۱۲ داستان واقعی

مجموعه‌ی مگا داستان ها یک بسته‌ی آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن است. این مجموعه برای زبان‌آموزانی مناسب است که با درس‌های ارائه‌شده در مدرسه و احتمالاً دانشگاه، هنوز به حد مناسبی از تسلط به زبان انگلیسی نرسیده‌اند.

این مجموعه از ۱۲ داستان جذاب و واقعی به زبان انگلیسی تشکیل شده است. شیوه‌ی آموزشی بر پایه‌ی این داستان‌ها به نحوی است که در طول یادگیری انگیزه و تمرکز شما برای یادگیری بالا نگه‌داشته شود تا بتوانید در کمترین زمان ممکن، بیشترین پیشرفت را در یادگیری زبان انگلیسی، به‌ویژه در قسمت مکالمه، داشته باشید.

خیلی از زبان آموزان از ما می‌پرسند که روی هر درس چه مقداری وقت بگذارند. هرکسی ویژگی‌های خاص خودش را دارد. بنابراین جواب به این سؤال برای همه نمی‌تواند یکسان باشد. ما در این پست سعی می‌کنیم که به‌صورت کلی، اهدافی را برای شما مشخص بکنیم تا با استفاده از آن بتوانید بهتر از این مجموعه استفاده کنید.

برای اینکه این راهنما همیشه همراهتان باشد پیشنهاد میکنم که ورژن PDF این فایل راهنما، که به زبان انگلیسی تهیه شده است را دانلود نمایید.

دانلود پی دی اف

این مجموعه از بیست فصل تشکیل شده است که تمرکز هر فصل روی یک داستان است. هر فصل شامل ۱۱ فایل صوتی مختلف است. بنابراین پیشنهاد ما این است که به‌طور متوسط بین یک یا دو هفته روی هر فصل وقت بگذارید. این به آن معنی است که شما فقط یک، دو یا سه بار به هر فایل صوتی گوش نمی‌دهید. بلکه بایستی تا آنجایی گوش بدهید که به آن درس تسلط کامل پیدا کرده باشید. زیرا تکرار مطالب، یکی از رمزهای یادگیری زبان انگلیسی است و خیلی می‌تواند به پیشرفت مکالمه و مهارت شنیداری شما کمک کند.

این راهنمای چک‌لیستی قدم‌به‌قدم را روی اولین فصل از این مجموعه، به نام “زندگی یا مرگ”، به همین ترتیبی که گفته شده است، پیاده‌سازی کنید. با انجام دادن قدم‌به‌قدم این راهنما روی فصل اول، برای فصل‌های بعدی دیگر دستتان می‌آید که چگونه پیش بروید. مهم‌ترین مسئله در خواندن این درس‌ها این است که تلاش برای عالی و بی‌عیب و نقص بودن، شما را از راه اصلی منحرف نکند. هدف شما این است که زیاد گوش بدهید، زیاد صحبت کنید و از این قصه‌ها لذت ببرید. این به آن معنی است که سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود را به‌سرعت جواب دهید. نه اینکه بدون عیب و نقص جواب بدهید. اگر این راهنما را به‌صورت قدم‌به‌قدم پیش بروید حتماً موفق خواهید شد.

گوش دادن به قصه‌ها با سرعت‌های آهسته، نرمال و سریع

در این بخش سه فایل صوتی با سرعت‌های آهسته، نرمال، و سریع وجود دارد که در این سه فایل، داستان موردنظر برای شما گفته می‌شود.

ابتدا به فایل صوتی قصه که با سرعت آهسته برای شما تهیه شده است گوش دهید. در این قسمت از روی فایل PDF چیزی نخوانید.

اصلاً نگران این نباشید که همه‌چیز را بفهمید. با آرامش سعی کنید که تمرکزتان روی چیزهایی باشد که می‌فهمید.

دوباره به فایل صوتی گوش دهید و چشمان خود را ببندید. آنچه را که می‌شنوید را تصور کنید. واقعاً آن را ببینید. یک فیلم در ذهن خود بسازید. اگر لازم بود فایل صوتی را متوقف کنید.

بعدازاینکه ۴ یا ۵ بار به همین صورت گوش دادید، دوباره فایل صوتی را برای خود پخش‌کنید و این بار از فایل PDF نیز کمک بگیرید.

اگر لازم بود، مفهوم لغات انگلیسی جدید را با استفاده از دیکشنری استخراج‌کنید. اما یادتان باشد که هدف اصلی شما گوش دادن بیشتر است.

تصور کن که اجسام چه شکلی هستند، چه بویی و چه صدایی می‌دهند. شخصیت داستان چه احساسی می‌کند؟ هرچقدر بیشتر تصور کنید، بهتر می‌توانید که ناخودآگاه زبان انگلیسی را تجزیه‌وتحلیل کنید.

دوباره به فایل صوتی گوش دهید و هرچند لحظه یک‌بار آن را متوقف کنید. چقدر از مطالب گفته شده را می‌توانید به خاطر بیاورید؟

آیا موضوعات اصلی را متوجه می‌شوید؟ اگر جواب خیر است باز به گوش دادن همان فایل صوتی ادامه دهید. اما اگر جواب بله است، فایل صوتی با سرعت بیشتر را شروع کنید. برای چندین بار آن را نیز گوش دهید تا برایتان ساده شود.

