داستان بلند انگلیسی - صفحه‌ی 2

قانون‌شکن‌ها
قانون‌شکن‌ها

در جامعه به طور ناخودآگاه یاد گرفته‌ایم که تا جایی که امکان دارد شبیه به دیگران باشیم. اما در طول زندگی کسانی را می‌بینیم که سعی می‌کنند خلاف جهت آب شنا کنند.

پول بر شاخه درخت سبز نمی شود
پول بر شاخه درخت سبز نمی شود

در این درس در رابطه با پول، شکل و شمایل گذشته و حال آن، بخت آزمایی ها و اینکه پول چه تاثیری میتواند بر خوشحالی انسان‌ها داشته باشد، صحبت می‌شود.

بینوایان دوست‌داشتنی هستند
بینوایان دوست‌داشتنی هستند

محققان بررسی کرده اند که دوست داشتن افراد فرودست جامعه در خیلی از انسانها ذاتا وجود دارد. زیرا ما طرفدار عدالت هستیم. اما در واقعیت افراد فرودست مثل فیلم میلیونر زاغه‌نشین پولدار و موفق نمی‌شوند. بلکه بایستی شانس، خلاقیت، و تلاش زیادی داشته باشند.

شانسی دوباره
شانسی دوباره

خیلی‌ها اعتقاد دارند که فرقی نمی کند انسان در زندگی چه اشتباهاتی مرتکب شده است، او می‌تواند تغییر و توبه کند. گذشته‌ی فرد با آینده او یکی نیست. اما باربارا هریس این را قبول ندارد.

زندگی یا مرگ
زندگی یا مرگ

آرون رالستون کوهنوردی است که شاید داستانش را قبلاً شنیده باشید. وی تا حد بسیار زیادی نترس بود. اما این روحیه‌ی وی، نزدیک بود که روزی جانش را بگیرد.

برده داری کودکان
برده داری کودکان

احتمالاً همه شما ملاله یوسفزی را بشناسید. دختر نوجوانی که در دفاع از حق آموزش دختران در پاکستان، مورد هدف گلوله از طرف افراطی‌ها قرار گرفت. اما تقریباً هیچ‌کس اقبال مسیح را به یاد نمی‌آورد. اقبال مسیح هم کودکی است که به خاطر تلاش‌هایش جهت آگاه‌سازی دیگران، از بردگی کودکان در کشورهای درحال‌توسعه‌ای مثل پاکستان و هند، شناخته شده است.

تز، به سوی نجات
تز، به سوی نجات

سگ‌ها حیوانات وفاداری هستند و داستان‌های بسیار زیادی از وفاداری آن‌ها شنیده‌ایم. در این داستان نیز از وفاداری سگی می‌شنویم که تقریباً صاحبش را در شرایط سختی نجات داد.

نجات دهنده ی مادران
نجات دهنده ی مادران

داستان زیر در رابطه با دکتر باهوشی است که ۲۷۰ سال پیش جان مادران باردار زیادی را نجات داد. اما به دلیل اینکه نظریاتش با علم روز آن موقع همخوانی نداشت، جامعه‌ی پزشکی آن روز، نظرات وی را جدی نگرفتند و وی را ترد نمودند.

موفقیت یعنی 99 درصد شکست
موفقیت یعنی 99 درصد شکست

در این نوشته به یکی دیگر از ویژگی‌های آدم‌های موفق می‌پردازیم و آن این است که این افراد، با شکست ارتباط سالمی برقرار می‌کنند و شکست را جزوی از فرایند پیروزی و موفقیت می‌دانند. در حقیقت افراد موفق و بزرگ، شکست‌ها و اشتباهات بزرگ‌تری نسبت به بقیه دارند.

درون حصار
درون حصار

وقتی کسی در کاری که انجام می‌دهد طوری غرق شده باشد که به هیچ‌چیز دیگری فکر نکند، اصطلاحاً میگویند درون حصار (in the zone) قرار گرفته است.

آرشیو صفحات: