جزئیات مقاله

پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 19 شهریور 1394

دریافت جدیدترین مطالب سایت

به خبرنامه «زبانشناس» بپیوندید و از آخرین تخفیف ها، مقالات و آموزش های تخصصی با خبر شوید:

دانلود مجموعه Effortless English
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم
چگونه در مهارت مکالمه انگلیسی پیشرفت کنیم

پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

توضیح مختصر:

حتماً شنیده‌اید که میگویند: برای اینکه بتوانیم خوب به زبان انگلیسی مکالمه داشته باشیم، ابتدا بایستی شنونده‌ی خوبی باشیم. بعضی از زبان‌آموزها بر پایه‌ی همین گفته (که درست هم هست) انصافاً وقت زیادی روی مطالب شنیداری، اعم از فیلم‌ها، پادکست‌ها، اخبار، و … می‌گذارند اما نتیجه‌ی دلبخواه خود را از این‌همه وقتی‌که می‌گذارند، نمی‌گیرند. و معمولاً از بنده می‌پرسند که:

به ما گفتن که “گوش دادن به اخبار، فیلم، موسیقی و دیگر مطالب زبان‌اصلی، حتی اگر چیزی هم ازشون نفهمیم باز مفیده“، پس چرا من این‌همه به مطالب انگلیسی گوش میدم اما هیچی نمیتونم صحبت کنم؟

متأسفانه ادعای فوق (داخل گیومه‌) اگر کاملاً غلط نباشد، می‌توانم بگویم که تا حد بسیار زیادی غلط است. گوش دادن غیر هدفمند به مطالب شنیداری، به‌خودی‌خود مکالمه‌ی زبان انگلیسی شما را بهبود نمی‌بخشد. تازه، اگر بخش قابل‌توجهی از مطلب صوتی را نیز نفهمید، حتی مهارت شنیداری (لیسنینگ) شما نیز تقویت نمی‌شود. زیرا ذهن شما، با مطالبی که نمی‌فهمد، مانند نویز برخورد می‌کند. بنابراین، برای اینکه مکالمه‌ی زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید و به آن شتاب بدهید، بایستی مطالب شنیداری را هدفمند گوش بدهید.

به همین دلیل، بنده قصد دارم که در این نوشته، پنج استراتژی مختلف نام ببرم که با اعمال آن‌ها، مکالمه‌ی زبان انگلیسی شما، با شتاب خیلی بیشتری، تقویت می‌شود. قبل از اینکه این استراتژی‌ها را نام ببرم، لازم است که به نکات زیر دقت بفرمایید.

نکته‌ی ۱: قبل از پیاده‌سازی این استراتژی‌ها، بایستی اشراف کافی به مطلب داشته باشید. یعنی مطلب صوتی را به‌خوبی حلاجی کرده، و آن را به‌خوبی بفهمید. به‌عنوان‌مثال، اگر از اپلیکیشن زبانشناس استفاده می‌کنید، ابتدا بایستی به‌اندازه‌ی کافی درس رابخوانید، و معنی لغاتی که بلد نیستید را از دیکشنری در بیاورید، و لغات را نشانه‌گذاری نمایید.

نکته‌ی ۲: این استراتژی‌ها از آسان به سخت چیده شده‌اند. هرچه استراتژی‌ها سخت‌تر شوند، مکالمه‌ی شما نیز بیشتر تقویت می‌شود.

نکته‌ی ۳: آیا لازم است که تمامی این استراتژی‌ها، باهم روی مطالب پیاده‌سازی شود؟

خیر. با توجه به توان خود، در ابتدای کار، به استراتژی‌های ساده‌تر بسنده کنید، هر وقت قوی شدید، استراتژی‌های سخت‌تر را انجام دهید. حتی ممکن است آن‌قدری قوی بشوید که اصلاً نیازی نبینید که استراتژی‌های ساده‌تر را انجام دهید. بنابراین هر دو حالت امکان‌پذیر است.

استراتژی اول: تکرار فعالانه

تکرار فعالانه، جزء اولین استراتژی‌هایی است که انسان به کمک آن، مکالمه را در کودکی یاد می‌گیرد. به صحنه‌ی زیر دقت بفرمایید:

مادر: بگو بابا؛ کودک: بغ بو! مادر: آفرین! دوباره بگو بـــــابا؛ کودک: بع بع! مادر: بع بع نه! بــــــا … بـــــا؛ کودک: بـــع بـــا!

این صحنه، سناریوئی است که برای هزاران سال، کودکان خردسال را به حرف آورده است. بنابراین طبیعی است که روی شما که می‌خواهید زبان جدیدی یاد بگیرید، نیز جواب می‌دهد.

فعالانه یعنی چه؟

فعالانه یعنی سعی می‌کنید که همه‌چیز شما مانند گوینده باشد، یعنی نه‌تنها تلفظ و سرعتتان شبیه وی باشد؛ بلکه احساسات و انرژی گوینده را نیز منتقل نمایید.

در ضمن این تمرین را می‌توانید با سرعت و آهنگ متناسب با خودتان، پیاده‌سازی نمایید. مثلاً در ابتدای کار می‌توانید فراز به فراز مطالب را تکرار کنید؛ کمی که بهتر شدید جمله به جمله تکرار کنید؛ حتی از این هم بهتر شدید، خودتان را به چالش بیندازید و چند جمله را یکجا تکرار کنید.

یک نمونه از این استراتژی را در ویدئوی زیر ببینید.

فایل ویدیویی

همین‌طور که استراتژی تکرار فعالانه را انجام می‌دهید، متوجه می‌شوید که رفته‌رفته می‌توانید گفته‌های گوینده را با سرعت عمل بیشتری تکرار نمایید. و درنهایت این‌قدر سرعت عملتان بالا می‌رود که دیگر حتی می‌توانید با گوینده همخوانی داشته باشید. به این تکنیک، تکنیک سایه میگویند.

استراتژی دوم: تکنیک سایه

بگذارید ابتدا به‌صورت ساده، اهمیت تکنیک سایه را توضیح بدهم. اگر بخواهید خواننده‌ی خوبی بشوید چه می‌کنید؟ یکی از تمرین‌های مهم خوانندگی این است که با ترانه‌های دیگر خواننده‌ها همخوانی داشته باشیم، و بتوانیم دقیقاً عین آن‌ها بخوانیم. زبان انگلیسی و دیگر زبان‌ها نیز مثل موسیقی، دارای آهنگ و ملودی خاص خود است. بنابراین، همان‌طور که برای یادگیری یک ترانه، با خواننده‌ی آن می‌خوانیم؛ برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی نیز بایستی همخوانی (تکنیک سایه یا shadowing) داشته باشیم.

تکنیک سایه به چند روش قابل پیاده‌سازی است.

تکنیک سایه به کمک متن

وقتی‌که متنی که در حال خوانده شدن است را جلوی خودتان داشته باشید، مانند حامی شما عمل می‌کند. بنابراین، پیاده‌سازی تکنیک سایه، به کمک متن انگلیسی، برای دفعات اول راحت‌تر و بهتر است.

اغلب اوقات این اتفاق برای شما میفتد که مثلاً در حال گوش دادن به مطلبی به زبان انگلیسی باشید اما ذهنتان به‌جای اینکه به زبان انگلیسی متمرکز باشد، در جای دیگری باشد. مثلاً به این فکر کنید که شام چه بخورید، یا با دوستانتان فردا چه‌کار کنید، یا ممکن است به مشکلات کاری خود فکر کنید. این آن چیزی نیست که شما می‌خواهید انجام دهید؛ بلکه شما دوست دارید که تمرکزتان بر یادگیری زبان انگلیسی باشد. در این استراتژی درآن‌واحد هم می‌خوانید، هم می‌شنوید، و هر آنچه گوینده می‌گوید، به‌طور همزمان به زبان می‌آورید. این کار تمرکز بالایی می‌طلبد. بنابراین باعث می‌شود که ذهن شما به حاشیه نرود و به چیزهای دیگر فکر نکند. بنابراین تکنیک سایه به کمک متن، به دلیل اینکه خودش تمرکز بالایی می‌طلبد، باعث می‌شود که خودبه‌خود ذهنتان منحرف نشود.

ویدئوی زیر به شما نشان می‌دهد که تکنیک سایه به کمک متن، چگونه پیاده‌سازی می‌شود.

فایل ویدیویی

تکنیک سایه بدون کمک متن

وقتی‌که در حال همخوانی یک ترانه با خواننده‌ی آن هستیم، بعد از چند بار همخوانی، متن ترانه کاملاً در ذهن ما جای می‌گیرد و دیگر نیازی به خواندن ترانه از روی متن نداریم.

در اینجا تکنیک نیز دقیقاً همین اتفاق میفتد. پس از مدتی، متن مطلبی که در حال گوش کردن آن هستید، حفظتان می‌شود. حال برای اینکه تکنیک سایه، کمی چالشی‌تر بشود، برای پیاده‌سازی آن، دیگر از متن انگلیسی کمک نگیرید. این کار مقداری سخت‌تر از مرحله‌ی قبلی است؛ اما احتمال اینکه ذهنتان به چیزهای دیگر منحرف شود کمی بیشتر از مرحله‌ی قبلی می‌شود. بنابراین بایستی دقت بیشتری به این موضوع بکنید.

می‌توانید با نگاه کردن ویدئوی زیر بیشتر با این موضوع آشنا شوید:

فایل ویدیویی

همان‌طور که در ویدئو مشاهده نمودید این تمرین بسیار عالی است. اگر شما هرروز این استراتژی را تمرین کنید، روزبه‌روز بهتر و بهتر می‌شوید و پس از مدت‌زمانی، چشم باز می‌کنید و می‌بینید که با صحبت کردن به زبان انگلیسی خیلی راحت شده‌اید. تلفظتان مثل یک بومی زبان شده است. و مکالمه‌تان به‌سرعت یک انگلیسی‌زبان بسیار بیشتر نزدیک شده است. همه‌ی این‌ها برای تسلط به مکالمه زبان انگلیسی بسیار مهم است. درنهایت زمانی می‌رسد که احساس می‌کنید کاملاً میدانید صحبت کردن همانند یک انگلیسی‌زبان چگونه است. در این زمان قادر خواهید بود که این احساس را منتقل کنید. یعنی این احساس را به مکالمه خود انتقال بدهید و واقعاً مثل یک انگلیسی‌زبان به زبان انگلیسی صحبت کنید.

تکنیک سایه به همراه زبان بدن

یکی از اهداف شما از زبان انگلیسی این است که به زبان انگلیسی مسلط شوید و با اعتمادبه‌نفس بالایی به زبان انگلیسی صحبت کنید. برای اینکه اعتمادبه‌نفس بالایی داشته باشید، بایستی یک حالت بدنی حاکی از خودباوری به بدن خودتان بدهید. این بدان معنی است که سرتان بالا باشد. سینه به سمت جلو و به قولی ستبر باشد و شانه‌ها کمی عقب‌تر باشند. اگر قیافه‌ای حاکی از ترس و کمرویی بگیرید، این ژست بدنی در مکالمه‌ی شما نیز تأثیر می‌گذارد و صحبت کردنتان، آن‌طور که می‌خواهید با اعتمادبه‌نفس نمی‌شود.

درواقع، همان‌طور که میدانید رابطه‌ی مستحکمی بین حالت‌های بدنی، ذهن، و احساسات وجود دارد. بنابراین اگر وانمود کنید که اعتمادبه‌نفس بالایی دارید؛ و زبان بدن خود را به حالتی که حاکی از اعتمادبه‌نفس بالا است تغییر دهید؛ این موضوع به بالا رفتن انگیزه ی شما کمک می‌کند و مکالمه‌ی بهتری خواهید داشت. بنابراین نیاز است که همیشه تمرین کنید که در هنگام مکالمه، از زبان بدنی مناسبی برخوردار باشید. یکی از زمان‌هایی که می‌توانید این تمرین را به نحو احسن انجام دهید، در هنگام پیاده‌سازی تکنیک سایه است. بنابراین تکنیک سایه را با یک حالت بدنی خودباورانه تمرین کنید: شانه‌های خودتان را بازتر کنید؛ دست‌های خود را بیرون بیندازید؛ چانه‌ی خود را بالا ببرید؛ و سینه‌ی خود را ستبر کنید.

اعتماد به نفس حالت بدنی خود را طوری قرار بدهید که انگار در حال پرواز کردن هستید!

تمرین دیگری که می‌توانید انجام دهید، پیاده‌سازی تکنیک سایه در حال راه رفتن است. اگر در نزدیکی خانه‌ی پارکی باشد که به آنجا بروید، و از طریق دستگاه همراه خود، مطلبی را به زبان انگلیسی برای خود پخش‌کنید، و در حال قدم زدن تکنیک سایه را انجام دهید، خیلی عالی می‌شود. این کار چند فایده برای شما دارد:

اول اینکه هرکسی روش خاص خود را برای یادگیری دارد. بعضی‌ها بصری گرا هستند؛ برخی دیگر شنوایی گرا هستند؛ بعضی‌ها دوست دارند که از روی متن یاد بگیرند؛ و افرادی نیز هستند که دوست دارند از بدنشان استفاده کنند. به این افراد جنبشی آموز (kinesthetic learners) میگویند. البته این‌طور نیست که هر فردی فقط و فقط با یک روش از روش‌های فوق، مطالب جدید را یاد بگیرد. بلکه معمولاً برای هر فرد، ترکیبی از این‌ها بهترین حالت یادگیری می‌شود. بنابراین یادگیری زبان انگلیسی در هنگام حرکت کردن می‌تواند در حقیقت روشی باشد که برای شما بسیار مناسب است.

اما مهم‌تر از این موضوع، این است که وقتی بیرون و در حال حرکت (حتی ورزش) به یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازید، بدن شما زنده است و فعالیت‌های ذهنی در بهترین حالت خود قرار دارد. در این حالت خون بیشتری در رگ‌های شما جریان پیدا می‌کند و اکسیژن بیشتری به مغز شما می‌رسد. این کار باعث می‌شود که عمیقاً، فعالیتی که در حال انجام آن هستید را یاد بگیرید.

شاید فکر کنید که اگر این کار را در بیرون از خانه و در دید عموم انجام دهید دیگران فکر کنند که شما دیوانه هستید! بایستی زیاد دراین‌باره نگران نباشید. زیرا اکثر افرادی که شما در طول مسیر خود می‌بینید، دیگر در طول زندگی خود احتمالاً آن‌ها را نخواهید دید. بنابراین، تنها کافی است که مزاحمتی برای دیگران نداشته باشید که باعث اعتراض و یا ناخرسندی آن‌ها بشود.

باوجوداینکه صحبت کردن بهتر است، اما در مواقع ناچاری می‌توانید در ذهن خود بلند صحبت کنید. مثلاً زمانی که در اتوبوس و یا مترو هستید این کار خیلی می‌تواند بهتر از بلند صحبت کردن باشد. می‌توانید صدای ذهن خود را بلندبلند بشنوید. حتی شما می‌توانید که این کار را با یک حالت پر از اعتمادبه‌نفس انجام دهید. یعنی در ذهن خود تصور کنید که یک آدم بسیار پر اعتمادبه‌نفس در حال صحبت کردن است.

استراتژی سوم: روخوانی

استراتژی سوم، روخوانی از روی متن انگلیسی است. این تمرین کاملاً بدون فایل صوتی انجام می‌شود. قبل از اینکه متنی را روخوانی بکنید، بسیار مهم است که به مطلب صوتی به‌اندازه‌ی کافی گوش داده باشید و تکنیک سایه را پیاده‌سازی کرده باشید. بنابراین با فرض اینکه مراحل قبلی را روی مطلب صوتی انجام داده‌اید، در این مرحله ریتم داستان کاملاً دستتان است و میدانید چگونه آن را بخوانید و تلفظ کنید و مطالب آن را منتقل کنید. بنابراین تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که متن مطلب صوتی را داشته باشید و از روی آن به همان صورتی که در مراحل قبلی یاد گرفته‌اید، بخوانید. این کار چیزی شبیه به فایل ویدئویی زیر می‌شود:

فایل ویدیویی

استراتژی چهارم: سخنرانی

استراتژی چهارم تا حد زیادی مشابه استراتژی سوم است. پس‌ازآنکه به‌اندازه‌ی کافی روخوانی کردید، رفته‌رفته برای خواندن متن انگلیسی مطلب صوتی، می‌توانید کمک کمتری از آن بگیرید. یعنی بیشتر از حفظ صحبت کنید (یا به عبارتی سخنرانی کنید). در این مرحله نیز متن انگلیسی مطلب صوتی در دسترستان است اما تنها از آن برای یادآوری مطالب استفاده می‌کنید. نه اینکه از روی آن بخوانید. مثل یک سخنران که متن سخنرانی‌اش در دستش است، اما بیشتر آن را از حفظ می‌خواند و تنها برای یادآوری مطالب کلیدی به متن سخنرانی نگاه می‌کند. البته از خودتان چیزی به داستان اضافه نکنید بلکه تنها هر آنچه در مراحل قبلی تمرین کردید را به زبان بیاورید. همانند آنچه در ویدئوی زیر نمایش داده شده است.

فایل ویدیویی

استراتژی پنجم: بازگویی داستان

وقتی تمامی مراحل و تمرینات قبلی را انجام دادید، کاملاً برای مرحله‌ی نهایی آماده هستید. این مرحله، که بسیار چالش‌برانگیز است، بازگویی داستان نام دارد. یعنی مطلب صوتی را به زبان خود و با لغاتی که خودتان دوست دارید بازگویی کنید. بدون گرفتن هیچ کمکی از متن و فایل صوتی. در این مرحله نیز می‌توانید اهمیت زیادی برای زبان بدن خود قائل شوید و با حالتی حاکی از اعتمادبه‌نفس بالا، به بازگویی داستان بپردازید. لازم نیست که مطالب را حفظ کنید. با فرض اینکه تمرینات قبلی را انجام داده‌اید، الآن بایستی دید مناسبی نسبت به داستان داشته باشید. بنابراین می‌توانید داستان را به زبان خودتان و هر جور که راحت هستید بازگویی کنید:

فایل ویدیویی

همان‌طور که در ویدئو دیده می‌شود، داستانی که در ویدئوهای قبلی عیناً تکرار می‌شد، این بار از زبان گوینده به زبان خودش بازگویی شد. رسیدن به این مرحله‌یعنی حد نهایی تسلط به مکالمه زبان انگلیسی. برای همین است که پنج استراتژی مختلف را به ترتیب و پشت سر هم انجام دادید. تا کاملاً بر مطلب تسلط پیدا کنید و از زبان خودتان صحبت کنید. اگر این کار را به‌طور مرتب برای مطالب مختلف انجام دهید، پس از چند ماه تأثیرات شگرف آن را کاملاً مشاهده می‌کنید و واقعاً می‌توانید به آرزوی خود، که داشتن تسلط مکالمه‌ای به زبان انگلیسی است، برسید.

تگ‌ها: مکالمه

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

دیدگاه(105)

بهنام

سلام جا داره بهتون بگم دست شما درد نکنه بابت این سایت عالی و اموزنده
من 29 ساله هستم و عاشق زبان انگلیسی هستم ولی هیچی بلد نیستم و نمیدونم چیکار کنم در حد یه سلام علیک ساده بلدم همین دارم دیوونه میشم برای یاد گیری زبان
نمیدوم کلمات رو حفظ کنم اصلا دارم گیج میشم
یکی بهم گفت که کتاب بخونم از لول یک شروع کنم خب وقتی من معنی چیزی رو نمیدوم چیکار کنم بهم گفتن که کارتون نگاه کنم شما منو راهنمایی کنی
من این اپلیکشین زبانشناس رو دارم تو گوشیم
خواهشا بهم کمک کنید بعضی وقتا جایی میرم میبینم طرف فارسی بلد نیست منم انگلیسی بلد نیستم مثل خنگ ها باید نگاهش کنم یا با اشاره باش حرف بزنم
لطفا راهنماییم کنید

رضا

با سلام و سپاس از شما، مطالبتون بنظرم عاليه
من ميخواهم برا آزمون آيلتس آماده بشم سطح زبانم زير متوسط است، و نمره ٧ نياز دارم،
ميخواستم لطف كنيد به من منابع و نقشه راه معرفي كنيد ،چطوري و چه چيزايي بخونم كه بتونم سريع و مطمئن به هدفم برسم،
سپاسگذارم

صمدی

سلام
میخواستم بدونم مثل روش دیدن فیلم، تو این روش هم باید هر روز فقط یکی از استراتژیها رو در مورد متنی که انتخاب کردیم انجام بدیم؟
متشکرم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. خیر اینجا دستتون باز تر هست.

رصا

سلام .برنامه اتون خیلی عالیه.من 4روزه شروع کردم.قسمت اول داستانها رو الان دیگه خوب میفهمن ولی یه مشکلی که هست که بقیه دوستامم که باهم شروع کردیم داریم اینه که اون قسمت آخر که باید خودمون داستان رو تعریف کنیم بیش از اندازه ضعیفیم . نمیدونیم باید چیکار کنیم. واقعا کم آوردیم

shabnam

با سلام
میخواستم بدونم زمانی که با این استراتژی زبانمون تقویت شد و تسلط کامل پیدا کردیم به خصوص گرامر بعد از اون اشکال نداره به کتابای گرامر رجوع کنیم برای اشنایی با نکته ها.عبارات.استثناها چون در جواب بعضی دوستان واقعا احتیاج هست یه سری اطلاعات داشته باشیم با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام . خیر برای اطمینان بیشتر مشکلی نیست.

فاطمه

سلام،
اگه مفهوم متنی رو که داریم می خونیم و می خوایم این استراتژی ها رو سرش پیاده کنیم، درک کنیم، ولی از گرامرش زیاد سر درنیاریم، باز هم روش درستیه؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بله درسته. البته ما در نرم افزار زبانشناس پکیج هایی داریم (مثل داستان واقعی) که از لحاظ گرامری هم متن رو به شیوه ی داستان برای شما حلاجی میکنه که گرامر هم ناخودآگاه یاد بگیرین

فاطمه

نرم افزاری که ساختید، فقط مخصوص اندرویده. لطفن برای دیوایس های اپل هم بسازید. من نمی تونم از اپ تون استفاده کنم.

بهنام

سلام
تو این چند وقتی که با این روش شروع کردم احساس خوبی دارم روش بسیار خوبی هست تغیرات رو بیشتر احساس میکن و دارم سعی میکنن این روش رو در کتاب های ایلس هم به کار ببرم
یک سوال
من چون برای ایلس میخونم نزدیک سه تا دفتر چه پر لغت ایلس دارم چون اکادمیک هست باید انها رو هم مرور و یاد بگیرو روشی دارین که بکار ببرم هم لغت یادم بمونه و هم املا ان کلمه،
خودم قبلا این روش داشتم که لغت میخواندم معنی فارسی شم می خوندم بعد مثال انگلیسی ان را نگاه میکردم که کاربردشو بدانم و چند بار از کلمه انگلیسی مینوشتم تا املاش اوکی بشه
بهترین روش شما چیه؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بهترین روش اینه که با خواندن متن بتونین این لغتها رو یاد بگیرین و بنده این موضوع رو توی نوشته ی چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم با جزئیات توضیح دادم.

شبنم

با سلام نرم افزارتون رو دانلود کردم و انشاالله قصد دارم شروع کنم ولی یه مشکلی که هست من قبل از اشنا شدن با نرم افزارتون کتاب مکالمه آسان همراه با فایل صوتی تالیف محمد مهدی خادم زاده رو میخوندم که به نظر من عالی بود در رابطه با مکالمه و گرامر هست شیوشم به این صورته که ابتدا گرامر رو اموزش میداد و معنی کلمه بعد جمله های فارسی رو باید به انگلیسی ترجمه میکردی حالا با توجه به اینکه در روش شما تاکید شده به هیج وجه گرامر خونده نشه واقعا گیج شدم باید چیکار کنم از روش قبلی دس بکشم؟یا همراه با نرم افزار شما در کنارش کتاب رو هم بخونم ؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. به نظرم شما سیستم یادگیری گرامر رو در دروس پکیج داستان واقعی مطالعه بکنین و با روشی که در این کتاب تدریس میشه مقایسه بفرمایین و تصمیم بگیرین که کدومش برای شما جذابتر و بهتره.

داوود

سلام
خسته نباشید
یه سوال دارم،واسه خوندن داستانا،تازمانی که تکنیک سایه وتعریف داستان اززبان خودمون تموم نشده،نمیشه بریم داستان بعدی؟یامیتونیم یه داستان روتاتکنیک نیم سایه پیش بریم بعد داستان بعدی روبخونیم وباکلماتش آشنا بشیم درکنارش داستان قبلیوهی تکمیل کنیم وتاتعریف اززبان خود ادامه بدیم،منظورم اینه که مثلا روپنج داستان هم زمان کارکنیم اماهرکدوم تویه مرحله باشن،مثلا یکی تکنیک نیم سایه باشه بعدی سایه کامل ،بعدی تازه کلماتشو درآورده باشیم و….
بااینکارمشکلی پیش نمیاد؟
عذرمیخوام طولانی شد

حسین ناصری حسین ناصری

روشی که توضیح دادین هیچ مشکلی نداره

آیدا

سلام ادرس تلگرام شما برای من باز نمیشود
و ایا به نظر شما گوش دادن به موزیک هم میتواند کمک کند یا خیر؟

حسین ناصری حسین ناصری

گوش دادن به موزیک زیاد موثر نیست. تلگرام هم چک کردم مشکلی نبود.

Sami

با عرض سلام و خسته نباشید و سپاس فراوان از نرم افزار خوبتون.
برای تقویت مکالمه، من از سطح یک نرم افزار شروع کردم. سوالم این بود که آیا همین سه بسته داستان های کوتاه برای رسیدن و خوندن درس های سطح دو کافیه؟

بهنام

سلام
راستش داستان من هم شبیه داستان شماست،من خیلی به این موضوع علاقه داشتم که بتوانم از ایران برم با مردم جدید آشناشم ،این شد که چند سال پیش شروع کردم به زبان خواند فکر کنم پیش دانشگاهی بود کلاس های موسسه کیش رفتم خواندنم هم مثل همه همون روش قدیمی بود که خیلی اذیت کرد منو با این حساب تا سطح
Upper intermediate
خواندم، که دیگه اخرای دانشگاه شده ، بعد امتحان ارشد دادم جای میخواستم قبول نشدم .
گفتم برم خدمت بعدش بیام مشغول ایلس بشم کارمو انجام بدم برای ادامه تحصیل در خارج از ایران وقتی برگشتم از خدمت دیدم چه ضرری کردم که تو این خدمت هرچی که بلد بودم پاک شده بود از ذهنم،گفتم ایراد نداره از دوستان که تجربه این امتحان را داشتن (آیلس،تافل) کمک گرفتم از کتاب های Cambridge که سه جلد بود،اروم اروم خوندم چون هم کار میکردم هم درس بعد خیلی بهتر شدم نسبت به زمان قبل خدمت، لسنیگ بهتر شده بود خواندن هم همین طور لغت هم بعد نبود،ولی اوضاع تو اسپینگ و رایتینگ خراب بود چون میخواستم دانشگاه apply کنم زمان برام خیلی مهم که سریع امتحان ایلس بدم .
برا همین کار گذاشتم کنار چسبیدم به زبان الان به طور جدی از خرداد 95 شروع کردم تا الان ،که اومدم کتاب های skills خوندم فقط همون مهارت هارو یه زره بهتر کرد هم چنان اوضاع اسپینگ و رایتینگ خرابه،خیلی روش های رو امتحان کردم که که کجا مشکل دارم رفع کنم برنامه ریزی سخت کردم هیچ فایده ای نداشت،در واقعه بعد این همه وقت نتونم صحبت کنم برام عذاب آورده،شما خودتون تافل گرفتین می فهمید من چی میگم که اگه این همه زمان گذاشته باشی بعد نتونی حرف بزنی غذاب برا ادم
، این مشکلات ادامه داشت تا سایت شما رو دیدم، فهمیدم روش اشتباه داشتم، و برنامه ریزی سخت کسل کننده.
یک سری از مشکلاتم این ها هستن که براتون می نویسم،
1.لغت های که خواندم موقع که میخوام حرف بزنم یادم نمیاد،کلمه برام اشناس ولی معنیش نیست تو ذهنم
2.موقع لسنیگ فهمم اومده پایین
3.موقع خواندن هم همینطور سوالات را بزور جواب میدم

 1. اوضاع رایتینگ و اسپیکینگ خرابه
  5.نرم افزارتون هم دانلود کردم کدام سطح را باید شرو کنم
  برنامه ریزی زیاد کردن دوست دارم اگه وقت دارید شما جای ببینم شمارو اگردفتر دارید اونجا بیام اگر نه هم یه جا قرار بزارم ببینمتون که از تجربه و راهنمای شما استفاده کنم و با هم یه برنامه خوب باهم بنویسیم چون تکنیک هاتون خیلی خوبه ولی نمیدونم چه طوری و کجا تو برنامه بکار ببرم.
  بلکه با کمک شما منم بتوانم نمره ایلس خوب بگیرم وسرعتم بالا بره تا apply دانشگاه برسم
  منتظر جواب شما هستم
رضا

سلام اين پنج استراتژي كاملا حقيقت دارند و به بهترين شكل توضيح داده شدند اما اي كاش نرم افزار هم براي ايفون داشتيد

میلاد

من دانشجوی پزشکی تقریبا سال های آخر هستم. از طرفی به خاطر شغلم و از طرفی به خاطر علاقه شخصی که از بچگی داشتم میخواهم زبان را در سطح پیشرفته یاد بگیرم کاری با مدرک ندارم و یک اسپیکینگ و لیسینینگ خوب برایم کافی است از دبیرستان با شیوه های مختلف با زبان در ارتباط بوده ام و انواع متنوعی از روش ها رو که ادعا میکردن تضمینی ان و صد در صد جواب میدن رو بعضا تا به انتها انجام داده ام و نتیجه دلخواه را نگرفته ام. حدود سه سال است که کلاس زبان میروم با کلاس پیشرفت داشتهم ولی متاسفانه الان که کلاس هایم رو به اتمام است هنوز به سطح دلخواهم نرسیده ام بنابر این ناچار دست به گریبان اینترنت برای یافتن راهی برای بهبود اسپیکینگ و لیسینینگ شدم که به سایت و نرم افزار شما برخورد کردم الان حدود سه هفته است که با نرم افزار کار می کنم به نظرم بد نیست ولی هنوز برای قضاوت خیلی زود است…

علی

سلام آقای ناصری
خسته نباشید و خدا قوت
تازه نرم افزار رو نصب کردم، امیدوار و خوشبینم که مفید باشه.
در مورد یادگیری زبان منم مشکلات خاص خودمو داشتم و کلاس هایی که یه سال می رفتم و بعد به خاطر کاهش انگیزه و عدم مفید فایده بودن ول می کردم.
به شخصه یکی از مهم ترین دلایل این موضوع رو (با در نظر گرفتن بحث مادی برای بعضی آموزشگاه ها که فقط به عنوان گاو صندوق به زبان آموز نگاه می کنند) این موضوع می دونم که: اکثر کلاس های زبانی که من میرفتم هدفشون مکالمه بود و میگفتن اگه مکالمه تون بره بالا زبانتونم خود بخود میره بالا !
البته منکر این قضیه نیستم ولی به نظرم باید تو محیطش قرار بگیریم و مدتش خیلی بیشتر باشه و نمیشه فقط صرف مکالمه رو به عنوان هدف اصلی در نظر گرفت. به طوری که بعد از چند ماه انگیزه خود من و همکلاسیام به شدت کاهش پیدا میکرد. امیدوارم نظر و دیدگاهم روشنگر قسمتی از مشکل باشد.
سربلند باشید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. ارادتمندم
امیدوارم تجربه موفقی با نرم افزار داشته باشین
در رابطه با مکالمه حرف اساتید کلاسهای آموزشی غلط نیست. اما بایستی مکالمه رو با روش های کاربردی یاد گرفت که بنده در وبسایتم خیلی به این موضوع پرداختم.

مهوش

سلام
راستش سالهاست که از هر راهی وارد شدم تا انگلیسی صحبت کنم از کلاسای خسته کننده زبان تا ترجمه و حفظ کردن لغات خیلی کلمه یاد گرفتم اما دریغ از یک مکالمه ساده باید به ذهنم فشار بیارم که اونم به نتیجه ای نرسیدم خاستم با چن تا از دوستام با هم کارکنیم نتیجه وحشتناک بود اتفاقا باعث عقب افتادنم شد تازه فهمیدم من به کمک نیاز دارم اما نه هر کمکی الان که با سایت شما آشنا شدم و نرم افزار رو نصب کردم و مطالب واقع بینانه ای رو در سایت بیان کردید که حرف دل منه امیدوارم از این به بعد با کمک شما و پشتکار خودم با یه برنامه درست پیش برم. الان یکماهی هست که از ویدیوهای English-way استفاده می کنم و خوبه از راهنمائی هاتون ممنون

lili

با سلام وتشکر از سایت خوب و راهنماییهای موثر و دقیقتون
حدود 5 ماه کلاس زبان با استاد خصوصی رفتم من رو که در حد ابتدایی بودم بالا اورد و برام رضایت بخش بود اما به دلیل بیماری شدید پدر و مادرم و پرستاری از اونها نمیتونم کلاس برم و در ضمن روحیه ی قبل رو هم از دست دادم و یه جورایی تنبل شدم میخاستم بدونم چیکار کنم که بتونم تنبلی رو کنار بذارم و با شور دوباره یادگیری رو شروع کنم.
قبلا از راهنماییهاتون تشکر میکنم

مهین

باسلام ممنون از راهنماییها وسایت خوبتون
منم همین مشکلات اموزش زبان رادارم اما برای خودم ک هیچ وقت هیچ راهی رو نرفتم بغیر از دیپلم مدرسه.اما الان برای دخترم ب مشکل خوردم دخترم ۱۳سالشه ودو ساله ک از همین اموزشگاههای رایج میر ه
اما من ک از پیشرفتش راضی نبودم حتی چند ترمی رو دوباره برگردوندمش از قبل خوند اما واقعا موندم با چ روشی میتونم کمکش کنم بهترین راه چیه؟ سوالم از شما اینه ک روشهای شما بدرد این سن هم میخوره با توجه ب اینکه همت زیادی نداره تو کار وتمرین البته ادعا میکنه علاقه داره؟ سپاسگزارم از وقتی ک میزارین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
تمامی روش هایی که توی این وبسایت گفته شده برای هر سنی کاربردیه. تنها چیزی که مورد نیاز هست این هست که فرد بتونه گلیمشو خودش از آب بیرون بکشه و بتونه برای خودش برنامه بریزه. اما بعضی ها این قابلیت رو ندارن. البته ما داریم برای نرم افزار کارهایی انجام میدیم که در طول مسیر بتونیم زبان آموز رو هدایت هم بکنیم اما فعلا این مورد مقدور نیست.

مهشید

سلام .با تشکر از زحمات شما و اپلیکشن و سایت بسیار خوب و آموزندتون
بنده کارمند یه شرکت بازرگانی هستم که خیلی نیاز به مکالمه خوب و لیسینینگ دارم.شاید تو این زمینه ها خیلی هم ضعیف نباشم اما جسارت و اعتماد به نفسی که بقیه دارنو ندارم و نمیتونم خودمو تو این زمینه نشون بدم اصلا. و همین موضوع باعث شده که من هیچ پیشرفتی توی زمینه کاریم نداشته باشم و اعتماد بنفسم نسبت به بقیه کم و کمتربشه . امیدوارم با کمک شما و نرم افزار خوبتون بتونم این مشکلو حل کنم و حتی بالاتر از اون میخوام به جای نقطه ضعف بتونم ازش در حد یه نقطه قوت خیلی پررنگ هم استفاده کنم.

دریا

سلام.خسته نباشید.
مرسی بخاطر برنامه خوبتون.
من الان سطح 2 زبان هستم اما هنوز نمیتونم صحبت کنم وقتی استادم بامن انگلیسی صحبت میکنه من تو ذهنم میخوام معنی وبعد راجبش حرف بزنم یا اینکه میترسم جای فعل و فاعل و قید ها رو جابجا بگم برای همین استرسم شدید میشه و نمیتونم جواب بدم من مطالعه ام زیاده ولی خیلی زود فراموش میکنم من کلاس ترمی تا ترم 3 رفتم ولی نتونستم صحبت کنم الان کلاس فشرده ثبتنام کردم ولی بازم خیلی کم میتونم صحبت کنم اونم با ترس اینکه اشتباه نکنم.من خیلی وسواسیت نشون میدم راجع به زبان یعنی هرچی میخونم گوش میکنم احساس میکنم کمه طمعم نسبت به زبان زیاده استاد به نظر شما من چکار کنم که بهتر بتونم صحبت کنم.لطفا بمن بگید چکار کنم چون خیلی خرج کردم که بتونم زبانو یاد بگیرم اگر هرچیو یاد بگیرم ولی نتونم صحبت کنم بیفایده ست:-(

مولود

سلام جناب ناصري عزيز
ممنون از اينكه پاسخگو هستيد. واقعيت سالها كلاس زبان رفتم و علاقه زيادي به يادگيري داشتم ولي هر بار بخاطر اينكه نميتوانستم مكالمه صحبت كنم بدليل اعتماد به نفس پايينم و آموزشهاي كسل كننده و در غالب يك كتاب همراه با گرامر و نه مكالمه، كلاسها رو رها كردم. از اين بابت كه نميتوانم صحبت كنم خيلي ناراحتم و حتي بمرور زمان دايره لغاتم كمتر شده و به مرحله فراموشي رسيده و چون قصد مهاجرت دارم دنبال احيا و يادگيري زبان شيرين انگليسي هستم. در ليسنينگ و مكالمه ضعيفم دنبال راهكار بودم كه با سايت و برنامه شما آشنا شدم، اميدوارم بتونم از راهنماييها و آموزشهاي شما استفاده بهينه ببرم.
موفق باشيد

یوسف

با سلام خدمت شما
من یوسف محمدپور هستم
من هم مثل دوست عزیزی که در سایت عنوان کردند مشکل دارم
‘زبان رو بصورت دست و پا شکسته بلدم. اما دوست دارم مکالممو قوی کنم. فیلم زیاد میبینم ولی با زیرنویس فارسی. دوست دارم فیلم رو بدون زیرنویس ببینم و کاملا متوجه بشم. چندین بار کلاس زبان رفتم حتی خصوصی هم گرفتم ولی نتیجه ای نگرفتم. با نرم افزارهای مختلفی کار کردم حتی سایت های انگلیسی زیادی هم کار کردم. نتیجه همش شد هیچی. بنظرم درجا زدنه. پیشرفتی ندیدم تو خودم. سایتتونو دیدم. یکم گیجم. نمیدونم باید از کجا شروع کنم. ایمیلتونو دیدم. خیلی انرژی مثبتی گرفتم. امیدوارم بتونین راهنماییم کنین که چکار کنم. ممنون میشم و براتون آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر میکنم’
من نرم افزار شما رو بصورت بینهایت خریداری کرده ام. نرم افزار خوبیه ولی هنوز جاداره…
آرزوم اینه بشینم جلوی تلویزیون و شبکه های انگلیسی زبان (فیلم و اخبار) رو مثل زبان فارسی متوجه بشم.
امیدوارم بتونید در این راه کمکم کنید.
باتشکر

محمد

سلام ، خسته نباشید آقای ناصری ،، بنده علاقه زیادی به زبان دارم ، ولی هرموقع ناامید شدم ، حدودا سه سال پیش بود که کلاس های top notch رو در جهاد دانشگاهی میرفتم ، تا ترم 7، 8 هم رفتم ولی متاسفانه به خاطر مشکلات کاری نتونستم ادامه بدم ، و اینکه واقعا اون چیزایی که یاد میگرفتم رو در مکالمه نمیتونستم به کار ببرم که فکر میکنم مشکل خیلی از افراد باشه ،، الان هم داشتم سرچ میکردم که دوباره شروع کنم البته یک روش اصولی باشه که بتونم توی مکالمه ازش استفاده کنم ، من امتحان آیلتس هم میخام بدم ، و امیدوارم بتونم از روش شما استفاده کنم ،

زینب

سلام
ممنونم از نرم افزار جالبتون
من هم دچار این مشکل هستم با اینکه به یادگیری زبان علاقه دارم ولی تا حالا نتونستم اونجور که دلم میخواد یاد بگیرم…حتی کنکور ارشد که شرکت کردم زبان نزدم.
قبلا کتاب زیاد خوندم ولی چند ماهی هست که با گوش دادن به موزیک زبانم رو دارم تقویت میکنم…
خداروشکر هم بهتر شده ولی وقتی میخوام حرف بزنم استرس میگیرم…
این کلیپ هایی که در سایت گذاشتید و به 5 مورد مهم تقسیم بندی کردید رو هم دیدم…
الان سوالم اینه که آیا میشه جای بعضی از گام هارو عوض کرد ؟ ؟ ؟
مثلا اول متن رو از رو خوند بعد به صدا گوش داد؟
ممنونم

زهرا٨٨

سلام و درود و ممنون از زمانى كه صرف راهنمايى بچه ها ميكنيد.
من سطح زبانم متوسط هست (يعنى تافل حدود ٥٥). قبل از ديدن اين سايت، سرچ كرده بودم و در يك ويديويى توصيه شده بود كه براى ارتقاء اين سطح به حدود ٨٠ لازم هست روزى حداقل نيم ساعت هرچى كه دوست داريد بشنويد و خلاصه بردارى كنيد و از اين خلاصه ها بعدا استفاده كنيد براى نوشتن و گفتن خلاصه اى از اون چيزى كه قبلا شنيديد. خب براى من خيلى سخت ه خلاصه بردارى اونم از يك گفتمان ٣٠ دقيقه اى
تكنيك هايى كه شما عنوان كرديد از اين جهت كه قابليت انجام براى همه رو داره (حالا هركى بسته به سطح اش زمانى كه صرف ميكنه متفاوته) بسيار ارزشمند هستند، اما خب شنيدن تكرارى يك متن ٢-٣ دقيقه اى فك ميكنم كمك سريعى براى ارتقاء listening براى من نباشه.
سوالم اين هست كه اگه بخوام در كنار كاركردن رو داستانهاى واقعى، روزى نيم ساعت مثلا به سخنرانى هاى تد (چيزايى كه خيلى سخت نباشه برام) هم گوش بدم، پيشنهاد شما اينكه به همين صورت و با همين متد اونها و يا كلا هر منبع ديگه اى كار شه، يا صرف گوش دادن چند باره و فهم ٧٠ درصدى براى بازشدن گوش هاى ما! كفايت ميكنه؟!
اميدوارم تونسته باشم منظورم و منتقل كنم.
بازهم ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
میشه این کار رو روی اونها هم انجام داد. ولی خوب مثلا یه سخنرانی تد فکر کنم نیم ساعت بشه که خیلی زیاده. اگرم میخواید این کار رو انجام بدین روی قطعاتی از سخنرانی که فکر میکنین جالب هست این کار رو بکنین که خسته کننده نباشه.
از طرف دیگه جزو برنامه هامون هست که سخنرانی های تد هم بذاریم تو نرم افزار

Hury

با سلام خدمت شما اقای ناصری
ممن حدود یکماههست که از نرم افزار شما استفاده می کنم.داستانهای پچه گانه رو تمام کردم و به توصیه شما داستانهای واقعی رو شروع کردم.همه داستانهای واقعی رو گوش کردم و لغات و ترجمه انها رو یاد گرفتم و زمانهای دیگر رو هم خوندم.فهمش برام راحت بود به غیر از یک سری لغات.واقعا دستتون درد نکنه.با این روش اصلا از خواندن خسته نمی شم. فقط من یه مشکلی که دارم تکنیکهای سایه رو کم می تونم اجرا کنم.وقت شنیدن بیشتر دارم تا تمرین کردن.در محیط کار می تونم فایلها رو گوش بدم اما نمی تونم تمرین کنم و در منزل هم خیلی وقت ندارم و از این جهت خیلی ناراحتم چون فکر می کنم تکنیک سایه خیلی تاثیر گذاره.البته همین شنیدن ها هم باعث شده در این مدت کم تلفظم خیلی فرق کنه .در هر صورت خیلی از شما و نرم افزارتون ممنونم.زبان خواندن با این نرم افزار اصلا کسل کننده نیست.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله دقیقا گوش دادن خالی هم درک مطلب شما رو افزایش میده اما همونطور که خودتون هم فرمودین، اعمال تکنیک سایه یک مرحله زبان شما رو بیشتر تقویت میکنه. درسته الان وقت ندارین ولی سعی بفرمایین از هر فرصتی برای اعمال این تکنیک استفاده بفرمایین.

فرشته

سلام اقای ناصری روزتون بخیر
من دیروز رفتم رو سایتتون و تکنیک های مطالعه رو خوندم بعد اومدم رو درس اول سطح یک پیاده اش کردم تو اخرین مرحله تونستم داستان رو از اول تا اخر باز گویی کردم خیلی‌خیلی عالی‌بود
ازتون یه دنیا سپاس گذارم،احساس میکنم خیلی تغییر کردم نسبت به قبلا

فرشته

سلام استاد گرامیی
ه سوال داشتم ،بعد از اینکه من به روش هایی که گفتین فایل های صوتی رو گوش کردم وتمرین کردم و نرم افزار شما رو به پایان رسوندم،و چون من کلاس های بیرون هم قصد ندارم دیگه برم،از کجا بفهمم که مکاله ام خوب شده؟
چطور بفهمم که در مکالمه مشکل ندارم چون با کسی نیست که صحبت کنم و خودم رو بسنجمن
ظر شما چیه من چه جور پیشرفت خودم رو ببینم در مکالمه

حسین ناصری حسین ناصری

اگه با همین نرم افزار زبانشناس پیش برین ما قصد داریم تا چند ماه دیگه بخش آزمون بذاریم که مکالمه شما توسط استاد مجرب بررسی و تحلیل بشه.

مهسا

با سلام
ممنون از ایمیل شما.من 4 سال است که به کانادا مهاجرت کردم و به علت مشغله زیاد و سفرهای پی درپی و البته تنبلی که به طور کامل در سایتتان به آن اشاره کردید نتوانستم به زبان مسلط بشم.البته چون تحصیلات دانشگاهی دارم و 4 سال هم هست که در اینجا هستم در حد متوسط هستم اما چون ادبیات و سواد فارسی بالایی دارم و از من به عنوان مادر دو فرزند و زنی خودساخته و کارافرین انتظار بسیار بیش از این در تسلط بر زبان می رود و از همه مهمتر چون شرکت تجاری دارم بسیار در کارم موثر هست.اینبار تصمیم گرفتم تنبلی رو کنار بگذارم .در این چند سال بارها تصمیم گرفتم حتی کاس شروع کردم اما نیمه کاره گذاشتم.در سایت شرح کاملی از احوالات چون منی نوشته اید.امشب کتاب قورباغه ات را قورت بده برایان تریسی را میخواندم و یکباره از خواب انگار بیدار شدم.در جواب به این سوال که کدام هدف هست که بیشترین تاثیر در کار و زندگیت دارد؟ جواب من تنها تسلط بر زبان انگلیسی بود.همان لحظه سرچ کردم و به سایت شما رسیدم.و بسیار امیدوارم که اینبار به انتها برسم البته انتها که ندارد.به تسلطی که مرا راضی کند.
متشکرم

مهدی

با سلام
من در حدود نه سال پیش در کلاس های کیش ایر شرکت کردم و تا سطح تافل پیشرفت کردم،اما هیچ وقت نتوانستم اون جوری که دلم می خواهد زبان یاد بگیرم،به عنوان مثال نمی تونم با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کنم،با اینکه دایره لغاتم نسبتا خوبه،الان می خواهم در یک هتل بین المللی استخدام شوم و شرط اونها تسلط به زبان است،می دونم یک شبه و یک ماه هم نمی تونم خودم رو به سطح خیلی عالی برسونم،ولی دارم سعی می کنم از یک جا شروع کنم تا بتونم در مدت زمان کوتاه تری سطح مکالمه ام را بالا ببرم،لطفا من را راهنمایی کنید،به نظر شما در کلاس های مجازی شرکت کنم یا با همین مطالبی که در سایت دارید می توانم پیشرفت کنم؟
با تشکر و ارزوی موفقیت برای شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله همین روشها رو با چاشنی انگیزه و اعتماد به نفس پیاده سازی بکنین خیلی زودتر از کلاس رفتن به حد مطلوب میرسین

freshte

با تشکر از شما
مطالبی رو که تو سایتتون دارین بی نهایت سودمند و بدون نقض هستن
باز هم سپاس و درود فراوان از شما اقای ناصری عزیز

علیرضا

سلام اقای ناصری امیدوارم حالتون خوب باشه.حالا فرض کنیم همه ی این کارها رو انجام دادیم و,همه ی مهارت هامون,قوی شده ولی میخواستم بدونم چجور یاد بگیریم که با کلمات جملات بلند بسازیم . نه مثلا یه متن رو قبلا یاد گرفته باشیم یا از توی اپلیکیشن یاد گرفته باشم از خودم باشه

حسین ناصری حسین ناصری

ببین ذهن انسان خود به خود از جملات کوتاه شروع میکنه و با این تمرینات به جملات بلند میرسه. مثلا یه بچه، اولش فقط با تک کلمات ارتباط برقرار میکنه. مثلا اگه تشنش باشه میگه آب. اگه گشنش باشه میگه غذا.
بعد کم کم یاد میگیره با با دو کلمه منظورش رو برسونه و همینطور ذهن انسان میتونه با موارد پیچیده تری ارتباط برقرار کنه.
اینها چیزهایی نیست که بگیم روشش چیه. روشش همینه که خوب گوش بدیم و سعی کنیم حرف بزنیم. ذهن انسان این چیزها رو خودش تجزیه تحلیل میکنه و یاد میگیره.

سروناز

با سلام و احترام

ضمن تشکر فراوان از مطالب مفید و عالیتون ، میخواستم بدونم برای افرادی که تازه یادگیری رو شروع کردند و از این استراتژی ها میخوان استفاده کنند وقتی یه جای کار اشتباه کنند با توجه به این که تازه کارند و مربی و معلمی برای گرفتن اشتباهشون وجود نداره .به مشکل برخورد نمیکنند مثلا یه مطلبی اشتباه تو ذهنشون بمونه و همونطور یاد بگیرند البته این سوالم بیشتر در استراتژی پنجم صدق میکنه وقتی که کسی بخواد از زبان خودش و با کلمات خودش یه متنی رو بیان کنه

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اولا میتونین استراتژی های سخت تر رو بذارین برای زمانی که بهتر شدین.
ثانیا اشتباه کردن هیچ اشکالی نداره! اصلا سعی کنین تا جایی که میتونین اشتباه کنین تا این ترس شکسته بشه. اشتباهات خود به خود در طول مسیر اکثرشون برطرف میشن و جای نگرانی نیست.

mahyar

در مورد سایت و مطالب مفیدش همه تعریف کردن، و البته به حقم تعریف کردن. من فقط خواستم بگم من شیفته ی ادبیات شما شدم. و نگاهی که به مسائل دارید، و طنزه پنهان تو کلماتتون که بسیار شبیه به من هست. نمیتونم بگم حیف ایران نیستم، چون از این مساله که ایران نیستم راضیم؛ میگم حیف شما اینجا نیستی، وگرنه میتونستیم دوستای خوبی برای هم باشیم

حسین ناصری حسین ناصری

ارادتمندیم مهیار جان :) از اینکه وبسایتم توسط هموطنان خارج نشین هم مفید تشخیص داده میشه خیلی خوشحالم

سرابی

سلام . ممنون بابت مطالب خوب سایتتون. بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم و تا حدودی هم مکالمه بلدم و نه در حد خیلی روان ولی در بحث خوندن خوبم . میخواستم راهنماییم کنین که چجوری میتونم سطح مکالمه خودم رو بالا ببرم؟ ممنون میشم

سوگند

سلام،،،
من تو پکیج داستان های واقعی قسمت مکالمه فعالانه و زمان های حال و استمراری و… توی پاسخگویی به مشکل بر میخورم.
قبلا یه درس از پکیج قدرت رو تمرین کرده بودم و مینی استوری های اون خیلی با این مکالمه فعالانه فرق داشت و اساسش هم این بود که بدون فکر کردن به گرامر پاسخ بدیم به سوالا. ولی حالا توی این پکیج داستان های واقعی تو بخش های زمان های استمراری و حال وغیره چطور میشه بدون توجه به گرامر به سوالا جواب داد؟
آیا اصلا مشکل من طبیعیه و با چند بار خوندن حل میشه یا اینکه سطح این پکیج برای من مناسب نیست؟
اگه براتون ممکنه یکم تو این زمینه راهنماییم کنین
ممنون.

حسین ناصری حسین ناصری

نه. منظور از بدون فکر کردن اینه که فی البداهه جواب بدین. شما یک مقداری که تمرین کنین این مدل هم براتون عادی و ساده میشه.

شیما

سلام آقای ناصری.امیدوارم حالتون خوب باشه.
من مدتیه که شروع کردم به خوندن و یادگیری زبان..چند روزی بود که توی اینترنت سرچ میکردم درمورد اینکه چطوری میتونم سطح مکالمم رو بالا ببرم تا اینکه اتفاقی با سایت شما آشنا شدم..خیلی از مطالب سایتتون رو خوندم.بسیار ممنون از مطالب مفیدی که گذاشتین.
حقیقتا اصلی ترین مشکل من این هستش که نمیتونم راجبه یه موضوع خاصی که به طور اتفاقی با دوستان مطرح میشه صحبت کنم..با اینکه دوبار آزمون تعیین سطح دادم و از دوستانم بالاتر بودم ولی اونها میتونن خیلی راحت و با جملات خیلی خیلی ساده از پس یه مکالمه یا بعبارتی شرح یک واقعه روزمره(مثلا صحبت راجبه پارکی که باهم رفته بودیم و بیان نظراتمون که خوب بوده یا بد و….) بربیان ولی من نه…من حتی درمورد نظر دادن راجبه پارک با زبان فارسی هم کم آوردم چه برسه به انگلیسی.
نظر شما چیه؟ من باید چه کارهایی انجام بدم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. اما ظاهر قضیه اینطور میزنه که شما اصولا آدم کم حرفی باشین. من خودم هم همینطوریم. مثلا چند روز پیش رفتیم شمال. بعد یکی از من بپرسه سفرتون چطور بود، به فارسی ته تهش ممکنه بگم عالی بود. ولی یه نفر دیگه ممکنه همین سوال رو نیم ساعت جواب بده. اگه مشکلتون از اینجا باشه حقیقتا نمیدونم راه حل اصلیش چیه. ولی برای یسری راه حل های جنبی پیشنهاد میکنم نوشته های استراتژی های گفتگو، و نوشته ی الگوهای جدید زبانی رو بخونین که برای صحبت کردن یسری پیشفرض ها رو داشته باشین.
اگه مشکلتون ترس هست، نوشته ی کاهش دلهره و اضطراب رو بخونین.
اگه مشکلتون اینه که لغتها و جملات به ذهنتون نمیاد، یا قبلش باید به فارسی فکر کنین بعد از فارسی به انگلیسی ترجمه کنین، مشکل از طرز حفظ کردن لغاتتونه که ما برنامه ی زیادی براش داریم.
در کل پیشنهادم اینه شما بیشتر به تسلط تمرکز داشته باشین تا مکالمات روزمره. و راه حل تسلط پیدا کردن هم پیاده سازی استراتژی های تقویت مکالمه نوشته ی فوق روی پکیجی مثل داستان واقعی هست.
درسنامه های مکالمه و گرامر همین پکیج هم به تسلط شما خیلی کمک میکنه.

شیما

باسلام و تشکر بابت راهنماییاتون
نرم افزارتون رو نصب کردم ولی متاسفانه هنوز فرصت نکردم ازش استفاده کنم..
فعلا دارم روی پنج استراتژی که فرمودین کار میکنم..البته این روشتون رو دارم روی کتاب ( taktic for listening) اجرا میکنم. و بعدش خودم رو توی موقعیت فرضی قرار میدم..
مثلا امروز فایلهای صوتی مربوط به مهمونی و پارتی رو گوش دادم و با استراتژیها از گوش دادن فعالانه تا بازگویی اونهارو رو تمرین کردم..بعدش سعی کردم براساس نحوه توصیفی که ازشون یادگرفتم مهمونی که خودم رفتم رو توصیف کردم..خیلی سخته ):
نطرتون در مورد این روشم چیه؟؟
راستی من براساس صحبتهایه ایمیل قبلیتون متوجه شدم که خیلی کم حرفم و توان بازگویی و توصیف رو ندارم):…
بابت مبحث لغت هم ممنونم.این مدت لغات رو حفظ میکردم که دیگه اینکارو نمیکنم.بیشتر متن میخونم؛)
بازم ممنون:)

حسین ناصری حسین ناصری

این روش رو روی هر مطلبی پیاده سازی بکنین عالیه. همینطور برین جلو کم کم براتون راخت میشه.

شیما

با سلام،آقای ناصری با وجود این که متن رو میخونم و تقریبا 90% از اون رو میفهمم تو بازگویی آن هنوز مشکل دارم،راهکاری دارین تا بتونم زودتر راه بیوفتم؟

حسین ناصری حسین ناصری

بازگویی داستان چیزی نیست که با چند روز تمرین بتونین بهش برسین، مخصوصا اگر سطحتون هنوز بالا نباشه. پیشنهاد میکنم اگه سختتونه اول به صورت انشا بنویسین بعد سعی کنین انشاتون رو یاداوری کنین.
به هرحال عجله نداشته باشین یخورده پیش برین این کار هم راحت میشه.

Sara

سلام
تسلط کافی رو روی درس دارم ولی در استراتژی چهار و پنج مشکل دارم نمیتونم انجام بدم .
چکار کنم که در استراتژی چهار و پنجم قوی بشم ؟!

بنفشه

سلام آقای ناصری عزیز، امیدوارم که حالتون خوب باشه جناب.
خیلی خیلی خیلی ازتون ممنون و متشکرم بابت راهنمایی ها و گذاشتن اطلاعاتتون در اختیار کاربران.
امیدوارم که باز هم از راهنمایی های سودمند شما بهره مند بشم.
من ۲۷ سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم. اما در listening و speaking ضعیف هستم. البته اطرافیانم نظری برعکس من رو دارن ،اما من خودم به شخصه انتظارات بالاتری دارم از خودم.

باز هم خیلی خیلی ازتون ممنون و متشکرم.
امیدوارم که افراد موفق و سرشناسی مثل شما در کشور ایران و شهر تهران بیشتر حضور داشته باشن و افرادی مثل من رو راهنمایی کنن تا جامعه ی زبانی پیشرفته ای داشته باشیم.

سوگند

سلام خسته نباشید،،،
ببخشید میشه بفرمایید که:
1- توی پکیج داستان های واقعی این استراتژی هارو فقط روی خوده داستان اصلی باید پیاده کنیم؟
2- قسمت های مکالمه فعالانه،زمان آینده،زمان گذشته استمراری،زمان حال استمراری،زمان حال کامل،شتاب دهنده تسلط الف،ب و ج رو چطور و چند بار باید گوش بدیم در روز؟
3- آیا میتونیم یکی از سرعت های داستان اصلی رو انتخاب کنیم و گوش بدیم یا باید به ترتیب از آهسته به تند گوش بدیم؟
ممنون و ببخشید که سوالام زیاد شد..

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. متشکرم که این سوالات رو پرسیدین.
جواب سوالا به ترتیب…
1- بله پنجتا استراتژی روی داستان های اصلی پیاده سازی میشه. البته تا تکنیک سایه رو هم میتونین روی دیگر درسنامه ها (مکالمه فعالانه و …) پیاده سازی کنین.
2- مثل تکنیک سایه، سوال رو با گوینده میخونین، اما جواب رو بایستی بدون فکر کردن قبل از گوینده بگین.
3- سرعت که بیشتر میشه برای تقویت لیسنینگ هست. یعنی اولش ممکنه هنوز خوب قوی نباشین، و بایستی با آهسته شروع کنین کم کم برین سریع. اما اگه از همون اول سرعت سریع براتون راحت باشه، همون سرعت سریع رو بخونین.

سمانه

سلام
ممنونم از راهنماییتون
ممکنه یه منبع بمن معرفی کنید برای تلفظ صحیح؟
مثلا tion صدای ش میده
یا Du صدای ج میده
میخوام صداهارو یاد بگیرم.
تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

بهترین منبع همین گوش دادن به فایلهای صوتی و اعمال تکنیک سایه هست. منابع دیگه رو توصیه نمیکنم

سوگند

پس دراین صورت اجرای همه این استراتژی ها برای هر درس بیشتر از یک هفته طول میکشه..
1.این طبیعیه که برای اجرای همه این استراتژی ها حتی یک ماه سر هر درس بمونم؟
2.بنظرتون از کدوم درس برای شروع استفاده کنم که بتونم این استراتژی هارو روش پیاده کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

بله بسته به سطحتون ممکنه یک هفته یا بیشتر طول بکشه. خود آقای هوگ هم برای درسهاشون میگن حداقل یک هفته روی هر درس بایستی وقت گذاشته بشه.
در مورد سوالاتون
1- طبیعیه اما پیشنهاد من اینه که اگه وقت زیادی دارین، چند درس رو با هم پیش برین و چرخشی کار کنین. مثلا به این صورت:
یک:1 ، دو:1 ، سه:1 ، یک:2 ، دو:2 ، سه:2 ، چهار:1، پنج:1 ، یک:3 ، دو:3 و …
(عدد نوشته شده سمت راست به صورت حروف نشانگر درس و عدد سمت چپ نشانگر استراتژی. یعنی سه:2 یعنی اعمال استراتژی دوم روی درس سوم)
2- این استراتژی ها روی دروس داستان واقعی اپلیکیشن زبانشناس به خوبی قابل پیاده سازیه

سوگند

ممنون از توضیحتون فقط یه سوال اینکه منظورتون از باهم پیش بردن دقیقا چیه؟
یعنی مثلا توی یک روز استراتژی اول رو برای سه درس پیاده کنم بعد که مثلا طی یه هفته به سه درس مسلط شدم برای هفته بعد استراتژی دو رو برای همون سه درس پیاده کنم؟
ببخشید سوالام خیلی زیاد شد شرمنده..

حسین ناصری حسین ناصری

دقیقا درست متوجه شدین. خلاصه منظور این هست که اعمال استراتژی های فوق انعطافپذیره و تنها تاکید ما اینه که هر پنج استراتژی نهایتا روی هر درس اعمال بشه. حالا اینکه با چه برنامه ای باشه بیشتر دست خودتونه که متناسب با وقت خودتون این برنامه رو تنظیم کنین.

علیرضا

سلام دوست عزیز

من در حال اماده شدن برای ازمون تافل هستم و ۳ الی ۴ ماه بیشتر وقت ندارم و طبق برنامه خودم و ازمون های tpo در حال اماده شدن هستم.

اما مشکلی که وجود داره اینه که هنوز تو بخش لیسینیگ و مخصوصا اسپکینگ (که البته وقت زیادی هم براش نگذاشتم) مشکل دارم.

به همین دلیل در در جستجوی راه حلی برای این موضوع بودم که با سایت شما اشنا شدم
به نظرم سایت خیلی خوبیه و همچنین نرم افزار خیلی خوبی رو طراحی کردید اما فکر میکنم که زمانبر باشه با اینحال ممنون میشوم که مرا راهنمایی کنید.

سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی
درسته وقت شما کمه و این روش ما ممکنه طول بکشه. ولی بایستی به این نکته توجه بفرمایی که آلترناتیو سریعتری آیا وجود داره؟ من هم دقیقا دو سه سال پیش که در شرایط شما بودم و بایستی سه چهار ماهه خودم رو برای تافل آماده میکردم، آخرش به 30 درصد از روشهایی که الان تو سایت عنوان کردم رسیدم و در نهایت با اعمال این روش ها موفق شدم. یعنی با 30 درصد توان رفتم جلو. و با خودم میگفتم که چرا زودتر به این راه نرسیدم.
تازه اونموقع همچین اپلیکیشنی هم دسترسی نداشتم و الان کار شما خیلی راحت شده

سوگند

سلام،،،
من واقعا گیج شدم نمیدونم الان از متدی که آقای هوگ گفته استفاده کنم یا متد این وبسایت؟!
من دارم از کتابای گویا و مینی استوری های power English استفاده میکنم وطبق گفته های آقای هوگ تو درس 16کتاب گویا پیش میرم.
چطور میتونم این متد رو هم تو برنامم جا بدم؟؟؟
ممنون میشم دقیق راهنماییم کنین..

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اون متودی که آقای هوگ اونجا بیان کردن متد کاملی نیست. در حقیقت چیزی که میگه همون استراتژی تکرار فعالانه هست. ایشون یه جای دیگه هم استفاده از تکنیک سایه رو بعد از اینکار گفتن انجام بدین که میشه استراتژی 2. ولی باز کافی نیست این دو استراتژی برلکه برای اینکه کامل یه درسیو تمرین کنین بایستی بقیه استراتژی های گفته شده در اینجا پیاده سازی بشه. (البته نه به یکباره، بلکه به تدریج)

صادقی

سلام ، خوشحالم که دوست جدیدی پیدا کردم. راستش من سالها به کلاسهای مختلف زبان رفتم ولی نتیجه دلخواه رو به دست نیاوردم. در واقع همیشه دوست داشتم زبان عمومی خیلی خوبی داشته باشم. اخیرا هم در کلاسهای مکالمه مجتمع فنی شرکت کردم. اما نکاتی که در یادگیری زبان مهم هستند رو در نظر نمی گیرند. داشتم ناامید می شدم که امروز اتفاقی با سایت شما آشنا شدم. وقتی الگوهای زبانی رو دیدم باورم نمی شد که بالاخره یه جایی به این موضوع توجه کرده اند. از بخش داستانها هم خیلی خوشم اومد. حالا هم که دارم با بخش فیلم آشنا میشم. اپلیکیشن زبانشناس رو هم از بازار خریدم. به نظرم عالیه. راستی نگفتم من بعد از اینکه از آموزشگاه زبان ناامید شدم در دانشگاه در رشته مترجمی انگلیسی درس خوندم. و چند ماه پیش درسم تموم شد. اما هنوز در مکالمه و بعضی موارد دیگه به اون جایی که دلم می خواد نرسیدم. حالا با کمک شما خیلی امید وار شدم. امیدوارم برای هم دوستان خوبی باشیم.

باران

سلام و خدا قوت.
نظرتون راجع به متد ايفورتلس اينگليش چيه و علتش؟ سطح زبانم خوب بود الان فراموش كردم دوباهر از اول شروع كنم؟ اپليكيشن تون فقط داستان هست چجوريه؟
تشكر و سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
متد افورتلس انگلیش خیلی عالیه و بخش مهمی از مطالب سایت ما از این متد الهام گرفته شده. بهترین پکیج متد افورتلس power English هست که به عنوان پکیج انگلیسی قدرت در نرم افزار قرار داده شده. به شما پیشنهاد میکنم که این پکیجو در کنار پکیج داستان واقعی بخونین بسیار عالی میشه.

باران

ممنون از پاسختون.من تا آخر سامیت دوسال پیش خوندم و الان دوباره شروع کردم به تقویت زبان. چند درسی هم از بیگینر افورتلس گوش کردم البته روزی یک درس! که همونم برام جدید بود.
۱- با این حال از همون power English شروع کنم با داستان های واقعی اپلیکیشن؟
۲- با همان متد اقای هوک یعنی هفته ای یک درس؟ یا بسته به توان خودم؟
۳-اپلیکیشن تون زا دانلود کردم ولی باز نمیشه. عضویت در سایت تون رو میخواد؟
۴-زبان عربی و آلمانی هم لازمه برام بعد تکمیل کامل انگلیسی برم یا باید زمانی بگزره بعد از تسلط؟
نکته مهمتر این که خیلی عالیه که به کسایی که گیر میکنن تو بحث زبان صاددقانه مشاوره میدین.واقعا کارخیر و بابرکتی هست و این یاری رسانی ها اثرات مثبتی در زندگی خواهد داشت براتون.اجرکم عندالله

حسین ناصری حسین ناصری

خواهش میکنم. جواب سوالاتون به ترتیب:
1- پیشنهاد میکنم دو تا شو با هم پیش برین که تنوع داشته باشه
2- لازم نیست با متد آقای هوگ برین، با متد هایی که توی همین وبسایت گفتیم پیش برین
3- عضویت نمیخواد. با چی دانلود کردین؟ گوشی اندروید ورژن 3 لازم داره. هر جا گیر کردین به بنده بگین راهنمایی کنم
4- نه لازم نیست زمانی بگذره. حتی اگه وقت داشته باشین میتونین با هم پیش ببرین.

باران

تشکر
power english رو از اپلیکیشن پیش ببرم یا خود پک اافورتلس؟ فرقی دارن؟
میترسم power… برام سنگین باشه! و از از سطوح قبلی غافل بشم. از کجا شروع کردن درگیرم کرده
گوشی مشکل نداره فقط گزینه اوکی نمیاد فقط میگه ادرس الکترونیک وارد کن و رمز.

تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

پاور از اپلیکیشن ما با امکاناتی که داره خیلی بهتره.
اگرم سخت بود از همون داستان واقعی شروع میکنین یخورده که رو غلتک افتادین پاور رو هم شروع میکنین.
در ضمن یه عکس از جایی که گیر کردین به آدرس ایمیل زبانشناس بفرستین که بررسی کنیم.

فاطمه

برنامه نصب شد و اسکرولش اومد.تشکراز لطفتون
چند پیشنهاد داشتم :
1.نسخه ویندوز برنامه رو اگر امکانش هست بزارین.
2.در سایت برای سوالات کاربران بخش جدا در نظر گرفته بشه و پارت بندی بشه. اینطوری هرکس سوالات مربوط به مشکل خودش رو میخونه و ممکنه از همون بین جواب بگیره نیازی به پرسش دوباره نشه. مثلا بخش زبان آموزان مبتدی. متوسط.پیشرفته. یا سولات مربوط به اپلیکیش .روش های خواندن .لیسنینگها. و….
مشخصه مبتدی ها سوالاتشون با کسایی که قبلا زبان خوندن و الان دوباره میخوان شروع کنن متفاوت هست

 1. از کاربران علاقه مند بخواین خودشون داستان تنظیم کنن و افرادی مسلط به زبان پشتیبانی کنن و چک کنن نوشته هارو. هزینه ای هم دریافت بشه از کابران. حال چه ازطریق سایت یا از طریق اپلیگیشن.
  این مورد کمک بزرگی میتونه بکنه به ارتقای بیشتر سایت و اپلیکیشن. چون اکثر برنامه ها یکطرفه هستن و مخاطب خودشه و برنامه. اقای هوک هم که متدش موفقیت امیز بود علت اصلیش بنظرمن اون احساس واقعی بودن و حس تعامل بین گوینده و شنونده بود.
  ببخشین که طولانی شد.باز هم تجربه و صلاح دید شما حرف اول رو میزنه.
  سایت و اپلیکیشن پرباری دارین ان شالله که روزبه روز مفید تر بشه و باعث برکت برای خودتون.
  یاعلی.
فرزین

سلام وقت شما بخیر
من ارشد بازرگانی گرفتم زبان چند تا دوره رفتم خودمم چند بار خوندم وسط کار ول کردم
خواستم اینه بتونم زبانم در حد چهار سطح قوی بشه و بتونم با لهجه خوب صحبت و فیلمها رو هم خوب متوجه بشم و در مرحله بعد بتونم ایلتس ۷ یا تافل ۱۱۰ بیارم
برای این کار نمیخام با عجله انجام بدم حداقل فرصت یکسال و نیمه دارم
امروز کتابی در مورده قدرت عادت خوندم و بحث عادت و داشتن محرک و پاداش رو مطرح می کرد من میخام یادگیری زبان برایم به شکل یک عادت لذت بخش دربیاد خوشحال میشم راهنمایی و کمکم کنیید با تشکر از شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اتفاقا ما در مقاله ی قسمت سوم رسیدن به اهداف به این موضوع اشاره کردیم که چطور زبان انگلیسی به عادت روزانه تبدیل بشه.
در کل برای شما پیشنهاد میکنم که اپلیکیشن زبانشناس رو دانلود بفرمایین و از پکیج هایی خیلی خوبی که قرار دادیم، به همراه روشهایی که به شما گفته میشه استفاده کنین. توی یک سال و نیم قطعا به نتیجه ی مطلوبتون میرسین.

علی

سلام
خسته نباشید وقتتون بخیر
من حدود هشت سال پیش زبان خوندم توی یه آموزشگاه خوب به نام آریانپور_ همون استاد عزیزی که کتاب دیکشنری آریانپور رو منتشر کردند. البته خودشون فقط ناظر بر کار آموزشگاه بودن و تدریس نمیکردن. دو سالی کلاس رفتم ولی زحمت خوندن آنچنانی نگرفتم. ولی الان واقعا نیاز دارم به نمره و مدرک آیلتس. و با توجه به اینکه از زبان هفت هشت سالی هست فاصله گرفتم باید تلاش بیشتری بکنم تا اطلاعات به ذهنم برگردد. امیدوارم توی این راه پر پیچ و خم شما یاور من باشید. با سپاس
خدا قوت

طیبه

سلام. خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم . من زبانم در سطح متوسط هست اما هنوز خوب نمیشنوم و حرف نمیزنم . الان هم دارم کتابهای داستان که فایل صوتی دارند رو میخونم و در مرحله بعد فقط گوش میدم و مینویسم. و در مرحله آخر در حال گوش دادن فایلها، اونها رو تکرار میکنم. بخاطر اینکه وقت آزاد بسیار کمی دارم بنظرم این روش در یک دوره بلند مدت میتونه تاثیر خوبی داشته باشه.
نرم افزار شما هم بدلیل هم جهتی با روش انتخابی من بدون شک خواهد بود.

اکرم

سلام.اميدوارم حالتون خوب باشه.من قبلا با شما راجع به روند يادگيرى زبانم صحبت کرده بودم و شما توصيه کرديد که من با بخش انگليسى قدرت شروع کنم.من اولين درسش را گوش دادم ,اما به نظرم خيلى ساده بود .من نه ساختار جديد و مشکل و نه لغت خاصى در اون متن ديدم. آيا واقعا لازمه که يک هفته و روزى دو تا چند بار اونداستان را گوش بدم ؟؟؟؟؟؟
قبلا ازراهنمايىتون سپاسگزارم.

حسین ناصری حسین ناصری

خیر
اگر براتون ساده است میتونین سریعتر پیش برین
حتما تکنیک سایه رو روی تمامی درسنامه ها پیاده سازی بفرمایین، و تکنیک بازگویی داستان رو هم روی دروس داستان کوتاه پیاده سازی کنین.

رها

سلام استاد گرامی و عزیز
برای شروع باید چه کاری انجام دهم .و اول کدام قسمت ها را مطالعه نمایم من زبانشناس را دانلود کردم.

حسین ناصری حسین ناصری

اگه سطحتون متوسط هست، پکیج داستان واقعی

مژده

سلام آقای ناصری
خداقوت
من خیلی وقته دنبال یادگیری زبانم و خیلی هم کلاس رفتم و جزوه و بسته آموزشی خریدم ولی واقعا جذبم نکردند … متد آموزشی زبانکده ها همه مثل همه و یادگیری گرامر برای من معضل اصلیه و بخاطر همین اصلا از فضای کلاس های آموزشی لذت نمیبرم که بخوام با انگیزه سرکلاسا حاضر بشم
دایره لغت من توی زبان خیلی کمه یا بهتر بگم اصلا توی یادگیری زبان استعداد ندارم و از طرفی هم نیاز دارم که یاد بگیرم
با سایت و نرم افزار شما هم به صورت خیلی اتفاقی آشنا شدم و از مباحثی که عنوان کرده بودین خوشم اومد و تصمیم گرفتم امتحانش کنم

هانیه

سلام آقای ناصری
از آشنایی با شما خیلی خوشحالم
من از همون اول یعنی از همون دوره راهنمایی با زبان مشکل داشتم نه اینکه نمره های بدی گرفته باشم نه،ولی خیلی از آدمایی که به سایت مراجعه کردن مشکلشون مثل من بوده گرامر و لغات و فلان و فلان بلد بودن ولی نمیتونستن صحبت کنن من خودم دوسه ترم کلاس زبان رفتم ولی هم اعتماد به نفسم پایین بوده هم خیلی تو این زمینه خنگ بودم من listening خیلی ضعیفی دارم توی کلاس زبانم هرچی ازم میپرسیدن هی میگفتمwhat?what
دیگه خسته شدم از اینکه هم تنبلم توی آموزش زبان هم خنگم همم ناامید شدم
من کامل با روشتون با 5تا استراتژیتون با همه چی آشنا شدم حالا شما بگین بنده چیکار کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خوب قدم بعدی اینه که این استراتژی ها رو روی پکیج های نرم افزار زبانشناس، یا داستان های بخش داستان وبسایت زبانشناس اعمال بفرمایین.

پوریا

در نسخه گوشی موبایل اندرویدی فایلهای ویدیویی برای دیدن موجود نیست اگر فقط در سایت میشه دید یک لینک برای ارجاع دیدن فایلهای ویدیویی قرار بدین فکر کنم بهتر باشه

Ali

سلام. من الان دارم داستان های واقعی و انگلیسی قدرت رو تو نرم افزارتون میخونم و میتونم هر پنج تای این استراتژی ها رو تو داستان های واقعی پیاده کنم ولی تو انگلیسی قدرت چون درسنامه زیادتر هست نمیتونم بیشتر از استراتژی سوم پیش برم به نظرتون اشکال نداره برای فقط همین انگلیسی قدرت به سه استراتژی اول اکتفا کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای انگلیسی قدرت، استراتژی 4 و 5 بایستی روی داستان کوتاه اعمال بشه.

الهام

با عرض سلام
بنده دانشجوی ادبیات انگلیسی هستم و قصد دارم امسال کنکور ارشد ادبیات انگلیسی شرکت کنم. با سایت شما اتفاقی آشنا شدم. در اسپیکینگ و لیسینیگ مشکل دارم.با وجود اینکه گرامر، لغت،اصطلاح و تلفظم خوبه ولی موقع صحبت کردن نمیتونم از چیزهایی که یاد گرفتم و براش وقت گذاشتم استفاده کنم چون نمیتونم به موقع آنها را به خاطر بیارم. و دیگه اینکه با توجه به رشته ام باید داستان و رمان زیاد بخونیم و مشکلی که هست ارائه خلاصه از آنچه که خوندم هر چند که خودم مطلب را فهمیده باشم نمیتونم به طور روان خلاصه گویی کنم. و فهمیدن فیلمها هم برام مشکله.
با تشکر از اینکه تجربیات خودتونو در اختیار علاقمندان به زبان قرار میدهید.

مهری

جناب ناصری عزیز سلام
من هم مثل خیلی ها همیشه درگیر یادگیری زبان بوده و هستم همیشه کلاس رفتم و نیمه کاره رها کردم برای همین یادگیری زبان در ذهن من یک پرونده باز هست که میخوام این پرونده را ببندم من ۴۰ سال دارم و میخوام به همراه دختر ۸ ساله و همسرم مهاجرت کنم ولی متاسفانه با درگیری کار و زندگی و بچه تاکنون نتوانسته ام زبان را به سرانجام برسانم و برای مهاجرت کاری باید زبان را کامل کنم نمیدونم چه جوری ولی باید ظرف سه ماه تغییر اساسی داشته باشم که بتونم خودم کار پیدا کنم و بروم برای مصاحبه. متاسفانه همسرم هم این مشکلی را داره شاید بتونیم از این طریق هر دوی ما زبان را به انجام برسانم .
با سپاس

مریم

سلام استاد گرامی و عزیز.
بابت تمام زحمات شما کمال تشکر را دارم و قدردان سخاوت و بزرگواری شما در آموزش زبان انگلیسی هستم. من بسیار بسیار علاقه مند به یادگیری انگلیسی هستم زیرا معتقدم در جهان امروزی ندانستن زبان بین المللی بیسوادی محض هست و تجربه تلخی از ندانستن زبان دارم. من فوق لیسانس مهندسی نانو مواد هستم و متأسفانه ندانستن انگلیسی باعث شد نتوانم پیشرفت چشمگیری در زمینه نانو داشته باشم. زیرا نانو علمی بسیار جدید و غربی هست و برای دانستن بیشتر باید به زبان انگلیسی مسلط بود و از این تلخی درس گرفتم و تصمیم گرفتم حتما و حتما زبان انگلیسی را یاد بگیرم. از شما خواهشمندم کمکم کنید تا بتوانم به هدفم برسم.
با تشکر و احترام
مریم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
چشم حتما هر کمکی باشه انجام میدم.
برای شروع لطفا پکیج داستان واقعی رو مطالعه بفرمایین.
ممنون

مریم

سلام استاد بزرگوار. ممنون از کمک و راهنمایی ارزندتون. راستش من شنیدارم خیلی ضعیف هست به همین خاطر از داستانهای کودکانه شروع کردم که شنیدارم قوی بشه و سعی میکنم این داستانهارو سریعتر تمامش کنم. به نظرتون ایرادی نداره?
با سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

دروس داستان واقعی درسنامه ی سرعت آهسته داره که حتما میتونین اون رو بفهمین. بعد سرعت نرمال و سرعت تند رو هم داره که کم کم شنیدارتون رو قوی میکنه

برای همینه میگم داستان واقعی رو بخونین

حالا میتونین جفت این پکیج ها رو هم با هم بخونین. ولی حتما داستان واقعی رو توی برنامتون بذارین چون خیلی پکیج حرفه ای هست.

مریم

اهان. من نمیدونستم سرعتهای متفاوت داره چون فکر میکردم سریع صحبت میکنه سراغشون نرفتم و همون اول داستانهای کودکان رو بررسی کردم. پس حتما از داستان واقعی شروع میکنم و داستانهای کودکان رو در وقت آزاد گوش میدم.
از صمیم قلب متشکرم.

Ali

سلام. میگم نمیشه استراتژی سوم رو انجام دادیم دیگه چهارمی رو انجام ندیم و بریم پنجمی؟ چون من تو حفط کردن خیلی مشکل دارم و تو فارسی هم همینطوریم ولی چون تو استراتژی پنجم میتونی داستان رو خلاصه کنی و یه چیز هایی بهش اضافه کنی چون من دایره لغاتم تقریبا خوبه برام کار آسونیه.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
هر کدوم از این روش ها اهمیت خاص خودش رو داره. نمیشه یکی رو انجام داد یکی رو انجام نداد. شما اول جمله به جمله استراتژی 4 رو پیش برو یعنی مثلا هر جمله رو با یه کمک کوچیک از متن بخون. بعد سعی کن هی اضافش کنی.
توصیه نمیکنم که این روش مهم رو رد کنی.

نسیم

سلام
طاعات قبول
بین پنج تکنیک مکالمه، تکنیک پنجم که بازگویی داستان به زبان خودمان است خب خیلی برام سخته چون دایره واژگانم پایینه و قطعا تسلط زیادی به ساختار های انگلیسی ندارم . میشه بیخیال این مرحله شم تا چند ماه که راه بیفتم؟
و سوال دومم اینکه برای فعال سازی نرم افزار چه مبلغی رو باید بپردازم؟ و اینکه اگه نرم افزارم پاک شه دوباره بریزم باز باید پول واریز شه؟
سوم اینکه اگه بخام از امروز تا پایان سال با نرم افزارتون کار کنم. واقعا مسلط میشم؟خوشبینانش و پیش بینی شما چیه از روند دروس خوانده شده؟ یعنی برای تسلط کافی من باید کدوم مجموعه رو تمام کنم. شما قبلا فرمودید داستان واقعی و پکیج انگلیسی قدرت رو شروع کنم. خب بقیه دروس این مجموعه رو پس از اتمام کامل این دو مجموعه مذکور شروع کنم؟
و سوال اخر اینه که کل دروس نرم افزار باید با تکنیک 5 استراتژی و سایه پیش برن درسته؟اخه بعضیاش مجموعه ویدیویی داره.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
طاعات و عبادات شما هم مقبول درگاه حق باشه
1- تکنیک پنجم اگه نمیتونین فی البداهه بخونین، چند خط بنویسین. بعد اون چند خطو بخونین. خیلی مهمه که از خودتون یه چیزی بگین که مطالبی که خوندین تثبیت بشه. اگه این کار رو نکنین، شما کلا روی input کار کردین و output ضعیف باقی میمونه. بنابراین از همین ابتدا سعی کنین حداقل یه چیزی از خودتون بنویسین.

2- برای فعالسازی نرم افزار به نظرم چون شما میخواین بلند مدت کار کنین، پکیج بینهایت رو خریداری بفرمایین که دیگه نیازی به خرید مجدد نداره. راهنمای ارتقا رو از این لینک بخونین. قیمت پکیج بینهایت 30 هزار تومن هست و حتی اگر هم پاک بشه خریدتون محفوظ هست.

3- خوب ببینین این سوال بستگی به سطح فعلی، میزان زمانی که میخواین صرف کنین، و تعریف شما از تسلط داره. ولی من خودم که در حد شما بودم تقریبا، اونموقع که شروع کردم فقط به صورت خام پکیج انگلیسی قدرت رو خوندم (یعنی نه نرم افزاری اونموقع استفاده کردم مثل نرم افزار خودمم، نه این روش ها میدونستم چیه) با خوندن این پکیج بعد 5 ماه نمره مطلوب از تافل گرفتم. ولی شبانه روز کار میکردم.

4- ببین مثلا ویدئو ها میتونین توضیحات مختصری از ویدئو رو از زبان خودتون بگین. لازم نیست همش باشه. این مرحله برای همون تمرین output هست که خیلی مهمه.

نسیم

سلام
میشه بدونم نحوه مطالعتون در باره پکیج انگلیسی قدرت اقای هوگ چطوری بوده؟ طبق روش خودش رفتین؟ هر درس 30بار.
یا استراتژی خودتون رو پیاده می کردین؟ اخه متنای درساش طولانیه. نمیدونم اگه بخام کل استراتژی رو روی متن درس انجام بدم یک ماه زمان میبره فک کنم.
و اینکه فرمودید شبانه روز یعنی چند ساعت؟
یعنی من با روزی 3 ساعت میتونم امیدوارم باشم؟ اخه پایان نامه مقاله هم دارم
ممنون سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
من خودم اونموقع تا تکنیک سایه میرفتم ولی درسها روبه روش ایشون نمیخوندم. یعنی تعداد درسهای بیشتری رو با هم میخوندم که سریعتر جلو برم.
درضمن استراتژی 4 و 5 رو میتونین روی درس داستان کوتاه پیاده سازی بفرمایین و درس اصلی تا تکنیک سایه پیش برین.
من فکر میکنم روزی 8 ساعت کار میکردم اون موقع.
سه ساعت ساعت برای شما مناسبه و احتمالا با روزی سه ساعت توی شش ماه بتونین به جای خوبی برسین.

نسیم

سلام
خیلی سپاس بابت راهنماییتون
راستش من احتمال زیاد پکیج بی نهایت رو تهیه می کنم ولی راستش هنوز شک کردم با کدوم منوی نرم افزار شروم کنم که تا اخر سال برای تافل یا تولیمو هم آماده باشم؟ به خاطر وقت کمم نمیتونم چند بسته رو با هم پیش ببرم کلی فک کردم نتونستم تنظیم زمان کنم میشه راهنمای بفرمایید.که فقط با کدوم شروع کنم؟با روزی دو الی سه ساعت وقت
و اینکه واقعا دیگه داز هیچ منبع دیگه ای استفاده نکنم حله؟

حسین ناصری حسین ناصری

درود بر شما دوست گرامی
ببینین پکیج های ما طوری نیستن که مثلا حتما نیاز باشه یه پکیج از اول تا آخر خونده بشه؛ از طرف دیگه، داشتن تنوع توی این پکیج ها، باعث میشه که توی یک قالب خاص گیر نکنین و احتمال اینکه نتیجه ی بهتری بگیرین، بالاتر بره.
هر کدوم از این دو پکیجی هم که به شما پیشنهاد دادم، یعنی داستان واقعی و انگلیسی قدرت، ویژگی های خاص خودشو داره که حیفه یکیشو بخونین و یکیشو نخونین. بنابراین باز هم پیشنهاد میکنم هر دو رو با هم پیش ببرین. مشکل خاصی براتون پیش نمیاد.
در رابطه با سوال دومتون اگه من بگم نه به هیچ عنوان از چیز دیگه ای استفاده نکنین، یک مقداری خودخواهیه؛ شما بفرمایین که چه آپشن های دیگه ای دارین که من اگه بتونم به شما بگم که آیا استفاده از اونها، واقعا چیزی به شما اضافه میکنه یا نه.

نسیم

سلام من منابع زیر هم دارم.که در غالب یه پک پر از سی دی از سایتی سفارش داده بودم حدود دو سال پیش ولی به جز ایفورتلس از هیچ کدومش استفاده نکردم. ایفورتلسم خیلی کم.حالا پیشنهادتون چیه

کتاب هایTactics for Listening به همراه فایل صوتی

مجموعه کتاب های Real Listening & Speaking به همراه فایل صوتی

مجموعه تقویت Reading Inside Reading

مجموعه 50 کتاب داستان از سری Panguin Readers

کتاب های تقویت مهارت خواندن انگلیسی Read and Understand

کتاب های Select Readings

داستان های انگلیسی Steps to Understanding

فایل های صوتی مکالمات زبان انگلیسیESL Podcast

پادکست های صوتی EnglishPod

مجموعه آموزش زبان انگلیسی Effortless English

مجموعه پادکست های صوتی Speak Fluent English

مجموعه آموزش زبان انگلیسی English for you

سریال آموزش زبان انگلیسی Extra English

مجموعه ویدویی آموزش زبان انگلیسی Learning English Step

حسین ناصری حسین ناصری

سلام

این چیزهایی که اینجا فرمودین که اکثرا بر پایه فایل صوتی اینا هستن، تقریبا با اعمال متدهای بنده روشون نهایتا همون کارکرد مطالبی و میرسونن که الان تو پکیج های زبانشناس هست. اتفاقا بعدا بخشی از این پکیج ها رو هم گلچین میکنیم و به زبانشناس اضافه میکنیم.

بنابراین به نظرم نگران خوندن اینها نباشین. شما همین دو پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت رو خوب پیش برین کلی زبان انگلیسیتون پیشرفت کرده.

نسیم

سلام
وقت بخیر
یه سوال
من خواستم در کنار نرم افزار شما از پکیج ایفورتلس اقای هوگ هم استفاده کنم. اما نمیدونم چرا واقعا برام کسل کنندس روششون.
الان یه هفته میگذره ولی فقط چند روز تونستم عملی کنم. راستش از تکرار بیزارم. من چون دایره لغاتم پایینه گفتم از سطح new method بستش استفاده کنم ولی دیدم داستانش کوتاه و خیلی با سرعت پایین میخونه. چیکار کنم؟
میترسم یهو برم سر بسته power English لغات سطح پایین غافل بشم. ایا نظرتون اینه که برم همین پاور انگلیش که شما هم تو نرم افزارتون دارید؟
اخه من هم میخام دایره لغاتم بالا بره هم مکالمم خوب شه هم ان شا الله اخر سال یا ابتدای سال بعد برای تولیمو شرکت کنم.
که البته امیدوارم تا اون موقع شما بسته های اموزشی تولیمو و ایلتس هم داشته باشید.
حالا چه پیشنهاد میفرمایید؟
راستی برای قسمتی که باید از خودمون داستان رو بگیم ایا میشه ما اون رو مکتوب کنیم بهتون ایمیل کنیم ببینیم درست خلاصه کردیم یا نه؟
ممنونم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
دیگر بسته های Effortless زیاد جالب نیستن. همین پاوری که توی نرم افزار ما هست از همشون بهتر و کاربردی تره. دایره ی لغت این بسته + داستان های واقعی براتون خیلی خوبه. نگران لغت های سطح پایین نباشین.
در ضمن برای بازگویی داستان، انشالا در آینده نزدیک که امیدوارم به آزمون شما برسه قصد داریم اساتیدی قرار بدیم که کلا هم بر این موضوع هم بر روند آموزشی افراد نظارت مستمر داشته باشن. بنده متاسفانه الان وقت نمیکنم و بیشتر بایستی به فکر ارتقای سطح اپلیکیشن باشم. ولی این رو هم به شما بگم، همین که این کار رو انجام بدین، خودش تاثیر مثبت داره. یعنی حتی اگه اشتباهاتی هم داشته باشین، این اشتباهات در طول زمان کم و کمتر میشه.

عمار

سلام من مهندس برق قدرت هستم یکی از مشکلاتم زبان چون از پایه ضعیف هستم توی کارم حرفه ای هستم ولی زبان بلد نیستم باتوجه به تخصص وسابقه کاری حتی میتونم به خارج از کشور برم ولی با توجه به مشکل زبان نمیتونم بهش فکر کنم شاید این روشی مفید باشه خیلی دوست دارم زبان انگلیسی را خوب یاد بگیرم یعنی جز آرزوهام

سحر

سلام و خدا قوت
ممنون از زحماتی که می کشید و مطالبی که در اختیار دیگران قرار میدین. ان شاءالله موفق و سربلند باشید…

Ali

نمیخواین جواب بدین؟ خوب من نمیتونم بدون متن استراتژی اول رو انجام بدم هی یادم میره جمله ای که گوینده میگه. اگه نباید به متن نگاه کنم پس باید چکار کنم با این مشکلی که دارم؟؟؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

ببخشید دیر جواب دادم. یادم رفته تو متن بنویسم. تو این استراتژی اشکالی نداره اولش به متن نگاه بشه.
یعنی اول با استفاده از متن، و کم کم بدون استفاده از متن
و در نهایت به تکنیک سایه میرسین.

Ali

سلام. در استراتژی اول اشکال نداره از متن هم استفاده کنیم؟

محمدامین

سلام
من گاهی وقتا در استراتژی پنجم دچار نوساناتی هستم یعنی یه وقتی خیلی عالی هستم ( چون صدای خودم ضیط میکنم و بعدا بررسی میکنمش از هر نظر ) و گاهی اوقات اصلا اجرای خوبی ندارم . بنظر شما علتش چی میتونه باشه
(من سطح high زبان تحصیل میکنم )
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اینا کاملا طبیعیه. یعنی اگه نوسان نداشتین باید یکمقداری شک میکردین. وقتی در حال یادگیری هستین نوسان داشتن کاملا بوجود میاد و کم کم به سمت نقطه ی ثابتی حرکت میکنین. اما برای اینکه تاثیراتش کمتر باشه، تکنیک سایه رو بیشتر اعمال کنین روی داستانها که خوب تو ذهنتون جا بگیره.

حمید

سلام خدمت شما دوست عزیز من قراره تا کریسمس برم خارج ولی انگلیسیم ضعیفه ولی انگیزه زیادی درم وباید تا حداکثر 6 ماه بتونم مکالمه عالی داشته باشم…چون زبان رو توی مکالمه های روزمرم استفاده میکنم سریع رشد میکنم میخواستم بدونم که آیا نرم افزار شما تا چه حدی میتونه کمک کننده باشه؟ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نرم افزار ما رو که نصب بفرمایین و با این تکنیک های گفته شده مطالعه بکنین، یکی از بهترین روش هایی هست که برای تقویت مکالمه میتونه پیش روتون باشه

Ali

سلام. در تکنیک هفتم یعنی میتونیم داستان را خلاصه کنیم و هر طور که دوست داریم برای خودمون بگیم؟ مثلا من دوست دارم که داستان را خلاصه کنم و قبل از داستان و حین آن تو داستان یه جمله کوتاه اضافه کنم یا سوالاتی درباره آن بپرسم و بعضی جملات یا کلمات رو طوری که دوست دارم تغییر بدم. بنظرتون خوبه اینطور باشه یا اینکه نباید انقدر در داستان تغییر ایجاد کرد و نباید اون رو خلاصه کرد؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اینطوری که فرمودین خوبه
هر طور دوست داشتین میتونین از زبان خودتون بازگویی کنین.

Ali

سلام. یه سوال دیگه تو استراتژی ششم اشکال نداره هر دو سه یا چهار خط یه نگاه به متن بندازم تا جمله های بعدی یادم بیاد؟

حسین ناصری حسین ناصری

نه دقیقا همین موضوع توضیح داده شده، و توی ویدئو هم مشخصه که اشکالی نداره.

Ali

سلام. در استراتژی اول باید متن هم باشه یا فقط فایل صوتی؟

Ali

سلام. این امکان هست که استراتژی چهارم رو تو قسمت های مکالمه فعالانه-زمان ها و شتاب دهنده تسلط(در داستان های واقعی) در پاسخ به سوالات استفاده کرد و در این قسمت از سایه استفاده نکرد؟

حسین ناصری حسین ناصری

متوجه منظورتون نمیشم. استراتژی 4 که تکنیک سایه با زبان بدن هست. اشتباه نمیکنین؟

Ali

سلام. خیر اشتباه نمیکنم. منظورم این هست که تو این استراتژی گفته تکنیک سایه همراه با اعتماد به نفس و ژست خوب بدن. و من میگم نمیشه به جای این که با تکنیک سایه این کارو بکنیم موقع پاسخ به سوالات با اعتماد به نفس و ژست خوب باشیم و دیگه تکنیک سایه رو با این استراتژی بی خیال بشیم. نظرتون در این باره چی هست؟

حسین ناصری حسین ناصری

ببخشید منظورتون رو اول خوب متوجه نشدم. بله درست میفرمایین. مشکلی نداره.

Ali

سلام. من همه این تکنیک ها رو تو پکیج داستان های واقعی(با سرعت سریع) در نرم افزارتون پیاده میکنم جز تکنیک سایه بدون متن. واقعا کار سختی اجرای این تکنیک روی سرعت سریع ولی با سرعت نرمال مشکلی ندارم. به نظرتون باید انقدر گوش بدم تا با سرعت سریع بتونم این تکنیک رو اجرا کنم یا همین سرعت نرمال کافیه؟

مجتبی

سلام جناب آقای ناصری
من چندین سال است که تلاش میکنم زبان یادبگیرم ولی اصلا راضی نیستم. البته دوسه پیش سطح یک ‘سلام زبان’ را شروع کردم و الان تقریبا تمومش کرده ام احساس میکنم تغییر نسبتا خوبی داشته ام. ولی باز هم زیاد راضی نیستم…
در مورد روش آموزش شما هم تا حدی میدونم ولی اطلاعاتم کامل نیست…. با این حال احساس میکنم روش خوبی باشه…
خیلی ممنون

Ali

سلام. با توجه به این که در نرم افزارتون تنها موقعی که متن هست صدا پخش میشه من چطور باید تکنیک سایه بدون متن رو در داستان های نرم افزار به کار ببرم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خوب میتونین صفحه نمایش رو ببندین. در این حالت هم داستان پخش میشه.

ابوذر

با سلام
می خواستم نظر شما رو در مورد لهجه زبانی که اموزش می بینیم رو بپرسم کدوم لهجه کاربرد بیشتری داره؟
به نظر شما در ابتدای یادگیری بهتر نیست یک لهجه زبانی را پیش بگیریم ؟
کدوم قسمتهایی از نرم افزار زبانشناس تلفظش امریکنه؟
و سوال اخر اینکه من اگه بخوام با لهجه امریکن کار کنم دیگه لازم نیست قسمتی از درسهایی که تو نرم افزار زبانشناس با تلفظ بریتیش است رو یاد بگیریم؟
با تشکر از شما.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
طبیعیه که لهجه ی آمریکایی به طور معمول کاربرد بیشتری داره. ولی من در کل توصیه میکنم که زیاد نگران لهجه نباشین چون این تسلطه که مهمه نه لهجه. شما اگه مسلط باشین، حتی اگه لهجه ی هندی هم داشته باشین، بقیه میفهمن که چی میگین :)
توی نرم افزار زبانشناس اکثر پکیج ها آمریکن هست. یکی دو تا پکیج به انگلیسی گوش بده و داستان های کودکانه به لهجه ی بریتیش هست.
و در جواب سوال آخرتون، با توجه به اینکه پکیج های اختصاصیمون همشون لهجه ی آمریکن دارن، نه لازم نیست اونهایی که بریتیش هستند رو حتما کار کنین.

الی

با سلام و خسته نباشید
من توی این دو روزی که با برنامتون آشنا شدم ٢ بار براتون پیغام میفرستم.
درباره همه این شیوه هایی که شما عرض کردید من برام یه سوال پیش اومده حالا همه ی این لغات و گرامر هارو توی فیلم یا داستان یاد بگیریم اما آیا واقعا تازمانی که محیطی برای صحبت کردن و استفاده از اون نباشه این کارها نتیجه بخش هست؟
من خودم عاشق پیدا کردن تمام معانی جملات انگلیسی هستم که میشنوم یا میخونم. هرجا توی جملات لغت جدید میبینم دنبال معنیش میرم و از این طریق لغات زیادی رو یاد گرفتم ولی بنظر شما آیا واقعا این لغات برای من قابل استفاده بوده؟!
جواب خودم که قطعا خیر هست چون هیچوقت اوقدر که حفظ میکنیم صحبت نمیکنیم. بنظر من بزرگترین مشکل سیستم آموزشی موجود همین عدم مکالمه توی محیط های واقعی هست.توی برنامه شما هم چنین امکانی وجود نداره تا جایی که دیدم.
خوشحال میشم که به سوالاتم پاسخ میدید
باتشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله درست میفرمایید قطعا حظور در محیط واقعی خیلی میتونه به ما و مکالممون کمک کنه. اما مشکلی که در ایران هست همینه که این محیط واقعی به ندرت پیدا میشه. مثلا شاید یه زمانی یه توریستی چیزی ببینین و باهاش صحبت کنین ولی خوب خیلی این موارد کم پیش میاد. با این وجود آیا باید دست رو دست بذاریم؟ من این متد هایی که گفتم درسته مثل شرایط واقعی نیست، ولی حداقل نزدیکترین چیزیه که از لحاظ منطقی و علمی میشه فکرشو کرد.
در رابطه با لغاتی که فرمودین، اگه تماستونو با لغت ها بالاتر ببرین، یعنی فقط به فهمیدن یک جمله و فهمیدن لغت در یک قالب اکتفا نکنین، احتمال اینکه بتونین در آینده ازش بهتر استفاده کنین بالاتر میره.
سعی کردم این موضوع رو اینجا توضیحاتی بدم.
بازم اگه سوالی بود بفرمایین :)

بنیامین

سلام.
بنیامین هستم.
من در آموزشگاه درس میخوانم ولی هر چی که استادانم میگویند نمیفهمم درواقع من با Grammer مشکل دارم و آنها را نمیتوانم درک کنم.اتفاقا من بیست و ششم خرداد امتحان Final دارم و فکر میکنم که این ترم را پاس نکنم به همین دلیل در سایت های ایرانی جست و جو کردم تا مشکلاتم را حل کنم.به یکی از سایت ها رفتم که در آنجا نرم افزار زبان شناس را معرفی کرده بود آن را دانلود کردم.این نرم افزار خیلی به درد من خورد.

فقط در این نرم افزار یک مشکل دارم که بعضی موارد را میخواهم اضافه کنم Error میده.اگر میشود کمکم کنید.
باز هم از شما و این نرم افزار خوبتان متشکرم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه گرامر مشکل دارین پکیج داستان های واقعی و انگلیسی قدرت رو مطالعه بفرمایین.
درضمن بنده لاگ ارورها رو مشاهده کردم از شما چیزی برای ما ارسال نشده
لطفا وقتی که با اروری مواجه شدین، به قسمت ارتباط با ما داخل برنامه برین و یک پیغام به همراه لاگ برای ما بفرستین و توضیح مختصری هم در رابطه با مشکل بوجود اومده بدین.
ممنون

محسن

سلام وقت بخیر

این بخش listen and repeat که فرمودید را دقیقا آقای هوگ در قانون هفتمشون استدلال میکنن که
listen and answer, not listen and repeat ،
پاسخ شما چیست در قبال این تناقض ؟؟

تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اینجا هفتا استراتژی به ترتیب آورده شده. طبیعیه که زبان آموز در مرحله ی اول نمیتونه مستقیما بپره به جواب دادن به سوالات. این چیزی که آقای هوگ فرمودن در قسمت تکنیک سایه ی تعاملی آورده شده و تناقضی وجود نداره. یعنی استراتژی هایی که اینجا اومده رفته رفته زبان آموز رو به همون مرحله میرسونه و حتی در استراتژی های پایانی از اون حد هم بالاتر میره.

رضا

سلام
سوال اولم اینه که در مورد مطلب بالا (پنج استراتژی) متنی مشابه فیلم هست که معرفی کنید؟
سوال دوم اینکه قراره تابستان واسه دانش آموزان سنین 7 الی 13 سال کلاس زبان انگلیسی بذاریم شما چه روش و کتابی رو معرفی می کنید.
با تشکر فراوان

حمیدرضا

با سلام
زبان من خدا رو شکر بد نیست یعنی میتونم مفهوم جمله ای که میخونم رو تقریبا و حدودا بفهمم البته ترجمه من بهتر از نوشتن درست جملات و گرامری هست
ولی مشکل اصلی من ادراک در مکالمه و تلفظ هست و مثلا فیلم زبان انگلیسی رو نمیتونم درست بفهمم یا نمیتونم خوب صحبت کنم
مثلا بگن زندگی خودتون رو به انگلیسی بنویسید یا با من انگلیسی صحبت کنن نمیتونم انجام بدم
لطفا راهنمایی بفرمایید که بتونم با سرعت در عرض سه ماه خوب یاد بگیرم چون باید یکی دو جا هم آزمون شفاهی بدم و نیاز به یادگیری سریع دارم آیا این اپلیکیشن میتونه کمک کنه که سریعا بتونم مکالمه انجام بدم؟ لطفا مراحل رو هم بفرمایید
و یا مثلا قراره از من احتمالا خواسته بشه که برنامه خودم رو در 5 سال اینده به انگلیسی بنویسم یا بیوگرافی زندگی خودم رو در 100 کلمه بنویسم و یک مقدار هم بخوان که مکالمه انجام بدم
ان شاءالله سربلند باشید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
ببخشید شما بیش از 10 بار کامنتتون رو در جاهای مختلف نوشتین! تنها کافیه یه جا بنویسین تا بنده متوجه بشم و جواب بدم.
با توجه به مشکلتون پیشنهاد من به شما اینه که داستان های گویا بخونین. داستان گویا باعث میشه که اولا درک مطلبتون و دایره ی لغاتتون افزایش پیدا کنه، ثانیا اگر تکنیک سایه رو روش پیاده سازی کنین، لیسنینگ و مکالمتون قوی میشه.
تو وبسایت زبانشناس دو تا منبع خیلی خوب برای دریافت داستان هست:
1- اگه گوشی اندرویدی ندارین، قسمت داستان های واقعی وبسایت زبانشناس تعداد زیادی داستان داره و اگه در بخش مگا داستان ها هم ثبت نام کنین، هر هفته یه داستان مفصل براتون فرستاده میشه که شروع خیلی خوبیه.
2- اگه گوشی اندرویدی دارین، تمام داستان های سایت به همراه امکانات بیشتری داخل اپلیکیشن زبانشناس هست. به علاوه ی پکیج انگلیسی قدرت که اگه بخونین تو سه ماه به همین چیزی که میخواین میرسین.

آذر

سلام

ممنون بابت اين اپليکيشن خيلي خوبتون. چند روزه من سرم از توي گوشي در نيومده!
البته هنوز با همه ويژگي‌هاي اين اپليکيشن آشنا نشدم و دارم دونه دونه درسا رو گوش ميدم
اما
يک سوال براي من وجود داره و اون اينه که چرا اين اپليکيشن رايگانه؟! (سخت معتقدم هيچ گربه‌اي محض رضاي خدا موش نمي گيره و در مثل هم مناقشه نيست!)
آيا در ادامه در بخش‌هاي پيشرفته تر نياز به خريد هست؟ اگر اين طوره بهتره بدونيم و صادقانه باهاش آشنا بشيم.
ممنون ميشم درباره روند استفاده از اين اپليکيشن تا انتها توضيح جامع و کوتاهي بفرماييد.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظر لطفتون
اپلیکیشن تماما رایگان نیست. بلکه درسها رایگان هستن و دیگر خصوصیاتش مثل هایلایت لغات(برای یادگیری بهتر) جعبه لایتنر ، آمار و … بایستی خریداری بشن.
روند کار با اپلیکیشن به این صورت هست که شما درسی رو میخونین، تعدادی لغات بلدین، اونها رو انتخاب میکنین و گزینه ی میدانم رو میزنین. تعدادی لغات بلد نیستین: این ها رو انتخاب میکنین و معنیشو با استفاده از دیکشنری در میارین و روی گزینه ی نمیدانم کلیک میکنین. این کار باعث میشه که اون لغت همه جا بصورت هایلایت به شما نشون داده بشه تا تمرکزتون روی اون لغت زیاد بمونه و زودتر یادش بگیرین.
علاوه براین تو بخش آمار، آمارهایی بتون میدیم؛ از جمله میزان لغت هایی که بلدین، میزان لغت هایی که در حال یادگیری هستین و … که دید مناسبی از نحوه ی پیشرفت شما در این اپلیکیشن به شما میده
جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس هم برای یادگیری و افزایش هر چه سریعتر دایره ی لغاتتون طراحی شده
امیدوارم که همچنان از کار کردن با این اپلیکیشن لذت ببرین

سعدی

سلام این روشی که شما برای اموزش را به من پیشنهاد دادید خیلی جذاب هست امما اگر من به این روش باید به طور متوسط هر صوتی از درسرا تا چه اندازه به طور فعالانه با اون پنج قانونی که گفتید تکرار کنم بسنده است من میخواهم یک شرایطی مهیا کنم که فقط من باشم و این برنامه باشد و کمی خواب و کمی به طور لازم غذا و کمی گردشگری در روز اگر چنین شرایطی را مهیا کنم یک نکته که من هدود یکسال با فاصله رفتم کلاس انگلیسی و تو سطح دو امدم و باز ترک کردم اگر چنین شرایطی مهیا کنم تا سطح 3 یا 4 هدود چند ماه میکشد تا برسم ایا درسیرا به طور متوسط هدودی 9 یا 10 بار گوش کنم کفایت میکند یا اینکه بعد از ختم اون درس چه نشانه ها وتوانمندیهارا در خود ببینم و بعد برم درس دیگر ؟ ایا با چنین شرایطی تا 3 ماه تا پایان کدام سطح میتوانم برسم با روزی 15 یا 16 ساعت تمرین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
با 3 4 ماه روزی 15 ساعت قطعا توانمندیهاتون تا سطح چشمگیری افزایش پیدا میکنه.
شما اگه بتونین برای هر داستان، استراتژی 5 این نوشته که بازگویی داستان هست رو اعمال کنین، یعنی به حدی رسیدین که اون درس رو ماهر شدین.
البته ما نمیگیم که الا و بلا حتما همه ی پنج استراتژی اول روی داستان اجرا بشه بعد داستان بعدی ، بلکه خوندن داستان ها میتونن با هم، همپوشانی داشته باشن.
مثلا وقتی توی داستان فعلی به استراتژی 3 رسیدین، میتونین داستان بعدی رو شروع کنین، در عین حالی که داستان فعلی رو هم از استراتژی سه به بعد ادامه میدین.

