جزئیات مقاله

راهنمای قدم‌به‌قدم استفاده از مجموعه‌ی داستان واقعی

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 11 دی 1393

دریافت جدیدترین مطالب سایت

به خبرنامه «زبانشناس» بپیوندید و از آخرین تخفیف ها، مقالات و آموزش های تخصصی با خبر شوید:

دانلود مجموعه Effortless English
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم
چگونه در مهارت مکالمه انگلیسی پیشرفت کنیم

راهنمای قدم‌به‌قدم استفاده از مجموعه‌ی داستان واقعی

توضیح مختصر:

۱۲ داستان واقعی

مجموعه‌ی داستان واقعی یک بسته‌ی آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن است. این مجموعه برای زبان‌آموزانی مناسب است که با درس‌های ارائه‌شده در مدرسه و احتمالاً دانشگاه، هنوز به حد مناسبی از تسلط به زبان انگلیسی نرسیده‌اند.

این مجموعه از ۱۲ داستان جذاب و واقعی به زبان انگلیسی تشکیل شده است. شیوه‌ی آموزشی بر پایه‌ی این داستان‌ها به نحوی است که در طول یادگیری انگیزه و تمرکز شما برای یادگیری بالا نگه‌داشته شود تا بتوانید در کمترین زمان ممکن، بیشترین پیشرفت را در یادگیری زبان انگلیسی، به‌ویژه در قسمت مکالمه، داشته باشید.

خیلی از زبان آموزان از ما می‌پرسند که روی هر درس چه مقداری وقت بگذارند. هرکسی ویژگی‌های خاص خودش را دارد. بنابراین جواب به این سؤال برای همه نمی‌تواند یکسان باشد. ما در این پست سعی می‌کنیم که به‌صورت کلی، اهدافی را برای شما مشخص بکنیم تا با استفاده از آن بتوانید بهتر از این مجموعه استفاده کنید.

برای اینکه این راهنما همیشه همراهتان باشد پیشنهاد میکنم که ورژن PDF این فایل راهنما، که به زبان انگلیسی تهیه شده است را دانلود نمایید.

دانلود پی دی اف

این مجموعه از ۱۲ فصل تشکیل شده است که تمرکز هر فصل روی یک داستان است. هر فصل شامل ۱۰ فایل صوتی مختلف است. بنابراین پیشنهاد ما این است که به‌طور متوسط بین یک یا دو هفته روی هر فصل وقت بگذارید. این به آن معنی است که شما فقط یک، دو یا سه بار به هر فایل صوتی گوش نمی‌دهید. بلکه بایستی تا آنجایی گوش بدهید که به آن درس تسلط کامل پیدا کرده باشید. زیرا تکرار مطالب، یکی از رمزهای یادگیری زبان انگلیسی است و خیلی می‌تواند به پیشرفت مکالمه و مهارت شنیداری شما کمک کند.

این راهنمای چک‌لیستی قدم‌به‌قدم را روی اولین فصل از این مجموعه، به نام “زندگی یا مرگ”، به همین ترتیبی که گفته شده است، پیاده‌سازی کنید. با انجام دادن قدم‌به‌قدم این راهنما روی فصل اول، برای فصل‌های بعدی دیگر دستتان می‌آید که چگونه پیش بروید. مهم‌ترین مسئله در خواندن این درس‌ها این است که تلاش برای عالی و بی‌عیب و نقص بودن، شما را از راه اصلی منحرف نکند. هدف شما این است که زیاد گوش بدهید، زیاد صحبت کنید و از این قصه‌ها لذت ببرید. این به آن معنی است که سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود را به‌سرعت جواب دهید. نه اینکه بدون عیب و نقص جواب بدهید. اگر این راهنما را به‌صورت قدم‌به‌قدم پیش ببرید حتماً موفق خواهید شد.

گوش دادن به درسنامه اصلی با سرعت‌های آهسته، نرمال و سریع

در این بخش سه فایل صوتی با سرعت‌های آهسته، نرمال، و سریع وجود دارد که در این سه فایل، داستان موردنظر برای شما گفته می‌شود. البته اگر از اپلیکیشن زبانشناس استفاده میکنید همان فایل با سرعت نرمال قرار داده شده اما شما می‌توانید با دکمه‌ی کنترل سرعت که در بخش پخش کننده (player) قرار گرفته سرعت را تنظیم کنید.

ابتدا به فایل صوتی قصه که با سرعت آهسته برای شما تهیه شده است گوش دهید. در این قسمت از روی متن چیزی نخوانید.

اصلاً نگران این نباشید که همه‌چیز را بفهمید. با آرامش سعی کنید که تمرکزتان روی چیزهایی باشد که می‌فهمید.

دوباره به فایل صوتی گوش دهید و چشمان خود را ببندید. آنچه را که می‌شنوید را تصور کنید. واقعاً آن را ببینید. یک فیلم در ذهن خود بسازید. اگر لازم بود فایل صوتی را متوقف کنید.

بعدازاینکه ۴ یا ۵ بار به همین صورت گوش دادید، دوباره فایل صوتی را برای خود پخش‌کنید و این بار از متن نیز کمک بگیرید.

اگر لازم بود، مفهوم لغات انگلیسی جدید را با استفاده از دیکشنری استخراج‌کنید. اما یادتان باشد که هدف اصلی شما گوش دادن بیشتر است.

تصور کن که اجسام چه شکلی هستند، چه بویی و چه صدایی می‌دهند. شخصیت داستان چه احساسی می‌کند؟ هرچقدر بیشتر تصور کنید، بهتر می‌توانید که به صورت ناخودآگاه، زبان انگلیسی را تجزیه‌وتحلیل کنید.

دوباره به فایل صوتی گوش دهید و هرچند لحظه یک‌بار آن را متوقف کنید. چقدر از مطالب گفته شده را می‌توانید به خاطر بیاورید؟

آیا موضوعات اصلی را متوجه می‌شوید؟ اگر جواب خیر است باز به گوش دادن همان فایل صوتی ادامه دهید. اما اگر جواب بله است، فایل صوتی با سرعت بیشتر را شروع کنید. برای چندین بار آن را نیز گوش دهید تا برایتان ساده شود.

دوباره فایل صوتی آهسته را گوش دهید و این بار سعی کنید که تکنیک سایه را روی آن پیاده‌سازی کنید.

حال سعی کنید که تکنیک سایه را روی سرعت نرمال پیاده‌سازی نمایید.

بعدازاینکه از سرعت نرمال اطمینان خاطر پیدا کردید؛ سعی کنید که با پیاده‌سازی تکنیک سایه روی فایل صوتی سریع، خود را به چالش بیندازید.

بیشتر بخوانید: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

گوش دادن به فایل مکالمه

در این قسمت یک فایل صوتی وجود دارد که با گوش دادن به آن، سؤالاتی مرتبط با داستانی که در بخش قبلی گوش دادید، از شما پرسیده می‌شود.

به سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود با جملات کامل پاسخ دهید.

اگر زمان کافی برای جواب دادن در اختیار ندارید، فایل صوتی را متوقف کنید.

بلندبلند صحبت بکنید. اگر می‌خواهید به مکالمه زبان انگلیسی مسلط شوید، نمی‌شود که در این قسمت خجالت بکشید. جسور باشید. پر از اعتمادبه‌نفس باشید. اگر احساس اعتمادبه‌نفس نمی‌کنید، نگران نباشید. اعتمادبه‌نفس احساسی است که نیازمند تمرین است. اول اعتمادبه‌نفس را تصور کنید تا این حس در شما رشد کند.

۱۲ داستان واقعی برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی جسور باشید

اصلاً نگران اشتباه خود نباشید. هدف این نیست که بدون عیب و نقص باشید یا کاملاً مطابق با فایل صوتی عمل کنید. هدف این است که زمان مکالمه شما بیشتر شود تا به مکالمه مسلط شوید.

فایل صوتی را آن‌قدری گوش دهید و به سؤالات پاسخ دهید تا جایی که با حداکثر اعتمادبه‌نفس و بدون توقف فایل صوتی بتوانید به سؤالات پاسخ دهید.

گوش دادن به فایل‌های صوتی زمان‌های مختلف

در این قسمت چهار فایل صوتی وجود دارد که در آن قصه‌ای که در بالا گوش دادید به زبان‌های مختلف برای شما بازگویی می‌شود. این قسمت‌ها برای این است که تغییرات جمله‌ها را در زمان‌های مختلف به‌خوبی گوش دهید تا بتوانید به‌صورت ناخودآگاه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

با زمان آینده شروع کنید. این زمان ساده‌ترین مورد است.

سعی کنید که جواب به سؤالات را در زمان موردنظر بگویید. مثلاً اگر سؤال حال ساده است، جواب نیز باید حال ساده باشد. اما اصلاً از اشتباهات خود نترسید. آرامش داشتن در زمانی که در حال گوش دادن و مکالمه هستید، بسیار مهم است.

پس‌ازاینکه زمان آینده را خوب یاد گرفتید، زمان حال استمراری را شروع کنید.

همان‌طور که به زمان حال استمراری گوش می‌دهید، به یاد داشته باشید که ۱) جواب‌هایتان تا آنجایی که ممکن است بدون فکر کردن باشد، ۲) بدون ترسیدن و نگرانی از اشتباهات به سؤالات جواب دهید، و ۳) بلند و با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید.

تمرکزتان بیشتر روی آرامش داشتن باشد و سعی نکنید که بدون عیب و نقص باشید. تسلط به معنی مکالمه‌ی روان است. نه مکالمه‌ی بدون عیب و نقص.

همین قدم‌ها را نیز برای زمان‌های گذشته‌ی استمراری و ماضی نقلی به کار ببرید.

درس‌های شتاب‌دهنده‌ی تسلط

درس‌های شتاب‌دهنده‌ی تسلط تقریباً شبیه قسمت فایل مکالمه است. در اینجا نیز سعی کنید بدون فکر کردن به سؤالات پاسخ دهید. اگر زیاد فکر می‌کنید، از اول فایل مکالمه را دوباره گوش دهید. هر وقت اعتمادبه‌نفستان بیشتر شد دوباره به همین درس‌های شتاب‌دهنده برگردید و آن‌ها را تمرین کنید.

نکات پایانی، قبل از شروع فصل بعدی

همان‌طور که گفته شد، پکیج آموزشی داستان واقعی از دوازده فصل تشکیل می‌شود که هرکدام از این فصل‌ها شامل ۱۰ فایل صوتی مختلف است که مجموعاً ۱۲۰ فایل را شامل می‌شود. اصلاً عجله نکنید. این یک مسابقه‌ی دو ماراتن نیست. هدف اصلی شما این است که مقدار گوش دادن به مطالب انگلیسی و مکالمه‌تان به‌طور روزانه افزایش یابد. بنابراین زیاد مهم نیست که هر فصل چند روز طول بکشد. در حقیقت پیشنهاد ما به شما این است که هر فصل را خیلی آهسته و با آرامش خاطر بخوانید. این بهترین راه برای کسب تسلط واقعی و اعتمادبه‌نفس هنگام شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

این داستان‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید. البته که بازگویی این داستان‌ها به انگلیسی خیلی بهتر است. اما حتی اگر به زبان خودتان نیز این درس‌ها را برای دوستانتان بازگویی کنید، این موضوع در تجزیه‌وتحلیل بهتر درس‌ها به شما کمک می‌کند.

امیدوارم که این راهنما بتواند به شما کمک کند که به آرزوی دیرینه‌ی خود برسید.

تگ‌ها: مکالمه

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

دیدگاه(4)

سارینا

سلام
مطالب سایتتون واقعا عالیه.باید بگم از معدود سایتهایی است که بدون کسل شدن همه مطالبش رو میخونم..بهتون خسته نباشید میگم…من نرم افزار زبانشناس رو داتلود و نصب کردم. چند تا سوال دارم:

1- 12 داستان واقعی که در نرم افزار بصورت رایگان وجود داره چه تفاوتی با نسخه ای که در سایت برای فروش گذاشتید داره؟

2- داستانها رو از سطح 1 شروع کنم و برم بالا؟ یعنی به این ترتیب: داستانهای بچه گانه، قصه های شاگردان Emma، به انگلیسی گوش بده، کتاب گویا، و الی آخر؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنون از نظر لطفتون
در رابطه با سوال هایی که پرسیدین:
1- هیچ فرقی نداره
2- داستان ها رو متناسب با علاقه و سطحتون شروع کنین. مثلا اگه سطحتون در حد نزدیک به متوسط هست از همین پکیج داستان های واقعی شروع کنین. یا اگه سطحتون مبتدی هست، از داستان های کودکانه شروع کنین و بعد چند مدت که تا حدودی یاد گرفتین، داستان های واقعی رو شروع کنین.

فرانک

با سلام وتشکر از زحمات شما. من از دوره کتاب گویا شروع کردم . سوالم اینه که باید هر کدام از این درس ها را که طبق روش آقای هوگ گفتند 30 بار گوش کنم ؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگر سطحتون متوسطه و دوره ی کتاب گویا رو متوجه میشید پیشنهاد میکنم از دوره ی انگلیسی قدرت شروع کنین.
نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو بخونین. بایستی حداقل بتونین تا جایی پیش برین که تکنیک سایه رو به راحتی بتونین انجام بدین.

شكيبا مظفري

سلام
وقت بخیر
برای دوره آموزشی ‘12 داستان واقعی’ بیشتر توضیح دهید (با اینکه مطالبی در این مورد در سایت ارائه شده ولی روش واضح نیست).
قبل از خرید مجموعه برای دوره مذکور نمونه درسی وجود دارد؟
با سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
روش به صورت زیر هست
اول یک داستان انگلیسی در سه سرعت آهسته، نرمال و سریع برای شما خونده میشه. شما از سرعت آهسته شروع میکنین به یادگیری (با توجه به متدهای مکالمه ای که در همین سایت قرار داده شده)
بعد از این سه فایل یه فایل مکالمه هست که در اون به سوال و جواب از داخل خود داستانی که خوندین پرداخته میشه. یه جورایی همون تکنیک سایه ی تعاملی میشه اسمش رو گذاشت که برای تقویت مکالمه بسیار مناسبه.
بعد از این چند فایل صوتی برای زمان های مختلف از همون داستان براتون پخش میشه. مثلا فرض کنید داستان با حال ساده بیان شده. حالا در این فایل صوتی داستان از دیدگاه گذشته، آینده و … دوباره گفته میشه و سوال و جواب هم انجام میشه. این کار باعث میشه که گرامر رو به صورت ناخودآگاه یاد بگیرین.
در نهایت هم چنتا درس شتابدهنده ی مکالمه هست که مثل همون فایل مکالمه هست که با جزئیات و کیفیت بیشتری داستان رو برای شما هضم میکنه که بتونین مکالمتونو سریعتر تقویت کنین.
این بسته برای افراد در حد نزدیک به متوسط کاملا مناسبه

محمد

سلام . نرم افزار آلمانی ه شما نسخه ios ندارد؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نه متاسفانه هنوز نتوانسته ایم به سمت نسخه های ویندوز و IOS برویم.