جزئیات مقاله

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چیست؟

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 03 شهریور 1394

دریافت جدیدترین مطالب سایت

به خبرنامه «زبانشناس» بپیوندید و از آخرین تخفیف ها، مقالات و آموزش های تخصصی با خبر شوید:

دانلود مجموعه Effortless English
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم
چگونه در مهارت مکالمه انگلیسی پیشرفت کنیم

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چیست؟

توضیح مختصر:

در این موضوع هیچ شکی نیست که کتاب، یکی از بهترین منابع برای یادگیری هر مطلبی، به‌ویژه یادگیری زبان انگلیسی است. اما چه کتابی؟ ازآنجایی‌که کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی بسیار فراوانی در کتاب‌فروشی‌ها و کتابخانه‌ها دیده می‌شود، این مشکل برای زبان‌آموزان به وجود می‌آیدکه کدامشان را مطالعه کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. در این نوشته می‌خواهم برای شما ثابت کنم که به جای خواندن کتاب های آموزش زبان انگلیسی مرسوم، بیشتر به مطالعه‌ی آزاد و داوطلبانه‌ی کتاب‌های جذاب غیر درسی بپردازید. ازلحاظ علمی و تجربی، ثابت شده است که خواندن کتاب‌های داستان، رمان، و دیگر کتاب‌های جذاب، خیلی بیشتر و بهتر از کتاب‌های آموزش زبان و گرامر انگلیسی، می‌تواند به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی شما کمک بکند.

تجربیات شخصی به ما چه میگوید

هریک از ما تجربه‌ی تلخی را با یک یا چند کتاب آموزش زبان انگلیسی داشته‌ایم. بنده خود چندین مجموعه کتاب برای آموزش گرامر مانند کتاب English grammar in use، چندین مجموعه کتاب برای لغت مانند کتاب ۵۰۴ و ده‌ها کتاب آموزشی دیگر را در این زمینه در طول زمان، برای یادگیری زبان انگلیسی خریده‌ام. ولی خواندن هیچ‌کدام از این کتاب‌های آموزشی، برای بنده موفقیت‌آمیز نبود. بعضی‌هایشان آن‌قدر کسل‌کننده بودند که پس از خواندن چند برگه از آن خسته می‌شدم و خواندن آن را کنار می‌گذاشتم و به کتاب بعدی مراجعه می‌کردم. بعضی‌ها را نیز (مثل کتاب ۵۰۴ لغت) چندین و چند بار مطالعه کردم اما هیچ‌وقت نتوانستم از اکثر مطالب ارائه‌شده در آن کتاب استفاده‌ی مناسبی بکنم (داستان بنده با لغات ۵۰۴ را در این نوشته بخوانید). کم‌کم داشتم مثل شما به این نتیجه می‌رسیدم که مشکل از بنده است که نمی‌توانم زبان انگلیسی را درست بفهمم و روی کتاب‌های آموزشی تمرکز کافی داشته باشم. اما آیا واقعا این نتیجه گیری درست است؟

واقع‌گرایانه که بخواهیم نگاه کنیم، بخش قابل‌توجهی از مسئولیت مثمر ثمر بودن خواندن یک کتاب، بر عهده‌ی خود کتاب است (نه خواننده). بنابراین، اگر کتاب‌های آموزشی نمی‌توانند نظر ما را جلب کند، مشکل از کتاب آموزشی است!

برای اینکه این موضوع بیشتر روشن شود، نظر شما را به این سؤال جلب می‌کنم: وقتی کتابی می‌خریم، چه درسی و چه غیر درسی، چقدر احتمال دارد که آن را تا آخر بخوانیم؟ مشاهدات تجربی روی احتمال رسیدن خواننده به فصل‌های مختلف کتاب‌ها، نشان می‌دهد که کتاب‌های آموزشی به طرز قابل‌توجهی ضعیف‌تر از دیگر کتاب‌ها عمل می‌کنند. همان‌طور که در شکل زیر نشان داده‌شده است، پس از خریدن یک کتاب درسی، نزدیک به ۳۰ درصد افراد حتی شروع به خواندن آن نمی‌کنند. درنهایت نیز کمتر از ۲۰ درصد افراد موفق می‌شوند که یک کتاب آموزشی را به پایان برسانند. درحالی‌که این اعداد برای کتاب‌های غیر درسی، به ترتیب ۱۰ درصد و ۵۰ ‌درصد است.

احتمال خواندن کتاب کمتر از بیست درصد افراد موفق می‌شوند که یک کتاب آموزشی را به پایان برسانند.

بنابراین اگر بتوانیم که زبان انگلیسی را با کتاب‌هایی غیر از کتاب آموزشی یاد بگیریم (که می‌توانیم) چه دلیلی دارد که اصلا به کتاب آموزشی تکیه کنیم؟

داستان‌های جذاب زبانشناس

  • تو کفش های مدرسه ام تاب می خورم

  • نذار کبوتر تا دیروقت بیدار بمونه

  • خرطومم را شکستم

  • خیلی عصبانی بودم!

تحقیقات علمی به ما چه می‌گوید؟

در آزمایشی که توسط پژوهشگران سوئدی روی دو گروه از زبان آموزان انجام شد، نتایج بسیار جالبی به دست آمد. هر دو گروه به مدت شش ماه، به‌طور میانگین روزی ۲ ساعت را به خواندن زبان انگلیسی اختصاص می‌دادند. گروه اول فقط کتاب‌های داستان و غیردرسی می‌خواندند؛ درحالی‌که گروه دوم در این دو ساعت تنها به خواندن کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی مرسوم می‌پرداختند. در پایان این شش ماه، از هر دو گروه امتحان تافل اینترنتی گرفته شد. همچنین، چند شاخص مهم مشترک این دو گروه موردبررسی قرار گرفت که نتایج آن به‌طور خلاصه در اینفوگرافیک زیر مشاهده می‌شود.

اینفوگرافیک کتاب اینفوگرافیک مقایسه‌ی عملکرد خواندن کتاب داستان و غیر درسی در مقابل کتاب آموزش زبان انگلیسی

همان‌طور که در اینفوگرافیک فوق مشاهده می‌شود، نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که زبان‌آموزانی که به مطالعه‌ی کتاب داستان و کتاب‌های غیردرسی می‌پرداختند، در آزمون تافل به‌طور متوسط ۱۳ درصد بهتر از گروهی که فقط کتاب‌های درسی خوانده بودند، عمل کردند. همچنین گروه اول در هنگام مکالمه به زبان انگلیسی معمولاً اعتمادبه‌نفس بیشتری داشتند؛ از آرامش بهتری برخوردار بودند؛ خلاقیت بالاتری در استفاده از الگوهای مختلف زبانی، به کار می‌بستند؛ و در کل، ازیادگیری زبان انگلیسی، بیشتر از گروه دیگر لذت برده بودند.

نظریات پروفسور کرشن

آقای پروفسور “استفان کرشن”، که یکی از بزرگ‌ترین زبان‌شناسان حال حاضر دنیا است، یک سخنرانی در رابطه با یادگیری زبان با استفاده از کتب غیر درسی داشته است؛ که ویدئوی آن را در زیر می‌بینید. در این ویدئو، ایشان تایید می‌کند که خواندن کتاب‌های جذاب غیر درسی، برای یادگیری زبان انگلیسی، خیلی بهتر از خواندن کتب آموزشی است. باوجوداینکه این ویدئو نزدیک به یک ساعت طول می‌کشد اما دیدن آن واقعاً خالی از لطف نیست.

ویدئوی پروفسور کرشن در رابطه با قدرت خواندن (مشاهده‌ی ویدئو در سایت آپارات)

آقای کرشن در این ویدئو می‌گوید:

مطالعه‌ی آزاد و داوطلبانه، منبع اصلی تقویت مهارت خواندن و افزایش دایره‌ی لغات است. منبع اصلی توانایی ما در به‌کارگیری ساختارهای پیچیده‌ی گرامری است. منبع اصلی توانایی ما در نوشتن یک نوشته به شیوه‌ی صحیح است. و منبع اصلی اکثر اطلاعات ما از دنیای پیرامون است.

وی همچنین به تحقیقی اشاره می‌کند که روی دانش آموزان جزیره‌ی فیجی انجام شده است. این تحقیق که در اینجا قابل‌مشاهده است، روی دو گروه از زبان آموزان انجام شده است که گروه اول به سبک معمولی و با کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی، این زبان را یاد می‌گرفتند. اما گروه دوم با استفاده از کتاب‌های داستان به یادگیری زبان انگلیسی می‌پرداختند. این تحقیق نشان داده است که پس از هشت ماه، مهارت‌های زبان انگلیسی گروه دوم با سرعتی بیشتر از دو برابر معمول تقویت شده است. این سرعت، بعد از دو سال حتی بیشتر نیز شده است.

نکته‌ی بسیار جالب این تحقیق اینجاست که گروه اول به‌طور مستقیم گرامر زبان انگلیسی را آموزش می‌دیدند. اما نتایج امتحانات نشان می‌داد که گروه دوم، که هیچ گرامری آموزش ندیده بودند و تنها کتاب‌های داستان خوانده بودند، در به‌کارگیری صحیح گرامر خیلی بهتر از گروه اول عمل می‌کردند.

البته تنها همین تحقیق نیست که این موضوع را اثبات می‌کند. بلکه تحقیقات دیگری نیز در کشورهای دیگر انجام‌شده و نتایجی مشابه به‌دست‌آمده است.

آقای کرشن در تأیید نتایج فوق می‌گوید:

وقتی‌که شما به‌صورت داوطلبانه کتاب‌های جذاب می‌خوانید، دانش شما (مهارت‌های خواندن، گرامر و …) به‌صورت ناخودآگاه فراگرفته و جذب می‌شود. این دانش به‌طور عمیقی در ذهن شما ثبت می‌شود و در نهایت، جزئی از وجود شما می‌گردد.

نظر بزرگان در تأیید این تحقیقات علمی

تنها تحقیقات علمی نیست که ثابت می‌کند مطالعه‌ی آزاد و داوطلبانه‌ی کتاب‌های جذاب، روشی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی است؛ بلکه نظر بزرگانی که زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم یاد گرفته‌اند نیز به همین موضوع اشاره می‌کند. ازنظر بنده دیدگاه این افراد بزرگ باوجوداینکه دلیل علمی محسوب نمی‌شود اما کاملاً قانع‌کننده است. زیرا باوجوداینکه دیدگاه فردی شاید زیاد دلیل مستحکمی نباشد اما وقتی افراد زیاد و زیادتری یک الگو را بیان می‌کنند، احتمالاً آن الگو درست باشد.

به‌عنوان‌مثال آقای دزموند توتو برنده‌ی جایزه‌ی صلح نوبل در این رابطه گفته است:

یکی از چیزهایی که بنده به خاطر آن خیلی از پدر خود متشکرم این است که او، برخلاف اصول آموزشی مرسوم، به من اجازه داد که کتاب‌های کمدی بخوانم. بنده فکر می‌کنم که این موضوع دلیل اصلی رشد علاقه‌ی من نسبت به زبان انگلیسی و خواندن آن بود.

و یا آقای ریچارد رایت نویسنده‌ی سیاه‌پوست آمریکایی می‌گوید که:

من می‌خواستم بنویسم اما حتی با زبان انگلیسی آشنا نبودم. کتاب‌های آموزش گرامر انگلیسی زیادی خریدم اما همگی کسل‌کننده بودند. بنده این موضوع را دریافتم که با خواندن کتاب‌های رمان، درک بهتری از زبان انگلیسی پیدا می‌کردم که با کتاب‌های گرامر نمی‌توانستم.

مشکل کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی چیست؟

تا اینجای نوشته متوجه شدیم که تحقیقات علمی، زبانشناسان مشهور، و دیگر افراد معتبر، می‌گویند که برای یادگیری زبان، بهتر است که کتاب‌های غیر درسی بخوانیم. اما کتب درسی آموزش زبان انگلیسی چه مشکلی دارند که نتیجه‌ی خوبی در یادگیری ما ایجاد نمی‌کنند؟

کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی، ملال‌آور هستند

چه کسی از خواندن کتاب‌های درسی لذت می‌برد؟ در رابطه با هر موضوعی که باشد. انگلیسی، ریاضی، فیزیک، و …. همه‌ی کتاب‌های درسی کسل‌کننده هستند! کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی به‌ویژه نسبت به دیگر کتاب‌های درسی، خسته‌کننده‌تر و ملال‌آورتر هستند. این کتاب‌ها اگر هیچ مشکل دیگری نداشته باشند همه‌ی ما دست‌کم سر این موضوع توافق داریم. این کتاب‌ها پر هستند از:

  • توضیحات گرامری بزرگ و دراز
  • گفتگوهای ساختگی که در واقعیت، کمتر دیده می‌شوند
  • تمرین‌ها و فعالیت‌های خسته‌کننده و زمان‌گیر

جالب اینجاست که برخی از این کتاب‌ها پر از عکس‌های براق و زیبا با آدم‌هایی در حال لبخند زدن هستند، که شما کمتر احساس خستگی کنید! ای‌کاش مشکل کتاب‌های درسی آموزش زبان انگلیسی به کسل‌کننده بودنشان پایان می‌یافت ولی این پایان داستان نیست.

کسل کننده اکثر کتاب‌های درسی به ویژه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی ملال‌آور هستند.

به‌کارگیری روش‌های قدیمی و ناکارآمد آموزش زبان انگلیسی

بیشتر تمرکز کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی بر گرامر است. یعنی در هر درس، گرامر جدیدی آموزش داده می‌شود. درحالی‌که خیلی از قواعد گرامری قبلی هنوز در ذهن تثبیت نشده است. در حقیقت خیلی‌ها پس از چندین و چند سال از روزی که برای اولین بار حال ساده‌ی انگلیسی را یاد گرفته‌اند، هنوز در به‌کارگیری صحیح آن مشکل‌دارند. بااین‌وجود به یادگیری قواعد گرامری جدید ادامه می‌دهند. در نوشته‌های پیشین توضیح دادم که چرا این روش درست نیست. نادرست بودن پافشاری بر گرامر زبان انگلیسی به‌طورکلی به این برمی‌گردد که گرامر زبان انگلیسی بایستی در ناخودآگاهمان نقش ببندد تا بتوانیم از آن به‌درستی در مکالمه استفاده کنیم. نخست اینکه این فرایند به زمان فراوانی نیاز دارد زیرا عادت‌های فکری ‌مان بایستی تغییر کند. دوم آنکه این فرایند مانند یادگرفتن فیزیک و ریاضی نیست که تحلیلی باشد به‌جای آن بیشتر مانند یک ورزش است که نیازمند فعالیت‌های عملی است. فرض بکنید می‌خواهید فوتبال یاد بگیرید. به‌راستی چه اندازه یک کتاب درسی فوتبال می‌تواند برای شما کارساز باشد. هرچقدر هم آن را بخوانید هرچقدر هم نمره‌ی بالایی در آن بیاورید هیچ دلیلی بر مهارت شما در فوتبال نیست. زبان انگلیسی نیز دقیقاً چنین است. بنابراین افزون بر اینکه کتاب‌های درسی زبان انگلیسی ملال‌آور هستند، روش مناسبی نیز برای آموزش زبان انگلیسی ارائه نمی‌دهند. در حقیقت این کتاب‌ها تنها می‌توانند شما را برای آزمون انگلیسی آن‌هم نه گفتاری بلکه آزمون نوشتاری چهارگزینه‌ای آماده کنند.

بیشتر بخوانید: گرامر مهمتر است یا لغت؟

مطالعه‌ی آزاد چه کتاب‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب های جذاب

در رابطه با مطالعه‌ی آزاد، نخستین سؤالی که برای شما پیش می‌آید این است که چه کتاب‌هایی برای این کار مناسب هستند. پاسخ آن بسیار ساده است. کتاب‌هایی که برای شما جذاب و یا موردنیازتان باشد. از روی نمونه کتاب‌های داستان و رمان می‌تواند مورد مناسبی باشد. اگر هم به داستان علاقه ندارید کتاب‌های کاربردی بخوانید. از روی نمونه بنده معمولاً کتاب‌های تاریخی، روانشناسی، و کتاب‌های مرتبط با موضوع کسب‌وکار را خیلی دوست دارم و آن‌ها را تا جای ممکن می‌خوانم. بنابراین شما چه کتابی خوب است که بخوانید؟ کتاب‌هایی در رابطه با عناوینی که موردعلاقه‌ی شماست. اگر داستان‌های عاشقانه دوست دارید کتاب‌های عاشقانه بخرید. اگر به آشپزی علاقه دارید کتاب‌های آشپزی به زبان انگلیسی بخوانید. مهم این است که به آن موضوع علاقه داشته باشید تا خواندن آن برایتان جذاب باشد.

کتاب‌های گویای زبان انگلیسی

همان‌طور که در بالا آمد خواندن کتاب به‌صورت مطالعه‌ی آزاد بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. ولی بالاتر و بهتر از آن کتاب‌های گویای زبان انگلیسی است. به‌ویژه اگر هردو را باهم داشته باشید یعنی اگر هم کتاب را داشته باشید و هم کتاب گویا، می‌توانید همزمان هم بخوانید و هم بشنوید. یعنی یک تیر دو نشان. تقویت دو مهارت بنیادین زبان انگلیسی به‌طور همزمان. این قدرتمندترین راه ممکن برای آموزش زبان انگلیسی است.

چرا به‌کارگیری کتاب گویا قدرتمندتر از کتاب اصلی است؟

خوب برای اینکه هنگامی‌که شما کتابی می‌خوانید البته که دایره‌ی لغات خود را به‌طور ناخودآگاه تقویت می‌کنید اما خواندن محض ضعف کوچکی دارد و آن این است که یاد نمی‌گیرید که لغت‌ها را چگونه تلفظ کنید. هنگامی‌که در ذهن خود کتابی را می‌خواهید تلفظ خود را در ذهنتان بکار می‌برید. این کار در زبان مادری خودتان ایرادی ندارد ولی هنگامی‌که به زبان انگلیسی کتابی را می‌خواهید ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود بیاید. و دقیقاً برای همین موضوع است که کتاب‌های گویا خیلی قدرتمندتر می‌شود. زیرا کتاب گویا نتنها خوبی‌های خواندن محض کتاب را در خود نهفته دارد بالاتر از آن ضعف‌های خواندن محض به زبان انگلیسی -که یکی از آن تلفظ است- را پوشش می‌دهد.

البته به‌کارگیری کتاب گویا خوبی‌های دیگری هم دارد. برای نمونه شاید در هنگام قدم زدن و یا آشپزی نتوانست کتاب خواند ولی می‌توان مطالب داخل کتاب را با استفاده از کتاب گویا شنید. این موضوع خیلی از زمان‌های مرده‌ی شما را می‌تواند زنده کند.

بنابراین ترکیب کتاب و کتاب گویا روش شگفت‌انگیز ای برای یادگیری زبان انگلیسی است. و البته خیلی جذاب‌تر و بهتر از خواندن کتاب‌های درسی آموزش زبان است. هرچقدر شما موضوع کتاب گویای انتخابی را بیشتر دوست داشته باشید بیشتر از زمان خود لذت می‌برید و بیشتر دوست دارید که به آن گوش کنید. بنابراین بهتر و سریع‌تر زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید.

کتاب‌های صوتی با بکارگیری کتاب گویای زبان انگلیسی دو مهارت بنیادین خواندن و شنیدن شما به زبان انگلیسی همزمان تقویت می گردد.

نخست کتاب‌های ساده سپس کتاب‌های سخت

نکته‌ی پایانی دربارهٔ بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی این است که نخست بایستی کتاب‌های ساده‌تر را انتخاب کنید. کتابی برای شما مناسب است که خیلی خیلی کم نیاز باشد به دیکشنری مراجعه بکنید. یعنی چیزی نزدیک به نودوپنج درصد لغات آن کتاب را بلد باشید. زیرا در این صورت می‌توانید که معنی لغات جدید را حدس بزنید و بر پایهٔ فرایند یادگیری لایه‌ای ، رفته‌رفته معنای لغت جدید را فرابگیرید. اگر کتاب سختی انتخاب کنید نیاز است که تند تند به دیکشنری مراجعه کنید. این فرایند تا حد زیادی خسته‌کننده است و کارآمدی شما را پایین می‌آورد. بنابراین با کتاب‌های ساده آغاز کنید. کتاب‌هایی که برای کودکان نوشته‌شده است می‌تواند آغاز خوبی باشد. برای نمونه اگر به ستاره‌شناسی علاقه دارید با کتاب‌های استیون ویلیام هاوکینگ آغاز نکنید. به‌جای آن با کتاب‌های ستاره‌شناسی‌ای آغاز کنید که برای کودکان نوشته شده است.

کتاب‌های داستان کتاب های داستان کودکان برای شروع یادگیری زبان انگلیسی خیلی توصیه می شود

در پایان دوست دارم که نظرات و تجربیات شما را در این مورد بدانم. شما در رابطه با بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی چه فکری می‌کنید؟ آیا همانند بنده باور دارید که کتاب‌های درسی کسل‌کننده و ناکارآمد هستند یا خیر؟ خوشحال می‌شدم بدانم.

تگ‌ها: کتاب‌ها

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

دیدگاه(159)

پدرام

ممنون از مطلب بسیار خوبتون…بسیار موافقم و اضافه میکنم که میشه فیلم ها و کلیپ های در موضوع های مورد علاقه رو برای تقویت شنیدن و اسپیکینگ دید.
فقط یک سوال…با این روش که توضیح دادین، میسه در آزمون تافل هم قبول شد؟

مهدی

با سلام و عرض ارادت
همانطور که فرمودید همه ما برای فراگیری زبان هم وقت زیادی صرف کردیم و همه هزینه های زیادی پرداخت نموده ایم که مهمترین هزینه آن عمرمان بوده ولی مایلم عرض کنم که از دوره راهنمائی که شروع دوره زبان آموزی مان بود تا سال چهارم دبیرستان فقط و فقط گرامر تدریس شد و هیچ عایدمان نشد. تنها شش ماهه پایانی سال چهارم دبیر مربوطه ما را موظف به حفظ لغات و کلمات در روزنامه های انگلیسی و فارسی شدیم که بدون اغراق هر کدام از ما بالای 1300 لغت حفظ بودیم. البته در دانشگاه مطالعه کتب تخصصی و بالطبع عدم نتایج مورد دلخواه بیش از پیش زجرآور می نمود. ضمناً در خلال آن استفاده از زبان نصرت و سایر نرم افزارهای آموزشی و غیره این حقیر را به مقصود نهائی حتی نزدیک هم ننمود. که نشانه بارز این مهم در نمایشگاه جیتکس امسال بود که فشار عصبی دوچندانی را بر من وارد نمود.حال ناگزیر و بسان سالهای قبل به هر دستاویزی چنگ می زنم و این بار به نرم افزار زبانشاس شما، شاید مراد حاصل شود.

زهره

با سلام لیسانس برق هستم میخوام واسه ارشد اموزش زبان انگلیسی شرکت کنم میخواستم راهنماییم کنین از کجا شروع کنم و چی بخونم؟قبلا کلاس زبان میرفتم اما سه ساله زبان کار نکردم و فراموش کردم

ستاره

سلام
خسته نباشین.
من یه مشکل دارم.شایدم چندتا باشه ولی مشکلی که فکر میکنم بیشتر منو از هدفم دور میکنه اینه که بیش از حد به گرامر فکر میکنم و قبل از گفتن جمله انگلیسی اونو تو ذهنم با قواعد انگلیسی و ترجنه فارسی اون جور در میارم و بعد اونو میگم با یه لهجه خاص و خوب که خیلیا فکر میکنن من انگلیسی رو خیلی خوب بلدم و موقع شنیدن هم اکثر جملات و کلمات رو نمیتونم تشخیص بدم و همش میگم اوکی و بعدشم اون جمله ای رو که تو ذهنم در حین گوش کردن ساخته بودم رو میگم…
راستش دایره کلماتم خوبه. متن های کتابی رو خیلی بهتر از حرف زدن و گوش کردن میتونم بفهمم و نگارش کنم اما وقتی پای این دوتا یعنی گفتن و شنیدن میاد وسط انگار خنگ میشم. از هرچی یادمه هکیشه دنبال یه راه خوب بودم ولی هر راهی رفتم نیمه راه دلسرد شدم ، نه که تنبلی کنم، احساس میکردم شاید راه بهتری هست و من دارم وقت تلف میکنم. راستش الانم تو گوشیم بیشتر از بیست جی بی دانلود کردم و کلی برنامه اندرویدی ایرانی و خارجی. علاقه شدیدی دارم که راهشو پیدا کنم اما نمیشه… لطفا کمکم کنید.

حسین ناصری حسین ناصری

لطفا پست استراتژی های تقویت مکالمه رو مطالعه بفرمایید. جوابتون اونجا هست.

مرتضي

بنده انگليسيم در حد متوسط هس(البته به علت فرار بودن مطالب خيلي چيزا يادم رفته)ميخوام مدرك تافل بگيرم و همچنين به زبان انگليسي مسلط بشم..اما چون سربازم و محدوديت استفاده از وسيله اي مانند موبايل براي فايل هاي صوتي در پادگان برام وجود دارد شما چه كتاب يا روشي رو براي يادگيري پيشنهاد ميكنين؟

mahsa

با سلام خدمت جناب ناصری ..من خیلی به زبان انگلیسی علاقمندم ولی همیشه این مشکلو داشتم که نمیدونستم از کجا شروع کنم.اهنگ انگلیسی خیلی گوش میکنم و تا حدودی شنیداریم بهتر شده.سایتتون خیلی عالیه ولی من هنوزم نفهمیدم از کجا و چطور شروع کنم.میخواستم ببینم امکانش هست یه برنامه منسجم به من بدین؟من اگه برنامه داشته باشم خوب پیش میرم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بهتره اپلیکیشن زبانشناس رو نصب بفرمایین و با این اپلیکیشن زبان انگلیسی رو یاد بگیرین.

مریم

عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای ناصری‌. من دانشجوی رشته ی روانشناسی در مقطع کارشناسی هستم. بنده هم مشکلی مشابه شما رو دارم. در دوره ی دبیرستان و راهنمایی مشکل زیادی در درس زبان نداشتم و نمرات خوبی هم میگرفتم، اما از وقتی وارد دانشگاه شدم و متاسفانه درس زبان رو نتونستم پاس کنم شدیدا به فکر افتادم. تازه این درس زبان عمومی بود و من حالا از گرفتن دروس متون روانشناسی به زبان انگلیسی فراری هستم و حس میکنم هیچگاه نمیتونم پاسشون کنم!! و مثل شما کارهای زیادی امتحان کردم از جمله گوش دادن به زبان نصرت که حقیقتا بسیار خوب هم بود ولی فقط باعث شد از نظر مکالمه قوی بشم و دایره ی لغاتم افزایش پیدا نکرد به علاوه ی اینکه از قواعد هم چیز زیادی سر در نمیارم. هم چنین فرصت رفتن به آموزشگاه های زبان رو هم ندارم و به دلیل فعالیت هایی که به عهده دارم اصلا نمیتونم وقت زیادی صرف این کار کنم. من خیلی اتفاقی وارد بازار شدم و به دنبال یک برنامه ی یادگیری زبان خوب بودم که این برنامه برام قابل توجه شد. امیدوارم واقعا کارساز باشه برام و همچنین ازتون خواهشمندم بهم کمک کنید تا ان شاالله این اولین و آخرین برنامه ای باشه که برای یادگیری زبان به کار می برم و همچنین بتونم دروس متون ۱ و ۲ رو تا دیر نشده پاس کنم!! با تشکر و آرزوی موفقیت روز افزون شما!

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. لطفا پست چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم را مطالعه بفرمایید.

سارا

سلام آقای ناصری

اول از همه از سایت عالی و زحمات بی دریغ شما تشکر میکنم.ماجرای من هم تقریبا مثل بقیه آدمایی هست که تلاش کردن زبان یاد بگیرن و متاسفانه موفق نشدن.کلاس زیاد رفتم ،کتاب زیاد خریدم اما همه رو نصفه کاره رها کردم. یادگیری زبان انگلیسی جز اهداف من هست.درواقع کلا آشنایی با زبانهای خارجی و فرهنگهای متفاوت جزعلاقمندی های من می باشد.کاملا به این مساله واقف هستم که جهت پیشرفت در کارم نیاز به یاد گیری زبان انگلیسی دارم.مدت یک سال هست که با سایت سرزمین زبان آشنا هستم و مطالبی که در این سایت هست رو مطالعه میکنم .در حال سرچ کردن سایت های متفاوت بودم که با سایت شما آشنا شدم و از ساختار سایتتون خیلی خوشم آمد و احساس کردم خیلی به چیزی که توی ذهن من هست نزدیک میباشد.چیزی که نظر من رو جلب کرد ساختار تفریحی و داستان وار این سایت هست.چون بخاطر مشغله کاری زیاد توانایی تمرکز کردن روی مطالب علمی سنگین رو ندارم و از طرفی بسیار به مطالعه داستان علاقمند هستم.راستش خودم هم به این نتیجه رسیده بودم که کلاس رفتن اصلا برای من مفید نیست و من باید زبان انگلیسی رو خودم یاد بگیرم.و قصدم هم این بود که با لیسنینگ شروع کنم.به این مسایل داشتم فکر میکردم که با سایت شما آشنا شدم و با پکیج داستان های کوتاه شروع کردم.اما هنوز ی مقدار گیج هستم و راه روشن و دقیقی پیش روی من نیست.استعداد و پشتکار خوبی دارم.اما ی مقدار نیاز به تشویق دارم و اینکه ببینم بالاخره راهی پیدا کردم که به نتیجه منتهی میشود و انرژی که صرف کردم بیهوده هدر نرفته است

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. با قاطعیت به شما میگم که اگر از استراتژی ها و پکیج های داخل نرم افزار استفاده بفرمایین به هیچ عنوان وقت و انرژی که صرف یادگیری زبان انگلیسی میکنین به هدر نمیره و با سرعت پیش میرین

شهناز

با سلام و خسته نباشید بابت پیگیری های سودمندتان
باور کنید بیشتر یادگیری های من در گرامر مربوط به دوران دبیرستان میشه که نوع آموزش در سالهای 50 تا 57 که از جذابیت خاصی برخوردار بود که با گذشت سالها هنوز درصد زیادی از آن مطالب با توجه به اینکه آن موقع اینقدر تنوع کتاب و مطلب نبود و صرفا نوع آموزش تعیین کننده بود به یادم مانده ولی بعد از آن به دلیل گرفتاری های فراوان مثل شما هر زمان فرصتی پیدا می کردم و یا کتابی میدیدم آن را تهیه کرده مدتی می خواندم و بعد دلسرد می شدم . همیشه هم فکر می کردم تا گرامر را یاد نگیرم نمی توانم صحبت کنم ولی همیشه نسبت به این طرز تفکر تردید داشتم که این خود مزید بر علت به بی میلی به یادگیری و فاصله گرفتن از آموزش می شد چون میگفتم اگر گرامر لازم است مگر من در کودکی با گرامر صحبت کردن را یاد گرفتم.ما اول صحبت کردن را یاد می گیریم و با بالاتر رفتن علم آنوقت می توانیم به صورت ادبی و طبق گرامر صحبت کنیم.من از خد آموز تالیف رالف اس.باگز و رابرتجی.دیکسون ترجمه بهنام شاپوری هم استفاده کردم کتاب خوبی بود ولی باز هم در گام اول نتوانست مرا ترغیب کند و مطالعه آن به نظر من برای زمانیست که مکالمه تا حدی خوب شده باشد و سپس برای ارتقای سطح علمی ادبیات انگلیسی می شود کاربردی باشد.من فعلا قصد دارم با راهنمایی های شما جلو بروم و ببینم این روش برای من چگونه کار می کند و با توجه به این که من آموزش دهنده بودم چه در سطح ابتدایی چه بالاتر از آن چه عمومی و چه تخصصی فکر می کنم این روش ایجاد انگیزه و علاقه بیشتری می نماید.با تشکر از شما استاد گرامی

محسن

با سلام خدمت شما آقای ناصری .
از سایت خوبی که درست کردید خیلی خوشم آمد .
بنده ترم 5 کارشناسی پرستاری هستم .
جریان زبان من هم خیلی نزدیک به جریان شما است .
بعضی اوقات تو بعضی شرایط متن زبان برایم خیلی دلنشین است و بسیاری از لغات برایم آشنایی دارد و احساس می کنم تعداد زیادی لغت را بلد هستم ولی بعضی اوقات هم تو ساده ترین متن ها گیر میکنم و انگار تابه حال هیچکدام از لغات را ندیدم و معانی ساده ترین لغات هم یادم نمیاد . داخل کتاب هایم تعدادی زیادی کتاب زبان از گرامر و دیکشنری و داستان و فلش کارت انگلیسی دارم ، داخل موبایلم هم پر است از نرم افزار های زبان ولی دریغ از یک برنامه منظم و پیوسته در خواندن و ادامه آن .
واقعا نمیدونم از کدوم راه باید شروع کنم که وقتم را تلف نکنه و زبان را یاد بگیرم و با زبان زندگی کنم . مثل دوتا رفیق صمیمی برای هم بشیم . اینه داستان ما به هر سایتی که میری برای درآمد خودش میگه روش ما جدیدترین و بهترین روش موجود در حال حاظر است که تنها با این روش شما موفق میشوید به هر کتابی که مراجعه میکنی نوشته کتاب مورد نظر شما بهترین کتاب جمع آوری شده در این زمینه هست .
وسط یه صد راهی ایستادیم منتظر یه استاد خوب یه استادی که به پیشرفت افراد بیشتر از پول درآوردن از افراد توجه داشته باشه . میخوام از صفر شروع کنم تا 100 ولی آهسته و پیوسته به دلیل اینکه میخوام یاد بگیرم نه اینکه طوطی وار حفظ کنم و برم جلو .
از توجه شما سپاسگزارم

یاس

سلام آقاي ناصري
اول از همه بايد از شما تشكر كنم بختطر زحماتتون و وقتي كه گذاشتيد
همسر من دريانورده ومن بيشتر سفرهارو همراهش هستم ميدونيد كه تو اين سفرها واقعا زبان خيلي لازمه، از اينكه تو خارج از كشور هميشه شوهرم بجاي من حرف ميزنه واقعا ناراحت ميشم ،اينكه نميتونم با يه فرد خارج ارتباط برقرار كنم متاسفم ميشم، مدرك من كارشناسي ارشده وخيلي دلم ميخواد دكتري شركت كنم اما بدليل نداشتن مدرك زبان شانس قبولي نيست ،چندوقته منو شوهرم تصميم گرفتيم خارج از كشور زندگي كنيم اما باز هم مشكل زبان دست وپامو بسته مسلما ميدونيد خارج از كشور خيلي راحتتر از ايران ميتونم ادامه تحصيل بدم ويا حتي كار كنم،ميبينيد ! زبان تو زندگيه من نقش مهمي داره اما سه ساله هر كاري ميكنم نميشه،شوهرم بدليل مشغله زياد نميتونم زياد كمكم كنه،تو لپ تاپم پراز نرم افزارهايه زبانه،تو كتابخونه پراز كتابهايه اينترچنج،٥٠٤،امريكن اينگليش فايل و… اما بي فايده است ،منم مثل شما راهايه زيادي رو امتحان كردم،ديگه واقعا نميدونم چيكار بايد بكنم ! خيلي از برنامه هايه زندگيم وآينده بسته به يادگيري ومدرك زبانه واينو منو بيشتر مضطرب ميكنه وفشار بيشتري احساس ميكنم،تازه امروز با نرم افزار شما آشنا شدم ونصبش كردم،شروع خوبي رو باهاش داشتم ،اميدوارم بتونم موفق باشم ،برام آرزويه موفقيت كنيد و تو اين مسير همراهم باشيد
باتشكر از حوصله و وقتتون

فراز

سلام استاد،وقت بخیر
بنده دانش اموزه ساله دهم هستم و سه ساله دیگه کنکور تجربی دارم، چند سال و توی چند مرحله کلاس زبان رفتم ولی هیچ نتیجه ای از این کلاسا نگرفتم…همین الان هم زبانم بر خلاف خیلی از درسای دیگم نسبتا خیلی خیلی ضعیفه و اگه اینجوری پیش بره صد در صد توی کنکور و مراحله مهمه دیگه ی زندگی آسیب میبینم،توی اینترنت دنبال کتاب مناسب میگشتم که پایه ای و جامع گرامر رو درس داده باشه و سایت های پر از تبلیغ و … اعصابمو بهم ریخته بود و نا امید شده بودم…ولی واقعا وقتی که وارد سایت شما شدم خیلی به خودم امیدوار شدم،تازه معنی گرامر و زبان و مشاوره و تکنیک های مطالعه رو فهمیدم و کلا دیدم نسبت به زبان تغییر کرد،خیلی خوشحالم که با شما و سایتتون آشنا شدم،خیلی…
واقعا از شما ممنونم که به فکر بقیه هستید و اطلاعاتتون رو با دیگران در میون میذارید.
ببخشید متنم طولانی شد،بیشتر از این وقتتونو نمیگیرم،فقط یه چیز
پیشنهادتون برای منی که زبان رو از صفر دارم شروع میکنم و در حال حاضر تمرکزم روی کنکور و مدرسست چیه؟؟؟من از همین الان میخوام شروع به زبان اموزی اونم با روش شما بکنم،من حتی وقتی داستانای سطحه کودکانه ی شما رو میخونم ،از هر خط شاید دو کلمه رو بلد نباشم،پیشنهاد شما برای همین الانه من چیه؟ چجوری شروع کنم؟؟؟ببخشید که وقتتون رو بیش از حد گرفتم،خوش حال میشم که جوابم رو بدید یا لینکی در خصوص جوابه سوالم رو برام بفرستید…

Rab

سلام
خسته نباشید
من از ایران خارج شدم ولی اصلا متوجه نمیشم اینا چی میگن…
هر روز به قول شما این کتاب 504 و … رو میخونم.
امیدوارم اپلیکیشنتون کمکم کنه…
واقعا درمونده ام/.

سایه

سلام وباعرض خسته نباشید
بنده هم خیلی خوشحالم ازاینکه سایت شماروپیداکردم…

راستش من ازکلاس پنجم دبستان تاالان دارم زبان انگلیسی میخونم ت،رشته تحصیلیمم ادبیات وزبان انگلیسیه.کلاسهای آیلتس هم گذروندم اما هنوز امتحانشوندادم…حقیقت میترسم …
من واقعااحساس میکنم هیچی از زبان بلد نیستم و این همه سال بیهوده بوده….
نمیتونم به صورت روان صحبت کنم….
توی رایتینگ مشکل دارم وهمینظور جمله بندی…..
درس اول نرم افزار زبان شناس ،قسمت کتاب خوانی رو شروع کردم وخوب بود،اغلب کلمات رومیدونستم وحتی خوب هم متوجه میشدم اما بااین وجود خیلی تند حرف میزد ومن ازخودم توقع بیشترازاین دارم….
لطفاکمکم کنین وبهم راهی رو نشون بدین که بتونم مکالممو تقویت کنم ….

باسپاس،

یسنا

سلام ممنون از برنامه خوبتون ببخشید من خیلی وقته زبان میرم تو مکالمه و حرف مشکلی ندارم ولی تو لسنینگ یکمی مشکل دارم زیاد نمیتونم بفهمم مخصوصا موقعی که تند حرف میزنن. من کانون زبان میرم مدت زیادی هم هست ترم اینتر 1 هستم و خیلیم راضیم سی دی هم دادن ولی واقعا وقت نمیکنم خیلی کم وقت میکنم برم سر سی دی و به اون گوش کنم ترم های پایین تر گوش میدادم ولی الان نه اشتیاق دارم برا گوش کردنش نه وقت کافی. میدونم خیلی مهمه ولی به خاطر درس و کلاس وقت زیادی ندارم میشه شما پیشنهاد بدین غیر از سی دی یه راه اسون تری رو پیدا کنم که لسنینگم خوب شه؟

بی نام

سلام. من خیلی مشتاقم زبان یاد بگیرم.در دبیرستان استعدادم عالی بود ولی بعدش دیگه دنبالشو نگرفتم تا بعد از دانشگاه. بعدشم چن باری کلاس رفتم اما اصلا راضی کنده نبود کلاسا دیگه کلا از ذوق و شوق افتادم. دقیقاً حرف شما ک تو سایت گفتین کنتاب 504 و فلش کارت بیشتر منو دور کرد از زبان.کلی کتاب گرامر دارم. کتابهای تقویت لسنینگ و opd . اما نمیدونم از کجا شروع کنم دوبازه؟ من باید نهایت تا سه سال آینده زبانم فول بشه واس سفر.مرسی از راهنماییتون

محمد

سلام آقای ناصری
من دانشجوی مهندسی مکانیک هستم.
ترم اولی ام و میدونم که اهمیت زبا تو دنیای امروز چه جوریه در حدی که بنا به تعریف یونسکو فرد باسواد باید حداقل دو زبان غیر مادری بلد باشه…
و همچنین شرایط زبان برای رشته ی خودم و موضوعاتی مثل ادامه تحصیل تو خارج کشور و …
من فقط یه بار خیلی وقت پیش کلاس زبان رفتم اونم سطح lets go 4
بعد اون دیگه کلاس نرفتم و با سلف استادی زبانم رو تقویت کردم
از کتابای آکادمیک زبان گرفته تا هر کتابی که به زبان انگلیسی بود حتی کتاب آموزش های نظامی سازمان ملل که البته مال برادرم بود
خودم نمیدونم سطح زبانم کجاس ولی احساس میکنم یه خلا هایی تو دانسته هام وجود داره از تلفظ گرفته تا قواعد… تو کنکور زبان رو هشتاد و پنج درصد زدم و. چند تا دفترچه ی لغت دارم ولی احساس میکنم این روش لغت یادگرفتنم اشتباهه آخه بعضی کلمات کاربردای گوناگون داره و من فقط یکیشو که شاید کاربرد مهمی هم نباشه بلدم چرا؟ چون مثلا تو فلان جا این کلمه رو دیدم و بلافاصله معنی شو حدس زدم و از دیکشنری چک کردم و تو دفترچه نوشتم…
زیاد وقتتونو نمیگیرم می خوام زبان رو قوی و حرفه ای تا حد تسلط ادامه بدم و قسمت هایی مثل لیسنینگ رو که به علت زیاد کار نکردن توی اون ها ضعف دارم رو قوی کنم
خوشحالم که با سایت شما و نرم افزارتون آشنا شدم
راستی من بیشتر زبان یادگرفتو متمرکز کنم تو تابستون بهتر نیست؟ البته منظورم این نیست که الآن تا تابستونو بی خیال شم منظورم اینه که تو تابستون با شدت بیشتر و با چند برابر زبان کار کردن پیش برم…

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. در یادگیری زبان انگلیسی به نظرم آهستگی و پیوستگی نکته ای بسیار کلیدی هست. بنابراین پیشنهاد میکنم که از همین الان تصمیم بگیرین که حداقل روزی نیم الی یک ساعت روی زبان انگلیسی وقت بذارین. مثلا نیم ساعت شب قبل از خواب، و نیم ساعت هم صبح بعد از خواب، که به عادت روزانه تبدیل بشه. و وقتی که تابستون شد علاوه بر این مقدار، به صورت فشرده تری تمرین کنین.

سینا

سلام
ممنون برای زحماتتون
من 15 سالمه و از 7 سالگی تا 12 سالگی کلاس زبان می رفتم خوب میشه گفت تو اون 5 سال من یه سری لغات و گرامر های اولیه رو یاد گرفتم ولی اخراش دیگه واقعا برام سخت بود و خسته میشدم و روز هایی که کلاس زبان داشتم برام مثله جهنم بود.اخرش هم اون ترم و افتادم…
دیگه کلاس زبان نرفتم و زبانو کنار گذاشتم ولی یه چند ماهیه میخوام به صورت حرفه ای شروع کنم یه سرچ تو اینترنت کردم و با سایت شما اشنا شدم راستش من گوشیم iphone هست و نمیتونم نرم افزارو نصب کنم برای همین روی گوشی مادرم نصب کردم ولی زیاد نمیتونم ازش استفاده کنم…
من سریال امریکایی زیاد میبینم از جمله friends/how i met your mother/bign bang theory که اسم اینا توی سایت شما هم بود راستش به صورت نا خوداگاه لغات های زیادی ازین سریال ها یاد گرفتم ولی اون مطلبه سایتتون رو خوندم میخوام ازین به بعد از همون روش استفاده کنم که امروز هم همینکارو کردم..
من فقط در خواست دارم که نرم افزارو برای ios هم بسازید تا کسایی که اپل دارن هم بتونند استفاده کنن.
امروز هم دوتا کتاب زبان اصلی سفارش دادم که یکیشون هری پاتره که نسخه فارسیشو هم دارم و خوندم و میخوام زبان اصلی رو هم بخونم و لغات هایی که بلد نیستم به دنبالشون برم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اپلیکیشن ios به فکرش هستیم ولی هنوز به نتیجه ی خاصی نرسیدیم. خودمون دوست داریم سریعتر آماده بشه

علیرضا

سلام دلم نیومد کامنت نزارم
من شاید 5 ساله زبان میخونم ولی فقط دایره لغاتم زیاد شده همه جور کلاسم رفتم از شمال تا جنوب تهران ولی همشون جیبتو تیغ میزنن، با کتاب های کسل کننده و کلاس های تک جنسیتیشون!
یروز ی آقایی توی کتاب فروشی بهم گف ی کتاب داستان بهت معرفی میکنم برو بخون اگه خوشت اومد ادامه بده اگه ن زبانو بزار کنار! اومدم خونه دو صفحه شو خوندم و فهمیدم خیلی خوشحال شدم، ی شبه کتابرو تموم کردم ولی بهم نچسبید تا زمانی ک صداشو پلی کردم
از اون ب بعد با فیلم و داستان و انیمیشن و حتی توریست! (کاخ سعد آباد، میدون تجریش اغلب هستن) زبانم رو قوی تر کردم
و خیلی لذت بخشه وقتی بدونی زبان بلدی انگار دوتا آدمی! بهمین خاطر زبان آلمانیمو استارت زدم، و آلمانی- انگلیسی میخونم تا جفتش باهم قوی شه، معانیه آلمانی رو ب انگلیسی و بالعکس معنی میکنم
راکد نباشید!
با آرزوی موفقیت.

حیدری

با سلام
بلی کتابهای اموزشی خسته کننده و بعنوان کسی که سالیان سال زبان را دنبال میکنم وموقعیت چندانی نداشتم بایستی خدمتتان عرض کنم که اکثر کتابها را تا اخر بپایان نرساندم در حقیقت از ای شاخ بان شاخه کردم.

علی اکبر

با سپاس از مطالب آموزنده‌تان
بنده به یاد دارم که زمانی تقریباً چیزی از زبان انگلیسی نمی‌دانستم.
با «خریدن» و «خواندن» یکی دو کتاب شبه داستانی ساده شروع کردم: green planet - American revolution و… . از آن روز به سرعت در یادگیری زبان پیشرفت کردم.
اکنون بنده مشغول یادگیری زبان آلمانی به همین شیوه هستم.

رضا

سلام، من غلامرضا جدی هستم اهل شیراز؛ واقعأ خسته نباشید استاد، میگن سخنی که از دل برآید بر دل نشیند، من یکی از برنامه های اصلیم تو زندگی شخصی که برپایه مدیریت خاصی است زبان انگلیسی است چرا که خودتون می دونید ارتباط میان تقریبا جهان هست.خیلی این در اون در زدم کتاب های زیادی گرفتم ولی از انجا که دستورزبان را در فارسی یادنگرفته ام برام خیلی سخت و غیرممکن بود بفهمم کتاب های قبلی دارن چی میگن مثلا فاعل مفعول اضافه و ….، نرم افزار شما که به صورت کاملا تصادفی با اون اشنا شدم واقعا بی نظیره چرا که در اول مقدمش می گه تلفظ و از انجا که من به صورت غریزی همیشه برای خودم شعارم این بود که اکر می خوای زبان یاد بگیری باید بتونی تلفظ خوب کنی به همین دلیل از همون اول مبحثتون مجذوب شدم و حتی ظهر جمعه بود و وقت استراحت اما تا آخر بحثتون رو خونم و برنامه رو نصب کردم و امید دوباره ای که قوی هم هست را دوباره پیدا کردم، امیدوارم بتونم کامل فرابگیرم و بتونم باهاش برای جامعه خودم و حتی جهان خدمتی ارزشمند کنم. در ضمن من خیلی پایم ضعیفه ولی از انجا که امیدم به خداست و به برنامتون امید دارم مطمئنم خیلی زود نتیجه میگیرم. باتشکر جناب ناصری، اجرتون با خداست

ژاله

سلام

ای کاش قبل از اینکه برم یک کتاب گرامر دیگه بگیرم مطالب شما رو میخوندم.
من یک کتاب grammar in use داشتم ولی رفتم english grammar هم خریدم دقیقآ با حرف شما موافقم گرامر خیلی خیلی تآثیر کمی داره تو حرف زدن چون گرامر رو میخونی بعد از چند روز یادت میره حرف زدن باید به صورت مداوم باشه و از طریق یک پارتنر یا فیلم dh کتاب های داستان صورت بگیره خودمم دقیقآ حس کردم وقتی میخوام صحبت کنم اون گرامر ها یادم نمیاد و کلآ اشتباه میگم ولی وقتی از توی فیلم یه مطلبی رو متوجه میشم خیلی راحت استفاده میکنم همون رو بدون اینکه فکر کنم گرامرش چطوریه. من ترغیب شدم که از برنامه شما استفاده کنم بنظرم این رورش خیلی بهتره.
و یه چیز دیگه اینکه یه سایت دیگه هم مثل شما داره کار میکنه البته خارجی deepenglish.com

میخوام یه مشاوره به بنده بدین در مورد یادگیری زبان از یک شخص native آمریکایی

من فعلآ سطح elementary هستم میخوام وقتی به سطح intermediate رسیدم از سایت. verbling.com استفاده کنم این سایت اساتید زبان هستن از کشور های مختلف و آمریکایی هم هستن که آموزش زبان انگلیسی میدن میخوام بعد از سطح intermediate رو تموم کردم برم دیکه با یه native صحبت کنم و زبان رو به این صورت یاد بگیرم بنظرم با یه native صحبت کردن خیلی آدم رو جلو میندازه البته این سایت پولی هست مثلآ استاد ساعتی 10 دلار میگیره به عنوان مثال میخوام هفته ای 4 ساعت با یک شخص native کلاس بردارم . البته بعد از اینکه به سطح intermediate رسیدم. نظرتون چیه؟

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. البته ما در حال همکاری دو جانبه با سایت deep English هستیم که به زودی مستنداتش منتشر میشه.
این ایده ای هم که دارین گرونه ولی قطعا خیلی خوبه. درضمن ما میخوایم بخشی به اپلیکیشن برای صحبت کردن با دیگران ایجاد کنیم که اون هم میتونه خیلی تو مکالمتون تاثیر بذاره. البته این برای آیندس.

آرش

سلام.
۱۰ سال طول کشید. ولی یادگرفتم.
من الان ۲۳ سالمه، اولین بار نجم دبستان رفتم یک موسسه زبان، ۳ ترم زبان رو اونجا با گرامر بهم یاد دادن که خسته کننده بود، بعد که از اون محله نقل مکان کردیم مجبور شدم برم یک موسسه دیگه که اونا هم بخاطر جیبشون گفتن ما اون یکی دیگه رو قبول نداریم دوباره از صفر شروع کن. دوباره یک ترم جدید و خوندن ABCD و … در نتیجه کلا انگیزه و علاقم منفجر شد.
این رو گفتم که بدونید چقدر موسسات مزخرفن و من همینقدر تجربه داشتم.
من الان با دو لحجه بریتیش و آمریکایی میتونم صحبت کنم، از سوم راهنمایی فقط و فقط موزیک خارجی گوش کردم و تا دوسال اصلا نمفهمیدم چی میخونن و چی به چی هست ولی گوش میکردم. توی دبیرستان تازه با Lyrics آشنا شدم که فهمیدم متن آهنگ ها رو میشه پیدا کنم و متوجه شدم من چقدر فاجعم و لغات رو چپن در قیچی میفهمیدم.
آهنگ گوش کردن و فیلم و سریال با زیرنویس فارسی ادامه پیدا کرد تا دانشگاه و وقتی مقوله رفتن و … اومد وسط نگاهم نسبت به انگلیسی جدی شد.
ولی خواستم برم کلاس زبان دیدم اینا من رو از سطحی که هستم حداقل ۶ ترم پایین تر قبول میکنن. و من در اون زمان listening فوق قوی داشتم، لحجه عالی ولی دامنه لغات فعال ذهنم فاجعه بود، فقط موقع گوش کردن اهنگ و فیلم متوجه میشدم چی میگن.
بنابر این دیدم کلاس و کتاب و ،.. فایده نداره.
کتاب های سطح بندی شده آکسفود که از stage 1 الی ۶ هست خریدم با یکی دوتا رمان عاشقانه و تاریخی چون رمان عاشقانه مکالمه رابطه ای توش زیاد داره و تاریخی هم کلمات قلمبه زیاد داره. من متوجه شدم سطح زبانم در stage 4 هست و البته بازم از صفر گتاب ها رو میخونم چون اینکه میدیدم سطوح پایین تر رو بلدم بهم انگیزه میداد. بعد از خوندن چندین کتاب در سطح stage 6 رفتم سمت همون رمان هایی که خریدم چون اونا رو میدیم و همش میخواستم بلاخره یک روز پلمپ کتابش رو پاره کنم و بخونم. دقیقا کتاب های رمانی رو خریدم که از روی اونا فیلم ساخته شده بود. هنوزم از این ابتکار خودم لذت میبرم چون بعد از خوندن اون رمان ها فیلم فول اچ دیش رو دانلود میکردم و میدیدم میفهمیدم یکچیزایی توی کتاب بیشتر بوده و یا فیلم رو خیلی مفهومی درک میکردم بدون زیرنویس و ….
الان خدا رو شکر انگلیسی فوق العاده قوی هستم و در مقوله کار و سفرهای تجاریم حسابی بدردم میخوره، اصلا فکر نمیکردم تنهایی بتونم انگلیسی یاد بگیرم.
خواهرم ۶ سال کلاس زبان رفت و اون الان مترجمه، ولی من توی لحجه و صحبت کردن از اون خیلی سر تر هستم چون اون گرامری یادگرفت.
الان هم چند ماهه دارم آلمانی یادمیگیرم که تا الان از سطحی که هستم راضیم.
فقط انگیزه و علاقه خودتون مهمه. علاقه هم با ایجاد انگیزه کاذب از خرید کتاب اموزشی پیدا نمیشه، سریال دوست داری ببینی ، برنامه کمدی جیمی فالون میخوای از یوتیوب نگاه کنی و .. برو سمت همون مطمئن باش یاد میگیری.
من اگر این تجربیات رو یکی بهم چندین سال قبل میگفت شاید توی ۳ سال انگلیسی رو یاد گرفته بودم نه ۱۰ سال ……….

پس واقعا به خودت نگاه کن نه به کتاب و گرامر و ….

سمیه اندرخور

بنده سالهاست میخواهم زبان بخوانم ولی هر بار یا مشغول بکار بودم با در رشته تحصیلیم که حسابداری بوده کار و درس رو با هم انجام میدادم کتابهای آموزشی تاپ ناچ رو میگذرانم خیلی کسل کننده هستش این روشی که کتابهای داستان کوچک رو استفاده کنیم چند وقته انجام میدم و رغبت بیشتری به یادگیری پیدا کردم و این روش رو میپسندم ممنون از مطالبتان .

ژاله

سلام از ارائه مطلب خوبتون تشکر میکنم مشکلی که من سالیان طولانی بایادگیری زبان انگلیسی داشتم رو شما مطرح کردید الان متوجه شدم که چرا همیشه بعد از یک دوره کسل میشدم بله دقیقا صحیح ميفرماييد کاش بجای اینهمه وقت و هزینه گذاشتن دوتا کتاب خونده بودم از پیشنهاد خوبتون تشکر میکنم
پايينده باشید

مسعود سرشار

عرض ادب.خیلی خیلی ممنون از لطف شما بابت وقتی که برای مردم میذارید.خیلی استفاده کردم و امیدوارم موفق باشین. فکر میکنم کتاب های active,intro و کتاب reading English مناسب دوستان باشه.موفق و در پناه پرودگار باشید.

رضا

سلام و عرض ادب
دانشجوی کارشناسی هستم و مرجع بسیاری از دروس اصلی و تخصصی من کتاب های زبان انگلیسی است با توجه به اهمیت این موضوع برای یادگیری زبان انگلیسی دنبال روشی میگشتم که که متون زبان انگلیسی علمی و تخصصی رشته ام را ​بتوانم مطالعه کنم.
اکثر روش ها، روی مکالمه زبان و امور روز مره و توانایی برقراری ارتباط با دیگران کار میکنند ولی من فکر میکنم که متون علمی و مکالمه دو سطح مختلف هستند و یاد گیری هر کدامشان نیازمند منابع مخصوص به خود است.(البته شاید هم این گونه نباشد و من اشتباه میکنم)
متاسفانه اساتیدی که در دوره دبیرستان داشتم علاقه زیاد من نسبت به یادگیری زبان انگلیسی را که در وجودم بود به تنفر تبدیل کردند(البته بیشتر از آنها خودم در این امر مقصر بوده ام) ولی در دانشگاه با توجه به اهمیت آن و علاقه قبلی خواستار یادگیری آن در سطح عالی هستم ولی هم زمان محدود است و هم مرجع قابل اعتمادی پیدا نکردم این بود که گفتم شاید روش شما بتونه کمک کننده باشه.

ma

سلام.من هم مانند شما کتابهای زیادی تهیه کردم که گرامر را از پایه تا پیشرفته یاد می دهند، من با علاقه و شوق فراوان تمرینات ان کتابها را حل می کردم،ولی خیلی کم یاد گرفتم،اما یکی از دوستانم. با خواندن داستان موفق به یادگیری لغت و گرامر ،فونتیک،استرس ها شده است،او می گوید من یک صفحه از کتاب را میخوانم زیر لغاتی که معنی ان را نمی دانم خط کشیده بعد ترجمه ان را با مترادف،متضاد،مثال در جمله یاد می گیرم و قید و صفت را مشخص می کنم،بعد ان جمله را در زمان های مختلف می نویسم روزی سه لغت را به این صورت با تمام قواعد دستوری یاد می گیرم. خواهر زاده های من از دو سالگی با دیدن فیلم و بازی های رایانه ای و با کامپیوتر توانستن بدون کلاس رفتن انگلیسی بیاموزند انها خیلی راحت ترجمه فیلم ها و کارتون ها را درک می کنند و اخبار راهم ته حدود زیادی می فهمند، برادرم در ابتدای یادگیری زبان هر روز تعدادی لغت حفظ می کرد کارتون زبان اصلی و فیلم می دید و داستان می خواند او یکسال و نیم هم به کلاس زبان رفت الان تمام فیلم ها و ترانه ها و داستان های انگلیسی را بخوبی متوجه می شود،او لکچرها و رایتینگ های خیلی خوبی می نویسد و کلی دوست مجازی خارجی دارد که باور نمی کنند او ایرانی است اینطوری و خود به خود گرامر را یاد گرفته،من انشاله از دوستان دیگرم هم می پرسم و برایتان شرح یاد گیری گرامر را می نویسم

مصطفی

سلام
اره حق باشماست کتابهای صرفاآموزشی کسل کننده اندولی آموزشیاهم لازمه کناراینهاباشن هموتکمیل کنندولی تمرکزبیشتررو مطالعه آزادباشه
مرسی ازراهنمایهای ارزندتون که مارادرانتخاب بهترکمک کردید

نرگس

شخصا فکر میکنم بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی و هر زبانی, دیدن فیلمه مخصوصا بدون زیرنویس . من خودم اصلا کلاس نمی رفتم مجبور شدن نصف یه سریال رو بدون هیچ زیرنویس نگاه کنم و واقعا الان تمام زبانی رو که بلدم مدیون همون هستم. مثل بچه ای که به دنیا میاد و از حرف زدن بقیه کم کم یاد میگیره همون طوریه. زیرنویس هم نمی خواد. فقط یکم صبر و حوصله لازمه.

ساره

سلام جناب ناصری خدا قوت…
من ساره هستم 26 سالمه دانشجوی
ارشد رشته شیمی گرایش الی
من برای دکترام باید حتما زبانمو تقویت کنم
ولی فعلا در سطح خیلی پایینی هستم
اپلیکشن شمارو نصب کردم و استفاده میکنم
ولی فکر کنم باید چند تا کتاب دیگه هم بگیرم و
بخونم وقت زیادی ندارم از طرفی شرایط کلاس
زبان رفتن هم ندارم. ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
چندتا کتاب بهم معرفی کنید لطفا و بفرمایید چه کارایی انجام بدم
که خیلی زود مسلط بشم.
واقعا ممنون از وقتی که میذارید
انشاالله که خداوند به شما سلامتی و عمر با عزت
و به مالتون برکت فراوان عطا کنه
. در پناه حق

اسماعیل

باسلام از اینکه خیلی ملموس و روان درباره یادگیری زبان توضیح دادید تشکر میکنم اما نکته اینجاست که این آیا این کتاب ها همراه با ترجمه هستن و دوم اینکه کتاب های بیشتری رو معرفی نکردید

ارمان

سلام.بنده صفر صفر هستم وهیچی از دوران مدرسه بلد نیستم راهکار عملی شما که دقیقا از چی شروع کنم از چه کتابی نرم افزاری و….الان سال اول رشته ی علوم سیاسی هستم و برای ورود به دانشکده ی وزرات خارجه باید زبانم رو تا سه سال دیگه به حد عالی برسونم.ممنون از سایت خوبتون

حنا

من خییییلی دوس دارم زبانای مختلفو یاد بگیرم چون یکی از رویاهام سفر ب دور دنیاس.
مکالمه عربی رو مثلا پدرم بهم یاد میدن چون خودشون بلدن.
ولی انگلیسی و فرانسوی و المانی رو دوس دارم یاد بگیرم
از انگلیسی شروع کردم دیگه
دو ترم رفتم کلاس هزززینه ها بالا و نتیجه صفر اصلا خوشم نمیاد از کلاس ، کسل کننده و بی محتوا
و بقول شما گرامر رو یاد میدن ک ب کارم نمیاد.
ی بسته زبان انگلیسی گرفتم (sweet english) و خب ی مشکلایی داره و بعد ی هفته هنو نتونستم نصبش کنم ولی خو میگن خوبه.
گفتم تا وقته با سایت شما پیش برم.
بعدم سایتتونو زیر و رو کردم دیگه ک فهمیدم چجوریاس و نرم افزارم نصبیدم.
خیلب روشتون خوب و جذابه منک شروع کردم
کتاب داستانای کوتاه هم دارم ب زبان انگلیش ک میخونمشون.
امروز تازه نرم افزارتون رو شروع کردم
ولی اونقد سریع نمیتونم پیش برم و ی روزا اصلا وقت نمیشششه چون کنکور دارم سال 96 رو

سمانه جمشیدی

با سلام وتشکر از متن مفیدی که گذاشتید چون من دقیقا همین مشکل رو بازبان دارم و از کتابای درسی شروع میکنم و دوباره ترکش میکنم اما بقول شما وقتی داستانی باشه اینطوری ذوق داری ببینی ادامش چی میشه و بهتر میخونیش…راه حل بسیار خوبی پیشنهاد دادید…ممنونم از راهنماییتون

هومن

سلام وقت بخیر.ضمن تبریک از نرم افزار و سایت بسیار مفیدتون.من علاقه زیادی به فراگیری زبان انگلیسی دارم 35 سال دارم و تو دوران راهنمایی همیشه جزو برترین دانش آموز تو این درس بودم و بعلت پاره ای از مشکلات و عدم امکانات در آن زمان دیگر ادامه و یادگیری زبان بصورت کامل برایم میسر نبود چند سال میشه که فوق لیسانس گرفتم و به دلیل اینکه نمره خوب آیلتس می خوام استاد زبان خصوصی گرفتم،ایشون هم کتاب های داستان های کوتاه همراه با سی.دی بهم معرفی کردند ولی یک موضوعی که من رو به شدت آزرده می کنه اینه که ماهی یک میلیون هزینه کلاس خصوصی زبانم میشه و( استادم دکترای تخصصی زبان داره و ارشد اشو تو انگلیس گرفته ) و هزینه یک ماه کلاسم رو استادم پیشاپیش می گیره(قبل از شروع کلاس می گیره!)ناراحتی ام به این دلیل است که استادم کار خاصی انجام نمی ده اگه خودم بااراده باشم اینقدر هزینه نمی کنم!ایشون جعبه لایتنر بم معرفی کرده بودن که می دونستم و همچنین داستانهای کوتاه که باز می دونستم و برای تلفظ و ترجمه لغات هم چند نرم افزار تو گوشی ام نصب کردم راحت شدم.لطفا پاسخ بدین که این همه هزینه الکی است؟!چون خودم واقعا می دونم چیکار کنم.سپاس

سعید

با سلام و خسته نباشید.
با شما صد در صد موافقم که کتاب های آموزشی و درسی کسل کننده و رنج آورن!کتاب های داستانهای کوتاه هیجان آورن چون وارد داستان می شی و زندگی می کنی و دوست داری تا آخر نقطه داستان رو پی گیری کنی.
ممنونم که وقت گذاشتین.

آرمان

با سلام .
من یک دانشجوی ۲۱ هستم و در اهواز زندگی می کنم ‌. چندین ساله که میخوام زبان انگلیسی به صورت عالی یاد بگیرم چون هم به شدت علاقه دارم و هم برای کار و تحصیل ایندم به شدت بهش نیاز دارم . من راه های مختلفی رو ازمایش کردم ولی نتیجه نداد. زبان دبیرستان عملا هیچ کمکی نکرد به جز اینکه تعدادی از لغات رو یادگرفتم . چند ماه پیش تصمیم گرفتم به کلاس زبان برم . کلاس زبان خوبی پیدا کردم حتی یک ترم شرکت کردم ولی به دلیل درس دانشگاه و هم به دلیل زیادی مسافت و هم به دلیل اینکه تاثیری تو وضعیت زبان خودم مشاهده نکردم و همچنین همسان نبودن سطح افراد حاضر در کلاس تصمیم گرفتم دیگه نرم . البته بیشترین مشکل من در صحب کردنه به طوری که حتی نمیتونم کلمات ساده (و همچنین بعضی کلمات سخت که بلدم) رو جفت هم بزارم حتی ساده ترین جملات رو بسازم حتی ساده ترین ! . ولی تو لیسنینگ مشکل بزرگی مثل صحبت کردن یا همون اسپیکینگ ندارم به طوری که می تونم سخنرانی های مختلف سیاسی و اجتماعی و تکنولوژی و غیره رو به طور کلی (البته نه به صورت حرفه ای و حساب شده) و تا حدود متوسط و همچنین با جزئیاتی متوجه بشم . ولی باز میگم که بزرگترین دلیل ترک کلاس زبان به اصلاح زبان باز نکردنم بود .
چند وقت پیش دوستم کتابی از زمان دانشجویی پدرش به اسم گرامر زبان از عباس فرزام بهم داد. دیشب یه نگاهی بهش انداختم و دیدم که میتونم متوجه بشم حتی بهتر از کلاس زبان . البته چندین بیست صفحه اولرو که دیدم و همچنین سوالاتش .
برای همین تو اینترنت جست و جو کردم که ببینم ایا میشه بدون کلاس رفتم و داخل خونه و با تمرین به زبان لنگلیسی چه گفتار و چه شنیدار مسلط بشم و حتی برای ازمون ایلتس اماده بشم یا فقط تنها راهش کلاسه ، که سایت شما رو دیدم .
حقیقتش الان هم درسته که برنامه زبانشناس رو دانلود کردم و این کتاب گرامر فرزام هم جلومه ولی گنگم و نمیدونم چکار کنم و از کجا شروع کنم. چون واقعا درمونده شدم و میخوام زبانم خوب بشه.
می خواستم نظر شما رو بدونم و همچنین شما من رو راهنمایی کنید که با این تفاسیر ایا میشه و اگر میشه چطور ؟ باید چکار کنم؟
شرمنده که زیاد شد ولی واقعا مشکل بزرگی شده و هر روز که میگذره و به اینده و زمان استخدامی نزدیک میشم فشار زیاد میشه و همچنین از اینکه نمیتونم مقالات و یا فیلم و یا سخنرانی ها رو متوجه بشم ناراحتم .
خیلی ممنون . باز هم ببخشید که زیاد شد.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
بدون کلاس که میتونین زبان یاد بگیرین ولی کتابهایی مثل کتابی که فرمودین برای یادگیری انگلیسی مناسب نمیدونم. به نظرم شما با این روش داستان های کودکانه رو پیش برین بعد مدتی مشکلاتتون تو سراشیبی قرار میگیره.

مریم

سلام
منم برای یاد گیری زبان مثل شما به کتابهای گرامری خیلی زیادی مراجعه کردم و با خودم فک میکردم اگه این کتابها را بخونم حتما دیگه به راحتی انگلیسی حرف میزنم و حتی دیگشنری را هم گذاشته بودم جلوی خودم تا همه ای کلمه هاش را حفظ کنم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم و هیچ کدوم این کتابها را تموم نکردم .
ممنون از مشاوره های خوبتون….

علی

سلام
بنده هم چند سال است می خواهم زبان انگلیسی یاد بگیرم اما نشده و نشده.
البته هدف اصلی بنده یادگیری مکالمه نیست بلکه هدف اصلی بنده ردینگ و ترجمه است حداقل از انگلیسی به فارسی، والبته اگر بشود در زمینه رشته تخصصی خودم که فلسفه است.

اما نشد و نشد و برنامه ها و نرم افزارها و کتاب ها و سی دی های مختلف نیز نتوانستند کمکی بکنند.
به نظرم مشکل اصلی در عدم مطالعه جدی گرامر و دانستن معنای لغات است و گرنه فهم کلی جمله بدون گرامر کار سختی است و ترجمه کردن نیز بدلیل موارد گرامری سخت تر.

روش شما خوب است اگر امکان اضافه کردن کتاب ها و متن ها و داستان های در دسترس خودمان نیز باشد.

به فرض بنده می خواهم کتاب شیعه در اسلام علامه محمد حسین طباطبایی که به انگلیسی ترجمه شده است توسط حسین نصر، در برنامه شما داشته باشم و به روش نرم افزار شما بخوانم.
اما چون این حالت اضافه کردن کتاب وجود ندارد، امکان استفاده بلند مدت از نرم افزار شما بدون پرداختن به لغات تخصصی خودم، کافی نخواهد بود.

به این دلیل بهتر است برای کسانی که می خواهند کمی متفاوت از دیگران با برنامه شما ارتباط داشته باشند، و از امکانات آن بهره مند بشوند امکان اضافه کردن متن شان را حداقل در نظر بگیرید.

منتظر راهنمایی های شما در چگونگی پیشرفت در این زمینه هستم و امیدوار به عملی شدن پیشنهادات در برنامه تان.

با سپاس

زهره

با سلام و خسته نباشید.خدمت شما.
ممنون از راه اندازی سایت مفیدتون.
سوال بنده در رابطه با نرم افزار زبان شناسه،من چطور میتونم.ترجمه فارسی داستان ها رو ببینم؟ باتشکر.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
ترجمه ی فارسی برای چهار پکیج داستان بچه گانه، داستان واقعی، داستان کوتاه، و مگا داستان قرار داده شده. و برای دستیابی به ترجمه، وقتی وارد درس میشین در نوار ابزار بالا علامتی به شکل ‘فا’ قرار داره که ترجمه ی فارسی رو براتون میاره

حجت

سلام دوست عزیز
از اینکه سخاوتمندانه تجربیات خودتان را در اختیار دیگران میگذارید ممنونم.
دو سال عمرمو گذاشتم و منابع دکتری رو کامل خوندم هر دو باری هم که کنکور دادم برا دوره روزانه مجاز شدم ولی رتبه خوبی نداشتم به همین خاطر با وجود رزومه پژوهشی خوب رد شدم. دیگه به این نتیجه رسیدم هرقدر هم متون تخصصی خودمون(ادبیات فارسی) رو بخونم باز هم درصد تخصصیم بهتر از این نمیشه. میمونه استعداد تحصیلی و زبان
استعداد د رهر دو کنکور حدود 27 درصد زدم که نمره نسبتا خوبی و انتظار هم ندارم بهتر از این بشه. اما زبان همیشه و در تمام کنکورها چه فوق چه دکتری سفید دادم. چون واقعا زبان عمومیم خیلی ضعیفه. پارسال تافل و رو دوبار خوندم با این نیت که فقط پسیجهارو بزنم ولی سر جلسه که پسیجارو خوندم در هر سطر تعداد زیادی لغت ناآشنا بود که از ادامه خوندن ناامیدم کرد و از منفی شدن ترسیدم و جواب ندادم. واقعا هم حق داشتم جواب ندم چون سخت بودن. چند وقت پیش 1100 واژه رو شروع کردم بخونم که خیلی سخت بود و هرچقدر میخوندم یک روز بعد یادم رفته بود. ناامید شدم. هم از اینکه با زدن درصد تخخصی بالا قبول شم هم از اینکه زبانو حداقل حدود سی درصد بزنم تا تخصصی رو جبران کنم. از یک طرف میگم بشینم فقط زبان بخونم که حداقل سی درصد زبان بزنم و از طرف دیگه میگم خوب اینطوری متون تخصصی که مهمترین پایین میاد و اون سی درصد نسیه رو هم خنثی میکنه. دیگه هیچ امیدی ندارم.
به نظرتون زبان چه کتابهایی بخونم که ده سوال ریدینقو حداقل جواب بدم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی
من متخصص زبان برای کنکور نیستم ولی همینقدر میدونم که ما به جای اینکه واقعا در پی یادگیری صحیح و اصولی مطالب باشیم، همیشه به فکر راه حلی کنکوری برای حل مسائل هستیم که این اشتباه خیلی بزرگی هست. به نظرم شما نیاز به تصمیمی جدی دارین که زبان رو به صورت اصولی یاد بگیرین نه به صورت کنکوری.
و برای یادگیری اصولی هم ما منابع زیادی در اپلیکیشن داریم که میتونه کمکتون کنه.
مثلا اگر مشکل لغت دارین پکیج داستان واقعی و داستان کوتاه رو به شما پیشنهاد میکنم.
اما باز هم تکرار میکنم. این تصمیم بزرگی هست که بایستی بگیرین که عملکردتون رو میتونه به طور کلی عوض بکنه. بنابراین خودتون بایستی شرایطتون رو خوب بسنجین و تصمیم بگیرین که آیا به همون روش کنکوریتون ادامه بدین یا روش اصولی.

گلبرگ

سلام
از آشنایی با شما سایتتون و نرم افزارتون خوشحالم
داستان من خیلی شبیه شماست . لیسانسه ای که بعد از سالها تحصیل رسما از زبان چیزی یاد نگرفته
اتفاقی به دنبال سرچ روش های یادگیری زبان با برنامه شما مواجه شدم و اون رو روی گوشیم نصب کردم .
امروز دو داستان اول سطح یکش رو مطالعه کردم . روش جالبه . امید وارم موثر باشه .
مشکل اساسی من اینه که گرامر رو نسبتا خوب یاد میگیرم ولی لغات زبان به سختی در ذهنم میمونه
و بدون لغت نه مکالمه نه ارتقای سطح ممکن نیست . فیلم رو هم امتحان کردم فقط قدرت شنیداری رو افزایش داد.
توکل بر خدا امیدوارم روش شما موثر باشه.
ممنون

م

سلام زبان شناس عزیز
از اینکه وقت میذارید و تجربه هاتون رو منتقل می کنید واقعا سپاسگزارم.
من تازه با شما آشنا شدم و هنوز با روش هاتون آشنا نشدم. راستش به زبان یاد گرفتن خودم زیاد امیدوار نیستم، هروقت که خواستم شروع کنم به یادگیری زبان بیشتر از یک یا دو ترم بیشتر دوام نیوردم، زود دلزده شدم و رها کردم، چون از طرفی اصلا احساس پیشرفت نمیکردم و از طرفی هم کلاس ها برام کند و کسل کننده بود، خلاصه کلا زبان آموز خوبی نیستم.
همونطور که شما گفتی کتابخونه ی من چندین کتاب لغت و گرامر داره و خیلی سعی کردم با انواع روش ها خودم شروع کنم به یادگیری زبان، اما خب متاسفانه اونا هم همیشه نصفه کاره رها شد.
دیشب یکی از درس های شمارو خوندم، داستان هملت بود، بازم حس کردم خیلی ضعیف هستم اما چون داستان برام آشنا بود می تونستم لغت هارو حدس بزنم
امیدوارم بتونم با روش شما پیش برم، آهسته و پیوسته
ممنون میشم اگر چندتا کتاب و فیلم که مناسب من باشه بهم معرفی کنید تا تهیه کنم، راهنمایی های شما قطعا موجب دلگرمی ماست، بازم ازتون متشکرم.
شاد و سلامت باشید.

طاهره

سلام و خسته نباشید
من متولد 72 هستم و مکانیک خوندم
چند ماه فارغ التحصیل شدم و بخاطر موقعیت شغلی به تسلط روی زبان نیاز دارم و حدود 7 ماه فرصت دارم
سطح زبانم و قدرت حفظیم خوب هست
الان حدودا روزی 4 ساعت مدتیه وقت میذارم و کتاب steps to understanding رو دیشب تموم کردم واسم سخت نبود یکم لغاتش ناآشنا بود ک دارم حفظ میکنم و دارم همزمان یکی از کتابای دوران کنکور که گاج هست و شامل 110 تا متن و 110 کلوز تست هست میخونم
اینا تموم شه میرم سراغ کتابای بعدی ب نظرتون من واجبه کلاس برم؟ یا خودم میتونم با روزی 4 ساعت 7 ماهه به سطح خوبی برسم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. نه لازم به کلاس رفتن نیست خودتون میتونین این کار رو انجام بدین.
در ضمن از اپلیکیشن زبانشناس پکیج انگلیسی قدرت هم خوبه استفاده بفرمایین.

مریم

سلام اقای ناصری
یک خواهشی ازتون داشتم
من 19 سالمه عاشق انگلیسیم. تو دبیرستان نمراتم از زبان 19 یا 20
هیچ کس رو ندارم ک راهنماییم کنه
کلاس هم نمیتونم برم. یک خانواده ی فقیری هستیم. لطفا راهنماییم کنید چجوری زبان یاد بگیرم؟
میشه بگین از چ روشای زبان یاد بگیرم؟ از چه کتابی استفاده کنم که خوب یاد بگیرم؟ بعد چجوری لیسنینگ و اسپیکینگمو خوب کنم؟ خیلی علاقه دارم اما متاسفانه هیچ کسو ندارم که راهنماییم کنه. چند روزه تو اینترنت مشغول بودم تا سایتتونو پیدا کردم و سعی کردم شمارتونو پیدا کنم. نوشته ها در سایت مفید بودن حفظشون کردم.
اما به دنبال راهیم که تا زیر سقف 2 سال انگلیسیم خوب بشه مخصوصا اسپیکینگ و لیسنینگ. لطفا راهنماییم کنید از چه کتابی استفاده کنم. بعد از یادگیری کتاب ها چه کار کنم؟ به ترتیب بگین تا برنامه ریزی کنم.
در روز میتونم 7 ساعت مطالعه زبان داشته باشم. تا زیر سقف 2 سال باید زبان یاد بگیرم و دوس دارم نمره ایلتس بالای 6 یا 7 داشته باشم….
نمیدونم میتونم نمره 7 ایلتس بگیرم یا نه…. اما من فقط زبان دبیرستانو میدونم.
لطفا یک راهنمایی جامع بکنید منو

زهره

سلام دوست
زهره 34 ساله از اصفهان هستم .از مقطع راهنمایی کلاس زبان میرفتم و از انجای که کلاس ها در یک زمانی خسته کننده میشد ادامه نمیدادم تا به مقطع فوق لیسانس رسیدم و همیشه برای رشته تحصیلی خودم ریدینگ میخواندم تا حدی که مفهوم متن ها را متوجه میشدم و بعد از رفتن به بازار کار تا سه ترم کلاس زبان را ادامه دادم ولی کلاس خسته کننده و به مرحله ای رفته بود که همه به دنبال نمره بودند و از طرف دیگه من خودم آدم ساکتی هستم و زیاد اهل صحبت کردن نیستم و در کلاس همیشه ساکت بودم که این موضوع من را آزار میداد و میدونستم که برای یادگیری و روان صحبت کردن به زبان انگلیسی باید از شخصیت ساکت بودن بیرون بیام که هنوز موفق نشدم و دوباره کلاس رفتن را رها کردم.
هدفم دیدن زیباییهای کل جهان و ایران است و باید زبان را یاد بگیرم تا به هدف دومم برسم.
از هر کسی روش یاد گیری زبان را میپرسیدم روش معمول کلاسها را میگفتند که من راضی نمیشدم تا اینکه تصمیم گرفتم در اینترنت جستجو کنم که روش صحیح یادگیری زبان چیست؟ و به سایت شما رسیدم و کامل همه مطالب و روشها را مطالعه کردم و این روش من را راضی کرد و اصول و منطق عقل جور در میاد. چون خودم قبل از آشنایی با این سایت چند کتاب داستان با فایل صوتی خریداری کرده و چند روز به همون روش که شما گفته بودید امتحان کرده بودم و خسته نشده بودم ، الان مطمئن شدم که راهم درست است.
فقط من حافظه ضعیفی دارم و اصلا حفظیات من خوب نبوده و میخوام از شما دوست خوب بپرسم که من با این روش واقعا میتونم زبان را یاد بگیرم و برای رفتن به کشورهای دنیا مشکلی پیدا نمیکنم؟ چه جوری اعتماد بنفسم را زیاد کنم و بتونم با دیگران صحبت کنم و اون لحظه فقط انگلیسی صحبت کنم و دربین جملاتم یکباره کلمه فارسی را عنوان نکنم؟ و یک جمله انرژی زا و مثبت بهم بگید.
از سایت و کمک شما بی نهایت سپاس گذارم(thank you)*:) happy

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی
ابتدا بایستی به شما عرض کنم که ذهن انسان کاملا برای یادگیری زبان طراحی شده. و زبان، جزو اولین چیزهایی هست که در طول زندگی یاد میگیریم. پس این ذهن خود به خود بلده چطور زبان یاد بگیره و فقط کافیه در مسیر صحیحش بیفتیم که مسیر صحیحش همین چیزهایی هست که بنده در وبسایتم گفتم. البته نمیگم صد در صد همین ها درسته اینطور نیست اما بنده سعی کردم بهترین روش ها رو بگم. این حرفها هم از خودم نگفتم بلکه مقالات زیادی در این رابطه خوندم اعم از مقالات علمی و مقالات کاربردی، و این روشها گلچینی از مطالبی هست که بنده خوندم. بنابراین مطمئن هستم جواب میگیرین.
در ثانی یکی از مطالبی که بنده گفتم دقیقا همین فراموشی هست. فراموشی اگر مدیریت بشه، اطفاقا خیلی هم برای یادگیری لازمه. در باره ی این موضوع لطفا حتما نوشته ی چگونه میتوانیم بهتر یاد بگیریم رو بخونین. بنابراین زیاد نگران حافظتون نباشین.
نمیدونم نرم افزار زبانشناس رو نصب فرمودین یا نه. اما اگه نصب بفرمایین که دیگه اصلا نباید نگران این باشین که لغتی از یادتون بره. چون ما همه ی اطلاعات شما رو ذخیره میکنیم و لغتهایی که بلد نیستین رو همه جا به شما نشون میدیم.
اگر نرم افزار رو نصب فرمودین به بنده بگین که از روی نرم افزار به شما برنامه ای بدم
موفق و سرافراز باشین :)

فرشته

سلام استاد گرامی
من تمام کتابهایی رو که نام بردین و حتی به جز اونا ۵الا ۶تای کتاب گرامر خریداری کردم ،مثل شما چند درسش رو خوندم از هر کتاب و ول کردم چون بی فایده بوده. حتی بالای ده تا نرم افزار دارم که مخصوص گرامر و تست زدن گرامرن ولی فایده ایی نداشتن برام.
امید دارم که بتونم با نرم افزار شما به ارزوی دیرنه ام برسم. من‌دارم تکنیک هاتونو رو فایل های صوتی که خودم دارم پیاده میکنم ،خیلی زمان میبره، ولی من به شما و نرم افزارتون ایمان دارم.
با تشکر از شما

الهام

سلام و خدا قوت
ممنون از سایت عالی و جذابتون
دنبال دانلود کتاب صوتی و روش تدریس ریدینگ بودم که به سایتتون بر خوردم
مشکل من اینه که با اینکه فوق لیسانس دارم زبان ولی بلد نیستم چندتاجمله درست حسابی بگم
در حال حاضر تدریس می کنم و دوست دارم بیشتر انگلیسی صحبت کنم ولی نتونستم بیشتر فارسی می گم ولی زیاد ازشون کار می خوام مثل حفظ کردن متن ترانه ها دیدن فیلم و …
ولی خودم مشکل اسپیکینگ دارم
در ضمن یه سوال داشتم اینکه آیا خوبه که مدرک تافل یا آیلتس بگیرم؟ اگه بله کدومش بهتره و چطور شروع کنم
ممنون از لطف بینهایتتون

حسین ناصری حسین ناصری

برای مشکل اسپیکینگ که در وبسایت مقاله خوبی نوشتم لطفا بخونین.
در رابطه با تافل و آیلتس، منظورتون از خوبه چی هست؟ اینها مدارک معتبر بین المللی هستن که اگه داشته باشین به درد میخورن. مثلا شاید کار خوبتری بتونین باهاشون بگیرین.
به نظرم تافل استاندارد تره.

مینو

سلام و روز بخیر آقای ناصری
واقعا از زحماتتون برای سایتی به این خوبی تشکر میکنم.
ما هر از گاهی به کشورهای مختلف سفر میکنیم و از شما چه پنهان که دوست دارم از ایران برم اما هیچ راهی پیش رو ندارم اما به این فکر افتادم که اول زبانم رو تکمیل کنم که اگر به خواست خدا برنامه ای فراهم شد و ما رفتیم مشکل زبان نداشته باشم. بنده و همسرم هر دو گرافیست هستیم و در شغل طراحی بسته بندی و آماده سازی قبل از چاپ فلکسو (که نوعی چاپ محسوب میشود) مشغول به کار هستیم. من همیشه فقط حرفشو زدم و هیچوقت کلاس نرفتم و هیچ کتابی مطالعه نکردم اما خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم اما من یه مشکلی دارم اون هم برنامه ریزی برای مطالعه یا یادگیریست. و اینکه من گوشی آیفون دارم و نرم افزار شمارو نمیتونم داشته باشم. و تو محل کارم هم خیلی سرم شلوغه و وقت زبان خوندن ندارم. لطفا راهنماییم کنید. سپاسگذار توجهتون هستم.

حسین ناصری حسین ناصری

انشالا که بتونیم زودتر نسخه ی ios رو هم بیرون بدیم.
به هر حال برای شما که سرتون شلوغ هست یکی از کارهایی که میتونین بکنین، خوندن زبان انگلیسی در وقتهای مرده هست. اکثر استراتژی هایی که بنده اشاره کردم در وبسایت میتونه در وقتهای مرده پیاده سازی بشه. مثلا وقتی تو ماشین یا مترو هستین و سر کار میرین.
میتونین مثلا داستان های انگلیسی وبسایت رو توی گوشی تون بریزین و گوش بدین و این استراتژی ها رو روشون پیاده سازی بفرمایین.

بهار

سلام من بهار اکبری هستم .
ارشد بازرگانی بین الملل دانشگاه تربیت مدرس می خونم.با اینکه ترم قبل شاگرد اول شدم اما به خاطر ضعفم در زبان نه می تونست منابع خارجی رو بخونم نه تو شرکتها برام کار بود ما حداقل باید به یکی از زبانها انگلیسی آلمان ،فرانسه مسلط باشیم .خلاصه استادا بهم پیشنهاد دادن حتما کلاس برم چون پشتکار خوبی دارم
می خواستم کلاس های کانون زبان ایران رو برم که به قول شما طولانی و خسته کننده به نظر می رسید.18 ترم بود گفت 9 ترم شایدم 12 ترم اول رو خودم بخونم یا کلاسای مجازی رو شرکت کنم که در وقتم صرفه جویی بشه آخه تازگی ازدواج کردم. و زیاد وقت ندارم.اینترنت جست و جو زدم با سایت شما آشنا شدم به نظرم برای شما خیلی بهتر از بقیه بود
اما قصد ندارم کلاس نر م بلکه 10 -12 ترم رو خودم با کمک منابعی مثل شما بخونم و تعیین سطح بدم و کلاسای 6 ترم آخر رو برم کانون .
مکالمه و مکاتبات تجاری برام خیلی مهمه .و مدرک تافل یا آیلتس برای کنکور دکترام. و مقاله نویسیم.
ممنون میشم کمک کنید.

مریم

سلام اقای ناصری . افرین به این همت و پشتکار. باعث افتخار و خرسندیه که با شما اشنا شدم…. من خودم از 8 سالگی کلاس زبان رفتم . بر حسب علاقه بود نه زورکی تا 16 سالگی هم ادامه دادم اما سیستم کلاسای اینجا طوریه که ادم رو به حرف زدن وادار نمی کنند.. چرا دروغ بگم خودم هم روی حرف زدن نداشتم فقط یه تکرار مداوم و مسخره که سطح فعلی رو پاس شدم و برای فصل بعدی کلاس ثبت نام کنم تا قبل از کنکور ادامه دادم اما بعدش دیگه فاصله گرفتم فقط مزیت این کلاس رفتن من این بود که تو مدرسه زبانم خوب بود شاید معنی کلمه ای رو بلد نبودم اما میتونستم تلفظش کنم الان 26 سالمه و کارشناس ارشد برق قدرتم و چندین ساله فاصله گرفتم از زبان اموزی… اما مکالمه و حرف زدن با دیگران برام ارزو شده وقتی میبینم افرادی رو که به چه تسلط و زیبایی حرف میزنن خیللللللللللللللی لذت میبرم….خیلللی دوست دارم اخبار انگلیسی رو به راحتی بفهمم یا شعرای انگلیسی رو گوش بدم و بتونم با اعتماد به نفس برای دیگران هم ترجمه اش کنم … خوشحااالم با سایت خوب شما و همچنین با شخص با اراده ای مثل شما اشنا شدم این به من انگیزه میده و به خاطر تجربه های شخصی که تا بحال درباره یادگیری زبان داشتم حسم میگه روش شما بهترینه …… ممنونم و حتما پیشرفتم تو زبان و خواندن داستانهای کوتاه رو براتون ایمیل میکنم…. امیدوارم بتونم مثل شما همت بلندی داشته باشم.

کبری

سلام.
ممنون برای توضیحات خوب و کامل شما.

هفت سال پیش برای اولین بار رفتم کلاس زبان و وقتی به ترم هفتم رسیدم بخاطر شرایطی که برام پیش اومد دیگه نتونستم برم. راستشو بخواین توی کلاس هم که بودم اصلا راضی نبودم. احساس میکردم تعدادی از بچه ها سطحشون خیلی بالاتر از من و بقیه بود و مرتب کلاس رو به دست میگرفتن و باعث گوشه گیری ما میشدن.

امسالم امتحانی یک ماه در دوره ی آموزش اینترنتی زبان شرکت کردم ولی باز نتیجه دلخواه نگرفتم چون توی کلاس یه سری از بچه ها فرصت بهت نمیدادن برای داوطلب شدن و بیشتر اوقات ساکت بودم. تا میومدی فکر کنی در مورد سوال, اونا سریع جوابو میگفتن! علاوه بر اون معلم میگفت حتما پیش مطالعه داشته باشین تا توی کلاس خوب پیش بریم. وقتی که با آمادگی میومدم سر کلاس ازمون چیزایی میپرسید که توی درس نبودن و این ضربه ای بود که باعث میشد روحیه مو ببازم! مثلا درس درمورد اندام بدن بود, به انگشت که رسید, اسم تک تک انگشتان رو پرسید! بنظر شما لازم بود؟

نمیدونستم چیکار کنم که بطور اتفاقی با سایت شما آشنا شدم. دلم میخواد تا حدی زبان بدونم که اگه یه خارجی به انگلیسی ازم کمک خواست بتونم راهنماییش کنم یا اگه از داروخانه داروی خارجی میخرم راحت بتونم دستورالعملش رو بخونم بدون اینکه از بقیه خواهش کنم حتی در مورد هر کالای خارجی هم همینطور.

مشتاق به یادگیریش هستم ولی انگار نا امید شدم نسبت بهش. هزار بار استارت زدم و عین هزار بار متوقف شدم!

ممنون برای وقتی که برای خوندن مطلبم میذارین.

با آرزوی بهترین ها برای شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
متاسفانه کلاسهای آموزشی این معایب رو داره. مهمترین مساله در یادگیری زبان انگلیسی این هست که بتونیم توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران رو پیدا کنیم. ولی پرداخته شدن به موضوعات کلیشه ای و اینکه فرصت به اندازه کافی به همه تو کلاسها داده نمیشه، باعث میشه راندمان این کلاسها بسیار کم باشه و بعضا نتایج منفی هم داشته باشه.

آتوسا

مرسی از راهنماییتون. بنده اخیرا بسیار به کتاب داستان های کوتاه انگلیسی علاقه مند شدم و لغات خیلی خوب در ذهن می نشیند. سپاس از زحماتتون

مستانه

سلام جناب ناصری عزیز
ممنون از برنامه خوب و مفیدتون؛ همینطور توجهی که به مراجعین خودتون دارید.
راستش من فارغ التحصیل ارشد جامعه شناسی هستم و برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیاز به تقویت زبان دارم. تا به حال به صورت خودآموز زبان می خوندم و نتیجه هم بد نبود اگرچه کاملاً رضایت بخش هم نبود. در حد رفع نیاز. اما علاقه زیاد به مطالعه و پژوهش باعث شد جدی تر به بحث زبان توجه کنم. به همین دلیل مدتیه به دنبال یک روش مفید برای یادگیری زبان هستم. از جایی که ساکن کرمانشاه هستم تصمیم گرفتم در دوره های reels آقای محمدی شرکت کنم. درحین تحقیق در این زمینه متوجه شدم شما هم مطالبی مشابه با این روش رو مطرح کردید این بود که برنامه شما رو هم نصب کردم.
درپايان برای هر دوی شما دو بزرگوار آرزوی موفقیت دارم.
با سپاس فراوان

علیرضا

حسین آقای عزیز سلام!
بنده مقاله‎ی شما رو در مورد این که خوندن چه کتابهایی برای یادگیری انگلیسی خوبه، رو خوندم و خیلی استفاده کردم. نرم افزارتون رو هم نصب کردم که جالب بود. البته من انتظار داشتم با یه چیزی مثل دوئولینگو (ِDuolingo) مواجه بشم. چون این نرم افزار روش منحصر به فردی رو ارائه داده که البته شاید پایه‎گذار این روش Rosetta Stone باشه. و اون هم یادگیری به وسیله‎ی بازی هست. من خدا رو شکر، خودم زبانم از سطح قابل قبولی برخورداره چون یه دوره کلاسهای کانون زبان رو گذروندم و متون انگلیسی زیادی هم مطالعه کردم. اما دنبال یه روش برای آموزش زبان به افراد مبتدی می‎گشتم تا این که مقاله‎ی شما رو در مورد « بهترین کتاب یادگیری زبان چیست؟ » رو خوندم و روی من اثر گذاشت. به نظرم با راه‎اندازی وبسایت و برنامه زبان‎شناس، راه خوبی رو شروع کردی. امیدوارم موفق باشی. اگر تونستی، برنامه‎ی Duolingo رو هم نصب کن و یه نگاهی بنداز بهش. فکر کنم به دردت بخوره.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظری که دادین. بنده در جریان برنامه دولینگو هستم. این برنامه به نظرم برای مبتدی ها بسیار عالی هست که انشالا وقت کردیم در آینده مورد مشابهی رو برای زبان انگلیسی مختص ایرانی ها میدیم.

Golnaz

من هم کاملا با شما موافق هستم من خودم فقط کتاب های درسی میخواندم و هیچ نتیجه ای نمیگرفتم بخاطر همین آموزشگاه خودم را تغییر دادم ولی باز هم نشد تا اینکه از کتاب های دیگر استفاده کردم و الان به نتیجه دلخواه خودم رسیده ام

مرضیه

با سلام و احترام
جناب اقای ناصری در ابتدا تشکر میکنم از وقتی که میزارید و صادقانه تجربیات خودتون رو در اختیار کسانی مثل بنده قرار میدید که یادگیری زبان مث یک غولی در ذهنشون شده
منم مث خود شما که فرمودید هرراهی رو رفتین نتیجه نداد درگیر یادگیری زبانم امسال میخام کنکور دکتری شرکت کنم و واسه مصاحبه ها مدرک زبان داشته باشم ولی سطح زبانم خیلی ضعیفه. لغات تو ذهنم نمیمونه و زود ناامید میشم از ادامه یادگیری سر جلسه کنکور هیچ وقت جرات زدن تست کنکور نکردم ولی واقعا جدی قصد دارم که زبانم رو تقویت کنم
امروز که اتفاقی سایت شما رو دیدم خیلی خوشحال شدم. میشه لطفا راهنمایی کنید که منی که زبانم ضعیفه چجوری شروع کنم که بتونم هم سر جلسه کنکور تست بزنم و هم مدرک زبان ام اس ارتی بگیرم
پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم
با سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
راهنمایی هایی که ما توی وبسایت انجام دادیم، اختصاصی برای کنکور نیستن. بلکه بیشتر به درد نیازهای کاربردی میخورن (نه تئوری) البته نه اینکه هیچ تاثیری توی کنکور نداشته باشه. چون شما اگه به صورت عملی زبان رو خوب بلد باشین، با اندکی تلاش تئوریتون هم قوی میشه.
با توجه به این موضوع نمیدونم دقیقا از بنده چی میخواین. اگه روشهایی برای یادگیری عملی میخواین که در خدمت شما هستیم. اما مختص کنکور، از اونجایی که خودم یکی از مخالفین سر سخت کنکور هستم :) راهنمایی خاصی نمیتونم به شما بکنم متاسفانه

فاطمه

سلام
بخاطر سایت بی نظیر و مطالب عالیتون ازتون متشکرم. من خیلی ساله که از زبان انگلیسی برای درسهای دانشگاهیم (و قبل از اون در کلاسهای ترمیک موسسات) استفاده میکنم.
در حال حاضر مساله ای که برام خیلی مهمه یادگیری نوشتن مقاله به زبان انگلیسیه که همون طور که خودتون میدونید برای ادامه ی تحصیلات تکمیلی اهمیت زیادی داره، برای قوی شدن نوشتن به زبان انگلیسی به من چه پیشنهادی دارید، ضمن اینکه من تقریبا هم توانایی شنیداری به طور کلی و هم ترجمه ی آکادمیک انگلیسی به فارسی م در رشته ی خودم خوبه، اما دامنه ی لغاتم متاسفانه کمه که البته دارم با سایت سلام زبان درسهای بالاتر از متوسط رو گام به گام پیش میرم.

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

روش افزایش دایره ی لغات رو در نوشته ی چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم توضیح دادم.

الهه

سلام آقای ناصری
خسته نباشید
من هم خیلی سعی کردم زبانم رو تقویت کنم ولی نتونستم و با رفتن به کلاس در آموزشگاه های متفاوت به صورت نصفه کاره رها کردم.دیگه نا امید شده ام ولی بازم میخوام سعی خودمو بکنم.نرم افزار زبانشناس رو دانلود کردم ولی روش استفاده اش برام سخت بود!!
میشه منو راهنمایی کنین.ممنون میشم

حسین ناصری حسین ناصری

شما اولش گزینه ی دریافت مشاوره رو بزنین، روش استفاده براتون فرستاده میشه.

محسن

سلام آقای ناصری.والا حقیقتش من هم تا حدودی واسه زبان وقت گذاشتم ولی اونجور که میخواستم نتیجه نگرفتم! خیلی دوست دارم رشته زبان را بصورت آکادمیک در دانشگاه ثبت نام کنم اما تعدادی از همکاران رای من را زده اند که رشته ی خیلی سختیه!ماهم نا امید شدیم اما هنوز پیگیر روشهای خوب آموزش هستم اگه میتونید کمکم کنید!ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خوب شد که نرفتین رشته ی زبان. نه به خاطر اینکه سخته. بلکه به خاطر اینکه نه تو دانشگاه و این رشته چیزی بتون یاد میدن، نه مدرکش به درد میخوره. شما سعی کنین با استفاده از روش های سایت ما زبانتون رو تقویت کنین و یه مدرک بین المللی مثل تافل بگیرین.

ندا

سلام
من یه سوال داشتم در مورد اینکه چرا نمی تونم جمله بندی کنم ؟ توی به کار بردن کلمه هایی مثل to,of,be,at مشکل دارم؟
به همین دلیل اصلا نمی تونم مکالمه داشته باشم
ممنون میشم راهنماییم کنید موفق و پاینده باشید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مشکل شما احتمالا به خاطر این هست که کتاب کم خوندین و فایل صوتی مختلف به زبان انگلیسی گوش ندادین. پیشنهادم اینه از بخش داستان های انگلیسی وبسایت زبانشناس استفاده بفرمایین.

زهرا زارعی

سلام
من تو زبان خیلی ضعیف هستم واز این موضوع واقعا ناراحتم هیچ وقتم رابطه خوبی با كلاس رفتن نداشتم والان بزرگتر شدم و برا دانشگاه به مشكل بر خوردم اگه بتونین بهم كمك كنین خیلی بهم لطف كردین تا آخر عمرم مدیونتون میشم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. لطفا اپلیکیشن زبانشناس رو نصب بفرمایین تا راهنمایی های لازم رو براتون ارسال کنم. ممنون

marzi

سلام ممنونم از سایت خوبتون.
من الان دانشجو هستم و 19سالمه تقریبا 3 سالی هست که کلا کلاس زبان نمیرم اما الان تصمیم گرفتم که شروع کنم به خوندن زبان. زبانم افت کرده و نمیدونم از کجا شروع کنم میشه لطفا بگید برایه اینکه زبانم عالی بشه باید چیکار کنم واز کجا شروع کنم؟ممنون میشم بگید

مینا

سلام ممنون از سايت خوبتون
من بخش هاي زيادي از سايتتون و ديدم ، من هم حقيقتش خيلي وقت صرف كتاب و كلاس كردم از بچه گي كلاس زبان ميرفتم ولي چون در محيط نبودم همه چيز يادم رفته.
الان كه مي خوام استخدام بشم واقعا زبان نياز دارم و دلم مي خواد خيلي زود يادبگيرم مخصوصا اينكه من مهارت شنيدنم ضعيف هستش.

اصلان

راستش کتاب های آموزشی زبان همه یک الگو دارند. من چند بار شروع به رفتن به کلاس های آموزشی کردم و هر بار با مسایلی مانند روز های هفته تعطیلات آخر هفته یا نسبت های فامیلی یا موضوع رنگ ها یا شخصیت ها و …رو به رو شدم و واقعا کسل کننده و ملال آور بود اما با مطالعه رمان و یا داستان می توانستم راحت تر جذب بشم از لحاظ لغت هر دو برایم یکسان بودند ولی جذابیت کتاب های داستان انگلیسی از کتاب های آموزشی برایم بیشتر بود

حمید

سلام جناب مهندس ناصری عزیز
متاسفانه در دوران راهنمایی که درس میخوندم معلم خوبی برای روستاها نمیفرستادن ، یکی بود که وقتی می اومد سر کلاس همش چشمش دنبال والیبال بود و زود میرفت آخر سال هم یه نمره 10 به همه داد و ما هم خوشحال از اینکه قبول شدیم ، ولی با توجه به اینکه دوران راهنمایی پایه زبان بود غافل از اینکه چه بلایی سرمون آورد، خلاصه از آن تاریخ تا الان حدود 25 سال میگذره ، ولی الان با توجه شغلم بد جوری به زبان انگلیسی نیاز دارم ،به قول شما کلی کتاب گرفتم خوندم ولی هیچی تو مغزم نمیره ، هیچ هیچ
تا اینکه توی اینترنت سرج کردم و گزینه شما بالا اومد و الان خوشحالم که در خدمت شما استاد گرامی و بزرگوار هستم
عاجزانه ازتون تقاضا دارم که در این زمینه کمکم کنی و بعنوان یه استاد دست شاگردتتو بگیری و در این زمینه کمکم کنی چون واقعا به زبان نیاز دارم .
ارادتمند شما

حسین ناصری حسین ناصری

چشم. در خدمت شما هستم. راهنمایی های لازم به شما ایمیل میشه.

مینا یزدان پرست

سلام چگونه می توانیم زبان را به طور صحیح خوانده و دز ان نمره ی بالایی کسب کنیم؟چگونه باید لیسنینگ خودمان را تقویت کنیم؟و چگونه باید ریدینگ بخوانیم؟ در سطح تاچ استون

حسین ناصری حسین ناصری

یکی از بهترین راه حل ها همین اپلیکیشن زبانشناسی هست که خودمون طراحی کردیم.

میرزایی

جناب ناصری سلام
از وقتی که واسه من گذاشتید تشکر میکنم. تمام بلاهایی که سر شما اومده تا زبان یاد بگیرید سر من هم اومده. متاسفانه تمام آموزشگاه ها کاسب شدن و منو خسته کردن. الان من 43 سالمه و از آموزشگاه ها نامید شدم.
بعضی وقتا اینقدر به فایل های صوتی گوش میدم که گوشم سنگین میشه. راهنمایی هایی که تو سایتتون کردین خیلی عالیه و حرف دله منم هست. متاسفانه هر وقت میام از روشاتون استفاده کنم دچار روز مرگی میشم و احساس میکنم خوب پیشرفت نمیکنم. فکر کنم نیاز دارم یه آدم دلسوز منو مدیریت کنه. و برنامه جامع و بصورت مرحله ای بهم بده.اگه بتونید زبان منو راه بندازید تا آخر عمرم سپاسگزار خواهم بود……
ارادتمند میرزای

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای اینکه بتونم برنامه ای به شما بدم، لطفا یکی از دروس پکیج داستان واقعی و یکی از دروس پکیج داستان بچه گانه رو مطالعه بفرمایین و به بنده بگین که سطح کدومشون در حال حاضر برای شما مناسب هست
ممنون

سمیه

سلام و خسته نباشید خدمت شما
می خواستم بدونم نرم افزار زبانشناس رو نمیشه از طریق پست خرید ؟
آیا برای استفاده از نرم افزار باید به نت وصل بود ؟
خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

نیزار

با سلام خدمت شما،من ازیک سال پیش زبان رو شروع کردم البته به طور خود آموز و کتابهای tactics و read this رو خوندم البته چند کتاب قواعد هم خوندم وگوش کردم که کلا خوب بود وچیز ای زیادی یاد گرفتم ولی آلان وقتی شبکه های انگلیسی زبان رو گوش میدم خیلی چیزی متوجه نمیشم .میخواستم بدونم باید چطور شروع کنم ؟ و از نرم افزار شما چطور استفاده کنم و روی کدوم قسمت از زبان کار کنم؟فکر میکنم که توی لیسنینگ مشکل دارم خواستم که راهنمایی بفرمائید.باتشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نرم افزار ما رو که کار کنین که لیسنینگتون فوق العاده تقویت میشه. فقط کافیه تا قسمت تکنیک سایه پیش برین لیسنینگتون به شدت تقویت میشه. برای شروع هم به شما پکیج های داستان رو پیشنهاد میکنم. مخصوصا پکیج داستان واقعی

نیزار

سلام.عرض کنم که من طریقه کار با نرم افزار شمارو نمیدونم اصلا نمیدونم چطور شروع کنم .ممنون میشم توضیح بیشتری بدید . من با داستانهای واقعی شروع کردم.

حسین ناصری حسین ناصری

بسیار عالی
ببینین با درسنامه اصلی شروع میکنین،
اول یه دور به همراه گوش دادن و نگاه کردن به متن، لغاتی که بلد نیستین رو انتخاب میکنین و هایلایت میکنین.
در نهایت با استفاده از دکمه ای که در پایان هر درس قرار داده شده به برنامه اعلام میکنین که بقیه لغات رو میدونین.
از اونجایی که هر درسنامه به سه سرعت آرام متوسط و سریع داده شده، به هر کدوم از اینها هم در حد کفایت گوش میدین تا درک مطلبتون از داستان به حد بالا برسه.
بعدش دیگه همون استراتژی ها به ترتیب بایستی انجام بدین
یعنی 1- تکرار فعالانه 2- تکنیک سایه و الی آخر
البته لازم نیست همه ی استراتژی ها حتما روی یه داستان انجام بشه و بعد برین داستان بعدی. بلکه مثلا میتونین یسری استراتژی ها که سخت تر هستن رو بذارین و بعد چند مدت که قوی شدین برگردین و انجام بدین.
در کنار خوندن درسنامه های اصلی هم بایستی برای تقویت درک مطلب، مکالمه و گرامر، درسنامه های کمکی بعدی مثل مکالمه فعالانه، زمانها و … رو که به صورت سوال جوابی هستن رو هم بخونین
امیدوارم پاسخم کافی بوده باشه
اگه ابهامی داشتین در خدمت شما هستم

زهره

سلام من میخوام برم کلاس مکالمه زبان..مکالمه خیلی ضعیفم..یه موسسه نزدیک خونه مون هس برا مکالمه کتاب doctrine تدریس میکنن. کتاب و روش تدریس خوبه به نظرتون؟

حسن

سلام کاملا با حرفهاتون موافقم. من دقیقا با کتاب های ریدینگ فور پلژر شروع کردم و با فیلم مکالمه رو تموم کردم در کنارش توی بحثای ازاد شرکت کردم. یک سال و سه ماه انگلیسی رو کنار گذاشتم و عربی رو شروع کردم . توصیه ام به دوستان اینه که وقت و هزینه رو تو کلاسا حروم نکنن مطالبی که تو این وبسایت هست دقیقا تجربه هایی هست که من تو دوران خوداموزی سپری کردم بچه ها. زبان در حد مکالمه مهارته که با تکرار و تمرین خودتون بدست میاد هیچ کس نمی تونه کمکتون کنه

hury

با سلام خدمت شما
من به زبان علاقه دارم.و دوران تحصیل هم نمره های خوبی می گرفتم.در دانشگاه مهندسی الکترونیک خوندم.متن های تخصصی خودم رو خوب ترجمه می کنم و سعی می کنم از منابع زبان اصلی استفاده کنم.اما از لحاظ صحبت کردن ضعیف هستم.و تا حالا دنبال صحبت کردن نبودم.امسال ارشد شرکت کردم.لغات 504 و تافل رو خوندم و 25 درصد زبان زدمو احتمالا قبول می شم.هم برای ارشد و هم برای دکترا می خوام که زبانم قوی بشه.و بتونم مدرک زبان بگیرم که برای دکترا مشکلی نداشته باشم.چند روزی هست که درگیر جستجو در اینترنت بودم و عضو کانالهای زیادی شدم تا اینکه دیروز برای بهترین کتابهای موجود اموزش زبان جستجو می کردم که به سایت شما رسیدم.برام خیلی جالب بود و تصمیم گرفتم از نرم افزار شما شروع کنم.امیدوارم نتیجه بگیرم.

فرزین

سلام
در قسمت آموزش شیوه مطالعه پک داستانها ی واقعی قسمت مکالمه فعالانه متوجه نشدم گفتین به سوالات جواب بدین یعنی اون جوابی که تو متن و گوینده می گه رو باید تکرار کنیم همین موضوع در گرامر ها هم هست میشه این قسمت رو با مثال کامل تو ضیح بدین؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نباید تکرار کنین. بایستی قبل از اینکه گوینده سوالو جواب بده، شما بدون فکر کردن، با سرعت هرچه تمامتر جواب داده باشین.
مثال چطور براتون بزنم؟

فرزین

اگه میشه یکی از سوالات رو جواب بدینکه تو اون بخش هست جواب بدین بدون فکر به چهش کل میشه

مهتاب

سلام
خسته نباشید.
من میخام زبانمو ارتقا بدم تا بتونم مدرک بگیرم چون برای ادامه ی تحصیلم بهش نیاز دارم
چندین سال رفتم کلاس زبان و چون کنکور داشتم ولش کردم و میدونم که کار خیلی اشتباهی کردم
به خوندن زبان خیلی علاقه دارم ولی درطول دانشگاه نتونستم زیاد بخونم و حدود ۳سال ازش جدا شدم
خدا رو شکر دانشگاه شیراز روی زبان خیلی تاکید دارن و توی دانشگاه تونستم بازم بهش نزدیک بشم و توی این تابستون میخام ک هرچه بیشتر بهش نزدیک بشم و اون رو ارتقا بدم.
ممنون میشم که کمکم کنید.
من هرروز از روی ۵۰۴ لغاتی رو میخونم و با لغات هردرس یه داستان مینویسم که قدرت نوشتاریم تقویت بشه ولی به یکی نیاز دارم که گاهی سوالاتمو ازشون بپرسم و برام تصحیحش کنن.
ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنید.:)
باتشکر مهتاب

محمد

سلام دوست گرامی
این ایده که زبان رو با خوندن متنهای زیبا و ادبی یاد بگیریم خیلی ایده ی خوبیه!هم فال هم تماشا!
متاسفانه با اینکه کارشناسی ارشد دارم ولی دانش زبانم بسیار پایینه! در دوران مدرسه هم کتابهای کسل کننده داشتیم هم معلم های کسل کننده تر!
تقریبا یک ماهی هست که عزمم رو جزم کردم تا زبان انگلیسی رو در حد آیلتس برسونم، در این مدت از اینترنت یک پکیج آموزش لغت به صورت کد گذاری شده دانلود کردم که با استفاده از روش کدینگ لغات رو خیلی سریع میشه حفظ کرد (اگر وقت بذاری هر ساعت ۳۰ تا لغت) ولی توانایی کاربرد لغت تو جمله و مکالمه یک بحث دیگه است که با روش شما عملی تره!
من دیشب از اولین درس شما یعنی هملت شروع کردم و به نظرم خیلی مفید اومد. اگرمشاوه ای بتونید به من بدید که چطور میتونم در کمترین زمان از سطح بسیار پایین به نمره ی قابل قبولی از آیلتس برسم و زمان مورد نیازش رو بهم بگید ممنون میشم.
پاینده باشید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام محمد آقا.
قطعا این ایده خیلی بهتره شک نکنید. با وجود اینکه روش کدینگ لغات رو تهیه فرمودین اما متاسفانه بایستی به شما بگم که این روش از هیچ بنیه ی علمی برخوردار نیست و یک روش من دراوردیه (حداقل تا جایی که بنده تحقیق کردم هیچ زبانشناس معتبری همچین روشی رو پیشنهاد نکرده) تجربه ی خودتون هم گواه این موضوع هست که حفظ کردن این لغات با این روش، تاثیری در مکالمه نداره. پس اصلا اگه نشه یه لغتی که حفظ میکنیم رو در مکالمه به کار ببریم، چه دلیلی داره حفظش کنیم و حفظ کردن به چه دردی میخوره؟
پیشنهاد میکنم که وقت ارزشمند و گرانبهای خودتون رو با این روش های من دراوردی هدر ندین و به جای اون، با خوندن متون زیبا (اصلا من نمیگم از نرم افزار بنده بلکه هر چیز دیگه ای که پیدا کردین) هم از خوندن لذت ببرین، هم زبان انگلیسی رو یاد بگیرین.
برنامه ی مناسب برای شما رو هم به ایمیلتون ارال میکنم
ممنون

محمد

سلام
ممنون جناب حسین آقای عزیز
دوتا سوال داشتم:
اول اینکه از چه موقع باید اون قسمت آمارگیری و غیره برنامه شما رو تهیه کنم و سوال دوم اینکه آیا واقعا با استفاده از برنامه شما و انجام دادن تمامی ۶ مرحله یا هدفی که تو ایمیل فرمودید میتوان به زبان انگلیسی در حد نمرات بالای آیلتس و تافل مسلط شد؟ اگر جوابتون مثبت هست چقدر زمان میبره و اگر منفی هست بفرمایید به چه چیزهای دیگری و یا کلاسهای دیگری برای رسیدن به اون سطح از زبان نیاز هست؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
قسمت آمارگیری به همراه دیگر امکانات نرم افزار مثل هایلایت لغات در پکیج بینهایت قرار داده شده. از اونجاییکه هایلایت لغات بسیار مهم هست و و در حالت رایگان برای امتحان کردن مخدود به 40 لغته که سریع تموم میشه، پیشنهادم اینه که هر چه سریعتر تهیه بفرمایین. آمارها البته اولش که تازه شروع کردین ممکنه براتون بی معنی باشه، اما کم کم که با نرم افزار پیش رفتین این آمارها خیلی با معنی میشه و نشونگره پیشرفتتونه.
این شش هدفی که براتون فرستادم رو فعلا یکی دو ماه باید کار بکنین. در ادامه که قوی شدین و رو غلتک افتادین بایستی بقیه اهداف یعنی استراتژی 3 تا 5 نوشته ی 5 استراتژی برای تقویت مکالمه رو هم بایستی توی برنامتون بذارین؛ با این استراتژی ها و پکیج هایی که قرار دادیم، به منبع دیگه ای احتیاج پیدا نمیکنین.
البته دو سه ماه قبل آزمون بایستی منابع تکست اصلی آزمون مورد نظر رو هم تو برنامتون بذارین که با خود امتحان هم آشنا بشین
البته شاید تا اونموقع خودمون بستری برای آزمونهای مختلف توی نرم افزار ایجاد کردیم که دیگه اون هم احتیاج نشه.

امیر

سلام.من برای درس و دانشگاهم خیلی به کتاب های انگلیسی بر میخورم وخیلی زیاد به زبان احتیاج دارم ولی متاسفانه اصلا زبانم خوب نیست چند تا نرم افزار خود اموز هم تهیه کردم ولی نمیتونم باهاش به نتیجه مطلوب برسم.امروز رفتم ازمون تعیین سطح دادم و دیدم که واقعا زبانم در حد خیلی ابتدایی هست ولی باید بلاخره از یک جایی شروع کنم..به نظر شما چقدر وقت میبره تا بتونم یک مدرک معتبر زبان بگیرم؟ من الان 21 سالمه وترم 4 هستم وبرای ارشد حتما باید یک مدرک معتبر زبان داشته باشم.یا اگه بشه انشاا..بورس ….با چه کتابایی شروع کنم زودتربه نتیجه میرسم؟ حداکثر چند سال؟ ممنون از توجهتون..

مهدی

سلام و عرض ادب
واقعا ممنون که برای بالا بردن سطح زبان همنوعاتون تلاش میکنید
منم کلاسهای مختلفی تا سطح قبل از متوسط رفتمو خیلی نتیجه نگرفتم
بزرگترین مشکلم اینه که زبان انگلیسیرو برای حرف زدن تو ذهنم اول باید به فارسی ترجمه بعد دوباره معادل انگلیسیشو پیدا کنمو بعد بیانش کنم چون فارسی فک میکنم و این اعتماد به نفس حرف زدنمو میگیره
مشکل دوم عدم پشتکار بوده تا حالا که مدتی رفتم دنبال زبانو بیخیالش شدم
تو حرف زدنم معمولا دچار دسواس گرامر و زبانا میشم
مشکل آخرم که تو نرم افزار شما هم جسارتا دیدم ندونستن اصطلاحاته که پیدا کردن معنیشون واقعا سخته امیدوارم راهکارتونو بهم بدید
باز هم سپاس که انقدر لطف دارید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مشکل فارسی فکر کردن، با اعمال تکنیک سایه و جواب دادن به درسنامه های سوال و جوابی پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت حل میشه
در رابطه با مشکل آخر هم شما میتونین از ترجمه ی داستان ها که تو نرم افزار قرار دادیم استفاده بفرمایین.

رضا

سلام ، ممنون بابت مقاله خوبتون ، خیلی مطالب جالبی فرمودین ، در مورد اینکه کتابهای درسی خیلی کسل کننده هستن هیچ شکی نیست ، کاملا حق با شماست ، در مورد کتاب های متفرقه باید عرض کنم که من تقریبا هر چهار روز یه کتاب گویا گوش میدم (البته زبان فارسی) ، روانشناسی ، کسب و کار و غیره که واقعا شگفت انگیزه چون من حتی قبلا در عرض یک ماه هم نمیتونستم کتاب با این حجم رو بخونم ولی الان چهار روزه میخونم یعنی گوش میدم ، چون به قول شما از تمام وقتم دارم استفاده میکنم ، تو ماشین ، توباشگاه ، زمان آشپزی ، قبل خواب ، واقعا لمسش کردم ، من31 سالمه وقتی به گذشته نگاه میکنم میبینم سیستم آموزشیمون خیلی ناقصه چون عملا هیچی یاد نگرفتیم و باید از صفر شروع کنیم ، به نظرم اونم بوسیله کتاب گویا ، الان بعضی سایت ها کتاب هایی به زبان فارسی گویا دارن که اصلا به درد نمیخوره ولی یکی دوتاشون فوق العاده ضبط کردن حتی چند شخصیت گویا دارن داستانو ادامه میدن ولی متاسفانه فقط به زبان فارسی هستش و برای زبان های دیگه نداریم یا اگه هست درست ضبط نشده و آدمو گیج میکنه به نظرم رو این موضوع یه کم کار بشه تاثیر فوق العاده ای روی آموزش خواهد داشت چون هم از زمان استفاده بهینه میشه و فکنم هزینشم از کلاس و سایر روشه خیلی کمتر میشه ، بازم ممنونم امیدوارم شرایطشو ایجاد کنین تا هرچه زودتر من این زبان انگلیسیو یاد بگیرم.

ردا

سلام
من زبانم خوبه ولی میخوام کاملا مسلط بشم بخاطر عشقم به مطالعه کلا وادبیات عمیق انگلیسی دوما
برای زندگی زیباتر
واز دیرباز شخصا اعتقادی به کلاسها وزبانکده ها نداشتم وندارم
وروشم خواندن رمان ها level یا شعر دو زبانه ویا خرید کتابهای پیام نور از زبان عمومی گرفته تا سایر کتابهای رشته ادبیات انگلیسی
تنها مشکلم تا حالا عزم خود را جزم نکردنه وهمیشه به صورت دوره های دو سه ماهه روزی یکی دو ساعت میخواندم و رها میکردم
قدرت مکالمم خیلی خوبه
وهمیشه اعتقاد داشتم زبان را در قالب متن های زیبا به روش گشتالتی باید یاد گرفت.
انچه از ان مطمئنم من باید وقت لازم وکافی رو اختصاص بدم به قول شما برای غوطه ور شدن اما بخاطر مشغله ها ومشکلات فراوان در حال حاضر باید به روزی دو ساعت تا یکی دو سال قانع باشم
بنده تنها به یاد گرفتن گرامر از طریق خواندن آثار زیبا وفاخر وقشنگ یک زبان اعتقاد داشتم ودارم همانگونه که همه گرامر زبان مادریشان را همه خود به خود حتی بیسوادها از طریق مکالمه وشنیدن وخواندن متون غیر دستوری یاد گرفتند
یک متن به عنوان نمونه میفرستم تا سطح من رو تعیین کنید من منظور وپیام این متن رو کاملا درک کردم ویا مراجعه به یک دیکشنری وترجمه سه چهار کلمه از اون کاملا مقصودش رو فهمیدم البته گاهی پیش میاد فقط پنجاه شصت درصد یا حتی چهل درصد متن دشوار بتونم ترجمه کنم اما منظورش رو میفهمم البته به متن واینکه به چه حوزه معرفت شناختی و رشته ای متعلق باشه هم بستگی داره
ضمنا عاشق فیلمهای سینمایی عمیق و زیبای تاریخ و دوست دارم به زبان اصلی اون ها رو ببینم
یا کتابهای مهمی که هنوز ترجمه نشدند
یا سخنرانی های تد
ضمنا آرزو دارم بخاطر بودلیر و رمبو ومالارمه فرانسه وبخاطر فرلین شاعر بزرگ المانی المانی یاد بگیرم همونجوری که بخاطر شکسپیر وایمیلی دیکنسون و والت ویتمن وامرسون وفراست و سیلوا پلات و بلیک و وردوررث وییتس دوس دارم انگلیسی یاد بگیرم
فعلا منتظر نتایج دکترای دولتی رشتم زبان وادبیات عربم اگه قبول شدم که به انگلیسی فعلا همون یکی دو ساعت رو تا یکسال یکسال ونیم اختصاص میدم اگه هم نشدم بین سه الی چهار ساعت
ببخشید خیلی پر حرفی کردم
بازم ممنون بابت اهتمامتون
ومقاله ای که درباره مدت زمان لازم برای یادگیری زبان نوشته بودید چون عین انچه بود که در دلم میگذشت و خوشحال شدم که کسی رو که همون راهی رو رفته وعملا تجربه کرده که حدس میزدم برای همین روش و باهاتون و سایتتون رو به دو سه نفر از دوستان هم معرفی کردم
شاد وخرم باشید همیشه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ابتدا این رو بگم که نوشته ای که قرار دادین اگه به شما ایمیل شده، از اون ایمیلهای کلاهبرداری هست و نباید بهش جوابی بدین.
اما در کل اینکه گفتین این نوشته رو میفهمین، یعنی حد زبان انگلیسی شما در حد متوسط رو به بالا هست. و پیشنهادم به شما اینه که با پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت از نرم افزار زبانشناس شروع بفرمایین تا بتونین مهارتهای زبان خودتون رو به سرعت تقویت کنین و به آرزوتون برسین.

ردا

سلام
داستانهای مگا و کلا پیشرفته رو دیدم اکثر معانی لغاتشان رو میدونم ومعنی درسها رو میفهمم ویا یکی دو بار گوش دادن و ترجمه دو سه واژه نهایتش چهار پنج واژه که یادم رفته انها رو میفهمم ومیشه در یکی دو روز کامل تمامشون کرد خوب بعدش چی؟
چکار باید بکنم
من همیشه دوست داشتم همین روش شما باشه با قطعات مختلفی از روزنامه ها در زمینه های مختلف حتی اگه به هزار قسمت هم برسه اشکال نداره
اینطوری دراندک زمانی وبتون قول میدم با روزی سه چهار ساعت ظرف یک ماه پیشرفت خیره کننده ای در زبان کنم چون خیالم رو بابت ترجمه وتلفظ راحت می کنید و دیگه وقتم تلف نمیشه ومیزان زمان وانرژی بدست آمده رو صرف یادگیری صرف میکنم
ضمنا همیشه معتقد بودم اگر انسان توانست یک روزنامه کامل رو بخونه تقریبا کاملا زبان رو یاد گرفته
ای کاش یک روزنامه رو که داری مطالب متنوع سیاسی اجتماعی اقتصادی و ورزشی فرهنگی ….وغیره است رو انتخاب میکردید و این روش رو روش اجرا می کردید یا چند شماره از یک روزنامه یا روزنامه های مختلف

حسین ناصری حسین ناصری

صرفا خوندن درسها کافی نیست و بایستی تمام استراتژی های گفته شده در نوشته ی 5 استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو روی درسها پیاده سازی بفرمایین.

fereshteh

برای تقویت لیسینینگ چیکار باید کرد؟

حسین ناصری حسین ناصری

برای تقویت لیسنینگ، تکنیک سایه رو بخونین.

الهام

با عرض سلام
راستش منم کتابهای گرامر زیادی را خوندم حتی این کتابهایی را که شما نام بردید. چیزی که بنده تجربه کردم اینه که گرامر فقط حفظ کردن فرمول زمانها نیست چون خیلی ها وقتی ازشون میپرسی مثلا زمان حال ساده چطور ساخته میشه بلدن ولی در عمل و هنگام مطالعه نمیدونند مناسب ترین چیزی که الان لازمه چی هست. من خودم چون کلاس های top notch میرفتم بعد از هر درس بایستی ی رایتینگ مینوشتم و با توجه به گرامری که در آن درس یاد گرفته بودیم در رایتینگ هم به کار میبردیم. به نظرم نوشتن یکی از راههای تثبیت گرامره البته اگه استادی داشته باشی که روی رایتینگت بهت فیدبک بده تا اشتباهاتتو متوجه بشی.و خواندن کتاب داستان های stage هم کمک کننده اس به شرط اینکه خواندن کتاب برات عادت بشه. و به نظرم دیدن فیلم هم خیلی شاید موثرتر از دو مورد بالا باشه چون هم صحنه فیلم و هم دیالوگ کاراکترها تو ذهن بهتر میماند. البته من خودم متاسفانه زیاد اهل فیلم نگاه کردن نبودم و از این بابت خیلی مکالمه ام قوی نیست.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
متشکرم از اینکه تجربتون رو در اختیار گذاشتین.
دقیقا اعمال تکنیک سایه هم روی داستان ها و هم روی فیلم، خیلی میتونه روی مکالمه تاثیر داشته باشه.
اگر هر سوال دیگه ای داشتین در خدمت شما هستم :)

الهام

با عرض سلام خدمت استاد بزرگوار
در حال حاضر روی داستانهای واقعی کار میکنم و سوالی که دارم اینه که وقتی میخوام تکنیک سایه را اعمال کنم باید داستان را با چه سرعتی گوش کنم آهسته،نرمال یا سریع؟ سوال بعد،
بر طبق تجربه شما مناسب ترین مدت زمان برای اعمال تمام استراتژیها در سطح عالی بر روی داستانها چند روز میباشد مثلا برای زبان آموز در حد متوسط؟
با کمال تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
تکنیک سایه بایستی روی سرعت آهسته تر پیاده سازی بشه که کم کم بتونین با سرعت سریع هم راحت باشین. بنابرای هدف نهایی اینه که بتونین روی سرعت سریع پیاده سازی کنین ولی برای این کار ممکنه مجبور بشین که اولروی سرعت آهسته تمرین داشته باشین.
در کل به نظرم هر درسی دو هفته روش وقت بذارین خیلی خوبه. باز به زمانی که میذارین خیلی ربط داره. مثلا اگه روزی 5 6 ساعت بخونین، طبیعیه که یک داستان در روز کفاف نمیده و میشه دو تا داستان رو هر روز به مدت دو هفته کار کرد.

نیلوفر

سلام
من رشتم ای تیِ.این رشته خیلی ب زبان انگلیسی وابستس ینی کلا بر پایه زبان انگلیسی و کتابای مرجع رشتم بیشتر به زبان انگلیسیه همینطور ک خودتون میدونید کتابهای ترجمه شده اکثرا درست ترجمه نشده و منم خیلی زبانم ضعیفه جوری ک تو کنکور نتونسم تست زبانو بیشتر از 10% بزنم برای همین تصمیم گرفتم زبانمو تقویت کنم
مرسی از سایت خوبتون

باران فهيم

من iOS داشتم دوست داشتم منم دان كنم برنامه رو
به نظر شما براى مكالمات رايج روزانه از جمله تجارت با كشور هاى خارجى و نوشتن قرار داد و غيره چه منابعى مناسب هست؟
ممنون

زینب

من میخوام زبان انگلیسی رو به خوبی یاد بگیرم و به راحتی صحبت کنم چون قراره به خارج از ایران برم. زبانم خوب نیست تا حالا هم کتاب زبانی مطالعه نکردم.. احساس میکردم من نمیتونم به زبان انگلیسی صحبت کنم. قصد داشتم برم انقلاب کتاب زبان بگیرم که با سایت شما برخوردم….به نظرم نرم افزار خوبیه…اگه میشه مطالب بیشتری بهش اضافه کنید…
راستی من دارم زبان کره ای رو هم میخونم…اگه میشه یه نرافزار این مدلی واسه زبان کره ای هم بسازید…متاسفانه همه نرم افزارا انگلیسی هستن و واسه زبان هایه دیگه نیست….زبان کره ای تو ایران زیاد طرفدار داره پس اگه میشه واسه اونم اقدام کنید. ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مرسی از پیغامتون. ما کم کم برای همه ی زبانها، از جمله کره ای، به همین شکل نرم افزار میدیم.
ممنون

سحر روانشناسی

سلام
چه خبره؟
بچه ها یک سوال
برای کنکور دکترا زیان چی می خونین؟ من کلاس های زبان دکتر نیک پور رو رفتم ولی راضی نیستم. واقعا پول ندارم بخواهم بروم کلاس های ماهان و مدرسان. این ها همه اش الکیه. والا نیک پور که کتاب خودش را 22 تومان به ما حواله کرد.
واقعا نیاز دارم درصد خوبی بزنم. لطفا به من ایمیل بزنین ممنونم

حسن

سلام فکر کنم اول باید دید شما چی خوندید. بعد بگیم چی باید بخونید. مثلا از تستهای vocab امسال چند تا زدید؟ گرامر چند تا زدید؟ اگر ضربتی میخواید برای دکترا فقط یه درصد قابل قبول بیارید به نظر من سراغ vocab نباید برید. به جاش براای گرامر و تکنیکهای درک مطلب وقت بذارید. چون vocab دکترا خیلی پرته، منبع مشخصی نداره که شما بتونید در زمان کم به نتیجه برسید. تجربه من اینو میگه.

علیرضا

با سلام و خسته نباشید استاد گرامی

یک سوال برای من پیش آمد که خیلی دوست داشتم که نظر شما رو بپرسم
و اون اینکه ایا شما با روش آموزش زبان نصرت که در بازار وجود دارد موافق هستید یا نه؟؟؟
یا اینجوری بگم که ایا آموزش نصرت به درد میخوره یا نه؟؟؟

اگه نظرتان رو صادقانه بگید ممنون میشم
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
من آموزش نصرت رو هیچوقت مطالعه نکردم که ببینم مناسب هست یا نه. ولی هر مطلبی که بشه استراتژی های تقویت مکالمه رو روش پیاده سازی کرد، در صورتی که کسل کننده هم نباشه، مناسبه.

حسین

سلام.خسته نباشید.نصرت1و2و3روتموم کردم.لغات 504روبه طورکامل بانرم افزارtick8تموم کردم الحمدالله.کتاب لغت میخوام!؟کتاب4000لغت انگلیسی چطوره؟!ویاکتابی بدردم بخوره برای گشترش دامنه لغاتم که توی زبان خیلی مهم هس.ممنون ازراهنمایتون.

محمد

با عرض سلام خدمت شما و تشکر از سایت مفیدتون
بنده جدیدا با سایت شما اشنا شدم.زبانشناسو رو گوشیم نصب کردم ولی هنوز شروع به استفاده نکردم.بیشتر داشتم مطالب سایتو میخوندم.من یک سوال داشتم.در مورد نحوه استفاده از فیلم اشاره کردید که به چه صورت استفاده بشه.در مورد کتاب هم میشه یه توضیح مختصر بدید خواندن کتاب به چه صورت انجام بشه مفیدتره و شاخصی برای تغییر کتاب وجود داره؟در واقع میخواستم بدون یک فیلم یا یک کتاب تا چند دفعه باید دوره بشه؟
ممنون از راهنماییتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
در رابطه با خوندن کتاب، توی نوشته ی گسترده خوانی بیشتر توضیح دادم.

مهران

با سلام خدمت شما.بنده پایه نهم هستم و امسال میرم پایه دهم.توی درس زبان خیلی مشکل دارم.بعضی وقتا حتی اشکم درمیاد.خیلی دوست دارم زبانم پیشرفت کنه اما نمیدونم چه کار کنم.شرایط رفتن به کلاس رو ندارم.چون توی مدرسه تیزهوشان درس میخونم و درسا خیلی سخته.تو رو خدا راهنماییم کنید.

پوریا

سلام دوست عزیز منم خودم دانشجو بودم و الان فارغ التحصیل شدم چیزی که منو به اینجا کشونده چند تا دلیل داره
من خودم بارها کلاس زبان رفتم و نتیجه مد نظرم رو نگرفتم و ولش کردم
به دلیل ضعف در زبان نتونستن کنکور ارشد رتبه مناسبی کسب کنم
والان که بیشتر با زندگی و کار درگیر شدم میبینم هرکسی که زیان بلده نه یه سر و گردن که یه انسان کامل از بقیه جلوتره
و تصمیم گرفتم فارغ از کلاس یا به خاطر کنکور زبان یاد بگیرم

علی

با سلام و تشکر از سایت خوبتون
دانش آموز رشته ی تجربی هستم که می خواهم در رشته منحصرا زبان هم شرکت کنم دوره های آموزشی کانون زبان را کامل گذرانده ام اما احساس می کنم فشار درس ها و دور ماندن از زبان انگلیسی موجب تضعیف مهارتم در این زبان شده برای جبران این نقص به نظر شما چه کتابی برای بازیابی مهارت زبانی برای کسی که مدتی از زبان دور مانده مناسب تر است؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
به شما پیشنهاد نمیکنم که در رشته ی منحصرا زبان شرکت کنین. دلایل متعددی در این رابطه وجود داره که شما رو به این مقاله ارجاع میدم:
انتخاب رشته ی زبان آری یا خیر

گمنام

نمیدانم واقعا این متن خوانده میشود یا نه اما من واقعا برای انتخاب برنامه تان راضی و خشنودم نه برای کامل و جامع بودن برنامه که واقعا منبع بسیار خوبی برای یادگیری است بلکه برای متن زیبا و اینکه چقدر دیگران برایتان مهم میباشند افتخار میکنم که هموطنی مثل شما دارم.مشکل من هم دقیقا مثل مشکل شما .من برای کارشناسی ارشد باید زبانم را قوی کنم و با توجه به رشته ام که زبان دران حرف اول را میزند مجبورم که زبان را یادگیرم کلاسها و نرم افزار های زیادی داشتم اما بدردم نخوردن و درحال حاضر وقتی برای کلاس رفتن ندارم.تا در برنامه بازار نرم افزارتان را دانلود کردم خیلی برنامه جامعی است بخصوص قسمت listening ممنونم از نرم افزار خوبتون یک دنیا سپاس .نمیدانم میخوانید یا نه اما بنا به گفته شما من اگر مشکلی داشتم با کمال پروریی به شما ایمیل میزنم .بازهم ممنون

رسول

جناب اقای ناصری سلام

باید به عرض برسانم موقعیتی که از خود بیان کردید دقیقا شبیه به موقعیت الان بنده است .بنده هم کتاب گرامر میخرم کتاب لغت میخرم اما بعد از دو یا سه روز کنار میگذارم .شاید 6 سال پیش به کلاس زبان رفتم اما بعد از 5 ماه ان را رها کردم .در سال 94 بنده باز در اموزشگاه شروع کردم با کتاب american english file 2 اما این را هم بعد از یک ترم رها کردم .الان هم دو هفته ای است که در کانون زبان اسم نوشتم با کتاب expressways 3 .اما شهریه ان بالاست و بنده احتمال زیاد نتوانم باز ادامه دهم و حتی اگر شروع هم شود میترسم که باز ان را رها کنم .به شدت نیازمند یادگیری زبان هستم چونکه مدتی است بیکارم و میخواهم که از این طریق شغلی را داشته باشم.
ممنون میشوم که راهنمایی بفرمایید .بنده از پیام نور هم کارشناسی مترجمی دارم .اما در مکالمه و رایتینگ بسیار ضعیفم .
خداوند انشااله به شما و خانواده شما عاقبت بخیری و سلامتی عطا فرماید .

ارادتمند شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگر گوشی اندرویدی دارین، مشکل شما علی الخصوص مشکلی که با گرامر مکالمه دارین، با نرم افزار اندروید زبانشناس حل میشه.
لطفا نصب یفرمایین و به بنده اطلاع بدین.
دریافت نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس:
zabanshenas

امیر

راستش بنده عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هستم و در کنگره ها و کنفرانس های داخلی و خارجی متعددی شرکت میکنم و خیلی دوست دارم از اونها بطور کامل و راحت بهره مند بشم. زبان تخصصی من در زمینه پزشکی تقریبا کامله و عمده مشکلم زبان عمومی و مکالمه راحته.
سپاس فراوان

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما با داستان های پیشرفته مشکل مکالمتون برطرف میشه.

نرگس

سلام آقای ناصری
من تازه دیپلممو گرفتم و قصد دارم وارد رشته ی مهمانداری بشم
برای مهمانداری هم یکی از شرایطش اینه که تا 60درصد زبان انگلیسی خوب باشه
یعنی بتونیم راحت صحبت کنیم و بفهمیم
بعد من کلاس هم تا TOP NOTCH
FUNDAMENTALS B
رفتم ولی دیگه ولش کردم زبانم تقریبا ضعیفه
الان به نظر شما من چه چیزایی رو باید بخونم
چقدر در روز باید بخونم
ممنون میشم کمکم کنید.. :-)

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
وقت که هر چقدر بیشتر بذارین بهتره :) اما ما توصیمون اینه یه وقتی برای خودتون تعیین کنین که بتونین استمرارش بدین. مثلا روزی یک ساعت بخونین بهتر از اینه یه روز دوساعت بخونین یه روز هیچی نخونین.
برای شما هم به نظرم داستان های واقعی خیلی عالی باشه.

محمد

سلام و خسته نباشید ببخشید من سطحم teenagers 3 و 15 سالمه به نظرتون می تونم فشرده بخونم یا مشکلی برام پیش نمیاد؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
چی فشرده بخونین؟ کتاب خاصی مد نظرتونه؟

ترنم

سلام. ببخشید من کانون زبان ایران سطح pre2 هستم
میشه یه کتاب خوب معرفی کنید
خیلی ممنون

مریم

سلام .خوشحالم ک با وبسایت شما و نرم افزارتون اشنا شدم
منم خودم به شدت دنبال یه مرکز بودم واسه اموزش زبان جاهای مختلفی رفتم ولی اونطور ک باید و شاید نتیجه نمیداد بنابراین تصمیم گرفتم ک خودم شرو ب خوندن کنم
خیلی سطح بالایی ندارم توی زبان ولی خب خیلی پایین هم نیستم توی مکالمه خیلی مشکل دارم ولی لیسنینگم خوبه خودمم با کتابایی ک خریدم دارم دایره لغاتمو وسعت میدم
دنبال ی کتاب خوبم ک بتونه تو زمینه گرامر ومکالمه کمکم کنه

شکوه منش

سلام

من می خواهم برای کنکور دکتری علوم سیاسی آماده شوم و امسال موفق نبودم

سطح زبانم اصلا خوب نیست. کلاس های استاد نیک پور هم رفتم و کتابشان را مطالعه کردم ولی متاسفانه درصد منفی زدم البته شاید مشکل از من بود که با این جور کلاس های کدینگ مشکلم حل نشد

لطفا اگر کتاب و کلاس مناسبی برای کنکور دکتری می شناسید اطلاع دهید به این سایت سر می زنم

با تشکر

سحر

سلام
می خواستم سوال کنم که ازکجا بدانم که دربین کتاب های داستانی سطح بندی شده چه سطحی برای شروع خواندن من مناسب است؟
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
کاری نداره. یک صفحه رندم انتخاب میکنین.
اگه به طور میانگین توی هر دو سه خط، یک کلمه وجود داشت که بلد نبودین، تقریبا میشه گفت مناسبه.
اگه توی هر خط، بیشتر از یک کلمه بلد نبودین، براتون سخته.
اگه توی هر ده خط و بیشتر، کمتر از 2 کلمه وجود داشت که بلد نباشین، اون کتاب خیلی ساده است.
اطلاعات بیشتر رو میتونین توی نوشته ی گسترده خوانی پیدا بفرمایین.

مرضیه

سلام.
من کاردانی نرم افزار دارم قصد بالا بردن اطلاعاتم ، مطالعه ی کتاب های زبان اصلی و ادامه ی تحصیل دارم .با توجه به اینکه مکالمات روزمره به کار من نمی یومد و بیشتر قصد مطالعه ی کتاب علمی دارم ،نرم افزار شما به نظرم جالب اومد چون به مکالمات روزمره نپرداخته بود و من از سطح ضعیفی برخوردار هستم.پیشنهادی که دارم اینکه به لهجه ی امریکن بسنده نکنید و برای لهجه ی بریتانیایی هم تدبیری بیاندیشید.سوالی که واسم پیش اومد این بود که ایا این نرم افزار من رو واسه خوندن کتابهای علمی به سطح قابل قبول می رسونه البته می دونم که زبان داشتن اطلاعات زبان تخصصی هم بسیار مهمه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ممنون از نظر لطفتون
بعضی از پکیج های نرم افزار بریتیش هست ولی سعی میکنیم باز بیشتر بذاریم.
در رابطه با سوالتون، این نرم افزار زبانشناس به طور کلی مهارت های زبان انگلیسیتون رو بالا میبره. از طرف دیگه ویژگی نشانه گذاری و هایلایت لغات باعث میشه که دایره ی لغاتتون به سرعت افزایش پیدا کنه. و افزایش دایره ی لغات خودش نقش خیلی بسزایی رو در فهم متون، چه عمومی، چه تخصصی، بازی میکنه. بنابراین پاسخ سوال شما مثبت هست.

پرنیا

با سلام و خسته نباشید حدودا چند هفته است که نرم افزار زبانشناس رو خریداری کردم و واقعا خوشحالم که میتونم با برنامه پیش برم
قبل از سئوالم خواستم بگم بنظر من این نرم افزار بیش از دویست هزار تومان ارزش داره و واقعا جای تشکر داره
بنده در حوزه وب فعالیت میکنم و یک سایت در زمینه طب سنتی دارم و میخوام در حوزه سئو و موضوع سایتم سطح زبانم رو بالا ببرم الان قصه شاگردان اما رو دارم کار میکنم اما میخواستم بدونم چه دوره هایی رو برای من پیشنهاد میدید در سطوح مختلف با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام :)
خیلی ممنونم از نظر لطفتون.
داستان های EMMA پکیج بدی نیست اما مثلا اون سطح کیفیت و آموزنده بودن پکیجی مثل داستان های واقعی رو نداره. پیشنهاد میکنم حتما پکیج داستان های واقعی رو هم توی دستور کارتون قرار بدین و رفته رفته پکیج های انگلیسی قدرت و مگا داستان رو هم بخونین.

سلیمی

سلام ممنونم بابت سایت خوبتون.من امسال کنکور mba دادم و این رشته نیاز به زبان خیلی خیلی خوبی داره.قبلا موقع کلاسای دانشگاه کلاسهای کانون زبان رو تا سطح intermediate رفتم اما واقعا تاثیری زیادی واسم نداشت اما تصمیم گرفتم این 3ماه تابستون و ترم 1که درسا اسونتره زبانمو قوی کنم.سطحمم متوسط رو به پایین هستش چون لغاتهای زیادی که یاد گرفته بودم رو متاسفانه فراموش کردم.الان نمیدونم دقیقا با چه فیلم و کتاب داستانی شروع کنم؟

Alireza

سلام . خدمت شما عرض کنم که شما از تجربیاتتون گفتید دوست دارم برای شما از تجربیاتم بگم.

من زمانی عاشق زبان شدم که سال اول راهنمایی بودم و این درس برای من جالب و دوست داشتنی بود . من عاشق این بودم تا معنی موزیک ویدیو هایی رو که میبینمو یاد بگیرم اما از اونجا که بلد نبودم تمام اون زیر نویس هاشو مینوشتم و به معلمم نشون میدادم گاهی اوقات جواب بهم نمیداد و جوابهای بی معنی به من میداد . من از همان زمان و بدون اینکه کلاس زبان برم در خونه فیلم با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی نگاه میکردم و تمام لغات و می نوشتم . بعد شروع کردم به چت کردن و ی دوست آمریکایی پیدا کردم و اون سعی میکرد اشتباعات منو اصلاح کنه و من یاد میگرفتم این داستان یاد گیری از طریف چت و فیلم و صحبت کردن و … اینقدری ادامه داشت که من قبل از سربازی به موسسه زبان MCI رفتم و با اطلاعاتی که داشتم و صحبتی که میکردم به ی سطح بالا شروع به یادگیری حرفه ای کردم و حتی در زمان سربازی بنده کتاب های خودم رو همراه داشتم و به خوندن ادامه داد تا اینکه شغلمو طوری انتخاب کردم که منو از نظر روحی و علاقه به زبان و ارتباط داشتن بهادیگر کشورها تا من و از همه لحاظ و فقط و فقط عشق شروع کردم و هر زمان در کشورهای خارجی تحت شرایط زبان انگلیسی رو می آموزمو یادمیگیرم . در بحث زبان فقط فقط علاقه مورد نیاز می باشد و اگر علاقه نباشد هیچی نیست .

Best Regards

A.Parsaee

محمد

سلام حسین من انگلیسی تا حدی میتونم صحبت کنم ولی وقتی مکالمه با کسی دارم کمتر متوجه میشم که اون طرف چی میگه حالا به نظرت چکار کنم تا خوب متوجه بشم
ممنون میشم اگه جوابمو بدی

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما لیسنینگ کم کار کردین و بایستی همونطور که در همین نوشته گفتیم بایستی داستان گویا بخونین.
پیشنهادم اینه که یا از داستان های گویای وبسایتمون استفاده کنین، یا نرم افزار زبانشناس رو دانلود کنین و از پکیج داستان های واقعی شروع کنین.

فاطیما

واقعا بینظیر بود من واقعا خوشحال هستم که این مطالب رو خوندم . فقط دوست دارم به این کتاب ها دسترسی پیدا کنم

fa

سلام. مطالب سایت شما خیلی مفید هستن ممنون. دو تاسوال داشتم. من با اینکه علاقه به زبان دارم بخاطر کمبود وقت فرصت نمیکنم داستان بخونم و همین کتابهایی که میخونم در راستای رشته ام هستن. رشته ام کامپیوتره و کتابهای تخصصی و استاندارد شرکتهایی مثل ماکروسافت رو میخونم. 1)چطور همون لحظه که کتاب رو میخونم کلماتش رو یاد بگیرم و رد بشم؟ چون مداوم نمیتونم مرور کنم و شاید بعضی جاها رو حتی یکبار بخونمش. از طرفی هم بهرحال روی یک کلمه زوم کردن تمرکزم رو بهم میزنه و خود متن رو یاد نمیگیرم. 2)وقتی زبان میخونم خیلی کلمات رو نصفه میگم و رد میشم و تمرکز ندارم. در واقع چشمام رد میشه از رو کلمه. مثلا یه جمله رو تو یه ثانیه میخونم… اما چه خوندنی… راه حل این مشکل چیه؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
راه حل این مشکلتون دقیقا تو اپلیکیشن زبانشناس که برای اندروید نوشتیم لحاظ شده.
تو اپلیکیشن زبانشناس قابلیتی هست به نام هایلایت لغات. یعنی شما یک لغتی رو که نمیدونین، هایلایت میکنین، و اون لغت همه جا به صورت هایلایت نمایش داده میشه. اینجوری همیشه تمرکزتون روی لغاتی هست که هایلایت شدن و اونهارو سریع یاد میگیرین.
در ضمن جعبه ی لایتنر تعاملی زبانشناس هم باعث میشه که لغتهایی که خوندین رو مرور بفرمایین که با این کار لغتها بیشتر تو خاطرتون میمونه.