مژگان

با سلام و احترام
از آشنایی تان خوشحال شدم و ضمن تحسین شما باید بگم برام باورش سخت است . در هر حال من یک سال کلاس رفتم البته چند سال پیش و چون روش بسیار طولانی و خسته کننده ایی(نیو اینترچنج) بود و هنوز پس از یک سال نمی تونستم صحبت کنم و مشکلات رفتن کلاس که اصلا’ معلوم نبود کی پایان دوره می شود و مشکلات دیگر زندگی کلاس را رها کردم حالا پس از چند سال دوباره تصمیم دارم زبان را ادامه بدم در این مدت از همه در مورد دوره ها و آموزشگاهها و نوع کتابها و طول مدت یادگیری پرسیده ام (سفیر -شکوه- کیش و… و هر کدام کتابهای ویژه خود را دارند)که کمتراز 2سال هم نیستند و من هم کار می کنم و وقت برای کلاس رفتن در سطح شهر و….را ندارم به سایت ها سر زدم که به شما رسیدم امیدوارم برای منم جواب بدهد.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
قطعا این روش ها به صورت خودخوان بوده و کاربردی هستن و در این راه به شما کمک میکنن.
از اپلیکیشن زبانشناس هم میتونین استفاده کنین.

صبا

خیلی عالی بود اگه یه عالمه مطلب در مورد ادغام کردن کلمه های انگلیسی وحذف کردن حتی یه قسمتایی از کلمه در حین مکالمه های رایجشون میگذاشتید مثل این سایت
englishnice.com
به نظرم خیلی کمک دهندست
یه مطلب با این موضوع با مثال های خیلی زیاد ….شما که دیگه استادید…یجور که تفهیم بشیم…..با این موضوع یه سری مطلب هست تو اینترنت که بالایی بهترینش بود و فک میکنم اونا کافی نیستند…

حسین ناصری حسین ناصری

این چیزها رو بایستی در مکالمات واقعی ببینین، نه روی کاغذ.

سین

سلام,خسته نباشید,میخواستم ببینم شما کدوم بخشهای مجموعه آقای ای جی رو استفاده کردید؟و اینکه به همون روشی که ذکر شده عمل کردید؟و اینکه برای شما چقد تاثیرگذار بوده؟و بعد چه مدتی تاثیر شو تو مکالمه میذاره؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مجموعه ي power english بسيار عالي هست، تقريبا چيزهايي كه ميگفت رو رعايت كردم و بعد دو سه ماه واقعا تاثيرات بالايي ميذاره

صبا

سلام میشه نظرتون رو درباره ی دی وی دی های انجمن انگلیسی بدون کوشش ایران به ایمیلم بفرستید؟؟؟من خودم تا حالا استفاده نکردم و حس خوبی نسبت به این انجمن ندارم
شما تا حالا ازش استفاده کردید؟؟؟؟؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
انگلیسی بدون کوشش effortless english نیازی به خرید نداره. میتونین تو اینترنت دانلود کنین. و از نظر من پکیج power english این مجموعه فوق العاده است و میتونین استراتژی های فوق رو کاملا روش پیاده سازی کنین.

صبا

سلام .ازاینکه بااین سرعت ج میدید ممنون.
من فیلم ها رو گاهی با سرعت پخش 70درصد میبینم، نظرتون؟؟؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خواهش میکنم.
نه برای فهم بیشتر موضوع مشکلی نداره.

حسین

با سلام و خسته نباشد سوالی داشتم درباره 7 استراتژی مکالمه که یک مرحله اولیه برای تفهیم کامل داستان کوتاه و بعد انجام 7 استراتژی بعدی است. سوال من اینجاست از شروع یک داستان تا تفهیم اولیه و بعد از انجام 7 استراتژی و نهایتا پایان داستان اول چقدر زمان لازمه. نیاز داریم که یه زمانی برای اتمام هر داستان تعیین کنیم.
من از کتاب steps to understanding که شامل داستان های کوتاه نیم صفحه ای هستند می خواهم شروع کنم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
گفته میشه روی هر 30 - 40 دقیقه فایل صوتی رو حداقل یک هفته تمرین بکنین. اما در کل زمان خاصی مطرح نیست و بیشتر به نحوه ی پیشرفت خودتون بستگی داره. حتی این 7 استراتژی هم حتما نباید پشت سر هم انجام بشه چون رسیدن به مراحل پایانی مهارت و زمان زیادی میطلبه. بنابراین مثلا زبان آموز سطح متوسط میتونه فعلا تا مرحله ی 4 بسنده کنه تا وقتی که پیشرفتش بهتر شد، بقیه مراحل رو هم به پروسه اضافه بکنه.

شيوا

سلام جناب ناصري
سايت شما رو همكارم به من معرفي كرد كه خودش يكي دو تا از درسهاي نرم افزار رو مطالعه كرده بود. من براي زبان خوندن بسيار انگيزه دارم، مدت زيادي كلاس هاي سفير رو رفتم. البته از سال گذشته بدليل بيماري و وقت بسيار كمي كه دارم ديگه نتونستم ادامه بدم. توي اين يك سال جسته و گريخته با نرم افزارها يا فيلم ديدن و يا خوندن كتابها و يكي دو تا سفر كاري سعي كردم سطح زبانم رو نگه دارم، اما فكر ميكنم كم كم داره اوضاع زبان انگليسيم از كنترل من خارج ميشه.
براي مطالعه زبان حالا دنبال برنامه اي بودم كه با برنامه روزانه من سازگار باشه و درعين حال كه بتونم سطح زبانم رو حفظ كنم ، آروم آروم پيشرفت هم داشته باشم.
سايت شما رو از صفحه خانه و با حوصله شروع به مطالعه كردم؛ جدا از مطالب ارزنده اي كه در مورد فراگيري زبان از بحثها يادگرفتم، ديدگاه خوبي هم در مورد رسيدن به بقيه ي چيزهايي كه توي ذهنم دارم به من داد.
فعلا بايد راهي پيدا كنم كه بتونم از نرم افزار شما استفاده كنم. :)

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظر لطفتون نسبت به سایت بنده
همونطور که حتما خودتون مطالعه کردین، تو این وبسایت بنده راههایی رو برای خواننده ها قرار دادم که به صورت خودخوان و تنها با کمک خودشون بتونن زبان رو یاد بگیرن. بنابراین حتی اگر هم نتونین از نرم افزار زبانشناس استفاده کنین، از روش هایی که در اینجا اسم بردم میتونین استفاده ی خیلی خوبی داشته باشین.
اما خوبی استفاده از نرم افزار زبانشناس این هست که فرایند یادگیری زبان انگلیسی رو برای شما جذاب و ساده میکنه. روش یادگیری لغات کاملا منحصر به فردی داره تا دایره ی لغاتتون افزایش خیلی زیادی داشته باشه. همچنین آمارهایی که به شما ارائه میشه نشانگر پیشرفت شما در زبان انگلیسی هست و انگیزه ی شما رو بالا نگه میداره.
خلاصه استفاده از این نرم افزار خالی از لطف نیست. بنابراین پیشنهادم اینه که اگه الان گوشی اندرویدی ندارین و در آینده میخواین گوشی بخرین، از گوشی های اندرویدی انتخاب کنین که بتونین از این نرم افزار هم استفاده داشته باشین :)
ممنون

صبا

ببخشید من با مطالعه قسمت فیلم به جوابم رسییدم
ممنون

صبا

سلام
نظرتون ؟؟؟؟
درباره ی فیلم های با سه خصوصیت (همزمان زبان انگلیسی و دو زیرنویس همزمان فارسی وانگلیسی)
تاثیرش از (فقط زبان انگلیسی بدون زیرنویس)
یا (زبان فارسی با فقط زیرنویس انگلیسی ) ونوعای دیگه
بیشتر نیست؟من حس میکنم خیلی بیشتره
ممنون از حوصله وزحماتتون
مفصلا برام توضیح میدید؟؟

علي

سلام
با امید موفقیت در نرم افزارتون امید وارم هرچه سریع تر منابع درسی تو نو بیشتر کنید همان طور که میدانید بازار هدف شما کسانی هستند که سطحی در حد انترمدیت دارند با مشکل اسپیکینگ و لسنین
من حدود ۳ ماه از نرم افزارتون دارم استفاده میکن خیلی کمک به من کرده نمونه کار شما شبیه lingq استیو کافمن هستش
ولی تنوع اون خیلی بیشتر هستش ودر یاد گیری کلمات جدید بسیار پیگیر تره چون هروز برات کلمات جدیدو ایمیل میزنه
اگه بتونیت درس هایی با جذابیت بیشتر بزارید چون ایجی همش راجع به زبان صحبت میکنه جدیدا با یه سایت اشنا شدم برنامش جالبه یه چند دقیقه از فیلم اصلی میزاره بعد راجع بش صحبت میکنه به حرحال اگه دوست داشتید از طریق تلگرام بفرستم هدف من اینه که وقتی میام به عنوان استیودنت حوصلم سر نره برم دنبال چیز جدید بگردم قافل از اموزش فیلم یا اخبار نشید سان ان استیودنت هم عالیه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ممنونم از نظر لطفتون.
ما در حال اضافه کردن قابلیت اضافه کردن سریع دروس هستیم. اگه پکیج خاصی مد نظرتون هست، حتی پکیج های پولی، به ما معرفی کنین که تهیه کنیم و به برنامه اضافه کنیم.
ممنون میشم

ali

Letsmasterenglish
این هم شیوه ای شبیه به ای جی داره ولی از تیکه فیلم های واقعی استفاده میکنه

محمد

سلام حسین عزیز. من مدت 5 ماه است که از نرم افزار شما استفاده میکنم و بسیار پیشرفت کردم. فقط یک توضیحی خواستم بدم و این بود که حرف شما رو مبنی بر بلد بودن 90% متن رو درست نمیدونم. من با انگلیسی بسیار ضعیف شروع به گوش دادن درس های بسته ی انگلیسی قدرت کردم و در درس های اول معمولا 90% کلامات رو بلد نبودم و بجای نا امیدی درس ها رو به تعداد زیاد و دفعات زیاد گوش دادم و الان در آغاز درس مرد ممتاز ، من فقط 15% درصد از کلمات رو بلد نیستم و پیشرفت کاملا قابل ملاحظه ای کردم. پیشنهاد من به دوستان این هست که نا امید نشید و طبق گفته ی خود گوینده متون درسی فقط گوش کنید و پاسخ بدید. هر روز و به مدت چند ماه. خودتون تغییرات رو خواهید دید. مشکل اساسی ه اکثر ما ، نداشتن صبر و بردباری ه. بچه ها 4 الی 5 سال طول میکشه تا صحبت کنند و شما هم برای یادگیری زبان حداقل دو سال زمان نیاز دارید . تشکر میکنم از زحمات شما حسین عزیز

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ممنونم از توضیحاتی که دادین و از تجربه ای که داشتین.
همین که فهمیدیم نرم افزار به دردتون خورده برای ما خیلی خوشحال کننده است :)

mehr

سلام دوست عزیز
خسته نباشید
میخواستم بدونم این هفت مرحله رو باید توی چند روز برای یه مکالمه انجام بشه؟
مثلا مشکلی که من دارم اینه که وقتی یکی از مکالمات 2min english رو گوش میدم فکر میکنم اگه این هفت مرحله رو زیاد طولش بدم از مکالمات بعدی عقب میمونم (یه جورایی صبرم کمه دوست دارم سریع یاد بگیرم)
در ضمن به نظر شما اگه برا یه مکالمه حدودا یک هفته تا 10 روز وقت بزارم، اشکالی نداره؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
این مراحل اینطوری نیست که حتمن همشون لازم باشه که انجام بشه.
مثلا اگر شما اینقدر ماهر هستین که مستقیم میتونین به تکنیک سایه برسین لازم نیست مرحله ی اول رو انجام بدین
یا مثلا اگر اونقدری ماهر هستین که میتونین مستقیما به بازگویی داستان بپردازین، لازم نیست اصلا شیش مرحله ی قبل رو پیاده سازی کنین.
از طرف دیگه
اگه تازه کار باشین شاید اولش براتون سخت باشه تا مرحله ی بازگویی داستان پیش برین
پس روشی رو پی بگیرین که خسته کننده نباشه و کم کم به مراحل بعدی برسین
مثلا یه هدف برای خودتون بذارین که هر 15 روز اونقدری ماهر بشین که بتونین به مرحله ی بعد برسین
اما در کل پیشنهاد اکیدم اینه که در هر سطحی که قرار دارین، تا مرحله تکنیک سایه بدون متن پیش برین چون خیلی بتون کمک میکنه

محمدرضا

با سلام
سایت خوبی دارید. راستش بنده نیاز به مشاوره دارم. خودم رو با تست های زیر تعیین سطح کردم:
Cambridge General English Test
score:19
B2, Upper-Intermediate
&
ILR SELF ASSESSMENT
speaking score: S2-Limited Working Proficiency
readind score:R2-Limited Working Proficiency
listening score: L1-Elementary Proficiency

مشکل اصلیم اینه که اولاَ فیلم به دردم نمی خوره چون ذهن فعالی دارم که این خودش واسم معضلی شده(فیلم هایی که تو کامپیوتر داشتم از جمله ارباب حلقه ها، شیفت دیلیت کردم :) ). فیلم های مستند شاید بهتر باشه. منتها نمی دونم از کجا می تونم فیلم های مستند مناسب خودم گیر بیارم.
برای مثال برنامه مدیریت زمان (personal time management) برایان تریسی یا سخنرانی های آنتونی رابینز رو که گوش می کردم به شدت احساس ضعف بهم دست می داد چون برای من خیلی سریع و مبهم بود.
امیدوارم شرح درستی از وضعیتم داده باشم.
با تشکر

محمدرضا

اضافه می کنم… مستند پرسپولیس رو که می دیدم بهتر از این دو مثال بود. اما بازم خیلی جای کار دارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام آقا محمدرضا
ببخشید که کامنت شما رو دیر جواب دادم. چند روزی بود درگیر جابجایی سرور های سایت بودم.
دقیق متوجه نشدم در چه زمینه ای مشاوره میخوای. اما اگه دنبال یه منبع شنیداری مناسب برای زبان هستی پیشنهاد میکنم از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنی. چون تو این اپلیکیشن، منابع به صورت سطح بندی شده وجود داره. در ضمن امکانات خوبی داره که بتونی سرعت یادگیریتو بالا ببری.

سجاد

سلام من پارسال بود که با مجموعه آقای ای جی هوگ آشنا شدم و مجموعه رو دانلود کردم و شروع کردم به گوش دادن اوایل چون لیسینینگ هم ضعیف بود متوجه نمیشدم ولی چون با انگیزه شروع کردم نا امید نشدم و هر روز طوری که خودشون تو سایتشون گفته بودند روزی تا 3 بار گوش میدادم و هر روز پیشرفت خودم رو میدیدم و خیلی خوشحال میشدم من تا درس 9 این مجموعه رو خوندم یعنی هر درسی 10 روز که حدود 3 ماهی شد خیلی خیلی پیشرفت کردم تو لیسینیگ ولی متاسفانه چون فایل صوتی بود کم کم انگیزه منو تقلیل داد و گذاشتمش کنار الانم خیلی پشیمونم که این کار رو کردم چند دفعه هم شروع کردم دوباره به خوندن ولی متاسفانه یه حالتی تو ذهنم ایجاد شده حالت بازدارندگی داره نسبت به مجموعه چون من نحوه یادگیری حافظه ام بیشتر تصویریه تا صوتی اوایل هم فکر میکردم من دارم اشتباه میکنم تا چند وقت پیش که فیلمی در یوتیوب از ایشون دیدم که خودشون تجربیات یادگیری خودشون رو درباره زبان اسپانیایی میگفتن که خودشونم تو راه به همین مشکل خوردن به نظر من لیسینگ ادم قوی باشه خیلی خوبه که توش شکی هم نیست ولی باید نحوه یادگیری افراد که همون حافظه افراد در یادگیری که به 3 بخش :صوتی_تصویری و لمسی توجه بشه همه نمیتونن با روش صوتی یاد بگیرن بنظرم اگه بتونین داستانهای تصویری درست کنین و اصطلاحاتش رو تو داستان به بچه ها آموزش بدین کمتر بچه ها بی انگیزه میشن مثلا خود آقای اجی هوگ گفت من برای رفع این مشکل هندزفری تو گوشم میکردم و میرفتم تو دل طبیعت یا رستوران و…. و درسها رو گوش میکردم تا انگیزم پایین نیاد
ببخشین که مطلبم زیاد شد خواستم تجربه خودمو به عنوان یک استفاده کننده از سیستم افورتلس انگلیش به دوستان بگم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
به نکته ی بسیار خوبی اشاره کردین.
ما داستانهای تصویری در سایتمون گذاشتیم.
اما اینکار برای نرم افزار یخورده زمانبره. تو فکرش هستیم در آینده نزدیک قرار بدیم.

ساناز

سلام
من چند ماه پیش با آموزشگاه گفتمان ملل در شمال تهران آشنا شدم، استاد آقای رستم بود، توی چند ماه به طور باور نکردنی تونستم یه مکالمه خوب داشته باشم به طوری که الان بعد گذشت ۵ ماه میتونم تو کنفرانس های بین المللی بدون ترس و با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کنم.
این شماره آموزشگاه اگر کسی از دوستان خواست.
موفق باشید
۲۲۷۰۴۹۱۵_۲۲۷۰۴۸۸۶

حسن

با سلام
وبا تشکر از سایت بسیار مفید شما
میخواستم بدونم آیا بسته های آموزشی که در بازار هستش مثل مثلا english today آیا برای زبان
مفید هستش منظورم اینه آیا اگه از این بسته استفاده کنیم چقدر به زبان ما کمک میکنه
خود شما آیا بسته آموزشی زبان رو دارید که مرحله به مرحله تا سطح پیشرفته زبان رو ادامه بده اونقدر که وقتی تا آخرش رفتیم پشیمون نشیم و بدونیم که وقت خودمون رو تلف نکردیم چیزی رسراغ دارید به ما پیشنهاد بدید هرچند نکات سایت شما هم واقعا آموزنده هستش با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
من یه نگاهی به این مجموعه انداختم چنتا اشکال تو این مجموعه ها وجود داره.
1- به شخصه مجموعه هایی که برای آموزش زبان انگلیسی محض ساخته شده نمیپسندم. چون کمترین اشکالی که دارن اینه که با یه تیر چند نشون نیستن. مثلا مجموعه ای مثل effortless English آقای ای جی هوگ با وجود اینکه برای یادگیری زبان ساخته شده و این کارو خیلی خوب هم انجام میده اما بیشتر به مسائل مهم مرتبط با زندگی میپردازه. مثلا یکی از درساش اینه چطور تا صد سالگی سر حال زنده بمونیم. یکی دیگش دنبال کردن رویاهای زندگی هست. یکی دیگش در رابطه با منافع کمک به دیگران در جهت زندگی بهتر هست. خلاصه با این درسا نه تنها زبان انگلیسی یاد میگیرین بلکه حتی ممکنه زندگیتون رو هم از این رو به اون رو تغییر بده. (این مجموعه تو اپلیکیشنمون قرار داده شده). یا مثلا مجموعه ای مثل 12 داستان واقعی که تو سایت قرار دادیم همونطور که از اسمش پیداست در رابطه با 12 داستان جذاب و واقعیه که میتونیم اولا از گوش دادن به اونها لذت ببریم. ثانیا از نکاتش درس بگیریم و تو زندگی استفاده کنیم.
2- دومین اشکالی که این مجموعه ها دارن اینه که با توجه به ماهیت محضشون خیلی مصنوعی هستن. مکالماتی که انجام میشه اصلا طبیعی نیست و آدم رو خسته میکنه. توضیحات گرامری هم که لازم به ذکر نیست که بنده شدیدا مخالف هستم.
3- در رابطه با این مجموعه ی خاص به شخصه فکر میکنم که سنگ بزرگ نشانه ی نزدنه. اصلا منطقی نیست که آدم شصت هفتاد گیگ اطلاعات رو برای تمامی سطوح مختلف جمع آوری بکنه. این حجم زیاد نشونه ی همون سنگ بزرگه. در ضمن بر فرض هم که یه نفر واقعا عزم جدی داشته باشه به نظرم تکیه بر یک برنامه ی آموزشی خاص جالب نیست. آدم بهتره در طول یادگیری برنامه های مختلفی رو دنبال کنه چون هم تنوعه هم شاید یه برنامه از اویکی بهتر یا جذاب تر باشه و اینطوری از دست نمیده.
بنابراین توصیم به شما اینه که با مجموعه های کوچکتر شروع کنین. پیشنهاد اکید دارم که اگه سطحتون نزدیک به متوسطه حتما دروس انگلیسی قدرت آقای ای جی هوگ که بالا بهش اشاره کردم رو گوش بدین. اگر تو اپلیکیشن ما گوش دادین که چه بهتر. یسری قابلیت ها اضافه میشه که یادگیری راحت تر میشه. وگرنه میتونین از سایتای مختلف دانلود هم بکنین. مجموعه ی 12 داستان واقعی هم مجموعه ی خوبی برای افراد نزدیک به متوسطه.

حسن

با سلام بنده شنیده ام که به جای گوش کردن وتکرار باید گوش کنیمو جواب بدهیم تا اینکه گوش کنیم وتکرار کنیم نظر شما چیه آیا به این شکل بهتر نیست که گوش بدهیم وجواب بدهیم بجای گوش کنیم و تکرار کنیم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
حرف شما درسته. چیزیم که ما گفتیم خلاف این موضوع نیست. گوش دادن و تکرار کردن مرحله ی اوله. بعد که به تکنیک سایه میرسه، در نوشته ی اختصاصی که برای تکنیک سایه نوشتیم، این تکنیک سه حالت داره که حالت سوم سایه ی تعاملی هست. در سایه ی تعاملی دقیقا شما بایستی به صورت سوال و جواب عمل کنین که بسیار برای یادگیری زبان و مکالمه میتونه موثر باشه. پیشنهاد میکنم نوشته ی مرتبط با تکنیک سایه ی تعاملی رو تا آخر بخونین.

محسن

با سلام و احترام

با تشکر از سایت و مطالب آموزنده، اگر امکان دارد فایل تصویری که بین مطالب درسی وجود دارد را چطور می شود دانلود کرد راهنمایی کنید بسیار لطف می کنی.

با سپاس فراوان

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای این کار وقتی فایل تصویری را پخش میکنید گوشه سمت راست پایین صفحه ای که در آن ویدئو پخش میشود علامت سایت آپارات وجود دارد. روی آن که کلیک بنمایید به صفحه مربوطه در سایت آپارات وارد میشوید که از آنجا میتوانید اقدام به دریافت فایل نمایید.
اگر مشکلی وجود داشت دوباره بفرمایید که بیشتر راهنمایی کنم.

م.

راس میگینا به روش شما شدنیه اصلا همینه روشش وگرنه نمیشه یاد گرفت واقعا ممنون

م.

ببخشید یه سوال دیگه هر لغت معانی زیادی داره که فرق دارن (واقعا معلوم نیس چجوری خودشون میفهمن منظور طرف چیه)ما همه معنیارو یادبگیریم توی داستان یا همون معنی که مد نظر داستانه .میشه اینم توضیح بدین واسم سواله واقعا چرا اینجوریه اخه یه کلمه این همه معنی …..

حسین ناصری حسین ناصری

سوال خیلی جالبی پرسیدین! تا الان خودم هیچوقت به این موضوع فکر نکردم که چرا کلمات انگلیسی معانی مختلفی میدن. ولی خوب قطعا خودشون مشکلی ندارن دلیلش هم همینه که لغات رو در قالب های خودش یاد گرفتن نه اینکه حفظشون بکنن. بنابراین هروقت لغتی در قالب خاصی استفاده بشه معنیشو در همون قالب میدونن. ما هم باید همینطور یاد بگیریم. یعنی وقتی یه لغت جدید میبینیم معنیشو تو همون قالب یاد بگیریم نه اینکه همه ی معانیشو حفظ کنیم.

م.

ممنون خیلی لطف میکنین ….

م.

ببخشید شماکه میگید بخونیدو بخونید خوب داستان از کجاپیداکنیم اونهمه اونم باصوتو ترجمه که اونم بااون شرایطی که شما گفتین 90 درصدشو بلد باشیمو کمتر از 10 درصدم نباشه اونچیزیکه باید یاد بگیریم .خداییش سخته خوب از کجا پیدا کنیم کاش خودتون داشتین تو سایتتون

حسین ناصری حسین ناصری

ببینین خوب تو اینترنت که بگردین زیاد پیدا میشه. منم تو وبسایتم تو بخش داستان های کوتاه انگلیسی سعی کردم تا اونجایی که بتونم هر چند روز یک بار یه داستان بذارم. ولی خوب یه نفری کار یه مقداری سخته!
در ضمن ما نرم افزار زبانشناسو برای همین ساختیم که تا حد زیادی به زبان آموزا تو این زمینه کمک کنیم . این بحث درصد هم تو این نرم افزار راحت خود به خود محاسبه میشه. اما اگه به نرم افزار دسترسی ندارین باید داستان در سطح خودتون پیدا کنین. مثلا یه پاراگراف از داستانو میخونین و اگه احساس کردین هم جذابه هم براتون راحته اون داستان رو شروع میکنین به خوندن.
متاسفانه وقتم به شدت کمه در اسرع وقت لیستی از داستانهایی که به نظرم خوب هستن با سطح بندی تو سایت میذارم.

mehr

سلام دوست عزیز
بابت مطالب خیلی خوبتون ممنونم
من به تازگی زبان خوندن رو شروع کردم و بعد از حدود 3 و4 ماه امتحان کردن راه های مختلف یادگیری زبان به این نتیجه رسیدم که این روشی که شما گفته اید بهترین راه است.
ولی برای یادگیری زبان 2 گونه مختلف متن وجود دارد اولی دیالوگ است که بین 2 نفر صورت می گیرد و دومی متن مونولوگ است که میتونه یک داستان یا توضیح در مورد چیزی باشد
حالا من می خوام بدونم کدوم یکی از این متن ها رو اول باید شروع کرد تا نتیجه بهتری مخصوصا توی صحبت کردن پیدا کنم یا میشه هردو رو هم زمان خوند.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
جفتشون خوبه ولی بهتره که از دیالوگ های مصنوعی که برای آموزش زبان انگلیسی ساخته شدن تا جایی که میتونین پرهیز کنین. در کل اگه پنج استراتژی فوق رو روی مطلبی صوتی پیاده سازی کنین بعد از چند وقت پیشرفت چشمگیری تو مکالمه مشاهده میکنین.

رضا

با سلام
آيا دروس ارائه شده در نرم افزار زبانشناس روش ارائه شده توسط آقاي AJ Houge است؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بخشی از پکج های ارائه شده درس های آقای هوگ است اما بخش اعظمی از آن از دیگر منابع استفاده شده است. در کل منابع آقای هوگ بخاطر جذاب بودن بسیار توصیه میشود اما نرم افزار زبانشناس محدود به منبع خاصی نیست و در آینده منابع بیشتری از دیگر اساتید قرار میدهیم.

ehsan

حسین جان
خیلی متشکرم از وجودِ محترم و نازنینت
عزیز ، یک سوال از حضورتان دارم
اول اینکه بنده بخش زیادی از مطالب سایت رو و مقالات حضرتعالی رو خوندم
و فهمیدم و یادگرفتم که بهترین روش دوری از باوری غلطی هست که سابقاً در آموزش زبان داشتیم مثل یاد گیری و فهمیدن گرامر که خیلی بورینگ و خسته کنده هست .
حسین عزیز
بنده مطالعه زبان رو خیلی دوست دارم و با سایت هایی هم تو نت آشنا شدم که کتب زبان اصلی رو همراه با متن و صوت در اختیار میزارن و از این طریق میشه با تکنیک سایه خیلی خوب پیش رفت سوالی که دارم اینه :
زبان انگلیسی طبیعتاً پره از اصطلاح ، و حروف اضافه که به افعال می چسبن و چه میدونم افعال جدا شدنی و جدا نشدنی و … رو می سازن ، در مواجهه با چنین مواردی که معنی و مفهوم رو نمی تونیم بفهمیم چیکار کنیم ؟
اصلا مثلا بعد از یک تسلط نسبی اگه که یک کتاب رو (حالا چه داستان کوتاه چه رمان و … ) رو بخوایم بخونیم چه نکاتی رو پیشنهاد می کنی که این کار (مطالعه کتاب) بازدهی خوبی داشته باشه ؟ منظورم اینه که هرچی رو که می خونیم رو باید جمله به جمله ترجمه کنیم و …
نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه ؟
خدا خیرت بده هر چی از متن بالا متوجه شدی ممنون میشم پاسخ بدی …

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظر لطفتون به بنده و این سایت
خوب ببین اینکه یه چیزی رو ندونیم اولین مولفه ی یادگیری هست. یعنی وقتی ما چیزی رو نمیدونیم اون رو یاد میگیریم. اگر بدونیم که هیچ یادگیری جدیدی صورت نمیگیره. در کل اگر نوشته ی چگونه زبان انگلیسی را یاد میگیریم رو مطالعه کرده باشین اونجا توضیح دادم که یادگیری مطالب جدید وقتی صورت میگیره که هر مطلبی که میخونین چیزی نزدیک به 5 الی ده درصد مطلب جدید و بقیش مطالبی باشه که بلد هستین. وقتی این حالت برقرار باشه یعنی وقتی نود درصد مطلب رو بدونین اون 5 درصد 10 درصد باقیمانده رو میشه حدس زد. خوب این 5 درصد تا 10 درصد میتونن همون چیزایی باشن که بالا بهش اشاره کردین. البته باز اگه سخت بود و نشد حدس زد هیچ اشکالی نداره که تو اینترنت یا دیکشنری سرچ کنین و مفهومشو یاد بگیرین. بنابراین نکته ی خیلی مهمی که میتونم به شما توصیه کنم اینه که همیشه مطالبی رو انتخاب کنین که نه اونقدری ساده باشن که همه چیزشو بدونین. نه اونقدری سخت باشن که هی مجبور بشین برای هر جمله به دیکشنری مراجعه کنین. بلکه مطالبی انتخاب کنین که در حد پنج الی ده درصد مطلب جدید داشته باشه که تا جای ممکن با حدس زدن مفاهیمشو یاد بگیرین.
پیشنهاد میکنم برای اینکه اطلاعاتت در این زمینه بیشتر بشه حتما نوشته ای که اشاره کردم رو مطالعه کنی.
باز هر سوالی داشتی در خدمتیم

ehsan

درود بر شما حسین جان بسیار ممنونم
برنامه زبان شناس رو دان کردم و بزودی از اون استفاده می کنم خصوصا از پکیج قدرت .
حسین جان
من اینطور از زبان شناس استفاده می کنم که ابتدا همه واژه ها رو سفید می
کنم بعد دنبال واژه هایی که نمی دونم میرم و اونا رو زرد می کنم و
مفهومشونو می نویسم و بعد سراغ صوت و …
اگه اشتباهه بهم بگو چیکار کنم که درست تر باشه ؟
متشکرم داداش

حسین ناصری حسین ناصری

اینجوری که استفاده میکنین درست نیست تا حدودی.
لغت های آبی یعنی لغت هایی که براتون جدیدن. برای همین وقتی همون اول همه رو یه دفعه سفید میکنین ممکنه مشکلاتی پیش بیاد
مثلا یادتون بره بعضی از اونهایی که نمیدونین رو زرد کنین. اینجوری باعث میشه که تو درسهای دیگه هم این لغتا سفید باشن و توجه شما بشون جلب نشه.
بهتره که درسی رو که میخونین دونه دونه لغت هایی که نمیدونین رو زرد کنین. وقتی که این کار تموم شد با استفاده از دکمه ای که در آخر هر درس قرار دادیم بقیه لغت ها رو سفید کنین.
اینجوری منطقی تره و خطاش کمتره

محمود تهرانی

سلام. بسیار مفید و کاربردی. با سپاس و درود فراوان بر شما و همکارانتان. بی صبرانه منتظر اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی شما هستم تا از این روشها برای یادگیری و افزایش مهارت در مکالمه استفاده کنم. برایتان آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

محمد

من دوسال کلای زبان رفتم و کتابهای تاپ ناچ و سامیت رو خوندم ولی متاسفانه یک سالو نیم هست که اصلا ب زبان فکر نکردم.برای شروع از انشاهای اما شروع کردم . بنظرتون خوبه؟ من با اراده میخام دوباره شروع کنم . کلا چکارایی انجام بدم بنظر شما؟
محمد

حسین ناصری حسین ناصری

همين كاري كه در پيش گرفتين بسيار عالي هست
پيشنهاد ميكنم حتما تكنيك سايه رو با اين درسها استفاده كنين كه سريعتر پيشرفت داشته باشين
در ضمن تو همين سايتمون مطالب بسيار زيادي در رابطه با يادگيري زبان نوشتيم كه ميتونه خيلي براتون مفيد باشه
اگر شما دو سال زبان خوندين فكر ميكنم انشا هاي اما براتون تا حد زيادي ساده باشه. به نظرم يكي دو تا از درسهاي سطح بالاتر مثل همون بسته انگليسي قدرت رو هم يه نگاه بندازين اگه براتون مناسب بود از اونها شروع كنين

مریم

با سلام و خسته نباشيد
من نميدونم كه چطور ميشه از برنامه شما استفاده كنم كه بتونم به خوبي از اون بهره برداري كنم.
و اينكه امكان پرداخت هزينه ها از طريق سيستم PayPal وجود داره يا نه
اين نرم افزار قابل نصب رو لپ تاپ سوني يا تبلت أيفون هست كه البته دومي رو با توجه به اندرويد نبودن بعيد ميدونم
من واقعا ميخوام مطمن بشم كه برنامه هاي شما ميتونه به من كمك كنه تا با يادگيري درست و اصولي زبان بتونم از اين همه استرس و نگراني نجات پيدا كنم و هم اينكه مثلا بعد يك سال بتونم تو ازمون ايلتس شركت كنم و به دنبال بقيه روياهام برم.
ممنون ميشم اگر فرصتي داشتيد من رو راهنمايي بفرماييد
موفق باشيد….

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
با توجه به اینکه تو کشوری انگلیسی زبان هستین بایستی بتونین در عرض شش ماه زبان رو به خوبی یاد بگیرین (البته به شرطی که درگیری خودتون رو با زبان انگلیسی بالا ببرین). ابتدا پیشنهاد میکنم که نوشته ای که برای کنترل دلهره و اضطراب نوشتیم رو مطالعه بفرمایین. بعد از اون، برای تقویت مکالمه حتما پنج استراتژی بیان شده در نوشته ی فوق رو بخونین و استراتژی های گفته شده رو روی هر مطلبی که مناسب میبینین پیاده سازی کنین. همونطور که دوست عزیزمون آقا مهدی در بخش نظرات نوشته ی رازهای موفقیت در یادگیری زبان عنوان کردن استفاده از این استراتژی ها باعث میشه که تو چند ماه اصلا کسی نتونه ملیتتونو تشخیص بده.
در رابطه با نرم افزار زبانشناس متاسفانه بایستی گوشی همراه اندرویدی داشته باشین. و پرداخت از طریق paypal مقدور نیست. البته زبانشناس ورژن بومی سازی شده ی اپلیکیشن lingq.com هست که اگه قیمتش براتون مناسبه میتونین از این اپلیکیشن استفاده کنین (که برای گوشی اپل هم اپلیکیشنش وجود داره). ولی درسهای تخصصی که ما تو زبانشناس به کار گرفتیم تو lingq وجود نداره.
باز اگه سوالی بود در خدمتیم :)