داستان واقعی انگلیسی - صفحه‌ی 4

چرا ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد
چرا ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد

آمریکا یک ستاره تلویزیونی میلیاردر را که هیچ تجربه‌ی سیاسی به عنوان رئيس جمهور ندارد، انتخاب کرد. اکثر مردم، از جمله خود ما فکر می‌کردیم دونالد ترامپ شانس برنده شدن ندارد، اما داشت. چطور چنین چیزی اتفاق افتاد؟

اخبار جعلی
اخبار جعلی

این هفته به دنیای سودآورِ اخبار جعلی نگاهی خواهیم داشت. برخی از افراد می‌گویند اخبار جعلی به حدی از کنترل خارج شده‌اند که شاید توانسته باشند بر انتخابات گذشته ایالات متحده اثر گذاشته باشند.

عشق جنگجوی محیط زیست
عشق جنگجوی محیط زیست

در این هفته نگاهی داریم به داستان واقعی شوکه کننده در مورد یک طرفدار محیط زیست و همسرش که 7 سال با او رابطه داشت. بعدا مشخص شد که همسرش فردی نبود که او فکر می کرد.

مرگ دیوار مرجانی بزرگ
مرگ دیوار مرجانی بزرگ

بزرگترین ارگانیسم زنده‌ی زمین به طول ۱۴۰۰ مایل در حال مرگ است. جالب آنکه ما نه تنها شاهد این موضوع هستیم، بلکه در واقع قاتل این ارگانیسم خود ما هستیم.

قدرت مدیتیشن
قدرت مدیتیشن

مدرسه راهنمایی ویسیتاسین ولی، برای مقابله با استرس دانش‌آموزان آنها را مجبور کرد که روزی دوبار تعمق (مدیتیشن) داشته باشند. نتیجه فوق العاده بود.

از یاد بردن زبان مادری
از یاد بردن زبان مادری

تصور کنید که یک روز صبح از خواب بیدار می شوید و نمی‌توانید دیگر یک کلمه از زبان مادریتان را حرف بزنید. در مقابل، می توانید یک زبان خارجی را به گونه ای سلیس صحبت کنید. شاید این امر تخیلی به نظر برسد اما می تواند واقعا رخ بدهد؟

داستان انگلیسی میهن‌پرستی
داستان انگلیسی میهن‌پرستی

میهن پرستی یعنی عشق به کشور. و بسیاری باور دارند که اگر شما کشور خود را دوست داشته باشید، باید به پرچم و سرود ملی آن احترام بگذارید.

لیست آرزوهای قبل از مرگ
لیست آرزوهای قبل از مرگ

روز به روز ما به پایان زندگی نزدیک می‌شویم. کارهای زیادی هستند که قبل از رفتن باید انجام دهیم، اما پیدا کردن وقت دشوار است. چه کاری از همه بیشتر دوست دارید قبل از مرگ انجام دهید؟

صبحانه ای با تأخیر
صبحانه ای با تأخیر

همه ما معمولا در طول شب و هنگامی که خوابیم غذایی نمی خوریم. این غذا نخوردن برای اکثر مردم ۱۰ تا ۱۲ ساعت طول می کشد. اما برای یک مرد اسکاتلندی ۲۷ ساله این بی غذایی کمی طولانی تر از حد معمول بود. ۳۸۲ روز بیشتر!

اکتشاف پنیسیلین
اکتشاف پنیسیلین

گاهی اوقات شگفت انگیزترین اکتشافات کاملا اتفاقی روی می دهند. در سال 1928 عدم پاکیزگی میکروب شناسی جوان و با استعداد در آزمایشگاه به یکی از بنیادی ترین کشفیات پزشکی قرن 20 منجر شد. چه کسی فکر می کرد چند ظرف شیشه ای کپک زده به نجات جان میلیون ها نفر بیانجامد؟

آرشیو صفحات: