جزئیات مقاله

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی

تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 شهریور 1394

دریافت جدیدترین مطالب سایت

به خبرنامه «زبانشناس» بپیوندید و از آخرین تخفیف ها، مقالات و آموزش های تخصصی با خبر شوید:

دانلود مجموعه Effortless English
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم
چگونه در مهارت مکالمه انگلیسی پیشرفت کنیم

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی

توضیح مختصر:

زبان‌آموزانی که به‌تازگی، یادگیری زبانی جدید (انگلیسی، فرانسه، یا آلمانی) را آغاز کرده‌اند؛ یا می‌خواهند به هر دلیلی (تحصیل در خارج از کشور، کار، و …) مدرک تافل یا آیلتس بگیرند؛ معمولاً سؤالات زیر برایشان ایجاد می‌شود:

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشه؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می‌کشد؟

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

چطور در کوتاه‌ترین زمان، زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

و سؤالاتی از این قبیل

حقیقت این است که برفرض اگر شما بپرسید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است و در جواب فوراً به شما بگویند: ۳ ماه! این جواب اصلاً نمی‌تواند جواب دقیقی باشد. زیرا این مسئله به پارامترهای زیادی بستگی دارد که تعدادی از آن‌ها را لیست کرده‌ام: سطح فعلی: الآن در چه سطحی قرار دارید؟

سطح مورد انتظار: معیار شما از تسلط به زبان موردنظر چیست؟ و می‌خواهید به چه جایگاهی برسید؟

زمان: چقدر در طول روز می‌خواهید برای یادگیری زبان، وقت بگذارید؟

امکاناتی که در اختیار دارید چیست؟ چقدر انگیزه دارید؟

و ده‌ها سؤال دیگر که هرچه اطلاعات ما از این سؤالات بیشتر باشد، می‌توان گفت که جواب ما نیز تا حدودی به واقعیت نزدیک است.

در بین پارامترهای فوق، پارامتر مورداشاره در سؤال دوم، یعنی سطحی که انتظار دارید به آن برسید، نسبت به بقیه از اهمیت بالاتری برخوردار است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نوشته‌ی مرتبط: برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

مدت زمان یکی از رایج ترین سوالات زبان آموزان، مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی است.

توجه: در ادامه‌ی این نوشته هر‌جا می‌گوییم زبان انگلیسی، منظور زبان فرانسه و آلمانی نیز هست و فرقی بین اینها وجود ندارد.

مقیاس تسلط در یادگیری زبان انگلیسی

در سطح اروپا، مقیاسی کلی و استاندارد برای حد تسلط وجود دارد که به اختصار به آن CEFRL میگویند. دانستن این مقیاس و حد و حدود آن، می‌تواند یک دید کلی نسبت به مدت‌زمان موردنیاز برای رسیدن به تسلط به ما بدهد.

سطح مقدماتی (A1): کلاس گردشگری

یک مبتدی دایره‌ی لغات بسیار کمی دارد. مبتدی‌ها می‌توانند سلام و احوالپرسی ساده را انجام دهند؛ می‌توانند سؤالات ساده‌ای بپرسند؛ می‌توانند احساس خوب یا بد خود را نسبت به چیزی بیان کنند. نیز شاید بتوانند با کمک یک دیکشنری یا کتاب‌های مکالمات آماده تا حد خیلی کمی با بومی زبان‌ها ارتباط برقرار کنند.

سطح متوسط (A2-B1): بازماندگان

یک زبان‌آموز سطح متوسط می‌تواند عبارات و اظهارات مختلفی را به زبان انگلیسی بسازد. تقریباً با زحمت بسیار کمی می‌تواند در رابطه با زمان، آب‌وهوا، مکان، علاقه‌مندی‌ها و چیزهایی که دوست ندارد، صحبت کند. زبان‌آموزان سطح متوسط می‌توانند زمان‌های حال، گذشته و آینده را استفاده کنند اما هنوز اشتباهاتی در به کار بردن این زمان‌ها دارند. نیز قادر هستند که در رابطه با موضوعات مشخصی با بومی زبان‌ها صحبت کنند.

سطح پیشرفته (B2-C1): تقریباً مسلط

زبان‌آموزی که در سطح پیشرفته قرار دارد می‌تواند برنامه‌های معمولی رسانه‌ها را با زحمت اندکی درک کند (تلویزیون، فیلم، رادیو، اخبار و موسیقی). می‌تواند که یک مکالمه‌ی طولانی، با افراد انگلیسی‌زبان داشته باشد و حتی می‌تواند این مکالمه در یک محیط نویزی واقع شود (یعنی مکالمه با بیش از یک نفر یا مکالمه در شرایطی که سروصدای زیادی وجود دارد).

سطح بسیار پیشرفته (C2): مسلط

زبان‌آموز مسلط تقریباً می‌تواند تمامی برنامه‌های رسانه‌ای را بفهمد. می‌تواند با انگلیسی‌زبان‌ها مکالمه‌ی طولانی‌مدت داشته باشد. می‌تواند که در محیط‌های پرجنب‌وجوش صحبت کند. زبان‌آموز مسلط، لزوماً نیازی نیست که لهجه‌ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشد. زبان‌آموز مسلط می‌تواند رمان‌های بسیار بلند زبان انگلیسی بخواند و منظورش را در مطالب نوشتاری به‌خوبی بیان کند.

بومی زبان: زبان مادری

زبان انگلیسی برای بومی زبان یا زبان اول است یا زبانی است که مدت‌زمان بسیار زیادی از زندگی‌اش را با آن صحبت کرده است.

واقعاً تا چه حد می‌خواهید مسلط باشید؟

با توجه به تعاریف فوق، تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند در بازه‌ی بسیار زیادی تعریف شود. برای بعضی‌ها تسلط به زبان انگلیسی چیزی است که شاید هیچ‌وقت به آن نتوان رسید. برای برخی دیگر اما می‌تواند در این حد باشد که بتوانند با دیگران مکالمات روزمره را با اندک تلاشی انجام دهند.

تخمینی از مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

ازنظر بنده، تسلط به زبان انگلیسی در کوتاه‌مدت، تنها زمانی مقدور است که ساک خودتان را جمع نموده و به یک کشور انگلیسی‌زبان سفر کنید. یا اینکه دل از همه‌چیز بکنید و از ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۱۰ الی ۱۵ ساعت آن را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این موقعیت‌ها را اصطلاحاً غوطه‌ور شدن می‌نامند. هیچ‌کس نمی‌تواند سرعت بالای یادگیری زبان انگلیسی، با قرار گرفتن در این موقعیت‌ها را انکار کند.

بنده نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم که رسیدن به حد تسلط در زمان انگلیسی در مدت سه ماه شدنی است. زیرا اگر شما این‌چنین انتظاراتی را از تلاش خود برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید؛ وقتی‌که این زمان بیشتر طول بکشد، بسیار ناامید می‌شوید. اگر بخواهیم واقع‌گرا باشیم، رسیدن به تسلط در زبان انگلیسی، در حالت عالی چندین سال ممکن است به طول بیانجامد.

تخمین مدت‌زمان لازم:

مهارت = A2، B1

تسلط = B2، C1، یا C2

این تخمین‌ها با فرض اینکه زبان‌آموز از صفر می‌خواهد شروع کند انجام گرفته است.

مهارت در زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن یا زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان (۳ تا ۶ ماه)

مهارت در زبان انگلیسی بدون غوطه‌ور شدن از به‌صورت یادگیری مستقل (بسته به شدت یادگیری، ۱ تا ۲ سال)

مهارت در زبان انگلیسی با استفاده از کلاس‌های آموزش زبان (۲ تا ۴ سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه غوطه‌ور شدن (تقریباً دو سال)

تسلط به زبان انگلیسی از راه کلاس‌های آموزش زبان (بیش از پنج سال)

تسلط به زبان انگلیسی به‌صورت یادگیری مستقل (بسیار متغیر)

در یک تحقیق که توسط دکتر هرویتز انجام شده بود، ایشان از زبان‌آموزان سؤال می‌کرد که اگر زبان‌آموزی روزی یک ساعت زبان کار کند، چه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا به حد تسلط برسد. ۴۰ درصد افراد معتقد بودند که یک تا دو سال بیشتر طول نمی‌کشد که با این زمان به حد تسلط رسید. دکتر هرویتز این پاسخ را بسیار غیرواقعی می‌داند و توضیح می‌دهد که کسانی که این عقیده را دارند به‌احتمال‌زیاد پس‌ازاینکه ببینند تلاششان هنوز به نتیجه نرسیده است، یادگیری زبان انگلیسی را ول کنند.

چرا اپلیکیشن زبانشناس

زبانشناس برای یادگیری زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی، اپلیکیشن های اندرویدی ارائه نموده است که یادگیری این زبان‌ها را برای شما سریع و ساده نماید (البته اپلیکیشن iOS نیز تا ماه‌های آینده آماده می‌شود). سؤال این است که اپلیکیشن زبانشناس چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که یادگیری این زبان‌ها را جذاب‌تر و سریع‌تر می‌کند؟

اول‌ازهمه بایستی بگویم که برای استفاده از این اپلیکیشن بایستی در سطح A1 قرار داشته باشید. اگر سطح شما نزدیک به صفر است، این اپلیکیشن برای شما کاربرد زیادی ندارد و بایستی ابتدا خود را به سطح مقدماتی A1 برسانید، و بعد از اپلیکیشن زبانشناس استفاده نمایید. اما اگر سطح شما مقدماتی و بالاتر از آن باشد، اپلیکیشن زبانشناس با ارائه‌ی امکانات زیر باعث می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن، زبان موردعلاقه‌ی خود را یاد بگیرید.

ارائه‌ی منابع متنوع و گسترده:

در زبانشناس برای تمامی سطوح از سطح مقدماتی تا پیشرفته، منابع آموزشی وجود دارد که سعی شده است این منابع آموزشی از بین بهترین‌ها انتخاب شود.

روش ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات:

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای هر زبان‌آموزی، افزایش دایره‌ی لغات است. و دایره‌ی لغت رابطه‌ی مستقیمی با میزان تسلط به زبان دارد. از طرفی بنده در دو پست مجرا (پست اولپست دوم ) توضیح دادم که چرا روش‌های مرسوم یادگیری لغت، که معمولاً بر پایه‌ی تکرار و حفظ کردن هستند، برای افزایش دایره‌ی لغات مناسب نیستند. تیم زبانشناس با تکیه‌بر تجربیات موجود، روشی ابتکاری برای افزایش دایره‌ی لغات درون اپلیکیشن پیاده‌سازی نموده است که یادگیری لغات جدید را برای شما بهینه می‌نماید.

یادگیری گرامر به‌صورت ناخودآگاه

برخی پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس شامل درس‌نامه‌هایی است که با خواندن آن‌ها به‌طور ناخودآگاه گرامر زبان را یاد می‌گیرید.

یادگیری مکالمه

اپلیکیشن زبانشناس طوری طراحی شده است که با پیاده‌سازی روش‌هایی مانند تکنیک سایه، و استراتژی‌های بیان‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی، مهارت مکالمه‌ی شما به‌سرعت تقویت شود.

تکنیک سایه

تکنیک سایه

استراتژی های تقویت مکالمه

استراتژی های تقویت مکالمه

اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس را برای زبان‌ انگلیسی می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود بفرمایید:

دانلود نرم افزار «زبانشناس»

چقدر برای یادگیری زبان انگلیسی باانگیزه هستید؟

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است. آیا زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید چون انگیزه و علاقه دارید، یا مجبورید آن را یاد بگیرید؟ همه‌چیز به انگیزه‌ای که شما دارید ختم می‌شود. اگر شما هیچ انگیزه‌ای برای یادگیری زبان نداشته باشید یادگیری زبان انگلیسی برای شما چیزی نزدیک به محال خواهد بود. یادگیری زبان یک امر شخصی است. بنابراین اگر می‌خواهید به‌سرعت زبان را یاد بگیرید بایستی انگیزه‌ی کافی برای یادگیری آن داشته باشید. اما اگر هیچ علاقه‌ای به یادگیری زبانی جدید ندارید هیچ دلیلی وجود ندارد که یادگیری آن زبان را حتی شروع کنید. اگر علاقه‌ای به یادگیری زبان نداشته باشید هیچ‌چیزی به شما اضافه نمی‌گردد حتی اگر سال‌های متمادی در حال خواندن آن زبان باشید.

نوشته‌ی مرتبط: انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

انگیزه همه چیز به انگیزه ی شما برای یادگیری زبان بستگی دارد

آهستگی و پیوستگی

ذهن شما برای تحلیل زبان انگلیسی و خو گرفتن با عادت‌های جدید به زمان نیاز دارد. این‌طور نیست که شما مطلبی را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و پس‌ازآن هیچ فرایندی روی آن انجام نگیرد. بلکه ذهن تلاش می‌کند که در طول زمان آن مطلب را در خود هضم کند. در حقیقت فرایند یادگیری سه مرحله کلی دارد. در مرحله اول اطلاعات لازم را دریافت می‌کنید؛ در مرحله‌ی دوم آن اطلاعات در ذهن شما تجزیه تحلیل و هضم می‌شود؛ و در مرحله سوم به این قابلیت می‌رسید که از اطلاعاتی که یاد گرفته‌اید، استفاده نیز بکنید. این فرایند بسیار زمان‌بر است. بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی قدری صبور باشید. بگذارید این‌طور به شما بگویم. اگر دو نفر در حال یادگیری زبان انگلیسی باشند، اولی به مدت سه سال روزی یک ساعت، و دومی به مدت سه ماه، روزی دوازده ساعت زبان انگلیسی بخواند؛ پیشرفتی که نفر اول در یادگیری زبان انگلیسی داشته است پس از سال سوم بسیار بیشتر از پیشرفت نفر دوم خواهد بود.

نوشته‌ی مرتبط: صبر در یادگیری زبان انگلیسی

بنابراین گذر زمان ‌برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار الزامی است. اما خبر خوش برای تازه‌کارها این است که شما پیشرفت قابل‌ملاحظه‌تری را در مراحل آغازین یادگیری زبان انگلیسی مشاهده می‌کنید. این خود می‌تواند انگیزه‌ی شما را برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی حفظ کند.

آهستگی و پیوستگی داشتن صبر در یادگیری زبان انگلیسی لازم است.

شما تعیین می‌کنید که مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است

بزرگ‌ترین عامل در سرعت یادگیری زبان انگلیسی خودتان هستید. به‌هرحال می‌شود که یک یا دو ماه با شدت بسیار زیادی زبان انگلیسی بخوانید و از آزمون آیلتس یا تافل سربلند بیرون بیایید. اما آیا هدف از یادگیری زبان انگلیسی تنها در موفقیت در امتحانات خلاصه می‌شود. به نظرم به‌جای اینکه خودتان را در این شرایط قرار بدهید هر چه زودتر یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید. زیرا هر چه زودتر این کار را شروع کنید زودتر به زبان انگلیسی مسلط می‌شوید.

آیا شما تجربه‌ی خوبی در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید؟ تجربه‌ی خودتان را با دیگران تقسیم کنید.

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

دیدگاه(81)

miladzali

سلام خسته نباشید من سال دیگه قرار برای زندگی مهاجرت کنم به المان.میخواستم بدونم یادگیریه زبان المانی چقدر طول میکشه واسه یه مبتدی.در ضمن اگه نرم افزار یا کتابی که بشه از روی اونا زبان رو یاد بگیری هم لطفا معرفی کنید چون وقت واسه کلاس رفتن ندارم. ممنون میشم اگه جوابمو زود بدید.اگه امکانش است به ایمیلم پاسخ بدید.
مرسی ممنون

مژگان

با سلام خدمت شما:

من دو سال کلاس زبان رفتم ومتاسفانه به جایی نرسیدم نه این که کلاس زبان بد باشه ولی من خودم یه مشکل بزرگی که داشتم این بود که دوست داشتم زبان و زود یاد بگیرم وتموم شه ولی متاسفانه غافل از این که هیچ چیزی رو نمیشه یه شبه به دست بیاری ناامید میشدم وکلاسارو رها میکردم.
الان دو ماهی هست که دیگه کلاس نمیرم وبا خودم گفتم اگه کنار بزارم زحماتی که تو این دوسال کشیدم از دست میره تا این که شروع کردم به جست وجو تو سایت ها که روش یادگیری زبان چیست؟ که با سایت شما آشنا شدم .
یکی دیگه از اشکال های من اینه که به فارسی فکر میکنم و گرامر رو نمیتونم تو مکالمه درست بیان کنم و در شرایط استرس کاملا اشتباه صحبت میکنم دلم میخواد رون صحبت کنم وتسلط کافی داشته باشم امیدوارم بتونم با نرم افزار شما وسایت شما به چیزی که دلم میخواد برسم.
ببخشید که سخنم به درازا کشید ولی یه چیز دیگه میخواستم در رابطه با نرم افزار بهتون بگم که از دیدگاه من تنها ایراد نرم افزار اینه که فقط باید با اینترنت کار کنه وبدون اینترنت هیچ کارایی نداره شاید من جایی بودم و دسترسی به اینترنت نداشتم نباید از نرم افزار استفاده کنم؟
با تشکر…

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. در رابطه با جایی که اینترنت ندارین تا حدودی حرفتون درسته. ولی اگه درسها رو از قبل دانلود کرده باشین، و دیکشنری آفلاین رو هم دانلود کرده باشین تقریبا اکثر قابلیتها رو میتونین بدون اینترنت استفاده بفرمایین.

سعید

اطلاعاتی رو که شما در این صفحه گذاشتید به شکل کامل درست نیست. شما نمیتونید زبان آلمانی و انگلیسی رو در یک سطح قرار بدید. انگلیسی ساده شده و درخورد همه است ولی آلمانی به راحتی انگلیسی نیست. در مورد زبان فرانسه تلفظ ات این زبان نیاز به وقت بیشتری نسبت به دو زبان دیگه داره.

سجاد

سلام،،من در سطحFCE3هستم.زياد علاقه اي به رفتن به كلاس ندارم چون ميدونم بدون نياز به معلم هم ميتونم ياد بگيرم و كلاس فقط وقتم رو ميگيره،مخصوصا الان كه در اينترنت همه چيز به سادگي يافت ميشه.بنظرتون كلاس رو ادامه بدم يا از طريق كتاب هاي stage يا فيلم ها و غيره و البته با كمك مطالب و اموزش هاي مفيد شما،انگليسي رو پيش ببرم؟

سیاوش

با سلام و درود .
ضمن عرض تشکر و ارزوی موفقیت در کار و زندگی.
باید بعرض برسونم بنده حدود 58 سال سن دارم و بعد از دوران دبیرستان به شکلی بابت شرایط کاریم زیاد از
زبان انگلیسی دور نبودم ( سفرهای خارجی به کشورهای خاور دور) که متاسفانه انجا هم از زبان انگلیسی قوی
مکالمه برخوردار نبودند. وباور بفرمایید حداقل زبان گفتگویی هم که میدانستیم فراموش کردیم .
با توجه به شرایط پیش امده در امر مهاجرت به امریکا برای خودم و همسرم و فرجه زمانی در حدود 10-12 ماه اینده
میخواستم عنایت فرموده جهت یک برنامه سازماندهی شده و منابع مشخص در امر مکالمه (Leasining & Speaking)
در صورت امکان بنده را یاری و از این سر درگمی نجات بخشید.

كيان

سلام من مى خواستم ببينم ايا زبان انگليسى رو به عنوان زبان سوم از ١٥ سالگى شروع كنيم و به صورت كلاس رفتن و خواندن به صورت كم مى توان تا تافل به حد قابل قبول و حرف زدن فرا گرفت ؟

رامین

سلام استاد روز به خیر

بسیار ممنونم از توضیحات کامل و صادقانه شما.عرضم به حضورتان که بنده هم دقیقا همین مشکلات را طی سالهای گذشته داشته ام.از سال اول ابتدایی به عنواین مختلف زبان خوانده ام.اما همیشه به واسطه دغدغه های درسی و بعدها به واسطه مشکلات کاری از این موضوع منفک شدم و دوره ای را به واسطه این رنجیدگی خاطر از زبان دور شدم.فکر نمیکنم هوش پایینی داشته باشم.ولی به واسطه وقفه هایی که در کار افتاده مدام زبانم تحلیل رفته و از همه مهمتر الان یک خجالت و یاس و ناامیدی مرا احاطه کرده.به واسطه نوع کارم و بعضا مسافرتهایی که دارم بسیار در سختی هستم.وقت برای آموزش زبان بعد از فراقت ساعات کاری دارم.ولی واقعا نمیدانم از کجا و به چه ترتیبی دوباره شروع کنم که باز دلزده و مایوس نشوم.ممنون میشوم اگر بفرمایید به چه ترتیب و از کجا شروع کنم.قطعا حضور یا پیگیری استادی که هم مشوق و هم سختگیر باشد تاثیر بسزایی دارد.چون ممکن است به واسطه ذهنیت گذشته دل به کار ندهم.ولی عزمم را جزم کرده ام که این غولی را که برای خود ساخته ام از پا در بیاورم.در آخر متشکرم از راهنمایی ها و بذل توجه ای که میفرمایید.

مرضیه

سلام آقای ناصری
من حدودا دو سال هست که کلاس زبان انگلیسی رو شروع کردم و چون قصد مهاجرت دارم حدود6-9 ماه از این دو سال رو صرف یاد گرفتن مهارت برای آزمون آیلتس کردم و نمره ی مورد نظرم رو گرفتم(5.5).اما همونطور که میدونید آیلتس به اسپیکینگ و دانش زبانی کمک چندانی نمیکنه وصرفا یه سری مهارت هست که باید یاد گرفته بشه.بعد از آیلتس من کلاسای مکالمه رو ادامه دادم که خصوصی هست تقریبا و مشکل اینجاست که اسپیکینگم خیلی روان نیست(موقع صحبت کردن فکر میکنم)واونقدری که می فهمم نمیتونم حرف بزنموبه اضافه کلمات جدید روخیلی سخت حفظ میشم و چون مرتب استفاده نمیکنم فراموش میکنم و مشکل دیگه اینه که با کلاس رفتن فقط هفته ای 6-9 ساعت انگلیسی صحبت میکنم یا انگلیسی فکر می کنم وخارج از کلاس چه بخوام چه نخوام یه سری مکالمات چه تلفنی چه غیر اون همه به فارسی هست و این روند کار رو کند میکنه.
سوال من از شما اینه که کلا باید چه شیوه ای رو در یادگیری زبان پیش گرفت که هم نهادینه بشه و هم روند یادگیری رو سریع تر کنه؟
با تشکر از شما

شادی

سلام خسته نباشید….
یه سوال داشتم
ایا نداشتن تسلط کافی بر زبان فرانسه میتونه در دانشگاه که تازه ترم اول هستی که میخوای بری ایجاد مشکل کنه؟؟؟_
پ.ن بعد رشته من هم زبان و ادبیات فرانسه هست

الی

سلام آقای ناصری
من مشکلم اینه زبانم به شدت ضعیفه و باید تو مدت کوتاهی بتونم حداکثر تا آخرای امسال یا اوایل سال آینده بتونم مدرک تافل یا مشابه بگیرم و با این سطح زبانم واقعا ناامیدم .
از طرفی هم قبلا حفظ کردن لغتها و کلاسهای زبان و امتحان کردم و ظرف مدت کوتاهی به شدت دلسرد شدم و دیگه ادامه ندادم . هم باید مدت خیلی طولانی رو به کلاس رفت …سالها.. .
و هم اینکه واقعا با وجود اون چند ترمی که کلاس رفتم نتیجه ای نگرفتم .
خیلی نا امیدانه تو اینترنت سرچ میکردم که آیا روشی هست که بشه تو مدت کوتاهی زبان یاد بگیرم که به نرم افزار شما برخوردم .امید اندکی تو من به وجود آمده ولی مشکلم اینه که به خاطر کارم شاید روزی بتونم 1 یا 2 ساعت وقت برای مطالعه بذارم
سوالم اینه با 1 تا2 ساعت یا کمی بیشتر مطالعه زبان با نرم افزار شما میتونم امید وار باشم ظرف یکسال سطح زبانم از این مقطع ابتدایی به پیشرفته تغییر پیدا کنه .که بتونم در امتحان تافل امیدی برای قبولی داشته باشم .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شدنش که هر چیزی امکان پذیر هست بایستی جدیت بالایی داشته باشین. و در ضمن میتونین که از زمانهای مرده خودتون مثلا زمانی که داخل تاکسی یا اتوبوس یا پیاده روی هستین به نحو احسن با این نرم افزار کار کنین که حتی بیشتر از روزی دو ساعت هم بشه

امیررضا

من در سطح pre intermediate1هستم و قصد مهاجرت دارم د برای گرفتم ایلتس 6 ماه وقت دارم تا نمره5.5 _6 بگیرم لطفن راهنمایی کنید که اصلان این کار شدنیه یا نه 17 ساله هستم

امیررضا

درود بر شما بنده سال سوم دبیرستان هستم و اخر سال قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل دارم من حدود 6 ماه وقت دارم و سطحم pre intermediate است میخوام بدونم شما چه روشیو پیشنهاد میکنید برای رسیدن به ایلتس 5.5 در 6 ماه؟

عشق

بنده در اتریش هستم و مشغول فراگیری زبان آلمانی، که البته یادگیری این زبان برایم مشکل هست. با تمامی این اوصاف بایستی کنار آلمانی انگلیسی را هم یاد بگیرم. چرا که احساس می کنم دانستن انگلیسی از واجبات هست.
قبلا تجربه فراگیری زبان نداشتم، الان هم آلمانی را بدون کلاس دارم یاد می گیرم، امیدوارم نرم افزار شما در فراگیری انگلیسی کمک حال من شود.
تشکر فراوان

سمیرا

سلام. خیلی خوشحالم از اشناییتون. راستش داستان من اینه که سالهای خیلی زیادی زبان خوندم.آزمون ایلتس و تافل دادم و هردو نمره ام خیلی خوب شد.همیشه فکر میکردم اگر توی این دوتا ازمون نمرم خوب بشه دیگه همه چیز تمومه و من میتونم خیلی خوب صحبت کنم و… اما بعد از مدتی فهمیدم که ای دو مدرک فقط یه مهارت هست !!! و اونطور که فکر میکردم نیست.الان مدتیه امریکا هستم و غافل از اینکه این مدارک هیچ کمکی به من نکرده. آمریکایی ها به طرز وحشتناکی از اسلنگها استفاده میکنن که فهمیدم صحبتاشونو خیلی سخت میکنه.
اسپیکینگ و اینینگ برام خیلی سخت هست گرچه همه میگن تو محیط بعد از یک مدت راه میافتی!!! ولی خوب فعلا که این اتفاق نیافته.
فعلا متوسل به هر وسیله ای میشم تا زودتر بتونم راه بیافتم
ممنون

هادی

با سلام.خدمت شما.میخواستم یه سوال بپرسم.من امسال کلاس سوم دبیرستان میرم.خوب.میخوام تا وقتی که لیسانسمو میگیرم،زبان انگلیسیمو در حد آی التس 6.5 و بالاتر برسونم تا بتونم از دانشگاه های آمریکا و کانادا ویزای تحصیلی بگیرم.چه توصه هایی برام دارید و اینکه از چه منابعی استفاده کنم؟ با تشکر بی نهایت.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. توصیم به شما این هست که از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنین تا اون موقع قطعا نمره خیلی بهتری هم میگیرین.

صحرا

سلام و خسته نباشید.
من تازه با یه استادی دوره آموزشی آیلتس رو شروع کردم. یه جای دیگه تعیین سطح داده بودم گفتن سطح انگلیسیم در حد pre intermediate هست ولی استادی که الان باهاش دوره آموزشی رو شروع کردم گفتن تو 6ماه میتونی آیلتس نمره 7 بگیری. ولی من ناامیدم واقعیتش احساس میکنم نمیشه. میخوام از نرم افزار شما هم کمک بگیرم. پیشنهاد شما برای من چی میتونه باشه؟ مرسی که وقت میزارید و جواب میدین.

مسعود

سلام خدمت شما استاد عزیز، حقیقت اینه که من بیش از حد به یادگیری زبان انگلیسی علاقه داشتم و دارم نمیدونم امید وار باشم یا نه اما تصمیم گرفتم به هر قیمتی شده زبانو یاد بگیرم قبل از اینها بخاطر مشکلات مالیه خانوادم نتونستم ادامه تحصیل بدم و به چیزایی که علاقه دارم برسم و تا دیپلم بیشتر طول نکشید
خیلی وقت بود دنبال یه کلاس خوب بودم تا برم و از صفر شروع کنم این بود که گفتم یکم از اینترنت کمک بگیرم که وارد سایت شما شدم و به این نرم افزار دسترسی پیدا کردم آقای ناصری عزیز به نظر شما من میتونم واقعا زبان رو یاد بگیرم
منظورم اینه که الان تو سن ۲۸ سالگی واسم دیر نیست؟
نمیدونم ‌واقعا میشه یا نه
خوشحال میشم کمکم کنید

حسین ناصری حسین ناصری

خیر اصلا دیر نیست. با اراده شروع کنین حتما موفق میشین.

مسعود

از راهنماییتون بی نهایت ممنونم واقعا فکر نمیکردم جواب بدین چون من نه دانشجو هستم نه یه تحصیل کرده ای که مدرک و سطح ثوادش بالا باشه
بهتون قول میدم تمام این مراحل رو مو به مو انجام بدم و به نتیجه برسم
اگر مشکلی داشتم حتما مزاحم وقتتون میشم
باز هم ممنونم از شما استاد عزیز

آسیه

با سلام و احترام

من دانشجوی دکترا هستم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم. هم مدرک msrt یا tolimo لازم داره و هم اینکه برای رفتن به خارج و ارتباط برقرار کردن باید زبانم تا حدی خوب باشد. متاسفانه چندین بار امتحان داده و رد شده ام. چند سال پیش 6 ترم کلاس رفتم همیشه هم رتبه اول بودم ولی زبانم تغییر چندانی نداشت. خودخوان هم کار کردم نشد. امسال تابستان کلاس خصوصی گرفتم برا تقویت speaking و listening ولی بیشتر گرامر کار میکنه. تا اینکه دیروز که داشتم تو اینترنت search میکردم سایت شما رو دیدم و نرم افزارتون رو نصب کردم. چه راه حل و پیشنهادی برا من دارید تا در مدت کوتاه مثلا 3 ماه بتونم انگلیسیم متحول کنم. چون زمان زیادی تا رفتن به فرصت مطالعاتی ندارم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
در این مدت کم شما بایستی خودتون رو غرق در زبان انگلیسی بکنین. پیشنهادم به شما خوندن چهار پکیج داستان واقعی، انگلیسی قدرت، مگاداستان، و داستان های کوتاه هست.
بایستی تکنیک های تقویت مکالمه رو روی این چهار پکیج پیاده سازی بفرمایین.

اریا

آقای ناصری سلام
از طراحی نرم افزار شما بسیار راضی هستم
من در حال استفاده از این نرم افزار هستم و تاثیر آن را بر یادگیر خودم قابل مشاهده است.

به همین خاطر یادگیری زبان آلمانی رو هم خریداری کردم . فقط اگر برای شما ممکن باشه و دیکشنری آفلاین آلمانی رو نیز روی سایت قرار بدید در یادگیری آلمانی نیز تصحیل صورت می گیرد
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام

از اینکه نرم افزار ما تو بحث انگلیسی به شما کمک کرده خرسندم. متاسفانه به دلیل کمبود استقبال از دیگر زبانها مثل آلمانی، خدماتمون هم بالطبع برای اونها کمتر شده. سعی میکنیم این خواسته رو سریعتر براورده کنیم.

ارادتمندم.

اکرم

سلام جناب ناصری من در صدد گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم اول اینکه تلاش برای کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ چه منابعی رو بخونم ؟ و چه مدت زمان نیاز هست ؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم

حسین ناصری حسین ناصری

هر دوی این مدارک به اندازه ی کافی معتبر هستن. اما به نظرم تافل استاندارد تره.
مدت زمان بستگی به سطح شما داره و میزان زمانی که میخواین بذارین. به طور معمول 6 ماه زمان میبره.
پیشنهاد میکنم مثلا اگه 6 ماه وقت میذارین، سه ماهش رو با اپلیکیشن زبانشناس و روشهایی که گفتیم یاد بگیرین (پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت) سه ماه دوم هم نصف با اپلیکیشن و نصف دیگه وقتتون رو به خوندن منابع تکست امتحان مورد نظر اختصاص بدین.

حسام

با سلام و خسته نباشید من مدت زمان زیادی زبان خوندم و در نهایت نمره 66 در تافل گرفتم.الان تصمیم گرفتم ایلتس بخونم و دوست دارم تا 6ماه دیگه نمره 6.5ایلتس بگیرم.امیدوارم نتیجه خوبی از نرم افزار شما بگیرم.

کیوان

استفاده از این برنامه آموزش زبان فرانسه برای من که خوشبختانه زبان انگلیسی را به حد کافی مسلط هستم . اما متاسفانه فرانسه در حد صفر است چگونه خواهد بود.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. متاسفانه برنامه ی ما فعلا برای از صفر شروع کردن به درد نمیخوره. باید در حد مقدماتی چیزهایی بلد باشین تا بتونین کار کنین.

سوگند

سلام خسته نباشید،،،
من پکیج داستان های واقعی رو شروع کردم و الان تقریبا روزی 1/5 ساعت مفید وقت میذارم براش..
1.اگه بخوام ساعت بیشتری در روز برای یادگیری زبان وقت بذارم شما چه فعالیت های دیگه ای رو توصیه میکنید؟

حسین ناصری حسین ناصری

اگه منظورتون با نرم افزاره، پیشنهاد میکنم اگه وقت دارین پکیج انگلیسی قدرت رو هم بخونین. اگه نه منظورتون خارج از نرم افزاره، پیشنهاد میکنم که با روشی که اینجا گفتم فیلم ببینین

amir

سلام من داستانهای سطح متوسط تهیه کردم و مطالعه که تا اینجا داشتم واقعا از این روش راضی هستم… اولین بار تو یه سایت یا کلا دنیای مجازی دیدگاه میزارم چون واقعا راضی بود :)

زهرا

سلام و درود
میخواستم سوال کنم که نرم افزار برای ios کی آماده میشه؟

ندا

با سلام,
من با توجه به اینکه وقت زیادی برای صرف کردن تو کلاسهای زبان نداشتم به دنبال یه روش برای یادگیری زبان بودم, از سری سی دی های نصرت هم فقط چند تا استفاده کردم ولی برام خسته کننده بود تا اینکه تو جستجوی اینترنتی به سایت شما برخورد کردم و این نرم افزار رو نصب کردم. فعلا استفاده ای ازش نکردم ولی دوست دارم توضیحات بیشتری در رابطه با نحوه استفاده صحیح و کار آمد از این نرم افزار رو بدونم. و اینکه به طور متوسط چقدر زمان لازمه تا بتونیم تسلط به زبان به طور کامل پیدا کنیم.و سوال آخر اینکه فقط استفاده از این نرم افزار کافیه یا به کتابها یا کلاسهای تکمیلی زبان هم نیاز هست.
ممنونم

ندا

و یه راهنمایی دیگه هم داشتم ازتون , اونم اینکه برای کنکور دکتری هم میشه راهنمایی بکنید تا بتونیم درصد خوبی بزنیم.
باتشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
با توجه به اینکه بنده از مخالفان سرسخت کنکور هستم!! بهتره راهنمایی خاصی در این زمینه نکنم! :) بنده فقط برای یادگیری کاربردی انگلیسی صلاحیت دارم نه کنکوری
بنابراین دو پکیج داستان واقعی و داستان های بچه گانه رو مطالعه کنید و به بنده بگین سطحتون در حد کدومش هست تا برای یادگیری کاربردی به شما برنامه بدم.
ممنون

ندا

همونطوریکه گفته بودید هر دو متن رو خوندم. به هر دو متن تقریبا تسلط پنجاه درصدی دارم و توی هر دو متن تاحدی به کلمات اشنا هستم ولی مفهوم کلی هر دو رو فهمیدم. ولی خیلی دوست دارم که به طور کامل یاد بگیرم و برای من فرقی نداره که چقدر طول بکشه ولی می خوام یه بار برای همیشه و به طور کامل زبان رو یاد بگیرم تا دیگه دغدغه ای نداشته باشم در این زمینه.
سپاس فراوان

زهرا

با سلام و تشکر
از توضیحات شما ممنونم من واقعا به شدت نیاز دارم که زبانم خوب بشه من ارشد حقوق بین الملل دارم هر بار کلاسی رو رفتم تا آخر ادامه ندادم خودم تو خونه زبان میخونم 504 رو مرور میکنم مطالب مرتبط با رشته خودم ترجمه میکنم ولی اصلا نمیتونم از لغاتی که بلدم تو صحبت کردن استفاده کنم یک موقعیت شغلی که مرتبط به رشته ام بود به خاطر ضعف زبانی از دست دادم. و با ناامیدی تو گوگل نوشتم چگونه زبان انگلیسی را زود یاد بگیرم ؟ و نظراتی که دوستان نوشته بودند منو وسوسه کرد که با جدیت بیشتری نرم افزار رو نصب کنم امیدوارم فراتر از چیزی باشه که تبلیغش شده آقای ناصری واقعا اگه ظرف چندماه زبان یاد نگیرم همه زندگیم باختم.

با احترام

داریوش

درود و سپاس ابتدا پوزش می خواهم که وقت شما را می گیرم چند تا از مطالب شما را مطالعه کردم. بنده سه تا محدودیت احساس می کنم در خصوص یادگیری و بی نهایت هم به خاطر کارم نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارم.
اول اینکه سنم 41 سال هست . نمی دانم در این سن ایا مغز یاری می کند برای یاد گیری.
دوم زمان کوتاهی دارم چون باید در امتحانات حسابداران خیره انگلستان شرکت کنم و بیش از 9 ماه زمان ندارم
و سوم و از همه مهمتر اینکه اصلن نمی دانم چکار باید بکنم و از کجا شروع کنم حتی به فکر استاد خصوصی هم هستم اما خب یا استاد مردی پیدا نکردم و انها هم که پیدا کردم خانم بودند و محدودیتهایی داشتند.
بازهم پوزش می خوام و بسیار سپاس گزار می شم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی بفرمایید.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
1- سن زیاد ربطی به یادگیری زبان نداره. بلکه جدیت و علاقه هست که حرف اول رو میزنه. در ضمن شما که سن خاصی ندارین!
2- اگر زمانتون کم هست بایستی وقت خیلی بیشتری بذارین. روزی پنج ساعت حداقل
3- با اپلیکیشن زبانشناس شروع بفرمایین و فعلا از دروس داستان های بچه گانه شروع کنین. این پکیج رو که مقداری شروع کردین دوباره به بنده بگین تا به شما برنامه بدم.

رضا

با سلام
اپلیکیشن شما در اپل استور نیس؟ ما باید از کجا دانلودش کنیم؟

حامد

قصد من مهاجرت هست به شدت به نمره 7آیلتس نیاز دارم و زمانم هم محدوده. از نظر دانش زبان در حد دبیرستان ام اونم گرامرش رو فراموش کردم ولی بیشتر لغات رو بلدم .ممنون میشم من و راهنمایی کنید که با کمک این برنامه از کجا شروع کنم و میانگین چه مدت زمان (روزی چند ساعت مطالعه کنم) طول میکشه تا به این نمره برسم (7).با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

برای کسب نمره ی هفت اگه وقتتون محدود هست بایستی تمام وقت روی زبان وقت بذارین. روزی هفت هشت ساعت حداقل. برای شروع هم فعلا پکیج داستان های کودکانه مناسب شما است.

Ali

سلام.دو تا سوال داشتم:اول اینکه من سه درس انگلیسی قدرت و چهار درس داستان های واقعی رو تو نرم افزارتون با استفاده از پنج استراتژی تقویت مکالمه خوندم و میتونم تمام زمان ها به جز حال کامل رو به کار ببرم و بفهمم میتونم با استفاده از کلماتی که میدونم یک تا دو صفحه به انگلیسی بنویسم و بعضی از سایت های اینترنتی انگلیسی که ساده هستند رو بفهمم الان به نظرتون سطح من A2 هست یا B1؟سوال دومم اینه که به فرض اینکه سطحم B1 باشه با تموم کردن داستان های واقعی و تموم کردن ده درس انگلیسی قدرت به B2 میرسه یا نه؟

حسین ناصری حسین ناصری

شما به احتمال زیاد B1 محسوب میشین. و با تموم کردن دروس داستان واقعی و انگلیسی قدرت (همشون نه فقط ده تا) به B2 میرسین.

Ali

سلام.یه زبان آموز سطح B2 بنظرتون میتونه انیمیشن های انگلیسی رو متوجه بشه؟چون من خیلی به انیمیشن انگلیسی علاقه دارم ولی متوجه نمیشم چی میگن!

صحرا

سلام وقت شما بخیر . راهنمایی می خواستم . من از نظر شنوایی مشکل دارم زیر 50درصده ، اما متوجه تلفظ انگلیسی نمی شم . خیلی د.ست دارم زبان یاد بگیرم ، به نظر شما با این شرایط چگونه شروع کنم ، امکان کاس رفتن هم نیست . با تشکر

شقایق

سلام روز بخیر
من حتما باید از شما مشاوره بگیرم. اخه من فوق العاده زبانم ضعیف هست و خیلی هم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم در حدی که راحت و روان صحبت کنم بدون هیچ دغدغه ای اما تا حالا تلاشم بی نتیجه مونده. اینکه نرم کلاس زبان نمیدونم کاره خوب یا بدی هست و یه مسئله دیگه من باید خیلی زود زبان رو یاد بگیرم چون الان دانشجو ارشد مدیریت بازرگانی هستم و بعد میخوام واسه دکترا برم اینکه زبان رو نمیفهمم و سر کلاس انگلیسی تدریس میکنن باعث شرمندگی من میشه و خیلی خجالت میکشم.
لطفا بمن بگین چیکار کنم من هم الان هم تو دکترا احتیاج دارم چون هدفم اینه که دراینده ای ن چندان دور بشم استاد دانشگاه و مطمعنم موفق میشم. الان هم یه کلاس زبان اسم نوشتم و یه جلسه رفتم کلاس زبان اما نمیدونم چیکار کنم. وقتی استادم صحبت میکنه متوجه نمیشم رفتم پیشه مشاوره اموزشگاه زبان گفتن یاد میگیری اما من واقعا موندم که چیکار کنم. بخدا خسته شدم.
لطفا زودتر بمن راهنمایی کنین اخه من شنبه هم کلاس زبان دارم. نمیدونم چیکار کنم لطفا یه توضیحاتی بمن بدین یادگرفتن زبان واسم هم حیاتی و خیلی مهم و هم از لحاظ موقعیت اجتماعی خیلی تاثیر گذار هست.لطفا اگر امکان داره با من صحبت کنین من باید سریع مشاوره بشم.

احسان

سلام دوست عزیز حسین آقا
بنده دی ماه عازم خدمت سربازیم…
با توحه به زمان محدودی که دارم آیا میتونم تمامی تمرینات نرم افزار زبان شناس رو انجام بدم؟؟؟
آیا تو این فرصت میتونم به مهارت لازمه برسم؟؟؟
این وقفه ای که سربازی تو روند یادگیریم میذاره رو چطوری جبران کنم…
آیا از منابع خاصی میتونم در دوران سربازی استفاده کنم که بتونن روند یادگیریم افول نکنه…؟؟؟

خوشحال میشم راهنماییم کنین تو این مورد…

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
با توجه به تعداد منابعی که داخل نرم افزار هست، طبیعتا نمیتونین همه ی پکیج ها رو بخونین، اما میتونین اگه وقت خوبی بذارین، یک یا دو پکیجو تا حد خیلی عالی پیش ببرین
داخل سربازی هم تا اونجایی که یادمه بعد از ظهر ها در اختیار خودتون هستین که اون هم فرصت خیلی خوبیه که با همین نرم افزار پیش برین.

پارین

سلام اقای ناصری
امروز پکیج یک ماهه رو تهیه کردم و شروع به خوندن کردم مسأله ای که ذهنمو در گیر کرده مکالمه و و لیسنینگه که نمیدونم بااین روشی که شما برنامه ریزی کردین چه جوری میتونم تقویتش کنم.
موضوعه دیگه اینه که من با هر لغتی که لایت زرد رنگ میزنم توی یک دفتر یه جمله می سازم به نظرتون این کار کمکی بهم می کنه یا نه؟
سؤال دیگه ای که دارم اینکه با این اپ چه مدت زمان طول میکشه به سطوح بالاتری رسید
ممنون

مجتبی

سلام حسین جان یک مشورت میخام ازت
من میخوام کنار استفاده از نرم افزار زبان شناس زبان فرانسوی رو تقویت کنم واسه مدرک tef
بعد با چند نفر مشورت کردم همه آدرس یک آموزشگاه خیلی خوب رو دادن توی شهرمون و خیلی از متد و کتاب هاش و استاداش تعریف میکنن ولی هر وقت به حرفای شما فکر میکنم که آموزشگاه های زبان از روش های سنتی استفاده میکنن و فلان…
دلسرد میشم الان موندم چیکار کنم
منو راهنمایی کن بی زحمت

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما زبان فرانسه تون در چه حدی هست؟
صفر کیلومتر هستین یا یه چیزایی بلدین؟
چقدر بلدین؟

مجتبی

صفر کیلومترم داداش

حسین ناصری حسین ناصری

خوب با توجه به اینکه هیچی بلد نیستین، اولش نیاز به کلاس رفتن دارین اما رفته رفته که رو غلتک افتادین به شیوه ی ما زبان فرانسه رو بخونین

علی

درود بر شما جناب ناصری
وقتتان بخیر

والا بنده هم خیلی دنبال منابع آموزشی گشتم و برخی از آنها را مطالعه کردم و بعد از مدتی دلسرد شدم از این منابع که گاهی منجر به دلسردی ام از انگلیسی شد و رفتم دنبال زبان های دیگر اعم از روسی و فرانسه و پیشرفت های خوبی در این دو زبان داشتم ولی هر چه که جلوتر رفتم و وقتی که وارد دانشگاه شدم دیدم بیش از این دو زبان، به انگلیسی احتیاج دارم.
رشته ی دانشگاهی بنده مدیریت توریسم هستش که برای بنده مکالمه به زبان انگلیسی ارجحیت دارد به مدرک آن.
بنده دیروز به صورت کنجکاوانه در نت جست و جو میکردم و با سایت شما آشنا شدم و نرم افزار را دانلود کردم و راستش هنوز شروع نکردم چون هنوز ایمان ندارم که پس از اتمام دوره های آموزشی شما بتوانم مهارتی بدست آورم.
چه راهکاری برای بنده دارید تا این دلنگرانی ام در آینده لفظ بی مورد بودن را از آن خودش کند؟
بنده برخی از متون انگلیسی را میخوانم معمولا معانی آن را متوجه میشوم و در گفتار هم کمی متوجه می شوم ولی جواب نمی توانم بدهم و فارسی بازگو می کنم جواب را…
حال بنده منتظر راهکار هایتان هستم.
ارادتمند شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ما تمامی روش های آموزشی رو به صورت رایگان در سایت منتشر کردیک که شما با تصمیم خودتون به این نتیجه برسین که روش ما بهترین روش آموزشی هست.
پیشنهاد میکنم مثلا نوشته ی مرتبط با حفظ لغت، تقویت لیسنینگ و تقویت مکالمه رو بخونین تا با روش های ما بیشتر آشنا بشین.
ممنون

نرگس

با سلام خدمت شما آقای ناصری
من دانشجو سال دوم پزشکی هستم و به دلیل نوع رشته ای که دارم یادگیری این زبان برام خیلی اهمیت داره.من قبل اینکه دانشجو بشم تا مرحله passage انگلیسی رو توی آموزشگاه یاد گرفتم ولی چون شهر دیگه ای دانشگاه قبول شدم و به دلیل مشکلات رفت و آمد و…میخواستم زبانمو بدون رفتن به کلاس تقویت کنم تا اینکه با برنامه شما آشنا شدم.
میخواستم بدونم اگه با برنامه شما به صورت پیگیر کار کنم تا چ حد زبانمو میتونم تقویت کنم؟واینکه از اونجایی من قبلا کلاس رفتم و در یه سطحی دانش زبان دارم اگه از سطح 3نرم افزار شما شروع کنم مشکلی نیست؟
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

با برنامه ی ما اگه به صورت مستمر پیش برین، تا حد تسلط میتونین خودتون رو تقویت کنین و به دلیل منابعی که قرار دادیم، محدودیتی وجود نداره در پیشرفت شما
بله سطح 3 داستان های واقعی برای شما مناسیه

علی

سلام
ممنون ازبرنامه خوبتون
من به شدت دنبال اخذ نمره حداقل ۷ آیلتس هستم خواستم بدونم برای موفقیت در این روش حداقل چقدر وقت باید در روز صرف کرد؟ ثانیا این متد چگونه به مهارت speaking کمک می کنه؟و در نهایت چقدر این متد موثر می باشه در قیاس باسایر روشها؟
ممنون از شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بستگی داره سطح فعلیتون در چه حدیه و اینکه چقدر میخواین وقت بذارین
به طور معمول 6 ماه زمان نیازه
در برنامه ی ما با اعمال متد های نوشته ی تقویت مکالمه، میتونین اسپیکینگتون رو قوی بفرمایین.
روش ما یکی از سریعترین روش های یادگیری زبان محسوب میشه. از کلاس زبان که خیلی بهتره.

امیر

سلام خوب هستید من هم در زبان خیلی ضعیف بودم و شش ماه زبان رو آنقدر کار کردم تا به نتیجه عالی رسیدم ولی الان یه مشکل دارم اینکه درس ها در دبیرستان وقتم میگیره و فقط نیم ساعت در روز میتوانم در سال تحصیلی زبان بخوانم و لازمه که گوش دادن و مکالمه و دایره لغات را با هم قوی کنم و روزی نیم ساعت وقت دارم
آیا من با روزی نیم ساعت میتوانم؟
اگه میشه بر اساس زمان راهنماییم کنین.
خدافظ

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اتفاقا کمترین زمانی که ما به افراد برای استفاده از نرم افزار زبانشناس توصیه میکنیم، نیم ساعت در روز هست که با این کار، زنجیره ی یادگیریتون هم هر روز برقرار میمونه.
روش ما کاملا انعطاف پزیره و متناسب با وقتی که خودتون میتونین بذارین میتونه اعمال بشه. بنابراین به شما پیشنهاد میکنم که استراتژی های نوشته ی 5 استراتژی برای تقویت مکالمه ی زبان انگلیسی رو روی داستان های واقعی، متناسب با وقتتون پیاده سازی بفرمایین.

امین

سلام از توضیحاتتون ممنون…منم خیلی دوست دارم زبان انگلیسیم کامل کنم چون میخوام بعد از تموم کردن کارشناسی میخوام به خارج برم…
من الان 20سالمه و تقریبا 3سال وقت دارم زبانمو کامل کنم و مدرکشو بگیرم…تا حالا 3-4تا کلاس رفتم و چندین کتابو خوندم…ولی هیچ نتیجه نگرفتم و این قدر کلاس رفتمو بدش ول کردم الان نمیدونم تو چه سطحیم وچه اندازه زبان بلدم…برام مهمتر از گرفتن مدرک اینکه که روان صحبت کردن یاد بگیرم…ممنون میشم کمکم کنین
راستی من به خاطر دانشگاه و مشغله کاری در روز بیشتر از 1ساعت نمیتونم وقت بزارم برا زبان…امیدوارم تو این ساعات کم والبته 3سال بتونم نتیجه بگیرم . مرسی

سین میم

دوباره سلام,ببخشید,ظاهرا شما به سوال من جواب دادین,پاسختون تو قسمت دیدگاه های تازه هست,اما رو لینکش ک میرم ن خبری از دیدگاه من هست,نه پاسخ شما,ممنون میشم اگه نظرتونو به ایمیلم ارسال کنین,بازم ممنون

سین میم

سلام،خسته نباشید،آقای ناصری من روزانه 5 الی 6 ساعت صرف گوش دادن به داستان صوتی و مجموعه آقای ای جی هوگ و دیدن فیلم و انیمیشن به روشی که شما توضیح دادید میکنم،5 ماه میشه که این روشو شروع کردم اما ساعت مطالعم روزی 2 الی3 ساعت بود که الان افزایشش دادم.میخواستم بپرسم روزی 6 ساعت غوطه ور شدن حساب میشه یا نه؟
سطحم intermediate هست.با روزی 6 ساعت در معرض زبان قرار گرفتن تا چند ماه دیگه مهارت پیدا میکنم به نظر شما؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
تقریبا میشه گفت غوطه ور شدن حساب میشه.
اگه بتونین تا تکنیک بازگویی داستان رو بخوبی روی مطالب و داستان هایی که میخونین انجام بدین، نهایتا شش ماه مسلط میشین.

سارا

سلام من دانشجو هستم و زبانم خیلی بده واقعا بده تو دوران مدرسه همیشه شاگرد زرنگ بودم ولی هیچوقت زبانم مثل بقیه دوستانم نبوده خب طبیعیم بوده چون اکثر دوستانم به کلاس زبان میرفتن ولی من زیاد دوست ندارم کلاس برم و وقتشم ندارم اکثر دوستام از بچگی برای زبان وقت گذاشتن و بعضی وقتا واقعا بخاطر ضعف تو زبان دچار مشکل میشم مخصوصا الان که دانشجوهستم
البته خیلی عجولم و دوست دارم مدت یادگیری زبان کوتاه باشه ولی میدونم نمیشه
میخواستم نصرت گوش کنم ولی همینطوری سرچ میکردم با این نرم افزار اشنا شدم

سمیه

سلام.وقتتون بخیر.
قصد دارم تا 1سال و نیم آینده مدرک زبانم رو بگیرم ولی متاسفانه سطح زبانم خیلی پایینه میتونم بگم ضعیفه،علاوه بر برنامه شما برنامه انکیدروید رو هم کار میکنم،روزی 20 واژه جدید به علاوه مرور تمام لغات قبل ،پیشنهاد شما برای بهتر یادگیری زبان چیه؟اول دایره لغاتم رو وسیع کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیر برای دایره ی لغتتون از برنامه انکی استفاده نکنین چون تاثیری نداره. همین نرم افزار بنده با استفاده از ویژگی هایلایت و جعبه لایتنر، دایره ی لغتتون به سرعت افزایش پیدا میکنه

فرزاد

با عرض سلام خدمت اقا ناصر مدیریت محترم سایت

اقا ناصر اسم من فرزاد و 5 ساله که ساکن مالزی هستم من 5 سال پیش ازدواج کردم و اومدم مالزی
تو این 5سال فقط تونستم از پس کار خودم بر بیام شاپینگ برم خرید بکنمو کارای روزمرمو انجام بدم 6ماه پیشم با یه کمپانی سیگار الکترونیکی کار میکردم اونجا هم دستو پا شکسته حرف میزدم
البته تو دوران مدرسه هم علاقه زیادی به زبان نداشتم داداشم لیسانس مترجمی زبان داشت باهام کار میکرد ولی هروقت میشست باهام کار کنه استرس داشتم چون یهو عصبی میشد
برای همین از زبان بدم میومد تا این که اومدم اینجا خیلی گشتم مثل خود شما البته گشتن من به این ترتیب بود که میبایست روشی پیدا میکردم که ازش خوشم بیاد تا این که تا اون دوران مدرسه که برادرم با استرس باهام کار میکرد رو پاک کنم و از نو شروع کنم هر روشی رو دو روز کار کردم بعد دو روز دلمو زد تا اینکه دیشب خانومم بهم گفت تو نمیتونی و من بهم خیلی بر خورد از دیشب دنبال راه حل گشتم که سایت شمارو دیدم و جوین شدم تو کانال تلگرامتون
حالا 1ماه به خودم زمان دادم تا ته توانمو بزارم
راه حل شما چیه؟
ممنون اگه راهنماییم کنید فقط یک ماه وقت دارم
ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
تونستنش که شما قطعن میتونین زبان یاد بگیرین، ولی اینکه خودتون رو محدود به یک ماه بکنین، ریسک خیلی بزرگیه. چون احتمال اینکه توی یک ماه به حد مطلوب از زبان انگلیسی نرسین بالا است. اما مثلا میتونین این هدف رو برای خودتون در نظر بگیرین که توی یک ماه، برنامه ی مرتبی رو برای یادگیری زبان انگلیسی در نظر بگیرین که بعد از اون، روی غلتک بیفتین.
روشی که ما میگیم اصلا استرس خاصی نداره چون مبتنی بر داستان ها است و با امکاناتی هم که اپلیکیشن داره، دایره ی لغات شما سریع افزایش پیدا میکنه و زبان انگلیسی رو توی کمترین زمان ممکن یاد میگیرین.

فرزاد

سلام مجدد حسین جان
الان من تو مرحله ای گیر کردم به نام وسواس در یادگیری حالا براتون توضیح مختصر میدم یعنی یک درسو انقدر گوش میدم که خدایی نکرده یه وقت کم نزارم تو گوش دادن بعد چه اتفاقی میفته کلأ حالم بد میشه و میرم سراغ یه روش دیگه و همین که برم سراغ یه روش دیگه کلا زبان تعطیل میشه
الان به کمک شما نیاز دارم که این مرحله بیماریم پیشرفت نکنه
به طور نرمال هر درس برای چند روز طراحی شده یعنی چقدر یک درسو باید گوش کنم مثلا شما فرض بگیر من یه دانش اموز دیر گیرم یعنی دیر متوجه میشم ؟
داستانهای کودکانه کل پکیجش چقدر زمان لازم داره نرمال ؟
الان انقدر برنامه ریزی ندارم و از حول حلیم افتادم تو دیگ که پکیج نصرتم شروع کردم همراه با نرم افزار شما اخرشم میدونم دیگه دو روز دیگه پرونده جفتشونو میبندم میزارم کنار حالا چه کنم ؟
دیدم حالا گفتم یک ماه ولی شدنی نیست و برنامه روتین روزانه بهتره حالا یه برنامه لایت بهم بدید من فکر میکنم مشکل من برنامست
حسین جان من هر کاری که میکنم هی فکر میکنم کمه بعد هی ادامه میدم بعد خسته میشم ول میکنم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برنامه ی لایت فرمودین، به نظرم روزی حداقل یک ساعت وقت بذارین عالی هست. صبح زود نیم ساعت، و شب قبل خواب هم نیم ساعت
این کار رو که انجام بدین، انگلیسی به برنامه ی روزانتون تبدیل میشه.
در ضمن شما میتونین علاوه بر پکیج داستان کودکانه، به جای اینکه نصرت رو بخونین، پکیج داستان واقعی رو بخونین که بسیار برای تقویت مکالمه عالی هست. این کار باعث میشه که یخورده تنوع هم داشته باشین.
در کل هر درس رو بایستی تا جایی بخونین که اگه امکان داشته باشه، بتونین تکنیک بازگوبی داستان رو روش انجام بدین.

لیلی

من از طریق سرچ در گوگل به سایت شما رسیدم
زبانم قبلا خوب بود ولی متاسفانه کنار گذاشتم و خیلی فراموشم شده.
میخام دوباره سطحم رو بالا ببرم.
من قبلا معلم خصوصی داشتم و کتابای هدوی رو خوندم و چند تا کتاب مقدماتی ایلتس.

مریم

سلام جناب ناصری
ممنون از اطلاعات کامل و مفیدتون من خیلی تو یادگیری زبان مشکل دارم چون نه وقت زیاد دارم که براش بزارم ونه از کلاسهای آموزشی نتیجه مطلوبی گرفتم واقعن دلم میخواد یه روش مناسب برای یادگیری زبان پیدا کنم چون خیلی به زبان در تمام کارهام و امور زندگیم احتیاج دارم امیدوارم بتونم با این نرم افزار به اهدافم برسم فقط میخوام بدونم الان با نصب این نرم افزار روی گوشیم چجوری باید ازش استفاده کنم و فعالش کنم لطفا راهنمائیم کنید. خیلی مچکرم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای فعال کردن کامل نرم افزار میتونین مطابق راهنمای زیر، پکیج بی نهایت رو خریداری بفرمایین:
راهنمای ارتقای نرم افزار زبانشناس
نرم افزار ما جایگزین بسیار مناسبی برای کلاس های آموزش زبان انگلیسیه و حتی راندمان خیلی بهتری هم برای شما داره. در ادامه ایمیلهایی برای شما ارسال میکنم که اگه مطابق اونها پیش برین، زبان انگلیسی رو خوب یاد میگیرین.
ممنون

ثریا

سلام. من برنامه رو نصب کردم قسمت دوره که میرم با وجود اینکه اینترنتم وصله میگه عدم اتصال با اینترنت!
نسخه بینهایت رو هم خریداری کردم ولی همون پیغام عدم اتصال رو میده.
گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم.
ورژن اندرویدم 5.1.1 هست

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
لطفا اول یک درس رو دوباره دانلود کنین وقتی پیغام عدم ارتباط داد، از داخل نرم افزار منو ارتباط با ما، یک پیغام برای ما بفرستین (به همراه لاگ) که بتونیم مشکلتون رو بررسی کنیم.

سپیده

سلام خسته نباشید. خیلی ممنون ازتوضیحات.
راسش من قراره به همراه دوستم به استرالیا مهاجرت کنیم. و نمره ی آیلتس دراسترالیا 7 و 8 هست. به همین خاطر قبل ازشروع کردن سوالاتی دراین زمینه داشتیم.
من خودم 4 سالی آموزشگاه زبان میرفتم اما بدلیل درسای دانشگاه مجبور شدم کنار بذارم و الان بعد 3 سال اکثر چیزاییکه یادگرفتمو فراموش کردم. و خب بایدخیلی تمرین کنم تابه یاد بیارم
واما دوستم اصصلا زبان بلد نیس درحد خیلی ابتدایی
حالاسوال من اینه برای سریعترو درست یادگرفتن زبان و اینکه نمره خوبی هم از آیلتس کسب کنیم چکارکنیم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خوب این سوال بخش اعظمیش به این بر میگرده که چقدر برای یادگیری زبان و کسب نمره ی آیلتس وقت دارین؟
در کل با استفاده از نرم افزاری که ما طراحی کردیم، شما میتونین زبان انگلیسیتونو سریع به حد قبلی برسونین و بهتر هم بشین. کخصوصا برای لیسنینگ و مکالمه نرم افزار ما خیلی مناسب هست. اما کار دوستتون با نرم افزار ما یخورده سخت میشه اگه هیچی بلد نباشه. بایستی اولش از یه نفر دیگه کمک بگیره. اگه مثلا هر دوی شما با هم بخونین، شما میتونی توی این زمینه به دوستتون کمک کنی. اولش یک مقداری سطح ایشون رو با سرعت بیشتری بالا بیاری. بعد میتونین از درسهای پکیج داستان واقعی استفاده کنین چون درسنامه هایی که برای تقویت مکالمه و گرامر داره، طوری هست که دو نفری هم میتونه پیاده سازی بشه.
از طرف دیگه از تکنیک هایی که ما در نوشته ی استراتژی های تقویت مکالمه نام بردیم،تکنیک پنجم که بازگویی داستان هست، میتونین داستان رو برای همدیگه بازگویی کنین تا اشکالاتتون سریعتر برطرف بشه.

ارین

سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. زبانم هم ضعیفه ولی میخام قوی کنم و اولویت اولم هم درک مطلب هستش. حدود دو سال وقت دارم. میتونید راهنماییم کنید. چیکار کنم؟ برم کلاس های زبان؟؟ یا خودم کار کنم؟؟

زهرا

سلام من از برنامه آموزش زبان انگلیسی تون خوشم اومده البته الان دو روزه که ازش استفاده میکنم جالب برام برنامه اسپانیایی رو هم نصب کردم البته نمیگم که دوست دارم یاد بگیرم یا برا کلاس گذاشتن باشه احساس کردم شاید با برنامه شما بتونم هم زمان دوتا زبان رو یاد بگیرم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای انگلیسی که پیشنهادم اینه که از داستان ها شروع کنین. مثلا اگه داستان واقعی به سطحتون میخوره پکیج عالی ای هست.
اسپانیایی از صفر شاید نتونین یاد بگیرین چون اپلیکیشن ما برای استاده بایستی یه پایه ی اولیه ای داشته باشین.

علی

سلام خسته نباشید تشکر میکنم بابت برنامه خوبتون
من چند تا سوال دارم من برنامه های English today رو دارم و دوره مقدماتی top notch رو هم رفتم الان کاملا گیج شدم چطور میتونم در کمترین زمان بهترین بازده رو داشته باشم مثلا با با کار کردن با برنامه شما میتونم به کسی آدرس بدم همان طور که در top notch هست شما چی پیشنهاد میدین آیا بهتره همراه با یادگیری از طریق برنامه شما با English today و top notch هم کار کنم یا باید وقتم رو فقط صرف کار کردن بر روی یک روش بکنم

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظر لطفتون
ما از اون آدماش نیستیم که بگیم فقط پکیج های خودمون!! :)) در حقیقت بنده یسری تکنیک ها توی سایت گفتم، که این تکنیک ها اگه رو هر پکیجی پیاده سازی بکنین کارسازه. البته اپلیکیشن، قابلیت هایلایت کردن لغاتش خیلی قابلیت کلیدی هست و میتونه دایره ی لغات شما رو افزایش بده. اما منافاتی نمیبینم که از پکیج های مفید دیگه هم استفاده کنین (حتی خوب هم هست از بابت تغییر قالب و شاید در آینده این دو تا پکیج رو هم وارد اپلیکیشن کردیم). فقط دقت بفرمایین که پیوستگی روند یادگیریتون رو حفظ بفرمایین.

مهدی سعیدی

سلام بهترین هارو براتون آرزو میکنم
من مجبورم دو زبان انگلیسی و اسپانیائی رو با هم یاد بگیرم و الآن از هردو اپلیکیشین انگلیسی و اسپانیائی شما استفاده میکنم خدا شکر تا الآن پیشرفت خوبی در هردو زبان داشتم
هدفی که دارم اینه که قصد دارم به سطح سخنرانی و خطابه در این دو زبان برسم ازتون میخوام که راهنمائیم کنید که چه برنامه روزانه ای رو پیش بگیرم تا زودتر به این سطح برسم
از بذل عنایت شما کمال تشکر رو دارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
آیا پست جدیدمون رو در رابطه با استراتژی های تقویت مکالمه خوندین؟

ثنا

سلام
من همیشه دوست داشتم زبان یاد بگیرم و چون از سن پایین شروع کردم به کار کردن همیشه زمان خیلی کمی داشتم چند بارم کلاس رفتم ولی نتوستم ادامه بدم بعد تصمیم گرفتم تو خونه خودم بخونم اونم ول کردم چون یکسری مشکلات پیش اومد که نتونستم ادامه بدم ولی الان زبان برای من خیلی مهمه چون یک ضعف بزرگ برای خودم میدونم و میخوام تا یکسال دیگه از ایران برم ولی زبانم خیلی ضعیف و این موضوع اعتماد به نفس منوآورده پایین
درضمن من نتونستم با نرم افزار شما کار کنم درس یک رو که برام فرستاد هیچ کاری نتونستم روش بکنم
ممنون میشم جواب بدین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نرم افزار زبانشناس میتونه مشکل مکالمه ی شما رو حل کنه
ابتدا بایستی با روشی که اینجا گذاشتم پکیج مورد علاقه تونو دانلود کنین
لطفا ابتدا دانلود بفرمایین بعد دوباره برای دریافت برنامه به بنده پیغام بدین
ممنون

مهرداد

باسلام و خسته نباشيد خدمت مهندس عزیز،
مرسي از نرم افزار خوبتان،من ازبين تمام نرم افزار از نرم افزار شما خوشم اومد،ولی من يه مشکل بزرگ دارم بخاطر شرایط شغلی از واجبات که بتونم انگلیسی مکالمه کنم،ولی بخاطر ضعف دوره دبيرستان نميتونم شروع کنم و برام خیلی سخته،در ضمن من زبانم صفر صفر هستم،خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که چطوري بتونم با بزرگترین معضل زندگیم مواجه بشم و بتونم تو این راه موفق بشم.
مرسي از لطفتان و شرمنده که مزاحم اوقات شریفتان شدم.

پویا

سلام
من زبان انگليسيم در حد متوسط رو بالا مخصوصا در متن هاي تخصصي هست ولي هميشه دنبال راهي بودم كه مكالمه رو در سطح عالي ياد بگيرم خيلي خوشحال ميشم اگه راهنماييم كنين
در ضمن من شاغل هستم و دارم رو پايان نامه ارشدم كار ميكنم وقتم محدوده

سهر

تنها چیزی که می تونم بگم اینه که خدا قوت.من چون برای اولین بار دارم بعنوان یادگیری اقدام میکنم وجزء افرادی هستم ک ذهنشون برای طوطی وار حفظ کردن آماده نیست روش شمارو میپسندم متاسفانه تو فصل امتحانات هستم و درگیر فقط تونستم نگاهی اجمالی کنم و مطالعه چگونه خوندن و….ان شاا… ک بتونم کامل یاد بگیرم فقط ب ی چیز احتیاج دارم اونم برنامه ب نظر شما در روز چقدر وقت بزارم ک بتونم ظرف یک سال یا یک سالو نیم آینده مسلط به زبان باشم؟باز هم ممنون🌷

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ممنونم از نظر لطفتون.
سوالی که مطرح فرمودین خیلی کلیه. بستگی به سطح فعلی و تعریف شما از تسلط داره. ولی به طور متوسط بایستی روزی 2 ساعت زمان بذارین.
برای برنامه ریزی، بعد از امتحان ها لطفا با من در ارتباط باشین که با جزئیات بیشتری برنامه ی متناسب با خودتون رو بتون بگم.
ممنون :)

Azdo

خب صفحه اول نرم افزار ایمیل و رمز و بله که میزنم دکمه ای برای عملکرد نداره که وارد بشه همون حالت میمونه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
لطفا ایمیل خودتون رو مشاهده بفرمایین
ممنون

مریم

با سلام
بزرگترین مشکل من در بادگیری زبان این هست که باید متن را لغت به لغت ترجمه کنم تا بتونم متوجه بشم مثلا نمی تونم وقتی انگلیسی با من حرف میزنند منظورش را متوجه بشم در نتیجه اونو ترجمه میکنم بعد جواب میدم.
ممنون میشم در این باره منو راهنمایی کنید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
این مشکل قریب به یقین به این مربوط میشه که لغت ها رو با روش های حفظی مرسوم حفظ کردین و توی قالب های مختلف یاد نگرفتین.
از طرف دیگه حتما زیاد به مطالب صوتی گوش ندادین، و اگرم دادین به صورت عادی گوش دادین و سعی نفرمودین که تکنیک های بهبود لیسنینگ رو روشون پیاده سازی بفرمایین.
برای حل این مشکل پیشنهاد اولیه ی بنده پیاده سازی تکنیک سایه روی پکیج داستان های واقعی اپلیکیشن هست.
لطفا این مقاله رو بخونین و نظرتون رو بفرمایین.
ممنون

فاطمه

سلام وقت بخیر، خیلی خوشحالم که با سایت شما اشنا شدم
فوق لیسانس صنایع دارم
تا اول آذر باید تافل حداقل 100 بیارم
از بهمن شروع کردم دو جلد American English filo خوندم اما استادم ولم کرد
از ضعیف شروع کردم
الان معلم جدید دارم اما تو , speaking writing , listening خیلی ضعیفم خیلی ناراحتم اصلا میرسم یانه
نمیدونم چی کنم؟؟؟؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی
نمیخوام امید واهی بدم تافل صد نمره ی خیلی بالاییه. اما 5 ماه هم فرصت خوبیه و اگه جدیت به خرج بدین میتونین برسین. البته بستگی به لول فعلیتون هم داره؟ الان تقریبا هر کدوم از مهارت ها نمره ی چند هستین؟
من و نرم افزاری که طراحی کردیم توی بحث لیسنینگ و اسپیکینگ خیلی میتونیم کمک شما کنیم به هر حال. لطفا نرم افزار زبانشناس رو دانلود کنین و به پکیج داستان های واقعی نگاهی بندازین و نظرتون رو بگین.
ممنون

Azdo

چطوری میشه وارد نرم افزار شد ایمیل پس میخواد.قبلش باید کجا ثبت نام کنم چون داخل نرم افزار نداره

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه منظورتون نرم افزار انگلیسی هست، همون صفحه ی اول صفحه ی ثبت نامه.

فاطمه

سلام
وقتتون بخیر
من دانشجوی کارشناسی ارشد ایمنولوژی هستم.از وقتی که ترم یک کارشناسی بودم دنبال یادگیری زبان بودم،زبانکده رفتم،بعضی روشا رو امتحان کردم ،نشد، دیگه نرفتم دنبالش،ولی باز نتونستم،همیشه از اینکه زبان انگلیسی رو نمیدونم ناراحت بوده و هستم،ولی فکر میکنم باید ی دوره رو براش جدی وقت بزارم و خوب کار کنم،از طرفی هم مشغله کاری خیلی زیاد نمیزاره،اتفاقی با سایتتون آشنا شدم،حرفای امیدوار کننده،خصوصا یاد گیری ۶ ماهه، خیلی انگیزم رو بالا برد،انشالله حرفاتون به واقعیت بپونده

بابک

با سلام
بنده مدت زیادی هست که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستم و منابع زیادی را جمع آوری کرده ام و واقعیت امر این است که بیشتر سر در گم شده ام و چهرچوب مشخصی جهت ادامه کار پیدا نکرده ام امیدوارم سایت شما این چهر چوب را در اختیار بگذارد
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
منابع زیادی برای زبان انگلیسی تاثیر منفی بر بازدهی شما و انگیزتون برای یادگیری میذاره.
یک مقداری منابعتون رو تعدیل بفرمایید ، اگه پشتکار داشته باشین حتمن موفق میشین
باز با بنده هر سوالی داشتین در رابطه با نحوه ی خوندن درسها و پکیج ها در ارتباط باشین که بیشتر راهنمایی کنم.

محسن

سلام

من محسن هستم.
یه مدتی طولانیه که دوست دارم زبان انگلیسی را مسلط بشم. مشکل من نداشتن برنامه مناسب آموزش بود تازه ب روش شما آشنا شدم امیدوارم با پیگیری روش شما تغییر در وضعیت من ایجاد بشه.
ضمنا خیلی توی مکالمه کردن کمرو هستم.
ممنون
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام محسن جان
من هم امیدوارم که با استفاده از این نرم افزار به هدفت بررسی و اگه واقعا وقت بذاری قطعا میرسی.
در رابطه با کمرویی پیشنهاد میکنم که حتما این پست رو بخون.
ممنون

جواد

سلام استاد
ممنون از برنامه خوبتون
من سطحم تقریبا متوسطه میخواسم ببینم که اگه کامل وتمام وقت، وقتمو بذارم چه مدت طول میکشه تا به تافل برسم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بستگی داره چه نمره ای بخواین.
اگه مثلا نمره ی دور و بر 90 بخواین بایستی دست کم سه ماه فول وقت بذارین.
برنامه ای که میتونم پیشنهاد کنم اینه توی روز، چیزی نزدیک به دو سوم وقتتون رو روی اپلیکیشن بذارین و پکیج های داستان واقعی و انگلیسی قدرت رو مطالعه کنین. استراتژی های تقویت مکالمه رو هنگام خوندن این درسها پیاده سازی بفرمایین تا مکالمتون قوی بشه.
یک سوم از وقتتون رو هم به خوندن امتحانی بپردازین (یعنی استفاده از کتاب های تافل و …) که برای تافل آماده باشین.

عماد

البته سؤال بسيار مهمي كه حضرات علما در جلسه ي اول مي پرسند فراموش نشه،’ آقا ما كي آيلتس مي گيريم’

مژگان

سلام خسته نباشيد! راستش وقتي من ابتدايي بودم بدون علاقه اي و با اصرار خانواده مجبور به كلاس زبان رفتن بودم، در آموزشگاه معمولي تا مقطع ديپلم و با كمترين نمرات به پايان رساندمnew interchange passage letsgo كتابهايي بود كه مثلا خواندم
از اون موقع حدود هشت سال ميگذرد! الان تصميم گرفتم زبان انگليسي را تا حد تافل ادامه بدم(با نمره٨٠)
به نظر شما زمان مناسب است؟!تا بهمن ماه، با روزي ٢ ٣ساعت!
گفتنيست كه زبانم با آن همه كلاس رفتن از ضعيف هم ضعيفتر است
شما چه منابعي را توصيه ميكنيد! بدون آموزشگاه كه من بتوانم زبانم را ارتقاع بدم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
با توجه به سابقتون اگه برنامه ی منظمی داشته باشین این کار شدنیه.
اپلیکیشن زبانشناس شمارو تقریبا از هر منبعی بینیاز میکنه. پیشنهاد میکنم دانلود کنین و یه نگاهی به دروس داستان های واقعی بندازین. حتما خوشتون میاد. داستانهای واقعی رو ما تو سایت به قیمت 50 هزار تومان میفروشیم ولی تو اپلیکیشن میتونین مجانی استفاده کنین.

آرزو

سلام. دوست عزیز ظلمی که در حق یادگیری زبان شما شده در واقع از سمت خانواده تون بوده. همینطور که الان خیلی از خانواده ها دنبال این هستن که اگه بچه ی فلان فامیلشون داره زبان میخونه لزوما فرزند اونها هم باید بخونه مبادا عقب بمونه!
بنده بعنوان یه فرد تحصیلکرده ی این کشور و کسی که انقدر زبان بلد هست که بتونه گلیم خودش رو چه در زمینه علمی و پژوهشی رشته تحصیلیش و چه در رفع نیازهای معمولی در سفرهای خارجیش از آب بیرون بکشه عرض میکنم و در واقع خواهش میکنم اگر پدر و مادری این نوشته ی بنده رو میخونن لطفا و لطفا تا زمانی که فرزندتون به زبان مادری خودش ، جمله سازی و فهم و درک کردن زمان ها و قیدهای زبان مادریش مسلط نیست اونو تحت فشار نذارید که یه زبان بیگانه رو یاد بگیره.
چون یادگیری زبان دیگه با تطابق دادن اون زبان با زبان فارسی برای ماها انجام میشه. وقتی اون بچه ی دبستانی هنوووز نمی تونه یک جمله با فعل و قید و رعایت انتخاب فاعل درست بسازه توقع بس بیجایی هست که بخواد یه جمله انگلیسی با زمان و رعایت قوانین درست بسازه. من از سال اول راهنمایی شروع به زبان آموزی آکادمیک کردم و واقعا هم بازده بالایی داشت برام. درسته انسان ها متفاوت هستن در یادگیری ولی بعضی پارامترها واقعا حضورشون الزامیه برای یادگیری مطالب جدی اینو فراموش نکنیم.
برقرار باشید

رامین

سلام. من آشناییم با زبان خیلی کم هست و بجز reading که به خاطر خوندن متون این اواخر در حد نسبتا خوبی هست بقیه مهارت هام خیلی ضعیفه. میخواستم بدونم آیا راهی هست که با 3-4 ساعت مستمر زبان خوندن بتونم تا بهمن امسال در آزمون تافل نمره بالای 80 بیارم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله شما فرصت خیلی خوبی دارین اگر از این فرصت به نحو احسن استفاده کنین این کار امکانپذیره.
نرم افزار زبانشناس رو دانلود کنین و با پکیج داستان های واقعی شروع کنین. این پکیج باعث میشه که هم لیسنینگ و هم مکالمتون به طور چشمگیری تقویت بشه.
همچنین این پکیج فایل هایی برای یادگیری ناخودآگاه گرامر داره که خیلی کارسازه.
بعد از اتمام این پکیج میتونین مگا داستان ها و انگلیسی قدرت رو هم شروع کنین.

محمد نصیری

سلام من در یک مغازه عسل فروشیم کل روز ا رو تنهام صبح ساعت 8 صبح میرم تا 9 شب از زبانم چیزی نمیدانم میخام کمتر از یک سال صحبت کردن زبان به صورت روان یاد بگیرم چیکار کنم لیسانس دارم چون کار پیدا نکردم تو مغازه ام حاظرم روزی 10 ساعت هم زبان بخونم فقط یه راهنمای خوب میخام از زبانم فقط سلام کردنشو بلدم همین خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

امیر

با سلام و خسته نباشید
من دانشجوی کارشناسی مهندسی برق هستم ترم چهار. یک سوال دارم واون اینکه میخواهم درعرض یکسال تا دوسال (حداکثر) زبانم رو تقویت کنم و در حدی برسونم که تو تافل نمره بالا مثلا 100 بدست بیارم.قصدم اپلای هست(یک رشته دیگر) و بسیار انگیزه و علاقه دارم و حدودا یک ماهه ک شروع کردم خودخوان سطحم در ابتدا تا حد دبیرستان بود بعد از یک ماه بهتر شد کمی (بیستو چهار ساعته میخوندم مخصوصا بین دو ترم) ولی میخواهم رشته خودم رو به زبان(مترجمی) تغییر بدم تا بتونم تمام وقت به زبان بپردازم به نظرتون این کار درسته؟اگر نیست روزی چند ساعت مفیده با توجه به رشتم ک خیلی سخته و وقت گیر؟منتظر جوابتون هستم
باتشکر از سایت عالی تون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای موفقیت در رشته ی مترجمی حتما لازم نیست که وارد همون رشته بشین. اگه یکی دو سال هم وقت دارین با برنامه ریزی میتونین سطح زبانتون رو تا حد خیلی خوبی بالا بیارین.
هرچقدر هم در طول روز سرطون شلوغ باشه میتونین برای زبان وقت خالی کنین. مثلا زمانی که تو ماشین و تاکسی هستین. یا دارین قدم میزنین و ….
تکنیک های زیادی هم برای این کار تو سایت گفتیم. اما با توجه به علاقه ی زیاد شما پیشنهاد میکنم که نرم افزار اندروید زبانشناس رو هم یه نگاهی بندازین. به نظرم خیلی میتونه براتون مفید باشه.

محمد

سلام.29 سالمه. بسیار علاقه مندم و تصمیم دارم خیلی سریع مسلط شم(2 سال).بهرین روش و کار چیه؟
روزی چند ساعت باید کار کنم؟کلاس نرم؟
گوشی حرفه ای هم ندارم که اندروید داشته باشه و حداکثر با پی سی میتونم کار کنم.
لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

حجت

سلام
در حد صفر هستم
از کجا شروع کنم
البته اولویت اولم مکالمه است.
سپاس گذارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
به نظر بنده شما نرم افزار اندروید آموزش زبان انگلیسی رو دانلود کن و ابتدا به پکیج انشاهای شاگردان EMMA گوش بده. اگر برات مناسب بود همین پکیج رو با روشهایی که در نرم افزار کم کم به اون اشاره میشه شروع کن به خوندن.

علی

سلام .
من حدود چهار سال زبان رفتم انصافا هم خوب بود و موتورم به نوعی روشن شد.
اما بعد چهار سال احساس کردم که دیگه فایده نداره و تصمیم گرفتم تو خونه کار کنم.
پدرم تصمیم گرفته که اواسط تابستون سال دیگه منو به کشور دیگه ای بفرسته. واس همینم من باید تا اون موقع بتونم انگلیسی صحبت کنم.
البته الانم خوندن, نوشتن و صحبت کردنم خوبه ولی اگه یک نفر جلوم با لحجه صحبت کنه بار اول نمیفهمم چی میگه , چقدر طول میکشه تا این مشکلم برطف بشه ؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام علی جان.
با توجه به پیش زمینه ای که دارین اگر تکنیک سایه رو روی مطالب صوتی مفید پیاده سازی کنین مشکلتون حل میشه. برای این موضوع پیشنهاد میکنم نوشته ای که در مورد تکنیک سایه نوشتیم رو بخونین.
در ضمن در کل برای اینکه هم لیسنینگ و هم اسپیکینگتون به طور کلی قوی بشه پیشنهاد میکنم نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو بخونین و این استراتژی هارو هر روز پیاده سازی بکنین. اگر روزی دو سه ساعت کار کنین کمتر از شیش ماه جواب میگیرین.

احسان

فکر کنم دو روز پیش بود ، درست در روزی که داشتم برنامه ریزی می کردم تا یه جورایی کار نیمه تمومی رو که مدت هاست میخونم و رها می کنم ، یعنی مطالعه درست و اصولی زبان رو ، به سامان کنم و شروع کنم در لنیکدین خیلی اتفاقی از طریق یک کانکشن مشترک که پست شما رو لایک کرده بود با حضرتعالی آشنا شدم و مقالات و نکته نظراتتونو خوندم و از طریق صفحه شما و کامنت هایی که عزیزان زیر پست هاتون می زارن و اینا با سایت مفیدِ شما آشنا شدم و خلاصه برنامه ریزیم خوب شد و اشکالاتی که در کار می دیدم تا حدودی برطرف شد و واقعا لازمه از حضورتون تشکر کنم . یک سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید : چطوری می تونم با انگیزه و فِرش بمونم ؟ مقاله انگیزه از تو سایت شما رو خوندم ، خودمم آدمی هستم با باورهای خوب و باانگیزه و به اهمیت موضوع واقفم . اما دوست دارم در این مورد از زبان شما که در این امر (روانشناسی یادگیری) تبحر و تخصص دارید چیز جدیدی یاد بگیرم … مرسی و ممنون بابت همه چیز

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بسیار ممنونم از ابراز لطفتون برای بالا بردن انگیزه علاوه بر مطالبی که در اون پست خوندین میتونین به نتیجه ی کار خودتون فکر کنین. اصلا زبان انگلیسی رو برای چی میخونین؟ یکی از دلایل میتونه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا باشه. پس خودتون رو در اون دانشگاه تصور کنین که دارین به انگلیسی به صحبت های استاد گوش میدین. شاید هدفتون این باشه که مسافرت به کشور های خارجی داشته باشین و با مردمش صحبت کنین و از فرهنگشون یاد بگیرین. باز میتونین خودتون رو در این موقعیت تصور کنین و انگیزتونو بالا ببرین. خلاصه اینکه هر هدف بزرگی که دارین سعی کنین که تصور کنین که به اون هدف رسیدین و طعم شیرین رسیدن به هدف رو لمس کنین. اینجوری همیشه انگیزه دارین که به هدفتون برسین و در این راه هم تلاش میکنین

نیر

سلام خسته نباشید. من یکی از کسانی هستم که همیشه از زبان انگلیسی فراری بودم و هستم. اواخر دوره ی راهنمایی به اصرار خانواده، در کلاس های زبان ثبت نام کردند. ترم یک و گرامر!… شاید از 30 جلسه، کم تر از 10 جلسه تو کلاس حاضر شدم! چون وقتی من نمی تونستم حتی صحبت های استاد رو متوجه بشم، احساس حقارت عجیبی پیدا می کردم.
زبان رو کنار گذاشتم تا دوران دانشگاه. اینبار به خواسته ی خودم رفتم ثبت نام کردم ترم یک intro خوب بود اما ترم بعد کمی به زور تحمل کردم و ترم سوم، بعد از چند جلسه نرفتم!
تصمیم گرفتم با یادگیری یه زبان دیگه به خودم اعتماد به نفس بدم و تا حدی موفق شدم. بیش از یک ساله دارم دوره های زبان فرانسه می گذرونم و خیلی با علاقه ادامه میدم.
اما یادگیری زبان انگلیسی رو خیلی دوست دارم و می ترسم دوباره برم سراغش.
راهنماییم کنید لطفا… می خوام سال دیگه ارشد بدم و دوست دارم اینبار پاسخنامه زبان انگلیسی رو خالی نذارم!

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
این مشکل شما رو خیلیا دارن. متاسفانه کلاسهای آموزش زبان اگه به صورت علمی برگذار نشه میتونه خیلی تو روحیه ی آدم تاثیر بذاره. من کمی در این رابطه تو نوشته ی ترس از زبان انگلیسی توضیح دادم که چرا اینجوری میشه.
اما به هر حال شما با این مشکل مواجه شدین و بایستی به فکر راه حل مناسب باشین. اول پیشنهاد میکنم نوشته ی انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی رو بخونین و مطالبشو برای خودتون پیاده سازی بکنین که انگیزتون بالا بره. پیشنهاد بعدی من اینه که زبان انگلیسی رو با چیزای جذاب یاد بگیرین نه کتاب های آموزشی. مثلا کتاب داستان بخونین، فیلم نگاه کنین. و اینجور چیزها. با توجه به پیشینه ای که دارین اصلا دور کتاب آموزش زبان کتاب لغت و کتاب گرامر رو خط بکشین و سمتشون نرین که اصلا به دردتون نمیخوره.
باز اگه سوالی داشتین بفرمایین خوشحال میشم کمکی ازم بر بیاد.

نیر

خیلی ممنون از پاسخی که دادید
تمام تلاشم رو خواهم کرد و باز اگه به مشکلی برخوردم باهاتون مطرح می کنم
سپاس بیکران بابت وقتی که گذاشتید…

nest

Hi, a few years ago i started to learning English
i can say my method for this (i mean learning language)
very similar to this article you wrote
ironically
today i was seeing a TV SHOW whit subtitles, suddenly i realize that this sub isn’t match whit movie , you
know, i have this habit that see moves whit subtitles Persian and English (both together)
so i decided to delete the sub and sat to see movie
right now i’m not in mood to see movies more
However
in the meantime i’m writing this sentences
i’m hitting two sign with one shot
First shot 4 Strengthen language
Second shot to say Thank you for your recommendations
sorry if the sentence is grammatically wrong
Good luck, Hossein

عبدالله

آموزش زبان برای کودکان از چه سنی خوب و مفید هست؟طوری که بچه خسته یا دل زده نشه. باتشکر فراوان

حسین ناصری حسین ناصری

سلام آموزش زبان به کودکان هر چه زودتر انجام شود بهتر است. هیچ مشکل خاصی هم به وجود نمی آید. بچه را مجبور نکنید که زبان یاد بگیرد. بلکه اگر خودتان میخواهید به بچه وقت بگذارید و زبان یاد دهید سعی کنید که با وی ارتباط خوبی داشته باشید برایش کتاب بخوانید، کارتون های بچه گانه ببینید و … در ضمن کلاسهای آموزش زبان به بچه ها را زیاد توصیه نمیکنم.

محمد

روز بخیر می خواستم منو راهنمایی کنید من سال های سال کلاس زبان انگلیسی رفتم - موسسه های مختلف و متد های متفاوت همیشه سعی کردم شاگرد خوبی باشم و فعالیت کنم در منزل هم براش وقت گذاشتم اما متاسفانع هیچ وقت اون جوری که باید زبان رو یاد نگرفتم الان تا حدودی می تونم مکالمه کنم ولی درک مطلب و ترجمه و گوش دادنم افتضاحه دوباره می خوام شروع کنم ولی می ترسم دوباره وقتم تلف شه ولی نیاز کاری دارم که سریعا زبانم خوب بشه خواهش می کنم راهنماییم کنید ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما چقدر زمان دارین برای این کار؟ و کدوم مهارتتون میخواید بیشتر تقویت بشه؟

محمد

سلام مجدد ممنونم فکر می کنم حدود شش ماه زمان داشته باشم مکالمه ام بدک نیست ولی باید درک مطلب و ترجمه متن خیلی ضعیف هستم در ضمن مکاتبه و نوشتن به انگلیسی هم ضعیف هستم در مجموع می خوام درک مطلب، ترجمه متون و نوشتنم بهتر شه سپاسگزارم

محمد

ببخشید یه چیز دیگه رو بگم من دایره لغات ضعیفی دارم مهارت شنیداریم هم ضعیفه

حسین ناصری حسین ناصری

ببینید برای اینکه درک مطلبتون بره بالا و اینکه خوب بتونین ترجمه کنین باید دایره ی لغاتتونو ببرید بالا اما نه از روش حفظی مرسوم. برای اینکه نوشتنتونم خوب بشه باید کتاب و متن زیاد بخونید. ببین اول یه سری بزن به این پست در رابطه با یادگیری لغات انگلیسی: لغات
تو این لینک توضیح دادیم چطور دایره ی لغات رو افزایش بدی. مقاله های دیگه ای هم که تو همون پست ارجاع داده شده بخون.

اشکان

سلام
من راستش زبانم متوسطه ولی خودم خیلی مایلم سطحمو افزایش بدم . با توجه به شرایط مالی امکانش نیست که در کلاس های زبان شرکت کنم . راستش من یه کتاب لغت و یه کتاب گرامر و یه کتاب برای listening دارم . امروز هم بعد از خوندن مطلبتون به این نتیجه رسیدم فیلم دیدن خیلی تاثیر داره . امکانش هست منو راهنمایی کنین چه طور کارمو اغاز کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اولین کاری که انجام میدید اینه که کتاب لغت و گرامر رو دور میریزید! جدی میگم. اگر میخواید فیلم دیدن تاثیر جدی روی زبانتون داشته باشه بایستی به روشی که اینجا توضیح دادیم عمل کنید.
اگر تا آخر مطلبو بخونین، یادگیری زبان انگلیسی با فیلم به شش روز برای هر قسمت تقریبا 15 دقیقه ای از فیلم و یا سریال تبدیل شده مخصوصا تکنیک سایه که توضیح داده شده خیلی میتونه موثر باشه در ضمن از لینک زیر هم فیلم هایی که به طور کلی برای یادگیری زبان خوب هستند خصوصیاتش نوشته شده چون هر فیلمی به درد نمیخوره.
آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

بیژن

من پزشکی عمومی خوندم. به واسطه علاقه ام به حوزه تعلیم و تربیت و مدیریت برای ادامه تحصیلات دانشگاهی رشته ارشد آموزش پزشکی را با رتبه اول از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدم و در حال حاضر دانشجوی سال دوم دکتری تخصصی مدیریت آموزش عالی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران هستم. در زمینه یادگیری زبان انگلیسی خیلی حس بدی پیدا کردم. چندین سال تلاش کردم ولی از میزان نتیجه فعالیت رضایت ندارم. برای خودم سوالی مطرح هست. آیا یادگیری و یا آموزش زبان انگلیسی متد خاصی نیاز دارد؟ به عبارت دیگر روانشناسی یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی با یادگیری علوم دیگر تفاوتی دارد؟ برای تسلط بر زبان انگلیسی چه روش خاصی داری که بتونی کمکم کنی تا بتونم در حد تسلط نسبی موفقیت به دست بیاورم؟ خودت روش تدریسی در این زمینه داری تا بتونم از مشاوره شما استفاده کنم؟ لطفا اگر تجربه و وانمندی در این زمینه دارید بنده را بهره مند بفرما. با احترام مجدد

حسین ناصری حسین ناصری

لطفا بفرمایید که از چه روش هایی استفاده کردید که منجر به این حس بد شده؟

بیژن

ضمنا آخرین باری که در یکی از آزمونهای استاندارد شرکت کردم آزمون msrt بود
که مهارت شنیداری 11 از 30 و مهارت درک مطلب 20 از 40 و مهارت ساختار و واژگان 20 از 30 بود
جمعا 51 از 100 بود که اصلا راضی نبودم
البته درک مطلب با توجه به اینکه موضوعات انتخابی از حیطه تخصصی خودم خیلی فاصله داشت جندان از خودم ناراضی نیستم ولی برای شنیداری خیلی بد بود ودقیقا همین میزان برای گفتاری مشکل دارم. البته ناگفته نماند سخنرانی و ارائه مطالب به صورت فارسی بسیار عالی هستم ودر کارگاههای آموزشی که برای گروههای هدف مختلف برگزار می کنم همیشه نمره ارزشیابی عالی دارم .این نکته را از این بات در اختیار شما گذاشتم که در جریان باشی که فن بیان و سخنرانی به زبان فارسی را در حد عالی ارائه میکنم
خیلی طولانی نوشتم .بنده را ببخشید

حسین ناصری حسین ناصری

ببینید دقیقا تو یادگیری زبان انگلیسی و هر کار دیگه ای کلا انگیزه داشتن 80 درصد قضیس بنابراین شما باید از روشهایی استفاده کنی که انگیزه ی شما رو بالا نگه دارن. برای اطلاعات بیشتر میتونی این پست ها رو بخونی:
انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی
چگونه مثل آب خوردن انگلیسی صحبت کنیم

بیژن

هم مطالعه شخصی و داشتم و هم به مراکز و کانونهای آموزشی مراجعه کردم . اما آنچه که درحال حاضر برام آزار دهنده شده اختلاف بین مهارت شنیداری و گفتاری با درک مطلب و ترجمه است. بیشترین نیاز بنده هم مهارتهای شنیداری و گفتاری است. برای ترجمه و درک مطلب نیاز خودم را برآورده می کنم. چند بار برای آزمون آیلتس و تافل برنامه ریزی کردم ولی به هدف نرسیدم. دقیقا سوالم بر میگردد به همین نکته که آیا یادگیری و آموزش زبان انگلیسی یا زبانهاب خارجی روانشناسی یادگیری ویژه و خاصی را می طلبد یا مثل همه یادگیریهاست؟ بنده عاشق خوندن و مطالعه هستم. چرا در این زمینه انگیزه درونی ام کمتر هست نسبت به یادگیری متون دیگر؟ در حالی که نیاز بسیار بالاست و بنده هم به لحاظ شخصیتی از تنها چیزی که هرگز خسته نمی شوم مطالعه و آموزش و یادگیری و یاد دادن هست. دقیقا گفتم عاشق این کار هستم ولی در مورد یادگیری و مطالعه زبان چرا این گونه نیستم. امیدوارم بتونی کمکم کنی تا بهتر در این زمینه خودم را بشناسم و خودم را پیدا کنم.