مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی

مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان های انگلیسی، فرانسه یا آلمانی چقدر است؟ و اپلیکیشن زبانشناس چه کمکی در این زمینه میتواند به شما بکند؟

photo_2022-03-28_16-59-49.jpg
حسین ناصری
دی ۱۳۹۹ 
۱۹۹۹ 
ساعت

زبان‌آموزانی که به‌تازگی، یادگیری زبانی جدید (انگلیسی، فرانسه، یا آلمانی) را آغاز کرده‌اند؛ یا می‌خواهند به هر دلیلی (تحصیل در خارج از کشور، کار، و …) مدرک تافل یا آیلتس بگیرند؛ معمولاً سؤالات زیر برایشان ایجاد می‌شود:

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

چطور در کوتاه‌ترین زمان، زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشه؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می‌کشد؟

و سؤالاتی از این قبیل

حقیقت این است که برفرض اگر شما بپرسید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است و در جواب فوراً به شما بگویند: ۳ ماه! این جواب اصلاً نمی‌تواند جواب دقیقی باشد. زیرا این مسئله به پارامترهای زیادی بستگی دارد که تعدادی از آن‌ها را لیست کرده‌ام:

سطح فعلی: الآن در چه سطحی قرار دارید؟

سطح مورد انتظار: معیار شما از تسلط به زبان موردنظر چیست؟ و می‌خواهید به چه جایگاهی برسید؟

زمان: چقدر در طول روز می‌خواهید برای یادگیری زبان، وقت بگذارید؟

امکاناتی که در اختیار دارید چیست؟ چقدر انگیزه دارید؟

و ده‌ها سؤال دیگر که هرچه اطلاعات ما از این سؤالات بیشتر باشد، می‌توان گفت که جواب ما نیز تا حدودی به واقعیت نزدیک است.

در بین پارامترهای فوق، پارامتر مورداشاره در سؤال دوم، یعنی سطحی که انتظار دارید به آن برسید، نسبت به بقیه از اهمیت بالاتری برخوردار است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

زمان یادگیری

یکی از رایج ترین سوالات زبان آموزان، مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی است.

مقیاس تسلط در یادگیری زبان انگلیسی

در سطح اروپا، مقیاسی کلی و استاندارد برای حد تسلط وجود دارد که به اختصار به آن CEFRL میگویند. دانستن این مقیاس و حد و حدود آن، می‌تواند یک دید کلی نسبت به مدت‌زمان موردنیاز برای رسیدن به تسلط به ما بدهد.

سطح مقدماتی (A1): کلاس گردشگری

یک مبتدی دایره‌ی لغات بسیار کمی دارد. مبتدی‌ها می‌توانند سلام و احوالپرسی ساده را انجام دهند؛ می‌توانند سؤالات ساده‌ای بپرسند؛ می‌توانند احساس خوب یا بد خود را نسبت به چیزی بیان کنند. نیز شاید بتوانند با کمک یک دیکشنری یا کتاب‌های مکالمات آماده تا حد خیلی کمی با بومی زبان‌ها ارتباط برقرار کنند.

سطح متوسط (A2-B1): بازماندگان

یک زبان‌آموز سطح متوسط می‌تواند عبارات و اظهارات مختلفی را به زبان انگلیسی بسازد. تقریباً با زحمت بسیار کمی می‌تواند در رابطه با زمان، آب‌وهوا، مکان، علاقه‌مندی‌ها و چیزهایی که دوست دارد، صحبت کند. زبان‌آموزان سطح متوسط می‌توانند زمان‌های حال، گذشته و آینده را استفاده کنند اما هنوز اشتباهاتی در به کار بردن این زمان‌ها دارند. همچنین قادر هستند که در رابطه با موضوعات مشخصی با بومی زبان‌ها صحبت کنند.

سطح پیشرفته (B2-C1): تقریباً مسلط

زبان‌آموزی که در سطح پیشرفته قرار دارد می‌تواند برنامه‌های معمولی رسانه‌های مختلف را با زحمت اندکی درک کند (تلویزیون، فیلم، رادیو، اخبار و موسیقی). می‌تواند که یک مکالمه‌ی طولانی، با افراد انگلیسی‌زبان داشته باشد و حتی می‌تواند این مکالمه در یک محیط نویزی واقع شود (یعنی مکالمه با بیش از یک نفر یا مکالمه در شرایطی که سروصدای زیادی وجود دارد).

سطح بسیار پیشرفته (C2): مسلط

زبان‌آموز مسلط تقریباً می‌تواند تمامی برنامه‌های رسانه‌ای را بفهمد. می‌تواند با انگلیسی‌زبان‌ها مکالمه‌ی طولانی‌مدت داشته باشد. می‌تواند که در محیط‌های پرجنب‌وجوش صحبت کند. زبان‌آموز مسلط، لزوماً نیازی نیست که لهجه‌ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشد. زبان‌آموز مسلط می‌تواند رمان‌های بسیار بلند زبان انگلیسی بخواند و منظورش را در مطالب نوشتاری به‌خوبی بیان کند.

بومی زبان: زبان مادری

زبان انگلیسی برای بومی زبان یا زبان اول است یا زبانی است که مدت‌زمان بسیار زیادی از زندگی‌اش را با آن صحبت کرده است.

واقعاً تا چه حد می‌خواهید مسلط باشید؟

با توجه به تعاریف فوق، تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند در بازه‌ی بسیار زیادی تعریف شود. برای بعضی‌ها تسلط به زبان انگلیسی چیزی است که شاید هیچ‌وقت به آن نتوان رسید. برای برخی دیگر اما می‌تواند در این حد باشد که بتوانند با دیگران مکالمات روزمره را با اندک تلاشی انجام دهند.

تخمینی از مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

ازنظر بنده، تسلط به زبان انگلیسی در کوتاه‌مدت، تنها زمانی مقدور است که ساک خودتان را جمع نموده و به یک کشور انگلیسی‌زبان سفر کنید. یا اینکه دل از همه‌چیز بکنید و از ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۱۰ الی ۱۵ ساعت آن را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این موقعیت‌ها را اصطلاحاً غوطه‌ور شدن می‌نامند. هیچ‌کس نمی‌تواند سرعت بالای یادگیری زبان انگلیسی، با قرار گرفتن در این موقعیت‌ها را انکار کند.

بنده نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم که رسیدن به حد تسلط در زمان انگلیسی در مدت سه ماه شدنی است. زیرا اگر شما این‌چنین انتظاراتی را از تلاش خود برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید؛ وقتی‌که این زمان بیشتر طول بکشد، بسیار ناامید می‌شوید. اگر بخواهیم واقع‌گرا باشیم، رسیدن به تسلط در زبان انگلیسی، در حالت عالی چندین سال ممکن است به طول بیانجامد.

تخمین مدت‌زمان لازم:

مهارت = A2، B1

تسلط = B2، C1، یا C2

این تخمین‌ها با فرض اینکه زبان‌آموز از صفر می‌خواهد شروع کند انجام گرفته است.

مهارت در زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن یا زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان (۳ تا ۶ ماه)

مهارت در زبان انگلیسی بدون غوطه‌ور شدن از به‌صورت یادگیری مستقل (بسته به شدت یادگیری، ۱ تا ۲ سال)

مهارت در زبان انگلیسی با استفاده از کلاس‌های آموزش زبان (۲ تا ۴ سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن (تقریباً دو سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه کلاس‌های آموزش زبان (بیش از پنج سال)

تسلط به زبان انگلیسی به‌صورت یادگیری مستقل (بسیار متغیر)

در یک تحقیق که توسط دکتر هرویتز انجام شده بود، ایشان از زبان‌آموزان سؤال می‌کرد که اگر زبان‌آموزی روزی یک ساعت زبان کار کند، چه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا به حد تسلط برسد. ۴۰ درصد افراد معتقد بودند که یک تا دو سال بیشتر طول نمی‌کشد که با این زمان به حد تسلط رسید. دکتر هرویتز این پاسخ را بسیار غیرواقعی می‌داند و توضیح می‌دهد که کسانی که این عقیده را دارند به‌احتمال‌زیاد پس‌ازاینکه ببینند تلاششان هنوز به نتیجه نرسیده است، یادگیری زبان انگلیسی را ول کنند.

چرا اپلیکیشن زبانشناس

زبانشناس برای یادگیری زبان‌ انگلیسی، اپلیکیشن اندروید و ios ارائه نموده است تا یادگیری این زبان‌ را برای شما سریع و ساده نماید سؤال این است که اپلیکیشن زبانشناس چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که یادگیری این زبان را جذاب‌تر و سریع‌تر می‌کند؟

اول‌ازهمه بایستی بگویم که برای استفاده از این اپلیکیشن بایستی در سطح A1 قرار داشته باشید. اگر سطح شما نزدیک به صفر است، این اپلیکیشن برای شما کاربرد زیادی ندارد و بایستی ابتدا خود را به سطح مقدماتی A1 برسانید، و بعد از اپلیکیشن زبانشناس استفاده نمایید. اما اگر سطح شما مقدماتی و بالاتر از آن باشد، اپلیکیشن زبانشناس با ارائه‌ی امکانات زیر باعث می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن، زبان موردعلاقه‌ی خود را یاد بگیرید.

ارائه‌ی منابع متنوع و گسترده:

در زبانشناس برای تمامی سطوح از سطح مقدماتی تا پیشرفته، منابع آموزشی وجود دارد که سعی شده است این منابع آموزشی از بین بهترین‌ها انتخاب شود.

روش ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات:

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای هر زبان‌آموزی، افزایش دایره‌ی لغات است. و دایره‌ی لغت رابطه‌ی مستقیمی با میزان تسلط به زبان دارد. از طرفی بنده در دو پست مجرا (پست اولپست دوم ) توضیح دادم که چرا روش‌های مرسوم یادگیری لغت، که معمولاً بر پایه‌ی تکرار و حفظ کردن هستند، برای افزایش دایره‌ی لغات مناسب نیستند. تیم زبانشناس با تکیه‌بر تجربیات موجود، روشی ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات درون اپلیکیشن پیاده‌سازی نموده است که یادگیری لغات جدید را برای شما بهینه می‌نماید.

یادگیری گرامر به‌صورت ناخودآگاه

برخی پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس شامل درس‌نامه‌هایی است که با خواندن آن‌ها به‌طور ناخودآگاه گرامر زبان را یاد می‌گیرید.

یادگیری مکالمه

اپلیکیشن زبانشناس طوری طراحی شده است که با پیاده‌سازی روش‌هایی مانند [تکنیک سایهاپلیکیشن زبانشناس طوری طراحی شده است که با پیاده‌سازی روش‌هایی مانند تکنیک سایه، و استراتژی‌های بیان‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی، مهارت مکالمه‌ی شما به‌سرعت تقویت شود.

اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس را برای زبان‌ انگلیسی می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود بفرمایید:

دانلود نرم افزار «زبانشناس»

چقدر برای یادگیری زبان انگلیسی باانگیزه هستید؟

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است. آیا زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید چون انگیزه و علاقه دارید، یا مجبورید آن را یاد بگیرید؟ همه‌چیز به انگیزه‌ای که شما دارید ختم می‌شود. اگر شما هیچ انگیزه‌ای برای یادگیری زبان نداشته باشید یادگیری زبان انگلیسی برای شما چیزی نزدیک به محال خواهد بود. یادگیری زبان یک امر شخصی است. بنابراین اگر می‌خواهید به‌سرعت زبان را یاد بگیرید بایستی انگیزه‌ی کافی برای یادگیری آن داشته باشید. اما اگر هیچ علاقه‌ای به یادگیری زبانی جدید ندارید هیچ دلیلی وجود ندارد که یادگیری آن زبان را حتی شروع کنید. اگر علاقه‌ای به یادگیری زبان نداشته باشید هیچ‌چیزی به شما اضافه نمی‌گردد حتی اگر سال‌های متمادی در حال خواندن آن زبان باشید.

انگیزه

همه چیز به انگیزه ی شما برای یادگیری زبان بستگی دارد

آهستگی و پیوستگی

ذهن شما برای تحلیل زبان انگلیسی و خو گرفتن با عادت‌های جدید به زمان نیاز دارد. این‌طور نیست که شما مطلبی را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و پس‌ازآن هیچ فرایندی روی آن انجام نگیرد. بلکه ذهن تلاش می‌کند که در طول زمان آن مطلب را در خود هضم کند. در حقیقت فرایند یادگیری سه مرحله کلی دارد. در مرحله اول اطلاعات لازم را دریافت می‌کنید؛ در مرحله‌ی دوم آن اطلاعات در ذهن شما تجزیه تحلیل و هضم می‌شود؛ و در مرحله سوم به این قابلیت می‌رسید که از اطلاعاتی که یاد گرفته‌اید، استفاده نیز بکنید. این فرایند بسیار زمان‌بر است. بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی قدری صبور باشید. بگذارید این‌طور به شما بگویم. اگر دو نفر در حال یادگیری زبان انگلیسی باشند، اولی به مدت سه سال روزی یک ساعت، و دومی به مدت سه ماه، روزی دوازده ساعت زبان انگلیسی بخواند؛ پیشرفتی که نفر اول در یادگیری زبان انگلیسی داشته است پس از سال سوم بسیار بیشتر از پیشرفت نفر دوم خواهد بود.

بنابراین گذر زمان ‌برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار الزامی است. اما خبر خوش برای تازه‌کارها این است که شما پیشرفت قابل‌ملاحظه‌تری را در مراحل آغازین یادگیری زبان انگلیسی مشاهده می‌کنید. این خود می‌تواند انگیزه‌ی شما را برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی حفظ کند.

صبر

داشتن صبر در یادگیری زبان انگلیسی لازم است.

شما تعیین می‌کنید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است

بزرگ‌ترین عامل در سرعت یادگیری زبان انگلیسی خودتان هستید. به‌هرحال می‌شود که یک یا دو ماه با شدت بسیار زیادی زبان انگلیسی بخوانید و از آزمون آیلتس یا تافل سربلند بیرون بیایید. اما آیا هدف از یادگیری زبان انگلیسی تنها در موفقیت در امتحانات خلاصه می‌شود. به نظرم به‌جای اینکه خودتان را در این شرایط قرار بدهید هر چه زودتر یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید. زیرا هر چه زودتر این کار را شروع کنید زودتر به زبان انگلیسی مسلط می‌شوید.

آیا شما تجربه‌ی خوبی در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید؟ تجربه‌ی خودتان را با دیگران تقسیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

Helen

۰۱ فروردین۲۰:۳۰

سلام من میخوام زبان آلمانی و انگلیسی یاد بگیرم و میشه گفت که تو آلمانی و انگلیسی کمی بلد هستم و کمی مسلط هستم چند سال طول میکشه تا آلمانی و انگلیسی رو یاد گرفت من تو المان بدنیا اومدم و میخوام برم المان چقدر طول میکشه تا به سطح A2 برسم ؟

حبیب مُقدم

۱۰ فروردین۱۹:۳۰

حبیب هستم ۶۵ ساله از رشت و من هم سئوال هِلِن را دارم ( سطحA2 ) واطلاعت من در حد احوالپرسی ، پرسیدن آدرس فروشگاه ، سینما ، خیابان و...... لُطفاً راهنمایی فرمائید.

Mahsa

۰۲ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۳۰

سلام ببخشید من یه سوال داشتم من الان کلاس هشتم هستم و فقط یه ترم فشرده کلاس زبان رفتم آیا میتونم امتحان های خودم رو بدم ؟

شادی

۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۲۰:۳۰

سلام من دانشجوی سال دوم رشته مشاوره هستم و قصد دارم برای ارشد مترجمی زبان بخونم سطح الانم مبتدی هست. سوال من اینه که بنظرتون طی این یکی دو سال میتونم برای ازمونش اماده بشم؟ دانشگاه تاپ ن ها فقط قبول بشم با اپلیکیشن زبانشناس چی؟

BARAN

۰۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰

سلام ببخشید من در سطح A2 یا B1 هستم و میخوام زبان اسپانیولی رو هم یاد بگیرم از نظر شما تداخلی بوجود نمیاد؟

رضا زکی زاده

۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰

خیلی سخته اما غیرممکن نیست.

Aynaz

۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰

سلام خسته نباشید اقای ناصری ، من ۱۷ سالمه و حدود ۸ سال کلاس زبان رفتم اما علاقه نداشتم و هیچی یادم نمونده انگلیسیم خیلی ضعیفه و الان تازه پی بردم چقدر اشتباه کردم و اون ۸ سال الکی هدر رفت الان به زبان علاقه مند شدم و میخوام حداقل تا سن ۱۹ سالگی یاد بگیرم بلکه بتونم مهاجرت کنم چون واقعا شرایط ایران سخت شده برام ، من یه پکیج زبان انگلیسی دکترنصرت رو دارم فکر کنم روش نوشته در ۹۰ روز آیا اگه از این پکیج استفاده کنم نتیجه ای میگیرم؟؟امکانش هست کمکم کنید و بگین دقیقا چیکار کنم نه گرامر خوب بلدم و نه جمله بندی ....

Zahra

۰۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰

سلام بنده می توانم با مهاجرت به آمریکا و یاد گرفتن زبان در اونجا ۳ماهع زبان رو یاد بگیرم ۱۴ ساله هستم ممنون میشم زود جوابم رو بدید

7

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰

با اجازتون من الان 8 ساله دارم میرم کلاس اما هنوز تموم نشده:/

آیناز

۳۰ خرداد۰۳:۵۹

کلاس زبان رفتن کافی نتیست تنها چیزی کلاس کمک میکنه اینکه پشت کار داشته باشی چون پول دادی.وگرنه اگه هرروز با کتاب داستان و فیلم یا کارتون انگیلیسی و مکالمه با کسی که انگیلیسی بلده مشغول باشی . یک سال تا دوسال میتونی زبان رو یاد بگیری

محمدرضا شایانی

۰۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰

سلام طبق گفته های شما من در زبان انگلیسی تقریبا در سطح متوسط هستم(B1) . سن من هم 15 سال هست . به نظر شما از نظر سنی و سطح زبان در شرایطی خوبی هستم ؟

bahar

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۳۰

سلام من ۱۶ سالمه و زبانم قوی نیست و قصد مهاجرت تحصیلی دارم بنظرتون حدودا چندسال برام کافیه ویا دیره؟

miladzali

۱۱ آبان ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام خسته نباشید من سال دیگه قرار برای زندگی مهاجرت کنم به المان.میخواستم بدونم یادگیریه زبان المانی چقدر طول میکشه واسه یه مبتدی.در ضمن اگه نرم افزار یا کتابی که بشه از روی اونا زبان رو یاد بگیری هم لطفا معرفی کنید چون وقت واسه کلاس رفتن ندارم. ممنون میشم اگه جوابمو زود بدید.اگه امکانش است به ایمیلم پاسخ بدید.

مرسی ممنون

مژگان

۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

با سلام خدمت شما:

من دو سال کلاس زبان رفتم ومتاسفانه به جایی نرسیدم نه این که کلاس زبان بد باشه ولی من خودم یه مشکل بزرگی که داشتم این بود که دوست داشتم زبان و زود یاد بگیرم وتموم شه ولی متاسفانه غافل از این که هیچ چیزی رو نمیشه یه شبه به دست بیاری ناامید میشدم وکلاسارو رها میکردم.

الان دو ماهی هست که دیگه کلاس نمیرم وبا خودم گفتم اگه کنار بزارم زحماتی که تو این دوسال کشیدم از دست میره تا این که شروع کردم به جست وجو تو سایت ها که روش یادگیری زبان چیست؟ که با سایت شما آشنا شدم .

یکی دیگه از اشکال های من اینه که به فارسی فکر میکنم و گرامر رو نمیتونم تو مکالمه درست بیان کنم و در شرایط استرس کاملا اشتباه صحبت میکنم دلم میخواد رون صحبت کنم وتسلط کافی داشته باشم امیدوارم بتونم با نرم افزار شما وسایت شما به چیزی که دلم میخواد برسم.

ببخشید که سخنم به درازا کشید ولی یه چیز دیگه میخواستم در رابطه با نرم افزار بهتون بگم که از دیدگاه من تنها ایراد نرم افزار اینه که فقط باید با اینترنت کار کنه وبدون اینترنت هیچ کارایی نداره شاید من جایی بودم و دسترسی به اینترنت نداشتم نباید از نرم افزار استفاده کنم؟

با تشکر...

حسین

۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام. در رابطه با جایی که اینترنت ندارین تا حدودی حرفتون درسته. ولی اگه درسها رو از قبل دانلود کرده باشین، و دیکشنری آفلاین رو هم دانلود کرده باشین تقریبا اکثر قابلیتها رو میتونین بدون اینترنت استفاده بفرمایین.

سعید

۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

اطلاعاتی رو که شما در این صفحه گذاشتید به شکل کامل درست نیست. شما نمیتونید زبان آلمانی و انگلیسی رو در یک سطح قرار بدید. انگلیسی ساده شده و درخورد همه است ولی آلمانی به راحتی انگلیسی نیست. در مورد زبان فرانسه تلفظ ات این زبان نیاز به وقت بیشتری نسبت به دو زبان دیگه داره.

سجاد

۰۸ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام،،من در سطحFCE3هستم.زياد علاقه اي به رفتن به كلاس ندارم چون ميدونم بدون نياز به معلم هم ميتونم ياد بگيرم و كلاس فقط وقتم رو ميگيره،مخصوصا الان كه در اينترنت همه چيز به سادگي يافت ميشه.بنظرتون كلاس رو ادامه بدم يا از طريق كتاب هاي stage يا فيلم ها و غيره و البته با كمك مطالب و اموزش هاي مفيد شما،انگليسي رو پيش ببرم؟

كيان

۰۶ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام من مى خواستم ببينم ايا زبان انگليسى رو به عنوان زبان سوم از ١٥ سالگى شروع كنيم و به صورت كلاس رفتن و خواندن به صورت كم مى توان تا تافل به حد قابل قبول و حرف زدن فرا گرفت ؟

سیاوش

۰۶ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

با سلام و درود .

ضمن عرض تشکر و ارزوی موفقیت در کار و زندگی.

باید بعرض برسونم بنده حدود 58 سال سن دارم و بعد از دوران دبیرستان به شکلی بابت شرایط کاریم زیاد از

زبان انگلیسی دور نبودم ( سفرهای خارجی به کشورهای خاور دور) که متاسفانه انجا هم از زبان انگلیسی قوی

مکالمه برخوردار نبودند. وباور بفرمایید حداقل زبان گفتگویی هم که میدانستیم فراموش کردیم .

با توجه به شرایط پیش امده در امر مهاجرت به امریکا برای خودم و همسرم و فرجه زمانی در حدود 10-12 ماه اینده

میخواستم عنایت فرموده جهت یک برنامه سازماندهی شده و منابع مشخص در امر مکالمه (Leasining & Speaking)

در صورت امکان بنده را یاری و از این سر درگمی نجات بخشید.

مرضیه

۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام آقای ناصری

من حدودا دو سال هست که کلاس زبان انگلیسی رو شروع کردم و چون قصد مهاجرت دارم حدود6-9 ماه از این دو سال رو صرف یاد گرفتن مهارت برای آزمون آیلتس کردم و نمره ی مورد نظرم رو گرفتم(5.5).اما همونطور که میدونید آیلتس به اسپیکینگ و دانش زبانی کمک چندانی نمیکنه وصرفا یه سری مهارت هست که باید یاد گرفته بشه.بعد از آیلتس من کلاسای مکالمه رو ادامه دادم که خصوصی هست تقریبا و مشکل اینجاست که اسپیکینگم خیلی روان نیست(موقع صحبت کردن فکر میکنم)واونقدری که می فهمم نمیتونم حرف بزنموبه اضافه کلمات جدید روخیلی سخت حفظ میشم و چون مرتب استفاده نمیکنم فراموش میکنم و مشکل دیگه اینه که با کلاس رفتن فقط هفته ای 6-9 ساعت انگلیسی صحبت میکنم یا انگلیسی فکر می کنم وخارج از کلاس چه بخوام چه نخوام یه سری مکالمات چه تلفنی چه غیر اون همه به فارسی هست و این روند کار رو کند میکنه.

سوال من از شما اینه که کلا باید چه شیوه ای رو در یادگیری زبان پیش گرفت که هم نهادینه بشه و هم روند یادگیری رو سریع تر کنه؟

با تشکر از شما

رامین

۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام استاد روز به خیر

بسیار ممنونم از توضیحات کامل و صادقانه شما.عرضم به حضورتان که بنده هم دقیقا همین مشکلات را طی سالهای گذشته داشته ام.از سال اول ابتدایی به عنواین مختلف زبان خوانده ام.اما همیشه به واسطه دغدغه های درسی و بعدها به واسطه مشکلات کاری از این موضوع منفک شدم و دوره ای را به واسطه این رنجیدگی خاطر از زبان دور شدم.فکر نمیکنم هوش پایینی داشته باشم.ولی به واسطه وقفه هایی که در کار افتاده مدام زبانم تحلیل رفته و از همه مهمتر الان یک خجالت و یاس و ناامیدی مرا احاطه کرده.به واسطه نوع کارم و بعضا مسافرتهایی که دارم بسیار در سختی هستم.وقت برای آموزش زبان بعد از فراقت ساعات کاری دارم.ولی واقعا نمیدانم از کجا و به چه ترتیبی دوباره شروع کنم که باز دلزده و مایوس نشوم.ممنون میشوم اگر بفرمایید به چه ترتیب و از کجا شروع کنم.قطعا حضور یا پیگیری استادی که هم مشوق و هم سختگیر باشد تاثیر بسزایی دارد.چون ممکن است به واسطه ذهنیت گذشته دل به کار ندهم.ولی عزمم را جزم کرده ام که این غولی را که برای خود ساخته ام از پا در بیاورم.در آخر متشکرم از راهنمایی ها و بذل توجه ای که میفرمایید.

شادی

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام خسته نباشید....

یه سوال داشتم

ایا نداشتن تسلط کافی بر زبان فرانسه میتونه در دانشگاه که تازه ترم اول هستی که میخوای بری ایجاد مشکل کنه؟؟؟_

پ.ن بعد رشته من هم زبان و ادبیات فرانسه هست

الی

۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام آقای ناصری

من مشکلم اینه زبانم به شدت ضعیفه و باید تو مدت کوتاهی بتونم حداکثر تا آخرای امسال یا اوایل سال آینده بتونم مدرک تافل یا مشابه بگیرم و با این سطح زبانم واقعا ناامیدم .

از طرفی هم قبلا حفظ کردن لغتها و کلاسهای زبان و امتحان کردم و ظرف مدت کوتاهی به شدت دلسرد شدم و دیگه ادامه ندادم . هم باید مدت خیلی طولانی رو به کلاس رفت ...سالها.. .

و هم اینکه واقعا با وجود اون چند ترمی که کلاس رفتم نتیجه ای نگرفتم .

خیلی نا امیدانه تو اینترنت سرچ میکردم که آیا روشی هست که بشه تو مدت کوتاهی زبان یاد بگیرم که به نرم افزار شما برخوردم .امید اندکی تو من به وجود آمده ولی مشکلم اینه که به خاطر کارم شاید روزی بتونم 1 یا 2 ساعت وقت برای مطالعه بذارم

سوالم اینه با 1 تا2 ساعت یا کمی بیشتر مطالعه زبان با نرم افزار شما میتونم امید وار باشم ظرف یکسال سطح زبانم از این مقطع ابتدایی به پیشرفته تغییر پیدا کنه .که بتونم در امتحان تافل امیدی برای قبولی داشته باشم .

حسین

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

شدنش که هر چیزی امکان پذیر هست بایستی جدیت بالایی داشته باشین. و در ضمن میتونین که از زمانهای مرده خودتون مثلا زمانی که داخل تاکسی یا اتوبوس یا پیاده روی هستین به نحو احسن با این نرم افزار کار کنین که حتی بیشتر از روزی دو ساعت هم بشه

امیررضا

۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

درود بر شما بنده سال سوم دبیرستان هستم و اخر سال قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل دارم من حدود 6 ماه وقت دارم و سطحم pre intermediate است میخوام بدونم شما چه روشیو پیشنهاد میکنید برای رسیدن به ایلتس 5.5 در 6 ماه؟

امیررضا

۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

من در سطح pre intermediate1هستم و قصد مهاجرت دارم د برای گرفتم ایلتس 6 ماه وقت دارم تا نمره5.5 _6 بگیرم لطفن راهنمایی کنید که اصلان این کار شدنیه یا نه 17 ساله هستم

عشق

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

بنده در اتریش هستم و مشغول فراگیری زبان آلمانی، که البته یادگیری این زبان برایم مشکل هست. با تمامی این اوصاف بایستی کنار آلمانی انگلیسی را هم یاد بگیرم. چرا که احساس می کنم دانستن انگلیسی از واجبات هست.

قبلا تجربه فراگیری زبان نداشتم، الان هم آلمانی را بدون کلاس دارم یاد می گیرم، امیدوارم نرم افزار شما در فراگیری انگلیسی کمک حال من شود.

تشکر فراوان

سمیرا

۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام. خیلی خوشحالم از اشناییتون. راستش داستان من اینه که سالهای خیلی زیادی زبان خوندم.آزمون ایلتس و تافل دادم و هردو نمره ام خیلی خوب شد.همیشه فکر میکردم اگر توی این دوتا ازمون نمرم خوب بشه دیگه همه چیز تمومه و من میتونم خیلی خوب صحبت کنم و... اما بعد از مدتی فهمیدم که ای دو مدرک فقط یه مهارت هست !!! و اونطور که فکر میکردم نیست.الان مدتیه امریکا هستم و غافل از اینکه این مدارک هیچ کمکی به من نکرده. آمریکایی ها به طرز وحشتناکی از اسلنگها استفاده میکنن که فهمیدم صحبتاشونو خیلی سخت میکنه.

اسپیکینگ و اینینگ برام خیلی سخت هست گرچه همه میگن تو محیط بعد از یک مدت راه میافتی!!! ولی خوب فعلا که این اتفاق نیافته.

فعلا متوسل به هر وسیله ای میشم تا زودتر بتونم راه بیافتم

ممنون

هادی

۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام.خدمت شما.میخواستم یه سوال بپرسم.من امسال کلاس سوم دبیرستان میرم.خوب.میخوام تا وقتی که لیسانسمو میگیرم،زبان انگلیسیمو در حد آی التس 6.5 و بالاتر برسونم تا بتونم از دانشگاه های آمریکا و کانادا ویزای تحصیلی بگیرم.چه توصه هایی برام دارید و اینکه از چه منابعی استفاده کنم؟ با تشکر بی نهایت.

حسین

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام. توصیم به شما این هست که از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنین تا اون موقع قطعا نمره خیلی بهتری هم میگیرین.

صحرا

۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام و خسته نباشید.

من تازه با یه استادی دوره آموزشی آیلتس رو شروع کردم. یه جای دیگه تعیین سطح داده بودم گفتن سطح انگلیسیم در حد pre intermediate هست ولی استادی که الان باهاش دوره آموزشی رو شروع کردم گفتن تو 6ماه میتونی آیلتس نمره 7 بگیری. ولی من ناامیدم واقعیتش احساس میکنم نمیشه. میخوام از نرم افزار شما هم کمک بگیرم. پیشنهاد شما برای من چی میتونه باشه؟ مرسی که وقت میزارید و جواب میدین.

مسعود

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام خدمت شما استاد عزیز، حقیقت اینه که من بیش از حد به یادگیری زبان انگلیسی علاقه داشتم و دارم نمیدونم امید وار باشم یا نه اما تصمیم گرفتم به هر قیمتی شده زبانو یاد بگیرم قبل از اینها بخاطر مشکلات مالیه خانوادم نتونستم ادامه تحصیل بدم و به چیزایی که علاقه دارم برسم و تا دیپلم بیشتر طول نکشید

خیلی وقت بود دنبال یه کلاس خوب بودم تا برم و از صفر شروع کنم این بود که گفتم یکم از اینترنت کمک بگیرم که وارد سایت شما شدم و به این نرم افزار دسترسی پیدا کردم آقای ناصری عزیز به نظر شما من میتونم واقعا زبان رو یاد بگیرم

منظورم اینه که الان تو سن ۲۸ سالگی واسم دیر نیست؟

نمیدونم ‌واقعا میشه یا نه

خوشحال میشم کمکم کنید

حسین

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

خیر اصلا دیر نیست. با اراده شروع کنین حتما موفق میشین.

مسعود

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

از راهنماییتون بی نهایت ممنونم واقعا فکر نمیکردم جواب بدین چون من نه دانشجو هستم نه یه تحصیل کرده ای که مدرک و سطح ثوادش بالا باشه

بهتون قول میدم تمام این مراحل رو مو به مو انجام بدم و به نتیجه برسم

اگر مشکلی داشتم حتما مزاحم وقتتون میشم

باز هم ممنونم از شما استاد عزیز

آسیه

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام و احترام

من دانشجوی دکترا هستم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم. هم مدرک msrt یا tolimo لازم داره و هم اینکه برای رفتن به خارج و ارتباط برقرار کردن باید زبانم تا حدی خوب باشد. متاسفانه چندین بار امتحان داده و رد شده ام. چند سال پیش 6 ترم کلاس رفتم همیشه هم رتبه اول بودم ولی زبانم تغییر چندانی نداشت. خودخوان هم کار کردم نشد. امسال تابستان کلاس خصوصی گرفتم برا تقویت speaking و listening ولی بیشتر گرامر کار میکنه. تا اینکه دیروز که داشتم تو اینترنت search میکردم سایت شما رو دیدم و نرم افزارتون رو نصب کردم. چه راه حل و پیشنهادی برا من دارید تا در مدت کوتاه مثلا 3 ماه بتونم انگلیسیم متحول کنم. چون زمان زیادی تا رفتن به فرصت مطالعاتی ندارم.

حسین

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

در این مدت کم شما بایستی خودتون رو غرق در زبان انگلیسی بکنین. پیشنهادم به شما خوندن چهار پکیج داستان واقعی، انگلیسی قدرت، مگاداستان، و داستان های کوتاه هست.

بایستی تکنیک های تقویت مکالمه رو روی این چهار پکیج پیاده سازی بفرمایین.

اریا

۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

آقای ناصری سلام

از طراحی نرم افزار شما بسیار راضی هستم

من در حال استفاده از این نرم افزار هستم و تاثیر آن را بر یادگیر خودم قابل مشاهده است.

