه یاد میگیرم و به درس بعدی نمیکشه؟ منظورتون این هست که چند بسته رو باهم ادامه بدیم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
درسته همونجا تا حد مثلا نود نود و پنج درصد یاد میگیرین. ولی بدلیل اینکه هایلایت میمونه، ممکنه توی یکی دو درس دیگه هم ببینین که دیگه خیلی خیلی تو ذهنتون جا میفته اون لغت.

Ali

یعنی حتی اگه من یه لغت رو یاد گرفتم بذارم هایلایت زرد بمونه تا تو درس های دیگه هم ببینمش و یاد آوری بشه؟ یا اگه کامل یادش گرفتم هایلایتش رو بردارم؟

حسین ناصری
حسین ناصری

شما اگه کار با جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس رو هم در دستور کارتون قرار بدین، خود نرم افزار تعیین میکنه که چه وقتی لغت رو کامل یاد گرفتین و خودش هایلایت رو بر میداره و شما لازم نیست هایلایتی بر دارین.

Ali

سلام. یعنی من هر کلمه ای رو که نمیدونم به جعبه لایتنر اضافه کنم و اون با توجه به آمار گوش دادن و یادگیریم کم کم لغات رو کم رنگ و سپس سفید میکنه؟ منظورتون از اینکه خودش لغات رو سفید میکنه همینه یا باید تو خود جعبه لایتنر برنامه اون رو مرور کرد و تیک سبز رو زد؟

حسین ناصری
حسین ناصری

بایستی مرور بشه، ترکیبی از جواب های صحیح شما و میزان خوندن متن، به طور تقریبی تعیین میکنه که چه وقت هایلایت لغت برداشته بشه

Ali

مرور بشه منظورتون این هست که اون کلمه رو در دیکشنری یک بار ببینیم و ازش بگذریم و تیک بزنیم یا این که در توضیحات معنی کلمه رو بنویسیم تا هر دفعه که رو توضیحات میزنیم معنی رو بیاره یا منظورتون طور دیگه ای مرور هست؟

حسین ناصری
حسین ناصری

شما مثلا هر شب تو برنامتون بذارین که یه دور تمامی لغاتی که جعبه لایتنر تعاملی براتون میاره رو مرور کنین. یعنی هر کلمه ای میاره اگه معنی شو بلد بودین، تیک سبز رو میزنین؛ اگه بلد نبودین، توضیحاتی که براش از قبل نوشتینو مرور میکنین و تیک قرمز رو میزنین.

حسین

سلام
من بصورت اتفاقی دیشب حدودا ساعت یک و نیم نصف شب بود که با سایت شما اشنا شدم اونم به وسیله ی پیغامی که تو سایتirlaanguage.com گذاشته بودید
همون جا رو لینک زدم و اومدو تو سایت در نظر اول سایت بدی به نظر نمیاد اما ببینم تا بعد چی میشه
من با توجه به این که ترم دوم کارشناسی مهندسی هستم و توی دانشگاه بزرگی مثل دانشگاه تهران درس میخونم برام مهمه که بتونم زبان رو بفهمم و صحبت کنم تا بشه بهم گفت دانشجوی دانشگاه تهران.
از این رو دو سه ماهیه که توی سایت ها و کانال های تلگرامی میچرخم تا بتونم مثلا زبان یاد بگیرم اما بجز از دست دادن وقت چیزی گیرم نمیاد.
میخوام ببدونم به نطر شما من چیکار کنم که تا پایان دوره کارشناسی زبانم خوب بشه با توجه به این که من تا الان یک ساعت هم کلاس زبان نرفتم و نخواهم رفت چون هم وقتش رو ندارم و هم نمیتونم بهشون اعتماد کنم یعنی به کیفیت کارشون مطمئن نیستم
و سواد من تو زبان همون سواد مدرسه هستش
ممنون میشم راهنمایی کنید

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
با توجه به وقت و هدفی که شما دارین دقیقا نرم افزاری که ما طراحی کردیم برای شما عالی هست. البته نمیدونم گوشی اندروید دارین یا نه؛ اگه دارین نرم افزار زبانشناس رو دانلود بفرمایین و با پکیج داستان های واقعی کار رو شروع کنین. مطمئن باشین که به هیچ منبع دیگه ای نیاز نخواهین داشت.
برای خوندن درسها هم بعد از نصب اپلیکیشن، توضیحات به صورت ایمیلی براتون ارسال میشه.

اما در کل به این صورت هست که بایستی تکنیک سایه، و استراتژی های گفته شده در نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه رو روی این درسها پیاده سازی بفرمایین.

ترجمه ی تمامی درسهای این پکیج (داستان واقعی) در آینده ای نزدیک به داخل اپلیکیشن اضافه میشه. اما فعلا میتونین از این لینک در صورت نیاز به ترجمه، استفاده بفرمایین.
ارادتمند
حسین

حسین

سلام
من اندروید ندارم اما میتونم روی لپتاپ نصب کنم چون یه برنامه هست که شبیه ساز اندرویده توی ویندوز .اما یه مشکلی که هست اینه که ازبازار نتونستم دانلود کنم با کامپیوتر و باید اندروید باشه که من ندارم
اگه میشه راهنمایی کنید تا از برنامتون استفاده کنم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام

همون شبیه ساز ابتدا بایستی وارد سایت کافه بازار بشین و کافه بازار رو دانلود بفرمایین، بعد نرم افزار ما رو دانلود کنین. البته استفاده از نرم افزار ما با شبیه ساز اصلا چنگی به دل نمیزنه بنابراین پیشنهاد میکنم اگه از کار ما خوشتون میاد حتما اندروید تهیه بفرمایین.

البته نمیدونم آی او اس دارین یا نه ما در حال درست کردن اپلیکیشن آی او اس هم هستیم :)

هادی

سلام
امکانش هست برنامه کامل اندرویدیتون داخل یه دیسک ارائه بدید . دانلود کردن تمام اون بخشا هم زمان بره هم هزینه اضافی .

سراج

با سلام احترام و تشکر از مطالب خوب سایت شما
می خواستم بگم من از مطالب شما برای پسرم که کلاس هشتم هست و در استعدادهای درخشان تحصیل می کنه ولی هیچ علاقه ای به زبان انگلیسی نداره و اصلا تن به کلاس زبان نمی ده می خوام استفاده کنم تا به سطح قابل قبولی برسونمش بازم از شما کمال تشکر و قدر دانی را دارم.. سراج

احسان

با عرض سلام،

ممنون بابت وقتی که میگذارید برای اینکه راه درست رو به کسایی که میخوان زبان بخونن نشون میدید. تکنیک هایی که یاد میدید خیلی خوب هستند و من اکثرا باهاشون درگیر بودم حالا یا گذراندموشون یا هنوز با بعضی هاش درگیرم.

چیزی که این روز ها من باهاش درگیرم اول زمانه و دوم برنامه ریزی. چون من زمانی که بعد از کار دارم از ساعت 7 تا نیمه شبه و میخوام برای آزمون های بین المللی آماده بشم البته مهمترین مشکل من توی اسکیل های productive مثل رایتینگ و اسپیکینگه. بند اسکور آیلتس من 6.0 بود که در اون من لیستینگ 6.5 ، ریدینگ 6.0 ، اسپیکینگ 5.5 و از همه بدتر رایتینگ رو 5.0 گرفتم. مشکل من اینجاست که با این همه منابعی که در دسترسم هست نمی تونم تمرکز کنم و بهترین روش رو برای خودم پیدا کنم. به عنوان مثال، مثلا من با سایت شما آشنا شدم و مثلا مجموعه پاور اینگلیش رو دنبال کردم حدود یکی دو روز بعد دیدم مثلا میگه هفته ای یک درس رو گوش کنید و تکرار کنید خوب دو سه روز مداوم گوش کردم و بعد خسته شدم و دیدم که خیلی زمان بره. میدونم انگلیسی رو باید وقت گذاشت اما خودتان را جای من بگذارید. کسی که سر کار میره و بعد از کلی مشغله فکری بایستی تازه برسه خونه و خودش رو برای امتحانات GRE و Toefl یا IELTS آماده کنه و میدونه که مثلا همین پاور اینگلیش آکادمیک نیست و به درد مکالمات روزمره میخوره خوب از گوش کردنشون ناامید میشه. یا مثلا میره کلاس زبان و استادش میگه این کار درسته اما میره توی یوتیوب و همه میگن این کار غلطه و و و و و…. . البته در اینکه در آخر باید مکالمه به صورت روز مره هم درست بشه شکی نیست و میدونم که بسیار بدردم خواهد خورد در دانشگاه یا interview و …. . قفط نمیدونم از کجا شروع کنم.

حالا مشکل من اینه که یک راه و برنامه ریزی مشخص (حتی با منابع مشخص) که بتونم بهش اعتماد کنم و منو به خواستم که گرفتن نمره خوب از امتحان GRE و تافل یا آیلتس هست برسونه و تقریبا مشکلی توی مکالمه نداشته باشم (البته نه به صورت Native در حد اینکه زیاد با بقیه مشکلی نداشته باشی توی صحبت کردن). البته بگم که من بسیار perfectionist هستم اما واسه زبان سعی میکنم که این وسواس رو نداشته باشم یا کمترش کنم.

با این قصیده سرایی که کردم به نظرتون چه راهی واسم خوبه و چکار کنم.

با عرض ارادت فراوان،

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از پیغام صمیمانه ای که دادین.
همونطور که فرمودین، به نظر خودم هم مشکل زبان آموز ها کمبود منابع نیست بلکه یکی از مشکلاتشون ازدیاد منابع و سردرگمی بین این همه منابع هست. و واقعا هم یک روش یا پکیج ثابت برای همه وجود نداره و به قولی one size doesn’t fit all. همونطور که حتما مقالات بنده رو خوندین بنده سعی کردم تکنیک هایی رو به زبان جو ها توضیح بدم که تقریبا روی هر چیزی قابل پیاده سازی باشه. مثلا تکنیک سایه که برای تقویت لیسنینگ هست هم روی فیلم میشه پیاده سازی کرد، هم داستان، اخبار، کارتون، و ….
از طرفی هر کسی ممکنه برای پکیج ها و روش های آموزشی خودش قوانینی بذاره که معلوم نیست این قوانین به نفع زبانجو هست یا بیشتر به نفع خودشه. این جور جاها به نظرم آدم بایستی فکر بکنه. من خودم هم دورانی که از روش آقای هوگ استفاده میکردم و درسهای ایشون رو میخوندم، هر درسی رو یک هفته طول نمیدادم. و اصلا به روش ایشون نمیخوندم بلکه درسها رو به صورت خاص خودم میخوندم. یعنی مثلا چون من وقت زیادی میذاشتم، از روش زیر استفاده میکردم:
روز اول : درس اول، دوم، سوم، چهارم
روز دوم: درس اول، دوم، سوم، چهارم
.
.
روز پنجم: درس دوم، سوم، چهارم، پنجم
.
.
روز نهم: درس سوم، چهارم، پنجم، ششم
و به همین ترتیب
حال شما میتونین متناسب با وقت و حوصله ی خودتون روش ایشون رو modify کنین.

در رابطه با مشکل اسپیکینگ، به نظرم این مشکل با پیاده سازی تکنیک ۴ و ۵ از نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه روی پکیج داستان های واقعی از نرم افزار زبانشناس و روی بخش داستان کوتاه پکیج انگلیسی قدرت حل میشه.

لیسنینگتون از همه ی مهارتهاتون بهتره و در کل با پیاده سازی تکنیک سایه روی هر فایل صوتی ای میتونین خیلی بهترش کنین (در حد نمره ی max)

بحث ریدینگ تا حدی مربوط به خود متونی میشه که برای هر آزمون به کار میره. یعنی مثلا تافل با آیلتس تا حدی فرق میکنه و … . بنابراین بایستی کتاب های کمک آموزشی مرتبط رو بخونین. اما در کل خوندن کتاب غیر آموزشی میتونه ریدینگتون رو تقویت کنه (احتمالا به دلیل وقتتون نتونین و به صرفه نباشه که مثلا کتاب داستان بخونین وگرنه پیشنهاد خیلی خوبیه)

و در آخر رایتینگ بخثش تا حد زیادی از بقیه جدا است. مهارت رایتینگ خود به خود با بهبود دیگر مهارت ها تقویت میشه، اما سرعتش خیلی کند هست. رایتینگ رو بایستی با انشا نوشتن تقویت بفرمایین. همین الان رایتینگ فارسی خیلی ها ضعیف هست چون فارسی کم نوشتن. و من خودم رایتینگمو با نوشتن مقاله تقویت کردم.

به هر حال این توصیه های بنده بود امیدوارم که تونسته باشم تا حدی شما رو کمک کرده باشم.
باز اگه سوالی داشتین، علی الخصوص در رابطه با نرم افزار، به بنده پیغام بدین :)

فاطمه

سلام
خیلی ممنون از وقت و حوصله ای که اختصاص داده اید به داوطلبان یادگیری زبان انگلیسی. من چند سالی است که درگیر فرآیند یادگیری زبان هستم ولی متاسفانه پیشرفت خاصی حاصل نشده . یک دوره کلاس هم میرفتم که به دلیل برخی مشکلات منصرف شدم. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور به شدت نیاز به یادگیری زبان و البته کسب نمره ایده آل در آزمون آیلتس یا تافل دارم. چند وقتی است با سایت شما آشنا شدم و امروز هم نرم افزار زبانشناس رو رو گوشیم نصب کردم به امید اینکه تغییری در فرآیند یادگیریم حاصل بشه. هرچند هنوز هم کمی سردر گم هستم و نمیدونم چقدر این پروسه طول بکشه.
در هر حال از حسن نیت شما در جهت ارایه تجارب و شیوه های آموزشی برای زبان آموزان ممنونم.

متین

سلام. وقت بخير
چه متن دلنشين و پر از صميميت و اميدوار كننده اي. مرررررررسي از اينهمه خوبي. راستش من ميخوام آيلتس بگيرم ميخوام كنكور دكتري بدم و ميخوام فيلمها رو بي زيرنويس ببينم ميخوام موسيقي اي كه گوش ميكنم رو بفهمم… خيلي ميخوام هاي ديگه. اماااا اصل اصلش اينه كه بزرك ترين مشكلم ناتواني تو صحبت كردن و نوشتنه. اينا باعث شده همه تن و بدنم بلرزه لغت بلدم تقريبن زياد بلدم ولي هنگ ميكنم و هيچ استفاده اي ازشون نميكنم نوشتنم كه كلن تو فارسي هم ضعيفه و هميشه يه حجم انبوه از كاغذهاي پاره شده كه هر كدومشون فقط يك يا دو خط توشون نوشته شده واسه نوشتن يه خاطره كنار دستمه. از كلاس هاي زبان بيزارم زياد تجربه شون كردم ولي نه جوش رو دوست دارم نه سكوتم رو تو كلاس فقط و فقط اعتماد به نفسم بدتر شد. امروز اتفاقي با سايتتون آشنا شدم خيلي خوشم اومد و خواستم اين روش رو امتحان كنم و يه شانس دوباره به خودم بدم
ممنون كه هستين و كمك ميكنين
راستي من اندرويد ندارم… فعلن عضو تلگرام شدم و داستان اول رو شروع كردم
ممنون از راهنماييتون
متين سبز

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از پیغام بسیار صمیمانه ای که دادین :)
اندروید ندارین اشکالی نداره. البته ما داریم روی نسخه ی آی او اس کار میکنیم و تا یکی دو ماه دیگه ممکنه بیرون بیاد
اما بهرحال تا اون موقع پیشنهاد میکنم مگاداستان های سایتمون رو مطالعه بفرمایین
بسیار داستان های خوبی هستن و مطمئن هستم خوشتون میاد
لینک زیر:
داستان بلند

سحر

سلام آقای ناصری

من یادگیری زبان و خیلی خیلی دوست دارم ، درامور روزمره ام بهش نیازی ندارم ولی دوست دارم روزی روزگاری یه نفرغیر فارسی زبان ازم کمک خواست بتونم کمکش کنم، یا خیلی راحت به معنی و مفهوم موسیقی ها و فیلم ها ومقاله هایی که دوست دارم دست پیدا کنم و بفهممشون.

من برای کلاس رفتن واقعا وقتی ندارم و می دونم اگر بهترین کلاس و دوره رو هم برم باز بین راه ممکنه رهاش کنم به بهانه دوری راه و زمستون و ترافیک و… بنابراین تو سرچ هایی که داشتم سایت خوب شما رو پیدا کردم . از همون سطح مقدماتی شروع کردم ، که فعلا راضی کننده بوده.

در ضمن تصمیم جدی دارم آموزش زبان آلمانی رو هم شروع کنم،امیدوارم بتونید با روشهای خوب آموزشیتون در این امر کمکم کنید.

ممنونم ازشما

مریسا

با سلام و ادب جناب آقای ناصری
حقیقتش حدود 14سالم بود که توی مدرسه غیر انتفاعی از سیمین میامدن و بهمون زبان درس می دادن و حدود چند سالی مرتب موسسه عوض کردم بعد شد موسسه شاه آبادی و خلاصه من عاشق زبان بودم ولی با این کار یکجورایی زده شدم تا اینکه سال 88 تو موسسه کوثر دانشگاه تهران که دست برادرم بود توی کلاس های زبانش شرکت کردم اونجا تاپ ناچ تدریس می کردن
چند ترم رفتم و خوشم اومد بود که به خاطر اینکه مشاور بچه های ارشد و دکتری شدم و مشغله کاریم زیاد شد نشد که ادامه بدم
تا اینکه سال 91 رفتم سی دی های efu رو گرفتم
و از 4 تا سی دی 1سی دی رو خوندم و بعدش هم دوباره سرم شلوغ شد و دوبار رهاش کردم
الان هم توی موسسه برادرم زبان برای آیلس و تافل اموزش می دیم البته برای دانشجوها ولی اصلا دیگه دوست ندارم شرکت کنم ولی خوب تبلیغ شما رو تو سایت دیدم گفتم شاید دوباره رغبت کنم و بخونم
ولی واقعیت اصلا نمی دونم چطوری باید بخونم چطوری لغات رو به خاطر بسپورم اصلا نکنه دوباره برای دهمبن بار شروع کنم وسطش کم بیارم؟ آخه من هنوز نی نی ندارم ولی خیلی دوست دارم نی نی م رو دو زبان کنم از همون بچگی
اگر واقعا می تونید بهم کمک کنید یک دنیا ممنونتون میشم و اگر ببینم راهکارتون بدرد من می خوره حتما به همسرم هم می گم بهتون لینک بشه

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام بر شما دوست گرامی.
ابتدا یک توضیح مختصری بدم که منابع آموزشی که ما تهیه کردیم و کاری که توی نرم افزار زبانشناس میکنیم، بیشتر بر پایه ی یادگیری زبان انگلیسی از طریق داستان ها هست. کیه که از داستان خوشش نیاد؟ اونم داستان های واقعی که دور و اطرافمون اتفاق میفتن. این داستان ها بسیار آموزنده و جالب هستن که وقتی بخونید توی خود داستان غرق میشین و گاها اتفاق افتاده که زبان آموزها میگن که نرم افزار بنده اصلا سرگرمشون کرده که برای خودم هم جای تعجب داره. خلاصه اینکه با اتخاذ این روش، نرم افزار از جنبه ی آموزشی خشک در اومده و تا حدودی سرگرم کننده هم شده.
از طرف دیگه یکی از نقاط قوت اپلیکیشن زبانشناس، امکانات ساده و کارامدی هستش که به اون اضافه کردیم. به عنوان مثال ویژگی هایلایت لغت هایی که نمیدونین باعث میشه که تمرکزتون همیشه روی لغت های سخت باشه و اونها رو به خوبی به خاطر بسپارین. کافیه چند روز امتحان کنین متوجه منظور بنده میشین. البته برای یادگیری موثرتر هم بخشی به اسم جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس هست که هر روز تنها یکبار استفاده کنین کافیه.
در ضمن با آمارهایی هم که در قسمت آمار اپلیکیشن به شما میدیم سعی کردیم که ترغیبتون کنیم که هر چه بیشتر از اپلیکیشن استفاده بفرمایین.
البته برای اینکه مثلا مکالمه ی زبان انگلیسیتون با سرعت خیلی خوبی بهبود پیدا کنه، استراتژی های زیادی توی سایت نوشتیم که میتونین اونها رو مطالعه کنین و روی تمامی درسها پیاده سازی بفرمایین. مطالعه ی این سه استراتژی رو اکیدا پیشنهاد میکنم:
1- تکنیک سایه ، 2 و 3 - استراتژی های 6 و 7 از نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه
در رابطه با یادگیری زبان دوم به کودک: پیشنهاد میکنم حتما نوشته ی آیا به کودکمان زبان انگلیسی بیاموزیم رو مطالعه بفرمایین. راهکارهایی دادم که چطور این کار صورت بگیره. به طور خلاصه بگم که شما بایستی از همون بچگی به صورت 50 50 با کودکتون انگلیسی - فارسی صحبت کنین. مثلا شما فقط انگلیسی صحبت کنین و همسرتون فارسی. اینطوری هر دو زبان رو به خوبی یاد میگیره.
در آخر برای شروع کار با اپلیکیشن پیشنهاد میکنم با داستان های واقعی شروع بفرمایین.

مریسا

جناب آقای ناصری من چندتا از فیلم های داخل سایت رو دیدم برام جالب بود
فقط اینکه من حفظیات لغتم خیلی ضعیفه و سریع فراموش می کنم و الان که نگاه می کردم سطح دایره لغاتم امده پایین
گرامرها رو فراموش کردم
میشه کمکم کنید تا ببینم اصلا چه سطحی هستم
و کمکم کنید تا حفظیاتم رو قوی کنم
در ضمن با اینکه 33سالم اما خیلی بازیگوشم و تمرکزم کم
ممنون میشم کمک کنید

حسین ناصری
حسین ناصری

اتفاقا داشتم یه مطلب برای حفظ لغت مینوشتم هنوز تموم نشده. احتمالا امروز یا فردا تکمیل میشه. اما خلاصش این هست که برای اینکه لغت رو خوب یاد بگیرین بایستی در قالب های مختلف یاد بگیرین. داستان های انگلیسی هم پر هست از قالب های متفاوت و رنگارنگ و چیزهایی که بشه تصورشون کرد تا به ما در حفظ کردن لغات کمک کنن.
از طرف ذیگه پکیج داستان های واقعی که به شما پیشنهاد دادم شامل درسنامه های اختصاصی برای گرامر و مکالمه هست که مشکل گرامرتون رو حل میکنه. سطح این پکیج هم بعید میدونم برای شما سخت باشه
بنابراین باز هم پیشنهاد میکنم که این پکیج رو یه نگاه بیندازین و نظرتون رو به بنده بگین.
ممنون

الهه

با سلام خدمت آقای ناصری
درمورد یادگیری زبان واقعا به این نتیجه رسیدم که آموزشگاه ها فقط وقت تلف کردن هست
چون سال گذشته 8 ماه کلاس های نیمه فشرده موسسه سفیر رفتم یعنی حدود 8 ترم اما وقتی به موسسه رسپینا تاک رفتم تا تعیین سطح بدم نمیتونستم از کلمات و گرامری که بلد بودم استفاده کنم و این شد که سطح بنده در حد ترم 2 تشخیص داده شد!!
میشه گفت با وجود علاقه زیادی که به یادگیری زبان دارم و جز آرزوهامه هنوز در مرحله اول هستم و پیشرفتی نکردم
نمیدونم برنامه شما چقدر میتونه کمکم کنه ولی اگه انگیزه از دست رفتم رو بهم برگردونه و بتونم زبانم رو قوی کنم خیلی خوشحال میشم و همیشه شمارو دعا میکنم
با تشکر

مهیار

سلام سلام
من از بچگی چون پدرم به خاطر جهانگردی زبانش دستو پا شکسته خوب بود و مادرمم در رشته زبان دانشگاه تهران قبول شد ولی به دلایلی نرفت بعدشم رفت کلاس زبانو و اینا هم خانوادم و هم خودم به زبان علاقه داشتم دنبالش بودم.
شروع یاد گیریم از بازی های پلی استیشن و سگا و کامپیوتر و بعد کلاس زبان ولی زیاد کمکم نکرد و بعدشم فیلم و سریال های زبان اصلی دیدن تا موقعی که زبانم در حد یه مکالمه عادی روزمره خوب شد.ولی کلا همیشه دنبال ارتقاع مکالمه و دانشم از زبان بودم.برای این منظور حتی تو سایت های زیر نویس هم فعالیت کردم و انیمه زیر نویس میکردم تا همین چند وقت پیش که حالا اونم کنار گذاشتم.
بعد تو گوگل دنبال یه روش موثر گشتم که سایت و برنامت رو دیدم و تعجب کردم گفتم خوب حتما اینم پولیه.خوب دوست نداشتم الکی هزینه کنم بعد هیچ نتیجه ای نگیرم.برا خنده دانلود کردم ولی الان میبینم برنامه قشنگ خوب و عالییه.خواستم تشکر کنم از زحماتت و برنامه خوبت. پاداشت با آقا صاحب الزمان یا حق عزیز دل

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظر لطفتون
سیاست ما بر اینه که بخش اعظمی رو از مطالب آموزشی رو به صورت رایگان قرار بدیم تا همه از آموزش رایگان برخوردار باشن.

لیلا

سلام به استاد بزرگ
من دوران راهنمایی ام کلاس زبان رفتم اما چون خیلی به زبان علاقه نداشتم ادامه ندادمش و همه چی رو فراموش کردم دو سال پیش متوجه اهمیت زبان شدم و مجددا کلاس زبان رفتم اما حس میکردم با سطح کلاس جور نیستم یه جاهایی خیلی متوجه میشدم ولی یه جاهایی هیچی نمی فهمیدم دوباره چون سبک خشک کلاس دوست نداشتمش گذاشتم کنار تا یکی از دوستام گفت میتونم خونه زبان یاد بگیرم خیلی وقت بود میگشتم دنبال یه سایت خوب ولی متاسفانه اکثر سایت ها فقط میخواستن پکیجاشونو بفروشن تا با سایت شما اشنا شدم اول فکر کردم شمام میخوای پکیج بفروشین بعد از دانلود برنامتون متوجه شدم اینجوری نیس و خیلی راحت انیمیشنای خیلی عالی پیدا کردم ❤❤
واقعا ازتون ممنونم که به فکر ادمایی مثل منم بودین خیلی عالیه که سایتتونو شناختم💗💗
با تشکر فراوان از شما
لیلا نوری

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
بنده رو خجالت زده فرمودین. من هم شاگردی هستم مثل شما که روش های مختلف رو امتحان کردم و وقتی یه روش مناسب پیدا کردم با خودم فکر کردم که بد نباشه که این روش رو با دیگران هم تقسیم کنم.
با توجه به اینکه گفتین داستان‌های انیمیشن دار میخونین پس در حال مطالعه ی داستان های کودکانه هستین . این پکیج خوبیه اما لهجش بریتیش هست و مطالب آموزشی هم نداره. اما اگه مثلا پکیج داستان های واقعی رو مطالعه بفرمایین، با کلی مطالب آموزشی برای مکالمه و گرامر مواجه میشین که بسیار برای شما مناسبه.
ترجمه ی تمامی داستان های این پکیج هم فعلا در لینک داستان بلند قرار داده شده و رفته رفته به نرم افزار هم اضافه میشه.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم :)

فاطمه

با سلام
متاسفانه با اینکه معلم زبان هستم ولی احساس میکنم در سطح مکالمه ضعیف هستم. حتی جوری که جلوی دانش آموزانم این ترس را دارم که انگلیسی صحبت کنم. من فقط به دنبال تقویت مکالمه هستم اگر واقعا راهی بلدید که منجر به تقویت آن میشه ممنون میشم کمکم کنید.

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
راه حل اصلی داشتن یه مکالمه خوب اینه که یه هم صحبت داشته باشیم که مکالمش خوب باشه و باهاش صحبت کنیم. اما با توجه به اینکه این شرایط معمولا تو ایران به وجود نمیاد، روش هایی من تو سایت قرار دادم که به صورت تکی بشه این کار رو کرد.
راه حل بهبود مکالمه اینه که تکنیک سایه، و استراتژی های 6 و 7 از نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه رو روی مطالب صوتی و داستان های صوتی پیاده سازی کنیم. بنده داستان های خیلی مفیدی توی وبسایت گذاشتم که بهترین ها شونو (جهت تقویت مکالمه) میتونین تو این لینک پیدا کنین.
البته این داستان ها با عنوان داستان های واقعی و مگاداستان ها، توی نرم افزار زبانشناس هم قرار داده شده که با امکاناتی که داره پیشرفتتونو سریعتر میکنه.
پکیج انگلیسی قدرت هم خیلی خوبه.

سعید مقیمی

سلام
من یکی از علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی هستم
چند وقتی هست که سایت شما مطالعه میکنم ماشاالا مطالب خیلی خوب و مفید و علمی هست و انگیزه لازم رو به آدم میده در خصوص نرم افزار آندرویدی میخواستم یه پیشنهاد بدم تا یه جورایی باعث بهش تا زنجیره ی مطالعه بیشتر بشه
اگه امکانش هست یه نوتیفیکیشن به نرم افزار اضافه کنید تا در طول روز هر بار که به گوشی مراجعه میکنیم برای کارهای دیگه ، نرم افزار و برنامه آموزشی زبان شناس جلوی چشم باشه و یادآوری به مطالعه کنه تا اون زنجیره ی مطالعه بیشتر حفظ بشه

با تشکر فراوان بابت زمان و انرژی که میذارید

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
ممنونم از پیشنهادتون.
حتما برای آپدیت های آینده این ویژگی رو در نظر میگیریم.

بهار

سلام
من دانشجوی ارشد دانشگاه شهید بهشتی هستم.قبل از کنکور ارشد کلاس زبان میرفتم اعتراف میکنم برا من بسیار عالی ومفید بود روشی که تیچر انتخاب کرده بود برا تدریس.که با تمام روش های تدریس موسسات آموزش زبان فرق میکرد .ایشون کلاس های خصوصی داشتن.ولی بخاطر کنکورم مجبور شدم بذارمش کنار.الان که به پایان دوره دانشگاه م نزدیک شدم تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم ولی چون دور افتادم ازون سالها دوست داشتم خودم استارت بزنم و شروع کنم به یادگیری زبان.
سایت شما رو از تو لینکدین دیدم به نظرم جالب اومد وارد سایتتون که شدم خوشم اومد از مطالبتون.فکر میکنم بتونم با این روش دوباره برگردم به اون روزا.نیاز شدید هم به گرفتن مدرک زبان دارم برا رفتن از ایران..امیدوارم کارساز باشه روشتون برا من. ولی تمام مشکل من کمبود اعتماد به نفسمه.فکر میکنم اگه این دوره شیش ماهه رو طی کنم و بعد بذارم کنار دوباره همه چیز از یادم بره و تمام تلاشام بی فایده باشه…زبان هم دقیقا مثل شیمی فراره چون تو ایران به عنوان زبان محاوره ای در کنار زبان فارسی نیست متاسفانه تبلیغات خوبی هم نمیشه برا سراسری کردن بکار گیری انگلیسی توسط مردم عادی.امیدوارم یه روز این اتفاق بیفته.
به هر حال ممنون از شما

امیر

سلام دوست عزیز ،
من امیرهستم از مشهد و دارم برای ازمون های بین المللی اماده میشم و در عین حال کلاس زبان هم میرم و امروز به خودم گفتم شاید بشه میزان یادگیری خودم رو افزایش بدم و بتونم در خواندن متون و قدرت درک معانی جملات صوتی حالا چه تصویری و چه غیر تصویری افزایش بدم و این فکر باعث شد جست و جویی در اینترنت بکنم و این عمل باعث شد به سایت شما بر بخورم و اشنا بشم و بیشترین مشکلات من در زبان گرامر هست مثل در یک متنی اگر having بیاد نمیدونم چه جور معنی کنم

حسین ناصری
حسین ناصری

سلام
مشکل شما حتما این بوده که گرامر رو به صورت تحلیلی یاد گرفتین که این اشتباهه. گرامر رو بایستی به صورت ناخودآگاه و در هنگام خوندن و شنیدن مطالب یاد بگیرین. یعنی بایستی به الگوها بیشتر دقت بفرمایین.
برای این موضوع دو تا پکیج خیلی خوب در نرم افزار زبانشناس هست که اگر به همراه امکانات ارائه شده استفاده بفرمایین، هم گرامرتون خوب میشه و هم در کل زبان انگلیسیتون قوی میشه:
1- پکیج داستان واقعی
2- پکیج انگلیسی قدرت
امیدوارم که با استفاده از این نرم افزار هر چه سریعتر زبانتون تقویت بشه

امیر

ببخشید مزاحم میشم ، یک سوال دیگه هم دارم اونم اینکه من چیکار باید بکنم که ترجمم خوبه بشه ، من الان اون داستان ها رو دیدم ولی همشون خارجی هستند و فارسی نوشته نشده که در زمان حال استمراری چه جور باید معنی بکنیم

حسین ناصری
حسین ناصری

معانی درسنامه های اصلی که اینجا هست:
داستان بلند
البته تا چند روز دیگه این ترجمه ها هم به نرم افزار اضافه میشه
درضمن درسنامه ها مثلا نوشته آینده، یعنی تقریبا اکثر گرامری که استفاده شده آیندست و اینجوری کار برای شما راحت میشه و شما الگوی آینده رو یاد میگیرین.

آرشیو نظرات دیگر: