اهمیت یادگیری زبان در دوران کرونا

وقتی کرونا اومد

وقتی کرونا به دنیا نفوذ کرد اولین چیزی که تو ذهن من چرخید این بود که از حالا به بعد قراره همه چی آنلاین رشد کنه. همه رو میارن به کورسهای آنلاین و همینطور هم شد. هم تعداد فالورهای ما تو زبانشناس ۲.۵ برابر شد و هم فروش ما افزایش پیدا کرد.

(خداروشکر)

بیرون رفتن ممنوع

الان نه میتونی کلاس بری، نه مربی استخدام کنی که تو خونه خصوصی بهت آموزش بده (به صورت آفلاین) ، نه در مجموع سفر بری که از زبانت استفاده کنی. کرونا خیلی محدودیتها واست آورد ولی این وسط یه چیز خیلی بولد شد و اون این بود که حالا همه مجبورن واقعی زبان بخونن.

واقعی؟ تا الان مصنوعی بود؟

نه منظورم این نیست. منظورم اینه که حالا همتون متوجه شدید که یادگیری زبان چقدر استقلال میطلبه. الانی که خونه‌اید و نمیتونید بهونه نخوندن رو بندازید سر ضعیف بودن کلاسها و مربی و…

واقعیت یادگیری زبان همینه.

کرونا هم یه روز میره

تازگی که شایعه شده واکسنش اومده. اگه این موضوع حقیقت داشته باشه پس میتونیم به این فکر کنیم که به زودی زندگیامون دوباره عادی میشه. کم کم به روزای قبلمون بر میگردیم. اما همین زمانی که فعلا کرونا با ماست، فرصت اینو داری که از خونه کلی استفاده ببریم.

هرچی آنلاین بوده، مفت شده

خیلی از شرکت‌ها از فرصت کرونا استفاده کردن و قسمت خدمات آنلاینشون رو بالا نبردن. همه دیگه میدونید زبانشناس در حال حاضر چقدر ارزونه و خود همین موضوع یه فرصت عالیه. چون بدون شک وقتی همه چی عادی بشه و با این اوضاع محاله همین قیمت بمونه.

یادگیری حواس پرتی مثبته

وقتی تو خونه‌ای و داری زبان میخونی یا یه مهارت خوب یاد میگیری، میتونی به خودت این فرصت رو بدی که به ترس کرونا و آمار کشته‌ها و…فکر نکنی (خواهشا اخبار رو خفه کن). ذهنت رو آزاد کن و با تمام تمرکزت بشین و یه چی یاد بگیر.

شکرگزار باش

شاید سخت باشه، ولی از این وضعیت متشکر باش. من همیشه این موضوع رو به دوستانم میگم. ما باید تمرکزمون رو چیزی باشه که میتونیم کنترلش کنیم، نه چیزی که از کنترل ما خارجه. تو اینجا میتونی بشینی و زبان بخونی. ولی نمیتونی کرونا رو کنترل کنی. پس تمرکزت رو رشد شخصیت باشه.

سخن آخر

ماهم روزگارمون سخته. خیلی وقته بیرون نرفتم، باشگاه نمیتونم برم. همیشه خونه‌م و حس واقعا خوبی ندارم. قرار بود با دوستام بریم سفر ولی تو این وضعیت اصلا نمیشه این کار رو کرد. اما بازم شکر…تلاشمونو میکنیم.

تو چطور قرنطینه رو میگذرونی؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.