ضمن عذرخواهی از شما کاربر گرانقدر متاسفانه بایستی عرض کنیم که به دلیل یک مشکل فنی به‌روزرسانی نرم افزار منتشر شده در کافه بازار ممکن نیست. این مشکل برای نسخه‌های 7.0.14 و پایینتر رخ داده است. برای حل این مشکل متاسفانه تنها راه، حذف برنامه فعلی و نصب برنامه جدید (نسخه 7.0.15 به بالا) است. برای اینکه در این فرآیند کمترین آسیب را ببینید لطفا طبق روش زیر عمل کنید:

توجه: این آموزش فقط برای افرادی است که از نرم افزار اصلی زبانشناس که بر روی کافه بازار منتشر شده است استفاده میکنند و نسخه آنها کمتر از 7.0.14 باشد. طبق شکل زیر نسخه‌ی خود را بررسی نمایید.

۱- ابتدا نرم‌افزار خود را باز کنید، به قسمت مدیریت پشتیبانگیری بروید و روی دکمه تهیه پشتیبان بزنید. صبر کنید تا آپلود تمام شود و پیام تمام را در وسط صفحه ملاحظه کنید. پس از اتمام موفق این قسمت آخرین زمان پشتیبانگیری شما (که در بالای صفحه نمایش داده می‌شود) به زمان حال تغییر میکند.

۲- اگر فایلهای زیادی دانلود کردید و نگران حجم اینترنت خود هستید می‌بایست فایل‌های دانلود دروس را جابه‌جا کنید تا بعد از حذف از بین نروند (اگر تعداد فایلهای دانلودی ناچیز است یا نگرانی بابت حجم اینترنت ندارید این مرحله اجباری نیست). برای این کار نیاز به یک نرم افزار مدیریت فایل دارید. شما از هر نرم‌افزار مدیریت فایل می‌توانید استفاده کنید ولی عکس‌هایی که در این آموزش می‌بینید بر اساس نرم‌افزار ES File Explorer هست. برای شروع نرم افزار مدیریت فایل را باز کنید و به حافظه داخلی دستگاه (Internal storage) بروید. سپس به ترتیب پوشه‌های Android سپس Data سپس com.eel را باز نمایید. در پوشه باز شده پوشه‌‌ای به نام files وجود دارد. لطفا انگشتتان را روی این پوشه نگه دارید تا گزینه copy را مشاهده فرمایید. سپس copy را بزنید و آن را در پوشه‌ای خارج از پوشه com.eel کپی فرمایید. به عنوان مثال بنده یک پوشه موقت در حافظه داخلی ایجاد کردم و درون آن پوشه paste کردم. پس از اینکار صبر کنید تا فرآیند انتقال تمام شود. در صورتی که دارای کارت حافظه هستید این فرآیند کپی کردن را برای کارت حافظه هم انجام دهید. مراحل انجام برای کارت حافظه کاملا شبیه به حافظه داخلی است و تنها تفاوت این است که در قدم اول SD card را انتخاب می‌فرمایید.

۳- در این مرحله در صورتی که قدم‌های قبلی را درست انجام داده‌ باشید از تمامی اطلاعات خود پشتیبان تهیه فرمودید و میتوانید بدون نگرانی نرم‌افزار زبانشناس خود را حذف فرمایید.

۴- پس از حذف برنامه مجدد وارد کافه‌بازار شوید و نسخه جدید برنامه را دانلود و نصب نمایید.

دانلود نرم‌افزار «زبانشناس»

۵- پس از اتمام نصب برنامه را باز فرمایید و در صورت نیاز وارد حساب کاربریتان شوید.

۶- وارد قسمت مدیریت پشتیبانگیری شوید و روی گزینه بازیابی پشتیبان بزنید. پس از این کار صبر فرمایید تا عملیات بازیابی تمام شود.

۷- وارد نرم‌افزار مدیریت فایل شوید و فرآیندی که در مرحله ۲ام انجام دادید را به صورت برعکس انجام دهید. یعنی فایل‌هایی که کپی کردید را مجدد کپی کرده و اینبار جای قبلی خود اما در پوشه com.zabanshenas برگردانید. توجه در صورتی که پوشه مورد نظر را پیدا نکردید آن را به صورت دستی ایجاد کنید و یا داخل برنامه زبانشاس شوید و یک فایل دانلود کنید تا پوشه ‌ایجاد شود.

۸- در صورتی که نسخه‌ نرم‌افزار شما قبل از شروع این راهنما کمتر از 7.0.0 بوده (یعنی جزء خانواده نسخه 6 بوده) نیاز به انجام یک مرحله دیگر دارید. پس از باز کردن برنامه از منو وارد تنظیمات شوید. در انتهای لیست روی عیب یابی بزنید و سپس گزینه عیب یابی نسخه 7.0.0 را بزنید. سپس منتظر شوید تا فرآیند تکمیل شود.

پس از این مرحله اطلاعات شما کامل شده و شما می‌توانید از نرم‌افزار جدید استفاده فرمایید.