کلاس آنلاین زبان انگلیسی

سیر تا پیاز آموزش آنلاین زبان انگلیسی

درس و مشق و آموزش تا همین چند سال پیش فقط جایش داخل کلاس درس بود. نهایتش این بود که مشکلی پیش می‌آمد یا معلم‌ها می‌خواستند تنوعی برایمان ایجاد کنند و آن‌وقت می‌گفتند امروز فلان کلاس در حیاط برگزار می‌شود. راستش را بخواهید این دیگر آخر تنوع و خلاقیت بود. اما چند سالی است که دیگر کلاس‌ها هرجایی که فکرش را بکنید برگزار می‌شوند؛ از داخل خانه، اتومبیل و مغازه‌ی محل کارتان گرفته تا در گردش و سفر. کافی است اراده کنید تا مثلا سر کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی و… بنشینید.

اینترنت این شرایط را برای ما به‌وجود آورده است و حالا با وجود گوشی‌های هوشمند، هر روز این امکانات به‌روزتر هم می‌شوند. حالا دیگر مثلا برای یادگیری زبان، علاوه‌بر امکان شرکت در کلاس‌های آنلاین، از خدمات اپلیکیشن‌هایی مثل زبانشناس هم می‌توانیم استفاده کنیم.

در این مطلب درمورد آموزش آنلاین زبان و ویژگی‌ها و مزایایش کامل توضیح داده‌ایم. تا انتهای این نوشته ما را همراهی کنید تا از سیر تا پیاز آموزش آنلاین زبان انگلیسی با خبر شوید.

کلاس آنلاین زبان انگلیسی
کلاس آنلاین زبان انگلیسی واقعا مفید است؟

آموزش آنلاین زبان انگلیسی یا آموزش حضوری؟

می‌دانید کار پزشک‌ها چطوری خیلی راحت می‌شد؟ اینطوری که مثلا یک نسخه‌ی آماده داشتند و هر کس که می‌آمد تند و سریع همان نسخه‌ی آماده را به دستش می‌دادند و راهی‌اش می‌کردند. در این‌صورت وقت بیمار و پزشک هم کم‌تر گرفته می‌شد و خبری از این مطب‌های شلوغ نبود.

ولی خب در واقعیت کار پزشک‌ها خیلی سخت‌تر از این حرف‌ها است. آن‌ها باید شرح حال مریض را تمام و کمال بگیرند و درنهایت برایش دارو تجویز کنند.

حکایت پیشنهاد کلاس حضوری یا آنلاین زبان انگلیسی هم دقیقا چنین وضع و حالی دارد. یک نسخه‌ی آماده برای همه وجود ندارد.

کلاس حضوری مزیت‌های خاص خودش را دارد و آموزش زبان انگلیسی آنلاین هم به‌جا و وقت خودش حسابی مفید است. بنابراین هرگز نمی‌شود برای یادگیری زبان انگلیسی یک نسخه‌ی واحد پیچید. شما باید براساس اهداف، شرایط و امکاناتی که دارید، حسابی سبک و سنگین کنید و  دست روی یک روش مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی بگذارید.

در ادامه‌ی این مطلب درمورد ویژگی‌ها و مزیت‌های آموزش آنلاین انگلیسی بیشتر برایتان توضیح می‌دهیم.

8 مزیتی که با شرکت در کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی به‌دست می‌آورید

 • کلاس درس این‌جا؛ کلاس درس آن‌جا

برای ثبت‌نام در کلاس حضوری آموزش زبان باید تحقیق و پرس‌وجو کنید و در نهایت دست روی یک موسسه‌ی آموزشی بگذارید. بعد از ثبت‌نام، زمان و مکان دقیق کلاس بهتان اعلام می‌شود و هر جلسه باید برای شرکت در کلاس خودتان را به آموزشگاه برسانید.

ولی ماجرای کلاس‌های آنلاین متفاوت است. کافی است قبل از شروع کلاس آموزش زبان انگلیسی آنلاین هرجا که هستید لپ‌تاپ‌تان را روشن کنید و کلاس را به خانه، ماشین یا هتل یا هرجای دیگری که حضور دارید بیاورید.

 • زمان در دستان شما!

موسسه‌های آموزشی زبان برنامه‌های فشرده‌ای دارند. کلاس‌ها یکی پس از دیگری برگزار می‌شوند و زبان‌آموزان باید سر ساعت مشخص در کلاس حضور داشته باشند. اگر یک جلسه به موسسه نروید یا دیر به کلاس برسید، زمان را به‌طور کامل ازدست می‌دهید و فرصت جبرانی هم وجود ندارد. پس اگر حسابی سرتان شلوغ است و برنامه‌ریزی چندان مشخصی ندارید، حتی فکر ثبت‌نام در کلاس‌های حضوری را به ذهن‌تان راه ندهید و به جایش به فکر آموزش آنلاین زبان انگلیسی باشید.