به همین خاطر یادگیری زبان آلمانی رو هم خریداری کردم . فقط اگر برای شما ممکن باشه و دیکشنری آفلاین آلمانی رو نیز روی سایت قرار بدید در یادگیری آلمانی نیز تصحیل صورت می گیرد

با تشکر

حسین

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

از اینکه نرم افزار ما تو بحث انگلیسی به شما کمک کرده خرسندم. متاسفانه به دلیل کمبود استقبال از دیگر زبانها مثل آلمانی، خدماتمون هم بالطبع برای اونها کمتر شده. سعی میکنیم این خواسته رو سریعتر براورده کنیم.

ارادتمندم.

حسام

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام و خسته نباشید من مدت زمان زیادی زبان خوندم و در نهایت نمره 66 در تافل گرفتم.الان تصمیم گرفتم ایلتس بخونم و دوست دارم تا 6ماه دیگه نمره 6.5ایلتس بگیرم.امیدوارم نتیجه خوبی از نرم افزار شما بگیرم.

اکرم

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام جناب ناصری من در صدد گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم اول اینکه تلاش برای کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ چه منابعی رو بخونم ؟ و چه مدت زمان نیاز هست ؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم

حسین

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

هر دوی این مدارک به اندازه ی کافی معتبر هستن. اما به نظرم تافل استاندارد تره.

مدت زمان بستگی به سطح شما داره و میزان زمانی که میخواین بذارین. به طور معمول 6 ماه زمان میبره.

پیشنهاد میکنم مثلا اگه 6 ماه وقت میذارین، سه ماهش رو با اپلیکیشن زبانشناس و روشهایی که گفتیم یاد بگیرین (پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت) سه ماه دوم هم نصف با اپلیکیشن و نصف دیگه وقتتون رو به خوندن منابع تکست امتحان مورد نظر اختصاص بدین.

کیوان

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

استفاده از این برنامه آموزش زبان فرانسه برای من که خوشبختانه زبان انگلیسی را به حد کافی مسلط هستم . اما متاسفانه فرانسه در حد صفر است چگونه خواهد بود.

حسین

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام. متاسفانه برنامه ی ما فعلا برای از صفر شروع کردن به درد نمیخوره. باید در حد مقدماتی چیزهایی بلد باشین تا بتونین کار کنین.

amir

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام من داستانهای سطح متوسط تهیه کردم و مطالعه که تا اینجا داشتم واقعا از این روش راضی هستم... اولین بار تو یه سایت یا کلا دنیای مجازی دیدگاه میزارم چون واقعا راضی بود :)

سوگند

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام خسته نباشید،،،

من پکیج داستان های واقعی رو شروع کردم و الان تقریبا روزی 1/5 ساعت مفید وقت میذارم براش..

1.اگه بخوام ساعت بیشتری در روز برای یادگیری زبان وقت بذارم شما چه فعالیت های دیگه ای رو توصیه میکنید؟

حسین

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

اگه منظورتون با نرم افزاره، پیشنهاد میکنم اگه وقت دارین پکیج انگلیسی قدرت رو هم بخونین. اگه نه منظورتون خارج از نرم افزاره، پیشنهاد میکنم که با روشی که اینجا گفتم فیلم ببینین

زهرا

۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام و درود

میخواستم سوال کنم که نرم افزار برای ios کی آماده میشه؟

زهرا

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام و تشکر

از توضیحات شما ممنونم من واقعا به شدت نیاز دارم که زبانم خوب بشه من ارشد حقوق بین الملل دارم هر بار کلاسی رو رفتم تا آخر ادامه ندادم خودم تو خونه زبان میخونم 504 رو مرور میکنم مطالب مرتبط با رشته خودم ترجمه میکنم ولی اصلا نمیتونم از لغاتی که بلدم تو صحبت کردن استفاده کنم یک موقعیت شغلی که مرتبط به رشته ام بود به خاطر ضعف زبانی از دست دادم. و با ناامیدی تو گوگل نوشتم چگونه زبان انگلیسی را زود یاد بگیرم ؟ و نظراتی که دوستان نوشته بودند منو وسوسه کرد که با جدیت بیشتری نرم افزار رو نصب کنم امیدوارم فراتر از چیزی باشه که تبلیغش شده آقای ناصری واقعا اگه ظرف چندماه زبان یاد نگیرم همه زندگیم باختم.

با احترام

ندا

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام,

من با توجه به اینکه وقت زیادی برای صرف کردن تو کلاسهای زبان نداشتم به دنبال یه روش برای یادگیری زبان بودم, از سری سی دی های نصرت هم فقط چند تا استفاده کردم ولی برام خسته کننده بود تا اینکه تو جستجوی اینترنتی به سایت شما برخورد کردم و این نرم افزار رو نصب کردم. فعلا استفاده ای ازش نکردم ولی دوست دارم توضیحات بیشتری در رابطه با نحوه استفاده صحیح و کار آمد از این نرم افزار رو بدونم. و اینکه به طور متوسط چقدر زمان لازمه تا بتونیم تسلط به زبان به طور کامل پیدا کنیم.و سوال آخر اینکه فقط استفاده از این نرم افزار کافیه یا به کتابها یا کلاسهای تکمیلی زبان هم نیاز هست.

ممنونم

ندا

۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

و یه راهنمایی دیگه هم داشتم ازتون , اونم اینکه برای کنکور دکتری هم میشه راهنمایی بکنید تا بتونیم درصد خوبی بزنیم.

باتشکر

حسین

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

با توجه به اینکه بنده از مخالفان سرسخت کنکور هستم!! بهتره راهنمایی خاصی در این زمینه نکنم! :) بنده فقط برای یادگیری کاربردی انگلیسی صلاحیت دارم نه کنکوری

بنابراین دو پکیج داستان واقعی و داستان های بچه گانه رو مطالعه کنید و به بنده بگین سطحتون در حد کدومش هست تا برای یادگیری کاربردی به شما برنامه بدم.

ممنون

ندا

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

همونطوریکه گفته بودید هر دو متن رو خوندم. به هر دو متن تقریبا تسلط پنجاه درصدی دارم و توی هر دو متن تاحدی به کلمات اشنا هستم ولی مفهوم کلی هر دو رو فهمیدم. ولی خیلی دوست دارم که به طور کامل یاد بگیرم و برای من فرقی نداره که چقدر طول بکشه ولی می خوام یه بار برای همیشه و به طور کامل زبان رو یاد بگیرم تا دیگه دغدغه ای نداشته باشم در این زمینه.

سپاس فراوان

داریوش

۰۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

درود و سپاس ابتدا پوزش می خواهم که وقت شما را می گیرم چند تا از مطالب شما را مطالعه کردم. بنده سه تا محدودیت احساس می کنم در خصوص یادگیری و بی نهایت هم به خاطر کارم نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارم.

اول اینکه سنم 41 سال هست . نمی دانم در این سن ایا مغز یاری می کند برای یاد گیری.

دوم زمان کوتاهی دارم چون باید در امتحانات حسابداران خیره انگلستان شرکت کنم و بیش از 9 ماه زمان ندارم

و سوم و از همه مهمتر اینکه اصلن نمی دانم چکار باید بکنم و از کجا شروع کنم حتی به فکر استاد خصوصی هم هستم اما خب یا استاد مردی پیدا نکردم و انها هم که پیدا کردم خانم بودند و محدودیتهایی داشتند.

بازهم پوزش می خوام و بسیار سپاس گزار می شم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی بفرمایید.

حسین

۰۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

1- سن زیاد ربطی به یادگیری زبان نداره. بلکه جدیت و علاقه هست که حرف اول رو میزنه. در ضمن شما که سن خاصی ندارین!

2- اگر زمانتون کم هست بایستی وقت خیلی بیشتری بذارین. روزی پنج ساعت حداقل

3- با اپلیکیشن زبانشناس شروع بفرمایین و فعلا از دروس داستان های بچه گانه شروع کنین. این پکیج رو که مقداری شروع کردین دوباره به بنده بگین تا به شما برنامه بدم.

رضا

۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام

اپلیکیشن شما در اپل استور نیس؟ ما باید از کجا دانلودش کنیم؟

حامد

۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

قصد من مهاجرت هست به شدت به نمره 7آیلتس نیاز دارم و زمانم هم محدوده. از نظر دانش زبان در حد دبیرستان ام اونم گرامرش رو فراموش کردم ولی بیشتر لغات رو بلدم .ممنون میشم من و راهنمایی کنید که با کمک این برنامه از کجا شروع کنم و میانگین چه مدت زمان (روزی چند ساعت مطالعه کنم) طول میکشه تا به این نمره برسم (7).با تشکر

حسین

۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

برای کسب نمره ی هفت اگه وقتتون محدود هست بایستی تمام وقت روی زبان وقت بذارین. روزی هفت هشت ساعت حداقل. برای شروع هم فعلا پکیج داستان های کودکانه مناسب شما است.

صحرا

۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام وقت شما بخیر . راهنمایی می خواستم . من از نظر شنوایی مشکل دارم زیر 50درصده ، اما متوجه تلفظ انگلیسی نمی شم . خیلی د.ست دارم زبان یاد بگیرم ، به نظر شما با این شرایط چگونه شروع کنم ، امکان کاس رفتن هم نیست . با تشکر

Ali

۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام.دو تا سوال داشتم:اول اینکه من سه درس انگلیسی قدرت و چهار درس داستان های واقعی رو تو نرم افزارتون با استفاده از پنج استراتژی تقویت مکالمه خوندم و میتونم تمام زمان ها به جز حال کامل رو به کار ببرم و بفهمم میتونم با استفاده از کلماتی که میدونم یک تا دو صفحه به انگلیسی بنویسم و بعضی از سایت های اینترنتی انگلیسی که ساده هستند رو بفهمم الان به نظرتون سطح من A2 هست یا B1؟سوال دومم اینه که به فرض اینکه سطحم B1 باشه با تموم کردن داستان های واقعی و تموم کردن ده درس انگلیسی قدرت به B2 میرسه یا نه؟

حسین

۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

شما به احتمال زیاد B1 محسوب میشین. و با تموم کردن دروس داستان واقعی و انگلیسی قدرت (همشون نه فقط ده تا) به B2 میرسین.

Ali

۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام.یه زبان آموز سطح B2 بنظرتون میتونه انیمیشن های انگلیسی رو متوجه بشه؟چون من خیلی به انیمیشن انگلیسی علاقه دارم ولی متوجه نمیشم چی میگن!

شقایق

۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام روز بخیر

من حتما باید از شما مشاوره بگیرم. اخه من فوق العاده زبانم ضعیف هست و خیلی هم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم در حدی که راحت و روان صحبت کنم بدون هیچ دغدغه ای اما تا حالا تلاشم بی نتیجه مونده. اینکه نرم کلاس زبان نمیدونم کاره خوب یا بدی هست و یه مسئله دیگه من باید خیلی زود زبان رو یاد بگیرم چون الان دانشجو ارشد مدیریت بازرگانی هستم و بعد میخوام واسه دکترا برم اینکه زبان رو نمیفهمم و سر کلاس انگلیسی تدریس میکنن باعث شرمندگی من میشه و خیلی خجالت میکشم.

لطفا بمن بگین چیکار کنم من هم الان هم تو دکترا احتیاج دارم چون هدفم اینه که دراینده ای ن چندان دور بشم استاد دانشگاه و مطمعنم موفق میشم. الان هم یه کلاس زبان اسم نوشتم و یه جلسه رفتم کلاس زبان اما نمیدونم چیکار کنم. وقتی استادم صحبت میکنه متوجه نمیشم رفتم پیشه مشاوره اموزشگاه زبان گفتن یاد میگیری اما من واقعا موندم که چیکار کنم. بخدا خسته شدم.

لطفا زودتر بمن راهنمایی کنین اخه من شنبه هم کلاس زبان دارم. نمیدونم چیکار کنم لطفا یه توضیحاتی بمن بدین یادگرفتن زبان واسم هم حیاتی و خیلی مهم و هم از لحاظ موقعیت اجتماعی خیلی تاثیر گذار هست.لطفا اگر امکان داره با من صحبت کنین من باید سریع مشاوره بشم.

احسان

۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام دوست عزیز حسین آقا

بنده دی ماه عازم خدمت سربازیم...

با توحه به زمان محدودی که دارم آیا میتونم تمامی تمرینات نرم افزار زبان شناس رو انجام بدم؟؟؟

آیا تو این فرصت میتونم به مهارت لازمه برسم؟؟؟

این وقفه ای که سربازی تو روند یادگیریم میذاره رو چطوری جبران کنم...

آیا از منابع خاصی میتونم در دوران سربازی استفاده کنم که بتونن روند یادگیریم افول نکنه...؟؟؟

خوشحال میشم راهنماییم کنین تو این مورد...

حسین

۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

با توجه به تعداد منابعی که داخل نرم افزار هست، طبیعتا نمیتونین همه ی پکیج ها رو بخونین، اما میتونین اگه وقت خوبی بذارین، یک یا دو پکیجو تا حد خیلی عالی پیش ببرین

داخل سربازی هم تا اونجایی که یادمه بعد از ظهر ها در اختیار خودتون هستین که اون هم فرصت خیلی خوبیه که با همین نرم افزار پیش برین.

پارین

۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام اقای ناصری

امروز پکیج یک ماهه رو تهیه کردم و شروع به خوندن کردم مسأله ای که ذهنمو در گیر کرده مکالمه و و لیسنینگه که نمیدونم بااین روشی که شما برنامه ریزی کردین چه جوری میتونم تقویتش کنم.

موضوعه دیگه اینه که من با هر لغتی که لایت زرد رنگ میزنم توی یک دفتر یه جمله می سازم به نظرتون این کار کمکی بهم می کنه یا نه؟

سؤال دیگه ای که دارم اینکه با این اپ چه مدت زمان طول میکشه به سطوح بالاتری رسید

ممنون

مجتبی

۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام حسین جان یک مشورت میخام ازت

من میخوام کنار استفاده از نرم افزار زبان شناس زبان فرانسوی رو تقویت کنم واسه مدرک tef

بعد با چند نفر مشورت کردم همه آدرس یک آموزشگاه خیلی خوب رو دادن توی شهرمون و خیلی از متد و کتاب هاش و استاداش تعریف میکنن ولی هر وقت به حرفای شما فکر میکنم که آموزشگاه های زبان از روش های سنتی استفاده میکنن و فلان...

دلسرد میشم الان موندم چیکار کنم

منو راهنمایی کن بی زحمت

حسین

۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

شما زبان فرانسه تون در چه حدی هست؟

صفر کیلومتر هستین یا یه چیزایی بلدین؟

چقدر بلدین؟

مجتبی

۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

صفر کیلومترم داداش

حسین

۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

خوب با توجه به اینکه هیچی بلد نیستین، اولش نیاز به کلاس رفتن دارین اما رفته رفته که رو غلتک افتادین به شیوه ی ما زبان فرانسه رو بخونین

علی

۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

درود بر شما جناب ناصری

وقتتان بخیر

والا بنده هم خیلی دنبال منابع آموزشی گشتم و برخی از آنها را مطالعه کردم و بعد از مدتی دلسرد شدم از این منابع که گاهی منجر به دلسردی ام از انگلیسی شد و رفتم دنبال زبان های دیگر اعم از روسی و فرانسه و پیشرفت های خوبی در این دو زبان داشتم ولی هر چه که جلوتر رفتم و وقتی که وارد دانشگاه شدم دیدم بیش از این دو زبان، به انگلیسی احتیاج دارم.

رشته ی دانشگاهی بنده مدیریت توریسم هستش که برای بنده مکالمه به زبان انگلیسی ارجحیت دارد به مدرک آن.

بنده دیروز به صورت کنجکاوانه در نت جست و جو میکردم و با سایت شما آشنا شدم و نرم افزار را دانلود کردم و راستش هنوز شروع نکردم چون هنوز ایمان ندارم که پس از اتمام دوره های آموزشی شما بتوانم مهارتی بدست آورم.

چه راهکاری برای بنده دارید تا این دلنگرانی ام در آینده لفظ بی مورد بودن را از آن خودش کند؟

بنده برخی از متون انگلیسی را میخوانم معمولا معانی آن را متوجه میشوم و در گفتار هم کمی متوجه می شوم ولی جواب نمی توانم بدهم و فارسی بازگو می کنم جواب را...

حال بنده منتظر راهکار هایتان هستم.

ارادتمند شما

حسین

۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

ما تمامی روش های آموزشی رو به صورت رایگان در سایت منتشر کردیک که شما با تصمیم خودتون به این نتیجه برسین که روش ما بهترین روش آموزشی هست.

پیشنهاد میکنم مثلا نوشته ی مرتبط با حفظ لغت، تقویت لیسنینگ و تقویت مکالمه رو بخونین تا با روش های ما بیشتر آشنا بشین.

ممنون

نرگس

۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام خدمت شما آقای ناصری

من دانشجو سال دوم پزشکی هستم و به دلیل نوع رشته ای که دارم یادگیری این زبان برام خیلی اهمیت داره.من قبل اینکه دانشجو بشم تا مرحله passage انگلیسی رو توی آموزشگاه یاد گرفتم ولی چون شهر دیگه ای دانشگاه قبول شدم و به دلیل مشکلات رفت و آمد و...میخواستم زبانمو بدون رفتن به کلاس تقویت کنم تا اینکه با برنامه شما آشنا شدم.

میخواستم بدونم اگه با برنامه شما به صورت پیگیر کار کنم تا چ حد زبانمو میتونم تقویت کنم؟واینکه از اونجایی من قبلا کلاس رفتم و در یه سطحی دانش زبان دارم اگه از سطح 3نرم افزار شما شروع کنم مشکلی نیست؟

با تشکر

حسین

۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با برنامه ی ما اگه به صورت مستمر پیش برین، تا حد تسلط میتونین خودتون رو تقویت کنین و به دلیل منابعی که قرار دادیم، محدودیتی وجود نداره در پیشرفت شما

بله سطح 3 داستان های واقعی برای شما مناسیه

علی

۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

ممنون ازبرنامه خوبتون

من به شدت دنبال اخذ نمره حداقل ۷ آیلتس هستم خواستم بدونم برای موفقیت در این روش حداقل چقدر وقت باید در روز صرف کرد؟ ثانیا این متد چگونه به مهارت speaking کمک می کنه؟و در نهایت چقدر این متد موثر می باشه در قیاس باسایر روشها؟

ممنون از شما

حسین

۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

بستگی داره سطح فعلیتون در چه حدیه و اینکه چقدر میخواین وقت بذارین

به طور معمول 6 ماه زمان نیازه

در برنامه ی ما با اعمال متد های نوشته ی تقویت مکالمه، میتونین اسپیکینگتون رو قوی بفرمایین.

روش ما یکی از سریعترین روش های یادگیری زبان محسوب میشه. از کلاس زبان که خیلی بهتره.

امین

۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام از توضیحاتتون ممنون...منم خیلی دوست دارم زبان انگلیسیم کامل کنم چون میخوام بعد از تموم کردن کارشناسی میخوام به خارج برم...

من الان 20سالمه و تقریبا 3سال وقت دارم زبانمو کامل کنم و مدرکشو بگیرم...تا حالا 3-4تا کلاس رفتم و چندین کتابو خوندم...ولی هیچ نتیجه نگرفتم و این قدر کلاس رفتمو بدش ول کردم الان نمیدونم تو چه سطحیم وچه اندازه زبان بلدم...برام مهمتر از گرفتن مدرک اینکه که روان صحبت کردن یاد بگیرم...ممنون میشم کمکم کنین

راستی من به خاطر دانشگاه و مشغله کاری در روز بیشتر از 1ساعت نمیتونم وقت بزارم برا زبان...امیدوارم تو این ساعات کم والبته 3سال بتونم نتیجه بگیرم . مرسی

امیر

۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام خوب هستید من هم در زبان خیلی ضعیف بودم و شش ماه زبان رو آنقدر کار کردم تا به نتیجه عالی رسیدم ولی الان یه مشکل دارم اینکه درس ها در دبیرستان وقتم میگیره و فقط نیم ساعت در روز میتوانم در سال تحصیلی زبان بخوانم و لازمه که گوش دادن و مکالمه و دایره لغات را با هم قوی کنم و روزی نیم ساعت وقت دارم

آیا من با روزی نیم ساعت میتوانم؟

اگه میشه بر اساس زمان راهنماییم کنین.

خدافظ

حسین

۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

اتفاقا کمترین زمانی که ما به افراد برای استفاده از نرم افزار زبانشناس توصیه میکنیم، نیم ساعت در روز هست که با این کار، زنجیره ی یادگیریتون هم هر روز برقرار میمونه.

روش ما کاملا انعطاف پزیره و متناسب با وقتی که خودتون میتونین بذارین میتونه اعمال بشه. بنابراین به شما پیشنهاد میکنم که استراتژی های نوشته ی 5 استراتژی برای تقویت مکالمه ی زبان انگلیسی رو روی داستان های واقعی، متناسب با وقتتون پیاده سازی بفرمایین.