لیلا

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من دانشجوی رشته عمران هستم و کلاس زبان زیاد رفتم و درآخرین کلاس زبان این کتاب Headway رو خوندم این آخرین کتابی بوده و دیگر از پس به این منبع یعنی کتابهای آموزشی آکسفورد مراجعه کردم خسته شدم و امروز در مورد رشته ام در خارج کشور جستجو می کردم که اتفاقی سایت شما رو دیدم و به نظرم حق با شماست خواندن داستان و رمان بهترین شیوه برای یاد گیری زبان است.

Hossein

سلام ، من بسیار مشتاق هستم که درک مطلب و یادگیری لغات و کلا Reading خودم رو ارتقا بدم ، روزانه 5 ساعت مفید کتاب داستان مطالعه میکنم. اما میخام نظر شما رو در مورد بهترین استراتژی و روش برای تقویت ترجمه و درک مطلب و Reading رو بدونم. لطفا توضیح کاملی بدید تا برنامه ریزی دقیقی داشته باشم. از زحمات شما بسیار سپاسگزارم.

حسین ناصری حسین ناصری

داستان خوندن خوب هست اما اگر به مهارت های دیگتون نپردازین، انگلیسیتون از یه حدی بیشتر رشد نمیکنه. پیشنهاد من اینه که داستان های گویا گوش بدین. مثلا همین داستان هایی که ما در وبسایت قرار میدیم.
از طرفی این داستان ها با سه عنوان داستان های واقعی، مگا داستان ها، و داستان های کوتاه در اپلیکیشن زبانشناس قرار داده شده که خوندن اونها در اپلیکیشن باعث میشه که سرعت افزایش دایره ی لغاتتون خیلی بالا بره.

kiya

شما لينك دانلود ديكشنري اكسفورد كه رايگان باشه سراغ دارين؟من هر جا گشتم نبود.

kiya

سلام.سايتتون عاليه.خسته نباشيد.مي خواستم بدونم مجله hot learning english چطوره؟تقريبا هر سه يا چهار خط كه ميخوانم يك يا دو لغت نا اشنا برام داره.بعد اين نرم افزار زبان شناس فقط اندرويد داره؟من الان گوشي اندرويدي ندارم.براي ويندوز يا اي او اس نداره؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نرم افزار زبانشناس که فعلا فرصت نکردیم نسخه های IOS و ویندوزش رو بیرون بدیم. امیدوارم هر چه سریعتر بتونیم.
در رابطه با مجله ای که گفتین آشنایی ندارم. اگه لینکی از یه جلدش به من بدین نگاه میکنم که ببینم مناسب هست یا خیر.
ممنون میشم.

kiya

البته تصحيح مي كنم learn hot english

حسین ناصری حسین ناصری

به نظر مجله ی خوبی میاد. آموزشی محض نیست برای همین خوبه. البته این که گفتین هر سه چهار خط دو لغت جدید براتون داره یخورده زیاد هست چون خطهاش هم خیلی کوتاهه. اینجوری باعث میشه تند تند سراغ دیکشنری برین و فرایند یادگیری کند بشه.

فرشته

با سلام مجدد
یه راهنمایی ازتون میخواستم.
پسر من چند ترم کلاس زبان رفته و تقریبا مبتدی محسوب میشه. درسهای ای جی فعلا به دردش نمیخورن توی درسای شما هم من چیزی برای مبتدیها پیدا نکردم. علت درخواستم مبنی بر ایجاد سطح بندی دروس در ایمیلهای قبلی همین بود.
استفاده از درسهای کافمن متاسفانه به علت عدم دسترسی به کردیت کارد برامون امکان پذیر نیست و در ضمن برخلاف درسهای ای جی که همه عالی هستن، بعضی درساش چندان هم چنگی به دل نمیزنند ضمن اینکه لهجه بعضی درساش بریتیشه و باید بگردی تا یه درس جالب توشون پیدا کنی.
میخواستم بپرسم شما در حال حاضر راه حلی دارید که از درسهای زبانشناس پسرم هم بتونه استفاده کنه. با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام،
سطح بندي الان هم هست
تو صفحه ي دوره ها بالا سمت چپ يه زبانه هست به اسم سطح
بعد اگه دقت كرده باشين بسته ي قصه هاي شاگردان emma سطحش يك هست كه به نظرم براي افراد مبتدي مناسب هست
در طول يادگيري هم اگر جايي مشكل داشتن حتما از شما ميتونن بپرسن
در ضمن در حال اضافه كردن پكيج هاي بيشتري هستيم كه دست افراد رو بازتر كنه در اين زمينه
به نظرم پسرتون ميتونه فعلا تركيبي از دروس قصه هاي شاگردان emma و دروس داستان كوتاه بسته ي انگليسي قدرت آقاي اي جي رو مطالعه كنه

صبا

سلام.
من یه بچه ی یکسال ونیمه دارم میخام زبان رو بهش یاد بدم
زبان خودم در حد عالی نیست و نمیتونم خوب زبان صحبت کنم
اما میتونم اسم وسایل و غذاها رو بصورت انگلیسی براش تکرار کنم….
ایا این کار تاثیری داره ؟ومیشه گفت حداقل بهتر از اصلا اهمیت ندادن به زبان کودک است؟؟

سایت شما عالللللللی
من به جواب فوری شما نیاز دارم
خواهش میکنم جوابشو به ایمیلم بفرستید در صورت ممکن

حسین ناصری حسین ناصری

سلام صبا خانم
من قبلا در این زمینه تو نوشته ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان توضیح داده بودم که بهترین روش یادگیری زبان به کودک اینه که والدین باهاش حرف بزنن.
تکرار اسم اشیا و غذاها در حد یادگیری اولیه میتونه موثر باشه ولی قطعا کودک به حد تسلط نمیرسه.
اگه خودتون به زبان انگلیسی علاقه دارین به نظرم هم خودتون شروع بکنین و رفته رفته با فرزندتون هم صحبت کنین. اینجوری میشه با یه تیر دو نشون :) قطعا برای آینده ی خودتون و فرزندتون خیلی مفید واقع میشه. مخصوصا اگه خانه دار هستین که کاملا براتون مفیده و روش هایی که تو سایت گفتیم کاملا میتونه تو این زمینه به شما کمک کنه و بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی رو یاد بگیرین.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم

زهرا

سلام وقت بخیر. سطح بندی زبانشناس بر چه اساسی هست.؟ مثلا من میخوام لغات تافل و ۵۰۴واژه رو تمرین کنم. برای این دو کتاب, نرم افزار چیزی داره؟ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگر قصد دارين كه آزمون تافل بدين پيشنهادم اينه كه فعلا با انگليسي قدرت شروع كنين. تا يك ماه ديگه هم دو سه پكيج خيلي خوب ديگه اضافه ميشه كه اونها هم براتون قابل استفاده هست

مهدی سیاه منصوری

سلام ببخشید کتاب elemantry vocabulary خوب است من الان دارم کتاب american file 1 می خونم و کتاب tacktics for listening basic بنظرتو من خیلی ترم بالایی هستم چند سال مونده کامل انگلیسی یاد بگیرم من اررو دارم مترجم شم لطفا کمکم کنید

حامد

سلام و درود
تشکر از مطالب مفیدتون.

من داستانهای انگلیسی سطح 1 و تقریبا 2 رو بیشترشون رو متوجه میشم.
می خواستم بدونم آیا وقتی داستان رو گوش می کنیم باید کل داستان رو هم حفظ کنیم؟
یعنی بتونیم داستان رو به انگلیسی بگیم؟
چون واسم سواله که بدون گفتن و حرف زدن و در واقع بدون حفظ جملات داستان چطور میشه صحبت کرد؟
البته حفظ داستان هم کمی وقت گیر هست و گاها خسته کننده . حتی داستان فارسی رو هم نمیشه بطور کامل حفظ کرد.
پس چطور می تونیم با گوش دادن به کتاب داستان و کتابهای مورد علاقه توانایی حرف زدن رو هم پیدا کینم؟

ممنون و سپاس.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیر لازم نیست که کل داستان رو حفظ کنین.
بلکه تنها کافیه که بتونین تکنیک سایه رو روی اون پیاده سازی کنین. مخصوصا اگه بتونین تا قسمت سایه تعاملی جلو برین خیلی میتونه در تقویت مکالمه شما تاثیر گذار باشه.

Sajed

سلام من زبانم در حد basic هست
میخوام واسه اپلای کنم باید زبانمو بسیار قوی کنم تا در سطح نمره تافل بالای 100 برسونم
حالا شما چه راه کاری رو پیشنهاد میدید ؟
رزتا استون و کتاب های American English File و Oxford Practice Grammar و Vocabulary In Use رو تهیه کردم بخونم
میخوام خودخوان بخونم کلاس رفتم فایده نداشت
نظرتون رو میخواستم بدونم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
چه مدت زمانی در اختیار دارین؟
نرم افزار زبانشناس برای تمامی سطوح مناسب هست. شما میتونین از انشاهای شاگردان EMMA شروع کنین و ظرف یکی دو ماه خودتونو به سطح اینترمدییت برسونین و از اونجا کم کم پکیج انگلیسی قدرت رو هم شروع کنین. نرم افزار ما خیلی میتونه تو افزایش دایره ی لغات و گرامر به شما کمک کنه.

شعيب

سلام خسته نباشيد
من يك ماهي ميشه اومدم ونكور براي زندگي اينجا كلاس آموزشي ميرم ولي ميخام سريع تر ياد بگيرم در ايران كلاس زبان هم ميرفتم ، لطفاً كتاب هايي كه مناسب سطح من هستش و براي شروع خوبه اطلاع دهيد.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست عزیز
بهترین پیشنهاد من به شما اپلیکیشن زبانشناس هست که درسهای سطح بندی شده داره. کلاس های آموزشی اونجا خوبه. البته قیمتش بسیار گزافه. پیشنهاد میکنم در کنار اونها از این اپلیکیشن هم استفاده کنین.
در این اپلیکیشن میتونین دایره ی لغاتتونو به طور تصاعدی افزایش بدین و با توجه به راهنمایی هایی که میکنیم مکالمتونو بهتر کنین.
اما اگر فقط کتاب میخواید بخونید کتاب های رولد دال بسیار عالی هست.

Tezar

سلام .من تاحدودی معنی لغات و میدونم ولی نمیدونم به چه صورت اون هارو مورده استفاده قرار بدم.توی جمله.به صورت تک تک میدونم و می تونم بگم ولی حرف نمی تونم بزنم لطفا اگه میشه راهنماییم کنید..ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما مشکلتون اینه که لغات رو بصورت حفظی یاد گرفتین. یعنی مثلا فهرست لغت برای خودتون درست کردین و لغت ها رو تکرار کردین یا از جعبه ی لایتنر استفاده کردین. ما در نوشته ی چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم توضیح دادیم که چرا این روش غلطه و چه روشی صحیحه. لطفا این نوشته رو بخونین.
پیشنهاد میکنم که برای افزایش دایره ی لغات و یادگیری نحوه ی بکارگیری اونها تو جمله و در کل ارتقای سطح مکالمتون از نرم افزار زبانشناس بهره مند بشید.

مهدی

سلام خدا قوت به خاطر اپلیکیشن و سایت فوق العادتون ، همه مطالب علمی و قانع کننده است و نگرش من رو به نحوه یاگیری زبان به طور کلی تغییر داد . ازتون راهنمائی می خواستم . زبان من در سطح starter هست من در اردیبهشت 95 کنکور ارشد در رشته الهیات دارم و می خوام زبان رو با درصد بالا بزنم منبع زبان تخصصی الهیات کتاب shiah تر جمه کتاب شیعه در اسلام علامه طباطبائی هست بر از لغات تخصصی فلسفی و اسلامی است و من وقتی شروع به خواندن این کتاب کردم تقریبا فقط 5 درصد لغات رو فقط بلد بودم و برای یافتن معانی تک تک لغات باید به دیکشنری مراجعه کنم و این کار زمان بسیار زیادی از من می گیره و تازه همه لغات در حافظم نمیمونه ، لطفا منو راهنمائی کنید برای اینکه این لغات تخصصی رو توی این سه ماه یاد بگیرم چه کار کنم و چقدر باید وقت بزارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنون از نظر لطفتون
حقیقتش اینه که من خودم زیاد آدم کنکوری نیستم و تخصصی نمیتونم روی این موضوع نظر بدم. برای همین با توجه به وقت کمی که داری به نظرم بهتره با یه مشاور صحبت کنی.
من خودم یادمه برای کنکور ارشد خیلیا اصلا زبان تخصصی نمیزدن چون ضریبش پایین بود.

مهسا

سلام مطالب شما را خواندم كمك بزرگى كردين به شخص من حداقل انگيزه لازم و راه درست پيش من گذاشتيد ولى من يك مشكلى كه دارم بعضى از لغتها رو اصلاً نمى تونم بخونم بايد چى كار كنم از ديكشنرى تلفظى كمك بگيرم راهش اينه ؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نه اصلا هیچوقت این کار رو نکنین!
برای خوندن و یادگیری تلفظ لغات فقط باید گوش بدین.
مثلا داستان های گویا
یا همین چیزهایی که ما تو نرم افزار زبانشناس قرار دادیم.

آتنا

سلام خسته نباشید این برنامه رو دانلود کردم ولی نمیدونم الان از کجا شروع کنم میشه راهنمایی ایم کنید؟؟ تو نظر قبلم شرایط امو گفتم بهتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام مجدد
از پکیج انگلیسی قدرت یا مهارت شروع کنین اگر براتون مناسب بود فعلا همون ها رو ادامه بدین.
به نکاتی هم که در ایمیل های برنامه براتون میاد دقت کنین که به بهترین شکل ممکن زبان انگلیسی رو یاد بگیرین.

آتنا

سلام من دانشجوی رشته دندانپزشکی کورس انگلیسی هستم تازه دوره کالج ام ولی زبانم زیاد قوی نیست خوب میفهمم ولی تو صحبت کردن به دلیل اینکه دایره لغاتم ضعیفه مشکل دارم
به خاطر اینکه بتونم سه سال دیگ به دانشگاه آلمان انتقالی بگیرم باید تافل داشته باشم و در ضمن کل درسام از سال دیگ که ترم یکم انگلیسه
میخواستم راهنماییم کنید با چه کتابی و چطور شروع کنم تا بتونم سطحمو بالا ببرم
مثلا الان که ما دوره کالجیم یه کتاب داریم درمورد کل بیماریها به انگلیسی خوندنش واقعا برام لذت بخشه
ممنون میشم راهنماییم کنید الان که ایرانم چه کتابهایی رو تهیه کنم و همراه خودم ببرم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
کتابهای تخصصی خوندنشون خوبه ولی برای بالابردن دایره ی لغات و در کل تقویت مکالمه زبان انگلیسی مناسب نیست.
شما اگه بتونید نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس رو استفاده کنین بسیار براتون مناسبه. تو این نرم افزار به سرعت دایره ی لغاتتون بالا میره و مشکلات مکالمتون سریع حل میشه.

روح الله

سلام تشکر از راهنمایی های موثرتون
من قصد دارم رشته مترجمی زبان رو بخونم
برای این رشته قبلش باید یه سری آشنایی هایی با زبان انگلیسی داشته باشیم
لطفا’ راهنمایی کنید از چه کتاب هایی استفاده کنم
تشکر

Mohammad

سلام
من زبانم خیلی ضعیفه یعنی در نوشتن و معنی کردن دانشجو کاردانی هستم میخوام که زبانو خوب یاد بگیرم چیکار باید کنم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما میتونید از اپلیکیشن زبانشناس از سطح مبتدی شروع کنین.

Mohammad

باید دانلود کنم؟؟
چجور؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

اگر گوشی اندرویدی دارید میتونید این کار رو انجام بدین. از کافه بازار اندروید.
آدرسش هم لینک زیره:
دانلود اپلیکیشن

امین

سلام خسته نباشید…
خواستم یه سوال بپرسم اینکه الان من سطح زبانم تقریبا پایینه خواستم ببینم شما چه کتاب هایی رو پیشنهاد می کنید…؟؟
۲.آخه کتاب رمان و امثال اینا طوری هستن که ممکنه داخل هر خط یا صفحه تعداد زیادی کلمه جدید و نآشنا داشته باشه !!

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
برای انتخاب کتاب مناسب، توضیحاتی تو نوشته ی گسترده خوانی دادم.
به طور کلی وقتی میخواید یه کتاب رو انتخاب کنین اولا بایستی عنوانش براتون جذاب باشه. ثانیا یک صفحشو باز کنین اگر به طور متوسط در هر پنج خط یک کلمه ی جدید وجود داشته باشه براتون مناسبه. اما مثلا اگه هر خط یه کمه ی جدید باشه براتون سخته.
ما سعی میکنیم کم کم کتابهایی رو متناسب با تمام افراد اینجا معرفی کنیم که همه بتونن استفاده کنن

حسين

درود بر شما
من سطح زبان انگليسيم با توجه به سطح بندي هاي مرسوم در حد متوسط هستم
پيشنهاد شما چه نوع كتاب هايي هست؟
با سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

کتابهای داستان رولد دال اگر علاقه مند باشید فکر کنم براتون مناسب باشه.
مثلا یکیشو به اسم جیمز و هلوی غول پیکر در سایت معرفی کردیم. در آینده نزدیک کتاب های بیشتری از این نویسنده قرار میدیم.

باصر

سلام من دانشجوی بهداشت هستم و میخوام زبان فول باشم ولی از پایه ضعیف هستم باید چی کار کنم لطفا من را راهنمایی کنید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بهترین پیشنهاد من به شما داستانه. میتونین از بخش داستان های کوتاه سایت ما استفاده کنین.
همچنین پکیج 12 داستان واقعی که در قسمت محصولات قرار داده شده برای این موضوع بسیار مناسبه.

محمد

سلام و خسته نباشید
ممنون از زحماتتون
من برای ارشد mba دارم میخونم
برای قسمت زبان در حد تافل از نظر لغات و گرامر باید مسلط باشیم
لغات تافل و ۵۰۴ رو حفظ هستم گرامر هم کتاب ۵۰ آزمون گرامر رو قسمت درسیش رو یک بار مطالعه کردم ولی خیلی سنگینه و فرار
به نظرتون برای قسمت گرامر کنکور نرم افزار زبان شناس رو پیگیر باشم در زمینه گرامر مسلط میشم برای تست

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نرم افزار زبانشناس برای کنکور ساخته نشده. کلا وقتی مسائل به کنکور ختم میشه مقدار خیلی زیادی از واقعیت به دور میشه. در کنکور چیزهایی مهم هستند که در واقعیت از اهمیت زیادی برخوردار نیستند. بنابراین واقعا نمیدونم به شما توصیه بکنم که از این نرمافزار استفاده کنین یا نه. چیزی که مشخصه استفاده از این نرم افزار در بلند مدت مکالمه و درک مطلب شما رو تقویت میکنه و بالا میبره. اما آیا در کوتاه مدت برای کنکور جواب بده چیزیه که فعلا قابل اثبات نیست.

سارا

سلام
از راهنمایی هاتون و همنطور از وقتی ک گذاشتید بی نهایت ممنونم، ی سوال دیگه داشتم اینکه امسال قصذاشتم ارشدشرکت کنم اماوقتی منابع و گرفتم دیدم ک خوندن کتاب vocab و یادگیریشون واقعاً مشگله واسه همینم شرکت نکردم تاآماده شم اما نمیدونم چطور؟اگه کلاسهای آمادگی آیلتس و شرکت کنم میتونه کمکم کنه؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خواهش میکنم
یعنی گذاشتین برا کنکور سال بعد؟ چه زمانیه و اصلا کنکور چیه؟
سطح زبان انگلیسی فعلی و سطح کتاب vocab رو هم بفرمایین

سارا

کنکور ارشد آموزش زبان ک گذاشتم واسه سال بعد، مدرکم کارشناسی مترجمیه و سطح زبانم upper mediate ،کتاب vocab ک گفتم. از امیر حسین البرزیست ک واسه ارشد و تافل و آیلتس استفاده‌ میشه برام واقعا سنگین بود کتابش

حسین ناصری حسین ناصری

با توجه به وقت زیادی که دارین فک کنم بهتره یه چند ماهی رو به خوندن کتاب های انگلیسی اختصاص بدین که درک مطلب بره بالا. اگر خودتون بخونین نیازی به رفتن به کلاس نیست.

بهنام

باسلام وتشکرازراهنماییهاوتذکرات مفیدتان .درموردمطالعه کتابهای داستان آیالازمه معنی لغات واصطلاحات رادردفترچه ای یادداشت کردیانه. یااینکه روش حفظ لغات ازراه فراموشی بافاصله که درتوضیحات بآن اشاره شدبایدعمل بشه .دوم اینکه شماگفتیددرفایلهای صوتی که درکتابهای آموزشی آمده اصطلاحات ولغات رسمی اندودرمحاورات عامیانه چیزدیگه ایه ولی دردروس ای جی هوگ هم اصطلاحات رسمی اند. نظرشما چیست باتشکر.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگر میخواهید چیزی رو یادداشت کنید، جمله رو یادداشت کنید نه کلمه رو. ولی در کل اگر با تکرار فاصله دار پیش برین از از یادداشت کردن بسیار بهتره. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع نوشته ی چگونه میتوانیم بهتر یاد بگیریم رو حتما مطالعه کنین.
بنده نگفتم اصطلاحات و لغات رسمی هستند. بلکه گفتم محاوره ها مصنوعی و ساختگی هستند. اما فایل های صوتی آقای هوگ مخصوصا این جدیدها بسیار به واقعیت نزدیک است. در ضمن خوبی فایل های آقای هوگ این است که بسیار جذاب و شاد هستند.

سارا

سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون
من ی مربی زبان تو آموزشگام ک شاگردام بچه‌های ۷ تا ۱۵ ساله ان، و کتاب‌های english time رو تدریس میکنم ،حالا میخوام راهنماییم کنید ک از کتاب‌های داستان چطور توی کلاسام استفاده کنم ک مفید و جالب باشه برای بچه ها نه اینکه خسته کننده، واینکه آیا باید داستان هارو حفظ کنند ؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام سارا خانم
متشکرم از نظر لطفتون
سرزنده نگه داشتن کلاس بیشتر بستگی به خلاقیت و انرژی شما داره. پیشنهاد خامی که میتونم بدم اینه که متناسب با سطح کلاس داستانی رو انتخاب کنین. مثلا میتونین از داستان های کوتاهی که در سایت ما ارائه میشه انتخاب کنین. بعد ابتدا در یک جلسه داستان رو خودتون برای بچه ها بخونین و تفسیر کنین. برای جلسه ی بعد برای تمامی بچه ها یه تمرین بدین که از داستان یسری سوال ساده در بیارین که جوابش تقریبا ساده باشه. این تمرینو تا جلسه بعد بچه ها حل کنن. در جلسه ی بعد همین داستان رو به صورت سوال و جواب پیش بگیرین و شما داستان رو تعریف میکنین و سوال میپرسین و بچه ها جواب میدن. این سوالها همونایی هست که تو تمرین به بچه ها دادین بنابراین کلاس تا حد زیادی باهم و به صورت منظم میتونه جواب بده. این سوال و جوابو میتونین هر جلسه دو سه بار پیاده سازی کنین که بچه ها خوب یاد بگیرن.
من یه پاراگراف رو اینجا از داستان راز سکه ی گم شده مینویسم که یه ایده دستتون بیاد.
Once there was a magpie who realized that one of his most prized coins was missing.
Who realized that one of his coins was missing? The magpie. The magpie realized that one of his coins was missing. What was missing? A coin was missing. Was a bracelet missing? No. not a bracelet! A coin was missing.
So he called the best detectives in the forest: the hare and the mouse.
What did he call? He called the best detectives in the forest. Who were the best detectives in the forest? The hare and the mouse were the best detectives in the forest.

حسین ناصری حسین ناصری

حتی مثلا میتونین قصه رو بگین در خلال قصه دونه دونه از بچه ها سوال بکنین و اونا تکی جواب بدن. خلاصه ایده های زیادی میشه در آورد که بستگی به ذوق و خلاقیت خودتون هم داره

amir

با سلام
حسین جان خارج از این مطلبی که توی این پست قرار دادین بنده میخوام به صورت خصوصی آموزش زبان رو اغاز کنم و استاد بنده گفته با کتاب american English file میخواد اموزش بده و بهم گفت اگر میخوای خودتم تحقیق کن و با هر کتابی دوست داری بهت آموزش میدم
سوالم ازتون اینکه با توجه به متد و روشهای جدید آموزش زبان انگلیسی شما چه کتاب هایی رو برای آموزش زبان انگلیسی البته با لهجه آمریکن به بنده پیشنهاد میکنید ؟
و نظرتون در مورد کتاب فوق چی هستش ؟

البته حتما سایر روشهایی که در این پست گفتین رو هم به کار میگیرم .
با تشکر از شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
چون من کلا آموزش زبان انگلیسی رو به همین صورتی که در این وبسایت نوشتم انجام دادم نمیتونم بتون بگم که آیا این کتاب خوب هست یا نه، و چه کتاب آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب هست. البته بنده در پست کارآمدی کتاب آموزش زبان انگلیسی دلایل مخالفت خودم رو با اکثر کتابهای آموزشی بیان کردم. در کل اگر این کتاب بیشتر به درک مطلب میپردازه و کمتر به گرامر میپردازه شاید براتون مناسب باشه. وگرنه اصلا توصیه نمیشه.
پیشنهاد میکنم برای اینکه بیشتر در این رابطه بدونین حتما پست چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم رو مطالعه بفرمایین.

رسول

سلام من قصد گرفتن تافل را دارم.آیا با این روشهایی که شما گفتید میشه تافل گرفت؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله با این روش ها فقط شاید نتونین امتحان کنکور بدین وگرنه تافل و هر امتحان دیگه ای نه تنها مشکلی نداره بلکه خیلی هم بهتر هست که اینطوری پیش برین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله با این روش ها فقط شاید نتونین امتحان کنکور بدین وگرنه تافل و هر امتحان دیگه ای نه تنها مشکلی نداره بلکه خیلی هم بهتر هست که اینطوری پیش برین

سارا

با سلام و عرض ادب.و تشکر از پست های زیباتون
من تحت تاثیر…شما قرار گرفتم. لطفا من و راهنمایی کنید برا شروع کتاب خاصی رو مد نظر دارید که به من معرفی کنید؟ که کتاب گویا هم داشته باشه

منتظر جوابتون هستم.بسیار ممنونم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بستگی به علاقتون و سطح فعلیتون داره.
اگه از داستان خوشتون میاد فعلا میتونین از داستان های کوتاه انگلیسی که تو وبسایت قرار میدیم استفاده کنین. نحوه ی خوندنش رو هم توضیح دادیم. تو اپلیکیشن زبانشناس هم کتاب گویا و داستان هست که میتونین استفاده کنین. در آینده ای نزدیک هم یه نوشته در رابطه با کتاب های گویای مختلف تو سایت قرار میدم.

Armin

سلام. آیا نرم افزار برای IOS هم وجود دارد؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. خیر تنها نسخه ی اندروید آن آماده شده است.

فرید

سلام استاد گرانقدر ضمن تشکر از پستهای بسیار زیبای شما میخواستم ازتون بپرسم: به نظر شما فقط نگاه کردن به کارتون ها و انیمیشن های انگلیسی با زیرنویس و تکرار و باز بینی و ترجمه آنها تا چه حد از نظر علمی مسمرثمر است؟ بسیار سپاسگذارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دیدن فیلم انیمیشن کارتون و سریال بسیار برای یادگیری زبان انگلیسی مناسبه اگر به روش مناسب انجام بشه. این روش رو به طور کامل در دو پست
یک
و دو
توضیح دادم. به طور کلی بایستی حتما بتونین متود سایه رو تا مراحل پایانیش انجام بدین تا دیدن فیلم بتونه براتون موثر باشه.
متد سایه

ادریس

ببخشيد يك سوال داشتم در مورد بچه هاي تازه متولد شده در ايران آيا مي شود پدر و مادر بچه در دو سال ابتدايي با بچه به زبان انگليسي صحبت كننو بعد از دو سالگي زبان فارسي را نيز به بچه ياد بدهند؟ آيا اين روش مفيد هست يا ضرراتي براي بچه خواهد داشت؟در ضمن بچه يادآور مي شوم كه بچه در ايران به دنيا آمده و والدينش تا 5 سال قصد ترك ايران را ندارند.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اگر پدر و مادر با زبان انگلیسی راحت هستند. بچه قادر خواهد بود که هردو زبان را بدون هیچ مشکلی یاد بگیرد. که در این باره در مقاله ی زیر توضیحات کافی دادم:
کودکان
ببینید میتوانید هر دو زبان را همزمان یاد بدهید. یک راه این است که نصف وقتها با وی انگلیسی و نصف دیگر با وی فارسی صحبت کنید. راه دیگر این است که پدر و مادر با وی انگلیسی و با خود فارسی صحبت کنند. البته یادگیری همزمان میتواند به صورت موقت مشکلاتی ایجاد کند که در همین مقاله بالا اشاره کردم ولی این مشکلات موقتی است. مثلا فرزند ممکن است در ابتدا از کلمات یک زبان در زبان دیگر استفاده کند یا چند ماهی دیرتر صحبت کند که کاملا موقتی هستند. باز اگر سوالی بود بفرمایید.

ادریس

بابت راهنماییتون سپاسگزارم خیلی لطف کردین

سعید

راستش من علاقه به فراگیری زبان دارم اما به دلیل (بعضی وقتها) مشغله کاری و موارد دیگر همیشه نتونستم بطور مستمر ادامه بدم…نمیدونم اما بعضی وقتها انگیزشو دارم اما بعد مدتی نه…شاید صبرکافی تو این کار یا شاید عدم انگیزه کافی نمیدونم واقعا…شاید هم روش مطالعه و زمانبر شدن… لطفا راهنمایی کنین

حسین ناصری حسین ناصری

پیشنهاد میکنم پستی که در رابطه با انگیزه نوشتیم رو یه نگاهی بندازین.

سعید

بابت راهنماییتون ممنونم،راستش احساس کردم یه روش یا مشاوره از سوی شما با تکیه بر برنامه و تلاش خودم در پروسه زمانی درکار باشه…یعنی اینکه شما مشاوره گام به گام و مرحله به مرحله بهمراه کتاب وابزارآمورشی داشته باشین ( یجورایی برنامه ریزی هدفمند حال باتوجه به تخصصتون از بعد روانشناسی یادگیری)…بعضی وقتها شاید این حرف یعنی دنبال ساده ترین چیز البته تصحیح کنم بنده دنبال ی روش تجربی خوب و انگیزشی هستم… واقعا خودم هم نمیدونم چرا مستمر و با جدیت پیگیر نیستم .بعضی وقتها خوبه ولی همین که مدتی رها میکنم دیگه کاملا رها میشه ،درکل امیدوارم بتونم از راهنماییتون بهترین استفاده رو کنم. بازم بابت وقتی که گذاشتین ممنونم . با آرزوی تندرستی و موفقیت.

حسام

سلام.وقت بخیر. یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید. .فارغ التحصیم و منتظر اعزام به سربازی و نمیخوام وقتم هدر بره. من روزی 4 ساعت انگلیسی و 3 ساعت استانبولی کار میکنم. اما متاسفانه بعدش خسته میشم و به کارای دیگه مثل کتاب خوندن و…(کارای فکری) نمیرسم.البته جمعه ها استراحت میکنم. به نظرتون چه تعدیلی ایجاد کنم که خستگیم کمتر بشه ولی این میزان مطالعه رو هم داشته باشم. ارادتمند شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
انگلیسی و استانبولی رو چجور میخونین. و کتاب چی میخواین بعدش بخونین که نمیتونین؟

حسام

انگلیسی رو از دوم راهنمایی میخوندم…دیوونشم! الان روی هر مهارت یک ساعت وقت میذارم.واسه ایلتس.خودآموز میخونم. ترکی رو هم خودآموز با کتابهای هیتیت.چون یه اشنایی مختصر با اذری داشتم و دوستم استانبولی بلده سوالامو ازش میپرسم.روی هر صفحه حدود یک ساعت وقت میذارم که میشه روزی سه صفحه. کتاب هم معمولا مربوط به کارآفریینی و… اینهاس البته بحث کتاب نیس….بحث خستگی ذهنیه…میخوام انرژی واسه کار فکری داشته باشم.

حسین ناصری حسین ناصری

پیشنهاد میکنم که بخشی از زمان یادگیریتونو به فیلم دیدن اختصاص بدین با متد سایه که خستگیتون کمتر بشه.
فیلم هایی که علاقه مند هستین ببینین نه فیلم های کسل کننده

رسول

بنده و همسرم فرصت حضور در کلاس های زبان نداریم و نیاز به متد قوی تری داریم که با شرایط ما در کوتاهترین زمان مشکل محاوره به زبان انگلیسی را حل نمی نماید تمایل داریم معلم خصوصی داشته باشیم و با برنامه ریزی ایشون به این مهم دست پیدا کنیم در این خصوص چه کمکی و پیشنهادی میتونید داشته باشید برای ما ممنون میشم از اعلام نظرتون با سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. معلم خصوصی کار خاصی برای شما نمیکنه. از روش متد سایه استفاده کنین.
سایه
دروس power english آقای ای جی هوگ هم بسیار پیشنهاد میشه. یا از اینترنت دانلود بکنین و گوش بدین. یا از داخل نرم افزار زبانشناس به همین اسم اونها رو داشته باشین.

فرشته

روز شما بخیر؛ ییشاپیش از شما به خاطر پستی که گذاشتید و سبب آگاهی ما شدید سپاسگزارم. اگر برای شما امکان دارد لطفا کتاب رمان ساده ای را به من معرفی نمائید که بتواند در یادگیری زبان انگلیسی به من کمک کند. با تمام دانسته هایم هنوز فکر می کنم چیزی بلد نیستم.

حسین ناصری حسین ناصری

در آینده ای نزدیک در رابطه با این مطلب به طور مفصل مینویسم و چند کتاب معرفی میکنم. اگر دوست داشتید فعلا از بخش داستان های کوتاه انگلیسی استفاده کنین.

ابوالقاسم

سلام ممنون از توضیحاتتون.بنده نیز همیشه اعتقاد داشتم و بعد از 30سال هنوز دارم که مگه مادر من اول دستور زبان رو به من یاد داد بعد صحبت کردن رو؟

علی اکبر

دقیقاً منطقی و درست است و گواه آن این همه تحصیلکرده که سالیان متمادی در مئارس زبان خوانده اند! اما روش دوم و در صورت امکان؛ زیستن و کار کردن در محیطی که افراد با ملیت آن زبان مورد نظر حضور دارند (تجربه شخصی).

مرتضی

احسنت، درود بر شما :) البته در کنار این روش کتاب‌های لغت اصولی هم میتونن خیلی مفید باشن و فرآیند یادگیری رو تسریع ببخشن.

محسن

مفید بود. ممنون. به این روش، آموزش به روش تلقینی میگن که در موسیقی هم بسیار کاربرد داره.

نسیم

این روش خوبیه … برای اموزش یک زبان باید با اون زبان زندگی کرد داستان خوند فیلم دید موسیقی شنید و صحبت …همونطوری که ما اول میتونیم فارسی حرف بزنیم جمله بندی کنیم بعد مدرسه میریم

جاوید

ممنون. خیلی خوب بود. بله همینطوره فکر میکنم. من از اوایل دوران راهنمایی اینطور یاد گرفتم. یعنی بدون در نظر گرفتن قواعد و بعدا کمی قواعد خوندم.

خرم بالائی

I enjoyed reading your post. However, there are some points to consider. First, there is definitely no best book for learning English. Secondly, it’s a fallacy to consider language learning with grammar learning. Third, Krashan’ input theory has its own critiques (see output theory by Swain). Last not least, different folks, different strokes.

مجتبی

این یعنی زبان کاربردی

abbas

با سلام مجدد و تشکر از پاسخگویی سریعتون
من همیشه عاشق یادگیری بودم و همیشه دوست داشتم روانشناسی یادگیری رو یاد بگیرم که خدا رو شکر سایت شما خیلی ه من کمک کرد.
مهمترین عامل در یادگیری زبان خارجی، موانع ذهنی هست که باید برطرف کرد متاسفانه باورهای بسیار غلطی در ناخواگاه ما وجود داره که مهمترین دلیل برای یادگیری است حتی اگر سالها به بهترین روش یادگیری، در تلاش برای یادگیری باشیم.

و اما سوالم از ما اینه:
من از مکالمات ساده در کتاب Person to person شروع کردم، بخصوص اینکه خیلی واقعی تر به نظر میرسه تا لحن و احساسات مجموعه effortless english
به نظرتون مفید هست این کار؟؟

و سوال دوم هم در رابطه با یادگیری زمان هاست ایا واقعا با شنیدن و خواندن، زمان ها رو اصولی یاد خواهیم گرفت؟

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام مجدد.
ممنونم از ابراز لطفتون.
در رابطه با سوال اول: من این کتابی که میگید رو ندیدم. اما در کل معتقدم که نبایستی زیاد گیر این قضیه باشیم که دقیقا بهترین روش یادگیری چیه. بیشتر باید به این فکر کنیم که آیا روش یادگیری منطقی و علمی هست یا خیر. به عنوان مثال بحث یادگیری در خواب از لحاظ علمی و عملی کاملا واضح و مبرهنه که صحیح نیست. چون شخصی که خواب باشه دقیقا هیچ چیزی رو نمیفهمه. اما هنوز عده ای هستند که این قضیه رو تبلیغ میکنند. روش یادگیری بایستی معقولانه باشه. بقیش برمیگرده به اینکه آیا روش یادگیری حس خوبی در شما به عنوان زبان آموز ایجاد میکنه یا خیر. بنابراین اگر از آن کتاب خوشتان میاد چرا که نه. ادامه بدید قطعا تاثیرگذاره. روش effortless english هم از مبنای علمی خوبی برخورداره و یک خوبی دیگه ای که داره اینه که آقای hoge از انرژی بالایی برخوردارند و زبان آموز رو سر کیف نگه میدارن. ببینید اگه از لحاظ علمی بخوایم بحث یادگیری زبان رو بحث کنیم روشی بهتره (نه بهترین) که کمترین فکر خودآگاه رو نیاز داشته باشه. بنابراین یادگیری گرامر و به زور صحبت کردن غیر علمی میشه. مجموعه effortless هم به خاطر همین به نظر من جالب میاد که روی این نکته که زبان ناخودآگاه یادگیری بشه تاکید زیادی داره.
در رابطه با سوال دوم: ببینید اگر شخصی در معرض شنیده ها و نوشته های خوبی قرار بگیره و وقت زیادی صرف کنه قطعا بسیار بهتر از صرف کردن همان وقت و خوندنه گرامره. بنابراین ما چاره ای نداریم جز اینکه بخونیم و بشنویم. اما شاید شاید در مقاطعی لازم باشه یه سری هم به گرامر بزنیم. همون کاری که ما تو فارسی هم میکنیم. مثلا یه مقاله نوشتیم و برای اینکه از بابت دستور زبانی بهتر بشه اون رو میدیم به ویراستار. بنابراین سوالتون رو باید به این تغییر بدید که آیا با شنیدن و خواندن fluent میشیم یا نه که جواب اون بله هست. با شنیدن و خواندن قطعا شما در نهایت روان صحبت خواهید کرد. اما آدم هیچوقت نمیتونه هیچ اشتباهی نداشته باشه. در فارسی هم خیلیا که صحبت میکنن پر هستند از غلط دستور زبانی اما کسی نمیگه که اونها روان صحبت نمیکنند.

abbas

با سلام
خیلی خوب بود ممنون، در واقع من 8 ماه طبق اصول قدیمی پیش رفتم ول نتیجه ای نگرفتم. انواع و اقسام کتابهای گرامری و لغت رو خریدم و الان از نظر گرامری در سطح خوبی هستم اما متاسفانه نمیتونم بنویسم و بخوانم و علت اصلی هم دامنه لغات ضعیف من است. من حدود ده روزی میشه به همین شیوه شروع به یادگیری کردم و از مکالمات ساده کتاب Person To Person شروع کردم و بعد سراغ Effortless english میروم. اما چند سوال:

1- اگر فقط گوش بدهیم و تمرکزی روی انچه گوش میدهیم نداشته باشیم باز هم تاثیری داره؟؟
2- هر بخش رو چقدر گوش بدهیم؟ تا زمانی که حفظ شود یا احتیاجی به حفظ نیست؟؟
3- نظر شما برای استفاده از دیکشنری چیه؟ انگلیسی به انگلیسی یا فارسی؟

لطفا فرایند یادگیری زبان رو بیشتر باز کنید، مثلا به چه صورت مطالبی که میخوانیم و میشنویم وارد ذهن ناخوداگاه میشوند و چکار کنیم این مطالب زودتر جا بیفتند؟؟
من فکر میکنم انجام ریلکسیشن خیلی کمک میکنه، چون در واقع ذهن خوداگاه که مربوط به تحلیل هست کنار میره و بدون هیچ پالایشگی میتونه در ناخوداگاه قرار بگیره…
ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خوشحال شدم که کمکی کردم.
در رابطه با سوالات شما
ببینید طبق تئوری داده های ورودی در یادگیری بایستی هر ورودی که استفاده میکنید چه مطالب شنیداری چه مطالب خواندنی و هر مطلب دیگری بایستی قابل فهم باشد. این قابل فهم بودن ورودی خیلی از مسائل و سوالات ما را حل می کند. یعنی اگر ما چیزی را بدون توجه گوش میدهیم آیا آن مساله برای ما قابل فهم است یا خیر؟ بعضی وقتها ما اینقدری پیشرفت کرده ایم که می توانیم همزمان هم چیزی را بشنویم و آن را بفهمیم و هم به کارهای دیگر برسیم و توجه آنچنانی معطوف شنیدن نباشد. مثلا در فارسی بارها برای ما رخ داده که توجه خاصی به مطلبی نداریم ولی بهرحال چون وارد گوش ما می شود آن را میفهمیم. اگر در زبان انگلیسی به این حد رسیده اید بله تاثیر دارد اما اگر به این حد نرسیده اید حتما بایستی توجه خود رابالا ببرید که آنچه را که می شنوید به نحو مطلوبی متوجه نیز بشوید.
در رابطه با سوال دو منظورتان را از حفظ کردن متوجه نشدم. اگر منظور فهمیدن معانی تمامی لغات است: خیر بایستی هنوز ادامه دهید. بایستی تا جایی ادامه دهید که بتوانید فرایند shadowing را برای آن بخش به راحتی انجام دهید. فرایند shadowing را در لینک توضیح داده ام. یعنی بتوانید با تاخیر بسیار کمی تمامی آنچه گوینده میگوید با کپی کردن از حالات وی شما نیز بگویید. مثلا اگر گوینده در حال خنده دارد چیزی را میگوید شما نیز در حال خنده از وی تقلید کنید و …. توجه بفرمایید که در فرایند shadowing نبایستی که ابتدا گوینده صحبت کند و شما پس از گوینده آنچه که وی گفته را بگویید. بلکه این کار بایستی همزمان صورت بگیرد.
در رابطه با سوال دیکشنری: ببینید استفاده از دیکشنری اشکالی ندارد اما هرچه کمتر باشد بهتر است. به نظر شخصی بنده استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی میتواند از این نظر بهتر باشد که شما یاد بگیرید برای صحبت کردن و نوشتن، آنچه که به صورت فارسی در ذهن دارید را به انگلیسی ترجمه نکنید. این کار سرعت شما را به شدت پایین میاورد. بایستی تمرین داشته باشید که هرآنچه که در ذهن دارید به طور مستقیم به انگلیسی تبدیل شود. این کار اولش سخت است اما اگر جلوی ترجمه کردن خود را بگیرید (یعنی اول چیزی را به فارسی در ذهن میاورید و بعد به انگلیسی آن را ترجمه کنید) رفته رفته برای شما آسان می شود.
در رابطه با فرایند یادگیری هم به طور کامل در نوشته ی چگونه زبان انگلیسی یاد میگیریم توضیح داده ام. آن را بخوانید در صورت ابهام در موضوع هر سوالی داشتید بفرمایید که پاسخ بدهم.
بنده برای یادگیری بهتر به کوه و دشت میرفتم که ذهنم از آمادگی بالایی برخوردار بشه. ریلکسیشن را امتحان نکرده ام. اما در کل هرکاری که توجه ناخودآگاه شما را بالا ببرد پیشنهاد می شود.

abbas

بسیار ممنون از وقتی که میزارید و انرژی که به ما میدید.
در مورد Effortless من از همان دروس ابتدایی شروع کردم یعنی Man Injured Lessons اما اصلا انرژی نداره صحبت کردن آقای Hoge و همین باعث شده نتونم دروس و مجموعه ایشون رو ادامه بدهم و اومدم سراغ کتابی که در اموزشگاه بهمون معرفی کردم و چون خیلی با انرژی میگه و البته حجم درس هم خیلی پایین تره راحت تر میتونم بخوانم.

البته چون علاقه بسیار زیادی به مباحث روانشناسی نظیر هیپنوتیزم و NLP دارم قصد دارم برای مطالعه آزاد، مقالاتی نیز در این رابطه جمع اوری و مطالعه کنم.

و صرفا یک پیشنهاد: اگر با NLP آشنایی ندارید شدیدا توصیه میکنم مطالعه ای داشته باشید چرا که از تکنیک های NLP میتونید در بحث اموزش و فعالیت مغز و ذهن استفاده کنید، مسملما در آینده با تکنیک های NLP می تونید سیستمی فوق العاده طراحی کنید.

و موردی که الان یادم افتاد رو هم عرض کنم:
یادگیری در خواب رو من بهش اعتقاد دارم ( البته نه این خوابی که همه فکر میکنیم) بلکه خواب هیپنوتیزمی. زمانی که شما به خواب هیپنوتیزمی میروید، فعالیت خودگاه 20 درصد حالت بیداری میشه و بیشترین تاثیر رو روی ناخوداگاه داره، پس میشه خیلی راحت و در کمترین زمان مطالب رو به ناخوداگاه انتقال داد… مثلا اگه قرار بشه من به فایلی یک هفته گوش بدم تا در ذهن ناخوداگاه من تثبیت بشه در حالت هپنوتیزم واقعی میتونید در کمتر از یک روز تثبیت کنید.

با شکر از سایت خوبتون

حسین ناصری حسین ناصری

شما از درسهای قدیمی آقای Hoge شروع کردید. درس های جدیدش بسیار عالی شده. من هم دروس انگلیسی قدرتشون رو تو مجموعه زبانشناس قرار دادم که بسیار بسیار عالی و پر انرژی هست. هم دروس VIP ایشون. در حال صحبت با ایشون هستم که در حقیقت یه کار مشترک جهانی داشته باشیم یعنی این نرم افزار حال حاضر رو از قالب ایران بیرون بیاریم و با همکاری ایشون جهانیش کنیم که البته فعلا کار میبره.
در رابطه با یادگیری در خواب متوجه منظور شما هستم. در این حالتی که شما میفرمایید در حقیقت شخص یچیزایی میفهمه و شرط داده ی ورودی قابل فهم برقراره. اگر مقاله ای در این زمینه دارید که خوب اینو توش بحث کرده باشه و همچنین اون بحث NLP ممنون میشم به من بگین که مطالعه بکنم.

نسیم

سلام ممنون از مطالب مفیدتون
کتابهای درسی واقعا خسته کننده ن خصوصا گرامر، میخوام زبان رو یاد بگیرم. فایل های صوتی آموزش زبان نصرت رو دارم نمیدونم حالا اونو کار کنم یا با کتاب داستان شروع کنم! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
حقیقتا من خیلی دوست داشتم یکبار هم که شده این فایلها رو ببینم. تبلیغات زیادی براشون شده ولی اینکه تا چه حد کارایی داره من نمیدونم. ببینید کلا من اینجا ویژگی های یک روش منطقی رو توضیح دادم. مثلا خلاصشو میتونید تو پست انگلیسی مثل آب خوردن به روش زبانشناس ببینید. هر روشی که مطابق با این توضیحات بود توصیه میشه. در ضمن نکته بعدی که به شما پیشنهاد میکنم اینه که فقط مطالب صوتی نخونین. خوندن کتاب اگر اهمیتش بیشتر از مطالب صوتی نباشه کمتر نیست. برای این مورد هم کتابهای گویا که از همه بهتره.

مریم

با عرض سلام وخسته نباشید
میخواستم بدونم چطور کتاب گویا تهیه کنم و از کجا؟من دانشجوی ترم اول دکتری هستم متاسفانه در زمینه زبان ضعیف هستم .ممنون از راهنماییهای سودمند وعالیتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام و ممنون از نظرتون.
کتابهای گویا از اینترنت یخورده سخته پیدا کردن ولی بعضی نرم افزارای اندرویدی مثل LibriVox هم کتابهای گویای مجانی دارن.
ما هم فعلا یه کتاب گویا تو نرم افزار زبانشناس گذاشتیم و در آینده تعدادشو بیشتر هم میکنیم.

Narges

همینطور intermediate vocabulary
خیلی خوبه:-)

حسین ناصری حسین ناصری

توجه بفرمایید که بنده در نوشتار چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم توضیح داده ام که یادگیری لغت به لغت اصلا روش خوبی برای بزرگ کردن دایره ی لغت به زبان انگلیسی نیست. بلکه یادگیری فراز به فراز و یا یادگیری لایه ای بیشتر در این رابطه پیشنهاد میشه.

Narges

من خودم از کتابی استفاده میکنم که جملات واصطلاحاتی ک درزندگی روزمره ویا حتی درموقعیت های متفاوت استفاده میشه رو شامل میشه..
English collocations in use