این راهنما برای انتقال نرم افزار زبانشناس از نسخه‌ی کافه‌بازار به جدیدترین نسخه‌ی این نرم‌افزار است. اگر هنوز نسخه‌ی جدید را دانلود نکرده‌اید، از طریق این لینک ابتدا این کار را انجام دهید و سپس این راهنما را بخوانید.

اگر اولین بار است که نرم‌افزار زبانشناس را نصب می‌کنید، لازم نیست این قسمت را بخوانید.

انتقال زبانشناس از نسخه‌ی کافه بازار

با توجه به اینکه نسخه‌ی حاضر نسخه‌ی کاملا جدیدی از نرم افزار زبانشناس است و تغییرات گسترده‌ای نسبت به نسخه ای که قبلا در کافه بازار ارائه می‌شد انجام شده است، بایستی اپلیکیشن را انتقال بدهید که در فرایند زیر توضیح می‌دهیم. لازم به ذکر است که در این فرایند دو مورد مهم زیر به طور اجباری انجام می‌شود که بایستی آن را قبول کنید:

نگران اطلاعات درسی خود از جمله آمار و لغاتی که هایلایت کردید نباشید. در این فرایند این اطلاعات منتقل می‌شود.

نکته: اگر مایل به موارد فوق نیستید می‌توانید تا هر زمانی که دوست دارید با اپلیکیشن ارائه شده در کافه‌بازار ادامه بدهید.

نکته‌ی اساسی: لطفا ابتدا اپلیکیشن زبانشناس در کافه بازار را به جدیدترین نسخه به‌روز نمایید. اگر این‌کار را نکنید، فرایند انتقال انجام نمی‌شود.

قدم اول: قرار دادن آیکون هر دو اپلیکیشن در کنار هم

این کار برای جلوگیری از ایجاد هرگونه اشتباه انجام می‌شود. همانطور که در شکل زیر پیداست، روی آیکون اپلیکیشن جدید یک بنر قرمز رنگ وجود دارد که تشخیص آن را بسیار ساده می‌کند.

icon

قدم دوم: دریافت اطلاعات و بکاپ اپلیکیشن قدیمی

اگر می‌خواهید اطلاعات خرید و اطلاعات درسی‌تان منتقل شود، بایستی این مرحله را انجام دهید. وارد اپلیکیشن قدیمی بشوید و همانطور که در شکل زیر مشخص است، از منوی صفحه اول برنامه، اطلاعات کاربری را یادداشت کنید. سپس وارد قسمت پشتیبانگیری بشوید.

info

نکته: نام کاربری شما برای ورود به اپلیکیشن جدید همین ایمیلی است که در نرم‌افزار خودتان در این قسمت مشاهده می‌کنید. برای ورود به اپلیکیشن جدید به رمز عبور خود هم احتیاج دارید که اگر یادتان رفته، بایستی به این لینک بروید، ایمیل خود را وارد کنید و درخواست رمز عبور جدید بفرمایید. پس از ارائه‌ی این درخواست، ایمیل تاییدی به ایمیلتان ارسال می‌شود که بایستی اقدامات گفته شده در آن را انجام دهید.

بعد از انتخاب گزینه‌ی مدیریت پشتیبانگیری در عکس فوق، به قسمت زیر وارد می‌شوید. ابتدا گزینه‌ی تهیه‌ی پشتیبان را انتخاب کنید. سپس صبر بفرمایید که نوار دایره‌ای پیشرفت وسط صفحه یک دور کامل شود تا در نهایت با نشان دادن کلمه‌ی تمام به شما نشان دهد که فرایند بکاپ انجام شده است. علاوه بر این، در قسمت آخرین زمان پشتیبان‌گیری بایستی نوشته باشد امروز. یعنی امروز آخرین زمان پشتیبان‌گیری شما بوده است.

backup

قدم سوم: ورود به اپلیکیشن جدید

از اپلیکیشن قدیمی خارج شوید و اینبار اپلیکیشن جدید را انتخاب کنید. اولین چیزی که می‌بینید صفحه ثبت‌نام است که شما با این صفحه کاری ندارید. با انتخاب دکمه‌ی قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد صفحه ورود بشوید.

register

در صفحه ورود، ایمیلی که در قدم دوم یادداشت کرده‌اید و رمز عبورتان را وارد کنید.

login

قدم چهارم: بازیابی پشتیبان

بعد از ورود به اپلیکیشن جدید، منوی برنامه را انتخاب کنید و به قسمت مدیریت پشتیبان‌گیری بروید.

menu

بعد از ورود به این قسمت اینبار برخلاف قدم دوم، گزینه‌ی بازیابی پشتیبان را انجام بدهید.

restore

پس از انجام مراحل بازیابی، اپلیکیشن ریستارت می‌شود تا اطلاعات جدید را دریافت کند.

به شما تبریک می‌گویم. با ورود مجدد به اپلیکیشن جدید، از صحت بازیابی اطلاعاتتان مطمئن شوید.