داستان های مادرشوهر و عروس همواره یکی از داستان های نوستالژیک در زندگی زناشویی به حساب می آید. در این درس با مادر شوهری آشنا می شوید که حسابی همسر را آسی کرده است.

نکته اول:

ابتدا می‌توانید یکی دو بار به‌صورت تفننی این داستان را به‌صورت صوتی یا تصویری ببینید. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این داستان پیاده‌سازی نمایید.

نکته دوم:

این داستان را میتوانید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (دوره‌ی دروس پایه انگلیسی بدون تلاش - Effortless English Original course)، به همراه دیگر فایل‌های کمکی و امکانات جانبی بسیار خوب آن بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان:

دانلود فایل صوتی

متن انگلیسی فایل صوتی فوق در انتهای همین نوشته قرار دارد.

ترجمه فارسی داستان:

مادر شوهر فوضول - داستان اصلی

همسر آماده است که از شر مادر شوهر فضولش رهایی یابد.

اَبی عزیز:

چگونه به شکل مودبانه به مادر شوهرم بگویم که دست از سر شستن لباس هایم بردارد؟ همه چیز از آنجایی شروع شد که من به دلیل حاملگی بر روی تختم دراز کشیده و استراحت می کردم. به نظرم اشکالی نداشت که بخشی از کارهای معمول را انجام دهد تا به ما کمک کند. ولی حالا او هر موقع که به دیدار بچه ها می آید [کار های ما] را انجام ی دهد.

من به شدت بر روی شستن لباس هایم حساس هستم و این دلیل اصلی آن است که نمی خواهم او انجامشان دهد. همچنین، ترجیح می دهم او به جای شستن لباس ها زمانش را صرف بازی با بچه ها کند.

او همچنین چیز ها [لباس ها] را در جاهای اشتباه قرار می دهد. او این کار را با ظرف های من نیز انجام می دهد. یک بار به او گفتم که نگران لباس هایم نباشد چرا که هنوز مرتبشان نکردم. با این حال او بدون اجازه تصمیم گرفت که انجامشان دهد.

او بسیار با اراده است. همچنین همسرم و من با این [موضوع] که او به [روش] فرزانداریمان احترام نمی گذارد مشکلاتی داشته ایم.

او اغلب حرفها را بد متوجه می شود. چه روشی بهترین راه برای ما است که به او بگوییم که به کمک او نیازی نداریم؟

امضا: لباس های کثیف خانواده.

متن انگلیسی داستان:

اشتراک در بخش داستان

نکته‌ی مهم:

با ثبت‌نام در خبرنامه‌ی ایمیلی زیر، هروقت داستان جدیدی به وبسایت زبانشناس اضافه شد، از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

Meddiling Mother In Law - Main Audio

WIFE READY TO WASH HER HANDS OF MEDDLING MOTHER-IN-LAW

DEAR ABBY:

How do I politely tell my mother-in-law to stop doing my laundry? It all started when I was on bed rest due to my pregnancy. I didn’t mind her doing an occasional load to help us out. But now she does it anytime she’s over to watch the kids.

I’m very picky about how I do my laundry, and this is the main reason I don’t want her doing it. Also, I’d prefer she spend time playing with the kids than with the laundry!

She also puts things away in the wrong places. She does it with my dishes, too. Once I told her not to worry about my laundry because I wasn’t done sorting it. She took it upon herself to do it anyway.

She’s very strong-willed. My husband and I have had problems with her not respecting our parenting, too.

She often takes things the wrong way. What’s the best way for us to tell her that her help is not needed?

– DIRTY FAMILY LAUNDRY

داستان‌های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما پایین بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های واقعی برای سطح پیشرفته را بخوانید:

داستان‌های واقعی:نوشته شده در دسته‌ی: داستان