چطور عاشقانه زبان انگلیسی رو یاد بگیریم؟

ولنتاین مبارک!!!

ولنتاین هم اینجاست. من قرار نیست بهت لغات مربوط به ولنتاین رو آموزش بدم. قراره بهت یه چیزی رو یاد بدم که حتما تو رو در یادگیری زبان موفق میکنه. می پرسی چی؟ یه دیدگاه…

امروز یاد میگیری که دیدگاهت رو تو یادگیری زبان چطور کنی تا واقعاً انگلیسی صحبت کنی.

شروع همه چی!

(بک گراند آهنگ لاو استوری پخش میشه)

پسرک در کوچه در حال قدم زدن بود تا اینکه دخترکی را دید. اشک در چشمانش جمع گردید و تصمیم گرفت که با دخترک تجدید فراشی داشته باشد. به این میگن عشق در نگاه اول، هر شخصی هم تو زبان بدون شک عشق در نگاه اول داشته. برای من گوش دادن به آهنگهای مایکل جکسون و کلد پلی عشق در نگاه اول انگلیسی بود.

استمرار

سوالی که دوست دارم از خودت بپرسی اینه که برای پارتنر خودت چقدر زمان میذاری؟ روزی چند بار بهش تکست میدی یا زنگ میزنی؟ هفته ای، ماهی چند بار همو میبینید؟

واسه همینه میگم یادگیری زبان هم مثل عاشق شدنه. تو هر روز میری سراغ طرفت. بهش زنگ میزنی. اگه زنگ نزنی کلاهت پس معرکه‌ست.

تعهد

یه شخص آیا میتونه چند تا پارتنر داشته باشه؟ بله که میتونه؟ اما گندش در نمیاد؟ بله که در میاد. بالاخره که چی. اما شخصی که واقعاً به پارتنرش علاقه داشته باشه، این کارو نمیکنه. به جاش تمام تمرکزش رو میذاره رو طرفش. از دید زبان بهش نگاه کنیم میشه یادگیری چند زبان به صورت همزمان. چون یکی خودش کلی محسوب میشه و چند تا بالاخره گندش در میاد…

اولویت

ببخشید عزیزم! داشتم فیلم می دیدم حواسم نبود باهات حرف بزنم.

فیلم، اینستاگرام و کوفت و زهرمار برات مهم تره؟

خب! خاطره ها زنده شد. تو زبان هم این موضوع همیشه هست. تو وقتی که باید زبان بخونی، نمیری سریال ترکی ببینی یا اینستاگرام چک کنی. به زبانت میرسی.

صبر

– من خواستگار دارم… میای منو بگیری یا نه؟!

+ عزیزم تازه 2 هفته‌ست داریم حرف میزنیم…

خب این موضوع تو زبان هم هست دیگه. دو هفته، دو ماه، دو سال میخونی میخوای بشی خدای زبان. یکم صبر کن رابطه شکل بگیره بعد جدیش کن خب… سریع غر نزن… عجب گرفتاری شدیم به‌قرآن…

فضا

– عزیزم من میخوام با دوستم برم بیرون.

+ دوستت کی باشه؟ بدون من با هیچکی بیرون نمیری…

رابطه درست حسابی، حد و مرز داره. درسته گفتم تعهد و استمرار لازمه ولی گاهی وقتا یکم فضا هم لازمه… گاهی وقتا نیازه زبان خوندن رو کمتر کنی و برای ریکاوری خودت به چیزای دیگه هم بپردازی این باعث میشه رابطه‌ت با زبان هم قرص‌تر بشه.

سخن آخر

عاشق زبان شدن همه جوره مثل عاشق یه شخص شدنه بجز یه مورد. اونم اینه که عشقت یه طرفه‌ست. زبان بهت کلی چیز میده. شغل بهتر، ارتباط بهتر، دنیای بهتر… اما هیچوقت دوستت نداره. از من میپرسی؟

هم زبانت رو بخون و هم یکیو پیدا کن که دوستت داشته باشه 😉

عاشق (زبان) شدی؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن