انگلیسی شکسپیری

دوره انگلیسی شکسپیری

در رابطه با این دوره:

لهجه: بریتیش مناسب برای: واژگان و لیسینینگ ویلیام شکسپیر شاعر، نمایشنامه‌نویس و بازیگر تئاتر انگلیسی بود که بسیاری اون رو بزرگ‌ترین نویسنده‌ی تاریخ در زبان انگلیسی می‌دانند. «سخن سرای آون» لقبیه که به خاطر محل تولدش در آون واقع در استراتفورد انگلیس به ویلیام داده‌اند. تو این دوره که توسط مجموعه‌ی BBC Learning English ساخته شده، به قصه هایی در رابطه با زندگی، زمان و ادبیات شکسپیر گوش می‌دیم. از ویژگی‌های این دوره میشه به انیمیشن جذابش اشاره کرد.

این دوره شامل 9 درس زیر است:

ملکه الیزابت اول از سال 1558 تا زمان مرگش در سال 1603 حکومت کرد. با اینکه ازدواج نکرد و فرزندی نداشت، دوران حکومتش به عصر طلایی معروف شد. ملکه عاشق نمایش بود و بسیاری از نمایشنامه های شکسپیر در دربار او اجرا شد.

رومئو و ژولیت محبوب ترین منظومه ی عاشقانه شکسپیر تماما درباره عشق نوجوانی است. متاسفانه زندگی برای این دلداده های بداقبال آسان نیست و ماجرای آنها سرانجامی دردناک دارد.

دختر ویلیام شکسپیر از سبز شدن انگشتش شگفت زده می شود و ویل از این فرصت برای آموختن یکی از درسهای مهم زندگی به او استفاده می کند.

مکبث یکی از محبوبترین نمایشنامه های شکسپیر روایتی است از جنایت، احساس گناه، سحر و جادو و ماجراهای هیجان انگیز فراوان. در آن تئاتر باوری خرافی هست که بردن نام مکبث بدشانسی می آورد از این رو بازیگران اغلب آن را نمایشنامه اسکاتلندی می نامند تا از وقوع فاجعه پیشگیری نمایند.

داستان دلداده های بداقبال ویلیام شکسپیر هنوز هم مخاطبان را بسیار متأثر می کند و اصل ماجرای عشق ممنوعه امروزه هنوز هم مطرح است. خوشبختانه جوانان در سراسر جهان می توانند درگیریهای عاطفی خود را که معمولا بدون عاقبتهایی از این دست هستند، برای والدین شان تعریف کنند.

توماس سوان در تئاتر مشغول تعمیر دری شکسته است... و ایده‌ای عالی برای نمایشنامه جدید شکسپیر خلق می کند! در این بخش چند اصطلاح مفید با استفاده از کلمات مرده، میخ و چکش بیاموزید.

تاجر ونیزی نمایشنامه ای از شکسپیر درباره پول و مسایل پیرامون آن است . در این بخش شاه جیمز اول و همسرش در حال تماشای نمایش ناجر ونیزی هستند. بر روی صحنه میان شخصیت های شایلاک و آنتونیو مساله ای مالی وجود دارد که باید حل کنند ، اما این مساله چیست ؟

به طور معمول گربه ها با جوجه ها در یکجا نمی خوابند . می خوابند؟ داستان همخوابگان غریب شکسپیر این مطلب دور ار انتظار را به همراه مشارکت و همراهی های عجیب و نامانوس میان افراد را در این بخش به تصویر می کشد. شاید طوفان عقل افراد را می کاهد ؟ !

در این درس به شما نشان خواهیم داد که چگونه عبارت spotless reputation را از نمایش ریچارد دوم شکسپیر به کار برید و عبارات کاربردی در مورد اعتبار و شهرت والا و بی آبرویی و بی اعتباری را به شما می آموزیم