دوباره فایل صوتی آهسته را گوش دهید و این بار سعی کنید که تکنیک سایه را روی آن پیاده‌سازی کنید.

حال سعی کنید که تکنیک سایه روی سرعت نرمال پیاده‌سازی نمایید.

بعدازاینکه از سرعت نرمال اطمینان خاطر پیدا کردید؛ سعی کنید که با پیاده‌سازی تکنیک سایه روی فایل صوتی سریع، خود را به چالش بیندازید.

بیشتر بخوانید: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

گوش دادن به فایل مکالمه

در این قسمت یک فایل صوتی وجود دارد که با گوش دادن به آن، سؤالاتی مرتبط با داستانی که در بخش قبلی گوش دادید، از شما پرسیده می‌شود.

به سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود با جملات کامل پاسخ دهید.

اگر زمان کافی برای جواب دادن در اختیار ندارید، فایل صوتی را متوقف کنید.

بلندبلند صحبت بکنید. اگر می‌خواهید به مکالمه زبان انگلیسی مسلط شوید، نمی‌شود که در این قسمت خجالت بکشید. جسور باشید. پر اعتمادبه‌نفس باشید. اگر احساس اعتمادبه‌نفس نمی‌کنید، نگران نباشید. اعتمادبه‌نفس احساسی است که نیازمند تمرین است. اول اعتمادبه‌نفس را تصور کنید تا این حس در شما رشد کند.

۱۲ داستان واقعی برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی جسور باشید

اصلاً نگران اشتباه خود نباشید. هدف این نیست که بدون عیب و نقص باشید یا کاملاً مطابق با فایل صوتی عمل کنید. هدف این است که زمان مکالمه شما بیشتر شود تا به مکالمه مسلط شوید.

فایل صوتی را آن‌قدری گوش دهید و به سؤالات پاسخ دهید تا جایی که با حداکثر اعتمادبه‌نفس و بدون توقف فایل صوتی بتوانید به سؤالات پاسخ دهید.

گوش دادن به فایل‌های صوتی زمان‌های مختلف

در این قسمت چهار فایل صوتی وجود دارد که در آن قصه‌ای که در بالا گوش دادید به زبان‌های مختلف برای شما بازگویی می‌شود. این قسمت‌ها برای این است که تغییرات جمله‌ها را در زمان‌های مختلف به‌خوبی گوش دهید تا بتوانید به‌صورت ناخودآگاه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

با زمان آینده شروع کنید. این زمان ساده‌ترین مورد است.

سعی کنید که جواب به سؤالات را در زمان موردنظر بگویید. مثلاً اگر سؤال حال ساده است، جواب نیز باید حال ساده باشد. اما اصلاً از اشتباهات خود نترسید. آرامش داشتن در زمانی که در حال گوش دادن و مکالمه هستید، بسیار مهم است.

پس‌ازاینکه زمان آینده را خوب یاد گرفتید، زمان حال استمراری را شروع کنید.

همان‌طور که به زمان حال استمراری گوش می‌دهید، به یاد داشته باشید که ۱) جواب‌هایتان تا آنجایی که ممکن است بدون فکر کردن باشد، ۲) بدون ترسیدن و نگرانی از اشتباهات به سؤالات جواب دهید، و ۳) بلند و با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید.

تمرکزتان بیشتر روی آرامش داشتن باشد و سعی نکنید که بدون عیب و نقص باشید. تسلط به معنی مکالمه‌ی روان است. نه مکالمه‌ی بدون عیب و نقص.

همین قدم‌ها را نیز برای زمان‌های گذشته‌ی استمراری و ماضی نقلی به کار ببرید.

درس‌های شتاب‌دهنده‌ی تسلط

درس‌های شتاب‌دهنده‌ی تسلط تقریباً شبیه قسمت فایل مکالمه است. در اینجا نیز سعی کنید بدون فکر کردن به سؤالات پاسخ دهید. اگر زیاد فکر می‌کنید، از اول فایل مکالمه را دوباره گوش دهید. هر وقت اعتمادبه‌نفستان بیشتر شد دوباره به همین درس‌های شتاب‌دهنده برگردید و آن‌ها را تمرین کنید.

نکات پایانی، قبل از شروع فصل بعدی

همان‌طور که گفته شد، پکیج آموزشی مگا داستان های انگلیسی از دوازده فصل تشکیل می‌شود که هرکدام از این فصل‌ها شامل ۱۲ فایل صوتی مختلف است که مجموعاً ۲۴۰ فایل را شامل می‌شود. اصلاً عجله نکنید. این یک مسابقه‌ی دو ماراتن نیست. هدف اصلی شما این است که مقدار گوش دادن به مطالب انگلیسی و مکالمه‌تان به‌طور روزانه افزایش یابد. بنابراین زیاد مهم نیست که هر فصل چند روز طول بکشد. در حقیقت پیشنهاد ما به شما این است که هر فصل را خیلی آهسته و با آرامش خاطر بخوانید. این بهترین راه برای کسب تسلط واقعی و اعتمادبه‌نفس هنگام شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

این داستان‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید. البته که بازگویی این داستان‌ها به انگلیسی خیلی بهتر است. اما حتی اگر به زبان خودتان نیز این درس‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید، این موضوع در تجزیه‌وتحلیل بهتر درس‌ها به شما کمک می‌کند.

امیدوارم که این راهنما بتواند به شما کمک کند که به آرزوی دیرینه‌ی خود برسید.