زمان
مثل این برادرمان، زمان را در دستتان بگیرید!

تنظیم زمان کلاس‌های آنلاین انعطاف بیشتری دارد و می‌توانید با هماهنگی، گاهی اوقات ساعت کلاس‌ها را کمی جابه‌جا کنید. ازطرفی خیلی از کلاس‌های آنلاین توسط استاد یا زبان‌آموزان ضبط می‌شوند و شما تا چند روز امکان تماشای ویدئوی محتوای کلاس را خواهید داشت.

 • هزینه‌ها مثل قبل ترسناک و کمرشکن نیستند.

این وسط یک چیز مثل روز روشن است؛ هزینه‌ی شرکت در کلاس‌های حضوری به‌مراتب از هزینه‌ی آموزش زبان انگلیسی آنلاین بیشتر است. به‌علاوه به شهریه‌ی کلاس باید هزینه‌ی رفت‌وآمد و… را هم اضافه کنید. بنابراین اگر شرایط‌تان طوری است که نمی‌توانید بودجه‌ی قابل توجهی برای شرکت در کلاس‌های حضوری زبان انگلیسی کنار بگذارید، ناامید نشوید و به فکر آموزش آنلاین زبان انگلیسی باشید.

 • زنده باد عدالت آموزشی!

هر کس برای خودش رویایی دارد. عاشقان یادگیری و درس و کتاب هم رویاهای خاص خودشان را دارند. مثلا همیشه حسرت امکانات آموزشی شهرهای بزرگ را می‌خورند و دل‌شان می‌خواهد به استادان حرفه‌ای و کتاب‌های آموزشی جذاب و استاندارد دسترسی داشته باشند. اینترنت در همین چند سال گذشته تاحد زیادی این رویا را به واقعیت تبدیل کرده است. دیگر قرار نیست یک دانشجوی شهرستانی در آرزوی قبولی در آزمون آیلتس بماند و دلش برای یک دوره‌ی آموزشی درست و درمان پر بکشد؛ او می‌تواند ازبین بهترین استادان یکی را انتخاب کند و سر کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی بنشیند.

 • خجالت را به راحتی کنار بگذارید.

دست‌هایش عرق کرده‌اند، رنگش پریده و حس می‌کند حرارت از سر و گوشش بیرون می‌زند. موقع حرف زدن صدایش انگار از ته چاه درمی‌آید و همان صدای ته چاهی هم مثل یک گنجشک باران خورده می‌لرزد. خواستگاری؟ نه؛ قهرمان داستان ما خواستگاری نرفته است، فقط در یک کلاس آموزش زبان نشسته و دارد تلاش می‌کند انگلیسی حرف بزند. البته نمی‌توان خیلی بهش خرده گرفت؛ به هرحال از اشتباه حرف زدن می‌ترسد و اعتماد به‌نفس کافی هم ندارد. آموزش آنلاین زبان انگلیسی تاحد زیادی مشکل این افراد را حل می‌کند. زبان‌آموزان در کلاس‌های آنلاین احساس راحتی بیشتری می‌کنند، با استرس کم‌تری حرف می‌زنند و همین باعث می‌شود هم اعتماد به‌نفس‌شان بیشتر شود و هم سرعت پیشرفت بیشتری داشته باشند.

عرق ریختن
عرق‌هایتان را برای روزهای مهم‌تری ذخیره کنید!
 • تنوع محتواهای آموزشی در دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی بیداد می‌کند.

در بیشتر کلاس‌های آنلاین امکان تبادل محتوا‌های صوتی، ویدئویی، پادکست، پی‌دی‌اف و… وجود دارد و هم استاد هم سایر زبان‌آموزان فایل‌های متنوع و به‌روزی را به اشتراک می‌گذارند. بنابراین در آموزش آنلاین زبان تنوع و تعداد محتواهای باکیفیت و به‌روز بیشتر است و همین موضوع می‌تواند به‌نفع پیشرفت بیشتر و سریع‌تر زبان‌آموزان باشد.

 • دسترسی به کلاس و محتواهای آموزشی آسان‌تر است.

در آموزش آنلاین زبان انگلیسی کتاب، جزوه، سی‌دی‌های آموزشی و… جای خودشان را به فایل‌های آماده داده‌اند. کافی است در تبلت یا لپ‌تاپ‌تان یک پوشه درست کنید و فایل‌ها را براساس موضوع، نوع و… مرتب کنید. اینطوری هم دسترسی به مطالب آموزشی آسان‌تر است و هم وقت و انرژی کم‌تری برای استفاده ازشان صرف می‌شود.

 • فرصت جبران همیشه وجود دارد.

حضور نداشتن سر کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی به‌معنی ازدست دادن کامل جلسه‌ی آموزشی نیست. در بیشتر مواقع محتوای کلاس‌ها ضبط می‌شوند و شما می‌توانید تا چند روز بعد بهشان دسترسی داشته باشید و از روند کلاس عقب نمانید.

ویژگی های یک کلاس آنلاین خوب

 • یک پلتفرم ساده و بدون تشریفات داشته باشد.

لطفا دفتر و کتابت را جمع کن، لباس‌هایت را بپوش، نزدیک‌ترین و کم‌دردسرترین مسیر برای رسیدن به مقصد را انتخاب کن، قربان صبرت بروم! سختی‌های راه مثل فشار جمعیت داخل مترو یا گرمای درون تاکسی و… را که تحمل کنی دیگر به مقصد رسیده‌ای و می‌توانی خوشحال و خندان سر کلاس بنشینی و زبان یاد بگیری.

البته راه دیگری هم داری! دور از برنامه‌های جور و واجور کامپیوتری و… پا روی پا بینداز، روی یک لینک کلیک کن و به همین راحتی سر کلاس آموزش زبان انگلیسی آنلاین بنشین. دراین‌صورت بازی را برده‌اید؛ هم شما زبان‌آموز عزیز و هم شما برگزار کننده‌ی گرامی. چون با یک پلتفرم ساده و دور از هر نوع پیچیدگی به هدف‌تان رسیده‌اید.

 • پشتیبانی آنلاین مناسب وجود داشته باشد.

سر کلاس همه‌چیز ساده و سرراست است. ولی به محض تمام شدن کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی و شروع تمرین‌ها و مرور مطالب، ابهام و اشکال‌ها یکی یکی خودشان را نشان می‌دهند. بنابراین یک کلاس آموزش آنلاین زبان انتخاب کنید که پشتیبانی قابل قبولی داشته باشد. بهتر است بعد از کلاس به استاد دسترسی داشته باشید و بتوانید اشکالات‌تان را با او درمیان بگذارید.

پشتیبان آنلاین
یک پشتیبان آنلاین بشاش و خوش صحبت مثل این آقا!
 • دوره‌ای انتخاب کنید که ارتباط صوتی و تصویری متقابلی بین استاد و تمام زبان‌آموزان برقرار باشد.

دوره‌های متنوع آموزش آنلاین زبان انگلیسی وجود دارد. بهتر است دوره‌ای انتخاب کنید که شباهت زیادی به کلاس‌های حضوری داشته باشد. مثلا بتوانید به‌طور آنلاین با استاد و همکلاسی‌ها ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنید و به‌طور مستقیم با آن‌ها وارد بحث و گفت‌وگو شوید.

 • یک برنامه‌ی آموزشی خوب و تعاملی داشته باشد.

فرض کنید قرار است به سفر بروید. ترجیح می‌دهید همین‌طور بی‌برنامه به دل جاده بزنید یا از قبل اطلاعات کافی به‌دست بیاورید و با یک برنامه‌ی کامل سفرتان را شروع کنید؟ خب شاید سفر بی‌برنامه هیجان بیشتری داشته باشد اما برایتان پرهزینه‌تر درمی‌آید و البته وقت و انرژی زیادی هم هدر می‌دهد.

یک یادگیری بی‌برنامه هم دقیقا چنین وضعی دارد. بنابراین اگر به فکر آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستید بهتر است دوره‌ای انتخاب کنید که یک برنامه‌ی مشخص و تعاملی برای یادگیری زبان‌آموزان داشته باشد. این‌طوری طبق برنامه و همراه با سایر همکلاسی‌هایتان پیش می‌روید و در یک فضای آنلاین تعاملی و جذاب زبان انگلیسی یاد می‌گیرید.

 • امکان اشتراک گذاری فایل‌های صوتی، تصویری و… وجود داشته باشند.

هم استاد و هم زبان‌آموزان باید امکان اشتراک گذاری فایل‌ها و محتواهای مختلف آموزشی را داشته باشند. اینطوری مسیر یادگیری هموارتر و متنوع‌تر خواهد بود.

 • استاد با جدیدترین روش‌های آموزشی آشنا باشد.

خلاقیت و تسلط استاد در دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی واقعا مهم است و حرف اول را می‌زند. کلاس‌های آنلاین هر چقدر هم که مفید و کاربردی باشند باز هم پدیده‌های جدیدی هستند و برای موفقیت در آن‌ها باید پای یک استاد کاربلد و حرفه‌ای درمیان باشد. استادی که بتواند مطالب را ازطریق ارتباط آنلاین به زبان‌آموزان انتقال دهد و در این راه بتواند از ابزارهای درست و به‌جا استفاده کند.

خلاقیت استاد هم این وسط می‌تواند تاثیر گذار باشد و در اجرای روش‌های آموزشی جدید به کارش بیاید. بنابراین قبل از انتخاب دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی بهتر است در مورد استاد و روش تدریسی که دارد تحقیق و پرس‌وجو کنید.

 • یک فرد به‌عنوان سوپروایزر یا یک کادر مناسب روی عملکرد و روند کلاس نظارت داشته باشند.

پیشنهاد می‌کنیم دوره‌ای انتخاب کنید که حتما یک یا چند پشتیبان آموزشی داشته باشد. راستش را بخواهید نظارت و پیگیری از بیرون یک مجموعه همیشه باعث می‌شود کار بهتر پیش برود و هدف‌ها سرراست‌تر و بهتر دنبال شوند. یک کادر باتجربه یا یک سوپروایزر کاربلد می‌تواند روی روند کلاس و آموزش آنلاین زبان نظارت داشته باشد و شما را در رسیدن به هدفی که دارید بهتر یاری کند.

از کلاس آنلاین که بگذریم، سخن اپلیکیشن زبانشناس خوش‌تر است

زمان مشخص و برنامه‌ریزی دقیق، جن است و شما بسم‌الله؟ آموزش آنلاین زبان برایتان آمد نداشته و هر بار که در کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی شرکت کرده‌اید، به آن هدفی که داشته‌اید نرسیده‌اید؟

شاید هم هیچ‌جوره آدم یادگیری جمعی و شرکت در کلاس حضوری و آنلاین نیستید و دل‌تان می‌خواهد در کنج عزلت‌تان زبان انگلیسی یاد بگیرید!

راستش را بخواهید شرایط عجیب و غریبی دارید ولی تنها نیستید و خیلی‌ها مثل شما از کلاس زبان‌های جور و واجور دل خوشی ندارند.

دقیقا همین‌جا که ایستاده‌اید؛ بله همین‌جا که ناامید به یک نقطه‌ی نامعلوم خیره شده‌اید دقیقا یک نقطه‌ی روشن جذاب وجود دارد. نقطه‌ی روشنی که نه وقت خاصی ازتان می‌گیرد و نه دستش را تا ته جیب‌تان می‌کند!

اپلیکیشن زبانشناس می‌تواند در هر لحظه‌ای از مسیر یادگیری زبان انگلیسی کنارتان باشد. شما می‌توانید هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه را با روش‌های کاملا غیرمستقیم یاد بگیرید. زبانشناس مثل یک معلم سخت‌گیر حواسش به نقطه ضعف‌هایتان است و با صبر و سر فرصت کمک می‌کند رویشان کار کنید. به‌علاوه دغدغه‌ی یادگیری واژه‌های جدید هم با جعبه لایتنر زبانشناس از بین می‌رود.

پس در اوج شلوغی کار و زندگی لازم نیست قید آموزش آنلاین زبان انگلیسی را بزنید و می‌توانید بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید روی کمک حرفه‌ای تیم اپلیکیشن زبانشناس حساب کنید.

لب کلام

کلاس‌های حضوری آموزش زبان انگلیسی محدود، پرجمعیت و پرهزینه هستند و راستش را بخواهید هر کسی نمی‌تواند از مسیر پرپیچ و خم‌شان بگذرد و یک بار برای همیشه زبان انگلیسی را یاد بگیرد.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی و شرکت در کلاس‌های آنلاین هم مزیت‌های خاص خودشان را دارند و از حق نگذریم اگر جدی گرفته شوند می‌توانند برای کسانی که وقت و شرایط محدودی دارند، مفید باشند.

اما همه‌ی راه‌ها به شرکت در کلاس آموزشی آنلاین یا حضوری زبان انگلیسی ختم نمی‌شود. همیشه در اوج ناباوری راه‌های بهتری هم وجود دارد. نرم افزار آموزش زبان انگلیسی هم می‌تواند گزینه خوبی باشد. مثلا برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی راه کم‌هزینه و باکیفیتی مثل اپلیکیشن زبانشناس وجود دارد. اپلیکیشنی که شما را با یک روش جدید و درست و حسابی دیداری شنیداری، قدم به قدم به آشنایی کامل با زبان انگلیسی نزدیک می‌کند. گرامر و مکالمه را هم غیرمستقیم و ناخودآگاه یادتان می‌دهد و تا به خودتان بیایید مسیر پیشرفت‌تان را بادقت و جزئیات جلوی چشم‌تان می‌گذارد.

ما که می‌گوییم از این بهتر نمی‌شود؛ شما هم مسیر پیشنهادی ما را امتحان کنید و خیرش را ببینید. راستش را بخواهید خیلی‌ها هم از این مسیر رفته‌اند و سعادتمند شده‌اند. آرزو می‌کنیم نفر بعدی شما باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *