نئو در فیلم ماتریکس دو انتخاب داشت. زندگی واقعی (قرص قرمز) و یا زندگی خیالی (قرص آبی). با خوردن قرص قرمز شاهد دنیای جدید و واقعی در فیلم شد. آیا ممکن است روزی ما هم در دنیایی تحت کنترل ماشین ها قرار گیریم ؟ در داستان امروز با صحبت های دانشمندانی آشنا خواهید شد که دنیای حال حاضر را با دنیای بازی ها مورد مقایسه قرار می دهند.

نکته اول:

ابتدا می‌توانید یکی دو بار به‌صورت تفننی این داستان را به‌صورت صوتی یا تصویری ببینید. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این داستان پیاده‌سازی نمایید.

نکته دوم:

این داستان را میتوانید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (پکیج داستان کوتاه)، به همراه امکانات جانبی بسیار خوب آن بخوانید.

=================

فایل صوتی داستان با سرعت نرمال:

دانلود فایل صوتی

متن انگلیسی فایل صوتی فوق در انتهای همین نوشته قرار دارد.

دانشمندان می گویند ما در یک بازی ویدیویی زندگی می کنیم

از نئو خواستند بین حقیقت و توهم یکی را انتخاب کند. اگر قرص آبی را بخورد، به زندگی سابق خود بازگردانده می شود، جایی که همه چیز عادی به نظر می رسد. اگر قرص قرمز را بخورد، از خواب بیدار خواهد شد و جهان را آنگونه که واقعا هست، خواهد دید. او قرص قرمز را انتخاب می کند. هنگامی که از خواب بیدار می شود، متوجه می شود که درون پوسته ای خوابیده است که در آن فقط خیال می کرده است که زندگی عادی دارد. حقیقت این است که او و بقیه افراد، زندانیان ماشین های پیچیده هستند. این ماشین ها توهم یک زندگی عادی را در انسانهای خفته ایجاد کرده اند تا بتوانند انرژی آنها را دریافت کرده و مصرف کنند.

نئو از شخصیتهای فیلم ماتریکس است. با اینکه این فیلم تخیلی است، بسیاری از دانشمندان به این فکر افتاده اند که ممکن است ما نیز در حال زندگی در توهمی از این نوع باشیم. بعضی ها تا حدی پیش رفته اند که می گویند ما در یک بازی ویدیویی زندگی می کنیم. اِلون ماسک، یکی از با نفوذ ترین افراد در دنیای فناوری می گوید فقط یک در یک میلیارد احتمال دارد که ما در دنیایی شبیه سازی شده زندگی نکنیم.

ماسک می گوید فناوری به حدی سریع پیشرفت می کند که به زودی قادر خواهیم بود بازی ها یا شبیه سازی هایی بسازیم که از واقعیت غیرقابل تشخیص هستند. این بدان معنی است که ما می توانیم دنیاهایی کاملا مصنوعی بسازیم.

ماسک معتقد است که ما در حال حاضر در یکی از این جهان های مصنوعی زندگی می کنیم. او فکر می کند اجداد ما بازی های بسیار پیشرفته ای ساخته اند که واقعیت را به قدری خوب شبیه سازی کرده اند که شخصیت ها (ما) واقعا باور دارند که زنده هستند.

بعضی از میلیاردرهای حوزه فناوری به حدی متقاعد شده اند که ما در یک بازی ویدیویی زندگی می کنیم، که دانشمندان را برای خارج ساختن از این بازی استخدام کرده اند.

اما همه ی دست اندرکاران علم این ایده را قبول ندارند که ما در دنیایی شبیه سازی شده زندگی می کنیم. یکی از استدلالها این است که اگر دنیاهای مجازی و شبیه سازی ها به حدی خوب بوده اند که از واقعیت غیر قابل تشخیص شده اند، آنها دیگر شبیه سازی محسوب نمی شوند. آنها واقعی هستند.

بنابراین، می توان گفت که حتی اگر چیزی که در آن زندگی می کنیم یک شبیه سازی هم باشد، برای هر یک از ما به حدی واقعی است که دیگر شبیه سازی به حساب نمی آید. شاید نشود فهمید که آیا ماسک و سایر طرفداران نظریه شبیه سازی درست می گویند یا نه. اما اگر قرار بود شما بین قرص قرمز و آبی یکی را انتخاب کنید، کدام جهان را انتخاب می کردید؟

مطالب تکمیلی:

برای تقویت زبان انگلیسی، چگونه این داستان را بخوانم؟

برای ارتقای قدرت شنیداری (listening) :

۱- با سرعت آهسته شروع کنید. ابتدا بدون خواندن متن درس چند بار تنها به فایل صوتی گوش دهید:

دانلود فایل صوتی

۲- حال به همراه شنیدن فایل صوتی، متن درس را نیز بخوانید.

۳- لغات انگلیسی جدید را یاد بگیرید.

۴- با گوش دادن به ‌سرعت‌های بالاتر، خود را به چالش بیندازید:

دانلود فایل صوتی

برای ارتقای مکالمه زبان انگلیسی (speaking) :

۱- این درس را با تکنیک سایه تمرین کنید.

۲- برای تمرین بیشتر فایل‌ تکمیلی زیر را بخوانید. در این فایل تکمیلی داستان به‌صورت سؤال و جواب از شما پرسیده می‌شود که با جواب دادن به سؤالات مطرح‌شده می‌توانید درک بهتری از این داستان پیدا کنید:

دانلود فایل صوتی

فایل پی‌دی‌اف متن فایل صوتی فوق:

دانلود پی دی اف

اطلاعات بیشتر برای تقویت مکالمه در نوشته‌ی: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

۳- علاوه بر موارد فوق، در فایل پی‌دی‌اف زیر نیز یکسری سؤالات تکمیلی در رابطه با این درسی که خواندید مطرح‌شده است. با جواب دادن به این سؤالات، مکالمه‌ی خود را تقویت نمایید.

دانلود پی دی اف

منبع داستان: وبسایت DeepEnglish.com
زبانشناس تنها دارنده مجوز استفاده و نشر محصولات deepenglish در ایران است.

اشتراک در بخش داستان

نکته‌ی مهم:

با ثبت‌نام در خبرنامه‌ی ایمیلی زیر، هروقت داستان جدیدی به وبسایت زبانشناس اضافه شد، از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

متن انگلیسی داستان:

Scientists Say We Live In A Video Game

Neo is offered a choice between truth and illusion. If he takes the blue pill, he will return to his old life, where everything seems normal. If he takes the red pill, he will wake up to see the world as it truly is. He chooses the red pill. When he wakes up, he realizes that he’s been asleep in a pod where he only dreamt that he was living a normal life. The truth is, he and all of the other humans were prisoners of sophisticated machines. The machines created the illusion of a normal life for the sleeping humans so they could harvest their energy.

Neo is a character in the movie, The Matrix. Even though the movie is fictional, many scientists are beginning to think that we also may be living inside an illusion of sorts. Some have even gone as far as saying that we are living inside of a video game. Elon Musk, who is one of the most influential people in the world of technology, says that there is only a one in a billion chance that we are not living in a simulation.

Musk says that technology is advancing so fast, that soon we will be able to create games or simulations that are indistinguishable from reality. That means we could create entire artificial worlds.

Musk believes that we are living in one of these artificial worlds now. He thinks our ancestors created very advanced video games, which simulated reality so well, that the characters (us) actually believe we are alive.

Some tech billionaires are so convinced that we are living inside of a video game that they have hired scientists to break us out of the game.

But not everyone in science is sold on the idea that we are living inside of a simulation. One argument is that if virtual worlds and simulations get good enough to be indistinguishable from reality, they cease to be simulations. They are real.

So, you could say that even if this is a simulation that we are all living in, it has become so real to each of us, that it no longer qualifies as a simulation. Whether or not Musk and the other proponents of the simulation theory are on the right track might be unknowable. But, if there were a red pill / blue pill choice, which world would you choose?

داستان‌های مرتبط:

آیا سطح این داستان انگلیسی برای شما بالا بود؟ پیشنهاد میکنم که داستان‌های کوتاه برای سطح مبتدی را بخوانید:

داستان‌های کوتاه:

نوشته شده در دسته‌ی: داستان