دانلود ۱۲ نرم‌افزار آموزش املای انگلیسی برای کودکان

یادگیری از طریق بازی، بهترین راه آموزش املای انگلیسی به کودکان!

زهرا بهنیا
زهرا بهنیا
۵ ماه پیش آپدیت شد 
دانلود ۱۲ نرم‌افزار آموزش املای انگلیسی برای کودکان

کودکی، دورانی طلایی برای یادگیری مهارت‌های مختلف از جمله زبان انگلیسی است. آموزش شکل نوشتاری و املای صحیح هر واژه انگلیسی یکی از جنبه‌های مهم یادگیری است که نیاز به تکرار و تمرین بسیاری دارد. با وجود انواع نرم‌افزار آموزش املای انگلیسی که در این مطلب معرفی می‌کنیم، دیگر نیازی نیست کودک بارها از روی یک کلمه بنویسد تا آن را به حافظه بسپارد. یادگیری با این نرم‌افزارها در حین بازی، سرگرمی و با کمک حافظه بصری کودک شکل می‌گیرد.

دانلود ۱۲ اپلیکیشن آموزش املای انگلیسی به کودکان

در ادامه به معرفی و بررسی مشخصات بهترین اپلیکیشن‌های بازی‌محورِ آموزش املا می‌پردازیم و لینک دانلود آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

۱. برنامه Kids Spelling Learning

برنامه Kids Spelling Learning

از طریق نرم‌افزار Kids Spelling Learning کودکان قادرند در قالب بازی‌های کودکانه املای واژگان را یاد بگیرند. انواع واژگان موجود در این اپلیکیشن در سطوح آسان تا دشوار در نظر گرفته شده است. زبان‌آموزان کودک بر اساس این سطح‌بندی و محیط کاربری آسانِ برنامه، بدون نیاز به کمک دیگران می‌توانند از یادگیری املای واژگان لذت ببرد.

واژه‌های این اپلیکیشن طیف وسیعی از لغات شامل اشکال، رنگ‌ها، فضا، وسایل نقلیه، خوراکی‌ها و.. را دربردارند. پس از یادگیری این عناوین کودک دایره واژگان قابل‌قبولی خواهد داشت و می‌تواند بسیاری از مطالب روزانه را درک کند.

دانلود برنامه Kids Spelling Learning برای اندروید

۲. برنامه Spelling & Phonics: Kids Games

 برنامه Spelling & Phonics: Kids Games

این برنامه شامل ۱۰ بازی مختلف برای تمرین املاست که مختص گروه سنی کودک طراحی شده است. فضای شاد و هیجان‌انگیز این اپلیکیشن آموزش املای انگلیسی، هر زبان‌آموزِ کودکی را به آموزش ترغیب می‌کند.

والدین و معلم‌های انگلیسی هم می‌توانند با استفاده از کارنامه و تابلوی امتیاز هر کودک، دستاوردهای او را تشویق و مورد بررسی قرار دهند. علاوه بر آموزش املا، این نرم‌افزار به کودک امکان می‌دهد تا با تلفظ هر لغت آشنا شود و به‌ مرور زمان مشکلات تلفظی را به حداقل برساند.

دانلود برنامه Spelling & Phonics: Kids Games برای اندروید

دانلود برنامه Spelling & Phonics: Kids Games برای آیفون

۳. برنامه Spelling Bus

برنامه Spelling Bus

نرم‌افزار Spelling Bus دیگر برنامه جذاب تمرین املا برای کودکان است. روال کار این برنامه به‌این‌ترتیب است که کودکان تصویر مربوط به یک کلمه خاص را می‌بینند و به تلفظ گوینده گوش می‌دهند و سپس باید با توجه‌ به این‌ موارد کلمه مورد نظر را تایپ کنند. با این روش ضمن یادگیری عمیق معنا، مهارت تلفظ، شنیداری و املای واژگان انگلیسی تقویت می‌شود.

این نرم‌افزار آموزش املا محیط بسیار ساده و کودک‌پسندی دارد و بازخورد فوری که به شکل صداست، بلافاصله پس از اشتباه تایپ کردن، کودک را متوجه اشتباهش می‌کند. به‌این‌ترتیب کودک می‌تواند به‌صورت مستقل مهارت زبانی خود را در مورد جنبه‌های گفته شده بهبود ببخشد.

دانلود برنامه Spelling Bus برای آیفون

۴. برنامه Learn to Spell & Write

این برنامه با هدف آموزش نوشتن، تقویت املا و مهارت خواندن ایجاد شده و تمامی اعضای خانواده به‌ویژه کودکان می‌توانند از آن بهره ببرند. کودکان می‌توانند به همراه والدین خود مراحل بازی را پشت سر بگذارند و پس از برنده شدن سکه جمع کنند. آن‌ها می‌توانند با کمک این سکه‌ها قفل مراحل بعدی بازی را باز کنند و بدون توقف و با انگیزه به یادگیری املا عادت کنند.

برنامه Learn to Spell & Write

این بازی از لحاظ دشواری دارای ۳ سطح مجزا است و باتوجه‌به سن و سطح شرکت‌کننده قابل‌تغییر است. محیط رنگارنگ و تصاویر خنده‌دار از جذابیت‌های این نرم‌افزار آموزش املا انگلیسی برای کودکان است. نکته قابل‌توجه این برنامه این است که با انتخاب هر عنوان، می‌توانید تلفظ انگلیسی و اسپانیایی آن را با آوای دلنشینی بشنوید.

لغات مربوط به دنیای حیوانات، تعطیلات، غذا، ابزار، کریسمس، لباس، خانه و وسایل نقلیه از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در این نرم‌افزار آموزش داده می‌شود.

دانلود برنامه Learn to Spell & Write برای اندروید

۵. برنامه DoodleSpell

این نرم‌افزار آموزش املا انگلیسی شامل هزاران تمرین تعاملی جالب است که تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای یادگیری به وجود می‌آورد. استفاده از برنامه DoodleSpell به کودکان ۵ تا ۱۱ سال توصیه می‌شود؛ زیرا این نرم‌افزار اعتمادبه‌نفس این گروه سنی را در زمینه نوشتن صحیح بالا می‌برد. کودکان با این تمرین‌ها قدرت به‌کارگیری کلمات آن هم به شکل صحیح نوشتاری را به‌خوبی یاد می‌گیرند.

برنامه DoodleSpell

این نرم‌افزار توسط گروهی از متخصص‌های فعال در حوزه آموزش زبان طراحی شده و دقت تشخیص بالایی دارد. از نکاتی که این برنامه را از بقیه متمایز می‌کند این است که سیستم پاداش‌دهی آن بر اساس میزان تلاش کودک است و نه توانایی فعلی او!

این برنامه می‌تواند یک مکمل درسی کم‌هزینه برای آموزش کودکان باشد. علاوه بر این، مدرسان زبان با کمک این نرم‌افزار قادرند نظم خوبی به روند یادگیری املای زبان‌آموزان بدهند و نقاط ضعف و قوت آن‌ها را به‌خوبی بررسی کنند.

دانلود برنامه DoodleSpell برای اندروید

دانلود برنامه DoodleSpell برای آیفون

۶. برنامه Spelling Shed

برنامه Spelling Shed

از بهترین نرم‌افزارهای آموزش املای کلمات انگلیسی، اپلیکیشن Spelling Shed است که توسط تیمی از مدرسان زبان طراحی شده است.

روش آموزشی این نرم‌افزار نیز بر اساس بازی بوده و زبان‌آموزان در هر سطحی که باشند به کمک آن می‌توانند املای صحیح لغات را یاد بگیرند و سرعت تایپ کردن را افزایش دهند. برای استفاده از امکانات کامل این اپلیکیشن باید هزینه اشتراک مشخصی را پرداخت کرد.

دانلود نرم‌افزار Spelling Shed برای اندروید

دانلود نرم‌افزار Spelling Shed برای آیفون

۷. برنامه Reading Eggs - Learn to Read

این برنامه آموزشی مخصوصِ کودکان با همکاری معلم‌های باتجربه و بر اساس تحقیقات علمی طراحی شده است. فضای این نرم‌افزار بسیار شاد و موزیکال است و به‌راحتی می‌تواند این گروه سنی را به خود جذب کند.

اگرچه تمرکز اصلی این نرم‌افزار بر روی مهارت درک مطلب و خواندن است اما طیف محتوای موجود در این اپلیکیشن آموزشی وسیع است. کودکان ۲ تا ۱۳ سال می‌توانند از سن پایین و به شکل اصولی با دنیای واژگان انگلیسی در زمینه‌های مختلف مثل اعداد، اشکال و... آشنا شوند.

 برنامه Reading Eggs - Learn to Read

بازی‌های تعاملی، فعالیت‌های سرگرم‌کننده و وجود انواع کتاب‌های دیجیتالی به همراه روخوانی یک گوینده از جمله مهم‌ترین بخش‌های این اپلیکیشن است. با کمک این اپلیکیشن کودکان از همان ابتدا با الفبا، شکل نوشتاری، انواع آواها و... آشنا می‌شوند و مهارت درک مطلب و خواندن را نیز کسب می‌کنند.

جایزه این برنامه به شکل تخم‌مرغ‌های طلایی است که با تلاش کودکان جمع‌آوری می‌شوند و انگیزه آن‌ها در برای ادامه بازی و یادگیری حفظ می‌کند.

دانلود برنامه Reading Eggs - Learn to Read برای اندروید

دانلود برنامه Reading Eggs - Learn to Read برای آیفون

۸. برنامه Mystery Word Town Spelling

 برنامه Mystery Word Town Spelling

این نرم‌افزار آموزش املای انگلیسی فضای آموزشی خلاقانه‌ای دارد و کودکان را به ماجراجویی برای کشف کلمات دعوت می‌کند. کودک در این بازی باید حس کنجکاوی‌اش را به کار بگیرد و به کلانتر در پیدا کردن طلاهای گمشده کمک کند.

این اکتشاف تعاملی و هیجان‌انگیز به افزایش دقت کمک می‌کند و یادگیری واژگان در حین بازی را سرگرم‌کننده می‌کند. تمرین‌های املایی از دیگر بخش‌های مهم این اپلیکیشن است که به تقویت مهارت املای کودکان می‌پردازد.

داشتن سه سطح متفاوت و حالت‌های مختلف بازی این نرم‌افزار آموزشی املا را برای طیف وسیعی از کودکان، عنوان مناسب معرفی می‌کند و هر کاربر بر اساس علاقه و سن خود می‌تواند حالت بازی را تغییر دهد.

دانلود برنامه Mystery Word Town Spelling برای آیفون

۹. برنامه Rocket Speller

برنامه Rocket Speller

نرم‌افزار Rocket Speller یکی دیگر از برنامه‌های آموزش املای انگلیسی است که برای کودکان ۳ تا ۷ سال تهیه شده است. این اپلیکیشن به طور رایگان به کودکان الفبا و املای صحیح واژگان انگلیسی را یاد می‌دهد. این یادگیری در قالب یک سفر پرماجرا و جذاب رخ می‌دهد تا زبان‌آموز کودک بدون احساس خستگی در حین آموزش به دنبال کشف حروف و اعداد باشد تا موشک خود را بسازد.

پس از تلاش‌های کودک و آماده شدن موشک، این موشک به فضا پرتاب می‌شود و بازی وارد مرحله جدیدِ جمع‌آوری ستارگان می‌شود. این بازی دارای ۵ سطح است که بر اساس سن و نیاز کودک قابل‌تنظیم است. با لمس هر یک از حروف، صدای مربوط به آن پخش می‌شود تا امکان یادگیری تلفظ و بهبود مهارت شنیداری کودک هم فراهم شود.

دانلود برنامه Rocket Speller برای آیفون

۱۰. برنامه Montessori - Learn to Read

برنامه Montessori - Learn to Read

این نرم‌افزار آموزش املا انگلیسی بر مبنای اصول مونته سوری (یک روش اثبات‌شده‌ی یادگیری برای کودکان) به زبان‌آموزان کم‌سن‌وسال کمک می‌کند تا مهارت خواندن، نوشتن و املای واژگان را تقویت کنند. الفبای نمایش‌داده‌شده در این برنامه متحرک است و کودک باید با حرکت دادن این حروف سعی کند با توجه ‌به تصویر کلمه را پیدا کند.

این برنامه به بچه‌ها کمک می‌کند تا صدای مربوط به هر یک از حروف را بشنوند. با تکرار این پژواک بچه‌ها می‌توانند حروف را لمس کرده و تلفظ آن را بشنوند و به خاطر بسپارند. این برنامه دارای سطوح آسان تا دشوار است به همین دلیل والدین و کودکان برای انتخاب سطح مناسب آزادی عمل دارند. کودک می‌تواند این بازی را هم به‌تنهایی و هم به همراه والدین یا همراهِ آموزشی خود تمرین کند.

صداها، جلوه‌های بصری تعاملی و محیط خوش‌رنگ و لعابی که پس از تکمیل کلمه نشان داده می‌شود، مشوق خوبی برای کودکان است.

دانلود برنامه Montessori - Learn to Read برای اندروید

۱۱. برنامه Spelling Master for Kids

برنامه Spelling Master for Kids

اپلیکیشن Spelling Master یکی دیگر از نرم‌افزارهای آموزش املای انگلیسی است که به کودکان امکان می‌دهد با روش راحتی آموزش ببینند. کودک باید با استفاده از حروف به‌هم‌ریخته و تصویر نمایش‌داده‌شده املای صحیح واژه را حدس بزند و حروف را مرتب کند.

با استفاده از این نرم‌افزار، علاوه بر یادگیری الفبا امکان یادگیری بیش از صدها لغت در مورد حیوانات، اعضای بدن، سبزی‌ها، میوه‌ها، گل‌ها، اعداد، حمل‌ونقل، رنگ‌ها و... وجود دارد.

دانلود برنامه Spelling Master for Kids برای اندروید

۱۲. برنامه Kids Spelling Matching Game

روش بازی در این نرم‌افزار قدری با سایر برنامه‌های معرفی شده، متفاوت است. در هر مرحله از این بازی ۴ کلمه و ۴ تصویر نشان داده می‌شود که کودک باید بر اساس شکل نوشتاری هر کلمه، آن را به تصویر مربوطه متصل کند. این بازی تطبیقی بیش از ۳۰۰ مرحله دارد و زبان‌آموز به کمک آن می‌تواند بیش از ۱۳۰۰ کلمه جدید را به شکل تصویری و نوشتاری یاد بگیرد.

 برنامه Kids Spelling Matching Game

روش این بازی بسیار راحت است و کودک تنها با یک لمس، باید موارد مرتبط را به یکدیگر وصل کند. چنانچه به‌درستی این کار را انجام دهد این خط اتصالی سبز و در غیر این صورت خط به رنگ قرمز در می‌آید؛ بنابراین برای تمرین و یادگیری از طریق این اپلیکیشن کودک بسیار مستقل عمل می‌کند زیرا نسبت به‌ درستی یا نادرستی تشخیصِ خود، از نرم‌افزار بازخورد می‌گیرد.

علاوه بر ویژگی‌های گفته‌شده، گرافیک و طراحی این نرم‌افزار آموزش املای انگلیسی بسیار شاد است. تلفظ صوتی هر لغت دیگر امکان این برنامه است که مهارت شنیداری کودک را بسیار تقویت می‌کند.

دانلود برنامه Kids Spelling Matching Game برای اندروید

زبانشناس؛ صندوقچه‌ی جادویی آموزش زبان

پیدا کردن منبع مناسب برای کودکان قدری دشوارتر از بزرگسالان است؛ زیرا روحیات، نیاز و علایق این گروه سنی به‌ویژه در نسل جدید بسیار تغییر کرده است. اپلیکیشن زبانشناس با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها و نیز درک نگرانی والدین و مدرسان، بخشی مهمی از محتوای آموزشی خود را برای این گروه در نظر گرفته است.

انواع انیمیشن‌ها، کتاب‌های داستانی و فیلم‌های سینمایی انگلیسی برای سطح مبتدی از جمله بخش‌هایی است که می‌تواند به یادگیری کودکان کمک کند. والدین می‌توانند با خیال راحت اپلیکیشن زبانشناس را روی یک دستگاه هوشمند نصب کنند و به کودک خود فرصت یک یادگیری شیرین و بدون دردسر را بدهند.

زبانشناس؛ صندوقچه‌ی جادویی آموزش زبان

برای شناخت بهترِ ابزارها، امکانات و منابع برنامه کافیست با طرز کار اپلیکیشن زبانشناس به‌خوبی آشنایی پیدا کنید و اشتراک‌ نرم‌افزار زبانشناس را از این اپلیکیشن کاربردی دریافت کنید.

سخن آخر

کودکی، یکی از بهترین سنین برای تسلط به املای واژگان است. به‌عنوان مدرس یا والد بهتر است از همان ابتدا زبان‌آموزانِ کودک را به یادگیری صحیح و اصولی املای واژگان انگلیسی عادت دهید. با وجود انواع نرم‌افزار آموزش املای انگلیسیِ معرفی‌شده در این مطلب به‌راحتی می‌توانید به این نیاز اساسی کودک پاسخ دهید تا به‌تنهایی این مهارت را در خود تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید