داستان بلند انگلیسی - صفحه‌ی 3

حمله‌ی آدم‌فضایی‌ها
حمله‌ی آدم‌فضایی‌ها

تقریباً هشتاد سال پیش، در زمانی که رادیو به‌تازگی وارد زندگی مردم شده بود، گوینده‌ای رادیوئی تصمیم می‌گیرد که با یک داستان خیالی مردم را گول بزند. جالب آن است که خیلی‌ها واقعاً گول این داستان خیالی را می‌خورند!

آیا انسان می‌تواند تغییر کند؟
آیا انسان می‌تواند تغییر کند؟

برخی می‌گویند انسان‌ها ذاتاً خشن آفریده‌شده‌اند. این را ژن‌های ما تعیین کرده‌اند و ما ناچار به جنگیدن با یکدیگر هستیم. اما بعضی از مشاهدات نشان می‌دهد که انسان‌ها قابلیت تغییر دارند. مثلاً در داستان زیر می‌خوانیم که چطور یکی از خلبانان آلمانی در جنگ جهانی دوم، هواپیمای خلبان آمریکایی را از روی کشور آلمان اسکورت می‌کند تا سالم به مقصد برسد.

نقاط عطف در تاریخ
نقاط عطف در تاریخ

این داستان انگلیسی، در رابطه با اتفاقات خیلی کوچکی است که تغییرات بزرگی را در تاریخ بشریت رقم زده است. به عنوان مثال حتماً با آدولف هیتلر و جنایاتی که انجام داده است آشنایی دارید. اما آیا می‌دانستید که آدولف هیتلر، آدمی بسیار معمولی و علاقه‌مند به هنر بود که می‌خواست وارد دانشگاه هنر بشود؟

امیدت را از دست نده
امیدت را از دست نده

امید، شاخص بسیار مهمی در زندگی انسان‌ها است. طوری که دانشمندان سعی کرده‌اند به طرقی آن را اندازه‌گیری کنند و شاخصی به نام "شاخص امید" برای آن اختصاص داده‌اند. تحقیقات دانشمندان و تجربیات زندگی نشان می‌دهد که افرادی که امید دارند، شادابی و چالاکی بیشتری دارند و احتمال موفقیتشان بیشتر است.

احساس غربت روی زمین و فراتر از آن
احساس غربت روی زمین و فراتر از آن

خیلی از شما احتمالاً با واژه‌ی Homesick (احساس غربت) آشنایی دارید. کسی که برای مدت زیادی از خانواده‌اش، سرزمینش، یا کشورش دور باشد احتمال دارد که به انواع حاد این بیماری مبتلا شود. اما به نظر شما کسی که برای مدت زیادی اصلاً از زمین دور باشد چه اتفاقی برایش میفتد؟

پارادوکس زمان
پارادوکس زمان

آیا ماشین زمان می‌تواند واقعیت داشته باشد؟ اگر ماشینی داشته باشید که بتوانید با آن در زمان سفر کنید، به گذشته برمی‌گردید یا به آینده می‌روید؟ طبق تحقیقی که از مردم صورت گرفته است، ماشین زمان با اختلاف زیادی جزو اولین چیزهایی است که افراد آرزوی آن را دارند.

خانم غرق نشدنی
خانم غرق نشدنی

در این درس در رابطه با خانمی به نام ویولت جسوپ صحبت می‌کنیم که در سه فاجعه‌ی دریایی بزرگ (که یکی از آن‌ها کشتی معروف تایتانیک بوده است) حضور داشته است و جان سالم به دربرده است.

بحران هویت
بحران هویت

همه‌ی ما با هویت خود زنده‌ایم. بعضی‌ها هویتشان را در کشورشان می‌بینند، بعضی‌ها در دین خود می‌بینند، بعضی‌ها در خانواده‌ی خود می‌بینند، بعضی‌ها در کار خود می‌بینند و خلاصه هر کس هویت خاص خود را دارد. اگر روزی از خواب بیدار بشوید و ببینید که هویتتان را از شما گرفته‌اند چه حالی به شما دست می‌دهد؟

قاعده ی ده هزار ساعت
قاعده ی ده هزار ساعت

در این مگا داستان، به این موضوع می‌پردازیم که چه چیزی از ما، آدم موفقی مانند بیل گیتس می‌سازد؟ تقریباً همه می‌دانند که داشتن استعداد و پشتکار، برای رسیدن به موفقیت، شرط‌هایی لازم و اساسی است. اما همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود. زیرا دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، همیشه بر مبنای شایسته‌سالاری عمل نمی‌کند.

مرد گرگی
مرد گرگی

شوان الیس فردی است که برای تحقیقات روی گرگ‌ها و حفظ نسل آن‌ها، خود را شبیه به گرگ‌ها کرده تا بتواند با آن‌ها زندگی کند. این کار عجیب او باعث شده است که به وی لقب مرد گرگی بدهند.

آرشیو صفحات: