ساعت

راهنمای جامع یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

تابه حال با قطار مسافرت کرده‌اید؟ بعضی قطارها از لحاظ سرعت با لاک‌پشت رقابت می‌کنند و بعضی‌هایشان هم به قطار سریع‌السیر معروف هستند و با بالاترین سرعت شما را به مقصد می‌رسانند. ولی هیچ قطاری در هیچ کجای دنیا نمی‌تواند پرواز کند.

قصه‌ی یادگیری زبان انگلیسی هم دقیقا همین شکلی است. می‌توانید آرام و آهسته زبان بخوانید و سال‌ها در حال یادگیری باشید یا از آن‌طرف می‌توانید با یک برنامه‌ریزی درست و فشرده، سریع‌تر پیش بروید و پیشرفت کنید. ولی مثل قطار که نمی‌تواند معجزه‌‌وار پرواز کند و مسافران را به مقصد برساند، شما هم برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان نمی‌توانید دنبال معجزه باشید.

پس چطور می‌توانید زبان انگلیسی را هرچه سریع‌تر یاد بگیرید؟ اصلا چنین چیزی امکان دارد؟ در این مطلب از زبان‌شناس برایتان توضیح می‌دهیم چطور یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان ممکن را به واقعیت تبدیل کنید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آیا یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان ممکن است؟

همه‌ی ما یک جایی سوار قطار یادگیری زبان انگلیسی شده‌ایم. اولش حسابی پا روی گاز گذاشته‌ایم ولی بیشتر وقت‌ها سرعت اولیه‌مان را حفظ نکرده‌ایم. خیلی‌هایمان که چندین و چند بار قطار را یک‌جایی وسط‌های مسیر رها کرده‌ایم و ماه‌ها یا شاید هم سال‌ها سراغش نرفته‌ایم.

ازطرفی همه‌مان بالاخره یک‌بار یک‌جایی با جمله‌ها و تبلیغ‌هایی مثل یادگیری زبان در 3 ماه، یادگیری سریع مکالمه‌ی زبان انگلیسی در 6 هفته و… مواجه شده‌ایم و با خودمان گفته‌ایم کاش یک‌بار برای همیشه بنشینیم داخل یکی از همین قطارهای سریع‌السیر و رویایی و زود به مقصد برسیم تا برای همیشه از این قطار سواری‌های نصفه نصفه خلاص شویم.

اما بگذارید خیال‌تان را راحت کنیم. این‌ها همه‌شان یک مشت تبلیغ خوش‌آب و رنگ هستند که اگر سراغ‌شان بروید، بعد از مدتی از قبل هم پریشان‌ترتان می‌کنند.

یادگیری زبان انگلیسی یک مهارت است. مهارتی شبیه مهارت‌های دیگری که در زندگی به‌دست می‌آوریم. هیچ مهارتی یک شبه و معجزه‌وار در زندگی‌مان اتفاق نمی‌افتد. ما باید مهارت‌ها را با تمرین، تلاش و افتان و خیزان به‌دست بیاوریم؛ هیچ فرمول عجیب و خاصی هم وجود ندارد.

البته این‌ها را نگفتیم که فکر کنید امکان یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان یا یادگیری سریع زبان انگلیسی در منزل یا به کمک کلاس و… وجود ندارد یا کلا غیرممکن است. اتفاقا شما می‌توانید با صرف وقت بیشتر و استفاده از یک‌سری تکنیک‌های خاص و کاربردی، زبان انگلیسی را در مدت‌زمانی کوتاه‌تر از معمول یاد بگیرید. در ادامه‌ی این مطلب، به‌طور کامل در مورد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان برایتان توضیح می‌دهیم.

برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان چه مسیری را باید طی کنید؟

قدم اول؛ تعیین سطح! ببینید کجا ایستاده‌اید؟

فرض کنید با تمام تجهیزات آماده شده‌اید و می‌خواهید سوار قطار شوید و حرکت کنید. خب قبل از هر کاری باید بدانید الان دقیقا کجا هستید. دانستن مبدا حرکت مهم است.

برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان هم باید قبل از هرچیز بدانید کجای مسیر یادگیری ایستاده‌اید. بعضی‌ها تقریبا هیچ چیزی از زبان انگلیسی نمی‌دانند و تقریبا همان اول راه ایستاده‌اند. بعضی‌ها کمی جلوتر هستند و خلاصه اگر نگاهی به مسیر بیندازید متوجه می‌شوید هرکس بسته به تلاش‌های قبلی‌اش و آموزش‌های جسته و گریخته، یک نقطه شروع متفاوت دارد.

بهتر است قبل از شروع یادگیری زبان انگلیسی، سطح فعلی‌تان را مشخص کنید. می‌توانید از آزمون‌های تعیین سطح آنلاین یا آزمون‌های موسسه‌های آموزشی مختلف کمک بگیرید.

قدم دوم؛ هدف گذاری

حالا باید بدانید کجا قرار است بروید؟ درواقع تا هدف‌تان معلوم نباشد نمی‌دانید از کدام مسیر باید حرکت کنید. پس هدف‌تان را روشن و دقیق مشخص کنید. می‌خواهید مهاجرت کنید؟ قصدتان آمادگی برای شرکت در یک آزمون بین‌المللی خاص مثل آیلتس یا تافل است؟ برای موفقیت بیشتر در کارتان می‌خواهید زبان یاد بگیرید؟ قرار است زیاد سفر کنید و می‌خواهید برای سفر راحت‌تر و بی‌دردسر زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید؟ یا می‌خواهید صرفا بتوانید فیلم یا انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی را بدون استفاده از زیرنویس انگلیسی یا فارسی ببینید؟

بله! هرکس از یادگیری زبان هدفی را دنبال می‌کند. شما هم هدف‌تان را دقیق و بدون ابهام مشخص کنید. مثلا اگر هدف‌تان موفقیت در آزمون آیلتس است؛ دقیق زمان آزمون و مقدار زمانی که فرصت دارید را هم مشخص کنید.

قدم سوم؛ اولویت بندی در یادگیری مهارت‌های زبان

همان‌طور که گفتیم هر کس از یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان هدفی دارد. یکی می‌خواهد با افزایش مهارت‌های زبانی‌اش ارتقای شغلی بگیرد و درآمد بیشتری داشته باشد و هم‌زم.ان فرد دیگری عاشق رمان است و دلش می‌خواهد بتواند رمان‌های مورد علاقه‌اش را به زبان اصلی مطالعه کند. این‌ها هر کدام باید روی تقویت مهارت‌ های زبانی متفاوتی تمرکز کنند.

مهارت‌های زبان انگلیسی به 4 دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

  • مهارت خواندن یا Reading
  • مهارت نوشتن یا Writing
  • مهارت مکالمه یا Speaking
  • مهارت شنیدن یا Listening
مهارت های زبان انگلیسی
چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان در منزل باید روی هر چهار مهارت کار کنیم؛ درواقع تمام این مهارت‌ها مثل زنجیر به هم وصل هستند ولی هرکس بنابر هدفی که دارد می‌تواند یکی از مهارت‌ها را با جدیت بیشتری دنبال کند. فرض کنید می‌خواهید مهاجرت کنید و قبل از هر چیز دل‌تان می‌خواهد مکالمه‌ی زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید. هدف و مسیر شما با کسی که قصدش از یادگیری زبان، بهبود مهارت‌های نوشتاری است، تاحدودی متفاوت است.

حالا همه چیز مشخص‌تر شد و شما آمادگی کاملی برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کردید. خودتان می‌دانید کجا ایستاده‌اید و هدف و مسیر حرکت‌تان هم که معلوم است. پس تا دیر نشده قطار را روشن کنید!

قدم چهارم؛ برنامه‌ریزی

هدف و مسیر حرکت مشخص است. حالا وقتش رسیده یک برنامه‌ی درست و حسابی برای خودتان بچینید. قبل از هرچیز بهتر است زمان‌های فراغت‌ و زمان‌های مرده‌تان را مشخص کنید و طبق آن‌ها برنامه بریزید. بهتر است واقع‌بین باشید و برنامه‌ی عجیب و غریبی ننویسید. این‌طوری هر روز از برنامه عقب می‌مانید و خیلی زود انگیزه‌تان را ازدست می‌دهید.

14 تکنیک برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

خب حالا وقتش رسیده که چیزهای اضافی را از قطار بیرون بگذارید. لطفا اول از همه تنبلی را با یک حرکت به کنار جاده پرت کنید. آن بسته‌ی بزرگ و جاگیر را هم بیرون بیاورید. بله همان بسته‌ی پر از بهانه و دلیل برای وقت‌کشی و بطالت را می‌گوییم.

خلاصه که همه‌ی بسته‌های بیهوده و دست و پاگیر را دور بریزید و به جایش جعبه‌های انگیزه یادگیری را داخل قطار بیاورید و روی هم بچینید. شما در این مسیر تا جایی که امکان دارد باید انگیزه همراه داشته باشید. قبولی در آزمون آیلتس، پیشرفت کاری، درآمد بیشتر، ارتباط راحت‌تر با دوستان خارجی و… می‌توانند انگیزه‌های حرکت در این مسیر باشند.

حالا بهتر است حرکت کنید. درادامه تکنیک‌هایی برای بیشتر شدن سرعت‌تان در این مسیر پیشنهاد می‌کنیم و توضیح‌شان می‌دهیم.

کلاس زبان از نان شب واجب‌تر نیست

خیلی‌ها فکر می‌کنند برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان باید قبل از هرچیز در یک کلاس یا دوره‌ی آموزشی ثبت‌نام کنند. بگذارید همین اول مسیر بهتان بگوییم این تصور به‌هیچ وجه درست نیست. درواقع همه چیز به خودتان بستگی دارد. اگر شرایطش را دارید و فکر می‌کنید شرکت در کلاس آموزشی می‌تواند کمک کننده باشد، حتما این‌کار را انجام دهید. اگر شرایط و زمان کافی برای کلاس رفتن ندارید، قرار نیست قید یادگیری زبان را بزنید. شما می‌توانید به فکر یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان در منزل باشید و برایش برنامه‌ریزی کنید. اینترنت، کتاب‌های آموزشی، اپلیکیشن‌های یادگیری زبان مثل زبانشناس هم دقیقا همین‌جا به کارتان می‌آیند. این اپلیکیشن‌ها با کم‌ترین هزینه همه‌جا در دسترس هستند و اگر جدی‌شان بگیرید می‌توانند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشند.

اگر می‌خواهید بدانید چرا کلاس‌های زبان انگلیسی مفید نیستند، توصیه می‌کنم مقاله “چرا از طریق کلاس نمی‌توانیم به زبان انگلیسی مسلط شویم؟” را از دست ندهید.

از یادگیری لغت‌های کاربردی و کلیدی شروع کنید

کتاب‌های تایید شده‌ی زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان در منزل وجود دارند. شما می‌توانید از این کتاب‌ها برای یادگیری استفاده کنید. بهتر است از بین کتاب‌های لغت یکی را انتخاب کنید و کلمه‌های کاربردی و ضروری زبان انگلیسی را همراه با تمرین و تکرار یاد بگیرید.

دانستن لغت‌های کاربردی زبان کمک قابل توجهی به پیشرفت‌تان می‌کند. این‌طوری هم متن‌ها را بهتر می‌فهمید، هم مسیرتان برای یادگیری مکالمه‌‌ هموارتر می‌شود.

قواعد پایه و اصولی گرامر و دستور زبان را یاد بگیرید

برای یادگیری گرامر خیلی نگران نباشید. بهترین راه یادگیری دستور زبان در طول یادگیری و از طریق شنیدن، خواندن متن و تمرین و تکرار است.

اما بهتر است یک‌سری اصول مثل زمان فعل‌ها مثل زمان حال ساده، نقش واژه‌ها در جمله‌ها قواعد جمله سازی و… را همان اول کار بیاموزید. برای یادگیری این اصول می‌توانید از کتاب‌های خودخوان گرامر زبان انگلیسی کمک بگیرید.

گرامر آن است که خود ببوید نه آن که کتاب های گرامری گوید!

در مسیر یادگیری‌تان وقفه نیندازید

بیشتر افراد یک شروع طوفانی و پرقدرت دارند. آن‌ها تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان می‌گیرند و درچشم به‌هم زدنی می‌نشینند در واگن قطار و حرکت!

مثلا با روزی 5 تا 6 ساعت مطالعه شروع می‌کنند و بعد از مدت کوتاهی به بهانه‌ی یک خستگی یا سفر، مهمانی و… چند روزی را بی‌خیال زبان خواندن می‌شوند. حالا تصور کنید این شرایط مدام تکرار می‌شود. یک روز مطالعه، چند روز وقفه و این قصه تا همیشه ادامه دارد.

فکر می‌کنید آخر چنین قصه‌ای به کجا می‌رسد؟ بله درست حدس زدید! یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان به یک یادگیری ناقص و نصفه نیمه ختم می‌شود. انگیزه‌ها از دست می‌روند و هدف کم‌کم فراموش می‌شود.

این روش هرگز جواب نمی‌دهد. چیزی که شما را به هدف می‌رساند پیوستگی‌تان در مسیر حرکت است. قرار نیست روزی چند ساعت برای مطالعه زمان بگذارید ولی هرطور شده پیوستگی‌تان را حفظ کنید؛ حتی اگر شده روزی پانزده دقیقه مطالعه داشته باشید!

عاشق زبان انگلیسی بشوید

همیشه که نباید عاشق آدم‌ها شد. البته با شما موافقیم! نمی‌توان عاشق آدم‌ها نشد. خب عاشق آدم‌ها باشید اما بیایید و عاشقی زبان انگلیسی را هم کنارش ادامه بدهید.

راستش را بخواهید مطالعه همراه با عشق خیلی بهتر جواب می‌دهد. در فرهنگ و زبان انگلیسی دنبال موضوع‌های مورد علاقه‌تان بگردید و روی‌شان تمرکز کنید. این‌طوری کیفیت مطالعه‌تان بالاتر می‌رود. هورمون‌های عشق مثل اکسی توسین در بدن‌تان ترشح می‌شوند و در مدت زمان کوتاه‌تری مطالب را یاد می‌گیرید و البته همان‌طور که گفتیم کیفیت مطالعه‌تان هم بالاتر می‌رود.

از اشتباه کردن نترسید

تجربه‌ی رفتن به کلاس زبان را داشته‌اید؟ استادان زبان از زبان آموزان می‌خواهند که هرچه بیشتر در بحث‌ها به زبان انگلیسی مشارکت داشته باشند و هیچ فرصتی برای مکالمه‌ با همکلاسی‌ها را ازدست ندهند. بعضی‌ها از ترس اشتباه حرف زدن، پاسخ اشتباه دادن به سوال‌ها، از روی خجالت یا هر چیز دیگری انگلیسی حرف نمی‌زنند و همین مانع پیشرفت سریع‌شان می‌شود. شما قرار است به فکر یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان باشید و برای رسیدن به این هدف باید بدون ترس از اشتباه تا می‌توانید راحت تمرین کنید. این‌طوری اعتماد به‌نفس‌تان هم هر روز بالاتر می‌رود و سرعت پیشرفت‌تان مدام بیشتر می‌شود.

نقش تمرین را دست کم نگیرید

فرض کنید به فکر یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان در منزل هستید و برای رسیدن به این هدف کتاب‌های آموزشی مورد اعتمادتان را هم تهیه کرده‌اید. اگر روزی یک ساعت برای مطالعه‌ی کتاب‌ها وقت می‌گذارید باید سه برابرش یعنی سه ساعت در روز هم به تمرین اختصاص دهید. یا اگر برای یادگیری زبان به کلاس می‌روید باید بعد از هر یک جلسه، سه برابر زمان کلاس را به تمرین اختصاص دهید. تا می‌توانید تمرین کنید و همان‌طور که گفتیم از اشتباه کردن در طول تمرین‌ها هم نترسید. در این‌صورت سرعت یادگیری و پیشرفت‌تان بیشتر و بیشتر می‌شود.

در استخر یادگیری زبان انگلیسی شیرجه بزنید

حال و هوای یادگیری زبان انگلیسی را در گوشه و کنار زندگی‌تان جای دهید. اخبار مورد علاقه‌تان را به انگلیسی دنبال کنید، به انگلیسی فکر کنید، لیست خرید انگلیسی بنویسید، کتاب و مجله‌ی انگلیسی بخوانید، فیلم و کارتون انگلیسی ببینید و خلاصه سعی کنید یک شیرجه‌ی عمیق در استخر آموزش زبان انگلیسی بزنید.

شیرجه زدن در استخر
یه بسم‌الله بگو و شیرجه بزن!

در روز زمان‌های تقریبا زیادی را درحال رانندگی، در اتوبوس و تاکسی، درحال استراحت و… می‌گذرانید. پیشنهاد می‌کنیم این زمان‌ها را هم راحت از دست ندهید. اپلیکیشن‌ زبانشناس می‌تواند این زمان‌ها را به‌خوبی برایتان هدفمند کند. با اپلیکیشن همراه می‌شوید و دقیقا متناسب با سطح زبان انگلیسی‌تان به دل محتواهای صوتی و تصویری استاندارد و کاربردی می‌زنید. چند وقتی که بگذرد به خودتان می‌آیید و می‌بینید بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید به هدف‌تان نزدیک شده‌اید. البته این‌ها را همین‌طوری بهتان نمی‌گوییم، آدم‌های زیادی این‌طوری به هدف‌شان نزدیک‌تر شده‌اند و به نتیجه‌ای حتی فراتر از انتظارشان رسیده‌اند.

روش خودتان را برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان داشته باشید.

راه‌های امتحان شده‌ی زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان وجود دارد. خیلی از این راه‌ها حالا دیگر چندان پرطرفدار نیستند ولی بعضی‌هایشان هنوز استفاده می‌شوند و منسوخ نشده‌اند.

شما می‌توانید دقیقا از همان مسیر بقیه جلو بروید و به هدف برسید ولی ما پیشنهاد بهتری برایتان داریم. روش خودتان را بسازید و طبق آن پیش بروید. بهتر است برای انتخاب روش، علایق، خواسته‌ها و شرایط‌تان را درنظر بگیرید. شما می‌توانید یک الگو در یادگیری زبان داشته باشید. ولی بیشتر از هر چیزی روی هدف و علایق خودتان تمرکز کنید.

به خودتان بیش از اندازه فشار نیاورید

در فیلم‌ها وقتی می‌خواهند یک فرد را تلاش‌گر نشان بدهند در تصویرهای پشت سرهم او را درحال زجر کشیدن و سختی دیدن لحظه به لحظه تصویر می‌کنند. مثلا قهرمان فیلم دلش می‌خواهد رتبه‌ی خوبی در کنکور به‌دست بیاورد؛ شب و روز، در سرما و گرما، تشنه و گرسنه، آنقدر درس می‌خواند و زجر می‌کشد تا به خواسته‌اش می‌رسد.

اینجور وقت‌ها آدم با خودش فکر می‌کند موفق شدن حتما فقط از مسیر زجر و سختی به‌دست می‌آید و هیچ راه دیگری ندارد. ولی ما می‌خواهیم یک ضربدر قرمز روی این روش‌ها بزنیم. درست است که تلاش و سختی اصل اساسی رسیدن به هر هدفی است ولی خب سختی کشیدن هم برای خودش اصولی دارد. قرار نیست ما تمام علایق‌مان را کنار بگذاریم و مثل یک آدم آهنی بچسبیم به کتاب و جزوه؛ قرار است در مسیر تلاش‌مان از خواسته‌ها و علایق‌مان هم کمک بگیریم. پس روش‌هایی که دوست ندارید را کنار بگذارید و بین مسیر یادگیری با فعالیت‌های مورد علاقه‌تان، همراهی دوستان و خانواده و… ارتباط برقرار کنید.

دوستان بین‌المللی پیدا کنید.

گفتیم مسیر یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان را با فعالیت‌های جذاب همراه کنید تا هم سختی کم‌تری بکشید و هم از مسیر لذت ببرید. یکی از مثال‌هایش می‌تواند پیدا کردن دوست‌های انگلیسی زبان از گوشه و کنار دنیا باشد. در فضای مجازی با افرادی شبیه خودتان از کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنید و زمان‌هایی را به معاشرت و مکالمه با این افراد بگذرانید. اینطوری هم اوقات خوشی خواهید داشت هم مکالمه‌تان روز به‌روز بهتر می‌شود.

برای پیدا کردن دوست انگلیسی زبان توصیه می‌کنم مقاله “پارتنر زبان انگلیسی” را بخوانید.

نقش یادداشت برداری و مرور نکته‌ها را جدی بگیرید

برای یادگیری بهتر واژه‌ها از جعبه لایتنر کمک بگیرید. به‌علاوه مطالب و نکته‌هایی که هر روز مطالعه می‌کنید را در یک دفترچه یادداشت کنید و آخر هر هفته یا آخر ماه زمانی برای مرورشان درنظر بگیرید. این‌طوری مطالب بهتر در حافظه‌ی بلندمدت‌تان جاخوش می‌کنند.

تقلید کنید

وقتی اخبار می‌بینید، فیلم تماشا می‌کنید، یا پادکست گوش می‌دهید سعی کنید لحن، نحوه‌ی تلفظ و مدل صحبت کردن گوینده را مو به مو تقلید کنید. این روش برای تقویت مکالمه و همین‌طور یادگیری گرامر حسابی کاربردی خواهد بود.

نقش تمرین درک مطلب

تا می‌توانید متن‌های انگلیسی بخوانید، از خبر و گزارش گرفته تا رمان و داستان و وبلاگ. به کمک این روش هم دایره‌ی لغات‌تان گسترش پیدا می‌کند و هم واژه‌هایی که قبلا خوانده‌اید بهتر در حافظه‌تان می‌مانند.

نقش اپلیکیشن زبانشناس در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

تجربه‌ی آدم‌ها را نباید نادیده گرفت. بعضی‌ها برای به‌دست آوردن یک تجربه‌ی ناب در یک زمینه، سال‌ها وقت و انرژی می‌گذارند و بعدها تجربه‌شان را برای راحتی کار بقیه دراختیارشان قرار می‌دهند؛ مثل دست‌اندرکاران اپلیکیشن زبانشناس. آن‌ها مسیر طولانی یادگیری زبان انگلیسی را قبلا تنها و بدون راهنما طی کرده‌اند و حالا می‌خواهند شما را در مسیرتان راهنمایی کنند تا زودتر به مقصد برسید.

خواندن و شنیدن مطالب انگلیسی استاندارد اساس کار زبانشناسی‌ها است. علاوه‌بر آن راه‌های منحصر به‌فردی هم برای یادگیری واژه‌های جدید در این اپلیکیشن وجود دارد.

 شما می‌توانید در طول روز زمانی را برای یادگیری زبان انگلیسی به کمک زبانشناس اختصاص دهید. این زمان‌ها می‌تواند از بین زمان‌های مرده‌ی طول روز انتخاب شود. این اپلیکیشن همیشه و همه جا ازطریق موبایل شما در دسترس است و می‌تواند حسابی کمک‌تان کند.

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی در کمترین زمان روی کمک زبانشناس به‌عنوان یک یار آماده و قبراق حساب کنید.

اپلیکیشن زبانشناس
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه تو این اپلیکیشن!

لب کلام

برای یادگیری هر مهارتی باید به اندازه‌ی کافی وقت بگذارید. فرقی نمی‌کند دنبال چه مهارتی و در چه زمینه‌ای هستید؛ به‌هر حال باید تمرین و تلاش را سرلوحه‌تان قرار دهید و مرحله به مرحله جلو بروید. پس خوشبختانه یا متاسفانه معجزه‌ای درکار نیست.

یادگیری زبان انگلیسی هم دقیقا همین‌طوری است. باید حسابی وقت بگذارید و تلاش کنید تا به حد قابل قبولی در زبان انگلیسی برسید.

ولی گاهی به دلایل مختلف می‌خواهید زودتر این مهارت را به‌دست بیاورید و به فکر یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان هستید. برای رسیدن به این هدف مراحل و تکنیک‌هایی وجود دارند که در این مقاله به‌طور کامل درموردشان توضیح دادیم.

این مسیر قرار نیست به‌هیچ وجه عجیب یا خسته کننده باشد و راه‌هایی برای بهتر طی شدنش وجود دارد. کافی است زبان انگلیسی را به متن زندگی‌تان بیاورید و با به‌کار بستن این تکنیک‌ها جلو بروید. این‌طوری سر زمان تعیین شده به هدف‌تان می‌رسید. اپلیکیشنی مثل زبان شناس هم می‌تواند در این مسیر همراهی‌تان کند و بدون هیچ ادعایی با معرفی یک مسیر استاندارد کنارتان باشد. پس از شکست نترسید و با قدرت و پیوسته جلو بروید. اگر خوب نگاه کنید، موفقیت خیلی هم دور نیست!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *