نانسی کلانسی

درباره‌ی این مجموعه:

سری کتاب های نانسی کلانسی نوشته ی جین اوکانر

این مجموعه شامل 9 داستان انگلیسی زیر است:

نانسی یه دخترِ تجملیه، که شنونده‌ی خوبی نیست. تو مدرسه‌شون روز شیرینی فروشی برای پول جمع کردن، برای کتابخونه دارن. نانسی تصمیم می‌گیره کاپ‌کیک درست کنه. کاپ‌کیک‌های نانسی خیلی خوشمزه میشن و روز شیرینی فروشی، همشون به فروش میرن.

هالووینه، و نانسی می‌خواد برای قاشق‌زنی بره تو محله‌شون. امروز یه عالمه شکلات گیرش میاد. مامانش بهش می‌گه تو خوردن شکلات زیاده‌روی نکنه. ولی نانسی کلی شکلات می‌خوره و حالش بد می‌شه، و شکمش درد می‌گیره. با پدرش بر می‌گرده خونه. پدرش بهش می‌گه، وقتی به سن اون بوده، وقت هالووین انقدر شکلات خورده که تا یه سال نمی‌تونسته به شکلات نگاه هم بکنه.

نانسی تو مدرسه از دوستاش درباره چیزایی که باعث بدشانسی میشن، می­شنوه. بعد از اون سعی می­کنه از چیزایی که باعث بدشانسی میشن، دوری کنه.

نانسی می خواد یه گزارش درباره ی نیاکانش برای کلاسشون بنویسه. پدرِ پدربزرگِ اون، یه مردِ عادی و خوب بود. نانسی درباره ی اون می نویسه. ولی گزارشش اصلاً جالب و هیجان انگیز نمی شه. بنابراین یه چیزهای جالب بیشتری اضافه می کنه. وقتی گزارشش رو برای مامانش می خونه، مامانش می گه که فقط اغراق نکرده بلکه از خودش در آورده و این یعنی دروغ. بنابراین، یه گزارش جدید می نویسه و اینبار فقط حقیقتِ ساده رو می نویسه. پدربزرگش باهاش میره مدرسه، و نانسی گزارشش رو برای کلاس و پدربزرگش می خونه.

نانسی برای روز پیژامه پوشی مدرسه پیراهن خواب جدیدش رو میپوشه. با این حال بعدش آرزو میکنه که ای کاش عین پیژامه ی بهترین دوستش رو می پوشید.

تو مدرسه برای تولدِ خانم گلس مهمونیِ سورپرایز گرفتن. نانسی یه دسته گلِ خودرو چیده. مامانش درباره ی پیچک سمی بهش هشدار میده، ولی نانسی می گه که متخصص پیچک سمیه و می شناسدش.

نانسی و کلاسش باید یه گزراش از کتاب بنویسن. کتاب نانسی یه کتاب بیوگرافی درباره ی یه دخترِ شجاعه. اون زمان زیادی صرف جلد می کنه و وقتی برای نوشتن گزارش نمی مونه. وقتی میره مدرسه فقط دو خط برای خوندن داره. خجالت می کشه. خانم گلس بهش می گه درباره ی کتابش حرف بزنه. اون هم همون کار رو می کنه.

نانسی یه عالمه دامنِ باله داره، به طوریکه، درِ کمد لباساش بسته نمیشه. ولی نمی‌خواد هیچ کدوم رو بذاره بره.

ننسی فانتزی یک دندان لق دارد و او واقعاً دوست دارد که یکی از آن گردنبندهای دندانی که پرستار مدرسه می دهد را داشته باشد. ولی چطور می تواند مطمئن شود که دندان لقش در مدرسه میفتد؟