۱۰۲ اصطلاح انگلیسی پرکاربرد و روزمره به همراه صوت و ویدئو

با استفاده از دوره رایگان آموزش اصطلاحات زبان انگلیسی، به اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی در موقعیت‌های کاربردی روزمره مسلط شوید.

52f6ddb76ca7068dcd09f50e68cffe4e.jpeg
رضا زکی زاده
۱۴۰۱ آبان آپدیت شد 
اصطلاحات انگلیسی

اگر در حال یادگیری مکالمه انگلیسی هستید، باید اصطلاحات انگلیسی یا همان Idiom را نیز به فرایند یادگیریتان وارد کنید. درست است که ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است اما به قول معروف تا تنور یادگیری زبان انگلیسی داغ است باید این اصطلاحات انگلیسی را به تنور ذهن خود بچسبانید.

اصطلاحات و ضرب المثل‌ها به قدری وارد زندگی ما شده‌اند که دیگر حتی هنگام مکالمه یا مطالعه، فرق آن‌ها را با یک جمله معمولی متوجه نمی‌شویم و می‌دانیم که منظور گوینده دقیقا چیست.

زندگی بدون اصطلاحات در واقع محال ممکن است. باور ندارید؟ فرض کنید در حال مکالمه با دوستتان هستید و دوستتان وسط مکالمه به شما می‌گوید “آش کشک خالته!” و شما با وجود این که معنی تک تک کلمات داخل جمله را می‌فهمید؛ اما به اطرافتان نگاه می‌کنید و دنبال آش کشک خاله می‌گردید!

یا پدرتان هنگام نصیحت کردن به شما بگوید “آشپز كه دو تا شد آش يا شور ميشه يا بي نمك و شما باز هم شاخ در بیاورید که چرا پدرتان این جمله را هنگام نصیحت کردن استفاده کرده است و از پدرتان بپرسید که “منظورت کدام آش است؟”

این دو سناریو فقط نمایان‌گر چند لحظه از زندگی بدون اصطلاحات و ضرب المثل بود. اگر شما اصطلاحات و ضرب المثل‌های فارسی را بلد نبودید، عملا برای ارتباط برقرار کردن در جامعه به مشکل بر می‌خوردید.

زبان انگلیسی نیز دقیقا به همین شکل است. شما اگر هزاران لغت زبان انگلیسی را هم بلد باشید، اما اصطلاحات انگلیسی برایتان ناآشنا باشند، با مشکل مواجه خواهید شد.

اصطلاحات انگلیسی

اصطلاحات انگلیسی یا Idioms چیست؟

مطمئنا تا به حال برایتان پیش آمده است که هنگام مشاهده فیلم یا خواندن کتاب داستان انگلیسی، با یک جمله‌ی انگلیسی مواجه شده‌اید و با وجود این که معنی تک تک کلمات را می‌دانید، اما برایتان مفهوم کلی‌اش گنگ است. چنین مواقعی اولین کاری که به ذهن‌تان می‌آید این است که جمله را در گوگل ترنسلیت بزنید. اما گوگل ترنسلیت هم ترجمه‌ی شما را تایید می‌کند و شما بیشتر سردرگم می‌شوید. در نهایت شما آن بخش از جمله را بیخیال می‌شوید و سراغ ادامه فیلم، کتاب و… می‌روید. در چنین شرایطی به احتمال زیاد با یک اصطلاح انگلیسی رو به رو شده‌اید.

Idioms یا همان اصطلاحات انگلیسی مجموعه کلماتی هستند که وقتی کنار هم قرار می‌گیرند، معنای متفاوتی را نسبت به زمانی که در کنار هم نیستند منتقل می‌کنند. مثلا کلمه‌ over به معنای بالا و the moon به معنای ماه است. اما وقتی که این دو کلمه کنار هم قرار می‌گیرند و Over the moon را تشکیل می‌دهند، معنی “بالای ماه” را نمی‌دهند بلکه به معنای “خوشحال بودن” هستند.

آیا لازم است تمام اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیریم؟

اصطلاحات خیلی زیادی در زبان انگلیسی وجود دارد. اما شما نیازی به یادگیری تمام اصطلاحات زبان انگلیسی ندارید چون اکثر اصطلاحات انگلیسی کاربرد آن چنانی در زندگی واقعی ندارند.

به همین خاطر تیم زبانشناس ۱۰۲ اصطلاح پرکاربرد زبان انگلیسی را برایتان به صورت کاملا رایگان آماده کرده است تا شما در ابتدای کار فقط اصطلاحاتی را یاد بگیرید که واقعا به دردتان خواهد خورد. بعدها اگر خواستید می‌توانید به سراغ بقیه‌ی اصطلاحات زبان انگلیسی نیز بروید اما یادگیری این ۱۰۲ اصطلاح انگلیسی از نان شب هم برایتان واجب‌تر است!

در این دوره برای هر اصطلاح انگلیسی ۳ مثال زده شده است که در کنار معنی و صوت تلفظ اصطلاح، یک دوره کامل و جامع را برای زبان‌آموزان تشکیل داده است.

منتظر چه هستید؟ همین الان از درس یک شروع کنید!

راستی دیگر دوره‌های رایگان زبانشناس را از دست ندهید:

مکالمات روزمره انگلیسی

جملات رایج زبان انگلیسی

الگوهای رایج انگلیسی

دوره آموزش رایگان اصطلاحات انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید