اعداد انگلیسی

همه چیز درباره اعداد انگلیسی

هنگامی که در حال نگارش متن یا مقاله هستید نوشتن اعداد انگلیسی ممکن است کمی دشوار و چالش ‌برانگیز به نظر برسد. همانطور که می‌دانید اعداد فقط در ریاضی کاربرد ندارند بلکه در کارهای روزمره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیان اعداد به انگلیسی می‌تواند هم برای زبان‌آموزان و هم برای شنوندگان گیج‌ کننده باشد. بنابراین بهتر است افراد قواعد و قوانین موجود در این زمینه را به درستی یاد بگیرد تا در بیان و شنیدن آن‌ها هیچ گونه مشکلی نداشته باشد.

نوشتن

اعداد انگلیسی در برابر حروف

اول از همه، تفاوت بین یک عدد و نوشتن عدد به حروف چیست؟ عدد یک مفهوم انتزاعی است در حالی که یک نماد دارد که برای بیان آن عدد استفاده می‌شود. “سه” ، “3” و “III” همه نمادهایی هستند که برای بیان همان عدد استفاده می‌شوند. می‌توان گفت که تفاوت بین نگارش به صورت عدد و نوشتن همان عدد به حروف مانند تفاوت بین یک شخص و نام او است.

متخصصان همیشه در مورد قوانین موجود درباره اعداد انگلیسی توافق ندارند. برخی از کارشناسان می‌گویند که هر عدد یک کلمه‌ای باید به حروف نوشته شود. اعداد دو کلمه‌ای باید با شکل یا نمادشان بیان شوند. یعنی می‌گویند باید دوازده یا بیست را به حروف بنویسید. اما عدد بیست و چهار را به شکل نماد ریاضی‌اش یعنی 24.

پنج قانون جالب برای اعداد انگلیسی که به حروف نوشته می‌شوند

ممکن است برایتان دشوار باشد که متوجه شوید که چه زمانی باید اعداد را با حروف بنویسید و چه زمانی به صورت نماد ریاضی‌اش، پس همراه ما باشید تا بهتر بدانید. چندین مورد وجود دارد که با توجه به آن‌ها باید اعداد به حروف نوشته شود. البته، همان‌طور که غالبا در انگلیسی اتفاق می‌افتد، موارد استثنایی نیز برای قوانین ذکر شده در ادامه وجود دارد. همانند سایر قوانین گرامری، قوانین نوشتن اعداد مطابق با برخی از راهنماها (به عنوان مثال Chicago Manual of Style ، AP ، MLA و غیره) تغییر می‌کنند.

1- هنگام نوشتن اعداد زیر 10 در یک جمله، باید آن‌ها را به صورت حروف بنویسیم. این نکته صرف نظر از جایی که آن‌ها در یک جمله قرار می‌گیرند، درست است. به عنوان مثال:

Martin has two younger sisters and five older brothers

(مارتین دو خواهر کوچکتر و پنج برادر بزرگتر دارد.)

Mary read four new books last week and seven newspaper articles

(مری هفته گذشته چهار کتاب جدید و هفت مقاله خواند.)

ریاضی کودکان

2- هنگامی که جمله با اعداد شروع می‌شود. هر وقت در ابتدای جمله اعدادی وجود داشته باشد، این اعداد باید به حروف نوشته شود. به عنوان مثال:

Sixty children came to the class trip last year but, this year, there were 80

(سال گذشته 60 کودک به کلاس رفتند اما امسال 80 نفر بودند.)

3- اعداد ترکیبی: وقتی صحبت از اعداد مرکب می‌شود، مثل وقتی که در ابتدای جمله هستند، همیشه باید آن‌ها را با حروف بنوسید. به عنوان مثال:

Fifty-two miles were all she had left on her journey to Scotland

(پنجاه و دو مایل از سفر او به اسكاتلند باقی مانده بود بود.)

4- کسرهای ابتدای جمله را باید به صورت حروف بنویسیم. در داخل یک جمله، آن‌ها می‌توانند به صورت اعداد انگلیسی یا کلمه بیان شوند. به عنوان مثال:

One-third of the group comes from China

(یک سوم گروه از چین است.)

بخشی از یادگیری نحوه نوشتن اعداد به زبان انگلیسی مستلزم یادگیری شرایطی است که در آن‌ها نباید اعداد را به صورت حروف بنویسیم. در عوض، آن‌ها باید به صورت عددی نگارش شوند. البته، پیشفرض شما هنگام نوشتن اعداد باید این باشد که آن‌ها در ابتدا جمله و جمله سوالی قرار نگرفته باشند.

5- هنگام استفاده از اختصارات برای واحدهای اندازه‌گیری، همیشه اعداد را به صورت عدد بیان کنید. به عنوان مثال:

One inch is equal to 2.54 cm

(یک اینچ برابر با 2.54 سانتی متر است.)

اعداد انگلیسی
اعداد انگلیسی از 1 تا 9

استفاده از اعداد انگلیسی در عناوین را فراموش نکنید

وقتی عددی را در عنوان می‌نوسید، بهتر است از یک عدد استفاده کنید تا اینکه عدد را به صورت حروف بنویسید. به همین دلیل است که شما “10 برتر” را در عنوان اکثر مقاله‌ها به جای “ده برتر” مشاهده می‌کنید. این قانون حتی زمانی که عدد اولین کلمه عنوان باشد درست است. به جای نوشتن “پانزده رستوران برتر در سانفرانسیسکو”، باید “15 رستوران برتر در سانفرانسیسکو” بنویسید.

برای اعداد 10 و بالاتر از شکل ظاهری اعداد استفاده کنید

وقتی اعداد 10 یا بالاتر را در جملات گنجانده‌اید، آن‌ها باید به صورت عددی بیان شوند، مگر اینکه در ابتدای جمله باشند. به عنوان مثال:

I am planning to take a Caribbean cruise with 10 of my closest friends

(من قصد دارم با 10 نفر از نزدیکترین دوستانم سفر دریایی کارائیب را تجربه کنم.)

برای تاریخ کامل از اعداد استفاده کنید

هنگام نوشتن تاریخ کامل، می‌توانید برای ماه، روز و سال از اعداد انگلیسی استفاده کنید. همچنین می‌توانید ماه را با عدد و روز و سال را به صورت حروف بنویسید. به عنوان مثال:

The play is on March 23, 2010

(این نمایش در تاریخ 23 مارس 2010 است.)

لطفا توجه داشته باشید که استفاده از اعداد ترتیبی (اول، دوم، سوم) برای بیان تاریخ کامل درست نیست. بیان ‌23ام مارس 2010 نادرست خواهد بود.

از شکل ظاهری اعداد انگلیسی برای نگارش درصد استفاده کنید

هنگام نوشتن درصد، از اعدادی که با علامت ٪ جفت شده استفاده کنید. به عنوان مثال:

It’s good to know that only 7% of Americans say they are unhappy

(خوب است بدانید که تنها 7٪ از آمریکایی‌ها می‌گویند که ناراضی هستند.)

کلمه “درصد” معمولا فقط در هنگام نوشتن درصد در ابتدای جمله باید استفاده شود.

برای اعشار از اعداد استفاده کنید. اعشار را تنها باید به صورت عدد نوشت. به عنوان مثال:

here were 3.73 inches of rain last month

(ماه گذشته 3.73 اینچ باران باریده است.)

بهتر است از شروع جمله با اعشار پرهیز کنید، زیرا اگر مجبور شوید آن‌ها را با حروف بنویسید، خواندن این نوع اعداد ناخوشایند است. غالبا می‌توانید با قرار دادن عبارت “A total of” در ابتدا جمله، آنچه را که می‌خواهید بگویید و به عنوان راهی برای جلوگیری از شروع جمله با اعشار استفاده کنید.

قوانینی برای نوشتن اعداد انگلیسی و پول

وقتی صحبت از پول می‌شود، اعداد از مجموعه قوانین خاص خود پیروی می‌کنند. پول معمولا به صورت عدد نوشته می‌شود، اما وقتی مبلغ مبهم یا گرد شود، می‌توان آن را به صورت حروف نوشت.

مهمترین دستورالعمل‌هایی که باید به خاطر بسپارید را در ادامه ذکر می‌کنیم.

نمادهای ارزی باید قبل از تعداد و بدون فاصله قرار داده شوند. به عنوان مثال:

She earned $2,750 for that project

(او برای آن پروژه 2750 دلار درآمد کسب کرد.)

هزار باید با ویرگول جداش شود. به عنوان مثال:

Marcy inherited $35,000 from her late uncle

(مارسی 35000 دلار از عموی فقید خود به ارث برد.)

عددهای انگلیسی

اعشار را باید از هم جدا کرد. به عنوان مثال:

Seamus only spent $149.99 on that new smart TV

(سیموس فقط 149.99 دلار برای آن تلویزیون هوشمند جدید هزینه کرد.)

از ترکیب کلمات و اعداد در لیست‌ها خودداری کنید

هنگامی که اعداد در یک لیست هستند، به طور کلی ایده‌آل است که تمام اعداد موجود در لیست را به یک شکل بنویسید، حتی اگر برخی از اعداد زیر 10 باشند و برخی دیگر بیشتر از آن. با این حال، اگر از یک راهنما پیروی می‌کنید، باید طبق دستور عمل کنید و همیشه اعداد زیر ده را به صورت حروف نگارش کنید (مانند AP)، باید قوانین را دنبال کنید حتی اگر در نهایت یک لیست ناسازگار داشته باشید. در غیر این صورت، انسجام بهترین گزینه است. این که شما چگونه می‌خواهید اعداد انگلیسی را به چه شکل بنویسید معمولا به خود شما بستگی دارد اما مهم این است که ثابت قدم باشید و از یک دستور پیروی کنید. بنابراین اگر شروع به نوشتن آن‌ها به حروف کردید، باید تا انتهای نامه یا مقاله خود به آن شیوه پایبند باشید.

  • نادرست: او چهار برادر هفت، نه، 12 و 15 ساله دارد.
  • درست: او چهار برادر 7، 9، 12 و 15 ساله دارد.

فرمت متفاوت دو عدد کنار هم

وقتی جمله‌ای را می‌نویسید که دارای دو عدد کنار هم است و بخشی از یک لیست مرتبط نیست، باید متن را به گونه‌ای شفاف بنویسید. در این حالت بهتر است یک عدد را به صورت حروف و عدد دیگر را به صورت عدد بنویسید.

  • نادرست: آخر هفته 12 بچه 10 ساله در خانه من حضور دارند.
  • درست: آخر هفته 12 بچه ده ساله در خانه من حضور دارند.

نوشتن اعداد انگلیسی در چک

هنگامی که در حال نوشتن چکی هستید که برای دریافت وجه در حساب بانکی یا پیش‌پرداخت نقدی کارت اعتباری استفاده می‌شود، قانون خاصی اعمال می‌شود. در این حالت، باید مقدار را به صورت عددی در نقطه تعیین شده در کنار علامت دلار نشان دهید. سپس، باید آن را به صورت حروف بنویسید. شما می‌توانید از شکل نوشتاری حروف برای دلار و سنت استفاده کنید.

اگر در حال نوشتن چک با قیمت 182.40 دلار هستید، می‌توانید یکصد و هشتاد و دو دلار و پنجاه سنت یا یکصد و هشتاد و دو دلار بنویسید.

قوانینی برای نوشتن سال‌ها

هنگام نوشتن سال خاصی، چند گزینه مختلف وجود دارد. می‌توانید از یک کلمه، تاریخ کامل یا تاریخ مختصر استفاده کنید. خواندن سال‌ها به انگلیسی نسبتا پیچیده است. به طور کلی، وقتی سال یک عدد چهار رقمی است، دو رقم اول را به عنوان یک عدد کامل بخوانید، سپس دو رقم دوم را به عنوان یک عدد کامل دیگر بخوانید. چند مورد استثنا در این قانون وجود دارد. سال‌هایی را که در 100 سال اول هزاره جدید قرار دارند می‌توان به عنوان اعداد انگلیسی کامل خواند حتی اگر چهار رقم داشته باشند، یا می‌توان آن‌ها را به عنوان دو عدد دو رقمی خواند. هزاره‌ها همیشه به عنوان اعداد کامل خوانده می‌شوند زیرا تلفظ آن‌ها در غیر این صورت دشوار است. به عنوان مثال

She lived in San Francisco in the eighties

(او در دهه هشتاد در سانفرانسیسکو زندگی می کرد.)

یا

During the 1980s, she lived in San Francisco

She lived in San Francisco in the ’80s

اعداد به انگلیسی

راهنما برای نوشتن ساعت به اعداد انگلیسی

هنگام نوشتن زمان، از عدد برای تعیین زمان استفاده کنید. برای زمان دقیق، دقیقه را بعد از دو نقطه اضافه کنید. به عنوان مثال:

The accident happened at 8:22 p.m

(این حادثه در ساعت 8:22 بعد از ظهر رخ داده است.)

They did not leave the party until 2 a.m

(آن‌ها تا ساعت 2 بامداد مهمانی را ترک نکردند.)

نکات بیشتر در مورد اعداد انگلیسی

اگر در مورد املا یا نوشتن عدد شک دارید، معمولا بهتر است آن را به صورت حروف بنویسید. با این حال، برای اعداد بزرگتر، همیشه می‌توانید آن‌ها را به صورت عدد بنویسید.

قوانینی که درباره اعداد انگلیسی در مثال‌های بالا نشان داده شده است، صرفا یک قانون کلی است و موارد استثنایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، اعداد گرد مانند صدها، هزار یا صد هزار باید به طور کامل نوشته شوند. اعدادی که گرد نیستند، بهتر است به شکل اعداد نوشته شوند.

سخن پایانی

از اینکه تا انتهای مقاله اعداد انگلیسی با ما همراه بودید از شما تشکر می‌کنیم و از شما می‌خواهیم با نظرات خود راهنمای ما باشید تا در آینده تولید محتوای مستمر و پربارتری داشته باشیم و بتونیم در جهت آموزش زبان انگلیسی به هم‌وطنان خود گام موثری برداریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *